De oorlog in Abessinië. 4 PULLOVER w I ONZE EUCTII. BROOD» BAHETBUIKERIJ Bruin M. KOORN, voor het vervullen van een Adm.-Techn. Werkkring. IIBERNIRO IROMEN'S SU6EIIIEK 'Bettekkingw 40 i 28 KRENTENBROOD N.V. EGGI Een Kappersleerling TE KOOP HUMSIUNiSH. Gepens. Hoofdonderoff. PARFUMERI SLAGERIJEN V HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG g APRIL 1936 Een allerlaatste hulpkreet van Abessinië. Mussolini over de situatie in Oost-Afrika. Nieuw mobilisatiedecreet in Abessinië. Een vlucht over Dessie. Een nieuw soort strijdgas. Dessié gebombardeerd, De commissie van dertien bijeen. Eden over het gebruik van gifgassen door Italië. Verschil van meening tusschen Eden en Flandin. Italië en de commissie van dertien. De verzoeningspogingen. Marktberichten Ingezonden Burgerlijke Stand 5e kiuvi 5e (om II WONEN IN OEN IJ KOOPEN IN OEN ELDER EIBER 5e koop Mode-vakschool Zuidstraat 83 f 1 oo f 1 00 TULBAND met Amandelspijs, vanaf KRENTENBROOD met en zonder Amandelspijs vanaf AANGEBODEN Kruissn. Duitsche Piano, slechts f 120.—. Gevraagd voor onmidd in diensttr. (uiterl. i (ulia.s.) (Torpedomaker of Monteur), Schrift, soll. met uitv. ref. onder No 588. aan het Bureau van dit blad. 99 KEIZERSTRAAT 28 DEN HEL-DERI Als Metworst -everworst pond Reclame-ham. reclame 19 cent per pond IS cent per pond voor 15 cent per pond ALLEN NAAR DAT KAN ALLEEN „APOLLO' KEIZERSTRAAT 93 - DEN HELDER - TELEF. 592 KONINGSTRAAT 57 - DEN HELDER - TELEF. 697 De commissie van dertien. De bijeenkomst van de raadscommissie van dertien heeft de regeering van Abessinië aan leiding gegeven om nogmaals een beroep op den Volkenbond te doen, dat volgens Wolde Marian zelf, een allerlaatste hulpkreet uit Abessinië is. De Itnliaansche methode van af schrikking tegen de Abessijnsche be volking. Het tweede hoofdstuk bevat een nieuw pro test tegen de Italiaansche oorlogsmethode. De Italiaansche regeering, die tot lederen prys snel den oorlog wil beëindigen, nu Italië dien door de uitputting van zijn oeconomische en financieele krachten niet langer kan voort zetten, heeft blijkbaar besloten de onderwer ping van het Abessijnsche volk door afschrik wekkende methoden te verkrijgen. Zelf geen enkel risico loopend, omdat de slachtoffers over geenerlei middel van bescherming be schikken, is de aanvaller overgegaan tot het bombardeeren van onbeschermde steden en tot het stelselmatig vernielen van de beschei den hulpbronnen van de Abessijnsche bevol king. De Italiaansche aanvaller is zelfs niet teruggeschrikt voor het gebruik van gifgas sen, ondanks de schending van internationale verplichtingen. De protesten van de openbare meening trotseerend, wil de Italiaansche regeering aan de wereld en aan den Volkenbond het vol dongen feit opdringen. Nog langer uitstel van de Volken bondshulp Moet de Abessijnsche regeering de hoop opgeven van den Volkenbond de hulp te krijgen waarop zg volgens het Volkenbondsverdrag recht heeft? Zal de barbaarsche handelwijze van den aanval- j Ier geen anderen hinderpaal ontmoeten, dan een platonische uitnoodiging aan de twee strijdende partijen om over staking van den strijd te onderhandelen? Zal de Volkenbond voortgaan met zijn proce- dure van voortdurend uitstellen, terwijl het Abessijnsche bloed bij stroomen vloeit i en de Italiaansche regeering iederen dag haar vasten wil kenbaar maakt, zich van J geheel Abessinië meester te maken? Be- staat er nog de minste twijfel over de werkelijke bedoeling van den aanvaller? I Niet alleen de onafhankelijkheid van Abessinië staat op het spel. In het derde en laatste hoofdstuk bespreekt de Abessijnsche regeering de meer algemeene zijde van den ontstanen toestand. De wanor de, die de straffeloosheid van den Italiaan- schen aanval in de wereld heeft veroorzaakt, begint verschrikkelijke resultaten te dragen. De kleine staten vragen zich thans af, welke bescherming de hun door het Volkenbondsver drag beloofde collectieve veiligheid in waar heid biedt. Bestaat de collectieve veiligheid slechts uit platonisch protest tegen den aanvaller, en uit woorden van meegevoel aan het adres van het slachtoffer? Dit is het groote vraagstuk, dat op het oogenblik de raadscommissie van dertien, de commissie van achttien, de Volkenbondsraad en de Volkenbondsvergadering zich allen te stellen hebben. De door Italië begonnen ver overingsoorlog heeft den wereldvrede in ge vaar gebracht. De Abesstjnsche regeering spreekt de hoop uit, dat de Volkenbond niet ongevoelig zal blijven, tegenover de vernietiging van het Abessjjnsche volk, en dat de Volkenbond niet langer een doeltreffenden bestand zal uitstel len, die aan ieder lid van den Volkenbond, dat slachtoffer wordt van een onrechtmati- gen aanval, is verschuldigd. Het is niet de onafhankelijkheid van Abessinië alleen, die op het oogenblik op het spel staat. Het eerste doel, de beveiliging van de Italiaansche koloniën, vrijwel bereikt De Italiaansche ministerraad, die aanvan kelijk Zaterdag zou hebben vergaderd, was plotseling tegen gisterochtend op het Palazzo Viminale te Rome bijeengeroepen. Voordat men tot de behandeling van de agenda overging legde Mussolinl een politieke verklaring af. „De schitterende overwinnin gen van onze soldaten, en vooral die bij het Asjiangimeer op de troepen van den negus, die geoefend, uiteengezet en gewapend waren door Europeanen, hebben Italië in staat ge steld de verwezelijking van het eerste eind doel, waarvoor het na de mobilisatie van de Abessijnsche troepen naar de wapens heeft moeten grijpen, te weten de veiligheid van onze koloniën. Deze veiligheid zal ten volle bereikt zijn met de totale vernietiging van de militaire formaties van de Abessiniërs, welke niet kan uitblijven, noch lang meer op zich kan laten wachten. „Intusschen heeft Italië bevestigend ge antwoord op een verzoek van de commissie van dertien. ..Onze troepen in Oost-Afrika zijn intact, wat hun indrukwekkend effectief aangaat, en hun moreel is eenvoudig volmaakt, terwijl de toebereidselen voor onze binnenlandsche strijd krachten te land, te water en in de lucht met een steeds vlugger rhythme worden voortgezet. De ministerraad moet zijn bijzonderen lof betuigen aan de vliegtuigfabrieken en hun werklieden voor de productiecijfers, welke de laatste maanden bereikt zijn en die bestemd zijn om met de week te vermeerderen. „Het volk in al zijn lagen blijft aan de wereld het schouwspel bieden van Komeinsche volharding en tucht. De strijd tegen de sanc ties wordt allerwegen voortgezet met het grootst mogelijke succes, dank zij den vin dingrijken geest en het initiatief van de pro ducenten, de actie, ontvouwd door alle cen trale en periphere organisaties van het regime en de verstandige, geregelde medewerking van de Italiaansche vrcu..'en." Laatste wanhoops|>ogiiig? Reuter meldt uit Addis Abeba: Alle Abessijnen, die in staat zijn wapenen te dragen, zijn krachtens een van het paleis van den negus voorgelezen keizerlijke pro clamatie onder de wapenen geroepen, Een vertegenwoordiger van de Abessijnsche legatie te Londen heeft verklaard, dat de al gemeene mobilisatie, de effectieven van het Abessijnsche leger waarschijnlijk zal verdub belen. ADDIS ABEBA EN DIREDAWA ZULLEN NIET GEBOMBARDEERD WORDEN. Naar Reuter te Londen officieel verneemt heeft de Italiaansche regeering de verzekerin gen, die zij reeds in October aan Engeland ge geven had, herhaald, dat zg de steden Addis Abeba en Diredawa niet zal laten bombar deeren. De oorlogscorrespondent van het Duitsche nieuwsbureau heeft in een vliegtuig dat door graaf Ciano bestuurd werd, een vlucht ge maakt over Asmara, over Makallé, en ver volgens via het Asjiangimeer naar Dessié. Het feit, dat er nergens sprake was van eenige Abessijnsche actie, had den Italianen den indruk gegeven, dat de negus met zijn troepen reeds naar Addis Abeba is vertrok ken. Men vermoedde dan ook, dat de Ita lianen die zich reeds bij Kobbo bevinden. Dessié zonder eenige moeite zullen kunnen nemen en van daar uit ongehinderd naar Addis Abeba verder zullen trekken. Van bij zonder veel beteekenis achtte men het feit dat in eenige dorpen in de buurt van Dessié reeds een witte vlag geheschen was. Uit Addis Abeba meldt Reuter: Volgens nog niet bevestigde geruchten zou de overwinning van de Italianen aan het Noordelijk front voor een groot deel te dan ken zjjn aan een nieuw soort strijdgas, dat zelfs door de modernste maskers heendringt Naar men zegt, worden de getroffenen eerst blind, het hoofd zwelt op en na een verschrikkelgken doodstrijd van 20 minuten sterven zij. Gistermorgen hebben zeven Italiaansche vliegtuigen Dessié hevig gebombardeerd. Onder voorzitterschap van De Madarlaga is de raadscommissie van dertien gisteren bijeen gekomen. Gisterochtend werd uitsluitend over het tweede onderwerp gesproken. Eden drong er op aan dat de Volkenbond alle aandacht aan deze Abessijnsche klacht zal schenken. Eden wees er op, dat zoowel Italië als Abessinië tot het Geneefsche protocol van 1925 inzake het verbod van den gifgasoorlog zjjn toegetreden. Flandin uitte zijn instemming met deze op vatting van Eden, dat de Volkenbond zijn aandacht aan de zaak der gifgassen zou schenken, doch wees er tevens op dat de Volkenbond zich eveneens zal hebben bezig te houden met de Italiaansche klachten over de Abessijnsche oorlogsmethoden, voor zoover deze klachten op onderwerpen betrekking hebben, die buiten de Geneefsche Roode Kruis-conventie van 1929 "allen. Flandin her innerde er aan dat Italië reeds in het ant woord aan de Madarlaga eenige punten der Italiaansche aanklacht heeft genoemd, die in derdaad buiten de Roode Kruis-conventie van 1929 vallen. De „dertien" behandelt de klachten over het gebruik van gifgassen door de Italianen. De raadscommissie van dertien heeft gister middag onder voorzitterschap van de Mada- riaga de discussies voortgezet. Met betrekking tot den gifgasoorlog herin nerde Eden er aan, dat de Abessijnsche regee ring op 13 December en daarna op 20 Maart zich tot den Volkenbond gewend heeft met de klacht, dat de Italianen gifgassen gebruiken. Eden voegde hieraan toe, dat verschillende onpartijdige deskundigen het gebruik van gif gassen door de Italianen hebben bevestigd. De raadscommissie van dertien was, na het requisitoir van Eden tegen Italië, eenstemmig van oordeel, dat een onderzoek naar de weder- zijdsche beschuldigingen van ongeoorloofde oorlogspractgken moet worden ingesteld. Een juristencommissie, bestaande uit Lopez Olivan (Spanje) prof. Basdevant (Frankrijk) en sir William Malkin (Engeland) werd benoemd, die zal moeten nagaan op de overtreding van wleke conventie, de verschillende beschuldigingen be trekking hebben, en welk orgaan van den Vol kenbond in ieder geval afzonderlijk bevoegd zal zjjn de aanklacht te behandelen en de even- tueele schending van de conventie vast te stel len. Deze juristencommissie zal reeds heden middag rapport over deze kwestie aan de raadscommissie van dertien moeten uitbrengen. cohferehtie cler Locarno-mogendheden over de thans tegen Duitschland te treffen maat regelen, zooals Flandin op het oogenblik reeds wenscht. Ook gaf Eden aan den Franschen minister te kennen, dat de Engelsche regeering het wenschelijk acht het Duitsche vredesplan in handen van den Volkenbondsraad te stellen, aangezien veel meer staten daarbij betrokken zijn dan alleen de West-Europeesche staten, die te Locamo het Rijnland-verdrag hadden gesloten. Op het oogenblik zuilen de besprekingen tusschen de Locarno-mogendheden een dag blijven rusten, want de Engelschen en Fran- schen zullen wachten op de komst van Aloisl heden en van Van Zeeland, die eerst Vrijdag ochtend hier zal kunnen zijn. Stefani meldt uit Rome: De Italiaansche regeering heeft den Volken bond doen weten, dat zjj de commissie van der tien niet competent acht voor de bespreking van de door de Abessijnsche regeering tegen Italië ingediende beschuldigingen, volgens welke het Italiaansche leger in Oost-Afrika gebruik van gifgas zou maken. Italië houdt vast aan de opvatting, dat de commissie zich slechts heeft bezig te houden met de regeling van het conflict. Slechts een speciaal door den Volkenbond aangegevenen orgaan kan over deze beschuldigingen oordeelen. Bovendien verlangt de Italiaansche regeering, dat een dergelijk orgaan allereerst zich uitspreekt over de door Italië aangevoerde gedocumenteerde beschuldigingen, waarin het Abessijnsche leger het plegen van wreedheden tegen krijgsgevan genen en arbeiders en het toepassen van bar baarsche oorlogsmethoden wordt veiweten. Eden dringt op spoed en ernst aan. De raadscommissie van dertien behandel de hierop het door haar op 3 Maart tot de strijdende partijen gerichte beroep om onmid dellijk in onderhandeling te treden over sta king der vijandelijkheden en het sluiten van een vrede binnen het kader van den Volken bond en in den geest van het Voikenbonds- verdrag. Eden stelde vast, dat de raadscommissie van dertien vijf weken geleden dit dringende beroep tot de strijdende partijen heeft ge richt, doch dat in plaats van een staking der vijandelijkheden een verscherping van den strijd heeft plaats gevonden. De Engelsche regeering is van oordeel, dat tijdens deze zitting van de raads commissie van dertien de meest ernstige pogingen moeten worden aangewend om een onmiddellijke staking van den strijd en het beginnen van vredesonderhandelin gen binnen het kader van den Volken bond te verzekeren. Eden bepleitte, dat de raadscommissie van dertien zich niet weer zou verdragen voordat zij dit doel bereikt zal hebben, of de mislukking van haar streven zou zijn komen vast te staan. Het gevolg van de besprekingen was, dat de Madariage en Avenol de opdracht kregen zich morgen onmiddellijk met Aloisi in ver binding te stellen om van hem te vernemen of de Italiaansche regeering tot onmiddellijke staking van den strijd en tot vredesonderhan delingen binnen het kader van den Volken bond bereid is. De raadscommissie van dertien besloot voorts de bespreking over de vraag of haar voorzitter de Madariaga de tot hem gerichte uitnoodiging om te Rome met Mussolini per soonlijk besprekingen te komen houden, al dan niet zou aannemen, uit te stellen totdat zij het resultaat van de besprekingen van de Madariaga en Avenol met Aloisi zal ken nen. Er bestond in de raadscommissie van dertien ook hierom bezwaar tegen de aan vaarding van de uitnoodiging aan de Mada riaga om naar Rome te komen, aangezien Mussolini alleen de Madariaga had uitgenoo- digd, terwijl de raadscommissie van dertien op 23 Maart te Londen besprekingen met Italië en Abessinië had toevertrouwd aan de Madariaga tezamen met den secretaris-gene raal van den Volkenbond, Avenol. De omstan- standigheid, dat Mussolini alleen de Mada riaga en niet ook Avenol heeft uitgenoodigd wordt door sommige leden van de raads commissie van dertien opgevat als een tee- ken, dat Mussolini de onderhandelingen bui ten den Volkenbond om wil voeren. ITALIAANSCHE NOTA VAN PROTEST. De correspondent van de N.R.Ct. te Genève telefoneerde aan zgn blad: Flandin, Paul Boncour en Eden hebben gistermiddag een bespreking van anderhalf uur gehouden in verband met de bezetting van het Rijnland door de Duitsche troepen. Eden verklaarde daarbij, dat hij het Fransche stand punt niet kon deelen, dat de besprekingen met Duitschland over een verzoenende oplossing van de aangelegenheid reeds als mislukt zouden moeten worden beschouwd. Eden meende, dat er nog geen voldoende reden be staat om aan den goeden afloop van de Brit- sehe bemiddelingspogingen te wanhopen. Met het oog hierop meende Éden dan ooit, dat er nog geen grond bestaat voor een officieele In een nota aan den Volkenbond protesteert de Italiaansche onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken Suvich, namens zgn regeering tegen de Abessijnsche beweringen, met betrekking tot het bombardement van Addis Abeba. In deze nota wordt verklaard: 1. Dat geen enkele aanval op Addis Abeba heeft plaats gehad, doch slechts op de mili taire vliegtuigen, die op het vliegveld van dez stad stonden opgesteld. 2. Uit de beweerde open- en onverdedigde stad Addis Abeba werd een hevig vuur uit luchtafweergeschut geopend, waardoor alle toestellen getroffen en twee vliegers ernstig gewond zgn. 3. De Abessijnen blgven onmenscheigke projectielen, die door de internationale con venties verboden zgn, gebruiken. Gifgas op Kwonun. De Abessgnsche regeering deelt mede, dat de Italiaansche vliegtuigen het gebied van Kworam met mosterdgar bewerken, zg maken tatlooze slachtoffers onder de burger bevolking. De Italiaansche verliezen. Volgens een bericht van Havas uit Rome zou het aantal gesneuvelden aan Italiaansche zgde van 1 Januari tot 30 Maart 1622 hebben bedragen. Eeiiador zal aan de sancties. niet verder meedoen De regeering van Ecuador heeft Dinsdag medegedeeld, dat zg niet verder zal deelnemen aan de oeconomische en financieele sancties tegen Italië. De Italiaansche diplomatieke vertegenwoor diger te Quito, die ter zake een officieele nota had ontvangen, heeft niet vernomen, wanneer Ecuador de toepassing zal staken. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 287,000 kg. AMSTERDAM, 8 April. Veemarkt. Aangevoerd: 296 vette kalveren le kw. 5462 cent, 2e kw. 46—53 cent en 3e kw. 4045 cent per kg levend gewicht; 153 nuchtere kalveren 3.507; 319 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 4142 cent, zware varkens 3940 cent en vette varkens 38—39 cent per kg slachtge- wicht. NOORDSCHARWOUDE, 8 April 500 kg aardappelen: Friso 2.20; 1000 kg roode kool 7.70—7.90; 4300 kg uien: drie lingen A 6—6.70, grove 3.30—3.60; 1700 kg peen 3.30, kleine peen 1.80, alles per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 8 April. 600 kg roode kool 2.40—3.40 en 675 kg uien: gele drielingen 0.80, gele uien 3.10 en grove 3.50 per 100 kg. SCHAGEN, 9 April. 6 paarden 125—200; 118 geldekoeien (magere) 80—140; 30 geldekoeien (vette) 140—210; 70 kalfkoeien 150200; 30 pinken 6080; 395 nuchtere kalveren 5 12; 14 schapen (vette) 17.50—26; 134 'over- houders 16—22; 7 bokken en geiten 0.50 —8 6 varkens (magere) 13—22.50; 10 var kens .(vette) per kg 0.34—0.36; 60 biggen 813; konijnen 0.251.50; kippen f 0.50—1.25 Geachte Redactie. Mag het bestuur van de Speeltuinvereeni- ging nog eens een beroep doen op Uwe mede werking. Bg voorbaat heeft U der kinderen dank. Over het nut en doelmatigheid van den speel tuinen zullen wg het thans niet hebben. Sedert het bestaan is dat op zeer afdoende wgze aan getoond, en wie nog zou twijfelen, leze maar eens de rubrieken van ongelukken in de dag bladen. Vooral de Maandag-edities zgn dan zeer aan te bevelen. Wglen onze Beschermheer Burgemeester Driessen wist op een zoo treffende wgze het nut en de noodzakelgkheid aan te toonen. Maar ook niemand minder dan hg propageerde dat het speeltuinwerk moest worden gesteund en gedragen door naastenliefde en offervaar digheid. Welnu, geachte stadgenooten, de besturen en leiders hebben zich gedurende zes jaren ten volle voor deze taak gegevens. Thans wordt een terrein in de Kemphaanstraat speelklaar gemaakt. Een en ander vraagjt veel financiën, welke door tijdsomstandigheden niet uit over heidskassen kunnen worden bestreden. Om nu het speeltuinwerk toch te kunnen een voortzetten, is door het Bestuur op Zaterdae 11 April een vlaggetjesdag aangevraagd ea toegestaan. Met warmte doet het Bestuur een beroep op Uwe medewerking in deze. Koopt U een speeltuinvlaggetje? De glundere kinderoogje, danken U. Komt u eens op de tuinen kijkje nemen. Voor het Bestuur, H. J. BOOGAARD. van Den Helder van 7 tot en met 8 April 1936. ONDERTROUWD: A. M. v. Berkum en 1. Th. Stenezinga; H. W. Kramer en T. Snel; J. Hoogberg en E. B. K. Weinberg; Th. J. dé Kort en M. C. Mahieu; J. W. Zoutzeling en S. J. Duin; H. Voorbrood en E. G. Hengn; J. J. Schutte en S. Draisma; A. W. H. Eijpé en C. M. Mink; J. J. v. d. Roest en P. l. Braber. BEVALLEN: J. L. v. HeesRan, d.; J. m. C. KohnLokkers, z.; E. PlasHuurman, z.; K. v. d. Goorbergh—Knikke, d.; C. Midde- linkv. d. Vlis, z. aangeboden Vooruitbetaald: I0cl-p.regel I minimum Met voorultbet: I5ct. p. regel 1 40en60c. Te huur in de Lombokstr., nabij den Singel, nog een mooi Huis, 3 slaapkamers, vaste wasch- tafel. Huurprijs zeer billijk. Te bevragen: Koningstr. 47. Te huur mooi Woonhuis, Wachtstr. 16; b. v. 2 kamers, keuken, gang, mooie slaapk. en closet; 14.75 p. w., w. vrij Te bevr.: Wachtstsraat 18. Te buur modern Huis, bij den Ruyghweg, f 5,50; w.vrij In!. Woningbureau Dekker, Koningsdwarsstraat 41. Te huur het goed onder houden Woonhuis, Gasstraat 49, voorzien van etectr. licht, 14 25 per week, water vrij. Te bevr.: Sluisdijkstraat 69. EEN LEUKE MET KORTE MOUW EN B IJ PASSENDE MUTS, IN MOOIE PASTEL KLEUREN N.v. artii.hrt.inA Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimam Niet voorui tbet15 ct p. regel40 en 60c. Te huur Langestraat 77, p. w. f 5.25, Jan In 't Veltstraat 149, p. w. f 5.25, Wachtstraat 57 en 69, f4 50 p w.. Heerenhuizen Paral lelweg 72 en Loodsgracht 61 Inlichtingen bij den Makelaar R. DIJKSHOORN, Molengracht 35 aangeboden Vooruitbetaald. 10 ct. p. regel Niet voorultbet: 15 ct. p. regel minimum 40 en 60c. Gevraagd een FLINKE LOOPJONGEN. Adres: Smidstraat 28. Aan melden tusschen 4.30 en 6 uur. gevraagd. 14 jaar. Adres: Bureau v. d blad Gevraagd voor tijdelijke hulp in gezelschap van oude dame een beschaafde JuHrouw. Grieven onder No. 587, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd flinke Hulp, boven de 18 jaar, v. d. morgenuren. Adres: Reigerstraat 35. Mevr. v. TROISENBURG, Hoofdgracht 42, vraagt een flinke Dienstbode liefst v. d. dag, z.g.g. onnoodig zich aan te melden. Zweefclub vraagt Localiteit of Werkplaats te huur. Aftn. 13X6 ra. of gr. Brieven Jan in 't Veltstr. 150. Te buur een ruime Woning, Breestraat 47, f2.75p. w., w. v. Adres: Kerk gracht 42. aeuïaaad Voorui tbctaald: 10 ct. p. regel Niet voorultbet15 ct. p- regel mlnln 40 en 60 e. 3 MAANDEN-CURSUS IN KNIPPEN EN NAAIEN VAN EIGEN KLEEDING U leert grondig het patroon teekenen en naaien, volgens eerste klas coupe, zoodat U er van ver zekert kunt zijn het beste onderlicht op dit gebied te zullen ontvangen. Systeem De Leeuw-Van Rees 8 UUR LES PER MAAND I 2.50 SLUIS DIJKSTRA AT 53 Voor de Paasohdagen een Te koop gevraagd Emaille Kolen- fornuis. Badgasgijser, Tafelstoelen. Brieven onder No. 586, aan het Bureau van dit Blad. Te koop gevraagd een nette 5 of 7 persoons Auto, bij voorkeur zwart. Adres: Langestraat 69. Ons wekeiijksch krentenbrood vanaf f 0.40 Tulbandjes f 0.20, f O 30, f O 40 en I O 50 De kwaliteit is ONOVERTREFBAAR Verder ruim gesorteerd in koekjes, gebakjes en bonbons, alles le kwaliteit. Wij verwerken uitsluitend natuurboter. Beleefd aanbevelend, J. BRUIN Jzn. le klas Instrument, geheel in metaal gebouwd, pracht toon, STRANG'S Centr. Depót, Koningdwarsstraat 22. TE KOOP een BAKFIETS met dichten bak. 1 Chevrolet 1929 1 Morris Cowley 1933 1 Buick 2 persoons 1 Ford 4-5 pers. 4 deurs 1933. GARAGE GROOTEAFSLAG VOOR DE PAASCHDAGEI EERST NOG NAAR APOLLO" RUNDVLEES p. pond Haas Biefstuk Beklappen Rosbief 60 55 45 Lende Staartstuk Rollade (lende) 38 Ribstuk 38 Ribiappen 35 Rollade 34 Lappen (mager) 32 Lappen (doorr.) Poulet Gehakt Gesmolten Rundvet 35 KALFSVLEES p. pond Fricandeau Rollade Lappen Poulet Gehakt Carbonadc Borstcarbonadt Oesters Biefstuk Kalfskrabbetje» Kalfsnieren Kalfsschenkels, met dik vlees 30 35 25 25 20 17 15 50 50 5 25 12 LAMaVLEES per pond Lamsvet TO Lappen (doorr,m.been)20 z. 25 Carbonade 2J Lappen 12 Bout 1' VARKENSVLEES p.p. Fricandeau 12 Rollade Carbonade (haas) I Afl Carbonade (rib) Carbonade(schouder) 35 Lappen (mager) 3» Gehakt Lappen (doorr.) Dikke Bladreuzel 30 Vette lappen j 23 Gedraaid spek Saucijzen 35 WANT ZIJN DE LAAGSTE PRIJZEN IS DE GROOTSTE KEUZE KOOPT MEN GEZELLIG EN GOEDKOOP I ZIET ONDERSTAANDE PRIJZEN: Ham en Knieschijf 25 Verse Varkenskoppen 10 cent per pond Koe- en Varkensgehakt 25 cent per pond per 2 pond 40 cent Kalfs - en Varkensgehakt 25 cent per pond per 2 pond 40 cent Rauwe Kalfslever 25 en 30 cent per stuk Kal fstongen 15 ct. p. stuk Rundernieren 20 ct. p- P' Vetrookspek 30 ct. p p. per 5 pond 133 Mager rookspek 35 cent per pond per 5 pond 1.60 Silvikrin Lotion 98 ct. Sirop Famel f 1.39 Vicks Bonbons 25 ct. Vicks Vaporub 89 ct. Flacon Rose Badzout 32Vj ct. Tranosan Voetbad of Pleister 39 ct Flacon Eau da Cologna 90 °/0 39 ct. Onze bekende groota flacon Eau de Cologna 90 °/0 voor f 1.00 I Verder hebben wij alle merkartikelen voorradig,! alsook 4711, Coty, D'Orsay! j Maja, Jean Patou, Worth, Lady Esther, Worth, enz. DUS ZIET ONZE ETALAGESI BERNARD KOOMEN'S ALKMAAR t! l|MUIDEN-OOST

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6