die slijm los aeem AKKER's A Radio-program ma Op en om het Binnenhof. r Het belangrijkste nieuws HHLDFKSCHF COURANT VAN 2ATFRDAG 8 FHBFUART 1936. Verlaagde prijzen 1 Per flacon f. 0.75 f. 1.25 f. 2.— L 3.50 die slijm is de oorzaak van Uw benauwdheid, Uw kortademigheid, Uw onophoudelijk hoesten. Stel toch vertrouwen in de beproefde Abdijsiroop, dan komt de prikkeling der slijmvliezen tot staan, de aandrang tot hoesten verdwijnt, zoodra de ver zachtende genezende werking doordringt tot in de verborgenste schuilhoeken van Uw borst en longen. GEMENGD NIEUWS Japan en Rusland. De moord op Gustloff. Het communistisch gevaar voor Kwei Jang geweken. "Gifgas het menschelijkste van alle oorlogswapenen. Brand in een Belgisch krankzinnigen gesticht De zaak hauptmann. Weekkroniek De Eerste Kamer heeft haar oordeel over het Regeeringsbeleid gezegd. Het woord is nu aan dr. Col ij n 1 De N.S B.'Oppositie. Buitenland. De grensincidenten. Japansche voor stellen. Op de conferentie van de ministers van touitenlandsche zaken, marine en oorlog ls naar Domei meldt, Desloten, naar aanleiding van de grensincidenten Sowjet Rusland mede te deelen. Ie. dat de Japansche regeering tegenover de Sowjets een politiek van niet-bedreiging en non-agressie voert; 2e. dat zij het absoluut noodzakelijk acht, dat de grens tusschen Mantsjoekwo en Sow jet Rusland precies wordt vastgesteld en 3e. dat zij voorstelt dat de overbodige Sow- Jetstrijdkrachten van de grens worden terug getrokken. Het verhoor. De rechter van instructie is thans gereed met het voorloopig onderzoek naar den moord op Gustloff. De moordenaar ls naar de ge vangenis te Chur overgebracht. De roode dreiging tegen Kwei Jang, waar heen een leger van 30.000 communisten onder leiding van Ho Loeng opmarcheerde, is ge weken door de aankomst van versterking van regeeringstroepen, waarop de communisten snel terugtrokken. De staat van beleg is weer opgeheven en de rust is weergekeerd. Ook een standpunt. Generaal-majoor Thuilller, de commandant van de genie, heeft een rede gehouden voor het Engelsche militaire Instituut, waarin hij zijn meening te kennen gaf over het gebruik van gifgassen in een oorlog. Hij zeide, dat de overeenkomst in 1921 door Engeland, de Ver- eenigde Staten, Frankrijk, Italië en Japan gesloten en sindsdien door 39 landen gerati ficeerd, om geen andere chemische middelen te gebruiken, betreurenswaardig is. Deze overeenkomst is volgens den generaal, inge blazen door een valsche gevoeligheid, die geen rekening houdt met de feiten en de ware eischcn van menschelijkheid. Gas is verreweg het mcnscheiykste van alle oorlogswapenen. Indien men den oorflog als onvermijdelijk aanvaardt, is dat wapen het menschlievendst, dat met het geringste verlies aan menschen- levens en met het minste leed tot een beslis sing leidt. Het gebruik van ontplofbare stof fen en machinegeweren is minder humaan dan dat van gifgassen; aldus generaal Thuillier. De voorvleugel van het bij de Nederland- sehe grens gelegen krankzinnigengesticht voor vrouwen. Bethania, is door brand ver nield, het gebouw, dat een lengte had van 100 en een breedte van 75 m is een prooi der vlammen geworden. De schade wordt ge schat op vier millioen frank. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De brandweer uit Antwerpen verleende hulp. Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak van den brand. De Brusselsche correspondent van de N. R. Crt. meldt nog, dat men slechts door de grootste inspanning erin geslaagd is de 1200 geesteskranke vrouwen, die in het gesticht worden verpleegd, in een verder afgelegen paviljoen onder te brengen. Het gebouw, v/aar de brand uitbrak, verbrandde geheel. Zoo goed als niets kon worden gered. Dit ls de derde maal ln drie jaar tijd, dat het gesticht door brand werd geteisterd. De vorige malen slaagde men er echter in het vuur spoedig te blusschen. Thans ging alles verloren. Persoonlijke ongelukken zijn niet gemeld. Executie tusschen 10 Maart en 11 April. De gouverneur van den staat New Yersey, Hoffmann, heeft verklaard, dat zijn opdracht de zaak-Lindbergh opnieuw te onderzoeken niet van invloed mag zijn op de executie van Hauptmann zelf. De terechtstelling van Haupt mann mag er niet om worden uitgesteld. Hi), Hoffmann, zal de politie van New Yer sey opdragen, ook na de terechtstelling van Hauptmann voort te gaan met de opsporing van diens medeplichtigen. Indien zich geen nieuw feit in de zaak- Hauptmann mocht voordoen, zal de executie plaats vinden tusschen 16 Maart en 11 April. Den Haag, 6 Februari 1936. Niet alle fracties hebben bij de algemeene beschouwingen over de Ryksbegrooting, de hun toegemeten spreektijd opgebruikt, want toen de heer De Bruijn (R.K.) heden nog op vrij vroeg middaguur zijn rede geëindigd had, vroeg president De Vos, of nog een der leden het woord verlangde, wat echter niet het geval bleek te zyn. Het woord was aldus aan den premier, doch meteen werd de ver gadering verdaagd. Men werkte zich dus in verbiydend snel tempo door de algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting heen. Een negental afgevaardigden voerde het woord, maar, hoe in zeker opzicht interes sant de debatten soms ook waren, veel nieuwe gezichtpunten ten aanzien van de verhouding tusschen de Volksvertegenwoor diging en de Regeering werden niet geopend. Alleen de hierboven reeds genoemde spreker uit de Katholieke fractie liet ten slotte een geluid hooren, dat heel anders klonk dan dat van zyn fractie-voorzitter, mr. Van Lan- schot. Laatstgenoemde had immers op voor zichtige wijze critiek doen hooren, doch de ander wond er voorwaar geen doekjes om en liet zeer duideiyk doorschemeren, dat hij eigenlijk geen vertrouwen meer heeft in de leiding van het Kabinet-Colijn. Nu ja, hy trachtte zijn critiek wel te hullen ln welwil lende termen zoo vroeg hy b.v. of het geen tyd wordt, dat de Regeering overwege, of haar aanpassingspolitiek geen grondige herziening behoeft? maar de ware betee kenis van zijn woorden was duidelijk genoeg. Hy liet dan ook niet na te wyzen op den Amsterdamschen Landdag, waar mr. Steen- berghe nog eens herhaalde, dat de sociaal- economische politiek heeft gefaald. De rede-De Bruijn was dan ook voor de Regeering de meest-bedenkelijke, wyl zij im mers stamde uit „bevriende kringen". De af- ge liet ook niet na, de uitlatingen van mr. Steenberghe nog een dik te onderstreepen door te1 constateeren, dat de economische politiek-Colijn „volslagen mislukt" ls. En hij was voorts van oordeel, dat onze Regeering het vertrouwen van een groot deel van ons volk jammer genoeg, zei hij niet bezit. Zeker, de Senator had eerbied voor de toe wijding. en de werkkracht van de bewinds lieden, módrhad de gevolgde politiek maar eindelijk eens resultaten afgeworpen! Doch de schuchtere pogingen in de richting van een consequente aanpassing wyst.er, vol gens den heer De Bruijn op, dat de Regee ring geen raad weet met haar economische politiek. En nu zegt de Regeering, dat niet vaststaat, dat een een andere weg wil met zekerheid naar het beoogde doel leidt. EdochNederland vertoont nog maar steeds geen opleving, terwyl in tal van an dere landen beterschap te bespeuren vait! 15/16 deel der wereld bevindt zich in opgaan de lijn „Waar wacht de Regeering eigenlijk op?!" vroeg de heer De Bruijn nadrukkelijk. Zijn we er met aanpassing? Is er aanleiding tot gerechtvaardigd optimisme. En de heer De Bruijn constateerde, dat zonder grondige sociaal-economische ordening geen blijvende verbetering mogelijk is. Het spreekt wel vanzelf, dat deze zeer cri- tische woorden lang niet de eenige waren, welke heden werden geuit. De heeren Mon deis (S.D.) en De la Bella (S.D.) spraken ook en dat zegt al genoeg. Mede mag tot de oppositie gerekend worden de rede van het Nationaal-Socialistische lid De Marchant d'Ansembourg, hoewel deze critiek zich uit strekte over alles en allen, dus niet alleen over de negen achter de groene tafel zittende Excellenties. De exclamaties van dezen nieuwen Sena tor hadden vanzelfsprekend wel de belang stelling der Kamer, wijl men vooral benieuwd was iets te vernemen in verband met het door de leden Diepenhorst en Van Lanschot gesprokene Men werd echter teleurgesteld. De heer De Marschant bepaalde er zich toe, het standpunt van de Nationaal-Socialisten tegenover den „demo-liberalen Staat" van thans uiteen te zetten. Zij moeten niets heb ben van de „compromissan-politiek", waar door het essentieele der politieke wenschen verdwynt. Eerst als het Parlement ter ziele is, zal de leider, door de Kroon aangewezen, het noodige krachtwerk ter saneering van ons land kunnen verrichten. Het systeem on dermijnt zichzelf", aldus de spreker, een on deskundige, quantitatieve meerderheid speelt haar immoreel spel. Zelfzucht, egoïsme hcerscht. Groote vroolijkheid wekte de Sena tor, toen hij verzekerde, dat er velen zijn, méér dan men vermoed, óék achter de Re- gceringstafcl, die het innerlijkmet de N.S.B. eens zijn. Wij vragen moed en vertrouwen in het nicuv/e, zoo vervolgde de heer De Marchant, het Nationaal-Socialisme wil do wederge boorte der wereld, herstel van de juiste ver houdingen in het levèn. Voorts bleek de afgevaardigde van mee ning, dat de Socialisten thans op zuiver- opportunistisehe gronden met de burgerlijke partijen samen gaan, dat zy hun waren aard nooit zulleft verliezen. Men zegt, aldus verder de afgevaardigde, dat wy in een Christelij- ken Sta^t leven, doch een stuk als „De Beul" verdweeh eerst, nadat de N.S.B. optrad. De vervolging, waaraan, volgens den heer De Marschant, de Nationaal-Socialisten bloot staan, bewijst de innerlyke voosheid van onze samenleving. Daarom moeten de partijen ver dwijnen, om plaats te maken voor de ware democratie, En ten slotte wees hy op de in beslagname van „Volk en Vaderland", waar van ir. Albarda had gezegd, dat deze onwet tige daad tot zelfmoord der democratie leidt. De heer De Marschant verklaarde, die zelf moord met belangstelling tegemoet te zien... Zonder interrupties kwam de rede-De Mar chant niet tot een einde, zoo, toen hy zei, dat de kerk de haar toekomende plaats ln het staatsleven behoort te worden gegeven. „Welke kerk?" informeerde mr. Lohman, doch een antwoord volgde niet. Iemand riep: Mussert heeft het voor hem opgeschreven, hrj moet verder gaan! De oppositioneele pede van mr. Mendels (S.D.) was zeer gematigd, maar was er op gericht duidelyk te maken, dat we een Re geering noodig hebben, die met moed en fris- sche energie nieuwe paden durft betreden. Hy wees op het vertrouwen, dat men in Dene marken heeft in het aldaar gevolgde Regee ringsbeleid, met den Socialist Stauning aan het Koofd. De afgevaardigde wapperde met het liberale Deensche blad „Polltiken", Waarin een gedocumenteerd artikel voor komt, getiteld: „Wy hebben het goed in het kleine Denemarken". „Minister Deckers mag het hebben en desnoods achter een lijstje zet ten!" riep mr. Mendels uit, en het blad ver huisde via een hulpvaardige senator naar de ministerstafel, waar dr. Coiyn en enkele col lega's zich belangstellend over het papier heenbogen. En de afgevaardigde wees op het zJ. ver- werpeiyke, het „Plan van den Arbeid" te zien als een „hol spektakel". Het werk is gewrocht o.a. door mannen als de professo ren Van Gelder en Tinbergen, toch geen kwajongens! Wij zitten niet meer in een ecoöomischen storm, doch de gansche toe stand wyügt zich fundamenteel, a ldus mr. Mendels, en daarom wil de S.D.A.P. niet mee langs de platgetreden paden van de kapitalis tische economische politiek. Intqsschen ontboezemde de heer Mendels zijn vreugde, dat in ons land critiek op het Regeeringsbeleid mogeljjk is en men niet eens per jaar byeen moet komen om „Heil CoUjn!" te roepen. Voorts critiseerde hy het ge beurde in Juli en vroeg hy ook of het waar is wat de „Tyd" schreef, namelyk dat de ondërWijsbezuiniging stagneert, wijl de te Be noemen commissie uit de groote partijen geen leider zou kunnen aanwyzen? De ministers Oud en Slotemaker riepen gelijkelijk van de Regeeringstafel: „Geheel onwaar!" Laat de Regeering dit dan officieel mede- deeten, vroeg mr. .Mendels. Betreffende, onze belastingpolitiek infor- meerdfe, de afgevaardigde voorts, waarom geen belasting wordt geheven van in het buitenland verblijf houdende Nederlanders? En waarom de crisis-inkomstenbelasting werd ingetrokken? Komt er misschien een vrijge zellenbelasting? En: hoe denkt de Regeering nog te bezuinigen op de werkloozensteuningen, als zy de steunnormen niet wil aantasten? De Regeering kome niet aan die normen, want ook aan het uithoudingsvermogen der werk- loozen komt een einde... Mr. Mendels bleek niets te moeten hebben van wat hij „morrelen aan de Grondwet" noemde, in verband met de plannen tot in voering van een preventieve censuur, enzoo- voorts. Een andere spreker was prof. Diepenhorst (A.R.), die het door den heer Mendels warm aanbevolen en door den heer De la Bella (S.D.) meer in details voorgedragen „Plan van den Arbeid" besprak en in sommige op zichten niet onwelwillend bejegende. Vooral, omdat daardoor wordt bewezen, dat er by de Socialisten iets veranderd is, zy het steile Marxisme verlaten hebben. Zy huldigen een „neo-söcialisme", dat de ruige opvatting van den onverbiddelijken klassestryd prijsgeeft en geneigd is tot samenwerking met andere groepen. Dit is de beteekenis en naar ge hoopt mag worden de blijvende winst van de Plan-beweging, die den indruk maakt van een krachtdadigen omkeer, waarover men zich kan verheugen, al zijn het oogenblik en de duur der bekeering niet zonder beteekenis, aldus de hooggeleerde spreker, die echter vond, dat men op indrukken niet mag af gaan, men in verband met het verleden en program der S.DA..P. voorzichtigheid moet betrachten- Wat de mérites van het Plan betreft, de heer Diepenhorst had verschillende groote bezwaren. Allereerst, wyi men bouwt op den önbetrouwbaren theoretischen grondslag der koopkrachttheorie. Voorts redeneeren de vooi- standers heel makkelijk over allerlei prac- tische moeilykheden. Doch het meest had de Senator bezwaar tegen den geest, die plan en planbeweging doordrengt. Het vroegere klas- senstrijdsysteem is geruilend voor een modern Staatssocialisme in den vorm van socialisme van de beschikkingsmacht. Wordt het plan werkelykheid, dan zullen we leven in een maatschappij, die heel veel heeft van een socialistische. De heer Mendels interumpeerde: Een groot voordeel!, doch de ander zei: Een groote ondeugd! „De Staat" zal het allemaal moeten doen, wat de ergste bureaucratie be- teekent. De Anti-Revolutionnairen wenschen zeker ordening, maar dan van onder op, uit de maatschappij zelf, niet van boven af. Wel mag de Staat leiding geven. Ook de Liberale woordvoerder, de heer Gelderman, besprak het „Plan", doch wees het mede af. Met het Regeeringsbeleid kan de afgevaardigde zich wel vereenigen, zag nog wel belangryke bezuinigingsmogelyk- heden. Hij voelde stellig voor industrialisatie, maar bleek zeer beducht voor een gefor ceerde methode. De vrye concurrentie moet zooveel mogeiyk in stand gehouden worden. En wat de crisis betreft, slechts internatio naal is zuivering mogelyk. Prof. Van Embden was de eerste spreker en hij bleek in te stemmen met de hoofd trekken van het Regeeringsbeleid. Hoe dat in overeenstemming is te brengen met de defensie-plannen zou de Senator by Hoofd stuk VIII wel meedeelen. De afgevaardigde bracht hulde aan de „linksche" ministers, die zich schrap hebben gezet bij het bekende onderwys-conflict; hij wees erop, dat de be slissing, door het commissorial maken van de kwestie, is opgeschort, 't op deze wyze ge worden is, „een voorwaardeiyke veroor deeling", want treedt er weer een Kabinets crisis in, dan is het duidelijk, by welke par tyen de verantwoordeiykheid ligt, aldus de heer Van Embden. Nogal uitvoerig bestreed de Senator het Socialistische „Plan van den Arbeid", wal naderhand evenzeer door de heeren Van Laiischot en Lohman werd gedaan. Prof. Van Embden vroeg, wat momenteele geest drift beteekent, als, by de uitvoering, blijkt, dat men op drijfzand heeft gebouwd? Dan zal, vond de afgevaardigde, de Sociaal- Democratie het crediet by het democratisch volksdeel verbruikt hebben. Prof. Lohman vroeg óf, nu de crisis nog Steeds voortduurt, de politiek der Regeering „dus" mislukt ls? Hy achtte een dergeltjke meening, schromelijk onrechtvaardig voor onze bewindslieden. Wat zou er gebeurd zijn als de Regeering inderdaad zoo stuntelig en stumperachtig geweest was als de critici het vaak durven voorstellen? aldus de Senator. De gemakkelyke critiek houdt geen rekening met het feit, dat vergelykingen met andere landen bijna nóóit opgaan. Aan het einde van zijn rede besprak mr. Lohman het parlementaire stelsel. Het is stellig niet alles „couleur de rose", vond hij, 1 maar altyd veel en veel beter dat het heiden- j sche Staatsabsolutisme, waarónder sle.chts serviele naturen kunnen leven. Wel gaf de Senator af op de evenr. vertegenwoordiging, door Coiyn in de „Standaard" eens een „miserabel kiesstelsel" genoemd. De werking van het pari. stelsel zou erdoor worden be lemmerd. „Onze constitutie wordt door revo- lutionnaire sentimenten gedenatureerd!" riep prof. Lohman uit. Wie overtuigd is van het hopelooze der revolutionnaire democratie ziet ln, dat een „neutrale overheid" niet kan be staan.... Nog bestreed de afgevaardigde de bewering der Nationaal-Socialisten ten onzent, als Groen van Prinsterer, Kuyper en Lohman feitelyk de wegbereiders voor de fascisten zyn geweest. „Als Lohman nog leefde, zou hy, de hartstochtelyke beminnaar der vrij heid, met alle felheid die beweging striemen! Het wekt verontwaardiging, als men zulke mannen aan het hoofd wil stellen van een zoodanige beweging...", aldus prof. Lohman bewogen. Dat men j.1. Woensdag eerst op gevor derd middaguur aan het groot-politieke steekspel kon beginnen kwam, wyl, men in den ochtend vry lang was blijven stilstaan by het ontwerp, dat beoogt onredeliike opzeg ging van hypotheken tegen te gaan. Er kwam namelyk nogal oppositie tegen los. En daar- by had voor het eerst een „conflict" plaats tusschen Kamer en N.S.B., om het aldus eens te zeggen, want men weet, dat de in den Se naat gezeten twee Nationaal-Socialisten zich alles behalve als parlementariërs gevoelen en erop uit zyn, de volksvertegenwoordiging te ondergraven. De heer De Marchant et d'Ansembourg kwam in een kort woord ver klaren, dat het onderhavige ontwerp als een schijn-bewcging in het belang van het bedryfs- leven moest worden beschouwd en aangezien hij geen steenen voor brood begeerde, zou hjj en de heer Van Vessem tegenstemmen. Voorts zette hy uiteen, dat onze Nationaal-Socialis ten eigenlyk principieel met leenrente niet van doen willen hebben, als zynde ethische ongeoorloofd. Over deze laatste verklaring nu kwam prof. Diepenhorst A.R.) even zijn verbazing luchten. Allereerst wees hy erop, dat het ontwerp juist verlichting voor den leener wil brengen en dus acceptabel moet zijn voor hen, die de rente béstryden, tenzij men zóó doctrinair is, dat men alleen al b(j het woord „rente" op de vlucht slaat... Hul digt de heer De Marchant dat standpunt, dan zou hy deze aarde moeten verlaten, aldus de goedmoedige spot van den hooggeleerden spreker, maar, zoo vervolgde de Senator, hjj kan dit fatum zeer gemakkeiyk ontgaan, want de meening, dat de leenrente ethisch niet toelaatbaar is, wordt niet gedeeld door Nationaal-Socialistische beginselen en leiders van dezen tijd. Het nationaal-socialisme in Duitschland b.v. kent en erkent rente. De heer Diepenhorst sloeg een boekske op, waar in een categorische uitlating van Hitier ln dit opzicht ls te vinden. En toen de heer De Marchant interrum- peerde, dat de Nederlandsche N.S.B. daar buiten staat, ging de ander door en toonde liij aan, dat het programma der Nederland- Sche N.S.B. met geen woord de leenrente ver- oordeelt, integendeel, blijkens het byna woor- delyk uit het Duitsch vertaalde programma i wordt besproken van een behooriyke werking der banken, die natuurhjk rente moeten be dingen. In zyn repliek beloofde de heer De Marchant bij een andere gelegenheid nog wel eens precies zijn inzichten te zullen verduideiyken. Dat uitstel van nadere uiteenzettingen zal velen hebben teleurgesteld, waar men wel eens had willen hooren, hoe de Nationaal-Socialis tische afgevaardigde het glasheldere betoog van den ander had kunnen ontzenuwen... Parlementariër. h i- it- img ein- tan- dus «ten veg- ioes- een Binnenland. In Amsterdam lijn na naarstige po gingen drie wielrijders en twee auto mobilisten opgespoord, die zicb ge durende drie juren steeds stipt aan alls verkeersregels hebben gehouden. Ken Huldigiugseomité ia in oprichting. ZONDAG 9 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 m. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 4.15 VPRO, 4.45 AVRO, 6.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00 AVRO. 8.56 Orgelspel. 9.00 Voetbalnieuws, tuinbouwpraatje. 9.30 Vervolg orgelspel. 10.00 Lezing, gramofoonpl., voordracht 10.45 VARA-orkest. 11.15 Lezing. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest. 12.50 Causerie. I.10 De Octophonikers. 2.00 Boekbespreking. 2 30 Concertgebouworkest en solist. 4.05 Gramofoonpl. 4.15 Causerie. 4.45 Berichten, gramofoonpl. 5.00 VARA-Orkest. 5.40 Voetbalpraatje, sportnieuws. 6.00 Boekbespreking. 8.30 Lezing. 6 45 Vryz. Herv. Kerkdienst. 8.00 Bericrik n 8.15 AVRO-Aeolian-orkest, solisten en gem. vocaal sextet. 9 00 Radio-Journaal. 9.15 Omroeporkest en solist. 9 50 Voordracht. 10 05 Kovacs Lajos* orkest. Jl.00 Berichten. Gramofoonpl. II.15—12.00 De AVRO-Decibels. Hilversum U, 301 m. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45— 11.30 KRO. 8.30 Morgenwyding. 9.30 Gramofoonpl. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gramofoonpl. 12.15 KRO-Orkest en lezing. 2.00 Cursus. 2.30 Koordienst en lezing. 3.25 Gramofoonpl. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Gewyde muziek. 5.15 Koorconcert. 6.25 Evang. Luth. Kerkdienst, m.m.v. koor. 7.45 Sport, causerie. 810 Berichten. 8.20 KRO-Orkest, KRO-Boys en gramofoonpl. 10.00 Lezing. 10.15 KRO-Orkest. 10.30 Berichten, gramofoonpl. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto. MAANDAG 10 FEBRUARI. Hilversnm 1, 1875 m. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 800 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Llsmonde. 10.00 Morgenwyding. Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Orgelconcert en zang. 12.00 Cantabilé- orkest en Gramofoonpl. 1.45 Gramofoonpl. 2.004.00 Omroeporkest en declamatie. 4.05 Piano-recital. 4.30 Dtseo-causerle. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 7 00 Lezing over Erasmus. 7.30 Moskowsky-strykkwartet. 3 "0 Psricnten 8.10 Omroeporkest en soliste l _t 9.10 Zang en piano. 9.30 Gramofoonpl. 10.10 De AVRO-Decibels. 11.00 Berichten. 11.1012.00 Populair concert. Hilversum H. 801 m. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. lectuur. 11.3012.00 en 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Amsterd. Salonorkest en gramofoonpl. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonpl. 2.45 Kookpraatje. 3.15—3.45 Gramofoonpl. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Kwartet „Die Haghe" en Gramofoonpl. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Vragenuur. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Sportnieuws. 7.15 Reportage. 7.30 Vragenuur. 8.00 Berichten. 8.05 Elck wat Wils. (Om 10.00 Berichten). 10.3011.30 Gramofoonpl. DINSDAG 11 FEBRUARI. Hilversum L 1875 rn. AVRO-uitzending. 5.306.00 VPRO. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwyding. Gramofoonpl. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Bakpraatje. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.45 Gramofoonpl. I.00 Omroeporkest en Declamatie. 3.004.00 Knipcursus. 4.05 Viool en piano. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Bybelvertellingen. 6.00 The Continental Five. 6.45 De AVRO-Decibels. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Gramofoonpl! 7.15 Causerie. 7.30 Engelsche lés, 8.00 Berichten. 8.10 De AVRO-Decibels. 8.30 Cabaret-programma. 8.55 Omroeporkest. 9.35 Kovacs Lajos' orkest. 10.25 Bridgeles. II.00 Berichten. 11.1012.00 Dansmuziek. Hilversum U, 301 m. KRO-uilzending. 8.009.15 en 9.45 Gramofoonpl. 10.00 Bisschopswyding. I.00 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuur. 3.004.00 Modecursus. 4.15 KRO-orkest en gramofoonpl. 6.15 KRO Boys. 6.40 Lezingen. 7.35 Gramofoonpl. 8.00 Berichten. 8.10 KRO-Melodisten. 9.00 KRO-Symphonie-orkest en soliste. 9.30 Causerie. 9.45 KRO Symphonle-orkest. 10.30 Berichten. Gramofoonpl. 10.45 Popu'air concert. II.3012.00 Gramofoonpl.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 2