KLEURPLAATJE. DE GEBROEDERS „GOOCHEM Raadsels ZATERDAG 2 MEI 1936 PAG. 7 Iedere jongen kan lasso werpen. ra. ra. 77 T JUTTE RTJE de Kleine poesjes lagen hard te zodat de diertjes erg schrokken, "angstig bij hun moedertje kropen. Het n poes te vervelen en ze blies dan ook kwaad tegen Bello, maar dat hielp Hij deed het telkens weer en einde- ™e kreeg Poes er zo genoeg van dat ze een flinke krab over zijn kop gaf, waarvan hij erg schok- **9 llet de kleintjes n gen poosje met rust, en Poes had er eigenlijk spijt van dat zij hem zo'n pijn rtdaan had. juist was ze van plan om maar weer «ede vriendjes met hem te worden, toen °e ag dat hij stilletjes haar melk stond op te drinken, terwijl zijn eigen bak nog vol was. 2e werd toen zo boos dat zij een „ote s] rong nam, en haar klauwtje zo stevig in zijn acnterpoot sloeg, dat hij tard jankte van pijn. Het bloedde erg, en Bel,o rende met zijn staart tussen öjn poten ao hard hij kon de tuin in. Een p*ar dagen bleef hij helemaal weg, en Poes begon zich eigenlijk een beetje ongerust over hem te maken, want in haar hart hield zij toch wel van Bello. Geiukktg stond bij na een week weer voor de mand, waarin de kleintjes lagen. Poes was juist van plan er gauw naar toe te gaan omdat aj bang was, dat hij haar kindertjes weer ara doen. Maar opeens zag zij, dat hij een van de jonge poesjes heel jachtjes over het topje likte, en ze begreep dat ze nu niet meer bang behoefde te zijn dat hij haar zou plagen. Ze ging naar Bello toe en begon te spinnen. Toen ze in de mand ging liggen, legde Bello er zich voor met zijn kop op de rand, en van dat ogenblik af waren zij weer de dikste vrienden van de wereld. DE LETTER A. Twee vriendjes hadden op een regen achtige middag uit een courant een grote letter „A" geknipt en deze zo in stukken verdeeld, dat zij hem bijna niet meer in elkaar konden krijgen. Hier zien jullie de stukkken. Knip ze eens uit en probeer of je de letter „A" weer kunt maken. Men 2561 wel eens in een circus of op bar Wild"West-film cowboys, die met ver- uigwekkende zekerheid het lasso-touw hanteren. t 8 touw is meestal twintig meter v, e;i duimdik. Zulk een lasso is een Ul6. waarvoor men jarenlange oefe ning noodig heeft om het behoorlek te leeren gebruiken. Aan de andere kant ziet men soms schooljongens, die tevergeefs hun best doen met een kort stukje touw kunstjes te maken. Zowel het dunne touw als de kortheid ervan is verkeerd om het te willen oefenen. Het beste is dat je een stuk touw hebt van ongeveer een vinger dikte en zeker niet korter dan zeven meter. Een van de uiteinden wordt als ring te zamen gebon den of om een ijzeren ring heen gevloch ten, waardoorheen het andere eind ge haald kan worden. Hoe men dan verder moet oefenen laten de teekeningen duidelijk zien. Op deze manier kan men de juiste lus maken. 1. Zo wordt dc lasso vastgehouden, dan legt men hem op de grond. 2. Nu probeert men door-een draaiende handbeweging een kringvormige slang te krjjgen. 1. Later probeert men de lasso om zich heen te slingeren. 2. Een geliefkoosd kunsstukje van de cowboys is door de draaiende lasso heen en weer te springen. OPLOSSINGEN RAADSELS. Dennenaald of naald van een kompas. n. Arabier of barbier. Voet van een vaas of koevoet. Goede oplossingen ontvangen van: Jannie de V., Joh. K., Maartje S., IJs= brand S., Jan v. B., Lena v. Z., F. 22, Annie E., Loesje T., Zilveschoon, Fia v. Ik, Toon D., Marie B., Annie v. H., Teetje B., Bram St. Geertje P., Jan K., Fietje K, Nettie H., Rie de K., Sflvert R., Sneeuw klokje, Marietje C., Tinie W., Rietje W-, Marie v. B.-v. d. G., Cor R., Annie AL, Stientje B., Rika S., Atie S., Tony S. NIEUWE RAADSELS. Het heeft een rood lijfje en een geeï kopje. Weten jullie misschien wat dat is? n. Een trein vertrekt uit Amsterdam om 8 uur, en op hetzelfde ogenblik vertrekt een trein uit Den Haag, voor hetzelfde traject, n.1. A'damDen Haag. De ene trein doet er 90 minuten over, en de andere 1% uur. Welke komt nu eerder aan op de plaats van bestemming? Het is wit als je het op het dak gooit, en geel als het er af komt. Weten jullie wat dat is? Denk maar eens goed na» Zien jullie hier die grappige tekening met allerlei onbegrijpelijke lijnen? Jullie willen natuurlijk graag weten wat dat te betekenen heeft, nietwaar? Welnu weet je wat je dan moet doen?. Met een rood of blauw of als je niet anders hebt, met een zwart potlood, vul je alle vakjes in, waarin je een tekentje ziet staan. Als je dat zorg vuldig en precies langs de randen hebt gedaan, zie je meteen, wat de tekening voorstelt. Aardig hé? 92 Vooj-g, ^at ket oude karrepaard een schimmel moest KeUen had men het beest een wit laken omgehan- haar 1eetje plaagde Pit en Pat die in hun harnas naast hepen, voortdurend en zachtjes zei ze: „Jullie ten lekker alles doen wat ik zeg." 93.Pit was het geplaag meer dan moe en hief zijn lans dreigend naar haar op." Als je nu niet uitscheidt, prik ik die gekke piepetoren van je hoofd", dreigde hij woedend. „Durf je lekker toch niet", hoonde Keetje en op hetzelfde ogenblik wipte Pit het exempaar aan zijn lans, tot grote hilariteit der menigte; echter niet van Keetje, die kryschte als een varken. 94.Daarna kwam de groep „Ada van Holland", en daar er geen paard meer was, moest de jonkvrouwe te voet gaan. Ze was omringd door schkdknapen, waar onder zich ook stiekeme Bert bevond. Hij meld Ada's valk in de hand, waarvoor een papegaai van een oud» Juffrouw diende-

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 17