nieuw: iDE GEBROEDERS „GOOCHEM" Ii Raadsels T JUTTERTJE ZATERDAG 18 APRIL 1936 PAG. 7 Verborgen vrienden. Nieuwe Raadsels. binnenland. Minister Colgn bezoekt Den Helder. Dinsdag en Woensdag heeft onze stad bezoek gehad van Minister Colgn. Zijne Excellentie heeft verschillende ma ritieme instellingen bezocht. Dinsdagmor gen heeft de minister een tochtje met de onderzeeboot O 11 gemaakt en is daarna met het „Vliegkampbootje" naar „De Mok" gevaren, om dit Vliegkamp in ogen schouw te nemen. 't Avonds was er een grote alarm-oefe ning. Plotseling klonken tegen half tien (jullie lagen natuurlijk al in bed vast te slapen) hoornsignalen. Dit was het teken voor de militairen, om zich in de kortst mogelijke tgd naar hun post te begeven. De volgende morgen heeft Minister Co- lijn nog een bezoek gebracht aan het In stituut en aan de Rijkswerf en is 's mid- weer naar Den Haag vertrokken. Dr. Van Schelven In ons land terug. Dr. Van Schelven, een der doktoren van de Nederlandse ambulance van het Roode Kruis in Abessinië, is Woensdag In Neder land terug gekeerd. Zoals jullie weten, was Dr. Van Schelven nog al ernstig ge wond b(j een overval van Abessynsche roovers. Thans is hij weer in zoverre her steld, dat hij alleen nog maar enige tg'd in zijn woning te Velp (bij Arnhem) rust zal moeten nemen. BUITENLAND. De oorlog in Abessinië. De Italianen hebben deze week Dessie ingenomen. Nu zijn ze nog slechts 250 km van de hoofdstad, Addis Abeba verwijderd. Het ziet er dus niet erg best voor de Abessjjnen uit. van den dokter, toen hij daar een telefoon toestel zag, dat handen en voeten had en met een hoog stemmetje riep: „Vlug dokter, de man van vrouw de Groot heeft een ongeluk gehad, gauw dokter, ander» sterft hij misschien!" En meteen sprong het toestel weer van de stoep af, holde terug naar de winkel en de vrouw maakte de draad weer vast aan de muur. Nu 1 p zij vlug naar haar eigen huis en net was zy binnen of daar kwam de dokter ook al aan. Spoedig was de wond verbonden en hoewel de Groot slap was van het vele bloedverlies, was het gevaar gelukkig voorbij. De dokter vertelde toen op welke eigen aardige manier hij geroepen was en begreep niet, dat vrouw De Groot wel drie maal had opgebeld, doch dat de dokter het niet had gehoord. Vrouw de Groot vertelde daarop hoe opeens het toestel, toen zij maar geen gehoor kreeg, had aangeboden zelf te helpen. De kabouter, die ook in de kamer was, lachte toen hij bemerkte, dat niemand wist, hoe het eigenlijk in zijn werk was gegaan, maar hg had tenminste zijn schuld betaald en vrouw de Groot haar man juist op het nippertje helpen redden. VAN POES TOT HOND. Jullie zult denken, wat is dat nu voor een rare titel. Maar de bedoeling is, dat het woord poes verandert in het woord hond en dat wel door driemaal een letter In het KLEtJRPRENT BOER KRELIS. Daar er zeker knappe schilders en schilderessen, onder jullie zyn, geef ik hier een teken- en kleuren voorbeeld. Probeer eerst boer Krelis eens na te tekenen. Je ziet, de boer is op klompen en gaat met zg'n mandje eieren naar de markt. Maak als je gaat kleuren de broek zwart of bruin, de kiel donkerblauw, de pet zwart, de das om zijn hals vuurrood. Het mandje en de klompen kunnen wit blg'ven of moeten licht geel worden gemaakt, de sokken worden blauw en de eieren blg'ven wit met hier en daar een bruine ertussen. Doe je best maar eens! EEN AARDIG LEGSPELLETJE. Hier is een vierkant afgebeeld, dat uit zeven verschillende stukken bestaat Deze Twee kikkers, dikke vrienden ontmoetten, terwijl zg door het bos sprongen, een ouden schoolvriend, n.1. meneer Schildpad, die met de meikever een wandeling aan het maken was. Zg zagen later meneer Mug nog aankomen vliegen. Er werd nu een lang praatje gehouden en tenslotte zei de schildpad, dat juffrouw Kip, onze vriend pad en Bello van de boerderg in de buurt ook vlak bg' hen waren. Zouden jullie eens willen proberen deze drie verborgen vrien den op te zoeken, want hoe de beide kikvorsen ook zochten, zg konden hen niet vinden. Het is een aardig prentje om te kleuren, misschien zie je de verborgen vrienden dan ineens. Woord poes te veranderen, waardoor je dus a 5raaal verschillende woorden krggt. enk je dat het zou gaan, probeer het ■naar eens. stukken moeten worden uitgeknipt en daarna moeten jullie eens proberen er na elkander twee mannetjes van te leggen, een keer zonder, en een keer zonder, en een keer met een been. Daarbg moeten in beide gevallen alle zeven de stukken worden gebruikt. Als jullie de tekeningen zoo zien, zou je den ken, dat deze opgave een onmogeigkheid was, maar als jullie het proberen, dan zal je zien, dat het werkelflk mogeigk is. OPLOSSING BIJENPUZZLE. Oplossing: Zonnebloem. Darwin-tulpen. Wilde roosjes. Afrikaantjes. Nu, beste jongens en meisjes, de raad selredacteur gelooft, dat er heel wat van jullie deze week gemopperd zullen hebben omdat de raadsels ditmaal weer zo moei lijk waren, is 't niet Vooral nummero één, die van dat stuk papier, viel lang niet mee, want er was niet één van jullie allemaal die het goed opgelost heeft. En toch was het niet zo heel moeilyk, tenminste... als je het be greep. Nu stonden er verleden week 5 raadsels aangegeven, maar daar er een paar van die moeilijke bij waren, hebben we maar besloten die van dat stuk papier en die van de stenen in de Rgn, niet mee te laten tellen. Wie dus de 3 overige goed hadden en de twee andere fout, die kwamen toch in aanmerking voor een prg's. Hier zg'n de oplossingen: Dood - een vou(w) - dig. Doodeenvoudig. H. De kapper. III. Bloedarmoede. IV. De weg. V. Rijnstenen. Goede oplossingen ontvangen van: Jantje K., Zilverschoon, Johan v. d P-, Eddy v. d. P., Marie van der P., Cor IL» Froukje Z., Sieni V., IJsbrand S., Suivert B., Jannle R., Joop v. B. L Op welk eiland Is New York gebouwd? H. Welk land heeft de vorm van een schoen m. Kun je bewflzen met lucifersstokjes, dat negen elf is? Tgdens het drukke spel hadden ze niet bemerkt, Bertus Harmsen, bggenaamd „Stiekeme Bertus", nnen was gekomen. In een donker hoekje stond deze "et sPel af te kijken en toen alle drie jongens boven aren' tr°k hg vlug het pak kleren weg. 79. Met een vaartje kwamen de drie jongens naar beneden gig den. Met eep flinke smak kwamen ze op de grond terecht, terwgl ze lagen te schreeuwen van pijn. Toen ze opgekrabbeld waren, zagen ze in een hoek stiekeme Bertus, die geniepig stond te grinneken. 80. „Stiekemerd," riepen de jongens en juist zouden ze aanstalten maken om Bertus een aframmeling te geven, toen de kapper hen riep. Terwgl ze naar boven liepen, beloofden ze Bertus om zodra ze daartoe de gelegenheid zouden krygen, hem eens flink te tracteren.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 17