GRATIS reizen naar AMSTERDAM „OETOELAST" Openen wij onze nieuwe eubeizaak j Westgracht 6 6 &otakaattan qaan uw tfeen? Stadsnieuws Predikbeurten derde blad Op' en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel). Lichten op voor alle voertuigen Tuberculose bestrijding. Hotel, café-restaurant SPOORSTR. 9—11 TEL. 187 Prima gekoelde dranken Uitstekende keuken billijk logies HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 18 APRIL 1936 WOM Zaterdag 25 April Hl Tevens onze nieuwe Bergplaats voor inboedels, de grootste ter plaatse Schoolvliegtuig gevallen. Inlichtingen: KANAALWEG 120. Visscherij De storm van vannacht. Zondag 19 April 1936 van af f 1.75, Koningstraat 29, Uit het politierapport Wintertijd. April Z 19 M 120 D 21 W 22 D 23 V 24 Z 25 Zon Hoogwater op: ond.: sm. nam! 4.55 19.04 6.56 7.23 4.53 19.06 7.05 8.18 4.51 19.07 8.42 9.04 4.49 19.09 9.29 9.53 4.47 19.11 10.17 10.37 4.45 19.12 10.52 11.15 4.43 19.14 11.29 11.53 Zaterdag 18 April Zondag 19 Maandag 20 19.32 19.34 19.36 APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen ls alleen geopend de apotheek van H J- Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 20 April tot 27 April wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma Smeets-Snel, Weststraat. MÖTTLINGEB IN NEDERLAND. Naar wij vernemen, hopen de Möttlinger broeders, die momenteel in ons land samen komsten houden, ook Den Helder aan te doen, en wel op Zondag 3 Mei, waarbij in het Evan gelisatiegebouw Palmstraat een bijeenkomst gal worden gehouden. Wij komen nader op deze voorloopige mededeeling terug. HOLLEN-ZONDAG. In verband met de te verwachten drukte bij de bloembollenvelden verzoekt de K.N.A.Ó. alle weggebruikers de noodige voorzichtigheid 1d acht ie willen nemen, In het bijzonder waar het binnenwegen betreft en zich te willen aanpassen aan de omstandigheden, welke het verkeer op een dergeljjken dag met zich pleegt te brengen. Het parool blijve steeds: Veiligheid vóór alles. Emmabloem-collecte op Zaterdag 25 April. Op Zaterdag 25 April zal hier ter stede wederom de alom bekende Emmabloem-col lecte worden gehouden. Het is niet noodig breedvoerig over de beteekenis van deze col lecte te spreken. Men weet, dat het hier gaat om 'de bestrijding van een der meest verspreide ziekten en dat deze bestrijding een der voor naamste plaatsen inneemt op het gebied der volksgezondheid. De organisatie van deze collecte berust bij de plaatselijke „Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose te Den Helder". Al werkt deze vereen, in stilte, genoegzaam is haar werk be kend en men weet, dat haar werkzaamheden zich uitstrekken over alle lagen der bevol king, zonder ook maar eenig onderscheid van •tand, rang of godsdienstige gezindheid. Om echter een indruk te geven van dep omvang dep werkzaamheden laten wij hier enkele gegevens volgen uit het jaarverslag der vereeniging öVer 1935. De vereeniging heeft in haar dienst een huisbezoekster. Tot 15 Augus'us 1935 werd deze functie bekleed door mej. Th. J. Proost. Aan het einde van het jaar werd benoemd mej. H. J. Smits. Gedurende de vacature werd het werk verricht door mevr. .Grütters, districts-huisbezoekster der Noord- Hollandsche vereeniging tot bestrijding der t.b.c. Door voormelde dames werden in het afgeloopen jaar 1117 bezoeken afgelegd in 486 gezinnen. In 25 gezinnen werden verplegings- artikelén uitgeleend. Vier ligtenten werden in bruikleen gegeven. Aan enkele patiënten werden versterkende middelen verstrekt. Naast dit werk staat voorts de uitzending der pa tiënten. Niet minder dan 22 patiënten via het consulatie-bureau naar sanatoria uitgezonden, 8 patiënten naar een ziekenhuis gezonden, terwijl 29 patiënten thuis verpleegd werden, onder toezicht van de hüisbezoekster. Aan genoemde 'uitzendingen werd een bedrag van niet minder dan f 7950.— besteed. Bovendien vond nog tuberculose-bestrijding plaats door middel van hoogtezon en röntgenbestraling. Uit een en ander bijjkt, welk een gewichtig ■tuk maatschappelijk werk door de plaatse lijke vereeniging wordt verricht, en van welk belang het is. De collecte van volgende week Zaterdag moge dan ook de belangstelling heb ben van lederen inwoner onzer stad. In de komende dagen hopen wij hter nog op terug te komen. Maar nu vermelden wij reeds, dat Voor de collecte vele collectrices noodig zijn. Daarvoor kan men zich persoonlijk of schrif telijk aanmelden bij de volgende adressen Th. Moleman Langestraat 76, H. Bronder Ruyghweg 86, C. Lucker Rector Treubstraat 4 en schriftelijk bi) de huisbezoekster mej. H. J. Smits p. a. Rusthuis, Dijkstraét 21. DEN HELDER KRIJGT ZIJN KAMPEERTERREIN. Iedereen, die de eenheid Den HelderHuls duinen kent, zal het met ons eens zijn, dat men hier een magnifieke gelegenheid heeft om zijn kampeerlusten (en deze lusten koes tert de ttvintig-eeuwsche mensch zeer vele) op ideale wijze uitleven kan. Er is strand, er is duin, daar is de zee en daar is rust. Geen wonder dan ook, dat er thans besloten ls deze mogelijkheden te organiseeren en reeds dezen zomer zal men gebruik kunnen maken van een speciaal voor kampeerders aangelegd terrein. Dit bevindt zich aan de verlengde Lange Vliet, schuin tegenover het ÏJsciubterrein. 'let terrein, gelegen te midden eener om- geving, waarin het landelijk schoon zich ten voile ontplooit, gemakkelijk door goede wegen te bereiken, doch onaangetast door het mo derne verkeer, geeft den bezoeker de rustige sfeer, die een kampeerder zich wenscht. Het '■gt in de nabijheid van duin, strand en zee, terwijl het mooie natuurpark „De Donkere Duinen" een extra attractie vormt. Aanvragen en inlichtingen over het boven staande worden gaarne verstrekt ten huize van Timorlaan 21 of aan het Verkeershuis, Kanaalweg 91. Wij komen nog nader op dit kampeerterrein terug. 2 BILLARDS ZANG-, REC.- EN ORKEST-VEREENIGING „HARMONIE". Directeur: Jac. Bos. „Der Vogelhandler" (De Vogelkoop- man) van Carl. Zeiler. De operette „De Vogelkoopman" welke „Harmonie" op Donderdag 23 April a.s. voor haar donateurs zal uitvoeren, is zonder twij fel een van de meest bekende operettes. Deze operette, die vooral in het buitenland zeer populair is, werd ook in ons land tallooze malen uitgevoerd en is nog steeds een der meest geliefde werken. Bijna dagelijks kan men de mooie zangrijke muziek door de radio hooren spelen en er zul len weinig menschen zijn, voor wien de zoet vloeiende melodieën of de pittige marsch- muziek uit deze operette onbekend is. Ook de film heeft een handje geholpen om de populariteit van „De Vogelkoopman" nog meer te vergrooten. De operette is echter geschreven voor too- neel en hoewel de mogelijkheden daar niet zoo groot zijn gelooven wij toch, dat een goed verzorgde tooneeluitvoering van dit werk de operette-liefhebbers meer zal bevredigen. Hiervan overtuigd heeft het bestuur van „Harmonie" tenslotte besloten een lang ge- koesterden wensch in vervulling te brengen door de buitengewone mooie en populaire operette „De Vogelkoopman" voor haar dona teurs uit te voeren. Voor dit bijzondere werk is door de leden van het koor en orkest alsook door de solisten alles gedaan wat mogelijk was om een ge slaagde uitvoering te verkrijgen. Verder is de aankleeding met de meeste zorg behandeld, terwijl aan de costumeering en het kapwerk alles is gedaan om de ver schillende groepen en tooneelen zoo goed mogelijk te doen uitkomen. Wel heeft „Harmonie" vele groote operettes uitgevoerd, doch nimmer een die zoo góed bekënd was als „De Vogelkoopman". De operette „De Vogelkoopman" verdient ten volle een goede uitvoering en groote be langstelling. Zie voor verdere bijzonderheden de adver tentie in dit blad. MUSEUM-NIEUWS. Het bestuur van het Natuurhistorisch Muse um heeft niet te klagen over de belangstelling, die er in alle kringen van onze stad voor het Museum bestaat. Ook van officieele zijde be staat ze. Dank zij het Gemeentebestuur was het Museum ondergebracht in een lokaal van de Openbare Lagere School Vischmarkt, waar het nog gehuisvest is. Maar de vele bezoekers, die bij de vorige openstelling van het Museum een kijkje hebben genomen, waren unaniem van oordeel, dat de ruimte aldaar te klein was. En dat is ook zoo. We hebben nog maar onge veer de helft kunnen exposeeren, van wat we hqbben en bovendien waren we niet in staat de bezoekers op rustige wijze rond te leiden en eens eventjes het een en ander te vertellen. En dat moet toch kunnen. Een dergelijk museum leent er zich nu eenvoudig niet voor om het zoo maar door te rennen. In een Natuurhisto risch Museum komen belangstellenden; zéér geïnteresseerden. En dergelijke bezoekers wen- schen den tijd te hebben om op hun gemak alles te bedijken en nog eens te bekijken. En af en toe willen ze ook wel eens een vingerwijzing en een toelichting. Dat moet ook. Een Natuurr historisch Museum ls geen deftige schilderijen tentoonstelling, waar goud-gegalonneerde sup poosten de wacht houden; maar een plaats, waar men zoo vrij en ongedwongen mogelijk de vondsten uit de natuur, met zooveel liefde bijeengebracht, kan bekijken en bewonderen. Daarom is het bestuur van het Museum dan ook zoo blij, dat het de beschikking krijgt over 4 lokalen van de school aan de Oostslootstraat. Zoodra die lokalen, die op een deskundige wijze zullen gemetamorphoseerd worden in museum zalen, ingericht zijn, zullen we het natuurlief- hebbend publiek uitstekend kunnen ontvangen en, wij mogen het misschen wel verklappen, ook in de gelegenheid zijn klassen van school kinderen te ontvangen of groepen van belang stellenden om eens een les te geven met be hulp van de in het museum aanwezige voor werpen. Voor de hulp, die het Gemeentebestuur ons hierin geboden heeft, zijn we zeer dank baar. Laten de ingezetenen nu ook niet stil zit ten, maar eveneens van hun groote belangstel ling blijk geven en voorzoover mogelijk, die genegenheid omzetten in een daad, n.1. dona teurs te worden voor het minimum-bedrag van 1.'sjaars. We vermelden nog eens het adres der penningmeesteres: Mej. E. S. Held, Singel 53. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende openstelling en entree prijzen van het bovengenoemd museum. EERSTE VERGADERING „HELDERSCHE ZWEEFVLIEGCULB". Op Donderdag 16 April j.1., des avonds te 8 uur hield de H.Z.C. haar eerste Algemeene Jaarvergadering in de bovenzaal van „Café Centraal". Ofschoon de agenda zeer belang rijke punten aanwees, was, gezien het aantal leden, dat de vereeniging momenteel telt, de opkomst slecht te noemen. Bij het eerste punt van de agenda: „Mededeeling omtrent ingeko men en uitgegane stukken" bleek, dat het be stuur tusschentijds niet stil gezeten had en dat de voorzitter in Amsterdam zeer belangrijke besprekingen had gevoerd. Tot hun groote ver rassing hoorden de leden, dat ook de H.Z.C. nog een kansje maakt mede te profiteeren van de subsidie, welke het Nationaal Luchtvaartfonds voor de zweefsport in Holland beschikbaar stelt. Ofschoon het nog maar een „kansje" is, bleek toch de vergadering algemeen van oor deel, dat aansluiting bij den Bond van Neder- landsche Zweefvliegclubs noodzakelijk is. Tevens werd briefwisseling gehouden met de Algemeene Luchtvaartvereeniging, teneinde te bewerkstelligen, dat de door deze vereeniging hier' ter plaatse op te richten jeugdclub voor het vervaardigen van proefmodellen, als een onderdeel van de H.Z.C. wordt gemaakt. De kas wees een behoorlijk overschot aan, ondanks het feit, dat het toestel, dat door de leden zelf is gebouwd en dat althans spoedig „los" zal gaan, duurder is geworden, dan de raming was. De contributies voor het komende jaar werden dan ook wederom gehandhaafd op 1.- per maand voor gewone leden en 60 cent per maand voor adspirant-leden. Het voorstel van den heer Mazairac om het entreegeld van 2.50 voor nieuwe leden niet in eens maar desgewenscht in drie-maandelijksche termijnen te doen innen, werd met algemeene stemmen aangenomen. Daarna werd overgegaan tot het benoemen van een kascommissie, waarvoor werden aangewezen de heeren Kreuger, Steen man en Mazairac. Een belangrijk punt van de agenda was tevens de bestuursverkiezing. Van het aftredende bestuur stelde alleen de voor zitter, de heer Guillonard, zich wederom her Deze zijn voor leder belangstellende vrij te bezichtigen Beleefd aanbevelend, J. Helder kiesbaar en deze werd dan ook met overgroote meerderheid herkozen. Vier van de zes te be zetten bestuurszetels werden ingenomen door de heeren Möller, Steenman, Trap en Mazairac. De overige twee plaatsen worden door bet bê- stuur alsnog aangewezen. Het laatste punt van de agenda: „Het zoe ken naar een geschikte localiteit als werk plaats", iets wat steeds het zorgenkind van hét bestuur is geweest, bleek inmiddels reeds door het bestuur te zijn opgelost en wel op een wijzi, die een waar enthousiasme bjj de aanwezig® leden wakker maakte. Het bestuur had name lijk tusschentijds beslag weten leggen op het buitengewoon geschikte en zeer ruime perCeel in de Vroonstraat en wel het voormalig pand van de confectiefabriek der fa. Meier. Toen de waarn. voorzitter dit belangrijke punt besprak kon hij niet nalaten eenige woorden van hulde te brengen aan het bestuur der Stichting der Herv. Diaconie, aan welke instelling het per ceel behoort, voor hun buitengewone hulpvaar digheid om dit gebouw, dat door zijn groote ruimte zoowel als werkplaats dan wel als club gebouw geschikt is, aan de vereeniging té vHl- len afstaan. Tenslotte richtte de waarn. voorzitter ziel) in een gloedvol woord tot de aanwezigen om allen op te wekken leden te winnen voor de mooiè zweefsport. De tijd is nu niet verre meer, dat de eerste vlieglessen kunnen beginnen ep tevens aangevangen kan worden met den bouw van het tweede toestel, een twaalf meter Zögling, waarvan de teekeningen reeds uitge werkt zijn. Te ca. elf uur sloot de waarn. voorzitter dé vergadering met de leuze: „De luchtvaart voor de jeugd! De jeugd naar de luchtvaart!" DE LAATSTE ABONNEMENTSVOORSTELLING. V Louis Davids ensemble. Zooals wij in ons nummer van Donderdag beloofden, zouden we nog enkele persbeschou wingen, dit ensemble betreffende opnemen, Zoo schrijft o.a. „De Telegraaf" van ,12 April j.1.: Davids met zijn onvergelijkelijke con ference, zijn Witz en zijn liedjes, Dora Gerson met haar prachtige voordracht, Jan Musch, de Musch van zooveel goeds en moois, en Mary Smithuyzen, die iets in het cabaret brengt, iets van een bekoorlijke naieviteit, zij heb ben de Rotterdammers bewezen, dat cabaret in de Maasstad een volle zaal kan trekken, En dan Schuil in het „Haari. Dagbl."; Wij moeten teruggaan tot den tijd Pisuisse om ons zoo'n voortreffelijk cabaret programma te herinneren als het quintc Davids, Musch, Dora Gerson, Mary Sroithuyv- zen en Han Beuker gebracht heeft En verder heeft hij tal van hartelijke woorf den voor de voortreffelijke antecedenten vart deze vijf menschen, die zoo volkomen kunst zinnig hun taak opnemen, een taak, waarvan zij een artistiek geheel weten te maken, Zij, die cabaret in de beste beteekenis van het woord weten te genieten, zullen a.s. Dinsi- dag zeker geen vergeefschen tocht naar Caj- sino maken. a! Een officier-vlieger gewond. Gistermorgen half twaalf is het schoolvliegj- tuig S. 10, dat bestuurd werd door den officier vlieger J. Vonk, bij het landen op het vlieg- veld „De Kooy" zoo ongelukkig neergekomen dat het toestel geheel vernield werd. De be stuurder werd gewond. De heer Vonk is een jong vlieger, die sindp korten tijd „los" is. Toestand van Officier-vlieger Vonk gunstig. Hedenmorgen vernamen wij van het vlieg kamp „de Kooij", dat de toestand van den officier-vlieger J. Vonk, welke gistermorgen zulk een ongelukkige landing maakte, gun stig is. j TIV OLI-THE ATER. „Anna Karenina" en „In Caliente" We leven weer in een film-hoogconjunctuur, tenminste wat het Tivoli-theater betreft. De eene goede film volgt de andere op en het wordt den recencist bepaald lastig gemaakt om elke week weer een juiste karakterisee ring te geven. Gisteren maakten we een uit stapje naar Caliente, de pleisterplaats van Mexico, het land van de immer schijnende zon (althans op films) cn van de breedgerande sombrero's. In een omgeving als deze, waar de menschen gebruind en gebronsd zijn vindt een Dolores del Rio, de donkere schoonheid, een juiste omlijsting voor haar filmische ma nipulaties. Zij fascineert weer door het tem perament van haar optreden, dat uiting vindt in schalksche uitbundigheid en dans. Het sce nario laat het volle licht op haar verdiensten werpen, terwijl hét bovendien voor het overige den bioscoopbezoeker beslist vermag te amuseeren. Zoo is op energieke wijze het optreden van een buitengewoon goed danspaar lngelascht, verder verdienen de revue-scènes, gebaseerd op de schlagers „The lady in red" en „In Ca liente" extra vermelding. In hetzelfde programma beleven we, 6, groote tegenstelling, een verfilming van Graaf Leo Tolstoï's meesterwerk „Anna Karenina". Het was nog in het „stomme" tijdperk, dat Greta Garbo, toen met den inmiddels over leden John Gilbert als tegenspeler, de Anna Karenina-creatie gaf. Het was met dien film, dat haar ontluikende roem zich manifesteer de. Mochten er toen nog foutjes gemaakt zijn, thans, nu met de jaren de actrice aan be zadigdheid heeft gewonnen, geeft zij een niet te overtreffen vertolking van de door Tolstoï op zoo onsterfelijke wijze geschapen figuur van Anna Karenina. We durven de veron derstelling te maken, dat een ieder dezen roman kent, den roman van de vrouw uit den hoogsten Russischen adel, die haar echtge noot en kind verlaat om den man, dien zij lief heeft te volgen... Een ieder kent den strijd van deze vrouw, die tenslotte ook door Graaf Vronski (in deze film op zeer sterke wijze gespeeld door Fredrick March) verlaten wordt. Haar einde vindt zij onder de wielen van een goederentrein. Garbo vond destijds en vindt ook nu in dit gegeven haar groóte roe ping als dramatiste, zoowel als de jonge moe der en als de liefhebbende vrouw is zij grootsch. Welk een verschil er is echter nog tusschen de Garbo als b.v. in Koningin Chris- tina en die als Anna Karenina! Vraagt men ons in welke creatie we haar het grootst achten, dan zeggen wij in de laatste, omdat hier Garbo een vrouw speelt, zóó, dat het geen spel, maar werkelijkheid geworden is... Wij wijzen in deze prachtig geslaagde rolprent nog op de hoogte waartoe zich Fredric Marsch naast een actrice als Greta Garbo weet te verheffen (het is duidelijk, dat zij hém inspireert) en Op de ontroerende scènes tusschen de moeder en haar zoontje. Tenslotte een woord voor de regie, die er after all voor gezorgd heeft, dat het spel en het gegeven zoo volledig tot hun recht kwamen. WITTE BIOSCOOP. Baur en Jannings in een tweetal zeer sterke films. Men gaat week-in, week-uit naar de bioscoop en neemt kennis van dat typisch tijdsverschijn sel, dat wij „film" noemen. De film, een magnifiek procédé, om „fans" van deze era gezellig bezig te houden, om hun geblaseerde gevoelens en zenuwen wat op te kalefateren, om ons, zooals men dat noemt, wat kleur en fleur in het schoone leven te geven, doch vooral om onze felle dagdroo- men en neigingen naar de grenzelooze moge lijkheden van zwart-op-wit, van dat wondere schaduwenspel, dat het celluloid ons brengt, uit te leven. Bij al deze aanschouwelijke droo- men zien wij dan het vele kaf en wie zal het ons kwalijk duiden als wij de rijpe aren van KINDERMIDDAG JACOB v. HAMEL. Kinderen van de Speeltuinvereniging Vischmarkt zingen met hun aller oom, (foto: fotobureau „Modem", Westatraat 80J het weinige koren signaleeren, deze met vreug de aanwijzen, en in de weinige regels, die de filmrubriek omvat, van ons enthousiasme blijk geven? Baur: De eerste is een Pathé-film met Harry Baur. Het lijkt ons welhaast overbodig bijzonder heden van „Een hart van Goud" te vermelden: ten eerste weten zjj, die goede film kunnen waardeeren wat Baur en wat de Fransche film in het algemeen te bieden heeft en ten tweede zullen zij, die de kitch boven zuivere filmkunst stellen, dergelijk werk toch nooit pijlen. Het is hard, maar waar. In leder geval, Baur is ook in dit werk weer zichzelf: dat wil zeggen de verbijsterende figuur zooals in „Canaille". Als in zoovele van zijn werken is hij wederom de man-van-mid delbaren-leeftijd, het tegenovergestelde van den jeune premier, doch tevens de man, die èn in zijn levensbeschouwing, èn in zijn rust èn in zijn uiterlijke verschijning een verfijning en sfeer weette plaatsen, die slechts de grooten onder de grooten bereiken kunnen. Baureen verschijning, ongetwijfeld voor het tooneel geboren, doch die, dank zij een karaktercreatie van binnen uit, zonder hulp van schminck, pruiken, trucks etcetera, zijn weg naar de film gevonden heeft. Hij ver draagt de scherpe contróle der camera: vol komen. En ook- in deze creatie, met zijn origineel ge schreven manuscript, geeft hij ons filmisch dat gene, wat wij van de film eischen: het leven, zij het schoon of bitter. In al z'n felheid, bit terheid en oneindige ontroering. Jannings: „De Oude en de Jonge Koning"; een Tobis- film, welke wij als een der best geslaagde der geheele productie zouden willen beschouwen, althans van die, welke wij mochten zien. De oude Koning is Emil Jannings. Jannings, die door de vele jaren, welke hij voor dé lens en in de straling der Jupiterlampen meemaakte, weliswaar ouder werd, doch die steeds meer won aan Verdieping, en aan kracht van uit beelding."!; r In deze film speelt hjj de rol van Koning Frederik van Pruisen, van den grootsten Fre- derik, die onze Oostelijke buren ooit gehad hebben en hij speelt hem zooals slechts Jan nings dat kan: sterk, overtuigend en wéér tot in het detail. Een film, die zoowel de fijnproevers als het groote publiek ongetwijfeld niet alleen zal kun nen bevredigen, doch tot enthousiasme zal brengen. Zooals de meeste der Jannings-films: want, en dit heeft deze grijze filmer gemeen met Baur: ook hij geeft datgene wat ver af ligt van alle kitsch: het leven. Ook al is dit dan hier en daar met Duitsch vernis van vader- landsche romantiek doorweven. per luxe Touringcar. Dit mag een gelukkig verschijnsel worden genoemd, en het verheugt ons des te meer, om dat we op deze plaats helaas sinds jaren haast geen enkel opwekkend geluid de visscherij be treffende, kunnen laten hooren. Dit kleine on derdeel der visscherij wekt de hoop, dat er, hoe somber soms de vooruitzichten ook mogen zijn, er toch altijd nog mogelijkheid blijft, dat de kansen keeren. Alle voorjaarsgasten komen zich weer mel den. Heeft de haring zich al goed ingeburgerd, zoodat zijn verblijf geen opzien meer baart, thans heeft ook de geep al weer zijn entree gemaakt en getoond, dat hij onze omstreken trouw wenscht te blijven. Het aantal ls nog gering, maar gehoopt mag worden, dat ze ln grootere getalen zullen komen opzetten. Het welkom vreemdeling zij hun van harte toege roepen. Ook de ansjovis is reeds in zuidelijker streken gesignaleerd, zoodat hier de kwartieren in ge reedheid worden gebracht om ook deze te kun nen ontvangen. Want al zullen ze waarschijn lijk weinig voordeel opleveren, dat ze willen verschijnen stemt toch ook al tot opgewektheid, want het bewijst, dat ze ook hier nog willen vertoeven, ondanks dat hun vroegere verblij ven in de Zuiderzee niet meer toegankelijk voor hen zijn. Naar van „De Telegraaf" wordt bericht, beeft de conferentie, onder leiding van den rijksbemiddelaar, betreffende het IJmuider ge schil in de loonsvoorwaarden Donderdag ge houden, geen resultaat opgeleverd. Dinsdag a.s. zouden de besprekingen worden voort gezet. Wind pa! uit het Noorden. In verband met het vrij zware weer, dat gis teravond en vannacht gewoed heeft, hebben wij ons vanmorgen tot het Meteorologisch Obser vatorium aan den windwijzer gewend waar men ons het volgende wist mede te deelen: De windrichting ls van Vrijdagavond af tot heden morgen steeds pal Noord geweest en het dia gram vertoont, ondanks den hevigen wind, een zeer gelijkmatige curve. Van 6 uur gisteravond tot circa 11 uur was de gemiddelde snelheid circa 20 meter per seconde. Daarna is deze op- geloopen doch ook tot op het moment, dat wij dit schrijven, vrijwel constant gebleven; ge middeld werd aangeteekend 22 meter per sec. Alleen om 2.15 uur vannacht werd een wind sterkte van 25.8 m. p. s. geregistreerd. In verband met het feit, dat de storm recht uit het Noorden kwam, heeft men hier weinig last van het water gehad, hetgeen bij een wind richting N.W. geheel anders is. Ondanks den hevigen wind is het water slechts 50 cm boven A.P. gestegen. „GRENZBESCHEINIGUNGEN". Wij vernemen van het Passage- en Assu rantiekantoor Velthuys, Kanaalweg 91, alhier, dat elk reisbureau voortaan, ten gerieve van het reizend publiek naar Dultschland de z.g. „Grenzbescheinigungen", die men gaarne van te voren Invult om manipulaties aan de grens tot een minimum te beperken, mag afgeven. Genoemd passage-bureau stelt thans deze formulieren voor haar clientèle beschikbaar. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Westatraat! 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Doopsbediening. Onderwerp: „Opvoeding tot beschaving" Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Cand. J. Jansen, van Groningen. 's Avonds 5,30 uur, Dr, N. J. Hommes, van IJlst Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). ;s Morgens 10 uur, Dr. N. J. Hommes 's Avonds 5.30 uur, Cand. J. Jansen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 6.30 uur Ds. N. v. d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Ev&ng. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Avonds 7 uur, Eerw. Heer L. v.d. Meer van Oost-Voorne. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts J Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Dr. M. v. d. Voet, van Haarlem. 's Avonds 6 u., Ds. M. G. Blauw, v. Haarlem Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u„ Evangelisatie samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76), 's Morgens 10 uur, kerkdienst Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatpredlking Tuindorp, Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur, Verschillende sprekers. Leger des Heils. - 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 8.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat Geen dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds uur Samenkomsten. Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst HUISDUINEN Bioscopen. Tivoli-Theater, aanvang 7 uur. Witte Bioscoop, aanvang half acht. Bidlto-Theater, aanvang half acht. Zaterdag 18 April. Musis Sacrum: Feestavond Bond van Oud» Onderofficieren. Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat, 8 uur: Feestavond „Gysbert' Japicx". Optreden van Barend en Martsje. Dennenheuvel, 8 uur: Tooneeluitvoering Ver, „Noorderlicht". Oasino, 8 uur: Ontwikkeling en Ontspan» ningsavond Mil. Belangen Ver. van Onder officieren b. d. Zeeemacht. Zondag 19 April. Musis Sacrum, 8 uur: Populaire Soirée, Oasino, 8 uur: Revue. B.K. Volksbond, 8 uur: Tooneeluitvoering. f Dinsdag tl April. T Oasino, 8.1Ö uur: Laatste abonneriiëntsvoor* ■telling met Louis Davids, eto. Donderdag ftS April. Oasino, 8 uur: Operette „Der Vögelhöndler", „Harmonie". WAARSCHUWINGEN. De hoofdcommissaris van politie te Amster dam vestigt de aandacht op Hendrik Anton Peter Versteeg, geboren te Amsterdam, 21 Januari 1899, zich noemende assuradeur, wonende Eerste Helmersstraat 1791 te Am sterdam, die door middel van advertentiën ln de bladen eerste, hypotheken aanbiedt. Htm, die met Versteeg ln zakenrelatie willen treden, wordt aangeraden, eerst inlichtingen in te winnen bi) de Politie. Door de politie werd een persoon aange houden verdacht van het plegen van niet nader te noemen handèlingen met een mfelsjö van 15 jaar. Hij werd voor nadër onderzoek in bewaring gesteld aan het Hoofdbureau van politie, rflwaar hij het hem ten laste gelegde bekende. AANRIJDING. Door een bewoner van de Van Der D.pyn van Maasdamstraat werd aangifte geda&JV dat hij rijdende op, een rijwiel door een vracht auto is aangereden. Een onderzoek werd Ingesteld. "'d ab MISHANDELING. Door een bewoonster van de Basstraat wer£ aangifte gedaan,dat zij is mishandeld doof een andere bewoonster dier straat. cel AANRANDING. OW Door een bewoifer van Breezand werd aan gifte gedaan datzijn 15-jarig dochtertjp, ln deze gemeente dp<y: een tweetal jongens werd aangerand en be4fëlgd. Een onderzoek w$rjj5t bl«eatcld' ,f. vwttMf.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9