Modepraatje PAG. 4 ZATERDAG 18 APRIL 1q36 T JUTTERT.1P Practische wenken. „O, kapteintje, wat zou er gebeuren als het schip op een ijsberg stootte?" „De ijsberg zou zijn weg vervolgen alsof er niets gebeurd was." „O, dank U, kapitein dat stelt me weer heelemaal gerust" HEERENKLEEDING EN DE MODE. Wanneer de gedachte van de vrouw zich vervult met hetgeen de voorjaarsmode biedt en zij in hun verschillende mode-tijd schriften bladert, dan begint de heer ge maal eveneens na te denken. Ziet hij zijn vrouw dan op een goeden dag boor zich staan met een nieuw voorjaarscostume of complet dan zal ook hij zijn kleeding cri- tischer gaan bekijken. Zijn voorhoofd trekt zich in lichte rimpels, want de on barmhartige voorjaarszon doet alle kleine gebreken duidelijk in het oog vallen, hjj bemerkt dat het hoognoodig is. dat ook hfl zich wat nieuws aanschaft Wij hebben altijd onze aandacht aan de kleeding van onze eigen sexegenooten be steedt dus is het geenszins onbillijk indien wij ook de heeren der schepping gedenken. De mode der heeren ondergaat eveneens veranderingen, zjjn zij dan ook niet van zeer ingrijpenden aard, doch nu eens zfl.i de pantalons strak, dan weer aanmerkelijk wijder. De hoogte van de revers, sluiting, lengte colberts wisselen evengoed als de weefsels, die verwerkt worden. Men zal kamgaren weefsels zien dragen, doch daar naast vele poreuze wollen stoffen, die niet alleen prettig in het dragen zijn, doch tevens uit hygiënisch oogpunt te verkie zen z{jn. Grijs in alle nuanceeringen is up to date, terwijl vele streepdessins de aan dacht vragen. Deze kleeden vooral zeer goed voor gezette heeren, die zich echter tot stemmige kleuren moeten bepaien. Korte vesten zijn voor de laatste figuren het best, met vijf knoopen, doch al deze kleine trucks zal de kleermaker wel in het belang van zijn cliënt weten uit te voeren. Zulks is een deskundige coupeur volkomen toevertrouwd. Bruine en grflze flanellen costumes zul len dezen zomer gezien worden, vrijwel altijd zonder vest evenals diverse sport- costumes. Zijden zoowel als popeline en andere overhemden zullen naar gelang zulks vereischt wordt in groote verschei denheid van dessins verkrijgbaar zijn. Zeker zijn alle vrouwen het er over eens, dat niet minder aandacht besteed moet worden aan de garderobe der heeren en tevens regelmatig zorg gedragen moet worden voor persen, stoomen en luchten. Vooal de pantalon moet een onberispelijk geperste vorm hebben, dit is het oog van het geheele oostuum. ONS PATRONENHOEKJE. In deze rubriek geven wij zeer goed- koope patronen waarvan de prijs be draagt 25 cent plus 5 cent voor admi nistratie en verzendkosten. De patro nen zijn aan te vragen bij „Het Prac- tisch Modeblad", Postbus 30, Den Haag. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per postwissel of per giro op gironum mer 203203 van het Practisch Mode blad. Wij vertrouwen, dat iedereen met deze patronen, die wij ten gerieve van de lezeressen van ons blad plaatsen, veel succes zal hebben! Morgenjapon, No. 1494. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. De morgenjapon is van wollen stof ge maakt, b.v. in twee tinten, koningsblauw met rood of grijs met lila voor oudere da mes. Het eenvoudige model is zeer gemak kelijk te maken en het bezit van zoo'n losse japon biedt veel gemak. In geval van zieken, waarvoor men soms 's nachts op moet staan, kan zoo'n losse japon gemak kelijk aangeschoten worden, terwijl hij te vens practische diensten bewijst voor her stellende zieken, die zich nog niet fit ge noeg voelen zich te kleeden. Nachtjapon, Nr. 1495. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Deze nachtjapon wordt van wit, ge kleurd of gebloemd materiaal gemaakt en versierd met oorduursel of kant, al naar gelang van het weefsel. De mouw is op polshoogte ingehaald en afgewerkt met een smal strookje, waaraan eveneens kant is gezet BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij: ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te sluiten. Indien inkt is gemorst op een vloerkleed neemt men deze eerst zooveel mogelijk op met vloeipapier, daarna wordt de plek dik met zout ingewreven, hetgeen men herhaalt totdat alle inkt in het zou is getrokken, daarna flink uitborstelen. Om tabakslucht uit een kamer te ver drijven, doet men enkele kristalletjes ammonia in een glazen jampotje, voegt er 3 4 druppels lavendelölie bij en eenlge eetlepels kokend water, waarna de kamer spoedig aangenaam zal ruiken. Vlekken uit bekleede stoelen zal men meestal met benzine kunnen verwijderen, doch wanneer zij veroorzaakt door een of andere vloeistof, die suiker bevat, dan is water met ammonia en zeep het meest aan te bevelen. Men denke bij het gebruiken van ben zine echter steeds aan het brandgevaar en houde het van vuur lichtjes verwijderd. Bij kamerbeurten komen de verschillen de meubels in aanmerking voor een extra berut. Men bereikt de beste resultaten. Indien men het houtwerk eerst afneemt met een goed uitgewrongen zeemlap, die vooraf nat Is gemaakt met water en ti azijn, daarna op de gewone wjjze met was boenen en flink nawrijven. iano's kan men steeds het beste afnemen met een slechts even vochtige zeemlap. Om ongebleekt linnen wit te maken weekt men het gedurende 12 uren in warm vlokken sop, waaraan een goede handvol borax is toegevoegd, daarna spoelen in water, waaraan een weinig ammoniak is toegevoegd. Uienlucht kan men van de handen doen verdwijnen, wanneer men de vingers even boven een gasvlam houdt. Uien bevatten aetherlsche olie, waardoor de scherpe lucht ontstaat en door de warmte vervliegt de olie en tevens de lucht Slap geworden groente frischt weer ge heel en al op, indien men ze gedurende een half uur in koud water met het sap van één citroen laat staan. Linnen theedoeken moet men bij voor keur gebruiken om glaswerk af te drogen, aangezien katoen pluist Vrouw: „Tic wou dat die kachel ophield met rooken." Echtgenoot: „Stop de sigaren er in, die je me met Kerstmis gegeven hebt en je zult zien, dat de kachel zijn gewoonte om te rooken er aan zal geven." door N. D. SANTIFORT. ASKING BIBS. De Nieuwe Weg naar Slams! (2de vervolg.) Na de uiteenzettingen in de voorgaan de artikelen, wordt het nu mogelijk het op 28 Maart gegeven spel, waarop volgens geen enkel bestaande methode slam kon worden geboden, volkomen gerechtvaar digd tot klein-slam uit te bieden. Het gegeven spel was: S. h.v.7.4. S. 8.6.4.3. R. a.9.7.6. K, 2. S. 4. N. S. 8.2. H. a.9.7.2. H. 10.5. R. b.10.4. K. h.9.7.5.3 W. R. h.v.8.3.2. Z. K. v.b.8.4. S. a.b.10.9.6.3. h.v.b. R. 5. K. a.10.6. Wordt dit spel op de tot nu toe ge bruikte manieren ultgeboden, dan zal een deel van de bieders niet tot 6 doorbieden, omdat niet is vast te stellen, waarop de te verliezen Klaveren van Zuid op wegge- werk tmoeten wodren, een ander deel zal meer tot gokken geneigd zijn en wel door- bieden. Toevalligerwijze kan op dit spel altgd 6 worden gemaakt; heeft N. echter dezelfde kracht naar singleton H. of R. en 4 K., dan is bij K. uitkomst niet eens 5 Bezoeker: „Zoo dus je bent bij het cir cus vandaan?" Dwerg: „Ja, ik heb een betere betrek king voor mij en m'n gezin." „Wat voor een uetrekking s dat?" „Wij worden gefotografeerd voor pros pect! van nieuwe huizen als wij in de kamers zitten, lijken deze veel grooter." te maken. Nu kan het bieden als volgt gaan: Zuid. West. Noord. Oost 1 S pas 3 S. (1) pas 4 K! (2) pas 4 R. (3) pas 5 K! (4) pas 5 S.A. (5) pas 6 S. (6) pas pas pas De beteekenis van de verschillende bie dingen is nu: (1) Partner „eeft méér dan normale troefsteun aan met of 2 vaste slagen en een singleton, öf 2% vaste slagen en een doubleton, öf 3 vaste slagen en een 43— 33 verdeeling. (2) Het nieuwe Asking-bid, de opener verlangt inlichtingen omtrent de Klave ren van zijn partner. (3)Partner geeft aan, dat hij R. aas heeft of R. renonce, plus contróle op de 2e ronde in Klaveren, dus K. heer bezet of singleton. (4) De opener ziet de slam-mogelijk- heid grooter worden, van de 2 te verliezen slagen in K. weet hij nu, dat er één door zijn partner kan worden gemaakt. Zou de partner ook de derde ronde contróle in handen hebben, dan is slam zeker, zoodat hfl het vraagbod In dezelfde kleur herhaalt. (5) Partner geeft met het laagst te bie den aantal S.A. te kennen dat de derde ronde K. ook door hem kan worden ge maakt, dus öf singleton, óf h.v.x. Ont breekt deze controle, dan kan eenvoudig worden afgewezen met 5 S., die dan niet verloren kunnen worden. (6) Klein-slam is nu zoo goed als zeker. Alleen in H. moet een slag worden afge geven, omdat de partner H. aas niet kan hebben. Zou de parther H. aas ook hebben gehad, dan zou hfl op het eerste vraagbod met 4 S.A. hebben geantwoord, hetgeen te kennen geeft: 2 azen en contróle le 2de ronde van de gevraagde kleur, of 2 azen incl. het aas van de gevraagde kleur. De 2 in K. te verliezen slagen worden door den partner overgenomen en de troefkleur, door de partner met zfln eerste bod vast gesteld met minstens h.x.x.x. of v.x.x.x. is in elk geval zoo sterk, dat hoogstens op de ontbrekende honneur moeten worden gesneden; hoogstwaarschijnlijk zal ook dit niet eens noodig blijken. Voor zoover ik tot nu heb kunnen be- oordeelen, is het in de praktijk te behalen resultaat zeer goed en twflfel ik dan ook niet, of algemeene toepassing zal binnen korten tijd volgen. Natuurlijk zfln de vraagbiedingen ook op andere manleren toe te passen, waarover in een volgend artikel. „Is uw echtgenoot tevreden (*eD barometer, dien u hier gekocht heeft? „Af en toe als hfl stijgt is hfl tx t® vreden mee, maar aLs ie zakt dan mopPer hfl er op."

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 14