Modepraatje PAG. 4 ZATERDAG 25 APRIL 1q36 T JUTTERTje Thans komt de tyd weer, dat wy ons tegen het wissel vallige weer moeten bescher men. De wintermantel met hooge bontkraag wordt ons. met het reeds warme zonne tje te zwaar en de mantels van minder zware stoffen zyn dan ook inderdaad welkom. De koude, gure aagen, die wij maar al te vaak moeten accepteeren maken het nood zakelijk, dat deze mantels zoo noodlg sluiten, terwijl het dra gen van aardig gekleurde das sen eveneens mogelijk is. Regenmantels ziet men eveneens in diverse mooie weefsels uitgevoerd, die spe ciaal voor dit doel ondoor dringbaar zijn gemaakt. Wy noemen u slechts de aardig gekleurde zjjden en geribd fluweelen regenmantels, die tevens zoo gekleed staan, dat er nagenoeg geen sprake meer is, dat deze modellen alleen voor regen worden ge dragen. De eerste mantel heeft een rechte kraag, waarvan de einden door elkaar gehaald en opgeknoopt worden. Raglanmouwen met smalle bandjes, die met een gespje aangehaad kunnen worden en opgestikte zakken. De middelste mantel heeft een kraag, die opstaat aan de rugzijde, breede revers en knoopslultlng; in de taille aangesloten; terwjjl de derde mantel een smalle kraag en revers heeft en een onzichtbare slui ting. Opgestikte zakken. AARDIGE ROK. F. G. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Een twee baan» rok van effen stof of twééd komt altijd te pas om bij jumpers en blouse gedragen te worden. De sluiting is op de rechter zijnaad en kan met een «pilt en drukknoppen worden' afgewerkt. DU is een zeer aardige rok, die onge- twjjfeld In den smaak zal vaiien. Wij ver wachten hierop veel patroonaan vragen, zoodat dames, die eenige haast mee heb ben. niet te lang met het bestellen moeten wachten, omdat zy anders de kans loopen, dat het eenlgen tyd duurt, alsvorens zy het patroon ontvangen. De patronen zyn verkrygbaar in de ma ten 42, 44, 40. 48. JONGEDAMESMANTEL. Nr. 1490. Pry» 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Deze voorjaarsmantel met groote platte revers en kraag kan met de koudere voor jaarsdagen ook gesloten gedragen worden. Tweed is het aangewezen materiaal, ge heel of gedeelteiyk gevoerd met kunstzyde. Het model is in de taille aangesloten, sluit met twee knoopen en heeft op bustehoogte nog twee knoopen, die meer als garnee ring dienst doen. De mouw is geheel aan gesloten, terwyi de rug uit twee panden bestaat, waardoor het mogelijk gemaakt wordt een mooiere lyn aan het figuur te geven. Patronen in de maten 40, 42, 44 en 46 voor bovengenoemden prys. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practische Mode blad", Postbus 36. Den Haag. giro 203203. Patroon NoMaat NAAM STRAAT: PLAATS Hierby ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen. gelieve u 10 oent extra in te sluiten. WENKEN. Wanneer tafel- of linnengoed lang gelegen heeft en geelachtig geworden is. weekt men het 24 uren in een oplossing van dubbelkoolzure soda en wel 10 gr. op 1 L water, daarna uitspoelen en uit koken in water, waaraan de schil van twee citroenen is toegevoegd. Vervolgens herhaalde malen spoelen; het laatst in blauwselwater, daarna in de zon drogen. Oude styve heerenboorden doen ultste- pakjes te vervangen. Men geeft er dezelfde kend dienst om labels aan koffers en vorm aan en prikt een gaatje in een der smalle kanten, waardoor een touwtje wordt gehaald. Oude fluweelen lapjes zyn evenals zyde uitstekend om meubels op te wryven. De overgangsweken van winter naar voorjaar zyn dlkwyis zeer gevaariyk door de vele temperatuurswisselingen. Zeer vaak kan men deze gevolgen van kouvatten, als zenuwpijn, griep, hoesten, oorontste king e.d. voorkomen door warme onder- kleedlng te blyven dragen en de boven- kleeding iets dunner te nemen. Men behoeft echter nog een andere voorberei ding en deze bestaat uit het nemen van lauwe afwasschingen, die men desge- wenscht 's zomers in koude laat overgaan en de geheele huid daarna krachtig maaseeren, waardoor een aanmerkelijk betere circulatie van het bloed wordt verkregen en men veel meer gevrywaard wordt tegen kouvatten. De huid wordt elastischer en weet door samentrekken te ontkomen aan het indringen van ziekte kiemen. Voegt men hieraan nog enkele ademhalingsoefeningen toe, na het opstaan by het openvenster, dan kan men het grillige voorjaar gemakkelijk weerstand bieden. ROCKEFELLER HEEFT ZIJN EIGEN KRANT. Een speciaal voor hem gedrukt blad. New York. De 97-jarige oliemagnaat, John D. Rockefeller leest sedert jaren de „New York Times", doch de laatste Jaren krygt hy een speciale editie in de bus. De artsen hebben Rockefeller n.L verboden zich niet op te winden en nu heeft men den secretaris, die John D. iederen avond uit de krant voorleest, opgedragen, die berich ten over te slaan, welke op John D.'s ge moed zouden kunnen werken. Dit heeft John D. echter bemerkt, en om nu toch aan de eischen van de geneesheeren te vol doen, drukt men voor hem een speciaal blad, waaruit alle opwindende lectdur is geschrapt. Waarom doe je je jas niet uit? M'n overhemd is versteld waarom doe jy 'm niet uit? Myn overhemd is niet versteld..* FILMKEURING VOOR KONING PETER De rolprent als paedagoog. Belgrado. De sprekende film zal een be- l&ngryke rol gaan spelen in de opvoeding van den jongen koning Peter van Yougo- Slavië. Een jonge Engelsche. Miss Margery Lockett, is door het Hof alhier aangewe zen Britsche films uit te kiezen, welke voor den jongen vorst geschikt zyn. Dezer dagen zal zy naar Londen afreizen, en be sprekingen te houden met de directie van een der grootste filmondernemingen, die de films zal leveren. De rolprenten, welke door Peter van Yougo-Slavië gezien zullen worden, zyn van paedagoglschen inhoud. Daar de jonge koning vloeiend Engelsch spreekt, zal de tekst hem geen moeilijkheden opleveren. Verder zullen er films worden besteld van humoristischen Inhoud, welke ook door de kleinere broers van koning Peter gezien mogen worden. Zjjn eerste pleidooi. Jong advocaat: De beklaagde heeft my zyn verdediging toevertrouwd ik vraag onderzoek naar zyn geestelyke ver mogens. Bob was een week naar school geweest. ENGELAND'S „DEBUTANTEN" BEREIDEN ZICH VOOR Zy, die aan den vorst u,„, voorgesteld. rde« Londen. In vele Engelsche krin heerscht thans weer een groote drukt D dag, waarop de jonge meisjes aan het'if* zullen worden voorgesteld, breekt aan. Voor den vorst brengt deze gebeu^" nis niet zoo veel beslommeringen mee voor zyn secretaris, die de menschen uitnoodigen en dient na te gaan, wie er*' aanmerking komen voor de eer. Onder honderden, die de eer te beurt vallen ^vinden buitenland^ vaiien den vorst „kennis te maken," bevinden m in de laatste jaren vele Rmt—- vrouwen. De traditie der Hofvoorstellingen is zeer oud. De zeer conservatieve EngeW® houden hun hart vast, dat de denioc^ sche Koning Edward, evenals bruiken, ook dit oude gebruik zal af» >5* fen. Doch waarschynlyk zal de vorst niet doen, daar het vooral de kleerm en naaisters zyn, die het gebruik kraak eere wenschen te houden. Jaarlijks ir 'n worden 6000 7000 nieuwe costuums k!* steld. "ff" Oom: Hoe bevalt 't je op school* Bob: Absoluut niet die bederft je heelen dag. Roover: Je geld of je leven! Hands up of ik zal Je hersenen wegschieten! Slachtoffer: Schiet maar weg (n New-York kunnen we wel zonder hersens leven maar niet zonder geld. SIK EDEN HEEFT DICTATOR- NEIGINGEN. In een rede van 25 min. zei hy 49 maal „ik"! Londen. Sir Anthony Eden heeft het niet gemakkeiyk. Zyn doen en laten wordt van alle kanten bekritiseerd. De een vindt, dat de diplomaat te vriendelyk lacht tegen de Dultschers, de ander vindt, dat hy te zuur kykt naar Italië, doch allen schynen het er over eens te zyn, dat Sir Anthony Eden te Jong is voor zulk een moeliyke post, als hy thans bekleedt Zyn laatste redevoering heeft nu ook, afgezien van den inhoud ervan, aanleiding gegeven tot on tevredenheid en opmerkingen van weinig vriendeiyken aard. Men heeft n.1. bemerkt, dat Sir Eden in deze rede veel minder heeft gesproken over de „regeering van Zynen Majesteit", dan over zichzelf. Hy heeft in de speech, die precies 25 minuten duurde, 49 maal „ik" gezegd. De Engelsche pers is hierover ont stemd en verklaart dat zulks niet mag voorkomen en zeker niet stemt met de tradities van Groot-Brittannië. Men zegt voorts, dat Sir Eden dictatorneigingen heeft zulks wellicht als gevolg van het succes, dat hy, als Jong diplomaat, in bin nen en buitenland geniet Mannie: Als Je geld te kort komt. denk er dan aan even te schryven. M®" schryf vlug! Vrouw: Dan kun Je 't me beter »u meegeven.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 20