Beste jongens en meisjes. PAG 6 Kindervriend, Spunkie vertelt uit zijn hondenleven. We zijn tegenwoordig niet bar gelukkig met de raadsels, in die zin bedoel ik dat er de laatste weken altijd een of twee bij zfln die voor tweëerlei oplosing vatbaar zijn. De vorige week was het 't eerste raadsel dat jullie moeilijkheden bezorgd heeft en er waren dan ook bijna even veel oplossingen met „thee" als „koffie", dus heb ik belde oplossingen goed gerekend. Het boek is gewonnen door: Anjelier, die in het vervolg ook haar eigennaam moet vermelden. Harry du Porto, (de Waal (T.) En of wij hier geschaatst hebben, Harry, de vorige week, ik zelf had er stijve benen van; een hele massa mensen zag je met „houten benen" lopen en roie neuzen en paarse handen. Martha du Porto, de Waal (TV) Zo. kleine ziekenverpleegster, doe maar flink je best thuis en jaag die „roie hond" maar gauw de deur uit. Bar gewichtig is dat, hè. als je voor het huishouden moet zorgen. Nelly Boot, Den Burg (T.) Natuur lijk heb Jij geprofiteerd van het ijs en je moest naar je oude dorp toe om fijn ie kunnen rijden. Dat zal leuk geweest zijn temidden van al die bekende gezichten. Wat zal je een pret gehad hebben, ook zelfs toen Je vijfmaal de baan ging vegen. Heb je van Dtna uit Indië een brief gehad Een paar weken geleden ontving ik er ook een van m'n oude raadselvriendinnetje, voor wie het moeilijk geworden is weke lijks aan de raadsels mee te doen. Maar het zal zolang niet meer duren of ook de vriendjes en vriendinnetjes in de Oost kunnen weer meedoen. We leven snel en vliegen snel. De groeten aan allemaal. De Rode Pimpernel. Inderdaad dacht ik dat je me in de steek gelaten had. Rode Pimpernel. De tijdgeest is oppervlak kig en outrouw en dus zou het geen won der geweest zijn. Maar ik lees nu dat de oorzaak van je niet schrijven kwam door dat je bijna zes weken in Amsterdam ge weest bent. Ja daar is het anders, durk- ker en levendiger, dan in onze stad, maar er is toch maar één Nieuwediep. 't Blauwe Druifje. Ook anderen schrij ven „Aan den Kindervriend", Blauw Druifje, dus je betiteling is juist, 'k Vind het niet erg dat je zo weinig wist te bab belen,bovendien, je versje vergoed weer alles. Ik laat het hier volgen. ALS ,T LENTE WORDT. Als 't Lente wordt, als 't Lente wordt Dan kom je ogen en oren te kort De bloemen geven hun heerlijke geur De aarde veroont weer een zonnige kleur Je gaat met een zwierige zwaai uit de (deur Bekommert je niet meer om zorg en (gezeur Als 't Lente wordt. 't Blauwe Druifje. Loeld en Leon v. d. Wal, Den Haag. Dat is fijn, zo'n vrije middag, Loeki, dan kan je doen wat je wil en dan speel je natuurlijk ook wel eens met Leon, al voel jij je bij hem al een grote jongen, zoals mijn oudste van zes zich groot voelt bij z'n jonger broertje van drie. Toch kunnen ze heerlijk vechten en ook wel fijn spelen. Als jij nu weer eens naar het ijs gaat, dan moet je je nog beter in laten pakken door je moeder, want anders wordt zoo'n ijsfeest te kostbaar..., twee dagen ziek. Nu, de hartelijke groeten, ook aan Leon. Harmpje de Vries. Op tijd zijn, Harmpje, met je raadsels. Nu had je mis schien vorige week wel het boek gewon nen, als je ze vóór Donderdag Ingezonden had. Een compliment voor je keurig ge schreven briefje, hoor. Als je alles zo se rieus doet, dan zal je moeder wel tevre den ove je zijn, want dan Iaat je vast geen prut in de koffiekopjes en theebladen in de theekopjes zitten. Lena van Zandwijk. Je behoeft geen schuilnaam te nemen als je veertien wordt, Lena, je mag er een nemen. Ja, 't is tyn zacht weer, hè, dat zei ik van de week thuis ook en toen zei Tjib, „ja, 't is flu weel weer." Hij heeft wel meer van die grappige woordspelingen. Sneeuwklokje Nu, 't ging met mij ook niet best, die eerste middag op het ijs, Sneeuwklokje, en bovendien ueed het ijs ook nog zo mal, dus dat was geen goede combinatie. Ieder ogenblik dacht ik dat ik op het gras terecht zou «tomen, zo kraakte de baan. Ik feliciteer Je toch, hoor, hier een stevige hand en heel veel geluk vandaag en het hele jaar. Chris Lukassen. Ik houd er niet van om de briefjes te laten overwinteren. Chris, al zal het wel eens voorkomoen, dat je briefje een week blijft liggen, van daag zit ik me ook te haasten om door alle briefjes heen te komen, maar de tjjd gaat z'n gang maar en straks slaat hei het klokje van gehoorzaamheid en moet ik naar huis, waar ik bijna iedere avond ontvangen wordt door m'n drietal, met hut verzoek of ik voor Sinterklaas wil spelen. En dan helpt er geen lieve vader of moe der aan of ik moet stampvoetend de ging doorloopen, op de deur kloppen en vrager, of er stoute kinderen zijn. Nu, je begrjjpt, die zjjn er nooit! Stientje Beekma. Ja, al is het fijn om eens heerlijk te zwieren over het ijs, Stientje, nog fijner is het, om in zee onder te duiken, en proesten boven te komen om je dan te koesteren in de fijne zomerzon. En die tijd is weer in zicht Jeanne Grande. Gelukkig Jeanne, dat je vooruitgaat, net als de zon, die ons iedere dag ook een beetje langer gezelschap houdt en dat doet jou ook goed, die zon, bedoel ik. Eet maar flink fruit, dan jaag je de dokter weer gauw de deur uit. Dat is niet vriendelijk, hé? 't Is fijn dat Je vriendinnetje, Rie, zo trouw voor Je boeken zorgt. Aesculaap. Dat de lente fijn is, dat lees je in 't versje van 't Blauwe Druifje, Aesculaap. De sneeuwklokjes zijn er al en de madeliefjes zullen straks ook weer boven de grond gluren en dan wordt het gras weer fris groen en de blaadjes botten uit en duizend bloemen tooien het veld. Dat wordt een tijd van vreugde over het nieuwe leven. Zilverschoon. Wat een consternatie, Zilverschoon, toen daar die inktpot op jullie tafelkleed omrolde. Dan kan je beter een vaasje bloemen omstoten, zoals bij mij thuis nogal eens gebeurt door die drukte makers, een dweil en een teil en de zaak is weer voor elkaar. Je briefje was netjes en... goed te lezen. Rini Visser. Je zal naar de kunstijsbaan moeten, Rini, in Amsterdam, als je het schaatsenrijden goed wilt leren, want we krijgen hier te weinig ijs om een goede streek meester te worden. Je leert hier alleen maar wat „krabbelen". Sneeuwvlokje. Ja, dat is wel een leuke naam, Sneeuwvlokje, alleen een beetje kort van duur. Zo'n sneeuwvlokje zie je, en zó is het weg. Ik hoop dat jij langer van duur bent, alleen je boosheid, die mag als een sneeuwvlokje zijn, zo weer wegge smolten en je vriendelijkheid als een rots, zo vast en onverslijtbaar. Tini Bos. En of jij mooi postpapier hebt, Tini, met die dansende meisjes, 't Is of ze zo de lente indansen van blijdschap. Doe jij dat ook? Bertha en Henny Brouwer. Natuurlijk, Bert ha, ik begrijp beat dat jij «iet graag op een natte spons gaat zitten, vooral niet in de winter, en ht was dan ook maar bij wijze van spreken. Je hebt natuurlijk liever dat Henny een lekkere sinaasappel (iepe appe zou kleine Jaap zeggen) op je bordje legt dan een natte spons op de stoel. Mlckey Mouse. Zie je, Mickey Mouse, dat is nu juist de bedoeling, als je een raadsel niet direct kan vinden, dan geef je het maar niet zo zonder meer op, maar je gaat snuffelen en dat heb jij gedaan. Drie delen van de encyclopaedie doorge snuffeld. Daar leer je wel wat uit en dat komt je niet alleen nu te pas, maar ook later, als je allang niet meer aan de lagere school denkt. ZATERDAG 22 FEBRUARI 1936 -LiülTPRTjf: Annle Moor. Ja, Annie, ik kan wel een paar van je raadsels gebruiken, niet alle maal, en bij gelegenheid hoop ik ze op te nemen. Buziau. Goed, jij mag de naam van dien grappenmaker wel gebruiken, als de men sen nu maar niet denken dat Buziau aan de raadsels meedoet O ja, heb maar heel veel plezier in je leven, hoor, maar denk er om dat het leven niet uitsluitend uit grapjes en lol bestaat, maar dat zal je trouwens zelf wel merken nu je al zo groot geworden bent. Mensen die om alles lachen, zijn niet prettig voor hun omge ving. Fransje v. Engel. Of ik zwemmen kan? Natuurlijk, welke Helderse jongen kan nu niet zwemmen. Wij worden bijna in zee geboren en dus moet je gauw je armen uitslaan om boven water te blijven. Alida de Bruyn. Wanneer ik jarig ben, Alida? Nu, dat zal ik je vertellen. Als ik zonder licht om zes uur naar huis kan fietsen, als 's morgens om half zeven de zon in m'n slaapkamer schijnt als de eerste madeliefjes hun kopjes boven de grond steken, als de ergste kou voprbij is en de kalender belooft dat de w. komst is, als m'n kinderen 's avonds °f een cadeautje onder hun hoofdkussen e slapen en me 's morgens vroeg aan haren trekken. Dan ben ik jarig. ®'1 Joop v. Bommel. Fijn Joop, dat laatste cadeau van je verjaardag, de 0 jectielantaam, nu in huls is. Je zal er genieten. Bertus de Bruyn. Nu, als je zusje var fier niet alleen een pen vast kan houde' maar ook letters kan schrijven, natuurlijk dat mag ze een briefje schrijven, Bertus maar ze kan nu nog maar alleen met imj knoeien en er niet mee schrijven, hé? D» haar de groeten maar van me. Twee var je raadsels kan ik gebruiken en bewas- ik tot ik ze nodig heb. Dank je wel. T. Haverkamp. Hoe heet je? Teunia o'i Tinus of Tini? Aan je schrift zou ik ze gen dat je een meisje bent, maar overigens zijn er geen andere kentekenen en diis moet je me volgende week voluit je naam schrijven, hoor. Nu jongens en meisje, tot volgende week Wat zijn moeder zei.De kennismaking De poppen van Marjoleintje. door MARJOLEINTJE V. D. S. Ik ben Spunkie, heb wit krullend haar met mooie, zwarte vlokken en een klein stompje staart. Ik ben nu negen maan- den oud en stukken groter dan toen ik geboren werd en hier in huis belandde. Ik heb het erg goed en toen ik dat ztj net lag te bedenken, schoot het me ineei» te binnen, dat ik wel eens wat van da: goede leventje kan vertellen. Noeme: jullie mensen, dat niet „autobiografie!'I Nu, eigenlijk heb ik het land aan alta wat naar een auto stinkt, maar daar tt ik nu maar overheen stappen. Om dan te beginnen bij het halve be-; gin, want van de andere helft, die mij:

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 22