Gezichtsharen, Barnes? TUaat yam we fieen? GRATIS reizen naar AMSTERDAM Stadsnieuws 'Uutïalatió omlaag J. J. H. KOOPIVJ^M KONINGSTR. 92 Predikbeurten PEK IJ li Qp' en ondergang van Zon en tijd uan hnoc water (Tev^lt Lichten op voor alle voertuigen Huurverlaging. HELDERSCHR COURANT VAN ZATERDAG 7 MAART 1936. Jfalcon REGENJASSEN De K.K. van een waardig slot voorzien. Ook onze prijzen omlaag 6 &otokaaïtcn vanerf 1T5 Uit het politie-ra^port. Museum nieuws.1 INLICHTINGEN MA SON GEitRIT S Dames-Kleedermaker Bontwerker f 35.- Zondag 8 Maart 1936 BollerO'S! Iets aparts S Cor Krigée,v Gaienstr 71 Tel. 3£9 Inlichtingen: KANAALWEG 120. Hoofdpijn, Kiespijn. Wintertyd. Zon Hoogwater Maart op: ondn sm. nam" Z 8 6.32 17.50 9.09 9.24 M 9 6.30 17.52 9.42 10.00 D 10 6.28 17.54 10.11 10.31 V. 11 6.26 17.56 10.40 10.55 D 12 6.24 17.58 11.02 11.18 V 13 6.11 17.59 11.24 11.44 Z 14 6.19 18.01 11.52 00.00 Katerdag 7 Maart Zondag 8 Maandag 8 «000 0 0 0 0 0 O 18.19 18 20 18.21 Onze vroegere stadgenoote mej. Menny van der Veen, tuans te Bloemendaal, is benoemd als ambtenaresse van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Haarlem. De heer De Boer, wethouder van Onder wijs en de heer P. A. Smits, wethouder van Sociale Zaken, zijn Maandag belden verhin derd tot het houden van hun spreekuur. COMITÉ GRAFMONUMENT WIJLEN BURGEMEESTER DRJESSEN. 3e verantwoording ingezamelde gelden. Wed. J. P. B. C.—de V. f 0.50, I. P. C. 2 50 A. D. f 1.—, A. K. f 2.50, H. Ph. K. tl.— p' p. O. 5.—, A. H. v. R. f 2.50, Wed. G. de V.— R. f 0.25, Z. £1.—C. W. G. £5.-, P. J. D. £1.50. A. N. H. £10.—, Zang-, Ree.-en Orkest- vereen. „Harmonie" £2.50, Marine Rampen fonds 1914—1919 f 10—, Noorderkunst kring £2.50, Kon. Ned. Bond Oud-Ondéroff. £5.— HelJer's Mannenkoor f 5.—, Volksweerbaar heid f 5. Eers-e en tweede verantwoording bedroeg 422.80, bovenst aande verantwoording bedraagt £62.75, Totaal f485.55. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van de firma SmeetsSnel, Weststraat. Van Maandag 9 Maart tot 16 Maart wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door A. P. Hoolmans, Spoorstraat. AANBESTEDING NUTSSPAARBANK. Uitslag van de aanbesteding door het Be stuur der Nutsspaarbank te Den Helder gehou den op Vrijdag, 6 Maart in Hotel den Burg voor het amoveeren van het bestaande ge bouw der Nutsspaarbank, en het bouwen van een kantoorgebouw op het vrijkomende ter rein, met bijlevering van alle materialen, ar- beidsloonen, transporten, enz. G. Groot, Den Helder 36.485,—; P. Frö- lich, Harlingen 36.860,fa. Gebr. Riemers, Den Helder 37.000,K. Kuipers, Surhuis- terveen 37.942,—; J. Apeldoorn, Egmond- Binnen 37.980,R. K. Koppen en Zn., Alkmaar (Julianad.) 38,200,G. J. Evers, Bloemendaal 38,400,N.V. lng. Bureau voor Bouwnijverheid, Oegstgeest 38,650, H. Ahrens, Dronrijp, 38,774,Gebrs. Kers bergen, Den Helder 39.530,D. Cerlijn en A. J. de Haan, Amsterdam 39.560,Terp- stra en Hoekstra, Leeuwarden 39.900,fa. Lastdrager, Bussum 40.785,W. Uiterdijk, Wieringerwaard 42.670,—; R. Vermeulen en Ran, Den Helder 42.869,P. Loman en Zoon, Laren 42.887,Fa. Gebrs. Smit, Den Helder 43,150,—; Modder en Cuperus, Den Helder 43,500,Starrenburg en Boer- 'drjk, Den Helder 1 43.900,—; P. Tuin, 't Zand 44.000,J. Roomeyer, Den Helder 44.200,—; H. Hagen, Den Helder 44,800,-; K. Venema, Den Helder 45,500,D. de Graaf Jr.t Koegras 47.154,N. V. Bouw bedrijf v.h. v. Doorn, Den Helder 47.800, C. H. Geus, Den Helder 48.000,—; J. P. van 03, Den Helder 48.654,—. De gunning is aangehouden. Naar wij vernemen, wordt de huurprijs van diverse bouwplannen der Woningstichting met ingang van 9 Maart a.s. aanmerkelijk verlaagd. Een eerste voorstel tot huurverla- ging, welke alle oudere plannen der Stichting omvat, werd om finantieele redenen afge keurd. Het tweede voorstel omvatte enkel die plannen, waar geregeld woningen leeg ston den. De gemiddelde huurprijzen der verlaagde plannen worden als volgt: Anemonenstraat 3.60 tot 3.85 Anjelierstraat 3-60 tot 3.75 Florastraat 3.60 tot 3.75 Tuinstraat 3.45 tot 4.15 Leliestraat 3.50 tot 3.70 Tulpstraat 3.50 Lupine- en Rozenstr. 3.50 Oude Dahliastraat 3.50 tot 4. 2 a vaat raat 4.60 tot 4.75 Ballstraat 4.35 Van Galenstraat 4.75 tot 5. Wetstraat 4. Cronjéstraat 4.tot 4.10 Hertzogstraat 4.25 (In deze huurprijzen Is niet inbegrepen de kc en van waterlevering). Be gemiddelde huurprijs van alle woningen de - Stichting wordt na deze verlaging 3.80 Iet is een verheugend verschijnsel, dat de gedeeltelijke huurverlaging een feit is gewor den, nu de meeste inkomens juist zijn gekort. TWEEDE WINTERCONCERT „ORANJE HARMONIE KAPEL". Het tweede winter-concert van de „Oranje Harmonie Kapel" wordt gehouden op Dins dag 10 Maart a.s., des avonds 8 uur, in Casino. Behalve het muzikale gedeelte, het programma vermeldt niet minder dan zeven nummers voor eerste uitvoering, staan er ook n°? eenlge voordrachten op het programma. Voor bizonderheden zie men de advertentie 'n dit nummer. laatste marine-concert. N.V. GERARD WORM, Keizerstraat Soliste Hélène Cals. Naar wij vernemen, zal op het zesde en dus laatste Marine-coDcert, hetwelk op Woensdag, 18 Maart a.s. gehouden zal worden, als zang soliste optreden de bekende AVRO-zangeres Hélène Cils, welke reeds eerder hier ter plaats met de Marine-kapel groot succes oogstte. Voor bijzonderheden zie men de volgende nummers. ERIK SCHAAPER IN DEN HELDER!! Men schrijft ons: Het zal voor vele bezitters van Erik Schaaper toestellen een verrassing zijn, om eens nader met den heer Schaaper kennis te kunnen maken. De Firma Schaaper heeft reeds veel voor de zelfbouwende amateurs gebracht, en schema's ontworpen. Dit is voor velen een aangename bezigheid in de winter maanden, het materiaal ziet er keurig uit en solide, hoofdzakelijk de spoelen van deze firma hebben de laatste jaren opgang gemaakt bij de amateurs, door hun selectiviteit. Het is dan ook voor de Heldersche Toestelbouwers een bijzondere avond, om vragen te kunnen stel len aan den heer Schaaper over de werking en de resultaten, welke zij met de diverse type spoelen bereikt hebben Aan dezen avond zijn nog enkele attractie's verbonden. Men zie ook de advertentie in dit nummer. Feest in een volte Rialto-bioscoop. De „origineele K.K." zooals de winkeliers van Koningstraat en Keizerstraat dat uit drukken, heeft een „origineel" einde gekre gen. Donderdagavond (en nacht) is in Rialto, dat geheel bezet was, het slotfeest gehouden, waarop o.a. dé prijzen van de K.K.-week be kend gemaakt zijn. Deze prijzen, waarvan vele winnaars niet of niet meer in Rialto aanwezig waren op het tijdstip, dat de msde- deeling werd gedaan, zult U hieronder aan treffen. De voorzitter van de K.K., de heer Borgelt (fa. Beemsterboer), sprak het openingswoord, waarna een film-voorprogramma werd ver toond, dat dik in orde was. De Paramount gekleurde teekenfiim was bijzonder aardig, evenals de stakker in de voorgaande film, die bij elke „nies" een linkeroog had, dat uit de richting stond. Echter een flinke duw aan het hoofd was een goede remedie. En toen kwam... Mr. Seldoni. Het was bijna niet te merken, dat het... enfin, dat doet er niet toe: Hij was éénig! Hij heeft ons op magnifieke manier bedrogen en beet geno men of... niet. Want dat geval met de scheermesjes, dat kennen we, hetgeen aan het interessante niets afdoet. En die myste rieuze ballon kan ook nog een verbazend han dige truc zijn, liever gezegd daar twijfelen wij niet aan. Maar dat blindlezen kan bijna geen truc zijn. We hebben er verbaasd over gestaan. Zelf hadden we een briefje ingele verd: „Leest de Heldersche Courant". Het werd opgelezen. Wy verklaren plechtig, dat hier geen afspraak in het spel was. Hoe het dan wel gebeuren kon is nu juist de kwestie. Rialto biedt op haar tooneel geen mogelijk heid tot „zwendel"; dat hebben we nauwkeu rig onderzocht. Er blijft dus maar één slot som over: Mr. Seldoni is een uitermate han dige goochelaar en Maloïtz is telepaath en Mr. Seldoni is het ooki Het publiek was dikwijls muisstil, waar ook om verzocht was, maar dat toch zeker mede voortkwam uit aandacht voor de keurige prestaties van Mr. Seldoni, Een welgemeend applaus toonde de dankbaarheid van het pu bliek. In de pauze, welke vervolgens inging, ver kochten de K.K. winkeliers bonnen, waarop men talrijke fraaie prijzen kon winnen. Ze gingen dan ook vlot van de hand. „Bolero"-... Daar werd weder voor ons oog ontrolt de geschiedenis van den danser, met het ééne doel: de grootste danser van de we reld te worden. De aangrijpende leegheid van een man, die nooit tevreden is. De tragedie van den man, die steeds meer wil en zichzelf daarbij offert, zoodat tenslotte alle roem en vereering voor hem bestemd, niet door hem ontvangen wordt, omdat hjj niet meer is. Moeten wy U er nog meer van vertellen? Niet noodig, „Bolero" is bjj U bekend. Het is een film, waarin op treffende wijze geteekend wordt het negatieve bezit van menschen met zoo'n doel. Negatief, omdat hun doel blijkt te zijn een luchtkasteel, dat toch, hetzij vroeg of laat, instort. Uw verslaggever heeft thuis een onbetaal baar, vermakelijk :spel van P. Louwerce Schoolmeester en Collectant. Daarin komt voor de "egel: „Maar al het leed was glad vergeten op 't groote feest van Sinterklaas!" Zoo was het Donderdagavond ook. De ver loting van de 63 prijzen voor de stcunbonncn bracht al spoedig de indruk van de film op den achtergrond. De mooie prijzen, zoo grif door vele K.K. winkeliers beschikbaar gesteld, verdwenen onder de geestige opmerkingen van voorzitter Borgelt en „algemeen adjunct" Kannewasser successievelijk van het podium. Het aantal gelukkigen in de zaal werd echter even successievelijk grooter. En daarna kwam het groote moment: De prijsuitreiking van de K.K.-prijzen, met een waarde van 600 totaal. In spanning werd de eerste naam verwacht. Daar klonk het: De heer van Wouw, Prin senstraat gelieve zich aan de bestuurstafel te vervoegen. Een gemompel en geroezemoes verbrak de stilte. De heer van Wouw werd gefeliciteerd met het winnen van de... 33e prijs! En zoo werden de prijswinnaars achter eenvolgens verzocht zich naar het tooneel te begeven. Natuurlijk steeg de spanning me. de minuut. Want de hoofdprijs, een niet te ver smaden re's voor twee personen naar t.e Rivièra, zou het laatst bekend gemaakt wor- Koningstraat 2Q j den. Doch ook de tweede en de derde prijs, respectievelijk 100 en 60 gulden waren be langrijk genoeg om de gemoederen in gespan nen aandacht te houden, totdat zij bekend ge maakt waren. Het aantal gelukkigen in Rialto steeg dus van 66 op tachtig en hooger. Enkele prijswinnaars waren, zooais reeds gezegd, niet meer aanwezig. Na deze prijsuitreiking werd er nog een gezellige danspartij gehouden, waarvan druk gebruik gemaakt werd. De stemming was „K.K." Het K.K. feest had dus een waardig slot. Voor wij nu de lijst van de prijswinnaars laten volgen zullen wij U nog iets vertellen van de intieme vergadering van de K.K.- commissie, op welke vergadering de prijs winnaars onder politioneel toezicht „uitge kiend" werden. Het was een zware avond voor de commissie want er waren 1246 groote biljetten ingekomen. Op elk biljet kwamen voor 102 fouten,' hetgeen een totaal maakt van 127092 fouten. U kunt U misschien best voor stellen, dat' het drie uur in den nacht werd. Maar de K.K. winkeliers zijn, zcoals U wel gemerkt hebt, voor geen kleintje vervaard. De acht man hebben, ondanks de vele geestige opmerkingen, die op de biljetten ruimschoots uitgezaaid waren, hard gewerkt. Er bleef echter tijd over voor het waardeeerén van de vele „grappighedens". De lachspieren werden dikwijls danig in beweging gebracht door de „Slagzinnen", welke voor de inzenders dikwijls een bron van zuchten zijn. Het zou mogeiyk zijn om van al die slagzinnen een volledig K.K.-verslag op te stellen. Om te beginnen met: „K.K. week is Kletskousehweek, want alle vrouwtjes loo- pen naar fouten te zoeken" en te vervolgen met: „We zochten vol fut en kochten ons rut"; „dat was een reuze idee, heel Nieuwediep' zocht mee", „tweemaal K.K. weet ik veel,; Keizer- en Koningstraat is origineel". En dan deze: „Kostelijke kou-kleum kanker-kam- pagne!" Enfin, in alle toonaarden werden de' gebeurtenissen van en rondom de K.K. be zongen. Het is vrij we.' overbodig om U na dezr regelen nog er van !e vczek ïen, dat de K.K.-feestweek een succes is ^-worden n optima foTna. De belangste ixng was groot en het slot van Donderdagavond was een inder-; daad waardig Insluit. Zelfs zij oie niet met! een prijs >f prijsje r.aar kuis gingen d.'err avond waren voldaan over het gebodene. De K.IC.-commissie heeft eer van haar werk ge had en het doel, dat de Keizer- en Koning-, straat bij het Heldersche publiek in een ander beter licht is komen te staan, kan dan ook! zeker als bereikt beschouwd worden. En nu de lijst van hen, die hun gezoek én I ander werk beloond zien met een kleinere» óf grooteren prijs: Hoofdprijs Reis voor 2 personen naar de Rivièra of waardebon van 250.gewonneta 1 door A. Stoekenbroek, Burg. Houwingsin- gel 72. 2e prijs: waardebon van 100.gewonnen door mej. T. Zegel, Brouwerstraat 24. 1. Se prys: waardebon van 50.gewonnen door G. Teesink, Van Galenstraat 50. ji 10 prijzen: elk een waardebon van 10.—, ge- i wonnen door: K, Geus, C. Ditostraat 20. Jan Visser, Ruijghweg 3. Maartje Staalman, Binnenhaven 5. L. Toes, Basstraat 7. T. Postmus, Van Limburg Stirumstraat 43. J. C. Havers, Zuidstraat 2, -r A. Toes, Loodsgracht 35. i T. Brandt, Breewaterstraat. Ali Boon, Koningstrat 6. J. van Veen, Vijzelstraat 207. 20 prezen: elk een waardebon van 5.—, ge wonnen door: i H. N. Kaptein, Brakkeveldweg 122. Mej. A. Minneboo, Parallelweg 19. N. Ambriola, Stakman Bossestraat. J. v. d. Berg, Steengracht 20. H. Jolen, Steengracht 12. S. Diedenhoven, Molenstraat 148. H. Harms, Crocusstraat 15. R. Oosterwijk, Steengracht 16. Mevr. Troostv. d. Plas, Keizersgracht 41, Mej. R. Leijen, Binnenhaven 90. L. Mos, Reigerstraat 57. Gersen, Jonkerstraat 67, H. Starrenburg, Molenstraat 23. Mej. B. Raadgers, Kroonstraat 2. Mej. J. Boxmeer, 2e Vroonstraat 89. J. A. Strenthyff, Dahliastraat 15. A. A. M. Bels, Brakkeveldweg 4. Mej. A. Urban, Javastraat. M. Thomasse, Bothastraat 37. B. van Wouw, Prinsenstraat 11, Dlofstal. Door een bewoner van de Javastraat werd aangifte gedaan, dat hij van zijn erf een 'pi. m. 2 M. lange looden pjjp vermisv. De zwijntjesjagers weer op 't pad. Door een bewoner van de Zu.Js.raat werd aangifte gedaan van vermiss.ng van zjjn rijwiel, hetwelk onbeheerd voor een verlofslocaliteit in de Spoorstraat had gestaan. Vernieling. Vanwege de Gasfabriek word kennisgegeven, dat de glazen mantels van een tweetal lan taarnpalen aan den Dijkweg zjjn vernield. I' Aanrijding. Door den eigenaar van een woning aan de Westgracht werd aangifte gedaan, dat zijn rijwiel, hetwelk hij tegen he. trottoir op den Kanaalweg hal geplaatst, door een auto is aangerede.i, waarjoor het rijwiel ernstig werd i beschadigd. DECEPTIE VOOR HET ENSEMBLE BOUBER. Hoe goed bet stuk was... leeg de zaaJ... en hoe De publieke smaak is Diet te doorgronden. De thea er-direcieur kan er statistisch ma teriaal op nahouden, mag algaan op den localen smaak van zijn publiek, kau (en dan in casu tooneel-)voorstetlingeo geven tegen een oub- bel-en-dwars goedkoop tarief, hjj kan er aes- noods geld op toeleggen... de gustibus non est dispui&ndum, over deD smaak valt niet te twisten, en Het Publiek komt dóór, waar men het niet zou verwachten en geeft blijk van schrik barende absentie détnwanneer men vreest een plaats te kort te komen. Deze en dergelijke gedachten wentelden Donuerdagavonu in ons brein, toen we de koppen in Casino telden, de koppen van hen, die interesse hadden voor de voorstelling van het ensemble Herman Bouber, dat met ue schets „Ga maai- naar m'n buurman" leeds ten derde of vierde maie naar Den Helder kwam en dat tot vóór Donderdagavond steeds voor een volle zaai speelde. Er is gespeeld, zooals men van dit ensemble gewend is: d. w. z. correct, met veel flair en fantasie en zoDtler een enkele maal grof of precair in de diaioog te zijn, iets, wat som mige outsiders nog wei eens zoo meenen tJouoer is een uer laa.sie volitssiuk-veriol- kers die we hennen en uaarom alléén moet men hem en zijn groep in eere nou ,eo. Trou wens, in de hoofds.eüeijjke Pian.age Schouw burg weet. een grooc Ams-ereamsch publiek deze zoo typische kunst op haar juiste waarue te schatten, ïe.s, waar men met iecht ver heugd over kan zyn. Wat het stuit be.reftdit beuoort iot het reeds oudere iepertoir, werd eenige jaren ge leden eveneens door Jan Musea gespeeld (.oen onder ae liteiatuur „Ken goeie uuui is beter dan een verre vijand" uoeti zooals Heiman Bouber de hoofdrol in diL 18-karaa.sche jor- daan gegeven vertolkt, lijkt ne. ons bezwaar lijk sieriter te kunnen. Hy speeit er „ue Jcou" en dai zoo magnifiek, zoo prachtig-dooi voeid en zoo volkomen in stijl, dat men zich twee uur aanéén waarlijk zit te verkneuteren van pret, en zich afvraagt hoe deze Bouber voor een schreeuwend-leege zaat zülk spet kan presteeien. Aaf Bouoer, ooit thans weer de meer naar bmnen gerichte figuur, was uitstekend lot in detail en ook haar zullen wy gaaine nog meenigmaal op. ue Casino- bühne weerzien, me. het overige ensemble. Wy hebben ons kos.elijk geamuseerd: ons vermeid aan dat sappige Jordaansch, dat zoo onparlementair, doen nog.ans zoo zeer ïaait de dingen zegt, ons verneugd over dat won dere element, dat in deze stukken ligt en dat „bet volksehe" hee.. riet is dit „volksehe" dat eerlijke taal spreekt eerlijker dan veié van onze dramaturgische escapaue s, die zien wel-dooiwiocni haseeien op de psychologie van den eDkeiing, oie zweeren b(j fTeudiaan.sche complex-theorieën, oie ue ethiek en het humanisme mmm~r ia.en rus.en. Het is alles z'óér schoon, doch wie waarheid wil hooren, de waarheid, niet in zijn Zonuag- sche pakje, maar in een manches.er-broek en een bont overhemd... hij kome naar Bouber. Het is soms interessant te hooren wat deze te zeggen heeft. Er is al weer eenige tijd verioopen, sinds we voor het laatst de aanwinsten vermeld jhebben, die aan liet Natuurhistorisch Museum zyn afgestaan. We willen thans weer, een lijstje geven en tevens van deze gelegenheid gebruik maken de vriendelijke gevers, en wat een trouwe z\jn daaronder, te danken. Hier volgt dan het lijstje. Zoogdieren: Hertengewei (Mevrouw Klap- meyer). Huismuis, 2 bruine ratten (Scliroe- vers en D. Taeckema). Mol (Bern. Leen). 2 Bunsings (Schroevers en Leenhouwers). Gor- dcldier (C. Roos). Vogels: 7 Zeekoeten (K. Langerak, de Boer, Wim Meurs, Guus v. Heu3den, Jobse, Piet Rienstra). Kramsvogel (Tine Vermeulen). 2 Torenvalken (Jeannette Glim en Jan Stale- man). Tureluur en Kokmeeuw (J. v. d. Veen). 3 bonte Strahdloopers (Slot, Jan Endenburg en Dick Bot). 4 Zilvermeeuwen (Piet van Prooyen, P. Hënnekam, T. de Leeuw en Vis ser). Groenvink (via v. d. Vring). Roodlieel- duiker (P. Hennekam). 2 Kuif eenden (J. Bak ker). Rijstvogei (H. Zegel). Bonte kraai (H. Vader). Dodaars (J. Bakker). Parelduiker (Bern. Leen). Merel (Cor Kries en Joop van Bommel). Waterhoen (Schroevers). Tópper- eend (J. v. d. Veen). Zwarte kraai (P. de Vries). Zee-eend (Jobse). Kleie bonte specht (Annie en Bep Potjewijd). Fuut (via L. J. baaider). Paradijsvogel (v. Beveren). Spreeuw (Mej. J. de Vrie3). Vogeleieren (Henk Schoorl én Nelly Kager}. Reptielen: Stuk schildpad en huid van een Reptiel (Mevr. Klapiheyër). Zeeschildpad (v. Beveren). 1 Vissclien: Roggen- en haaieneieren (Piet Leeflang en Thomassen). 2 Jonge haaien (Dirk én Kees v. d. Wel en P. Hennekam). Harder 'Mej. Kwinkelenberg). Lagere dieren: Collectie van ruim 100 Ne- derl. insecten, voornamelijk vlinders (Gem. Schoolmuseum, Den Haag). Collectie van ruim 100 Nederl. insecten, voornamelijk kevers (G. A. L. Bisseling, Den Haag). Krabben, kreef ten en garnalen (Nelly Kager, Dr. J. R. H. Schaank, Medemblik, Kiljan en P. Henne kam). Hollandsche en Tropische schelpen (J. Boelig, Kiljanf P. Hennekam, Heftk Schoorl, Beno Boogaard,Mej. J. de Vries, C. Huisken, E. v. d. ICuijl, D. v. Brederode). Zeekomkom- roers. I-Ienk Schoorl, C. Reinink). Spons (P. Hennekam). Diversen. Looderts (J. Reinink). Collectie steenen (H. Been). Fossielen (A. BahdSma cn Bakker). Collectie zwerf steenen van Texel (Museum Texel), Collectie transparante foto's van Nederl. landschappen (Gem. Schoolmu seum, Den Haag). U ziet, een'respectabele lijst! Wij zijn er uiterst tevreden mee. En nu nog Zaterdag 21Maart a.s. komt Dr. W. G. v. de Sleen, met 'de buitengewone vogelfi'.m van Éurdet in „Tiyoli". Laten alle liefhebbers dezen datum e<?ns noteeren en er voor zorgen, dat „Tivoli" tjokvol is. Afgesproken? Ónder volle gamnlie worden die b ijvend venvyderd. Sy-teern wordt door h.h Doctoren aanbevolen. SPOORSTRAAT 104 - TELEFOON 457. Onze zaak, welke gedurende 20 jaar gevestigd was Weststraat 14*. hebben wij vanaf heden verplaatst naar Beleefd noadigen we onze cliënte.e tot een bezoek aan onze nieuwe zaak uit We stelden de prijs van onze bekende elegant passende mantels naar maat op OPEBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Gedurende de maand Februari werd de Leeszaal bezocht door 1369 mannen en 97 vrouwen, totaal 1466 personen. Uitgeleend werden 2550 romans, 1747 kin derboeken en 1360 studiewerken, to aal 5C03 banden. Aangekocht werden de navolgende wcKten: Bredius: Rembrandt, schilderijen; Drcgcn- dijk: Geboortebeperlcing door oginolsme?; Eerbeek, van: Gesloten grenzen; Ivans: Ce gele auto; Löhndorff: Bloemenhel aan de Ja- cinto; Mallna: Orbis catholicus; Mennicke: Sociale psychologie; Prescott: The conquest of Mexico, 2 dln.; Tsao Hsueh-Chin: Dream of the red chamber; Rein»ert de Vcs; Wijte- ma: Klaar voor onderwater! Ten geschenke ontvangen: Over de Bibliotheek van het Vredespaleis; GrondhoutLichtenbelt: Beknopt leerboek der scheikunde; Krishnamurti: Toespraken in New York City; Lytjeharms: Zur Geschichte der Mykologie; Miln. The purple mask. Op heldering inzake vrymetselaryPcursem, v.: President Smetona; Rapporten van de Vrij zinnig-Democratische Bond, 4 dln.; Schrijnen: Inleiding tot de Indo-Germaansche taalweten schap; Slijpen: Bij het feest eener onderwijs- orde; Taverne en van Went: Leidraad bij het onderwijs in de scheikunde, 2 dln.; Tekst van de motor- en rywielbeschikking; Tinbergen: Conjunctuurbeheersching; Verslag van de Kamer van Koophandel 1935; Verslagen van de gemeentebdrijven te Den Helder, 1C34, 8 dln. Itl ALTO-TH KATER. „Legong, de dans der Maagden". Ingeleid door den heer C. v. Rossurn. Het is de Directie van het Rialto-tlieater ge lukt, om ter inleiding van de cultureele docu mentaire „Legong", de film van Eali, waar over wy in ons vorig nummer op zulk een enthousiaste wgze mochten spreken, den heer C. van Róssum, leeraar aan de Kweek- en Handelsschool hier ter plaatse, en tevens een bevoegd Indië-kenner, bereid te vinden eenige woorden te spreken. Temeer valt dit toe te juicheij, omdat het in wezen zoo uiterst moeilijk is, iets van den wezensaard van dit volk, dat een der schoonste eilanden van ons Insulinde bewoont, te begrijpen. De heer Van Rossum deelde allereerst mede, dat hij direct bereid was geweest het een en ander over dit werk te zoggen, niet alleen om dat het een documentaire is, geheel verschil lend met het wekelijksch maar al te vaak bom bastisch, film-menu, doch ook om te wijzen op de mogeiykheden, die hier een moderne tech niek biedt in het nader brengen van Indië met het moederland. Spr. vertelt interessante bijzonderheden van dit wondere volk, van hun leven en hun goden- vereering, en -angst. Van de goden, die bijna het geheele leven dezer eilanders innemen, en al het andere minder belangrijk doet zijn. Hy adviseert om by het afdraaien der film te letten op bijzonderheden als de devotie dezer menschen, op het gracieuze gaan der vrouwen en de mystieke dansen. Vervolgens gaat de heer Van Rossum in groote Ignen het filmverhaal na, wyst op merk waardige details en maakt enkele opmerltin- gen over het feit, dat deze film sommige Wes terlingen nogal „ongekleed" aandoet. Even wel, wie dit niet begrijpt, heeft ook niet de minste notie van het Oostersche leven zelf, waar reinheid en kuischheid in geen enkel ver band staan met een gedeeltelijk ongekleed zijn. Spr. besluit zijn korte, doch desondanks niet minder leerzame inleiding, met eenige mede- deelingen over den merkwaardigen dooden- dienst en de reïncarnatieleer dezer Baliërs. Wat de film betreft zouden wij willen ver wijzen naar ons verslag van Donderdag en ten slotte: men ga deze film zien. zy is vol schoon heid, en ge zult U moeilijk kunnen onttrekken aan een sfeer van groote zuiverheid en niet minder groote charme, die de inheemsche acteurs zoo prachtig naief in deze aparte rol prent wisten te leggen. Vermelden wy van het overige programma de thriller „Red Wagon", een circusfilm met een summum van spanning in hédst Iedere acte. (Ten overvloede wyzen wij er op, dat de heer Van Rossum ook heden- en morgenavond de film zal inleiden). TTV OLI-THE ATER. ,41e zanger van Broadway". De Fransc'hen zyn een geestig volk; ook de Duitschers en de Engelschen kunnen, als zy op dreef zijn, aardig uit den hoek komen. In de film, die thans in Tivoli gedraaid wordt, hebben we te maken met Broeder Jonathan, aan den overkant van het groote water, en, zooaIs- de Amerikaansche auteur Sinclair Lcwis in zijn boeken zijn landgenoo- ten vaak een spiegel voorhoudt, waarin zij zichzelf in hun arrogantie en bluf ten voeten uit zien, zoo heeft de regisseur van deze Ame- rikaanschè film op geestige wyze den draak gestoken met verschillende dingen, die des Amerikaans zijn. We krijgen in deze film, behalve het roman netje zelf, natuurlgk veel zang. Geestig is het reclameliedje voor de kaasfabricage; de fa- brikante van deze kaas is dezelfde actrice, die de vorige week vcor de zeer rijke en zeer gierige dame speelde; men weet, dus dat deze rol in goede handen is. Overigens vinden wy vele goede bekenden terug; kostelijk is ó.a. Adolphe Mcnjou in diverse rollen. Hij is veel sympathieker dan zijn photos met den zoete- lij!ten glimlach doen vermoeden. 't Verhaal in byzonder navertellen? Weineen, 't is veel te aardig en boeit u veel te veel, 't zou zonde zijn. We krijgen nog mooie opnamen uit Venetië ook. Ned. Herv Gein. (Nw. Kerk, Weststraatï Geen dienst Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Foei Geen avoDdcienst. Gerei, (terk Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen Heilig Avonemaal. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Voortzetting H. A. Nabetrachting. Woensdagavond 8 uur, Biduur voor het gewas. Ds. Meynen. Gerei, lierk iKenoboth-Kerk). s Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Openbare Belijcenis. Oud Gerei lierk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.80 uur Ds. N. v. d. Kraats. Chr. Gerei lierk (Steengracht). 'sMoigens 10 uur en 's middags 5 uur, ce heer J. Rebel. Woensdagavond 8 uur, Biduur voor het gewas, de hee- J. Re'oel. Hemt. Evang. Lu'.h Gem. Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, de heer J. Sevensma Uoopugez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur Ds. K. de Bel, van Schiedam. Woensdag: Geen Bybellezing. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie samenkomst Oud Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur. kerkdienst. 's Avonds 7 uur, ïydensoverwegiEg Evangelisatiegebouw, Vyzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers. Byeenkomst 's avonds 8 uur, Verschillende sprekers. Leger des Heiis. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m Vèriossingn-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hers.e.j Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 6.30—8 uur, lichtbeelden samen komst voor kinderen tot 13 jaar. Bioscopen. Tivoli-Theater, aanvang 7 uur. Witte Bioscoop, aanvang half acht. Rialto-Theater, aanvang half acht. Zaterdag 7 Maart. „The Star of Hope": Jaarvergadering Chr. Landarbeidersbond. Casino, 8 uur: Speeltuinver. „Den Helder". Zondag 8 Maart. Musis Bacrum, 8 uur: Soirée, met Prof. Morini. Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat 8 uur: Ver gadering Joodsche Sociëteit. Casino, 's middags en 's avond Eddy Meenk. Café ,JPrins Hendrik", Julianadorp, 8 uur: Muziekuitvoering „Kunstzin". Maandag 9 Maart. Rialto, 8 uur: Filmvoorstelling Centr. Ned. Ambt. Bond, Bonds-overheidspersoneel. Hoofdnummer: Morgen begint het leven. Dinsdag 10 Maart. Casino8 uur: Uitvoering Oranje Harmonie- kapel. Woensdag 11 Maart. Rialto, 35 uur: Jeugdvoorstelling, Firma Kannewasser. Café ,JPrins Hendrik", Julianadorp: Uit voering. Vrijdag IS Maart. Musis Bacrum, 8.15 uur: „K.L.M."-avond van de Ned. Reisvereeniging. per luxe Touringcar. „Leichte Cavalterle". Dit is volstrekt niet, zooals men misschien zou vermoeden, een film van louter cabaret en dans. Integendeel, het is een romannetje, waarin het meisje een circusrydster en do jonge man later een...... neen, dat vertel ik u óók niet, dan is de aardigheid eraf. Het publiek heeft, zoo goed als aan do Amerikaansche, ook aan deze (een Ufa-film) gesmuld. Ook hier goed spel van de artisten. In het wereldnieuws opnamen van het Ita- liaansche legér, interessante opnamen van do training voor de Olympische Winterspelen, van het Nieuwjaarsbal in Parys, van do Kerst-tractatie die de Parijsche jeugd van den president ontvangt, enz. niincn te vei drijven is een Mijnhardt's Po<der.> Per stuk 8 ctdoos ij et, Bi) Uw Drogist

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 13