GRATIS reizen naar AMSTERDAM Gezichtsharen, Dames? Onze nieuwe burgemeester. Stadsnieuws Predikbeurten derde blad Op' en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel). Wintertijd, Lichten op voor alle voertuigen- FALCON REGENJASSEN N.V. GERARD WORM, Keizerstraat Van Willigen opent heden middag 3 uur. -v i EenFongers-Rijwiel Fa. H. J. VAN GRUNNINGEN, Brand in de Koningstraat Inlichtingen: KANAALWEG 120, ALLEEN KRIGEE Uit het politie-rapport INLICHTINGEN: MAISON GERRITS Aan een artikel dat de Gemeente-secretaris van Leeuwarden in het „Leeuwarder Nieuws blad" over onzen nieuwen burgemeester, den beer G. Ritmeester, schrijft, ontleenen wij nog bet volgende: jjet bericht van de benoeming van den heer G. Ritmeester tot burgemeester van pen Helder zal hier ter stede stellig niet met onverdeelde vreugde zgn ontvangen. Immers, naast een gevoel van verheugenis voor onzen stadgenoot, nu hjj met deze eervolle benoe ming een doel, hetwelk hij zichzelf gesteld bad, bereikt heeft, komt tevens het gevoel op van een verlies, dat Leeuwarden door zgn heengaan zal lijden. Het vertrek van een bekend persoon uit een gemeente geeft in vele gevallen een gemis, hetzij in ruimer of in engeren kring. Maar wij mogen zonder overdrijving zeggen, dat het vertrek van den heer Ritmeester voor onze geheele gemeente als een groot verlies moet worden beschouwd. De heer Ritmeester toch heeft zich gedu rende tal van jaren intensief met het leven en de ontwikkeling van Leeuwarden bezig gehouden niet alleen, maar daarin ook een groot en werkzaam aandeel gehad. Met alle kracht heeft hij zich ingespannen om den vonoruitgang en den bloei van onze stad te bevorderen. Als lid van het Gemeentebestuur (sinds September 1927 is hjj wethouder) had hij daarvoor de bijzondere gelegenheid, welke hij inderdaad niet ongebruikt heeft ge laten. Juist van den wethouder van financiën is in de laatste jaren, en wordt nog steeds veel gevergd. t Al deze kwaliteiten, die kortweg samen gevat kunnen worden in het ééne woord „be leid", bezit de heer Ritmeester Ongetwijfeld en het is daarom niet te verwonderen, dat hg geroepen is tot een ambt, waarvoor beleid een der vóórnaamste en essentleele factoren is: het burgemeesterschap. Doch niet alleen op het gebied van de financiën, maar op het gansche terrein van het gemeentelijk leven heeft hjj zich bewogen. Zijn arbeid als voorzitter van het Plaatselijk Crisiscomité (zeker geen sinecure), zijn werk zaamheid als lid en secretaris der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs en het aandeel, dat hij heeft In de bezigheden van verscheidene andere commissies, comlté's en besturen, het ambtenarengerecht, enz. enz. getuigen dit. Midden in het actieve en volle maatschap pelijke leven staat de heer Ritmeester; als controleur van de grondbelasting, werkend voor 's Rijks administratie en verantwoorde lijk voor een richtige uitvoering van de des betreffende wetten; als wethouder werkend aan den bloei van de stad en mede verant woordelijk voor het dagelijksch bestuur, in het bijzonder voor de financiën, van de gemeente; als lid van het bestuur der Vrijzinnig Demo cratische Partij werkend aan de verwezen lijking, voor zooveel mogelijk, van de politieke doelstellingen dier partij en verantwoordelijk vcor zijn stem. Deze veelzijdige werkzaamheid dwingt respect af„ ook yan hen die van een andere politieke overtuiging zijn dan de heer Rit meester of die zich met het door hem als Wethouder gevoerde beleid niet kunnen ver eenden. i 1 De doorwrochte en tot in bijzonderheden verzorgde redevoeringen, door den heer Rit meester telken jare bij de begrooting gehou den, toonen hoezeer hij in de zaken thuis is, hoezeer hij de stof beheerscht. Zijn arbeid als wethouder toont ook, hoe hijde flnancieele „standing" van Leeuwarden ook in een uiterst moeilijken tijd hoog en ongerept heeft weten te houden. In, de omgeving een hoffelijk man, vatbaar voor humor, gevoelig voor den ernst des levens, bereid om, als het maar even kan ieder te woord te staan, zoo mogelijk te helpen. Iemand met uitgesproken politieke inzich ten en voor zijn richting werkend, waar hij kan, maar tevens ruim genoeg om anderer politieke opvattingen te begrijpen en te waar- deeren, althans om ze te erkennen als facto ren in het maatschappelijk leven en om er mee samen te werken. Een critische geest, vlug soms in 't oordeel, maar immer toegankelijk voor de argumen ten van anderen en met een open oog voor de'eischen der realiteit van het oogenblik. Een vlot: spreker en een slagvaardig debater- Aanhanger, ten slotte, van de leer van het „regeeren bij persuasie", d.i. door overreding, maar daarbij overtuigd voorstandervan een sterk staatsgezag. Zóó hebben wjj dezen stadgenoot in het publieke leven leeren kennen. Hemzelf en Den Helder wenschen wjj met zijn benoeming tot burgemeester geluk. De heer P. S. v. d. Vaart, Wethouder van Bedrijven en Financiën heeft Maandag géén spreekuur. Voor het diploma 3e klasse N. A. K. Stenografie „Groote" slaagden op proef schrift onze plaatsgenooten de dames. mej. C. Buis, mej. N. Grondsma, mej. A. Moor man, mej. R. Wezelman. Cursusleider de heer J. Grondsma, alhier. COMITÉ GRAFMONUMENT WIJLEN BURGEMEESTER DRIESSEN. te verantwoording ingezamelde gelden: s- v. A. 1.—, J. C. D. 1.—, J. de J. f 1 J. K. 1._, J. D. O. t 0.50, L. H. E. Ue Ft. 0.50, Heldersche Zwemvereeniging H- Z. V. 2.50, Christ. Oranjevereeniging 5„ departement Den Helder van de Mi), tot Nut van 't Algemeen f 5.Ned. Bond van Ge meente Ambtenaren, afd. Den Helder 2.50, Gymnastiek-vcreen. O. K. K. 10,—, Oranje Harmonie Kapel f 1.50, Vereen. Huisduiner Dc'.ang 2.50, Bond van Café-, Restaurant en Koffiehuis Bedrijf, afd. Den Helder 2.50, kpeeltuinvereeniging" Den Helder 2.50, Te- «amen 38.50. totaal met vorige verantwoordingen 524.05 j APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen s alleen geopend de apotheek van A. P. Hool- mans, Spoorstraat. v an Maandag 16 Maart tot 23 Maart wordt ^vonj- en Zondagdienst waargenomen door Kingma, Kanaalweg, Maart Z 15 M 16 D 17 W 18 D 19 V 20 Z 21 Zon Hoogwater op: ond.: sm. nam. 6.16 18.03 O.U 0.20 6.14 18.05 0.48 1.00 6.11 18.06 1.40 2.00 6.09 17.08 2.56 3.31 6.07 17.10 4.35 5.11 6.04 17.11 5.12 6.39 6.02 17.13 7.28 7.47 Zaterdag 14 Maart, 18.31 Zondag 15 1833 Maandag 16 18.35 VRAGEN VAN RAADSLEDEN. Door het lid van den gemeenteraad, Dr. P. Feenstra Kuiper, zijn de volgende vragen aan Burgemeester en Wethouders van de gemeente den Helder gericht Fe. Is het juist, dat bij de op 10 December 1935 gehouden aanbesteding voor levering van politiekleeding hebben ingeschreven 6 firma's uit deze stad en 5 firma's uit andere plaaisen? 2e. Is het juist, dat de inschrijvingsbedragen van alle 5 firma's uit andere steden en ook dat van een der firma's hier ter stede woon achtig, lager waren dan het inschrijvings bedrag van de firma, waaraan B. en W. op 20 Januari 1936 de levering gegund hebben 3e. Indien 2e. bevestigend wordt beantwoord, willen B. en W. dan verklaren, om welke ge gronde redenen zjj zoowel 5 firma's uit andere steden als ook de firma, die de laagste was van de hier ter stede woonachtige, niet in aanmerking hebben gebracht? 4e. Achten B. en W. het niet opvallend dat, nadat het voorstel-de Nys op 15 Februari 1935 werd gedaan met de bedoeling het monó- polie van de firma Grande te breken en vrije concurrentie te verkrijgen, de gunning, met passeering van 6 firma's, die lager inschreven, weer juist aan de firma Grande geschiedde Zgn zg niet van meening, dat dit gelijkt op Igdelgk verzet tegen bedoeld Raadsbesluit EVANGELISATIEGEBOUW VIJZELSTRAAT. Morgenochtend half elf hoopt de heer Sevensma, van Amsterdam, in het Evangeli satiegebouw, Vijzelstraat, te spreken, voor de velen, die niet naar de kerk gaan. Blijkens de advertentie is de toegang yrij. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Uitslag verloting. De prijzen zgn gevallen op; 2, 21, 23, 84, 85, 100, 111, 140, 175, 223. 282, 324, 354, 377, 402, 414, 446, 449, 467, 525, 547, 595, 611, 641, 684, 717, 725, 763, 775 ,783 ,791 ,797 ,808 ,813 ,859 ,891, 896, 904, 930, 938, 987, 990, 991, 1030, 1082, 1175, 1188, 1266, 1320, 1414, 1438, 1482, 1510, 1539, 1555, 1596, 1602, 1646, 1664, 1696, 1780, 1827, 1831, 1852, 1854, 1866, 1934, 1980, 1998, 2033, 2063, 2102. De prijzen kunnen afgehaald worden aan de school 16, 17 en 18 Maart tusschen 9 en 12 en en 4 uur. BRIDGEN EN WELDOEN. De .commissie deelt mee, dat reeds van ver schillende zijden medewerking Is toegezegd, zoowel voor het beschikbaar stellen van prij zen als voor deelname aan de drive, 't Is even wel nog niet voldoende, we doen daarom een dringend beroep op alles om steun te ver- leenen. De heer G. van Praag, de bekende „leider der bridge-drives in „Bellevue",. heeft zich bereid verklaard de technische leiding van deze drive op 1 April a.s. op zich te nemen. In een vorig bericht werd abusievelijk als datum van aangifte 20 Maart genoemd, dit moet zijn uiterlijk 26 Maart a.s. Voorts kan nog worden medëgedeeld, dat er voor gezorgd zal worden, dat de bridge-drive vóór 12 uur zal eindigen. We herhalen nog eens onze oproeping aan Dames en Heeren bridgers! Wij roepen uw medewerking in om een groote bridge-drive te houden op Woensdag 1 April a.s. des avonds 8 Ycviur in „Musis Sa- crum". De deelnemers betalen 1.inleggeld. Er zal gespeeld worden in 2, 3 of meer groepen elk van 7. taf els, door loting in te deelen. Voor elke groep worden 8 prijzen beschikbaar ge steld. Deze prijzen zijn welwillend beschikbaar gesteld. De netto-opbrengst zal worden gestort in de kas der afdeeling Den Helder van de kin- derherstellings- en vacantiekolonies. Wij doen éen dringend beroep op alle dames en heeren bridgers om deel te nemen. Gij kunt U zelf een aangename avond, een mooie kans op fraaie prijzen bezorgen en tevens een goed werk verrichten door mee te werken aan de uitzending van zwakke en hulpbehoevende kinderen. Bericht van deelneming worden verwacht vóór 26 Maart e.k. aan het adres van één der ondergeteekenden. De commissie: Mevr. de BoerJongkees, Koningstr. 87. Mevr. Grunwald—Poppers, Kanaalweg 80. W. Biersteker, Prins Hendriklaan 5. Joh. Bakker. Loodsgracht 48. M. Quant, Weezenstraat 7. BAOH'S MATTHAUS PASSION. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Bach-lezing, welke de heer A. J. Leewens zich, naar aanleiding der uitvoeringen op 2 en 3 April voorstelt te houden, zal plaats hebben op Woensdag 25 Maart in een nader te bepalen lokaliteit. Deze lezing zal omvatten: 1. Een voorbe schouwing gegrond op historische gegevens, 2. De inhoud van Bach's Matthëus Passion en 3. De muzikale bewerking. Betreffende het laatste deel heeft den heer Zich voorzien van eenige gramofoonplaten, welke welwillend door de muziekhandel L. Polak (Kanaalweg) ter beschikking z(jn ge steld. Mevrouw C. W. Velthuys-Huchshorn (klavier), alsmede een vocaal ensemble zullen ter muzikale illustratie het hunne bijdragen de lezing zooveel mogelijk te doen slagen. Daar het In de bedoeling van den inleider ligt aan ieder een meer duidelijk en klaar inzicht van genoemde Passion bij te brengen, is de toegang geheel gratis. ZH die zich willen vergewissen van een nlaals kunnen zich reeds nu al schriftelijk wenden tot het adres Prins Hendriklaan 17. DIEFSTAL VAN EEN AUTOBAND. Voor eenige weken stond voor de Alkmaar- sche Rechtbank terecht de vrachtrijder Ch. Kikkert, verdacht van diefstal van een auto band Het onderzoek in deze zaak heeft uit gewezen. dat Kikkert geheel onschuldig Is. De man werd dan ook voor deze. voor hem zoo onaangename geschiedenis, vrijgesproken. Kijkje in het hulpgebouw. Alle afdeelingen weder compleet. In tiem interieur. Zooals ;men reeds gelezen zal hebben, wordt 'vanmiddag 3 uur het circa 3 maanden stop gestaan hebbend bedrijf der firma Van Wil ligen aan de Weststraat heropend. Wij twgfelen er niet aan, of tal van hüisi moeders zullen van deze mededeeling met gej- noegen kennis genomen hebben, want zooalji wij reeds in ons nummer van j.1. Donderdag schreven, Van Willigen neemt in den Helder- schen winkelstand een niet te loochenen taljr zondere plaats in, een plaats, die niet te vervangen is. Het Is bekend, dat men bjj Van Willigen steeds aangenaam „winkelde", dat men ef buitengewoon coulant bediend werd en dat er tenslotte altgd een sfeer aanwèzig was; die zich heel moeilijk in woorden laat dëfif nieeren, doch welke wij zouden willen kenr schetsen als: gemoedelijk. Bezoek aan 't hulpgebouw. Gistermiddag hebben wij aan het groene hulpgebouw, aan de Weststraat, een bezoek gebracht en ons het een en ander laten zien;. Merkwaardig is de indruk die het gebouv? maakt: merkwaardig, omdat het Interieur in 't geheel niet improvisatorisch aandoet,, in tegendeel, een zeer rustig cachet draagt. Met de beschikbare ruimte heeft men op de meest economische wijze gewoekerd en men staaf versteld, als men ziet, hoe alle afdeelingen, die in het vorige gebouw waren onderge bracht, ook thans een plaats gekregen, heb ben. En dat, zonder dat deze afdeelingen on derling met elkaar in 't gedrang komen. Alle afdeelingen compleet! Op één na, en wel die der meubelen. Overigens kan de Hel dersche huismoeder met een gerust hart vanaf vanmiddag weer Van Willigen-waarts gaan, want zij kan er op rekenen dat men gezorgd heeft de vanouds bekende ruime keuze ook thans te handhaven. Wat deze keus betreft, ofschoon men va® alle denkbare artikelen een zeer groote voorl- raad heeft, komen toch de eerstvolgende dagen nog belangrijke kwanta aan, iets waar mede het publiek ongetwijfeld rekening zal houden. Het allernieuwste presentl Op de afdeelingen zijn alle branches weder present: en dat met het allernieuwste, wat men na de recente jaarbeurzen të Brussel Leipzig en momenteel ih Utrecht heeft kunj- nen betrekken. Wij hebben de groote, doch desondanks in tiem ingerichte winkel-zaal eens doorgewan deld: en hoewel het niet mogelgk is zelfs maar eén benaderende opsomming te geven, van wat men allemaal kan aanschaffen, wil len wij voor enkele groepen artikelen een uit zondering maken. j Allereerst is daar <jle groote sorteerinjjj wand- en karnerverlichting, die U de „ldst novelty's" presenteert. Voorts is er een spet ciale afdeeling chroom-artikelen, zoowel i' ii) luxe- als meer huishoudelijke 'Uitvoering. i Natuurlijk, is er- een ruime ..plaats gefeser! veerd voor de glas- en aardewerkbranche ei( eveneens voor vitrage's, gordijnen en matten! Een nouveauté is het z.g. Meta d'Or arti kel, dat voorheen uitgevoerd werd ih kopef of chroom,' döëh thans ih Meta d'Or, een goud-glanzend procédé, wat zeer waarschijn^ Igk wel in den smaak zal vallen. j Vermeldenswaardig is eveneens, dat, ook het atelier en de stoffeerderij wederom vaqai hedenmiddag intact fcijn. De étalage's] Na nog een kort bezoek gebracht te1 heb-i ben aan de leder- en kofferafdeeling hebbed wij, de étalage's in oogenschouw genomen; Een 16-tal zijn hiervan aan de Weststraat] zijde en 7 aan die van het Kerkplein. In het bijzonder vestigen wij de aandacht op die étalage, waarin een complete vuur toren opgesteld werd, welke gebouwd is uit onderdeelen van het meest ideale kinder speelgoed: Mecano. Hedenmiddag 3 Uur! Vanmiddag om 3 uur gaan de deuren open en hoopt de firma Van Willigen haar oudej cliëntèle te ontvangen. Ook wij zijn overtuigd dat deze de zaakj nog niet vergeten zal hebben, de zaak, Wélke zoovele Heldersche woningen installeerde, eö die een goodwill bezit, waarop slechts zéér weinige bedrijven kunnen bogen, Het pand aan de Weststraat brandde op een noodlottige December-middag af, werd totaal verwoest. Overbleef een reputatie en een goodwill; waarop men met vertrouwen een nieuw be drijf kan bouwen. PROPAGANDA-AVOND CHR. JÖNGENS- GLUBS. Donderdagavond hielden de Chr, Jongens clubs, afdeelingen van de C.J.M.V., Spreu- ken9 10a, voor een groote schare belangstel lenden, waar de bovenzaal van het Chr. Mili tair Tehuis nauwelijks op berekend is, ééni van haar periodieke Propaganda-avonden. De heer M. Leemans opende, nadat hij! voorging in gebed, met een welkomstwoórd, waarin hij tevens het doel van deze avonden uiteenzette. Hij wees o.a. op de moeilijkheid! om het werk, dat gedaan wordt op de jongensclubs aan het publiek te laten zien. Het heeft voornamelijk geestelijke waarde en op een propaganda-avond moeten wij dan ook hoofdzakelijk aan den buitenlant blijvèn. Een aardige revue, onder leiding van J. Graaff, toonde verschillende episoden uit het vereenigingsleven, zoowel wat betreft het! zomer- als het winterwerk. D. Hollestelle zong met guitaai-begeleiding" van Fr. Vermoten een tweetal liedjes, waar van vooral het laatste zeer voldeed. Verder kwam een Persianer ten tooneele. Met een vreeselijken baard en een nog vree- selijker zwaard maakte hij een overweldigen den indruk. In bloemrijke taal vertelde hij een oeroude geschiedenis, waarin een onnoe melijk wijze les verborgen lag, welke vooral- voor de vrouwelijke bezoeksters gold en die zij zeker ter harte zullen hebben genomen. Hij sprak uitmuntend Perzisch en Hebreeuwsch, maar ook het Hollandsch ging hem goed af. Verder wachtte ons de fluitkapel „Steeds Hooger" onder leiding van den heer G. de Héér, die op een verdienstelijke manier een tweet-al marschpotpourri's ten gehoore bracht. De jongens gaan vooruit, dat was goed merkbaar. Het ledental echter is nog wat gering. Als ook dat nog vooruit gaat, dan zal „Steeds Hooger" geen ijdel doel blijken. Na de pauze trad de kapel nog eenmaal öp, gevolgd door een alleraardigst besluit van <ïen gevarieerden avond. De jongens beeldden .namelijk achtereenvolgens uit een achttal .spreekwoorden. De bezoekers moesten raden naar het bedoelde spreekwoord en dat notee- réh. Voör de góede oplossers waren fraaie 'prijzen beschikbaar. U kunt zich misschien voorstellen, dat dat tot vermakelijlcheid aanleiding af.. De jongens speelden dp korte tafreeltjep dikwijls rpet een opmerkelijk goed gevoel Vóór hun rol. Het"' pdbllek was een eni al' belangstelling voor dezen origineelen wedstrijd. 15e warnïte in dfe zaal Was'inmi'd'déls bijkans tot het kookpunt gestegen en toen de heer Leemans dan ook het slotwoord en dank gebed had uitgesproken, deed de verkoeling Van de buitenlucht weldadig aan. Een goed geslaagde propaganda-avond I MAISON BAAN. Thans gevestigd ln de Spoorstraat. Donderdag heeft Maison Baan haar spe- ciaal-zaak in hoeden in de Spoorstraat hoek Weezenstraat, ln het oude pand van de fa. J. Korver, heropend. Zooals men weet, was deze ter plaatse wel bekende firma aanvankelijk in de Keizerstraat gevestigd. Wij hebben Donderdag even een kijkje in (Ie geheel gerestaureerde zaak genomen en waren getroffen door het waarlijk zeer smaakvolle interieur, dat men heeft wéten te vormen. Het geheel is in lichte teint gehou- ■den, zoodat het materiaal op z'n voordeeligst uitkomt Met kennershand waren de tallooze dames-' hóeden opgesteld,' de vele „dernier cri's" en !;noveity's" en de shawls in tal van dessins. Het komt ons voor, dat vrouwelijke bezoekers hier in dit milieu van luxueuse hoofdbedek king geruimen tijd kunnen doorbrengen en zich alleraangenaamst verpoozen, wat nu niet direct het geval Is met den mannelijken ver slaggever...... Ook voor het aanzien van de Spoorstraat izelf beteekeilt Malson Baan ongetwijfeld een aanwinst. Vermelden wij tenslotte nog, dat de Inte rieur-verzorging, zoowel als die van de éta- 'lages, uitgevoerd werden door den heer Win- ";kels, étaleur ter plaatse RIALTO THEATER. „La Kermesse Heroique". Een beleiediging onzér vaderen La Kermesse Heroique... Heldenkermis! Dit is een film, welke bepaald wordt door het costuum, het costuum, zooals het gedra gen werd in de Noordelijke en Zuidelijke Ne- -derlanden, ten tijde van Don Alvarez ën de Breughels, het costuum, barok en overdadig voor hoofsche pracht. Het was Feyder, die deze film creëerde, Feyder, die ook Le Grand Jeu filmde éh nog tal van malen ëërdef bewijzen' levérde'Van K'jn wel zeer bijzondere visie op het filmisch elëriiént.^ Er is "óver deze „Kermesse Heroique" al. ontzaglijk veel gepraat en nóg meer geschre ven en zooals men weet, waren het de natio- nalen gjevoéleris, welke belèedigd heetten. De voorstelling van zaken was absurd, het was de grootste blamage ooit tegen den geest .-onzer doorluohte voorvaderen gemaakt en de film diende verbrand en terstond aan de vergetelheid prijsgegeven te worden. Lezer, deze film is niet verbrand en... ge lukkig! Want dan hadden wij ons gisteravond niet kunnen lavén aan een rolprent, zoo ple zant en zoo gezónd-grotesk, zooalè het maar heel zelden door de celluloidband gegeven wordt. Het geval speelt zich af in de Zuidelijke Nederlanden ten tijde der Spaansche woelin gen. De zonen van het Iberisch schiereiland vieren in deze stréken hun anexeerlust bot, zijn geweldenaars èn bandieten en eerroovers. doch daarbij het brengers van roman tiek, zij, met hun bevederde hoeden, met hun hoog-öpgestreken knevels en rinkelende spo ren uit edel goud. In Boom, een verloren dorpje in het vlakke land van België, zullen de Spanjolen neer strijken. Zij zoeken er inkwartiering en groot 'is de Vrees der Boom-sche mannen. Minder groot echter die der vrouwen, die middels éen geniale list van deze inkwartiering 'n feest maften, een feest, zoo dwaas en zoö grotesk, dat men tot de ontdekking komt, dat het wederom een Franschman is, die met de hu mor op onnavolgbare wjjze omgaat. Het milieu dat Feyder geeft is bijna vol maakt. Men ziet al de zwier, al het cheva- leske van dien tijd, den tijd van de Breughels en meesterlijk zet hij naast elkaar de nuch terheid van deze bewoners van Zuid-Neder land tegen een fond van Spaansche roman tiek. Het is alles even prettig om te zien en men volgt deze 2-uur film met stijgend interesse, leeft- met de dramatis personae mee en komt steeds weer tot de ontdekking, dat deze Feyder een zeer bijzonder cineast is. Hoe hjj daar even onverwacht als juist gekozen plotseling de rhytmiek van de film onderbreekt en u een idee geeft van de stille verdrooming van zoo'n puntgevel-stadje, hoe hij de hunkering naar het donbekende in de oogen van een der vrouwen van Boom zet, en hoe hij zich zichtbaar verliefd in al dat burlesque van een lang voorbijen tijd. En de nationale bezwaren Och lezer, zouden al onze voorvaderen zonder één uit zondering helden geweest zijn. Zou er nooit iemand onder geweest zjjn, die het zakelijke voor het heroique stelde... Neen?? Och kom... Van het overige programma vermelden wij Prans Dupont's filmpje „Giethoorn", dat stukken beter ls dan het grootste gedeelte van onze vaderlandsche „groote" films, en het Eclair-journaal, dat aan actualiteit niets minder ls dan welk ander journaal ook. Een programma, dat u zien moet! DE NATIONALE REVUE. Met Lou Bandy. De juiste data van de cp voeringen in Den Helder van de nationale revue „Dat doet je weer goed", met Lou Bandy, zjjn vastgesteld op Zondag 29, Maandag 30 en Dinsdag 31 Maart in Casino, bij een vakman geeft U de meeste waarborg voor betrouwbaarh. Oedipl. Mr. Rijwielhersteller (V. V. A.). Telefoon 265 Keizerstraat 54-56 gedeeltelik uitgebrand. veel waterschs.de. Het was een zéér geagiteerd jongmensch, dat gistermiddag om even over vieren ons bureau kwam binnenhollen met de. mede deeling: „dg winkel van Krul staat ln brand!" Nog geen minuut later waren wij voor de fotozaak van genoemde firma in de Koning straat aanwezig, waaruit op diverse plaatsen dikke, geel-zwarte rookkolommen opstegen. Het behoeft geen betoog, dat het publiek, tuk óp een dergelijke sensatie, in grooten getale op kwam zetten, zoodat de aanwezige agenten druk werk hadden een en ander in goede banen te leiden. Present was reeds enkele minuten na het alarm het slangenwagentje van de politie, waarvan twee slangen ontrold werden. Eén werd gelegd aan de achterzijde van het huis, de andere aan de voorzijde. Hoewel er geen vlammen te bespeuren waren, was de rookontwikkeling zeer groot Dit had het nadeel, dat men aanvankelijk niet kon ontdekken, waar zich de eigenlijke vuur haard bevond. Oorzaak onbekend. Wat de oorzaak van het uitbreken betreft kon men ons geen besliste mededeelingen doen. Vermoedelijk is het vuur ontstaan in de werkkamer achter den winkel, doch over de wijze waarop, tast men nog volkomen in het duister. -t' Aan de achterzijde van het huis liet het zich aanvankelijk minder 'gunstig aanzien. Dikke rookslierten stegen op, zoowel uit'het atelier als de woonkamer, zoodat men .ieder oogenblik vreesde,- dat de vlammen zouden oplaaien. Dit was niet denkbeeldig, als men weet, dat er vanzelfsprekend, een zeer groote voor raad uitermate brandbaar materiaal, celluloid, aanwezig was, wel het meest dankbare voed sel voor de vlammen. Beide slangen waren evenwel toch voldoen de en met name aan de achterzijde werd met energie water naar binnen gespoten. Assisten tie was er in voldoende mate, zoowel van particuliere zijde als van personeel der water en lichtbedrijven. Aanwezig waren o.a. de heer Dokter, opper- brandmeester, en de heer van der Hoeven, Commissaris van Politie. 2 spuiten van Hr. Ms. „Wachtschip". Na een half uur bleek, dat men vermoede lijk zonder verdere hulp het vuur wel zou kunnen bedwingen, indien dit althans in smeulenden staat bleef; nog steeds laaiden namelijk, althans zichtbaar geen vlammen op. Van de hulp der beide brandspuiten, die van Hr. Ms. Wachtschip gerequireerd waren en klaar stonden frater te geven, behoefde geen gebruik gemaakt te worden. Het fras nog vóór' 5 uur, dat het sein ge geven werd, dat géén water meer gegeven j behoefde te wórdèn. Sriël Vérihindefde de rook en flians' kón fhéfi óbk duidelijk zien, waar 1 het voor ons onzichtbare vuur huisgëhoudèh had. '- De schade. Dé werkkamer is practisch geheel le'egge- brand en hét. zgn slechts èeii aantal vórm-' looze overblijfselen van de vroegere apparaten die in vuil zwart'water liggen. Ook de gang, die naar het atelier voert, heeft het geducht moeten ontgelden; wat door het vuur ge spaard bleef, werd bedorven door' het water. Het atelier zelf werd door het water ernstig beschadigd, evenals de winkel, waarin alle artikelen vrijwel waardeloos geworden zijn. Het was een triest schouwspel de zaak zoo in den vallenden schemer te zien, een zaak, die ongetwijfeld een aardig aspect bood en waaruit zich thans de laatste bruinige rook- slièrten verheffen. Dat alles plotseling in het werk gegaan is btwijst het féit, dat men nagenoeg niets heeft wéten te redden. In een oogwenk stond zoo wel de boven- als benèdenverdieping stikvol rook en was het een sauve qui peut om buiten het huis te komen. Alleen de papegaai heeft men kunnen redden en deze zat nerveus met z'n kop te schudden in de gelaehkamer van den heer Witkop...... Zal de firma Krul zich evenwel dezen Vrijdag, die op den dertienden viel nog lang heugén, eveneens zal zich dat .de heer van der Maden doen. Door zijn salon werd namelijk een slang gelegd, zoodat htj van het water, om maar te zwtjgen van den rook, een niet geringe schade ondervond. Ook hier was het interieur in weinig minder dan ontoonbaren toestand. Van den heer Krul vernemen w(j nog, dat men bij het ontdekken van den brand nog een poging in het werk gesteld had zelf te blus- schen, doch dat de rookontwikkeling reeds dadelgk zulk een omvang aannam, dat er aan blijven niet te denken viel. Een woord van hulde aan de politie ls onge twijfeld niet misplaatst, die er in slaagde het groote publiek op behoorlijken afstand van het perceel te houden. Hiervan heeft men dan ook niet den minsten hinder ondervonden. De firma Krul is tegen brandschade ver zekerd. EEN AARDIGE PAASCHATTRACTIE VAN „DE BIJENKORF". „De Bijenkorf", Spoorstraat, hoek Koning straat, het bekende manufacturen- en dames- kleedingmagazijn, brengt een aardige Paasch- attractie. Zij geeft namelijk aan eiken kooper boven vijf gulden een heerlijken tulband, gemaakt door de banketbakkerij van Gebr. Pronk, cadeau, en boven tien gulden een extra groo ten tulband, welke men ln de étalage van ge noemde firma kan zien. Verder verwijzen wij naar de advertentie- per luxe Touringcar. Zondag 15 Maart 1936 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraatï 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „Een laatste liefdebewijs" Westcrkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10 uur, Ds. C. A. ter Linden Bed. H. Doop. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5-30 uur, Ds. Meijnen Gercf. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meijnen Heilig Avondmaal. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Voortzetting H. A. Nabetrachting. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.30 uuf Ds*. N. v. d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. P. Neideck, van Amsterdam. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Snlidts Evangelisatie (Palmstraat), 'sMorgens 10 uur, ln de Westerkerk, Ds. C. A. ter Linden, Bed. H. Doop. 's Avonds 5.30 uur, in gebouw Palmstraat, Ds. C. A. ter Linden. Woensdagavond 8.15 0.15, Bijbellezing door J> Luther Ramp. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur. kerkdienst. 's Avonds 7 uur, lijdensoverweging Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Mogens half elf, de heer J. Sevensma (Voor hen, die niet naar de kerk gaan) Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur, Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openlüchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avc-nds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens .10 uur, Ds. M. van Wichen bakt Gémberbrood! f 0.25 ,i.[ "V - - BURDET'S VOGELFILM. Blijkens een advertentie van het Natuur historisch Museum in het nummer van heden komt Zaterdag 21 Maart a.s. Burdèt's vogel- film in Tivóii.'Dr! W. G. N. van der Sleen zal een explicatie houden. Men' raadplege voor toegangsprijzen, 'plaatsbespreking, e.d. de be treffende 'advertentie, RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der pos< tergen te Den Helder. In den loop der maand Februari 1936 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd 113.69L41 en- terugbetaald 82.767.10 Derhalve meer ingelegd dan te- rugbetaüldd 30.924.31 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 72. 1 - - MI-CARÊME-BAL. Men verzocht ons inède te deélen, dat Zon dag 22 Maart in „De Rustende Jagér" te Bergen een mi-carême-bal gegeven wordt. Menraadplege de betreffende advertentie in dit blad'. Door de politie werd Woensdag een persoon aangehouden en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar, die verdacht wordt van het plegen van niet nader te noemen handelingen. Een kwade hond. Door een bewoner van de Hoofdgracht werd aangifte gedaan dat hjj door een hond ls ge beten. waardoor zjjn kleeding ernstig werd beschadigd. Auto in brand. Donderdag werd per telefoon kennis gege ven, dat ln de Prinsenstraat een auto in brand stónd. Het bleek dat bjj het starten een expioi- sle ln den carburator had plaats gevonden. Het slangenwagentje behoefde geen dienst te doen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een treurig individu. Door de politie werd een persoon aange houden en overgebracht naar het Huls van Bewaring, te Alkmaar, die verdacht wordt het plegen van niet nader te noemen hande lingen tegenover kinderen. Rijwieldiefstal. Door een bewoner van de Schagenstraat werd aangifte gedaan van vermissing van zjjn rijwiel, hetwelk onbeheerd in de Palmstraat had gestaan. Onder volle garantie worden die blijvend verwijderd. Systeem wordt door H,H. Doctoren aanbevolen SPOORSTRAAT 104/ '06 TELEFOON 447.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9