Modepraatje PAG 4 ZATERDAG 29 FEBRUARI 1936 'T JUTTPRtje JOB /VOO/7 HOEKJE Uit onzen Iachsprceier. Oom oefent zich voor de radio. De oom van Nico moest een redevoering voor de radio houden, maai' hij was bang, dat het niet goed zou gaan. Weet je wat hij toen -'eed? Hij hing een doos aan een touw aan het plafond op en hield daar zijn redevoering tegen. En toen hij voor de echter microfoon stond ging het uitste kend. Wat vindingrijk, hè? „Hoeveel moet u den beroepshonger kunstenaar betalen?" „Twintig gulden in de week en de kost." Ceklccde japon voor gezette figuren. G. 9. Prijs per patroon 0.25. Bijzonder geschikt voor meer gezette fi guren en zelfs voor dames, die in groote maten vervallen, is deze zeer gekleede japon. Verschillend materiaal kan voor dit mooie model verwerkt worden. Zoo is voor zoor gekleed velours-chiffon zeer geschikt, evenals matte crêpe-satin. Wol met zijde en cloqué zijn eveneens materialen, dia zeer voldoen, verder alle wollen stoffen, waarbij wij in het bijzonder wollen geor- gette noemen. De halsgarneering kan van zijde, fluweel of velours-chiffon gemaakt worden en liefst van twee kleuren, waar voor de meest lichte kleur b.v. op den linker schouder begint. Zwart-wit is weer de groote mode, verder hangt de keuze van de kleuren af van de tint der japon. Zwart-groen, zwart-bleu en andere combi naties zijn bij zwart mogelijk. De midden- v >r- en achterbanen zijn aanéén geknipt, •"irwijl aan beide kanten der middenbanen «rijbanen worden gezet, die onder de taille- lijn vallen, hetgeen vooral voor de zéér gezette figuren gewenscht is. De mouw is onder den elleboog wijder, valt gedeeltelijk open en heeft een knoopgarneering. Patronen verkrijgbaar in de maten 48, 50 en 52. Me'-'isjurU voor 810 jaar. G. 11. Prijs per patroon 0.25. Deze jurk, die van een klein ruitje o.a. heel aardig kleedt, heeft een voorbaan met aangeknipte pas, die over den rug doorgaat bij wijze van kraag. Op de schou ders is evenwel een naad. die voor- en achterdeelen verbindt. Langs de ronde pas loopt een stofrecp In schuine richting. De midden-voorbaan wordt op de zijbaantjes gestikt, terwijl de rug uit één doorloo- pende baan bestaat. Smal kraagje van piqué, linnen of fluweel, smalle lakcein tuur, gladde mouw met kapje. Huisjapon. G. 21. Prijs per patroon 0.25. Waschbaar materiaal is voor deze huis japon een eerste eisch en vele dames zullen wellicht aan een effen of bedrukt katoentje de voorkeur geven. Het lijfje heeft aan de voorzijde een puntige pas. waar dc stof ïuim aangezet is, en die met përlemoer-knoopen sluit; omliggende kraag en rechte, gladde moumen, die desnoods half lang gemaakt worden. Tweebaans rok met smalle ceintuur, die de naad be dekt Niet allen voor huisvrouwen is dit model zeer practisch, doch ook voor hulpkrach ten in de huishouding, die natuurlijk bij voorkeur waschbare japonnen dragen. Patronen in de maten 40, 42, 44 en 46 verkrijgbaar a 0.25. Meoder: „Murfel. maak niet zoo'n leven kijk even naar Eric, hoe rustig die 'S." Muriel: „Dat moet hij wel we spe>n vader en moedertje en ik ben jij en hy is pappie." VORSTENBALANS OVER EEN KWART EEUW. In het jaar 1910 namen acht gekroonde hoofden deel aan de begrafenis van van Edward VII, n.1.: George V, Wilhelm II, Alfons XIII, Haakon van Noorwegen, Manuel von Portugal, Ferdinand van Bul garije, Albert I van België en George I. Eén van deze heerschers heerscht thspis nog, dat is Koning Haakon van Noorweg® Drie zijn er als vorst overleden: Albert I. George V en George I van Griekenland. De andere vier dus precies 50 moesten aftreden. WERELDCONGRES VAN ALBINO'S. Op de wereld wonen enkele duizenden ongelukkige menschen, die niet in staat zijn huidpigment te vormen. Deze men schen loopen ten gevolge hiervan reeds in hun vroegste jeugd met sluik-witte haren, roode oogen en een kalkachtige, bleeke huidskleur. In de Vereenigde Staten hebben de Al bino's (in Amerika komen deze menschen meer voor dan in Europa) thans besloten, een organisatie te vormen, waarop zij allen kunnen steunen. Tot dit deel zullen alle Albino's van de geheele wereld te Thoma- stown in den Staat Illinois worden samen geroepen om zich te organiseeren. Aan dit congres zullen enkele beroemde Ameri- kaansche artsen deelnemen, die zich bezig houden met het raadsel der pigmenteering op te lossen. Goot' zoo. In de Eroïca blies Richard Lovy meestal buitengewoon de hoo. npartij. Eens op aa keer sloeg zijn toon om. Dat vond hij vreeselijk. Zijn vriend zat in de zaal en Lovy zag hem lachen. In de pauze kwam Lovy op zijn vriend toeloopen en zei: Het is heelemaal niet aardig van je om te lachen, als ik een onge lukje heb. Gelukkig ben ik anders dan j.'j Ik heb al de blijspelen, die jij hebt ge schreven, zien opvoeren, maar ik neb nooit gelachen. Neen, heelemaal niet, zelfs geen enkelen keer. Do Wetten van het succos. Con structieve ontevredenheid. Een werkelijk succesvol mensch heeft zegden een hooge dunk van zichzelf; hij bljjft vervuld van een constructieve onte- viedenheid die hem steeds aanzet tot nog meer, nog beter, nog verder. Zoo iemand denkt niet: „nu oen ik er", voortdu rend is hij op weg van het bereikte doeJ naar een hooger doel. Hij is bovendien me. stal bescheiden en houdt er niet van veel over zichzelf te spreken. Kort geleden heeft eeni groot blad eens een enquête gehouden hl deze richting. Een der redacteuien heeft den lezers ver zocht, iemand uit te zoeken ïit hun Ken nissenkring dien ze als een succesvol mensch beschouwden, zjjn memode te be- studeeren en dan te schrijven, waaraan die persoon, voigens hen, zijn succes te danken had. Er kwamen zeer veel brieven binnen, en zeer eigenaardig was de groote over eenkomst in de redenen, die werden op gegeven voor het succes van menschen van zeer uiteenloopena peil op de maat schappelijke ladder, die op zeer verschi- len'1 gebied succes hadden. Onder de beschreven personen was een minister, een fabrikant, een dirigent, een kleinhandelaar, een reeiame-chef en nog vele anderen. Vertegenwoordigers van een tachtigtal be roepen werden beschreven. En juist door de groote overeenkomst in de redenen die voor hun succes werden opgegeven was het mogelijk, zekere wetten voor het suc ces vast te stellen. Over al die menschen werd zonder uit zondering geschreven: "hij houdt van zijn werk". Daaruit kan men de eerste wet van het succes opmaken, n.1. deze: „Ieder beroep biedt kansen op succes aan allen, die da: beroep graag uitoefenen". Al die menschen, die slaagden, werden beschreven als harde werkers. Dit is zeer opvallend, want wanneer er gesproken wordt over iemand die boven het gemid delde geslaagd is. hoort men zoo dikwtjl3 zeggen: „Hij nad geluk, natuurlijk". Geluk is geen bas.s voor succes, hét Is een bijkomstigheid. Men zou kunr.eh Zég- gen. dat geluk' overal rondwaart, waar hard gewerkt wordt. Overigens is geluk m den zin van „boffen" geen facto.die wij zelf in de hand hebben, maar hard werken wèl. Daarom zou men de tweede wet van het succes als volgt kunnen formuleeren: „Hard werken ls een vereischte voor succes; geluk is een bijkomstigheid, die men dankbaar kan aanvaarden, maar waarop men niet mag rekenen". Menigeen werkte hard. maar niet doel treffend. Er zit geen lijn in de wijze waar op hij werkt, en hij heeft geen schema. Zijn energie en concentratie zjjn te verdeeld, en daardooi krijgt hij slechts 15 of 20 resultaat van zijn werk. Zoo iemand dient zijn werkwijze te herzien en zijn tijd geheel anders In te deelen. Men kan de derde succeswet als volgt omschrijven: Volharding is een eigenschap die niet ge makkelijk verworven wordt, maai die alles zins de moeite van het aankweeke.. loont. Menigeen is het succes bij een haarbreed ontsnapt, doordat hij op een oogenblik zei: „nu geloof ik verder wel, ik geef het op. het wordt toch niets. „Misschien zou écn week langer volhouden hem tot het be geerde doel gebracht hebben. Maar de meeste menschen wenschen zich een snel resultaat dat niet veel voor afgaande inspanning vergt, en zooiets is maar zelden mogelijk, slechts in zeer zeldzame gevallen van dat „geluk" waar op men noo.t mag rekenen. Daarom luide de vierde successiewet als volgt: „Weest volhardend en doet wat gij kunt. maar hebt daarbij geduld om de resultaten af te wachten. Stelt u geen vast tijdstip voor oogen waarop uw doe] bereikt moet zijn. Wanneer u overtuigd bent, da. uw doel de moeite waard is, zal dit besef u net noodige geduld geven." Verder is het hebben van een vastom lijnd doel onmisbaar. Een mensch die slaagt heeft niets vaags in zijn werkwijze; er staat hem duidelijk voor oogen wat ntj wenscht te bereiken en langs welken weg hjj meent dit te kunnen bereiken. Hieruit kunnen wy de vijfde succeswet concludee- ren, n.1.: „Concentreert al uw aandacht op het be reiken van een bepaald doel, net zoolang tot dit bereikt is. Kiest u daarna een nieuw doel." Wie in een bosch verdwaalt, zal in een cirkel blijven rondloopen. De eenige manier om eruit te komen is, dat hij een boom dichtbij zich uitkiest, daarom heen loopt, en vervolgens naar een volgende boom loopt in dezelfde richting, enz., enz. Wij menschen doorkruisen.- figuurlijk gespioken, het bosch van middelmatigheid; wij kuiuien niet ver voor ons uitzien. Wan- neer wij uit dat bosch van middelmatig, heid willen komen, moeten wij ons telkens weer een nieuw doel stellen ii. dezelfde richting. een nieuw doel dat het zoo juist bereikte als uitgangspunt gebruikt. Omwegen mogen verleidelijk zijn, maar vertragen het uiteindelijk resultaat. Dr. Jos dc Cock. „Doorrijden, mijnheer. Uw wagen kan hier niet stilstaan!" „L kent mijn wagen niet, agent, die kan overal stilstaan. De practische dienstbode. Steeds lenende buurman: Is mijn- heen Zwart niet thuis? Je wilt hem wel zeggen, dat ik geweest ben, niet? Dienstbode: Ja mijnheer, en wat moet ik zeggen, dat u van meneer lenen wilt? Een oud merk. Reiziger: Hebt u het allerlaatste merk vulpenhouders gezien? Het is abso luut onmogelijk, dat de inkt er, op welke manier ook, uit kan vloeien. Winkelier: Hm! Ja, ik ken het merk, ik tracht zelf al jaren lang met zo'n vul penhouder te schrijven. Een eenzaam huls. Huurder: Ik wil een huis huren, dat minstens vijf kilometer rondom alleen staat. Eigenaar (lachend): Wilt u kluize naar worden? Huurder: Neen, kluizenaar niet, maar mijn zoon wil trompet leren blazen. Ja, maar Dame: Is deze vliegmachine abso luut veilig, piloot Piloot: Zolang zij op de aarde staat, zeker mevrouw. „Waar ben je voordien in betrekking geweest Dienstbode: „Als u me het adresboek geeft zal ik alle namen doorschrappen, w! wie Ik nog niet geweest ben." Was dat goed? Moeder: Heb Je de twee brieven °P de bus gedaan, vanmorgen, Liesje? Liesje: Ja moeder, maar toen ik in de bus wilde gooien, zag ik, dat U e postzegels er verkeerd had opgeplakt. de buitenlandsche brief zat een postzcgeI van 5 cent en op die van de stad een V#D 12*4. Moeder: En heb je ze toen toch de bus gegooid? Liesje: Neen, natuurlijk niet, omdat ik de postzegels er niet af kon kry gen, heb ik de adressen, die er op stonden, doorgeschrapt en omgeruild-

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 20