Modepraatje PAG. 4 ZATERDAG 21 MAART Ig36 'T JUTTERT.'b Bruid: Ik wou, dat ik wist, hoe ik mijn man er aan kon herinneren, de brieven, dié ik hem meegaf, te posten. Ervaren vrouw: Doe ze in zijn ciga-/ rettenkoker. Jas, hoed en slobbroek. VKK 1821. Prijs per patroon 0.25. We willen ditmaal ook eens aan de jon gens van 35 jaar denken en hebben daarom een geheel laten ontwerpen, be staande uit jas, hoed en slobbroek, dat van fantasiestof of tweed gemaakt wordt. De hoed bestaat uit meerdere deelen, die aan elkander gestikt en gevoerd worden met satinet of kunstzijde en aan een dub bele rand gezet worden, desnoods met een tusschenlaag van kleermakerslinnen, die verschillende malen wordt doorgestikt. De jayTieeft een rechte rug. Patronen verkrijgbaar voor kinderen vaè 35 jaar. V oorjaarsman tel. VKK 1824. Prijs per patroon 0.25. Alhoewel het voorjaar zich nog wel even zal laten wachten, hebben velen onzer lezeressen zeker wel gebruik gemaakt van de Januari-uitverkoop en een mantel gekocht. De Swagger-modellen zullen zich ook dit jaar handhaven, hetgeen niet te verwonderen is, want het zijn practische sportieve modellen, waarbij een eenvou dige hoed gedragen wordt. Tweed of ka meelhaar zijn als materiaal zeer geschikt, ook .de vischgraatweefsels, zooals men die bij. heerenstoffen vindt, worden er voor verwerkt. Het model is zeer gemakkelijk te ma ken, heeft raglanmouwen met opgestikte naad in het midden, opgestikte zakken en een warme kraag, die over elkander slaat, doch ook los gedragen kan worden. Voe ren met damast of kunstzijde. Zoo'n practische mantel heeft men voor jaren en is gemakkelijk om aan te hebben als men boodschappen moet doen of vlug en gemakkelijk gekleed wil zijn om met de kinderen te gaan wandelen. We ver wachten dan ook een groot aantal bestel lingen en hebben de eerste vijfhonderd be schikbaar gesteld voor slechts 0.25, daarna zal de prijs echter verhoogd die nen te worden. Verkrijgbaar in de maten 44, 46 en 48. Japon van bedrukte zijde. VKK 1833. Prijs per patroon 0.25. •Het model, dat van bedrukte kunstzijde of satin, ook van bewerkt fluweel ge maakt kan worden, heeft een aardige kraag' en strik. .De mouwen hebben iets hoogep- rechte-manchetten en zijn naar den onderkant toe wijder. De rok bestaat uit zes banen en is eenigszins klokkend. Van -zijde wordt een smalle nervure aange bracht boven detaille, die op een voort zitting vari 'de voorbaan gelijkt en met twee puhteh-opwaarts gaat. Patronen verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Ook voor dijb model verwachten wij veel aanvragen. De-bestellingen worden in volg- van binnenkomst uitgevoerd. Wat vrouwen interesseert. Ongeveer" honderd jaar geleden was het vrij algemeen, dat een groote menigte meisjes van Engeland naar Britsch-Indië reisden en uitgezonden werden door „hu welijksmakelaars" om aldaar met kolonis ten te trouwen. Geheele „scheepsladingen" vertrokken naar de Engelsche koloniën en bij aankomst van het schip met trouwlus tige meisjes vond men in de havensteden een menigte Engelsche kolonisten, die van de makelaars een vrouw kochten. Een groot deel harer werd de gelukkige echtgenoote van- zeer rijke mannen, an deren moesten zich met minder met aard- sche goederen bedeelden tevreden stellen. De kapitein van deze schepen had een zeer verantwoordelijke taak en moest met argusoogen waken, dat geen van zijn scheepsofficieren verliefd raakte op deze uitgezonden meisjes. Geen sinecure, zoo'n verantwoordelijkheid, indien men bedenkt, dat de reis zes maanden duurde. De ver betering der verkeersmiddelen tusschen de Engelsche koloniën en het moederland en de toename van de blanke bevolking in Britsch-Indië heeft aan deze huwelijks markt een einde - gemaakt. Misschien wel tot spijt van ouders, die rijk met dochters gezegend waren! Kinderplaatskaartjes in China. Kinderen reizen ook tjm China tegen ge- reduceerden prijs,alleen met dit verschil, dat niet de leeftijd doch ook de grootte den doorslag geeft en iedere conducteur heeft een maatstok, waarmede hij het kind meeten overeenkomstig een prijs bere kent. Vruchten moeten, vooral 's Winters niet gegeten worden, vóór zij eenige uren in een verwarmde kamer zijn geweest. Eet men ze te koud, dan is een maagstoor nis, soms zelfs hevige buikpijn hiervan het gevolg. Hij: „Je vader is zeer onredelijk". „Waarom?,, Hij: „Hij zei me, dat ik het voornaamste uit mijn leven nooit uit het oog möest ver liezen en nu heeft hij me de -deur uitge gooid, omdat ik je zeven keer deze week opgezocht heb". Het is een bemoedigend verschijnsel, dat. onze inzenders zich blijkbaar niet storen aan de sombere verrassingen, die de zet- foutenduivel den laatsten tijd, week in week voor hen bereidt, en onvervaard doorgaan hun puzzle's op te lossen en in te sturen. Er waren veel goede oplos singen, alleen waren er een aantal, die uhlanen met twee I's schreven, of er „hulanen" van gemaakt hadden. Voor „Godgeleerdheid" vulden sommi gen „theosofie" in, wat niet precies het zelfde is als 't gevraagde woord „theo logie." Het komt iedere week weer voor, dat er inzenders Zijn, die het "raadsel goed op gelost hebben, maar in het overschrijven onnauwkeurigheden begaan. Zoo had een van onze lady-puzzelaars het geheele raadsel goed, maar had voor- 53 horizon taal „goles" opgeschreven, terwijl ze toch voor 54 verticaal „Maleiër" had staan. Ik haal dit voorbeeld maar- eens aan tot leering ëh vermaning, opdat u niet door eigen onoplettendheid de kans op 'n prijs ziet ontgaan. De -wekelijksche rijksdaalder- werd ge wonnen door den heer A. KAGER. Langestraat 120. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL. Horizontaal Co melis Drebbel, as. eed, lok, aak, To, K.L.M. lau, das, kol, pas, Ramadan, mono, fok, kanon, Latijn, w.bi, n.r.a., tel, set, ne, O.K., obi, B.L.O., nors, Ted, Goa, trapt, Rabat, golem, taak, lol, Havana, evenaar, A.J.C., sen, sprinter, ons, rede, se, el nevel, N.O.I., ad, lor, ben, nek, ge, Goa, pal, wak, egge, nor,cel,nop, Reaumur, theo logie. Vertlcaalt ril 1 .'i> C.A.O., os, Nelson, Eem, Slamat, doua nen, R.K., baan, bas, e.k., kolonel, tonijn, kaf, lak, Dan, kot, dol, mat, zwijntjes jager, K.R.O., Leo, boor, abt, sla, kraters, Ier, bot, uhlanen, spaniel, dal, galjoen, Dover, pen,- taan, Boa, gas, Maleier, kater, v.p., rel, C.N.V., sen, dog, Nel, Lew, doge, Ob, bar, kano, Aga, por, mee, kog, nu, CJL, l.o. pi. Horizontaal. 1. de woonplaatsverandering van een aantal Germaansche stammen, als ge volg van het binnendringen van de Hunnen in Europa. 12. Zuid-Amerikaansche papagaaiensoort. 13. kwinkslag. 14. muil. 15. politieke partij. 17. hectogram. 19. deel van de R.K. 20. Laudate Dominum (afk.). 21. met (Latijn). 23. inzinking tusschen bergen. .25. etter. 26. smart, ongeluk. 27. Egyptische godin. 29. surrogaat voor hennep. 31. stad in Frankrijk. 32. zie 23 horizontaal. 34. doctor in de heilige godgeleerdheid (Latijn; afk;). godsdienstoefening. 35. Practische Idealisten Associatie. 36. hardsteen. 39. mannetjes kip. (4 L). 41. 'n drank (spelling Kollewijn). 42. stad in Ierland. 43. initialen van een Duitsche Luchtvaart Mij. 44. naam, die een Eskimo zichzelf geeft 46. Protestantsch dichter (voorvoegsel „de" weglaten). 48. meisjesnaam. 49. Nederlandsch Persbureau. 51. knaagdier. 52. gezwel. 54. kasteel in Friesland. 56. woonplaats. 58. stuk grond achter 't huis. 59. zitplaats achter op 'n motorfiets. 60. zijrivier van de Donau. 62. roem. 63. overdekte marktplaats. 65. oude vochtmaat. 67. scheikundig symbool voor nikkel. 68. zoon van Noach. 69. ontsteking van de oorspeekselklier. 71. kielwater. 73. Waddeneiland. Verticaal. 1. pokkenbriefje. - - - - - - 2. zangnoot 3. omroepvereeniging. 4. Fransch schrijfster en vriendin van Chopin. 5. kardinaalstitel (afk.). 6. paard. 7. paardekracht (afk.) (Engelsch). 8. vogel. 9. getal. 10. waar bij veel menschen alles om draait. 11. de ondergang der wereld (zooals die in de Noorsche Mythologie beschre ven wotdt) (de laatste drie lettergre pen vormen het woord, dat de over gang tusschen dag en nacht aanduidt.) Bohcemsch kerkhervormer, sluis, rul. 16. 18. 19. 20. 22. 24. 25. 26. 28. 30. 31. 33. 35. 37. 38. 39. 40. 45. 47. 49. 50. 53. 54. 55. 57. 59. 61. 63. 64. 66. 69. 70. 72. jongensnaam. spiervlies tusschen buik- en borst holte. overbloem (spelling-Marchant). weg. Amerikaansche kippensoort. zijrivier van de Donau. Italiaansch Persbureau. meisjesnaam. rTr Italiaansche kolonie (Italiaansche schrijfwijze). R.K. geestelijke. kippenverblijf plaats. waarin de visch gevangen wordt. drie medeklinkers, waarvan de laatste de 13de letter van 't alfabet is. Marine Luchtvaart Dienst. domoor. titel van een Abessijnschen legeraan voerder. Algemeene Transport Onderneming. Nationaal-Indonesische Vereeniging. steenen of aarden vaa*, sukkel. Heldersche boksvereeniging. lidwoord. stuk uit het schaakspel, aanhanger van het Nationaal Socialis me in Duitschland. erica. buitenverblijf van de Koningin, kamp voor water watervliegtuigen, afkorting voor 'n type zeiljacht. Nederlandsch Fabrikaat (letterverwis selen). Japansch gokspel.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 20