Auto verongelukt bij Oroede. Laatste berichten. De bijeenkomst der LocarnomogencL heden De overstroom ingen in de Ver. Staten. HELDHRSCHE COURANT VAN DONDERDAG 19 MAART 1936 Ongeluk met een revolver. Berooving te 's-Gravenhage. De aanvaring van het ss. Helder met den logger Alida. Wat zegt het publiek voor de winkelraam? Zes inzittenden gewond. Een vet varken. Aanvaring op de Wester- schelde. Politie-motorfiets geslipt Felle brand te Amsterdam Valsche munterij te Leuven. De staking der huisbedienden te New York Drama in de gevangenis. Twee honderd personen om het leven gekomen bij een schouwburgbrand. Driehonue.d pclgriu.s op een schip verbrand Buitenland De onlusten in Spanje. Bloedig drama in de rechtzaal. Griepepidemie te Helsingfors. De overstroomingen in de Oostelijke Staten der Ver.. Staten. Zij nemen den omvang van een ramp aan 700.000 menschen geïsoleerd. Hel water heeft Pittsburgh bereikt Inbraak bij Britsche Admiraliteit. Een ontploffing aan boord van een Britfche toroedoboot. De zaak-Hauptmann. Wolvenplaag 'Driedubbele moord bij Graudenz Oost-Indië Opstijgingen naar de stratospheer. Twee dooden bij vliegongeluk. De proeftocht van de LZ-129 ten eirde. De postvluchten van en naar Indië Land- en Tuinbouwnieuws. De nood in den tuinbouw Bond van landpachters en hypot heekboeren Burgerlijke Stand Optimistische klanken REEDS 50 MENSCHEN VERDRONKEN. Rijksveldwachter gedood. Dinsdagmiddag was de Rijksveldwachter M. Martena te Roden bezig zijn revolver schoon te maken. Het wapen ging plotseling af, waardoor M. op slag werd gedood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Drie jaar gevangenisstraf tegen alle drie verdachten geëischt. De officier van Justitie bij de Haagsche Rechtbank, mr. P. R. Blok, eischte Dinsdag tegen de drie pseudo-rechters, die tol den nacht van 30 op 31 Augustus van het vorige jaar twee Italianen in hotel „Americain" in de Wagenstraat te 's-Gravenhage van hun passen en al hun geld, ongeveer 1100, be roofden, elk drie jaar gevangenisstraf. De uit spraak werd bepaald op 31 Maart. Op 9 November is het st. Helder van de K.N.S.M., gecharterd door de W.-Afrikalijn, op het Noordzeekanaal in aanvaring geweest met den motorlogger Alida K.W. 91. De Raad voor de Scheepvaart heeft gisteren deze zaak behandeld, en daarbij het onderzoek ook loo- pen over de vraag of de aanvaring te wijten is aan een daad of nalatigheid van den ge zagvoerder van de Helder. De inspecteur-generaal weet de schuld van de aanvaring aan de overtreding van het Noordzee-Kanaal-reglement, al heeft de log ger ook de fout gemaakt dat hij geen vaart geminderd heeft. Het is voor warenhuizen dikwijls van groot belang, de meening van het publiek over verschillende tentoongestelde artikelen te weten te komen. Vroeger begaf zich hier voor dikwijls een employé onder de menigte. Thans wordt échter gebruik gemaakt van de moderne techniek. Naast en onder de winkel ramen worden microfoons'aangebracht. Deze zijn verbonden met de hoofdtelefoon van een steno-typiste, welke allés opschrijft, wat de kijkers over artikelen, prijzen, enz. opmer ken. Gisterenmiddag omstreeks twee uur is een auto van de garage-onderneming Putten en Vroon te Breskens op den provincialen weg tusschen Breskens en Groede in een droge sloot gereden. De auto botste tegen een dam, waartegen een muurtje was gemetseld en werd geheel vernield. De zes inzittenden van den wagen, de bestuurder, twee vrouwen en drie kinderen, werden allen gewond. Nadat door dokter Jongsma uit Groede de eerste hulp was verleend, werden de gewonden met particuliere auto's naar het R.K. Ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Doordat het fokken van varkens door de Crisisvoorschriften zeer is beperkt, zoodat sommige landbouwers niet meer dan één var ken mogen houden, gaan deze om in de be hoefte aan eigen vleeschvoaorziening te vol doen er toe over de varkens zoo zwaar moge lijk te mesten. Daaraan is het toe te schrijven dat de landbouwer J. Garben te Stokkum, gem. Bergh een varken heeft gemest dat dui zend pond woog. Hij heeft nu voorraad ge noeg. Tusschen het Duitsche passagiers schip Penland en de vrachtboot City of London. In den afgeloopen nacht heeft op de Wes- terschelde, ter hoogte van Hoedekenskerken, een aanvaring plaats gehad tusschen de Duit sche passagiersboot Penland van de Red Star Line, welke op weg naar Antwerpen was en het s.s. City of London, een vrachtboot van den weekdienst Brussel op Londen, dat zee waarts voer. De City of London kreeg een groot gat aan de achterzijde van het schip en om zinken te voorkomen, heeft men het op den wal gezet. Drie sleepbooten zijn ter assistentie in de nabijheid van het schip. Voor de bemanning bestaat geen gevaar. De Penland is, nadat zjj even had gestopt, naar Antwerpen door ge varen. Vooraf had men zich overtuigd, dat er geen gevaar bestond voor de bemanning van de City of London. Nader wordt gemeld, dat de City of Lon don in de vroege morgenuren met behulp van twee sleepbooten van Gerling uit Antwerpen eveneens naar Antwerpen is opgevaren. Het schip heeft een groot gat boven de water lijn ter hoogte van de machinekamer opge- loopen. Mist is waarschijnlijk de oorzaak van de aanvaring. Een agent overleden. Dinsdagnacht omstreeks kwart over 12 is in het villapark Marlot te 's-Gravenhage, een motor met zijspan van de Haagsche politie over den kop geslagen. De bestuurder werd eenige meters verder gevonden, zeer ernstig gewond. Het was de politiemotor met zijspan H 77G. Hoe het ongeluk zich precies heeft toege dragen, is niet gebleken. Volgens verklarin gen van agent P. werd de bocht met een ge ringe snelheid genomen. De beide agenten achtervolgden een auto, waarvan geconsta teerd was, dat het achterlicht niet brandde. Op den hoek van Bezuidenhout en Zijdclaan geraakte de motor in het zand en sloeg ten gevolge daarvan over den kop. Agent K. werd in bewusteloozen toestand naar' het gemeentelijke ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar bleek, dat hij een schedelfractuur had opgeloopen. Eenige uren later is hij overleden. Zijn collega is cr met e n onbeduidend wondje aan de hand afge komen. Moeder en kind .n het nauw. Dinsdagnacht heeft in de 2e Oosterpaik- straat te Amsterdam een felle uitslaande brand gewoed. Op de tweede verdieping van het perceel 193 woonde het gezin van F. H. Terwiel, op de derde het bejaarde echtpaar J. van Splun- ten, dat tijdens het uitbreken van den brand thuis was. Op de tweede verdieping was slechts de vrouw thuis met haar zeer jong kind, dat zjj in een zijkamer een stoombad gaf. Zij gebruikte daarvoor een teil met heet water, dat zij op temperatuur hield met be hulp van een spiritusstel. Daarbij is een laken in brand geraakt, het vuur greep met gToote snelheid om zich heen en sloeg onmid dellijk door naar de huiskamer en de vrouw vluchtte naar boven, waar zij het echtpaar van Stunten in grooten angst vond. Intusschen hadden voorbijgangers de brand weer gealarmeerd, die binnen enkele oogen- blikken met eenige wagens ter plaatse was. Buurtbewoners, die tevergeefs getracht hadden langs ae trap van het brandende per- cetel naar boven te komen, renden naar de tweede en derde etage van het belendende perceel 191 en hier slaagde men er in door het stukhakken ^van het tusschenschot der waranda, zoowel het bejaarde echtpaar, als de moeder met haar kind in veiligheid te brengen. De tweede en derde etage en de zolder verdieping zjjn geheel uitgebrand. Zoowel de familie Terwiel als het echtpaar van Splunten was verzekerd. Een dokter van het parket ge arresteerd. 1 De correspondent van de N. R, Crt. te Brussel meldt, dat te Leuven en Mechelon een -ophefmakende zaak, van valsche, munte rij aan het licht is, gekomen. Sedert onge-- veer twee jaar waren- te .Mechelen en om streken talrijke valsche bankbiljetten van 50 frank in omloop gebracht, zonder dat men er in slagen mocht de schuldigen te ontdekken. Geheel toevallig arresteerde de Mechelsche politie Vrijdag een inwoner uit Leuven, in diénst van den dokter vanhet parket in deze stad, kort nadat hij met een valsch biljet eenige aankoopen in een winkel had gedaan. Maandag bekende de man, dat hij de biljetten had ontvangen van dr. B. uit 'Leuven, een algemeen geacht arts, in wiens woning' de rechter van instructie een kleine drukkerij en een aantal cliché's voor het namaken der bil jetten gebruikt, ontdekte. Toen de commis saris van politie dr. B. arresteerde, greep deze een metalen kandelaar en sloeg hem aan stukken op het hoofd van den politie ambtenaar. Nog twee andere personen zijn Maandag in verband met deze zaak in hech tenis genomen. Het aantal valsche biljetten door dr. B. en zjjn handlangers in omloop gebracht moet vrij groot zijn. De Nationale Bank van België alleen heeft er verscheidene honderden ont vangen. I EEN GKOOTE ZEEHOND. Gisterochtend was aan den Vischafslag te Scheveningen een groote zeehond van ruim 150 pond. Deze is aangebracht door de firma H.A. Kegge, te Schevenigen. Een vlsscher uit St. Jacobi-Parochie heeft dezen zeehond ge vangen in een haringfuik in de Friesche wad den. Nog steeds moeilijkheden. Het conflict tusschen de vakvereenlging van huisbedienden en de eigenaars van ge bouwen te New York, dat Zondag j.1. geré geld scheen te zijn, is op sommige punten der stad opnieuw begonnen, aangezien de eigenaars weigerden de stakers weder In dienst te nemen. In 372 van de 2500 gebou wen, die bjj de staking waren betrokken, werden de bedienden niet weder aangenomen. i' De Italiaan Michel Rosa, die ter dood is veroordeeld wegens moord, vroeg den bewa ker hem te drinken te geven. Toen de be waker hem een kruik water bracht, nam Rosa de kruik, en, hoewel hij aan handen cn voeten geketend was, sloeg hij den bewa ker hiermede op het hoofd. Rosa verliet de cel en sprong van de galerij van de tweede verdieping omlaag, waardoor hij om het leven kwam. Gemeld wordt, dat tweehonderd peisonen om het leven zijn gekomen tijdens ecu brand in een schouwburg te Toe Lloe Tsjcn, op 2'Ó mijl van Tientsin (China). Er werd juist een vporstelling gegeven; de zaal was zeer vol toen het vuur uitbrak. Ongeveer driëhonderd Cihneesche pci--; grims, voor het meerendcel vrouwen en kin deren, zouden volgens te Kcnton ontvangen berichten zijn omgekomen tijdens een brand aan boord van een jonk, tusschen Hongkong i •en Joe Tsjeng in de provincie Kwan'.oeng. De pelgrims waren -op weg naar Iiwantoeng om hun gebeden op te dragen aan de „mpe^,. derdraak". v ir, De fascistische strijdhonden worden waarschijnlijk ontbonden. In politieke kringen te Madrid verklaarde men gisteravond, dat bij de Kamer een wets ontwerp zal worden Ingediend strekkende tot onwettig verklaring van de fascistische strijd honden. Ernstige ongeregeldheden te Jumilla. Drie dooden; gewonden. Te Jumilla hebben zich Maandag opnieuw ongeregeldheden voorgedaan. Tijdens een bot sing met leden van het volksfront hebben fas cisten een van dezen gedood. Het volksfront eischte onmiddeljjke arrestatie der fascisten, hetgeen geschiedde. Eenige oogènblikken la ter werdén de fascisten evenwel weder op vrije voeten gesteld, hetgeen aanleiding gaf tot een nieuwe vechtpartij, waarbij twee fas cisten werden gedood. Kort daarna had op nieuw een botsing plaats, waarbij een lid van het volksfront werd gedood. Talrijke personen zijn gewond. Dooden te Villa Nueva Castellon. Naar Reuter uit Valencia meldt, is het Maandag te Villa Nucva Castellon tot betco- glngen gekomen, waarbij twee menschen z(jn omgekomen en drie gekwetst. Een advocaat neemt wraak. In het gerechtsgebouw te Nykoeping, een stadje 100 km ten zuiden van Stockholm, heeft zich een bloedig drama afgespeeld. Een advocaat, die zich wilde wreken, om dat hem het recht was ontnomen voor de rechtbank te pleiten, drong de zaal binnen, met in elke hand een revolver. Hij doodde den ambtenaar van het O.M., één arbeider,1 die gehoord werd en verwondde een advokaat. Nadat liij ongeveer 12 schoten had gelost en de beide wapens leeg waren, haalde hij een derde voor 'en dag, waarmede hy zelfmoord pleegde. De helft der bevolking ziek. In Helsingfors heerscht een uitgebreide griepepidemie. Zonder overdrijving kan gezegd worden, dat de helft der bevolking ziek ligt. De meeste seboien zjjn gesloien. De zieken huizen zijn overvol en kunnen geen nieuwe patiënten meer opnemen. Het bedrijfsleven heelt zeer onder de epidemie te lijden. De banken hebben bijna de helft harer loketten moeten sluiten wegens gebrek aan arbeids krachten. De tram rijdt zonder bijwagens daar verscheidene hooéerden con-ucleurs ziek zijn. Iiiusrchen zijn de meeste griepgevallen van licaien aard. •U-J" De overstroomingen in de Oostelijke Staten langs de kust, die een gevolg zijn van wolk- breuken en dooi, netnen den omvang van een ramp aan. Te Johnstov/n is het water in de straten tot drie meter gestegen; gchcele dor pen zijn door den vloed verwoest. Het aantal dooden stijgt snel. In den staat Maine wordt de schade geschat op meer dan tien millioen dollar. Te Whcellng in, West-Virginië is het water doorgedrongen tot de staalfabrieken cn de mijnen, zcodat ver scheiden duizenden mijnwerkers en meer c'an tiénduizend andere arbeiders hun werk in den steek moesten laten. De stad Cumberland in Maryland is ont ruimd, daar het water hier tot vier me'.er steeg. Het reddingswerk wordt hier vrijwel onmogelijk gemaakt dcor het geweld van de watermassa. Bij Ashville In Noord-Carollna ligt het verkeer geheel stil. In een aantal steden hebben de leerlingen den nacht in de scholen moeten doorbrengen. De schade in de staten New-Hampshire, Vermont, New-York en Maryland is aanzienlijk. Talrijke huizen en bruggen zijn door de overstrcoming vernield. In Pennsylvanië 13 de toestand zco ernst g, dat het geheele hulppersoneel van het Roode Kruis is gemobiliseerd, hetgeen sedert de groote overstroomingen van 1927 niet het gé val was geweest. Het water blijft stijgen mét een snelheid van 5 cm per uur. Hulpbrigades zijn uitgezonden naar de be dreigde punten van de Canadcesche grens tot in Noord-Carolina, waar de rivieren eveneens wassen. Honderden bewoners zijn door het water ingesloten. j Reuter meldt uit Pittsburgh: De overstroomingen hebben thans de groote staalstad bereikt. De watermassa's zijn doorgedrongen tol de beroemde wijk die „De vergulde driehoek" wordt genoemd, met het gevolg, dat 700.000 menschen geisoleerd zijn. Het peil van de Alleghany is met 27 voet gestegen. De verwarring Is nog grooter gewor den, doordat er verscheidene branden zijn uit gebroken. Behalve Pittsburgh is ook thans geheel van de buitenwereld afgesloten. In Johnstown in Pennsylvania heeft het water eenige uren lang vijf meter hoog gestaan. Volgens een medcdeeling van de politie zijn ten minste twintig menschen verdronken. Thans 34 slachtoffers. i.i Reuter meldt uit New York, dat het aantal slachtoffers van de overstroomingen in de Oos telijke staten tot 34 is gestegen. De schade bedraagt reeds ettelijke millioenen dollars. SONJA HEN IE FILMSTER. Contract met „Paramount". Volgens de „Nordisk Tidende" te New Cork heeft Sonja Henie dezer dagen haar eerste 1 filmcontract onderteekend. Het is gesloten met de „Paramount" en verzekert haar een honoraium van 100.000 onverschillig hoe de film uitvalt. Bovendien krijgt zij procenten van de vertooning. Voorts heeft Sonja een contract geteekent met „Madison Square Garden" inzake vier rjscarnavals te New York en te Chicago. Een doode, tien gewonden. Reuter meldt uit Gibraltar: Aan boord van de torpedoboot Westcott heeft een ontploffing plaats gehad waardoor ccn lid van de bemanning is gedood en 10 anderen ernstige brandwonden hebben opge loopen, waardoor zij in het ziekenhuis moes ten worden opgenomen. De ontploffing ge schiedde tijdens een oefening. Dr. Condon Is weer terug. Dr. Condon, de voornaamste getuige in het proces tegen Hauplmann, heeft bjj zijn tciug- lcccr van ccn vacantiercis naar Panama ver klaard, dat hij zijn vroeger afgelegde verkla ringen niet behoeft te wijzigen. Indien de gouverneur van Ncw-Jersey, Hoffmann, hem nog wcnschte te spreken, zou hij dezen gaarne bij zich thuis ontvangen! Vijftien dorpelingen gedood. In de streek van Gorkl (Rusland) heeft de 'plattelandsbevolking zeer te lijden onder de aanvallen van troepen hongerige wolken, die zelfs bij klaarlichten dag de do.pen binnen dringen. In een der dorpen zijn vijftien be- •woners'door honderden der ondieren- aange- vallen en gedood. v In het dorpje Blicscn bij Graudenz hebben 'bandieten de boerderij van Diekmann over- 'vallen cn den boer, zijn vrouw en een dienst- 'rricid vermoord. Om de sporen van hun mis- 'daad u',t te wisschen, hebben zij de boerderij in brand gestoken cn zijn daarna, zonder sporen na te laten, vertrokken. ZEDENMISDRIJF. Landheer gearresteerd. Batavia. De politie heeft op last van den officier van justitie M. F. L., landheer van ICemajorail, gearresteerd wegens een ernstig 'zedenmisdrijf. (Aneta). Met een Poolschen ballon onder 1'oolsch commando. K Reuter meldt uit Warschau: Kapitein Zbigniew Burzynslci, winnaar van den verleden jaar gehouden Gordon-Bennett 'bekerwedstrijd, is voornemens over eenige dagen met de Polonia naar de stratospheer op te stijgen. Deze opstijging, zoo w. Vk gemeld, zal uit sluitend voor wetenschappelijke doeleinden geschieden. Ook prof. Piccard zal wederom een tocht ondernemen. Een andere opstijging naar de stratospheer zal worden ondernomen door professor Pic card, die thans over de benoodigde fondsen beschikt en die zich voorstelt een hoogte van 30.000 meter te bereiken. De ballon voor dezen tocht is besteld bij en gemaakt door de Poolsehe militaire ballon- ifabrieken te Legionowo. Hij heeft een inhoud -van 119.081.7 kubieke meter en weegt tcza- irnen met de dur-alluminium-cabine van 110 kg slechts 1150 kg. Professor Piccard zal waarschijnlijk tegen het einde van den zome opstijgen. 1 Uit Rome meldt Reuter: Een verkenningsvliegtuig van het vliegveld Gorizia moest nabij Vcrtoiba een noodlanding doen, die zoo ongelukkig afliep, dat de twee inzittenden werden gedood. Poging om beslag te leggen op geheime documenten? In het gebouw van de admiraliteit (het ministerie van marine) is in den nacht van Zaterdag op Zondag een inbraak gepleegd. De inbrekers, die via het bureau van den eersten zeelord zijn binnengekomen, zijn door gedrongen tot het gedeelte van het gebouw, waar zich de marinebureaux bevinden en tot de fotografiezaal. Men gelooft, dat hier sprake is van een poging, beslag te leggen op geheime docu menten. Er is echter geen enkel documetvt verdwenen en het eenige voorwerp, dat mede genomen schijnt te zijn, is een lens van een fotografietoestel ter waarde van 20 pond. J Men meldt uit Friedrichshafen: De LZ-129 is gistermiddag om 16 uur 07 vlot geland. Het luchtschip had gekruist boven Friedrichshafen en het Bodenmeer, waarbij de draadlooze peilinstailatie cn andere technische toestellen gecontroleerd werden. De tocht heeft 30 uur geduurd en werd door goed weer be gunstigd. „Perkoetoet" (terugreis) vertrok 18 Mrt. van Batavia en is te Medan aangekomen. „Sperwer" (heenreis) vertrok 18 Mrt. van DJask en is te Allahabad aangekomen. „Kwak" (heenreis) vetrok 18 Mrt. van :Schiphol en is te Rome aangekomen. „Lpster" (terugreis) vertrok 18 Mrt. van Bagdad en is te Athene aangekomen. ROOKEN IN EEN VLIEGTUIG. Een flinke boete. De politierechter de Croydon heeft een reiziger, die in een vliegtuig van den dienst op Parijs een sigaar had opgestoken veroordeeld tot 10 pond boete en 3 guinjes kosten in het geding. De UO-jange molenaar Duin bij den geheel gerestaureerden molen te Schoort, die Woensdag werd overgedragen aan de gemeente CONSUMPTIEMELK. De Nederlandsche Zuivelcentrale heeft voor de periode van 22 t/m. 28 Maart het taxege- deelte voor consumptiemelk op regeerings- contract, vastgesteld op 6 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met af dracht voor de kwaliteit. De afdracht van andere in consumptie gebrachte melk is be paald op 2% pet. f Een adres van den Ned. Tuinders- bond aan den minister van landbouw en visseherjj. De Ned. Tuindersbond heeft aan den mini ster van landbouw en visscherij een adres ge richt, waarin wordt gewezen, op de voort durende verliezen van den tuinbouw, waarvan de gevolgen zich meer en meer gaan open baren, zoowel in den vorm van dreigende stille executies als in broodgebrek, het plaatsen van tuinders in werkverschaffing of baggerrege- llng, enz. Aangedrongen wordt o.m. op maat regelen die kunnen bevorderen, dat de tuin ders in het eigen oedrjjf een ioon krijgen, dat overeenkomt met de plaatselijk geldende con- tractloonen van de arbeiders in de tuinbouw bedrijven; gevraagd wordt voorts herziening van de verdeeling van de gelden van de Ned. Duitsche clearing-rekening, alsmede bevorde ring van den internationalen handel. Dinsdag heeft de Bond van landpachters en hypotheekboeren een openbare vergadering ge houden, waarin als spreker optrad de heer H. van Houten, lid van de Tweede Kamer, van wiens rede wjj het volgende citeeren: De boer blijkt hulpeloozer tegenover de cri sis te staan dan de industrieel. Is hiermee de omvangrijke steun aan den landbouw gerechtvaardigd, dan gaat het er om, welke maatregelen noodig zijn. Ze moeten teweeg brengen: vermeerdering van inkomsten, verlaging van uitgaven, een vlotter afzet van producten in binnen- en buitenland, een hoo- ger peil van het bedrijf. Spreker onderwierp hiervan deze vier maat regelen aan een nadere beschouwing en wees er op, dat het thans geldende systeem om te komen tot verhooging van de inkomsten in hoofdzaak bedoelt door heffingen op den in voer de consumenten te belasten en de produ centen te steunen door ze aan redelijke prijzen te helpen, maar anderzijds tusschen de ver schillende takken van bodemcultuur een ze kere verschuiving tot stand te brengen, op dat niet de eene groep boven de andere be voordeeld wordt. De boeren hebben tegen het gecontroleer van al die bemoeienis met hun bedrijf vele grieven. Maar de grootste grief is toch wel: dat de steun in de meeste geval len onvoldoende is. Spreker begrijpt die klachten, maar merkte op, dat de boeren een tijdelijk ongerief moeten vergeten en moeten bedenken, hoe hun toe stand zou zijn, als deze maatregelen niet wa ren genomen. var» Den Helder van 17 en 18 Maart 1936. BEVALLEN: C. J. MulderKater, d.; C. Zijlstra—Holtring, z.; a. C. van Overbeeke- Heijdens, d. ONDERTROUWD: Th. J. Westerhof en A. van Straaten; J. Groot en C. J. Griep; J. van Leeuwen en C. van Dam; L. Doornbos en J. A. Orsel; G. C. P. Christ en W. Sieben; s! J J. van Rijswijk en K. Jacke. OVERLEDEN: W. C. Aarsen, 80 jaar- G Keyzer, 10 weken. Uit Londen: De bijeenkomst van de mogendheden van Locarno was om 2 uur hedennacht geëindigd, De correspondent van Reuter verneemt, dat belangrijke voortgang bij de besprekingen ia gemaakt. Vandaag, Donderdag, zal een nieuwe bijeenkomst van de mogendheden van Locarno worden gehouden om bijzonderheden te regelen. Men verneemt, dat von Ribbentrop tame lijk gunstig gestemd schijnt te zijn. Vandaag zal weder een zitting van de mo gendheden van Locarno worden gehouden. Reuter verneemt, dat de overeenkomsten, welke in de zitting van de 4 mogendheden van Locarno in stand is gekomen 3 punten betreft. Ie. Er zal een beroep worden gedaan op het Permanente Hof van Justitie in Den Haag om een beslissing op het Franseh- Russisch pact. 2e. Alleen een Duitsche zone zal gedemili tariseerd zjjn waar een Duitsche troe penmacht toezicht zal houden. 3e. Er zal een overeenkomst tot stand moe ten komen voor de regeling der Britsche samenwerking, tusschen de generale sta ven van Frankrijk en Groot-Brittannië. Vanochtend vroeg heerschte in Fransche kringen de meening, dat alles thans afhangt van de houding van de Britsche regeering. Frankrijk verheelt niet, dat het een goed ont haal zou bereiden aan een Fransch-Britsch bondgenootschap op een militaire overeen komst en men meent te weten, dat de bespre kingen in die richting zouden zijn geleiA Italië wordt beschouwd als garandeerend® mogendheid. Uit New York. Het aantal der in de overstroomde ge- bieden om het leven gekomen personen werd gisterenavond reeds op 50 geschat, waarvan alleen in Pensylvanië al 34. Bjj een ontploffing in Pittsburg zouden 49 personen gewond zjjn. Op een rangeerterrein in Pittsburg, dat volkomen onder water stond, is de inhoud van een benzine tankwa gen in brand geraakt. De brandende benzine verspreidde zich en was oorzaak dat 3 win kels en 2 woonhuizen in vlammen opgingen. De aanvoer van levensmiddelen te Pi' burg wordt, evenals in de andere gebieden, dk door de overstroomingen worden gete 8" terd, sterk belemmerd. Het gebrek aan klein bootjes bemoeilijkt het reddingswerk. T rjjke gebouwen te Pittsburg staan tot 5 roete^ hoogte onder water, en reeds worden n'cuV' overstroomingen gemeld, Zoo wordt uit Wb® ling in Verginia gemeld, dat de Ohio bui e zijn oevers is getreden en het eiland Wh ling onder water heeft gezet, waarbjj 6 me schen om het leven zjjn gekomen. Uit Harrisburg (Pensylvanië) wordt meld, dat de Sunbury te Pensylvanië roodvonk epidemie heerscht. Uit Washington. gt De voorzitter van het Roode Kruis VI een bedrag van 3 millioen dollar voor vcrleenen van steun aan de slachtoffer overstroomingen. Reeds zijn 38.000 £cZin dakloos.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6