A R D K O O 'S SLAGER IJ E 40 De Duitsche voorstellen aan Eden overhandigd. 5e fiuut 5e k Rundvlees per pond Kalfsvlees per pond Lamsvlees per pond Varkensvlees per pond DUS ALLEN NAAR ZBéttohhingen W O N I N G E HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG t APRIL igtf Haas Biefstuk Baklappen Rosbief Lende Staartstuk Rollade (lende) Ribstuk Riblappen Rollade Lappen (mager) Lappen (doorr.) Poulet Gehakt Gesmolten Rundvet 35 Ham en Knieschijf25 Verse Varkenskoppen 10 cent per pond Koe- en Varkensgehakt 25 cent per pond per 2 pond 40 cent Fricandeau Rollade Lappen Poulet Gehakt Carbonade Borstcarbonade Oesters Biefstuk Kalfskrabbetjes Kalfsnieren Kalfsschenkels, met dik vlees Kalfs- en Varkensgehakt 25 cent per pond per 2 pond 4 O cent Rauwe Kalfslevers 25 en 30 cent per stuk Kalfstongen 15 cent per stuk Lams vet Lappen (doorr. met been) Lappen (doorr, zonder been). Carbonade Lappen 4 Bout Fricandeau Rollade Carbonade (haas) Carbonade (rib) Carbonade (schouder) Lappen (mager) Gehakt Lappen (doorr.) Dikke Bladreuzel Vette Lappen. Gedraaid Spek Saucijzen35 Rundernieren 20 cent per pond Vet rookspek 30 cent per pond, per 5 pond 1.35 Mager rookspek 35 cent per pond, per 5 pond 1.60 KEIZERSTRAAT 93 - DEN HELDER - TELF. 592 ALKMAAR IJM UI DEN-OOST KONINGSTRAAT 57 - DEN HELDER - TEL. 697 gSS*** v ,-C V Zware aardbeving op Celebes? De executie van Hauptmann uitgesteld. Nog weer twee dagen uitstel. Aanvulling van de voorstellen van Hitier. De tekst van het memorandum Te koop Spoed!! Marktberichten GROOT A LAG IK BERNARD KOOMEN's SLAGERIJEN 1 Z ®i- •;v T- yeti V: V -■-V p-i: Buitenland Moskou, 2 April. Het seismografisch sta tion te Moskou heeft gistermiddag een aard beving ,,van catastrophalen omvang" geregis treerd. Het epicentrum ligt op een afstand Van 9.600 km. De bodem verplaatsing ta Mos kou bedroeg 450 micron. De aardbeving is ook geregistreerd te Swerdlowsk. Volgens be rekening der stations bevindt de haard der aardbeving zich in het gebied van het eiland Celebes. (A.N.P.). Prof. dr. E. van Everdingen, hoofddirecteur van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut in De Bilt, deelde aan „De Tel." mede, dat ook in dit instituut een groote aardbeving is ge constateerd. Volgens prof. Van Everdingen is deze echter niet zoo ernstig als het bericht uit Moskou zou doen vermoeden en zeker kan niet van catastrophalen omvang gesproken worden. Bovendien heeft men in De Bilt be rekend, dat de aardbeving niet in de buurt van Celebes, doch meer in de omgeving van Japan moet worden gezocht. De hoogleeraar-directeur vermoedde wel, dat Moskou en De Bilt dezelfde aardbeving gere gistreerd hebben, te meer daar ook de tijd stippen overeenkomen. Het instituut beschikte gisteravond nog niet over meer gegevens. De voltrekking der doodstraf van Haupt mann is voor den duur van twee etmalen uit gesteld. Hauptmann's moreele marteling duurt dus voort, maar misschien is er nu toch nog een kans voor hem. De vertraging is een gevolg van een verzoek van Treeman, den voorzitter van de jury in de zaak-Wendel, die te Trenton, in New-Jersey, dient. Deze Wendel wordt op het oogenblik ver volgd wegens moord, gepleegd op het' kind van Lindbergh en daar de jury in deze tweede zaak niet tot overeenstemming had kunnen komen, maar op overlegging van nieuw bewijsmate riaal had aangedrongen, achtte de voorzitter van de jury het billijk, dat, zoolang de kwestie der medeplichtigheid of daderschap van Wen- del niet door een uitspraak van de jury was vastgelegd, de executie van Hauptmann geen voortzetting zou kunnen nemen. Nu kon dit ook makkelijk geschieden, daar bij doodvonnis sen gewoonlijk niet de datum, maar wel de week van voltrekking door de justitie wordt vastgesteld, waarna dan keuze van dag en uur in handen bl(jft van den directeur der betrok ken gevangenis. Deze laatste nu, Kimberling, te Trenton, heeft de opschorting van het von nis bevolen. Het is opmerkelijk, dat de periode van uitstel kort bemeten is, maar de juryvoor zitter Freeman was met zijn mede-juristen tot de overtuiging gekomen, dat het onderzoek in de zaak-Wendel enkele nieuwe interessante ge zichtspunten heeft geopend. In afwachting van de executie. Voordat bekend was geworden, dat de te rechtstelling van Hauptmann nog 48 uur is uitgesteld, waren reeds de ongeveer 30 per sonen, die de executie zouden bijwonen, in de wachtzalen van de gevangenis, bijeengekomen. Toen men Hauptmann, die in den loop van den dag (de terechtstelling was op 8 uur 's avonds bepaald) herhaaldelijk een inzinking had ge had en zijn zelfbedwang had verloren, mee deelde, dat de terechtstelling uitgesteld was, brak hij in weenen uit. Daarentegen was zijn echtgenoote, Anna Hauptmann, buiten zichzelf van vreugde. Toen de luidsprekers aan de saamgestroom- de menigte buiten de gevangenis mededeelden, dat de terechtstelling 48 uur was uitgesteld, opdat de grand jury van Merner de gelegen heid zou hebben eerst de nieuwe gezichtspun ten in de Lindbergh-zaak te onderzoeken, in het bijzonder wat de beweerde bekentenis van Wendel betreft, schreeuwde de ontzaglijke menschenmenigte, die buiten stond te wachten „hoera voor Hauptmann" en trachtte zij de polltleafzetting te verbreken en de gevangenis te bereiken. De verdediger Lloyd Fisher heeft het nieuws aan Hauptmann overgebracht, die tot dusver voortdurend bitter geweend en zijn onschuld betuigd had en alle voedsel geweigerd had. Bij het verlaten van de cel verklaarde Fisher, dat Hauptmann had gezegd: „Ik ben zeer geluk kig; ik geloof, dat dit betere dingen voor mij beteekent". De grand jury in de zaak-Wendel is in den vroegen morgen uiteengegaan, zonder een be slissing te hebben genomen. Indien de jury Wendel in staat van schuldiglng stelt, verwacht men, dat Hauptmann een verder uitstel van de executie zal kunnen verkrijgen. Hauptmann vraagt opnieuw gratie, Hauptmann heeft een lang schrijven doen toekomen aan den gouverneur van den staat New-Jersey, Hoffmann. Dit schrijven is Dins dagavond door de staatskanselarij gepubliceerd. Hauptmann vraagt in bewogen woorden gratie en verzekert nogmaals, dat hij volkomen on schuldig is aan den moord op het kind van Lindbergh. Hij gaat voorts in op de rol, dia dr. Condon in de affaire heeft gespeeld en die naar hij schrijft nog in het geheel niet is opgehelderd. gevtaagd Vooruitbetaald: 10ctp.regel minimum Metvoorultbet 15ct.p.regel 40en60c. B.z.a. Knecht, goed kunnende melken. Van goede getuig schriften voorzien. Adres: Pijlsteeg 2. Biedt zich aan voor partijen en café-dancing accordeonist 'en slagwerker met klokken xilophoon en bijinstrumenten. Billijke prijs, ook afzonderlijk. Beleefd aanbevelend, J. POLANE Jr. Oostslootstraat 8, Den Helder. Bereidverklaring non-agressie-verdra- gen met Oostenryk, Tsjecho-Slowakye, Litauen en Polen te sluiten en de bezet ting van het Rijnland tijdens de inter nationale onderhandelingen niet te ver sterken mits Frankrijk eveneens van verdere militaire maatregelen aan z|jn grens afziet. Von Ribbentrop, die vergezeld was van dr. Dieckhoff, den chef van de politieke afdee- ling van het Duitsche ministerie van buiten- landsche zaken en de andere leden van de delegatie, is om 10 uur op het ministerie van buitenlandsche zaken te Londen verschenen, waar Eden en Lord Halifax hem en von Dieckhoff hebben ontvangen. Vrijwel onmid dellijk na dit onderhoud is de Engelsche kabinetsraad bijeengekomen. De kabinetsraad heeft langer dan twee uur geduurd. Men meent te weten, dat Eden een uitvoerig verslag gaf van zijn gesprek met von Ribbentrop. Het kabinet zou gisterenmiddag in het Lagerhuis opnieuw bijeenkomen. Na een reeks van verklaringen omtrent de Duitsche houding en na een uiteenzetting van de redenen, die hebben gegolden voor de be zetting van het Rijnland, legt het memoran dum er den naduk op, dat de Duitsche re geering alle voorstellen moet afwijzen, waar bij de Locamo-mogendheden een eenzjjdigen last op Dultschland zouden leggen en welke derhalve voor Dultschland discrimineerend zouden zijn. Duitschland heeft geen enkel voorne men ooit Frankrijk of België aan te val len. De wens oh van de Fransche regee ring tot onmiddellijke stafbesprektngea over te gaan kan de Duitsche regeering niet begrijpen. Zjj zou een dergelijke be- j spreking als zeer nadeelig beschouwen i vóór het afsluiten van nieuwe veiligheids* verdragen. I De Duitsche regeering is van meening, dat de taak van de Europeesche staatslieden in drieën verdeeld moet worden. Er volgjt dan de reeds gemelde verdeeling van de be sprekingen in drie fasen, n.1. een gedurendje welke de kalmte langzamerhand moet terug- keeren; een waarin men overgaat tot werke lijke onderhandelingen ten einde den vrede ih Europa te verzekeren, en tenslotte een pe riode, waarin de noodige aanvullingen wor den aangebracht in het werk des vredes, bij voorbeeld op het stuk der ontwapening en der oeconomische betrekkingen. De natiën die aan de toekomstige besprekingen zullen deelnemen zullen dit doen enkel en alleen qp voet van gelijkheid. Het tweede deel van het document bevit in zeventien punten de Duitsche tegenvoor stellen. Wij laten den tekst hier volgen: 1. Om den toekomstigen besprekingen ter verzekering van den Europeeschen vrede het karakter van heilige verdragen te verleenen, nemen de betrokken naties er slechts als ge lijkgerechtigden aan deel. 2. Om den tijd van onzekerheid in het be lang van het oeconomisch leven der Euro peesche volken zoo veel mogelijk te bekorten, stelt de Duitsche regeering voor de eerste periode tot aan de onderteekening van de nonagressieverdragen tot vier maanden te beperken. 3. De Duitsche regeering verbindt zich ge durende dit tydvak geenerlei versterking van de in het Rijnland aanwezige troepen tot stand te brengen, onder voorwaarde van een gelijk gedrag der Belgisch» en Fransche re geeringen. 4. De regeering verzekert, dat zij de in het Rijnland aanwezige troepen gedurende het tijdvak van vier maanden niet dichter bij de Belgische en Fransche grenzen zal brengen. 5. De regeering stelt ter garantie van de wederzijdsohe verplichtingen een commissie voor, bestaande uit vertegenwoordigers van de beide garantlemogendheden Engeland ea acmaekodsn WWWWO .ilwwwWWl w Vooruitbetaald: 10ct. p. regel J minimum Met voorultbet15 ct. p. regel 40 en 60 c. Te huur I 8.— per week het huis Kanaalweg 37, be vattende suite, keuken en bij keuken, 4 slaapkamers en groote zolder. Adres: P. H. Laan 5. Te huur Woonhuis Vlaming straat. Adres: Polderweg 69. Te huur het gemeubileerd BOVENHUIS Polderweg 63. Adres: Polderweg 59. Te huur ZIT-SLAAPKAMER, ook geschikt voor twee vrienden Adres: Koningstraat 81. Tevens mooie SLAAPKAMER in Gladiolenstraat 9. Te huur pracht HUIS, Fazan- tenstraat 67, f 6.50 p. week, water vrij. Aanv. 20 April. Adres: H. R1EMERS, Fazantenstraat 61. Te huur nieuw BURGER WOONHUIS, voorzien van gas, electr. en closet, f 4.— per week, water vrij. Te bevr.: Bassingracht 47. Te huur het mooie Woonhuis Ooievaarstraat 42, boven 4 slaapk., en ruime zolder. Te bevr.* Joubertstraat 43. TE HUUR net HUISJE, Californiestraat 16, I 3.— per week, water vrjj. Te bevr.: Kroonstraat 30. Te huur het Woonhuis le Gravendw.str. 8, I 4.50 per week, water vrij. Te bevr.: Joubertstraat 43. aangekoden Vooruitbetaald: 10ct. p. regel minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel40 en 60 c. Te koop, wegens vertrek, compl. Inboedel, ook bij gedeelten, Huis te huur f5 50 p. w., water vrij. Te bevr.: Kroonstraat 32. Te koop een mooie bekleede wieg en een Van Delft's kinderwagen met dikke ban den, z.g.a.n. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop modern heerenhuls op pr. stand te HAARLEM, bev. 6 kam., voor- en jachter- tuin, vrije poort, ruime zolder. Kooppr. f 5.800.—. Hyp. be schikbaar. Inl. verstrekt: Woningbur. „ZAANEN", Middenweg 141, Haarlem. Tel. 22890. Te koop een kinderwagen, zoo goed als nieuw, f 15.—. Adres: Spoorstraat 62. TE KOOP. Pracht emaille Fornuisje f 11.50, aan klein gegoten Fornuis f5.—, een gegoten emaille Fornuis, een eiken Tafel f 2.50, een eiken Theekast f2 50, een Schuiftafel f 3.50, een mahonie Spiegelkastje f 9.50, een veeren bed f 5.—. Adres: K. HEERKENS, Langestraat 22. Te koop prachtige Duitsche Herders, 6 w. oud, f 7.50 en f tO.— Adres: Torenstraat 16 Te koop compl. Adj. Uniform jas, broek, pet, koppel en degen, zoo goed als nieuw. Adres: Torendw.str. 7. Te koop een Brasmaaimachlne, een eiken Kamertafel, een ovale Tafel, een V8rstekzaag, uimia, een emaille Fornuis, een eiken Sjoelbak, een Trapnaaimachlne,een jjzeren Puien-ren, een Luidspreker, een eiken 2 deurs Linnenkast met Spiegel, een Mangelmachine, een 1-pers. geschilderd Ledikant Adres: Spoorgracht 41. Te koop het WOONHUIS, Brakkeveldweg 80, vrij uitzicht. Te bevr.: Aldaar. Te koop aangeboden, gehaakte Bedsprei, Theekastje en Spiegel. Adres: v.' Hogendorpstr. 23 Te koop 2 Crapauds, Gasfornuis, Exelsior-Stofzulger.zes gaatjes Stoe len, Spiegele, groote partij zil- meta en Gero zilveren Lepele en Vorken, Koopjes. Adres: K. Schuurman, Sluisdijkstraat 41. een Indian Motor (als nieuw) f 75 een Simplex Hulpmotorfiets f 50 een 7-pers. gesep. Buiek Auto f 60 Al het bovenstaande in prima staat gegarandeerd. Inl. Piet Heinstr. 37. Tel. 712. Adoettaeïen doet oetkoopen TE KOOP nog 4 der nieuw gebouwde aan de Gladiolenstraat. Koopprijs f 2400.—. Adres M. C. v. d. PLAS, Keizersgracht 77- Italië en van een niet belanghebbende neu trale derde mogendheid. 6. Duitschland, België en Frankrijk hebben Wet recht ieder een vertegenwoordiger in deze commissie te benoemen. De drie landen heb bed eveneens het recht telkens wanneer zjj meenen, dat bepaalde veranderingen in den militairen toestand hebben plaatsgevonden gedurende de vier maanden, dit aan de ga rantiecommissie mede te deelen. 7. Duitschland, België en Franrkyk verkla ren zich bereid, in dit geval toe te staan, dat de commissie door middel van de Engelsche en Italiaansche militaire attaché's hierover de noodige beschikkingen treft en hiervan den betrokken mogendheden mededeeling doet. 8. Duitschland, België en Frankrijk ver klaren zich bereid deze beschikkingen ten volle na te komen. 9. Verder is de Duitsche regeering bereid op basis van algeheele wederkeerigheld met haar beide Westersche buren, in iedere mili taire beperking aan de Duitsche Westelijke grens toe te stemmen. 10. Dultschland, België en Frankrijk en de beide garantiemogendheden komen overeen, dat zij onmiddellijk op of uiterlijk na het af sluiten van de Fransche verkiezingen, onder leiding van de Britsche regeering onderhan delingen zullen beginnen over het sluiten van een nonagre3sle-pact gedurende 25 jaar en eventueel veiligheidsverdragen tusschen Frankrijk en België eenerzjjds en Duitsch land anderzijds, 11. Dultschland kan er zich mede vereeni gen, dat Engeland en Italië deze veiligheids- verdragen wederom als garanten onderteeke- 12. Zouden uit de veiligheidsovereenkom sten bijzondere militaire verplichtingen van bijstand voortvloeien, dan is Duitschland be reid ook zijnerzijds zulke verplichtingen op zich te nemen. 13. De Duitsche regeering herhaalt hier mede haar voorstel tot het sluiten van een luchtpact, als aanvulling en versterking van de veiligheidsverdragen. 14. De Duitsche regeering herhaalt, dat zij bereid is Nederland in de Veiligheids- overeenkomsten te betrekken, indien deze staat zulks wenscht. 15. Teneinde het werk dezer vrijwillige ver zekering van den vrede tusschen Duitschland en Frankrijk 't karakter van een verzoenende afsluiting van een eeuwenoude tweespalt te geven, verplichten Duitschland en Frankrijk zich te bevorderen, dat zoowel bij de opvoe ding der jeugd als in de publicaties van beide landen alles vermeden wordt, wat als een afkeuring van en een ongepaste inmenging in de binnenlandsche aangelegenheden van het andere land kan worden opgevat. Zjj ko men overeen een gemeenschappelijke com missie te benoemen, welke haar zetel te Genève zal hebben en ermede belast zal zijn bezwaren der wederzljdsche regeeringen te onderzoeken. 16. Duitschland en Frankrijk verplichten zich de ratificatie van het verdrag door een volksstemming in beide landen te doen ge schieden, ten einde het het karakter van een heilig verdrag te geven. 17. Dultschland verklaart zich bereid zij nerzijds in contact te treden met de staten aan zijn Zuidoostelijke en Noordoostelijke grens, ten einde hen uit te noodigen tot het sluiten van de voorgestelde non-agressle- verdragen. In punt 18 herhaalt de Duitsche regeering haar aanbod om naar Genève terug te kee- ren en haar verwachting, dat te zijner tijd door middel van vriendschappelijke onder handelingen het vraagstuk der koloniale ge lijkgerechtigdheid en van de scheiding van het Volkenbondsconvenant van het verdrag van Versailles zal worden besproken. Punt 19 tenslotte bevat het voorstel tot een internationaal scheidsgerecht, dat dan ten aanzien van geschillen voortvloeiende u de gesloten verdragen bevoegd zal zijn. AMSTERDAM, 1 April. Veemarkt, Aangevoerd: 272 vette kalve ren, le kw. 56—80 cent, 2e kw. 44—54 cent, 3e kw. 32—40 cent per kg levend gewicht, 124 nuchtere kalveren 36; 322 va*e^ vleeschvarkens, wegende van 90110 «S 4142 ct., zware varkens 3940 cent, vette varkens 3839 cent per kg slachtgew. BROEK OP LANGENDIJK, 1 April. 3500 kg roode kool 5.408; 900 kg gele gele kool 9.90—11.80; 750 kg Deensche witte kool 6.10; 4800 kg uien: gele drielin gen 0.80, gele uien 0.601.80, grove 1.6Ó—1.70, alles per 100 kg. SCHAGEN, 2 Aprli. 12 paarden 150—350; 18 geldekoeiea (magere) 100—130; 50 kalfkoeien 150— 200; 10 pinken 40—70; 426 nuchtere kade ren 3—10; 86 schapen (vette) 14—21» 90 overhouders .7—21; 6 varkens (vette» per kg 0.330.35; 70 biggen 1014; ko nijnen 0.501.50; kippen 0.40—1.00.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6