DE NAMEN VAN DE PRIJSWINNAARS Herinneringen Denemarken aan Hoofdprijs van f 300.- Tweede prijs, f 150.- Derde prijs, f 100.- Vierde prijs, een dames- of heerenrijwiel, Vijfde prijs, een jongens- of meisjesrijwiel, 10 prijzen van f 7.50 20 prijzen van f 5.- 20 prijzen van f 2.50 15 30 jongens- of meisjesboeken ter waarde f 2.50 prijzen van f 1.= derde blad HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 30 APRIL 1936 Wed. F. Bethlehem, Polderweg 56 J. Delgorge, Hoofdgracht 27 Mevr. Hendrikse-Caron, Trompstraat 6 ter waarde van f 40.- P. Kindt, Molenstraat 68 ter waarde van f 25.- A. Ooms, Hertzogstraat 74 Mevr. Govers, Weststraat 70 Wed. Boon, Den Hoorn (Texel) G. M. Flotat, Sperwerstraat 41 C. Wiggers, Breezand, Balg weg 63 J. van Dok, Basstraat 6 N. Fluri, Molenerf 4 Rueck, Weezenstraat 21 De Graaf, Jan Blankenstraat 14 Van Papendrecht, Goudsbloemstraat 54 Mej. Griek, 2e Wilhelminadwarsstraat 2 Zeger Houter, Kanaalweg 130 T. Horstman, 2e Vroonstraat 17 Ottevanger, Artilleriestraat 48 Mej. Guichelaar, Binnenhaven 28 v.d. Slikker, Hoekstraat 8, Oosterend (Texel) B. Tortike, Dahliastraat 16a, Hilligersberg J. A. v.d Haagen, Laan 14 A. Wiersma, Hector Treubstraat 14 M. de Koster, Reigerstraat 84 v.d. Plaat, 2e Vroon straat 87 M. J. Bosch, Dijkmanshuizen, Oudeschild (Texel) K. W. Roeper, Koogerstraat 66, Den Burg J. Schol, Nieuwstraat 57 G. Schouten, Bothastraat 39 J. Klercq, Duinweg 28, Huisduinen A. Grin, Schoolweg 70, Julianadorp P. v.d. Werf, Kanaalweg 33 A. A. Hoogerbosch, van Hogendorpstraat 44 G. Welp, Duinweg 35, Huisduinen J. Middelie, Breewaterstraat 24 Fritz, Crocusstraat 72 A. van Leeuwen, Krugerstraat 75 P. Hartland, Sluisdijkstraat 33 v.d. Vlies, Julianadorp Harmelink, Asterplein 2 P. J. Dekker, Emmastraat 27 Schenkius, Kanaalweg 27 Wed. Molijn-de Wijn, Basstraat 76 R. Marchant, Walvischstraat 1 G. Boon, Den Hoorn (Texel) Louwerse, Emmastraat 6 P. J. Keijzer, Goversstraat 26 F. W. de Boer, Loodsgracht 70 Wed. Ran, Polderweg 15 J. P. Vlaming. Vlamingstraat 49 Delij, Middenstraat 90 Otten, Artilleriestraat 12 ed. den Braber, Keizersgracht 88 Veereschild, Goversstraat 14 Baars, Ooievaarstraat 90 u- Stompff, Den Burg (Texel) Steef de Böck, Weststraat 2 Brouwer, Zeestraat, Den Oever v. Emmerik. De Wetstraat 9 f. Labruyère, de Wetstraat 22 J. v.d. Kuyl, Oude kerkstraat 14 C. J. Mol, Boerhaavestraat 44 J. C. Lensvelt, Hoofdgracht 65 Mevr. Vonk, Ruyghweg 125 G. J. Eylders, Koningstraat 24 Mevr. Bouma, 2e Vroonstraat 120 Mevr. Burgers, Joubertstraat 74 P. Sjonger, Dijkweg 59 G. J. Ran, Hoogstraat 96 W. Bruin, Langestraat 26 P. Gorree, Balistraatl2 N. F. J. Hartman, Narcisstraat 14, Breezand. A. van Andel, Breewaterstraat 72 Mevr. Meyer-Stam, Krugerstraat 104a P. Paauw, Vischmarkt 17 P. H. G. Gode, Hoogstraat 105 K. van Strien, Molenstraat 73 D. Kleijn, le Goversdwarsstraat 16 De Visser, Binnenhaven 153 T. Prijn, Binnenhaven 144 E. Westerveld, Hector Treubstraat 31 A. Krijgsman, 2e Vroonstraat 13 M. F. Hendrikse, Binnenhaven 50 P. Dal, Rijksweg 464, Santpoort J. Christiani, Crocusstraat 58 A. Neehus, Krugerstraat 124 M. Nauta, Kanaalweg 143 IJ. Lap, Den Hoorn (Texel) U 3. Martha's Hoeve H. Kruisinga, Smidstraat 14 R. Buijl, Klaas Duitstraat 25 Mevr. Zander, Lombokstraat 21 Langeraap, Nunspeet Mevr. v. Scheijen-Jordans, Boerhaavestraat 24 Nelly Buize, Havikstraat 8 Vermeulen, Beukenkampstraat 34 Smit, Joubertstraat 60 J. Govers, Koningstraat 84 - Guyken, Tulpstraat 18 Swennen, Walvischstraat 21 Mej. Ligthart, Rijksweg 42, Koegras DE UITSLAG VAN ONZE WINTERPUZZL Vriendelijk commentaar van buiten. 1624 hielden er vol tot het „bittere einde In „Casino Het „moment' suprème en de hoofdprijs die zoo mooi viel. Het ia al weer historie, onze winterpuzzle 1935/1936, zij het dan prettige historie! Maanden achtereen hebben de vele lezers van de Heldersche Courant hun letters bij eengehouden, ze opgezocht in ieder blad en opgeplakt, de een wat netter dan de ander, op de bekende gekleurde formulieren. Men heeft er door geleerd en dat is tevens het practische nut voor onze adverteerders, ad vertenties te zien en te lezen. En Dinsdag avond viel de beslissing: 100 lezers werden met een prijs beloond voor hun werk van 7 maan den en voor deze categorie was dit puzzle- einde vanzelfsprekend wel een heel plezierig. Maar... het genoegen is niet alleen aan den kant van onze groote lezers-vrienden schaar geweest: ook wjj, ter redactie, moch ten de laatste dagen prettige momenten be leven, voornamelijk bij ontvangst van de op lossing van lezers buiten Den Helder. Enkele aardige attenties en opmerkingen laten we hier curiositeitshalve volgen: Zoo schrijft een juffrouw uit Juliana dorp o.a.: Waarde vrinden. Mijn letters staan wel schots en scheef naar ik hoop dat ze tog nog in volgorde staan; het zij zoo wand wij moeten maar denken de heele wereld hangt scheef. En daarom hoop ik dat wij ook nog een prijsje mogen winnen. In afwachting Mej. G. V. P.S. En de courant bevalt ons uitstekend want zonder hem is alles onberekend. Daaag. Een andere enthousiast laat zijn dichtader spatten: De Heldersche Courant ook Uw lijfblad, Onmisbaar vooral hier in Jutterstad. In Oost- en West-Indië waar ik hem ook zag, Werd er graag in gelezen bij nacht en bij dag. 't Blad brengt vaak genoeg voor 't officieel nog bekend, De tijding, dat ge promotie gemaakt hebt en aangesteld bent Den Helder zonder Jutter 't is ongehoord, Daarom aboneert U, en zegt het voort. Zelfs uit Heerenveen mochten wij een brief ontvangen van een lid van ons „gezin". Een prachtig geschreven gedicht was bijgevoegd, waarvan de begin-kapitalen met roode letters geteekend, de slagzin vormen: „De Helder sche Courant, ook Uw huisvriend." De laatste strophen van zijn lijm nemen we over: Om dan te loten dra. Och! won ik maar een prijsje, Kreeg ik hiervan mijn deel U maakte een dankbre lezer Want geld heb ik niet veel Lach nu niet! redactie Ijlhoofdig ben 'k niet vaak Pel, gloeiend fel maar op een prijsje Bang voor een niet; dus maak Liever dat ik deez' keer, ten minste maar iets win Al is 't ook maar een beetje Dat, is dan zeer naar mijne zin. Heerenveen, April 1936. Er was ook een mijnheer en die vertelde reeds bij voorbaat hoe men op den prijs zou reageeren: Bijvoorbeeld. Het renteniertje. Ik heb een aardig klein pensioentje, En schoon ik het zeggen dorst. Als ik nu straks al dat geld win. Wel, dan leef ik als een vorst. Het keuterboertje. Als ik straks driehonderd pop win. Heusch, dan ben ik in mijn sas. Geloof gerust, dat 't geld aan mij Nog zoo slecht besteed niet was. De fat. Als nu straks driehonderd gulden, Weldra liggen in mijn hand. Wel, dan maak ik fijn een reisje Naar het heerlijk Zwitserland. Een Heiloo-er abonné stuurde ons al even- Heer een vriendelijk schrijven; die zegt! Geachte Redactie! „De Heldersche Courant ook Uw lijfblad". Bewijst zeker wel, daar ondergeteekende de 64 jaargangen, vanaf de eerste uitgave (des tijds Vliegend Blaadje, en uitgevers Berkhout en Co., aan de Zuidstraat) heeft gevolgd, en inet genoegen gelezen. Hij is ongeveer de laatste 50 jaar abonné, eerst pl.m. 21 jaar te Den Helder, daarna pl.m. 19 jaar te Amsterdam, de laatste 9 jaar te Heiloo. Feuilleton. 8 Het stille ,oude stadje Ribe, dat stellig hiet meer dan 4 A 5000 inwoners telt, heeft ean middelbare school, een soort gymnasium. Het oude gebouw, op de wijze der boerde rijen gebouwd, d.w.z. in een vierkant met één zijde open, waardoor een plein onts aa ^vordt door aldaar groeiende zware 1 n en overschaduwd. Boven den ingang staat: Li - teris et Artibus. Dat er inderdaad kun® Iverd beoefend, bewees ons de ruime muzie Elk nummer wordt door mij met de meeste belangstelling gevolgd en gelezen, als het zoo neutrale blad, en daarom is! „De Heldersche Courant ook mijn lijfblad." En zoo waren er nog velen, die het 't zij in proza 't zjj in poezie, uitdrukten: hun ge voelens voor ons blad en hun opinie over de puzzle. Reeds Zondagmorgen begon het te stroo- men: de vele oplossingen, die van buiten kwamen: in schoone enveloppen, en bevinger de. Het kwam maar zelden voor, dat de puzzle fout was, zoodat we hier een eere- saluut kunnen brengen aan de puzzle-vaar- digheid der Heldersche Courantlezers. Maandag kwam de drukte los: reeds om 8 uur stond er een oud baasje voor ons bureau, die daar al een geruimen tijd op post gestaan had en het vertikte weg te gaan alvorens van de oplossing verlost te zijn. En toen er iemand van ons kantoor deze aan wilde pakken werd dit geweigerd, omdat hij haar persoonlijk aan de desbetreffende in stantie moest overhandigen. Zeker is zeker, je kunt nooit weten... Om negen uur begon de drukte eerst goed, de drukte die bjjna zonder ophouden tot Dins dagmiddag aanhield. Ze kwamen: de moeders met de kinder wagens, waarvan er vele in de hall gestald werden: grootvaders met hun kleinzonen en kleindochters, vol verwachting. Maar ook de jongens en meisjes zelf, de oplossing meestal netjes verzorgd, maar ook wel eens een enkele maal smoezelig en besmeurd met het vet van vele maaltijden.... De verkeerd-ingevulde formulieren waren (gelukkig maar!) te tellen, maar ze waren er dan toch maar. Dat was dan voor de juf frouw, die dat alles moest controleeren niet prettig, want d i e oplossers vonden het alles behalve aangenaam. Enkele zeiden niets en liepen weg. Anderen zeiden heel veel en keken boos, terwijl er zelfs twee oplossers waren die maar meteen,omdat de puzzle niet goed wa3, als abonné bedankten. Dat was heele- maal niet aardig, want nu moeten ze de krant „los" koopen. De niet-goeden bleken bijna allen dezelfde fout gemaakt, te hebben: zij hadden van „Lijfblad" „Liefblad" gemaakt doch daar we niet begrijpen wat de Heldersche Courant als „liefblad" heeft te beteekenen moesten we deze, zeer tot onzen spijt, afkeuren. De klap op den vuurpijl. En Dinsdagavond, als klap op den vuur pijl: de prijsuitreiking. Casino was vol, vol van menschen die gespannen wachtten op de dingen die zouden komen en in 't bezit van trouwboekjes, geboortebewijzen, diploma's van vereenigingen en maatschappijen, passen en wat men zoo al niet meer voor officieele stukken in z'n huis kan hebben. Nu, aan stemming ontbrak 't niet; er was mechanische muziek en tal van vroolijke Wijsjes schetterden door de zaal. Dan gaat even over acht het doek open en... ten tooneele verschijnt voor meer dan 1600 oogen een dorado van prijzen en geld. De contanten liggen verleidelijk op een tafel tje opgestapeld, zóó voor 't grijpen, meneer; links en rechts waren de fietsen opgesteld, en lagen de boeken. In de zaal ritselt het: dat zijn de lootjes, die voor den dag gehaald worden, die sim pele papierkens, waarop één pop kon vallen, of 300 pop, of... heelemaal niets. Maar daar er 100 prijzen waren had ieder een kans en... wie weet! De meneer vóór de microfoon laat ze komen: jongens en meisjes uit de zaal en een enkele maal een wat oudere heer of juffrouw, om te trekken. Dat men best te spreken was bewees het spontane komen. Niemand was er dief zei: „nee, dat doe ik niet," en dat was wel het beste bewijs voor de stemming die er onder onze 800 vrienden Dinsdagavond in Casino hëerschte. Dan worden de prijzen voorgelezen: en wat blijkt?? Dat er maar betrekkelijk heel weinig van de winnaars in de zaal aanwezig zijn. De meesten zijn thuis gebleven en ook wonen er verscheidenen buiten Den Helder. Vooral Texel is aanvankelijk sterk vertegenwoor digd, maar ook Wieringen en Julianadorp sleepen enkele geldprijzen in de wacht. Ook Rotterdam wordt genoemd, en Nunspeet waaruit zonneklaar blijkt, dat men niet al leen in Den Helder gepuzzeld heeft! Alles verloopt zeer vlot: en dat is, gezien de steeds stijgende spanning, maar goed ook. Dit was tevens de reden dat wij besloten had den er geen „Feest"-avond van te maken. Een ieder was natuurlijk brandend nieuwsgierig en wilde liefst zoo vlug mogelijk weten waar luj aan toe was. Telkens, na het trekken van een grooten prijs, volgden er weer een serie kleinere en kwam er een door Fortuna begunstigde op het podium, dan ging er een welgemeend hoera-tje op. 1 V' J r v l cl-. 'V V t; k kamer, waar 2 vleugels en een geopend har monium stonden, waarop een muziekstuk prijkte: „O Sanctissima, o pia issima". In de gangen hangen tallooze fraaie photo's van de meeste Europeesche hoofdsteden. De lokalen waren klein, doch zeer net. In een klein, maar behoorlijk Ingericht hotel op het Kerkplein gebruikten we de lunch: vlschgerechten in velerlei vorm en soort, welke werden rondgediend. Daarna volgde het -bekende smarbrod, 't welk niet wordt rondgediend, hetgeen praktisch ook niet wel doenlijk zou zijn. De oneindige ver scheidenheid van visch- en vleeschproducten wordt in een groote schaal op tafel gezet en de gast bedient zich zelf naar believen daar van bij het eveneens niet rondgediende br°Hoe heet dit hotel eigenlijk?" "Dit is hotel Dagmar," antwoordde Olsen. "Dagmar Dagmar is dat niet de naam van een der vroegere Deensche koninginnen?" i) spreek uit smeurbrud. „Juist. Er staat, even buiten de stad een standbeeld van haar. In vroeger eeuwen heeft daar een burcht gestaan, maar die is zóó grondig verwoest, dat er zelfs het geringste spoor niet meer van over ls. De oude slot gracht staat vol met wuivend riet. Zooals je weet, was Denemarken in de vroege Middel eeuwen een machtig rijk, vooral in den tijd der Waldemars. Vele balladen zjjn onder ons volk over dien tijd verspreid. De bekendste is die van Koning Waldemar de Tweede, bij genaamd „de Overwinnaar". Hij regeerde van 1202 tot 1241 en woonde In het vermaarde Riberhus, de burcht, die ik zooeven noemde. Hij huwde de dochter van Ottokar I van Bo- hemen. Dat was Dagmar. Het standbeeld stelt haar voor, op de plecht van het schip staande, hetwelk haar haar Denemarken bracht; de lange haren wapperend ln den wind, turend met de hand boven de oogen naar de kust van haar nieuwe vaderland. Deze Dagmar heeft zich bi) het volk zeer bemind gemaakt; zij werd de meest geliefde van alle Deensche koninginnen. Tot ver op het platteland van Jutland zingt men nog de ballade, waarin zjj wordt verheerlijkt. Zjj heeft helaas niet lang geleefd. Negen jaar na hun huweljjk, toen de koning eens op het kasteel Skanderborg in het Oosten van Jut land vertoefde, bracht een schildknaap hem de tijding, dat zijn gemalin ernstig ziek was. De koning sprong te paard en legde de zestig mjjl naar Ribe ln galop af." De ballade zegt: Toen de koning ter poort' uit schreed, Omstuwden hem wel honderd helden. Doch toen hij Gestredbro binnen reed, Dagmar's schildknaap slechts hem vergezelde. Toen de koning Skanderborg had verlaten, Spoeden zich de ed'len mede heen. Als de hoefslag klonk ln Ribe's straten, Was de Koning gansch alleen. Toen de koning het slot was genaderd, hoorde hjj de burchtklokken luiden. Hij kwam te laat, Dagmar was dood. Hij wierp zich naast de legerstede der gestorven koningin op de knieën en bad, dat hy haar nog één maal levend mocht aanschouwen. Zijn gebed werd verhoord. Nog éénmaal opende Dagmar Het groote moment nadert. En zoo langzamerhand slonken de prijzen, werden de geldstapeltjes kleiner en naderde Het groote oogenblik, het moment suprème van dien gedenk waardigen Dinsdagavond: het trekken van den 300 gulden-prijs. De stem van den meneer die voor omroe per-conferencier fungeerde trilde... en ook de hand van de juffrouw, die aan trek was, leek ons een ietsje onvast. Dan wordt het nummertje opengevouwen en... is het dood stil in de zaal. Wie weet... wie weet... aller oogen zijn gericht op dat stukje wit papiers de oogen van hen in de zaal, de oogen van het personeel op het tooneel en de oogen van inspecteur van politie Schipper en den heer Sprengers. Dan hooren wjj het nummer noemen en gaat er een zucht van verlichting door de zaal. De prijswinnares zelf is niet aanwezig, doch het blijkt dat de prijs „goed-gevallen" is en daar zjjn we allemaal natuurlijk dubbel bljj om. Langzaam stroomt Casino leeg en in groepjes gaat men huis-toe, nog druk be sprekende het einde van de winterpuzzle 1935/1936. Er was een juffrouw, en die kwam buiten naar ons toe: zij vroeg: „Krijgen we weer wat nieuws, meneer?" En hoewel wjj nog geen concrete beloften konden geven, hebben wij wel gezegd, dat er zeker iets nieuws op komst is. Doch dat leest men weer ln: De Heldersche Courant, Uw Ljjfblad. Bij de gelukkige prijswinnaars. Het spreekt vanzelf dat we de gelukkige winnaars van de hoofdprijzen, zoo spoedig mogelijk met hun fortuin op de hoogte wilden brengen. We troffen het met die van de hon derd gulden, want toen we uit Casino het kan toor binnen kwamen, vonden we mevrouw Hendrikse-Caron reeds binnen, om haar prijs in ontvangst te nemen. „Hé", zei ze, met een zucht en een lach, „ik kon m'n oogen niet gelooven. Mijn man had nog gezegd, toen ik de puzzle Inzond, je bent niet wijs, daar zjjn wij niet voor in de wieg gelegd. Ik ben er gewoon zenuwachtig van." „Kunt u het geld gebruiken", vroeg een onzer, in de naïeve veronderstelling dat er op dezen aardbodem nog schepselen zouden rond- loopen, die voor zoo'n papiertje van honderd zouden bedanken. „Nou natuurlijk. Ik heb nog nooit wat ge wonnen, wat zal mijn man staan kijken als lk straks thuis kom. Hij gelooft het vast niet." Gelukkig lachend en zeer ingenomen met haar buitenkansje, spoedde mevr. zich naar huis. Intusschen was de klok de 10 gepasseerd, toen we de winnares van den hoofdprijs nog op gingen zoeken. We zagen het licht reeds „boven" branden, maar trokken toch aan de bel. Voor driehonderd gulden kom je wel uit je bed en we hadden dan ook inderdaad niet lang te wachten of we werden opengedaan door de dochter van de weduwe Bethlehem* die haar moeder bij zich in heeft heeft wonen, „Ja, we wisten het meneer, m'n broer is het ons zooeven komen zeggen en daarna belde ook nog een kennis aan om ons het heuge lijke nieuws mee te deelen. „Of m'n moeder bljj was. Sinds m'n vader overleden is, leeft ze eigenlijk van de gevende hand en dus was het een buitenkansje en een verrassing, dat ze het geld won. En dan moet u weten dat eigenlijk haar kleinkinderen voor haar de letters hebben opgezocht en opge plakt. 't Is eigenlijk met een grapje gegaan* omdat de kinderen altijd bij haar zijn. Van daag nog zeiden ze: „Nu oma, als u de hoofd prijs wint krijgen we dan een auto of een motorfiets. „We hebben er pleizier om gehad* het geld zal goed besteed worden." Eerst wilde moeder het niet gelooven en meende ze dat m'n broer een grapje maakte. Maar toen later ook de kennis kwam, toen moest ze het wel aannemen. Of ze blij was..» De dochter geniet zelf mee en als ze ons uit laat dan weten we dat de hoofdprijs een goedo bestemming heeft gekregen. Den tweeden prijswinnaar, den heer Del- gorge, brachten we gistermorgen zijn honderd- vijftige gulden. We troffen hemzelf niet thuis* maar mevr. Delgorge bleek gaarne geneigd het geld ln ontvangst te nemen, 't Was een leuke verrassing, toen men het ons vanmor gen kwam vertellen, zei ze. We doen wel eens meer mee met een of andere loterij, maar win nen nooit wat en dus hadden we ook nu op niets gerekend en was de verrassing er te grooter door. En in dezen tijd kan je het geld best gebruiken. De tijden zijn zoo veranderd en zooveel ongunstiger geworden, zoodat zoo'n meevallertje hartelijk welkom is. Tot, slot verzoeken wij onzen abonné's dis hun prijs nog niet ln ontvangst namen, dezen vanmiddag op ons kantoor te komen halen. De abonné's buiten de stad, die we onze geluk- wenschen langs dezen weg overbrengen, heb ben hun postwissels natuurlijk al ontvangen. de oogen en nam met eenige, zachte liefde volle woorden afscheid van haar gemaal. Toen ging zij heen. „Een tragische geschiedenis". „Ja", zeide Olsen, „zeer tragisch, even tra gisch als het lot van de burcht zelf. In het midden van de 17de eeuw bestond het kasteel nog. Het was toen in 't bezit van de Zweden. Om hen te verdrijven, heschen de Denen ge schut naar den top van den kerktoren en be schoten van daar af den vijand en slaagden er op die manier ln de burcht te heroveren. Daarna is het kasteel geheel in verval ge raakt en nu, zooals ik zei, is er niets meer van over. We kunnen wel eens langs wande len". Olsen had niet overdreven; niets, geen spoor van eenige fundeering zelfs, was over gebleven. Het eenige wat aan de vergane glorie herinnerde, was het standbeeld van koningin Dagmar. Langs de haven (zoo noemt men de breede sloot) komende, zagen we een merkwaardige bronzen paal, welke veel weg had van een ouderwetsch kanon met zeer langen loop, met den mond in den grond ge zet. „Wat is dat voor een ding?" vroeg ik. „Dat is een kolom, waarop staat aangege ven hoe hoog het zeewater bij overstroomin gen heeft gestaan, door middel van die ban den, welke er omheen zgn gelegd. Bij elko band staat een jaartal. De hoogste ls van 1634, als ik me niet vergis, De laatste over strooming was in 1911, Zes jaaj geleden 13 een dijk aangelegd en we hopen nu, dat de overstroomingen tot het verleden behooren. Er zjjn in den loop der jaren heel wat men- schenlevens verloren gegaan daardoor. In de kathedraal, op een der pilaren, ls ook een merkteeken aangebracht, dat aangeeft hoe hoog het water in de 17de eeuw eenmaal heeft gestaan, 't Is ruim een meter boveD de vloer". Nog lang dwaalden we door de straten en steegjes van het oude, stille stadje, dooi de schilderachtige Fuggaardsgadewaar de montere huisjes met de kleine vensters en de in meetkundige figuren aangebrachte bouw- steenen vroolijk aandoen. De hulzen van de Kölholt Slippes), deels van eikenhout, deela gade straat. Slippe steeg. Vervolg op pag. 10% J

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9