tot 1 Mei gratis De Tandheelkundige Praktijk Volgende week Dinsdag de trekking van de prijzen TPoot gaan we tfcen? Stadsnieuws Wie zich NU abonneert, ontvangt de Heldersche Courant Predikbeurten PRINS HENDRIKLAAN 18. 9 Wij mogen het wel verklappen, trouwens onze puzzelaars weten het wel: Vandaag is de laatste letter van onze winter-puzzle geplaatst en dus za] volgende week de prijsuitreiking plaats kunnen hebben. Wij zijn er van overtuigd, dat honderden, wellicht eenige duizenden, den strijd tot het laatst hebben volgehouden en dat we vandaag en volgende dagen een stroom van oplossingen binnen zullen krijgen. Welnu, de abonné's in de stad kunnen hun oplossingen op ons kantoor deponeeren: Maandag a.s. tusschen 10-12.30 uur v.m. en 4-8 uur n.m. en Dinsdag eveneens van 10 12.30 uur en van 2-6 u. Door een onzer zal de oplossing direct worden nagezien en de goede zullen van een nummer worden voorzien. Onze abonné's buiten de stad kunnen de oplossing inzenden tot uiterlijk Dinsdagavond 6 uur. Alle goede oplossingen zullen dan genummerd zijn en daarnaar zal een gelijk aantal loten gemaakt worden. Dinsdagmiddag om ZES uur sluit dus de inzending, 's Avonds om 8 u. heeft de trekking plaats in Casino. Wij hebben besloten uitsluitend de prijzen te trekken en dus de spanning niet langer te laten bestaan dan noodig is. De prijzen zullen direct worden uitgereikt, voor zoover de prijswinnaars in de zaal aanwezig zijn, in het andere geval zullen deze den volgenden dag worden toegezonden. De aanwezigen in de zaal zullen een legitimatiebewijs in den vorm van een geboortebewijs, een trouwboekje, een rijbewijs of iets dergelijks in het bezit moeten hebben. Gezien de belangstelling, die we verwachten en het beperkt aantal plaatsen, dat Casino biedt, zullen we aan hen, die hun puzzle op kantoor brengen, tevens, wanneer zij bij de trekking aanwezig wenschen te zijn, een bewijs van toegang uitreiken, zoolang de voorraad strekt. Wie het eerst komt, het eerst maalt. De toegangsbewijzen zijn gratis. De trekking, die dus om 8 uur begint, zal waarschijnlijk reeds om half tien geëindigd zijn. De prijzen zullen als volgt getrokken worden: Eerst worden getrokken: Tien prijzen van 5 gulden 50.— en vervolgens: 5 prijzen van 7.50 37.50 10 prijzen van 110.— DE VIERDE PRIJS, een dames- of heerenrijwiel, ter waarde van 40.— 10 prijzen van 5 gulden 50.— 5 prijzen van 7.50 37.50 10 prijzen van 110.— VIJFDE PRIJS, een jongens- of meisjesrijwiel, ter waarde van 25.— 10 meisjesboeken, ter waarde van 2.50 25.— DE TWEEDE PRIJS150.- 10 prijzen van 2.50 25.— 10 prijzen van 1.— 10.— DE DERDE PRIJS100.- 10 prijzen van 2.50 25.— 5 jongens- of meisjesboeken, ter waarde van 2.50 12.50 En tot slot DE HOOFDPRIJS van 300.- De prijsuitslag zal voor ons, evenals voor onze abonné-puzzelaars, een volkomen verrassing zijn. En dat is juist het aardige. Tot Dinsdagavond dus, de Heldersche Courant wacht U. Zijn chef en collega's zullen dit feit niet Der Vogelhandler". Een ongeval aan de Binnenhaven. HOTEL.CAFÉ-RESTAURANT „DETOELAST" SPOORSTR. 9-11 TEL. 187 PRIMA GEKOELDE DRANKEN 2 BILLAROS UITSTEKENDE KEUKEN BILLIJK LOGIES TIELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 25 APRIL 1936 Op het van 14 tot en met 20 April j.1. gehouden examen van den Nederlandsohen modevakbond te 's-Gravenhage, slaagde voor diploma C (leerares) onze oud-stadgenoote mej. Ans Verduyn. Een JUBILARIS BIJ DE C.B. Op 1 Mei a.s. hoopt de heer W. H. van Meurs, boekhouder bij de Centrale Boekhou ding, alhier, den dag té herdenken, dat hij Voor 25 jaar in dienst van de gemeente trad. onopgemerkt voorbij laten gaan en hem reeds in den namiddag van 30 April a.s. om 3 uur op eenvoudige wijze huldigen, terwijl dan tevens voor anderen gelegenheid zal be staan, zich bij deze huldiging aan te sluiten. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van de firma SmcetsSnel, Weststraat. Van Maandag 27 April tot 4 Mei wordt Avond- en Zondagsdienst waargenomen door A. P. Hoolmans, Spoorstraat. NAT. HIST. MUSEUM. Het Nat. Hist. Museum aan de Vischmarkt zal heden (25 April) nog geopend zjjn des Op' en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel). Wintertijd. April Z 26 op: 4.41 Zon ond.: 19.16 Hoogwater sm. nam. 0.00 0.06 M 27 4.39 19.18 0.32 0.46 D 28 4.37 19.19 1.18 1.32 W 29 4.35 19.21 2.13 2.36 D 30 4.33 19.23 3.28 3.54 V 1 4.31 19.24 4.47 5.15 Z 2 4.29 19.26 6.56 6.15 Lichten op voor alle voertuigen Zaterdag 25 April 19.44 Zondag 26 19.46 Maandag 27 19.48 nam. van 36 uur en van 79 uur en verder op eiken Zaterdag van 79 uur. NED. HERV. ZONDAGSSCHOOL Voor den aanvang der lessen in de scholen Oostslootstraat, Parallelweg en Oude Helder, morgenmiddag om 12.30 u., zie men de adver tentie in dit nummer. EXCURSIE MIDDENSTANDSVEREEN. „DEN HELDER" Gaarne verwijzen wij naar een adv. in dit blad, waarin door bovenstaande vereeniging mededeeling wordt gedaan van een ontwik- kelingstocht naar Amsterdam op a.s. Dinsdag HERDENKING GEBOORTEDAG WILLEM DEN ZWIJGER. Ter gelegenheid van de herdenking van den geboortedag van Willen den Zwijger, woei gis teren van verschillende gebouwen en enkele particuliere woningen, de vaderlandsche drie kleur. HERST. EVANG. LUTH. GEM. Bevestiging en Intrede Ds. Meincrs. Morgenochtend half elf zal de nieuwe predi kant der Hérst. Evang. Luth. Gem., ds. W. J. F. Meiners, door den Consulent der gemeente, ds. A. Klinkenberg J.Azn., van Amsterdam, bevestigd worden. In den avonddienst, om half zeven, hoopt ds. Meiners zijn intrede te doen. Het kerkkoor zal in den avonddienst zijn medewerking verleenen. UITSLAG AANBESTEDING. Uitslag van de aanbesteding, gehóuden door den architect J. J. van der Leek, voor het verbouwen van perceel Javastraat 78 tot woon- en winkelhuis met bovenwoning. Onder A. Timmer-, metselwerk, enz. v. d. Gulik en De Graaf 3443; C. Th. Kwak 3585; Vermeulen en Ran 4080; A. Smit 4170; J. Roomeijer 4430; C. v. d. Wal 4540; L. Plaatsman 4590; Venema Geus 4988 (in massa); M. C. v. d. Plas 4992 (in massa); A. v. d. Wal 4610; W. F. Labout 4640; D. Koger 4690; H. Hagen 4800; N.V. Bouwbedr. vh. H. Doorn 5000; C. Quak 5100; P. Boerdijk 5410. Onder B. Schilder- en glaswerk, enz. C. H. Caspers 385; P. D. v. d. Meer 500; Gebr. Kuit (Koegras) 545; E. Coenen 547; M. Groenendijk 590; Gebr. De Boer 923. Alle inschrijvers te Den Helder. C.V. AUTOBUSDIENST „NOORD-HOLLAND". Wijziging op de diensten naar Alkmaar. Blijkens een advertentie in dit nummer wordt de dienst, welke de C. V. Autobusdienst „Noord-Holland" tusschen Den Helder en Alkmaar onderhoudt, 10 Mei gewijzigd. De vertrektijdstippen van 10.10 en 19.10 worden dan veranderd in 10.25 en 19.25. Hierdoor zjjn van Den Helder af 9 verkorte diensten verkregen, n.1. 2 sneldiensten: 18.40 en 17.40 (met een rijtijd van 1 uur) en 7 diensten met een rijtijd van 1 uur en 10 minuten. Er zjjn totaal 13 diensten per dag. Zoo is het ook gesteld met den dienst AlkmaarDen Helder. CHR. ORANJEVEREENIGING. Het bestuur der Chr. Oranjevereeniging is voornemens den verjaardag van H.K.H. Prin ses Juliana als naar gewoonte op feestelijke wijze te herdenken. Voor het te houden kinderfeest voor de kinderen der leden wordt verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertententie. De feestviering zal plaats vinden in Casino alwaar een filmvoorstelling zal worden gege ven en de kinderen op een versnapering zul len worden onthaald. Of de kinderen in óp- tocht naar Casino zullen worden geleid, dan wel of ze zich bij het gebouw moeten ver zamelen, zal hen bij het in ontvangst ne men van het toegangsbewijs worden medege- deteld. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat de kaarten op het in de advertentie aangegeven uur moeten worden afgehaald, daar na dien geen kaarten meer zijn te bekomen. Omtrent de feestviering voor de leden der vereeniging des avonds volgen nadere mede- deelingen. HET MOBILISATIE-KRUIS. Men verzoekt ons opname van het vol gende: In een in dit nummer voorkomende adver tentie worden belangstellenden uitgenoodigd tot een bijeenkomst betreffende het Mobili- satiekruis in het Tehuis voor Militairen aan den Kanaalweg. Hoewel de Nat. Bond „Het Mobilisatie- kruis" reeds vele afdeèlingen telt, en Z.E. Ge neraal Snijders destijds in een radiorede het doel van den Bond heeft uiteengezet, zjjn er nog velen, die den Bond niet of slechts bij name kennen. Na een in het Jaar 1924 gehouden mobili satieherdenking te Scheveningen, door een Comité onder voorzitterschap van Generaal Van Terwisga, waaraan door duizenden oud- gemobiliseerden werd deelgenomen, werd eenigen tjjd daarna het Mobilisatiekruis inge steld en vervolgens de Nat. Bond „Het Mo bilisatiekruis" gesticht. Het zou te veel plaatsruimte vragen een en ander in den breede uiteen te zetten, het moge daarom voldoende zijn te volstaan met het doel van den Bond mede te deelen: le. het gevoel van eenheid en saamhoorig- heid in vaderlandslievenden geest onder zijne leden aan te kweeken; en 2e. de belangen van zijne leden, alsmede die van hunne weduwen en weezen te behar tigen. Tevens wordt door den Bond aan hen, die daartoe gerechtigd zijn, het kruis met brevet op officieele plechtige wijze uitgereikt. De gerechtigden tot het dragen van het Mobilisatiekruis zjjn allen, die in de pe riode Augustus 1914November 1918 eeni- gerlei militairen dienst bjj de weermacht te land of ter zee hier te lande of in de Over- zeesche gewesten hebben vervuld. Eveneens werd ingesteld een tweede herin- nerings- en eereteeken, het „Witte Mobilisa tiekruis", hetwelk wordt toegekend aan per sonen, die zonder tot de weermacht in eenig officieel verband te hebben gestaan zich in den mobilisatietijd door vrijwillige en beiangelooze bemoeiingen verdienstelijk heb ben gemaakt. De uitnoodiging tot de bijeenkomst op 27 April a.s. richt zich dus tot alle oud gemobiliseerden, ongeacht of men al dan niet reeds in het bezit van het Mobilisatiekruis is gesteld, waarbij het Comité hoopt, dat velen aan deze uitnoodiging gehoor zullen geven. Luxe en Huish. Artikelen in ruime sorteering H. J. VAN GRUNNINGEN, mm Keizerstraat 54-56. Telefoon 265. n .Harmonie" voert Carl Zeller's vermaarde operette op. Een enthousiast auditorium. Verdien stelijk werk door den heer Jac. Bos. Een weelde aan costuums. Donderdagavond heeft in „Casino" de (on getwijfeld langverwachte!) door onze plaatse lijke Zang-, Harmonie- en Orkestvereeniging „Harmonie" opgevoerde operette van Carl Zeiler: „Der Vogelhandler", plaats gevonden. Zooals men dat gewend is gedurende een lange reeks van jaren, was „Casino" ook deze maal wederom geheel vol: vol met vriendelijk gestemde gevoelens voor „Harmonie", de Ver eeniging, die reeds zoovele malen bewezen heeft haar plaats in het Heldersche dilettan tenleven waardig te zijn. „Der Vogelhandler"wel, er zullen er Donderdagavond niet zoo héél veel in de zaal geweest zijn, die onbekend waren met deze operette, stammende uit de muzikale bloei periode aan het einde der 19e eeuw, een operette van Zeiler, een tijdgenoot o.a. van Suppé, Offenbach, Millöcker en vele anderen, van wie allen, ondanks het feit, dat zij recht streeks stammen uit de school der romanti sche Wiener Operette, wjj nog dagelijks de klanken kunnen aanhooren. Hetgeen in een zakelijken tijd, een tijd waar in het nuchterheidsprinziep ontegenzeggelijk overheerschend is, merkwaardig genoemd kan worden. Of zor dat wellicht zijn toe te schrij ven aan de nimmer doovende vonk der roman tiek en sentiment, zonder welke voor de mees ten onzer het leven niet mogelijk is? J)er Vogelhkndler" dan is een spel van zoet gevooisde muziek, van meesleepende melo dieën, van dolle situaties, onwaarschijnlijke tooneelen (anders ware het geen operette!) vlotte dialogen enhetgeen in casu met deze operette het geval is: een weelde van costuums. Het zal duidelijk zijn, dat de opvoering van een dergelijk spel niet alleen zeer zware eischen stelt aan den muzikaien leider van het geheel, doch ook aan de regie. Dit alles nu was oorzaak, dat wij zeer gespannen Donder dagavond de dingen die komen zouden, afge wacht hebben. De opvoering. Laat ons beginnen met op te merken, dat er tijdens de drie bedrijven een zeer groot aantal open-doekjes geweest is, waarbij het publiek, dat zich als zeer enthousiast liet kennen, ge legenheid kreeg van zijn geestdrift blijk te geven. Reeds in het eerste bedrijf, spelende in de herberg (aangezien het stuk zoo bekend is, lijkt het ons niet noodzakelijk het libretto weer te geven), werden wij getroffen door de over daad van costuums; 't was duidelijk, dat men hier kosten noch moeiten gespaard had om het beste te geven wat er op dit gebied te krijgen is. De Ouverture en de eerste scènes droegen ontegenzeggelijk het teeken van nerveusiteit; niet steeds klopte het overal, zoowel ln de orkest-,,bak" als ter Bühne. Het kwam ons voor,, dat de begeleiding te sterk geaccen tueerd was, zoodat er veel van de eigenlijke in leiding voor onze ooren verloren ging. Dan komt evenwel het duet van Graaf Sta- nislaus en Baron von Weps en is men „er in". Om er vervolgens goeddeels den geheelen ver deren avond „in" te blijven, zij het dan met enkele, zeer vergeeflijke, intermezzi, waarin men, voornamelijk op het tooneel, wel eens een ietsje te kort schoot. Wat onzen totaalindruk, nadat voor de laat ste maal dien avond het doek gevallen was, betreft het volgende: over het orkest, afgezien van de eenigszins ongelukkige lntroduction, niets dan goed en speciaal hiervoor zouden wij een woord van hulde aan den heer Jac. Bos, den ijverigen leider, niet willen onthouden. Dan ten tooneele: „Der Vogelh&ndler" eischt een zeer sterke bezetting, niet alleen omdat er diverse hoofdrollen zijn, maar ook, om dat er veel in deze rollen is wat zelfs voor niet-amateurs z'n moeilijkheden meebrengt. En zoo waren er uitblinkers en mindere goden, welke laatsten echter ook hun best deden, zoodat wij ze niet al te hard zullen vallen. Allereerst dande heer Steffens als Baron von Weps. O.i. was deze witgepruikte en veinzende hoveling de sterkste rolbezetter van den avond en volkomen op zijn plaats. Hier werd uitstekend geacteerd en diverse malen waren wij in de gelegenheid zoo hier en daar kleine details in zijn rolzegging te ontdekken, die bewezen, dat hier een volkomen begrip en aanvoelingsvermogen samengaan. Na hem Keurvorstin M a r i e, welke plaats bezet was» door mej. G. Ploog. Het was een charmante keurvorstin die haar nummers met veel gevoel zong (in 't bijzonder willen we dan noemen liet begin der derde acte, waarin zij de vermaarde solo zingt van al het schoons dat.... nu ja, helaas voorbij gaat. Het was waarlijk een poëzie-rijk intermezzo). Kranig werk mej. Ploog! De Vogelhandelaar zelf was de ten Helder sche tooneele welbekende Jan Willems. Wat zijn zangnummers betreft deze zijn hem toe vertrouwd, doch in het uitbeelden van zijn rol hadden we gaarne wat meer overtuiging en begrip gezien. Trouwens lag deze rol Willems, die de forsche Tiroler boer moet verbeelden, wel? Cristl van de Post (mej. W. Paans) heeft tal van malen goed werk te zien gegeven, even als baronesse Adelaide (Mej, L. Rietveld) De heer Visser als graaf Stanislaus kon ons eveneens voldoen en... de heeren Gras en Holt- man respectievelijk ais de professoren WUrm- chen en SUffle. Scheck, de dorpsschout, stelde teleur even als een paar gemeenteraadsleden, waarvan wij een volgend maal gaarne wat meer beleven zien, wat meer natuurlijkheid. Duetten en dans. Zooals men weet zjjn de duetten in deze operette een der meest geliefde onderdeelen en wij moeten erkennen, dat men hiermede Don derdagavond succes oogstte. Daar is het duet aan het einde van het eerste bedrijf van den Vogelkoopman met de Keurvorstin en in het derde het welbekende „Als in Tirol men rozen geeft". Dit waren wel de best geslaagde. En voorts willen wjj noemen de rococo-dans in het tweede bedrjjf, die waarlijk zeer gracy- Ijjck door een drietal medespelenden vertolkt werd en een aparte vermelding zeker verdient. En voorts, ja, daar was nog een respectabel ensemble van schoone en welgetooide Tirolers en Beiersche Dirntl, daar was mej. T. Koster als de wei-gebekte herbergierster en Jette (mej. A. Paans) als haar kellnerin, mevr. Bruul als Emmerenz en voorts vele anderen, waar van men ons het niet-noemen zeker euvel zal duiden. Zooals wjj zeiden: de een deed het wel eens wat beter dan de ander, doch er waren tal van open doekjes, die het beste bewijs waren dat Harmonie „waar voor z'n geld kreeg". Regie. Wat de regie betreft, de nieuwe regisseur, de heer J. Gras heeft zjjn werk naar behooren verricht én dat hjj niet als vreemde tegenover dit, vooral b(j den Vogelhandelaar zoo zware karwei staat, dat weten w(j. De muziek. De muziek was verzorgd, met uitzondering dan van eenige weifelingen in eerste en laatste bedrijf, en komt zeker een goed deel van het Donderdagavond gesorteerde succes toe. Wat de costumeering en niet te vergeten het kapwerk betreft: deze onderdeelen waren boven allen lof verheven. 0 Bij afloop (kwart over twaalf!) betrad de heer Lebbe, voorzitter van Harmonie, nog even het podium om dank te brengen aan de velen die aan deze uitvoering meegewerkt hadden. Daar was natuurlijk in eerste en laatste plaats de heer Bos, die zijn wei-verdiend aandeel in de algemeene hulde kreeg, de heer Boon, die de pianopartijen verzorgd had, de orkestleden, de heer Gras, de heer Polak (voor de instu deering der uitstekend verzorgde dansen!) en de dames en heeren solisten. De eersten wer den verrast met een verdiende bloemenhulde. Hierna volgde het bal, dat nog enkele uurt jes de velen Harmonieërs bijeenhield, ter uit rekking van de beenen en ter bespreking van „Der Vogelhtlndler". Een hei-bok valt om. Schade van circa 600. Donderdagmiddag omstreeks 6 uur werd de Binnenhaven opgeschrikt door een ongeval, dat bij nader onderzoek nogal goed bleek af- geloopen te zijn. Zooals wij in ons blad be richt hebben, is men daar ter plaatse bezig met het aanleggen van een drietal steigers. De werkzaamheden waren zoover gevorderd, dat men met den hei-bok aan het kalenderen was. (De werkzaamheden om te bepalen hoe lang de palen moeten zijn). Dit hei-werk is aangenomen door de firma A. Borst te Bak- kum. Op het genoemde tijdstip kwam de bok plotseling te vallen, doordat, waarschijnlijk door het breken van een lümmelbout, het derde been over het kalf van den bok ge schoten Is. Men was toen juist bezig met het ophalen van het heiblok, waardoor de bok achterover getrokken werd. Natuurlijk maakte een panische schrik zich van de arbeiders meester. De bouwkundige opzichter F. H. Boogert, die tjjdens het kalenderen de 2-meter lat hanteerde, kon zich door zijwaarts te springen aan het gevaar onttrekken. Zoo ook de heibaas A. de Swart, terwijl de handels man P. Cornelissen door zich achter de pijp van den motor te spoeden, voorkwam, dat de heele hei-installatie op hem neerviel. De spaakhouder J. de Winter kreeg een klap van het een of andere voorwerp, waarschijnlijk van de spaak en tuimelde in het water. De man kon niet zwemmen, doch door hand reiking wist men hem spoedig op het droge te brengen. Toen ontbrak de spaakhouder N. Molenaar nog op het appèl, 'even verkeerde men in angstige onzekerheid... doch gelukkig kwam Molenaar uit de kombuis, waar hij had zitten „piepers jassen"... Intusschen had men de tegenwoordigheid van geest gehad om den stoom af te blazen en het vuur te trekken, zoodat de bok zijn, nu gevaarlijke, manipula ties weldra staakte. Een en ander ging met een geweldig gesis gepaard. Vielen er dus ge lukkig geen persoonlijke ongevallen voor, de firma Borst zit met een strop, daar zjj niet verzekerd was, van tusschen de 500 en 600 honderd gulden. Intusschen is zij niet b(j de pakken gaan neerzitten en heeft onmiddellijk een anderen bok afgezonden, welke wellicht reeds thans te bestemder plaatse is. Het werk is door dit ongeval dus niet ernstig gestag neerd. BRANDJE. Donderdagavond pl.m. 7 uur had de heer C. W. Boonen, Brakkf veldweg het ongeluk terwijl hjj met een kan olie de keuken uitliep in het magazijn te struikelen. De olie geraakte door een in de nabijheid brandend stel in brand en spoedig was een binnenbrandje een feit. De heer Boonen zag dat niet lijdelijk aan. Hij probeerde enkele malen om de v 'men te dooven, waarin hij met hulp van uren slaagde. Hijzelf liep echter hevige b.won den aan het gelaat op en moest zich onder dokters behandeling stellen. Zondag 26 April 1936 Ned. Herv. Gein. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Gercf. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Gercf. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Mejjnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Gercf. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.30 uur Ds. N. v. d. Kraats. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u., Voorbereiding H. Avondm, 's Avonds 5 uur, de heer J. Rebel Herst Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Bevestiging van den nieuwen predikant Ds. W. J. F. Meiners door Ds. A. Klinkenberg, van Amsterdam, 's Avonds 6.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners, Intrede. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). '8 Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur, samenkomsten. Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein Verschillende sprekers. Leger des Ueils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst 8 uur n.m Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apustolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. van Wichen. Polderweg 40 is met ingang van Dinsdag 28 April verplaatst naar: SPREEKUREN; Dinsdag en Zaterdag v 10 4 u. Bioscopen. Tivoli-Thcater, aanvang 7 uur. Witte Bioscoop, aanvang half acht Rialto-Theater, aanvang half acht. Zaterdag 15 April. Casino, 8 uur: Soirée Gymn. Ver. „Pro Patria". Zondag t6 April. Musis Bacrum, 8 uur: Soirée. R. K. Volksbond, 8 uur: Uitvoering R. K. Ge- mengd Tooneelgezelschap. A. Kossen (Julianadorp): Balavond, Casino: Balavond. Maandag 17 April. Casino, 8 uur: Zanguitvoering van „Held, Mannenkoor". Dinsdag S8 April. Casino, 8 uur: Verloting Winterpuzzle „Held, Courant". Woensdag S9 April. Casino, 8 uur: Soirée H.B.S.vereeniging. Bondsgebouw, 8 uur: Propaganda-feestavond Natuurvriendenclub (I. v. Arb. Ontw.). Donderdag 30 April. Casino, 8 uur: Chr. Oranjevereeniging Film voorstelling, enz. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. 14—21 April 1936. Nieuwe zaken: Den Helder: H. Minneboo, Basstraat 87, melkhandel. Assur., Reis- en Woningbureau „Hermes", Keizerstraat 46, assur., reis- en woning bureau. Wieringen Tj. Riemersma, Hofstraat 56, kruideniers en drogisterijen. Wijzigingen: Den Helder: Veilingsver. Den Helder en Omstreken; be stuurswijziging. Texel: N.V. Strandhótel „Prinses Juliana", P. Kik kert Zonen; bestuurswijziging. Onderling Begrafenisfonds „P. J. Bouma") bestuurswijziging. Opheffingen: Anna Paulowna: W. de Graaf Jr., Nieuweweg 8a, lunch room en café. Den Helder: E. Bos Jzn., Vischmarkt 7, detailhandel in manufacturen.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 13