Bovendien moderne sortering VELTHUYS ITALIË dacftocM van OM CfitUcn Stadsnieuws Predikbeurten Heldersche Courant eoM s Herenkleding UniformenI Uitrustingen I „DETOELAST" derde blad heldersche courant. van zaterdag 2 mei 1936 van de met bezoek aan de FORD FABRIEKEN en SCHIPHOL en een terugreis door Heemstede, Haarlem, Bloemendaal, Bergen en Schoorl. "VANDAAG zouden we nog eenige bijzonderheden vertellen over de trips die we met onze abonné's dachten te maken. We hebben gemeend deze uitstapjes niet te moeten organiseeren in de vacantie. Het is dan niet alleen druk en ongezellig langs de wegen, maar ook de plaatsen waar een bezoek wordt gebracht, in dit geval dus de Fordfabrieken en Schiphol. Het is prettig als men deze bedrijven bezoekt dat men er ook rustig de dingen in oogen- schouw kan nemen. Welnu, daarom meenden we dat de maand Juni, de maand van de langste en zonnigste dagen, het meest geschikt voor onze excursies zou zijn. We gaan dus op stap op Woensdag 10, Woensdag 17 en Woensdag 24 Juni. Door bemiddeling van den Ford-dealer, den heer Maarten Smit, hebben we toestemming verkregen tot een bezoek aan de Ford fabrieken in de morgenuren, meestal worden excursisten alleen 's middags toegelaten. We vertrekken met één, hoogstens twee autobussen, omdat we het gezelschap niet te groot willen maken, 's morgens om 8 uur uit Den Helder en hopen dan om pl.m. 10 uur bij de Fordfabriek te arriveeren. Het bezoek zal ongeveer twee uur in beslag nemen. Men ziet het bedrijf in volle actie, o a. het hoogst interessante fabriceeren van een auto aan den loopenden band. Technische leiders dienen hierbij van voor lichting. Rustig zal men het bedrijf kunnen gadeslaan. Van de Hembrug gaat de tocht nu door Amsterdam, naar Schiphol, waar ons nationale luchtvaartbedrijf in volle werking te zien is. We bestijgen hier de cockpit van de Indië-vliegtuigen en ontvangen interessante toelichting van deskundigen. We bezoeken de enorme hangars en bezien den technischen dienst. De rondgang vraagt ongeveer 1 uur. In het restaurant Op Schiphol is de lunch te gebruiken. De consumptie is hiér zeer billijk en wanneer men dus zorgt zijn boterham mee te nemen, kan men hierbij heel goedkoop een kop koffie of thee gebruiken. Wie een goedkoope rondvlucht wil maken, kan op Schiphol terecht. Een tochtje boven Amsterdam, boven het Gooi of nog verderop, kan men voor enkele guldens maken. Zij, die op den beganen grond blijven, genieten van het vertrek en de aankomst van de internationale vliegtuigen. Deskundigen geven de verklaring waar het vliegtuig vandaan komt, waarom het op een bepaalde wijze landt, enz. Telkens koijien en gaan de groote vliegtuigen en men kan vanaf zijn zitplaats dit interessante schouwspel gadeslaan. Als het gezelschap weer bij elkaar is, wordt de tocht voortgezet over Heemstede, Haarlem, Bloemendaal, Bergen, Schoorl naar Den Helder, waar we 's avonds om plm. 8 a 9 uur hopen te arriveeren. En nu de prijs voor dezen dagtrip: die is, dank zij een belangrijke bijdrage van de directie van de Heldersche Courant, vastgesteld op één gulden per persoon, hierbij is inbegrepen de toegangsprijs tot Schiphol, die 30 cent bedraagt. De autobuskosten bedragen dus slechts 70 cent, maar 't is, zooals we zeiden het verlangen van de Heldersche Courant om haar abonné's een prettigen en leerzamen dag te bezorgen. Het aantal deelnemers voor deze excursies is natuurlijk beperkt. We gaan, zooals we hierboven reeds schreven, met niet meer dan twee autobussen, om het gezel schap niet te groot te maken. We stellen ons voorts op het standpunt, dat wie het eerst komt, het eerst maalt, en het is dus van belang zich spoedig op te geven. Men vuile daartoe onderstaande bon in en zende die toe aan onze redactie, in gesloten envelop. Op den buitenkant, in den linker bovenhoek schrijve men: „Excursie Heldersche Courant We hebben op de bon gelegenheid opengelaten om in te vullen welken Woensdag in Juni men het liefst gaat en wij zullen trachten san dien wensch zooveel mogelijk tegemoet te komen. Mochten er echter voor een datum te veel komen, dan moeten vanzelf deelnemers naar een anderen Woensdag verschoven worden. Maar ook hier zullen we rekening mee houdenwie het eerst komt, aan diens wensch zal het eerst voldaan worden. Voor de excursies voor de kinderen zie men de krant van Dinsdag of Donderdag- 1936. z 9 Keurig van pasvorm, degelijk van kwaliteit, billijk in prijs Reisbureau t/o Postbrug goedkoope Reislires Hotel- en bezinebons (Offic. koers f 8.95) HOTEL-, CAFE- RESTAURANT SPOORSTR. 9—11 TEL. 187 De goedkoope excursies Ondergeteekende honende (dame/heer/echtpaar) abonné van de Heldersche Courant, wenscht deel te nemen aan de excursie Van de Heldersche Courant naar de Fordfabrieken en Schiphol, liefst op Woensdag Juni en zal daartoe een dag na ontvangst van het bewijs Van deelname, één gulden ten kantore van de Heldersche Courant storten. Onderteekening, tien Helder, Op' en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel). 'h Wintertijd. 'l- Zon Hoogwater Mei op: ond.: - Bm. nam. Z 3 4.28 19.27 6.50 >?7.05 M 4 4.26 19.29 7.32 7.45 D 5 4.24 19.30 8.05 8.22 W 6 4.22 19.32 8.33. .,8,56 D 7 4.20 19.34 8.12 8.30 V 8 4.19 18.35 8.41 10.04 4.17 18.37 10.13 Ï0:34 Lichten op voor alle voertuigen Zaterdag 2 Mei Zondag 3 Maandag 4 I V. 19.56 lfl-57 18.59 Heden slaagden aan het Institupt „Mer- curius" alhier voor het Diploma Machine- schrijven de Heeren J. C. A. Scheuérman en N. Giessen, beiden leerlingen van bovenge noemd Instituut. .v In de gisteren gehouden vergadermg ,va,n den gemeenteraad van Anna Paulowna is be noemd tot Hoofd v. d. O.L.S. I te Kleine Sluis, de heer C. J. Mol Jr., onderwijzer aan de Gem. opleidingsschool aan den Parallelweg alhier. DE HEER W. H. VAN MEURS 25 JAAR IN GEMEENTEDIENST.. Feest op de C. B, Eergisteren was het de dag, waarop de heef W. C. van Meurs, sous-chef-boekhouder hij de Centrale Boekhouding, herdacht dat hij vóór 25 jaar geleden in den dienst dezer ge meente trad. Vanzelfsprekend wilden de chefs, klerken en overig personeel dien dag niet ongemerkt voorbij laten gaan en men weet zoo langzamerhand van vorige gelegen heden wel, dat men met name op het bureau aan de Weststraat naast werken weet wat feestvieren is. Het ontbrak Donderdagmiddag weer niet aan wat we zouden willen noemen een hartelijke stemming jegens den jubilaris, die met zijn beide zoons gekomen was om getuige te zijn van de huldiging, die men hem zou brengen. Behalve zijn collega's en onder geschikten kwamen de wethouder van de bedrijven, de heer Koster, de gemeente-ont vanger, de administrateur van de gemeente bedrijven, de directeur van Gemeentewerken en de directeur van de gasfabriek van hun belangstelling getuigenis afleggen. Het kan toor op de tweede verdieping, beter gezegd t de verkoopafdeeling was in het bekende feestzaaltje herschapen. Middels vlaggen had men het interieur van het kantoor, dat, zoo als algemeen bekend is, nu niet bepaald tot de „monumenten" van onze stad behoort, aardig gemaskeerd. De schrijftafels en bu- reaux waren met papieren, lakens bedekt, waarop bij onze komst tuiltjes bloemen en..., leege glaasjes prijkten. Verder was er door den heer Van Os een electrische gramophoon bezorgd en daar één der klerken zijn platen- voorraad beschikbaar had gesteld, had het verkoopkantoor tenslotte meer van een „café chantant". Maar laten we chronologisch te werk gaan. De heer Van Meurs werd door enkele hee ren hartelijk toegesproken. Zoo richtte aller eerst de heer J. S t o 11, de administrateur van gemeentebedrijven, zich tot hem. Aan diens toespraak ontleenen wij het volgende: Het is voor mij een verheugend feit u na mens het personeel der Centrale Boekhou ding, mede namens uw vroegeren chef, den heer De Koster, den heer Van Dalen, ge meente-ontvanger, en het onder dien hoofd ambtenaar gesteld personeel en namens de conciërge mej. Van der Plas, op dezen vpor u zoo gewichtigen dag van harte te mogen gelukwenschen, nu het u gegeven is de ge meente gedurende 25 jaren te dienen. Voor mij is het des te meer verblijdend, omdat ik al die jaren op een voortreffelijke wijze met u heb samengewerkt. Uw ijver, gepaard gaande met accuratesse en eerlijkheid, maakte dat uw superieuren steeds ten volle tevreden over li warén en de belooning daarvoor blijkt dan ook uit dé opeenvolging van bevorderingen. Ook tegenover het publiek hebt ge steeds de juiste gedragslijn, zooals van een goed ambtenaar verwacht mag worden, weten te vinden. Uw bizonder goed humeur maakt u boven dien hij allen die met u samenwerken, be vriend. Voor de belangen van het onder u werkend personeel zijt ge steeds op gepaste wijze bij chefs opgetreden. Door dit alles hebt ge dan ook de sympa thie van uw chefs, collega's en anderen weten te verwerven en weest ervan overtuigd, heer Van Meurs, dat wij allen u daarvoor op recht dankbaar zijn. Zeer hopen wij, dat u op dezelfde wijze nog vele jaren de gemeente moogt dienen. Spr. overhandigde vervolgens een bloemen hulde, waarna hij het geschenk, een bureau- ministre, aanbood. Bovendien als een her innering aan dezen dag een door den heer Bastiaanse vervaardigde oorkonde. Daarna nam wethouder y. d. Vaart het woord, die het een groot voorrecht noemde om den heer Van Meurs te kunnen compli menteeren. Spr. noemde den jubilaris een typische beeltenis van den ambtenaar, die als klerk begonnen rustig opgeklommen is, door de jaren heen een onderdeel geworden is in de gemeentelijke administratie en die men nii niet meer wil missen. Het College van B. en W. is zich wél bewust van de verdiensten van den heer v. Meurs; spr, heeft diens horoscoop getrokken, maar de simpele gegevens die hem ten diénste stonden zeiden hem alleen dat hij hier te doen heeft met een rustigen, eenvoudigen man,, die op kalme wij ze zij n arbeid verricht. Spr. gelooft voor alles, dat de geschiedenis, die de gemeenteambtenaren tesamen geschreven hebben voor de toekomst van beteekenis is. Spr. wil daarom den jubi laris feliciteeren, omdat er onder het ge- meentepersoneel iemand is als hij. Tenslotte biedt de wethouder namens het College zijn hartelijke gelukwenschen aan, waaraan hij den wensch toevoegt, dat de heer Van Meurs nog vele jaren in dienst van de gemeente moge werkzaam zijn. Spr. overhandigde een enveloppe met inhoud. Na den wethouder voerde de heer J. H. W ij k e r namens de onderafdeeling van den Ned. Bond van Gemeente Ambtenaren het woord, die vooral wees op het feit, dat de van HERMAN NYPELS heer Van Meurs reeds jaren een zeer belang stellend lid van den Bond is, waarvan hij tevens secretaris is'. 'Naast woorden van ge- lukwensch, die vergezeld gingen van een bloemenhulde, sprak de heer Wijker de hoop uit, dat de jubilaris tot in lengte van dagen zijn functie op de C. B. moge vervullen en tevens zijn belangstelling voor den Bond zal behouden. De heer J. Bastiaanse sloot het offi- cieele gedeelte af door namens het personeel den chef geluk te wenschen met diens jubi leum en hem vele jaren werkkracht toe te wenschen. Spr. is de tolk van zijn collega's als hij verklaart, dat de goede verstandhouding tusschen chef en overig personeel er de oor zaak van is, dat de ambtenaren hun taak op de juiste wijze kunnen vervullen. De heer Van Meurs, lichtelijk ontroerd, had voor alle sprekers een vriendelijk dank woord. En nu zouden we nog een heel verhaal kun nen vertellen van de festiviteiten die volgden. Maar wij hebben onlangs nog bij het Identieke jubileum van den heer Valkhoff een stem mingsbeeld opgehangen, waarvan men zich nog wel herinneren zal, hoe geslaagd dat feest was. Welnu, we meenen te mogen be stuiten met mede te deelen, dat op gelijke wijze het jubileum van den heer Van Meurs gevierd is. D.w.z. dat èn chef èn collega èn kjerk zich niet onbetuigd gelaten hebben waar het er om ging de stemming, die van den aanvang af het beste beloofde, te ver- hoogen. Terwijl het gezelschap zich op de ge voelige plaat liet vastleggen, vertrok uw dienaar, de C.B. achterlatend in een sfeer, die dén dagelijkschen bezoeker ten eenenmale vreemd moet zijn... Ja 3:: DE HEER L. BANDSMA 25 JAAR IN GEMEENTEDIEN ST. Hartelijke huldiging door ca. 20 sprekers. We hebben dezer dagen bericht, dat op 1 Mei de Directeur van Sociale Zaken, de heer L. Bandsma, 25 jaar in gemeentedienst was. Het was te verwachten, dat op dit bericht velen zich zouden opwerpen tot huldebetuiging op dien dag, want de heer Bandsma is iemand, zooals men weet, die met zijn geheelen persoon aan het openbare leven deelneemt. Niet alleen uit hoofde van zijn functie, maar ook uit „lief hebberij" komt de heer Bandsma veel met de gemeenschap in aanraking. Het kon voor ons dus geen verrassing z|jn, toen de heer J. H. Wijker, dié gistermiddag chef dë réception was, ons een lijst van sprekers overhandigde, welke een kleine twtintig liefhebbers vermeldde: we hadden niet anders verwacht! Welwillend had het Gemeentebestuur de trouwzaal in het Stadhuis afgestaan om de receptie aldaar te doen plaats hebben. Wij trof fen om kwart voor vier nog maar enkele be zoekers, doch de bloemstukken, die hun geu ren hier verspreidden, waren de voorloo- pers van even zóóvele notabelen, die straks middels deze florale pracht hun hartelijke woorden jegens den jubilaris meer luister zou den bijzetten. Toen de klok vier geslagen had, kwamen als bij tooverslag velen tegelijk de feestzaal binnen, zoódat we weldra niet meer konden overzien, wie er wel en wie er niet waren. We zullen ons dan ook niet wagen aan het noemen van namen, daar we het risico niet willen loopen, dat we iemand zouden ver geten te noemen. Genoeg zij, dat de upper ten van onze plaatselijke samenleving acte de présence gaf en dat bovendien zeer velen de trappen van het Raadhuis bestegen hadden om hunne 'felicitaties aan den jubilaris over te brengen. Ruim 4 uur verhieven zij, die gezeten waren (het getal stoelen was dermate gering in getale, dat de meeste gasten reeds stonden) zich vkn hun zetels en begeleid door de heeren Wijker, Maas en Van Dalen, traden de heer en mevrouw Bandsma binnen. Zij namen plaats tusschen hunne heide zonen, die feeds aanwezig waren. Slechts onderbroken door een korte pauze om van een glas sherry te genieten, hebben ver volgens een kleine twintig heeren het woord gevoerd. Men begrijpt wel, dat het niet aan gaat hier een volledige weergave te geven van de vele woorden tot den heer en mevrouw Bandsma gericht; het verhaal zou eentonig worden. We volstaan daarom met hier en daar de quintessens te vermelden: De burgemeester opent de r|j van sprekers. Het was burgemeester Ritmeester, die de r|j van sprekers opende en zich geen gemakke lijke taak op de schouders had gelegd, omdat hij bij het schetsen vap de verdiensten van den heer Bandsma op het kompas van anderen moest varen. Echter toch ook op het kompas van den heer Bandsma zelf, met welken amb tenaar de gemeente zich, vólgens spr. kan feli citeeren. Spr. kan zich gelukkig prijzen, dat niets dan goeds van dezen ambtenaar valt te getuigen. De heer Bandsma heeft veel ten opzichte van de gemeenschap gedaan en deze mag hem daarvoor dankbaar zijn. De burge meester herinnert er dan aan, dat straks het carillon zal spelen, niet voor den ambtenaar Bandsma, doch voor den mensch Bandsma. De jubilaris heeft veel leed gezien en gelukkig ook veel leed kunnen verzachten. Daarvoor zal de gemeenschap hem dankbaar zyn en blijven. Spr. richt zich vervolgens tot mevr. Bandsma, dié haar man bij diens werk tot krachtigen steun was en vervolgens in enkele vriendelijke bewoordingen tot de beide zoons. 'Namens het College bood spr. vervolgens een tuiriameublement aan. De heer Bandsma dankte in vriendelijke ter men voor de hartelijke woorden tot hem ge richt en voor het cadeau. Tweede spreker was de wethouder van Sociale Zaken, de heer P. A. Smits. Deze wees er op, dat de juiste adviezen van den jubilaris er de oorzaak van geweest zijn, dat er zulk een vriendschappelijke band is ontstaan tusschen de bestuursleden van het Maatschappelijk Hulpbetoon, waarvan spr. Voorzitter is. Deze spreker noemt het een voor recht, dat iemand één en dezelfde gemeente 25 jaar mag dienen en hij spreekt den wensch uit, dat de heer Bandsma dit Den Helder nog vele jaren zal mogen doen en dat daarbij de vriendschappelijke banden in het Maatschap pelijk Hulpbetoon zullen blijven voortbestaan. Spr. overhandigt een fraaie ets. Als lid van de commissie van Beroepskeuze voert de heer Ir. S. Visman, directeur van de Rijkswerf het woord. Deze dankt den heer Bandsma o.a. voor de voorlichting welke hij spr. heeft willen geven bij diens intrede in de com missie van beroepskeuze. Spr. roemt den heer Bandsma als dengene, die adviseerde om het werk voor de ontwikkeling van de jeugd voort te zetten. En passant w|jst spreker er op, dat de overheid zich veel meer moet be moeien met het sociaal werk. Volgen hartelijke gelukwenschen en bloemen. Voor de note gaie zorgde de heer P. van Dalen, gemeente-ontvanger. „De tijd slijt en verglijdt", zoo citeert hij en zegt dan, dat hier een ontvanger tot een ontvanger spreekt. De één tracht om zooveel mogelijk duiten voor de gemeentekas te ontvangen en de ander komt het in ruime mate halen. De heer van Dalen hoopt, dat spoedig de toestand zich zoo zal wijzigen, dat er weinig meer behoeft gegeven te worden, zoodat vanzelfsprekend de heer B. niet veel meer bij hem komt halen. Spr. biedt tenslotte een prachtige staande schemerlamp aan namens de hoofden van takken van dienst. Als no. 5 hooren we den heer van Ban nainehs de Vereeniging van Directeuren van Ned. Arbeidsbeurzen het woord voeren. Spr. meent, dat het prettig voor den jubilaris moet zijn, als hij, naast de vele hartelijke woor den van nabij eens gevoelens van collegialiteit, die van verre komen, aan te hooren krijgt. Bloemen. Namens het Nationaal Crisis-Comité voerde de heer M, A. Grunwald het woord. De heer B. is vice-voorzitter sinds het overlijden van den heer Bok, aldus releveert de heer Grun wald en in die functie en in die jaren hebben de overige bestuursleden hem leeren kennen als iemand, die hart voor de zaak heeft. Namens de 4 overige leden van het Dage- lijksch Bestuur, die daarvoor in eigen porte- monnaie getast hebben, biedt spr. een bridge- étui aan. De architect van het Reddingmonument, de heer P. Kramer, is een vurig bewonderaar en vriend van den jubilaris, zooals uit z|jn goed gestyleerde rede bl|jkt. H|j noemt den heer B. een kunstenaar, wiens kracht en geest spr. hebben aangespoord bij diens scheppen, van het Reddingmonument. Spr. heeft grooten eerbied voor de wilskracht van den heer B. De heer P! van der Veer, sprekende namens de commissie loonbijslagregeling voor Land en Tuinbouwbedrijven, heeft respect voor de Wijze waarop de heer Bandsma gestreefd' heeft voor de tewerkstelling van den werk man bij particulieren, met behulp van ge meente- en rijkssteun. Daar is hij dankbaar voor, maar h|j hoopt, dat deze werkzaamheid spoedig niet mér noodig zal zijn. De heer R. Boogaard, afgezant van den Gentralen Transport Arb. Bond, herinnert er aan, dat de jubilaris en hij elkaar dikwijls „behoorlijk de waarheid gezegd hebben". Daarbij was de heer Bandsma steeds zoo joviaal om de taal, die spr. in het vuur van zijn rede wel eens pleegt te gebruiken, te excuseeren, Voor de prestaties, die de heer Bandsma voor. de groep arbeiders, welke hij vertegenwoordigt, gedaan heeft, bracht spr.. den welgemeenden dank over. Volgden weder om bloemen. De heer S. D. Dissel van den Bond van Barmhartigheid is eveneens zeer dankbaar jegens den heer Bandsma gestemd. „Als een maal eyen lichtstraal zal doorbreken, dan zullen de leden van het actie-comité van den B. van B. zeer dankbaar zijn voor het vele werk, door den heer Bandsma in deze ver richt". De heer B. Fels, woordvoerder voor de Heldersche Zwemvereeniging en Redding- brigade, wijst er op, dat de heer Bandsma ge streden heeft voor een beter zwemwater voor de(n) Heldersche(n) zwemmer (ster). Toen de zwemclub aan den D|jk mocht zwemmen, kwam de ware bloei van de zwemvereeniging, die voorheen ca. 90 leden, thans tusschen de 600 en 700 leden telt. Spr. hoopt den jubilaris nog jaren lang als zwemmer te ontmoeten. De heer J. H. Wijker, sprekend namens de onderafd. Den Helder van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren, heeft zich afgevraagd of mevrouw Bandsma wel getrouwd is. Zij ziet haar man zeer weinig en juist uitgedrukt is hij ook wel eens thuis als hij t|jd over heeft. Spr. kan den heer Bandsma niet roemen als een trouw bezoeker van de bondsvergade ringen, maar hij draagt dien Bond ongetwijfeld een warm hart toe. Daarvan getuigt onder meer het feit, dat h|j van de oprichting af van de onderafdeeling lid is. Spr. brengt namens den Bond de beste .wenschen over en laat even eens z|jn woorden vergezeld gaan van een bloemenhulde. Voorts hebben nog hartelijke woorden van gelukwensch gesproken, al of niet onder het aanbieden van bloemen, de heeren: Van Haaren namens de commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs en Werkloosheidsverzekering, J. de Visser namens den Modernen Landarbei- dersbond, P.' Th. Luyckx namens het R.K. Parochiaal Armbestuur, dé heer F. Nijpels en de heer R. N. van Os. Voorts waren bloemen Ingekomen van de Ned. Vereeniging het Roode Kruis, den Chris- telijken Bestuurdersbond, den R.K. Volksbond, den Commissaris en de inspecteurs van Politie. SchrifteUjke gelukwenschen en telegrammen kwamen in van den Hoofdofficier van gezond heid Boosman, den heer Kaayk van Hippo- lytushoef, collega Groen van Zaandam, burge meester Kolff van Wieringen, mevrouw M. de BoerJongkees, Dr. Verwey en van de ver eeniging van Directeuren van Maatschappelijk Hulpbetoon. Nadat de heer Bandsma, mede namens zijn echtgenoote en kinderen, alle sprekers en schenkers hartelijk dank had gebracht voor hun attentie (s), werden er nog ververschingen rondgediend. Geleidelijk trok men echter af, Zondag 3 Mei 1936 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westcrkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel Geref. Kerk julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Meijnen 's Avonds 5.30 uur, Ds.-Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Me|jnen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens i0 uur en 's middags 5.30 uur Ds. N. v. d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur, bediening H. Avondmaal en bevestiging van nieuwe leden, 's Avonds 5 uur, Nabetrachting, Ds. Joh. Prins, van Nieuwendam. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgez. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. C. A. ter Linden Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur, samenkomsten. Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. daar het tijdstip van den avondmaaltijd met rassche schreden naderde. Ongetwijfeld zal de heer Bandsma prettige herinneringen aan dezen dag bewaren. We zouden bijna verzuimen te vermelden, dat ook des morgens, op het bureau van de Arbeids beurs n.1'., al een huldiging had plaats gehad. Het personeel heeft toen den directeur een horloge aangeboden en wethouder Smits heeft daarbij namens de ambtenaren, het woord ge voerd. Het kantoor was met bloemen opge- vroolijkt, die na de plechtigheid een nieuwe bestemming kregen, daar men de aardige idee had om ze aan te bieden aan den oud-wethou der van sociale zaken, tevens oprichter van den dienst der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering, den nog steeds zieken heer A. G. A. Verstegen. Uit de ontelbare blijken van belangstelling, die den populairen directeur van de arbeids- taeurs gisteren gewerden, zal hij, naar wij meenen, óe overtuiging putten, dat het vele. werk, dat hij presteert, door de gemeenschap in vele van haar geledingen zéér, gewaardeerd wordt. En dat is tenslotte een spoorslag om voort te gaanvoortsteeds maar voort!...... APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hool- mans, Spoorstraat. Van Maandag 4 Mei tot 11 Mei wordt avond en Zondagdlenst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. VRIENDEN VAN MÖTTLINGEN. Men verzoekt ons er aan te herinneren, dat de middagsamenkomst vervalt, en dat zij, die br. Gehring persoonlijk wenschen te spreken, daartoe na de avondbijeenkomst gelegenheid hebben. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende adver tentie. PRIMA GEKOELDE DRANKEN 2 BILLARDS UITSTEKENDE KEUKEN BILLIJK LOGIES DE BLOEMBOLLENVELDEN BIJ HET STATION; leder jaar wordt er door de Ned. Spoorwegen een pr|js beschikbaar gesteld voor de mooiste stationsversiering. Reeds eenige malen mocht het station Den Helder hiervoor in aanmerking komen. Dit jaar zal al een heel typische stations versiering onze aandacht trekken. Een der bekende bollenhandelaars uit Bree- zand, v. d. Kwaak, heeft namelijk het station Den Helder meer dan duizend tulpenbollen ten geschenke gegeveD, die natuurlijk graag aanvaard werden en door den stationstuinman den heer Bakker, met overleg voor het station geplant werden. Begonnen vele jaren geleden i de bollenvelden b|j Haarlem, nu zal het Hel dersche station den vreemdeling op aan schouwelijke w|jze het bewijs bijbrengen, dat reeds bij Den Helder onze nationale bloem in massa groeit. Waar vroeger b|j het station een leelijke woestijn van zand en grint zich uitstrekte zullen nu een bijzonder soort tulpen het oog van den gaande- en komende reizigers streelea

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9