Modepraatje 1 PAG. 4 ZATERDAG 7 MAART 1936 Fluweelen voorjaarsmanteltje. G. 24. Prijs per patroon 0.25. Reeds nu beginnen wy .aan de nood zakelijkheid te denken om voorbereidingen voor de voorjaarskleeding te maken. Is het wellicht omdat de echte winter met sneeuw en ys zich laat wachten, of wellicht omdat de dagen aanmerkelijk lan ger worden? Wij weten het niet, zeker is, dat allerlei voorteekenen wijzen op een nieuw, hopen wy, mild en zonnig seizoen. De zware wintermantels worden ons op milde lentedagen teveel en daarom zijn de moderne kleine jasjes van fluweel of van bontstof b.v. breitschwanz zoo'n aangename overgang. Het weergegeven model, dat zelfs óp koudé zomerdagen nog te voorschijn ge- ..haald. zal worden, valt even over de taille lijn, is aangesloten en heeft een lange reverskraag. De schuine halslijn zet zich -voort,in het rechterpand tot even vóór de -zjjnaad. Eenvoudige gladde mouwen; liet vgeheej, wordt gevoerd met kunstzijde» VerkiSgfeaax:jn„alié .matett Voor sièclïts 0.25.. Eenvoudige middagjaponnen. G 7, G 8. Prijs per patroon '0.25. Het eerste model is gedacht van wolien stof of wel met zijde en is eenvoudig doch gekleed. Het bovengedeelte wordt onder broken door twee smalle nérvures, die vanaf het midden der zijnaad tot de V- 'vormige hals-uitsnijding oploopen, terwijl •aan de linkerzijde een garneering van- rknoopen wordt aangebracht. De mouw wordt aan den pols aanmerkelijk wijder en is met een smalle bies afgewerkt. De rok bestaat uit één achterbaan en een voorbaan uit drie deelen, waarvan de middelste dicht langs den kant is opge-- stikt, een smalle ceintuur met gesp. Verschillende variaties zijn mogelijk om de japon telkens een "ander aanzien te ge ven. Nu eens draagt men er een garnituur op van zijde of velourschiffon, terwijl een geplisseerde jabot eveneens zeer goed kleedt Het model leent zich eveneens zeer goed om van zijde of fluweel ge maakt te worden, alleen vervallen in het laatste geval de nervures. Patronen verkrijgbaar in de maten 44, 46, 48. De rechter japon is een zeer vlot mo del, waarvan de groote kraag aan voor- en rugzijde is en in het midden openvalt, terwijl een strik van tafzijde een aardige garneering geeft. Deze kraag kan van verschillend materiaal gemaakt worden en is hier Slechts in een lichte kleur aan gegeven om meer tot uitdrukking te ko men. Op een effen donkergroen japonne tje staat een Schot-fluweelen garneering bijzonder aardig, terwijl bruin b.v. weer terra vraagt, zWart en koraal Vormen een harmonisch geheel. Wordt tafzijde ver werkt, dan geeft het aanbrengen van 5 of 6 rijen stiksels onmiddellijk iets aparts. Het boyenstukje wordt even vloeiend aan den rok gezet tegelijk met het uit twee dëelen bestaande sehootje. Een smalle ceintuur onttrekt de naad aan het oog. Aansluitende- mouwen met kappen, van hetzelfde materiaal als de kraag- en kneopgameertrtg." Patronen in de maten 40, 42, 44 en 46 Verkrijgbaar 0.25. Baas: Wat zou je het eerst doen als we van positie verwisselden Loopjongen: De loopjongen ontslaan. ENKELE AARDIGE HUISJAPONNEN. Ortze belangstelling gaat steeds uit naar eeri eenvoudige en prac- tischie huiskleeding, die wy toch gaarne zoodanig gemaakt zien, dat ze- tévens goéd kleedt. Het linkermodel is geschikt voor 's morgéns, en wórdt van flanel len of -wollen stof gemaakt. De rok heeft drie banen, terwijl het bovenstuk met vierkant geknip- ten hals niet een paar groote knoopen sluit. De middelste japon, eveneens voor 's morgens, heeft doorgaan de 'banen, een ceintuur, die de voorbaan vrij laat, raglanmou- wen én een' breede opgeknoopte pat om dén ha is Alleen de geruite japon heeft een meer gekleed aanzien en wordt van: een mooie, gedekie ruit gemaakt met schuingeknipt middenstuk én garneering van fluweel. - Gebreide kleeding. -Gebreide-japonnen, complets, manteltjes en nog ,een Uitgebreide reeks andere voor werpen wérhfcugen zich nog steeds in de groote belangsteljing der dames. Er is wel licht nog nimmer zóóveel gebreid en ook gehaakt als in de afgelöopen jaren. Het is inderdaad geen voorbijgaande brei-, ^.en haakwoede geweest, want men kan steeds cónstateeren, dat de kleedingstukken meer tyd en kennis van de vervaardig- st'er vragen. De meest groote ver scheidenheid in steken en ontwer pen treft men aan, om nog te zwijgen van de vele mooie soor ten effen en gemêleerde wol met een rijke kleurenvariatie. Groen ziet men vry veel voor geheele japonnen dragen, doch donker blauw domineert. Ook ie wollen jersey of tricot-stoffen ziet ;men in vele soorten en de afbeelding links geeft een jersey japon weer met smalle ingewe ven franje van cachemire wol. De halsafwerking geeft een capucij- ner kraag weer. De middelste japon is van bruine angora ge weven tricotstof en heeft vlecht- motieven in de lengte van de japon en mouwen; jabot en cein tuur van beige wildleer. Zeer interessant is de blou3e met het geplisseerde voorstuk, terwijl de andere jumper bijzon der apart is door de garneering aan hals en mouwen van chenille gebreid met kleine kwasten. AARDIGE KINDERKLEEDING. Warme wollen jurkjes van effen en geruit materiaal als rechts van boven weergegeven zyn zeer geschikt voor de school. De modellen zyn zeer eenvou dig; het linker jurkje is van on der tot boven dichtgeknoopt en heeft een garnituur van fluweel. De ruite jurk met raglanmouwen heeft een piqué-kraagje met smal strookje; hetgeen eveneens door fluweel vervangen kan worden. Het hansopje is van flanel met strookjes aan hals en mouwen, terwijl de pijpjes op de hoogte van de enkels worden ingehaald met bandjes. Speelschortjes en servetjes kan men het meest pfactisch van zeil doek maken en er dierenmotieven op appliceeren in afstekende kleur. GOED AFSPELEN. Meermalen komen spellen voor (jje maken zyn, als de tegenspelers maar het juiste moment aan slag worden °P bracht en genoodzaakt zijn ineen' ge" kleur of in een dubbel-renonce na t» e spe len. Spel nö. 32 van het eerste Handelsbi tournooi is hiervan een mooi voorbeeld S. 9.7.6.5.2. H. 5.4. R. h.b.8. K. b.5.2. S. b.8.4.S. N. S. a.h.v.lo. H. h.8.6. W O H' a'v-b-10.9.3 R. v.10.5. w' U' R. K. 7.4.3. Z. K. a.v.9. S. H. 7.2. 'i R. a.9.7.6.4.3.2. K. h.10.8.6. Zelfs niet te sterke spelers kunnen hi»r een klein-slam contract voor O. uit bieden dat dan ook aan alle tafels moest worden gespeeld. De uitkomst van Z. is R.aas. Zuid West Noord Oost 1. R. a R 5 R 8 H 9. Oost mag niet met de kleinste troef de slag nemen, omdat hy deze kaart noodig heeft om de tafel aan slag te kunnen brengen. 2. H 2 H 8 H 4 H 3 3. R 2 R 10 Rb h lo 4. H 7 Hh H 5 Hb 5. R 3 Rv Rh Hv Oost heeft nu reeds bereikt, dat de tafel en de hand beiden renonce in R. zijn, ter wijl de troeven by de tegenpartij er uitge haald zijn. 6. R 4 S 3 S 2 Sa 7. R 6 S 4 S 5 Sh 8. R 7 5 8 S 6 S v 9. K 6 Sb S 7 SlO Nu zijn ook de S uit.de hand en van tafel verdwenen, zoodat nu dé volgende kaarten over zijn: S 9. ■- H, v 11 u jt; "k b." 5" 2. S. N. S. H.«_ Q H.. K. 7.4.3. Z. K. a.v.9. S. H. R. 9 K. h.10.8. Door op deze wijze te spelen heeft O. de mogelijkheid van verkeerd snijden niet ge nomen, zouden deze dan ook verkeerd zit ten, dan kan het coptract niet worden ge maakt, om dat dan 2 slagen in die kleur moeten worden verloren. Nu volgt natuurlyk K. van tafel en het resultaat is nu, dat hoe de K ook tusschen Z. en N. verdeeld zitten, het contract al tijd moet worden gemaakt. Oost toch speelt steeds een hoogere K. dan Noord, en houdt derhalve óf a., 9 óf a. v over, terwijl Zuid de slag maakt met K 10 of K h., doch alleen met K terug kan komen of R moet spelen, dus de dubbel- renonce, waardoor uit de hand óf van tafel een K kan worden afgeworpen. De gevolgde speelwijze kan natuurlyk alleen succes hebben als de 4 ontbrekende troeven 2 aan 2 verdeeld zitten, hetgeen echter reeds in slag 4 is gebleken. Zitten de troeven 31, dan heeft O. al tijd nog gelegenheid om met K v te snij den, omdat de tafel toch aan slag is. Zoo dikwijls wordt een spel verloren on der de verontschuldiging dat beide handen verdeeld waren, deze verdeelingen leenen zich echter juist voor toepassing van het gedwongen naspelen door de tegenpartij. N. D. S. Smit; Ik hoor, dat je vrouw een bont jas hebt gekocht Waar haalde je dat geld toch vandaan? Jansen: Ik werd door een auto vah eerste klas merk overreden. -

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 20