Modepraatje PAG. 4 ZATERDAG 9 MEI 1936 juttertje Bedrukte kleeding. MEISJESJURK MET BROEKJE. G 32 Waschbare linnen, katoenen of van andere weefsels gemaakte jurken worden 's zomers zeer veel met eenzelfde broekje gedragen, dat aan bovenkant en pijpjes met elastiek wordt afgewerkt. Het jurkje zal heel lief zijn in een lichte kleur, doch kan eveneens van bedrukt materiaal gemaakt worden. De pas is aan de rugzijde recht en heeft vóór een aardige lijn. Sluiting met kleine perlemoeren knoopjes. Wit garnituur. De zijkanten zijn, zooals men ziet op kleine afstanden inge haald. Prijs der patronen 25 cent phis 5 cent voor adm. voor meisjes van 46 jaar. MODERNE ZOMERJAPON. G 32 De luchtige zomerweefsels zgn bijzonder druk en kleurig, doch zulen ongetwijfeld een vrooljrjk geheel vormen. In het bijzonder wordt de nadruk gelegd op de vorm van het armsgat, dat hier een nagenoeg rechte lijn heeft. De hals is gedrapeerd, en wij wülen er nog even de aandacht op vestigen, dat het midden-voorpand langs een schuine draad gelegd moet worden, aangezien men anders geen mooie plooien krijgt. De mouw sluit om de pols, heeft een klein splitje, dat piet lusjes en knoopjes wordt gesloten. De midden-voor- en achterbaan loopen door tot het middel, terwijl afgeronde zijbanen worden aangebracht, zoodat men mooie klakken krijgt aan den onderkant. Prijs 25 cent plus 5 cent voor adm. Maten 40, 42, 44 en 46. BON i VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practische Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM; STRAAT PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te aiuöen. De textiel-fabrikanten hebben niet ge rust alvorens de talrijke proeven inzake wasch- en kleurecht materiaal alleszins bevredigende resultaten hebben gegeven. De kunstzijden weefsels worden dan ook steeds mooier en voldoen aan hooge eischen. In den beginne, nu wellicht reeds een twintig jaren geleden, kwamen de eer ste weefsels in den handel en waren de draagsters, van kunstzijden japonnen nog niet zoo buitengewoon enthousiast. De al- gemeene klacht was, dat kunstzijde zoo kreukelde en men een japon na enkele malen gedragen te hebben, weer moest opstrijken. De kunstzijden weefsels, die thans in den handel zijn, voldoen aan de meest strenge eischen, wat materiaal, kleur en kwaliteit betreft. Vanzelfsprekend zullen de beter kwaliteiten ook weer voldoen. De komende jaargetijden zal men druk be werkte zijden weefsels zien, bloemen, moe zen, dieren-figuren, gestyleerde bladeren en nog veel meer. Het eerste model is bijzonder vlot, heeft een ruim schootje en om het middel een ceintuur: tweebaans rok. Ruime volant van effen zijde. De middelste japon is in prinsesse mo del, heeft echter een puntig toeloopende middenbaan en een aardige garneering aan den hals van effen zijden plissé's. Het rechter model is zeer modern en zeer geschikt voor zéér slanke figuren. De mouwen hebben zeer ruime poffen aan den bovenarm, hoog gesloten hals, even gedra peerd en bovenstuk, dat aan voor- en rug zijde met scherpe punt op de midden naad van de rok valt. KINDEREN HELPEN EV DE HUISHOUDING. Het voorjaar leent zich bijzonder goed om de kinderen allerlei werkjes in de huis houding op te dragen. „Waarom?" vraagt gij. Het mooie weer, het frissche trekt hen naar buiten en wan neer moeder vroeg klaar is, dan is een wandeling met haar een groot genot. Zonder dat de kinderen de kleine plich ten als een last gevoelen kan men hun gemeenschapszin aankweeken. Kinderen helpen graag hij allerlei huishoudelijke werkjes, wanneer zij echter tactvol opge dragen worden. De vreugde, moeder werk uit de handen te nemen, geeft hun reeds veel voldoening. Kort geleden kwam een klein meisje uit school thuis en zeide enthousiast: Moeder, ik wil je helpen", waarop deze stuurs antwoordde: „Je wilt? Neen, je moet helpen!" Na dit antwoord was de vreugde van het kind gebroken. Indien de moeder zoo verstandig geweest was de hulp met een vriendelijk gezicht te aanvaarden, en het kind had doen gevoelen, dat zij er inderdaad mee geholpen was, dan zou het aangespoord geworden zijn ook een andere maal vrijwillig een handje uit te steken. Groote kinderen, zoowel jongens als meisjes hebben een dagtaak, die regel matig uitgevoerd móet worden. Zijn er meerdere meisjes, dan wordt de taak af wisselend verdeeld. Jongens kunnen even goed als meisjes bedden afhalen, tafel dek ken, afdrogen en allerlei andere dingen doen. Het begrip van verantwoordelijke te zijn speelt hier een groote rol en het kind is verstandig genoeg in te zien, dat hij in het belang van het geheele gezin werkt. Ongemerkt zal de moeder nagaan of alles goed gedaan wordt, het kind moet echter aanvoelen, dat er vertrouwen in hem ge steld wordt. Kleine opdrachten, waarvoor een kind verantwoordelijk is voeden het op om later zijn taak in de gemeenschap als vanzelf sprekend uit te voeren omdat het geleerd heeft dat slechts door samenwerking iets verkregen kan worden. Tep slotte geeft het de moeder eveneens verlichting, wanneer de kinderen haar werk uit de hand nemen, niet alleen omdat ze moeten, maar omdat ze het gaarne willen. Kinderen, die vroeg leeren de beteekenis van het woord plicht te begrijpen, zullen er later niet als een last tegen opzien, doch deze met liefde vervullen. n Si ASKENG BEDS. De Nieuwe Weg naar Slams. Sedert eenige jaren zijn de bridge-spe- lers het eens, onverschillig welk systeem zij volgen, over het overbieden van de kleur der tegenpartij, Een enkelvoudige verhooging gaf een zeer sterke kaart aan, met steun in de door partner geboden kleur, of met een eigen sterke kleur, een meervoudige verhooging, die ontstaan is na de vermindede eischen voor lengte van de te bieden troefkleur, geeft een bied- bare en zeer goed speelbare kleur aan. Nu Culbertson de vraagbiedingen in zijn systeem heeft ingevoerd, heeft dit bod een andere beteekenis gekregen voor de volgelingen van zijn systeem en m.i. een veel mooiere, omdat men nu van de part ner te weten kan komen, wat hij eigenlijk in de sterke kleur vn de tegenpartij heeft. Zuid. West. Noord. Oost. 1) IR. ia 2 H. 2) 1 R. 2 S.? 1 S. 1 H. of 3) ia 2 H. 3 K? De hier vermelde 2 H. 1 S. pas 2 K. biedingen zgjn alle vraagbiedingen, aangeduid met een Het groote voordeel van deze biedingen is, dat verschillende biedronden worden uitgewonnen, waarin de partners elkaar inlichtingen omtrent de kracht en de ver deeling van hun kaarten kunnen geven; vergissingen omtrent de opvatting van een dergelijk vraagbod is vrijwel uitgesloten. De antwoorden op de vraagbiedingen in de kleur van de tegenpartij zijn dezelfde als in het vorig artikel gegeven, met dien verstande, dat daar de antwoorden ge- geven werden op een hoogte van een vraagbod van 4 in een kleur, hetgeen nu natuurlijk lager mag zijn. Het antwoord moet derhalve worden gegeven op die hoogte, welke door de hoogte van het vraagbod wordt aangewezen. Een vraagbod in de kleur van de tegen partij stelt automatisch de te spelen troef kleur vast: de laatst geboden kleur ig troefkleur, ook als deze niet is bijgeboden Nemen wij b.v. de biedingen als voor beeld: IR. 1 H. IS. pas 2 H.? pas dan moet de partner als volgt antwoorden: 1). Hij wijst af met 2 S. met bv. S. h.b. 8.7.6., H 9.2., R. a. 6.5., K. h.7.4 of 5 h.v.10.8.2., H 9. R h.v.9. K h. 7. 4., omdat hij in het eerste geval geen tweede ronde controle van H heeft en in het tweede geval deze wel heeft, maar geen aas. 2). Hij biedt 3 R met bv. S. b 10 8 5 3, H. 10 R a 8 7 5 K 10 6 3 of S. b 10 9 7 5 H. h 8 7 5, R. K. 10 7 5 3, omdat hij in beide gevallen de tweede ronde H. controleert en R. aas of R. renonce heeft. 3.) Hij biedt 3 S., dus een jump in de overeengekomen troefkleur, met bv. S. a 9 7 5 3 2 H. 8 R. 7 6 K b 8 5 4, omdat hij de tweede ronde H controleert en troef-aas heeft. 4). Hij biedt 3 H., verhoogt dus de ge vraagde kleur, met b.v. S. b87642 H. a3 R 975 K. 83 of S. ah9653 H. R, 6 4 2 K. 8 6 4 2, omdat hij de eerste ronde van de gevraagde kleur contróleert. Deze contröle wordt dus eerder aangegeven dan het bezit van troefaas. 5.) Hij biedt hetzelfde aantal als het vraagbod in S.A. met bv. S. a 10 6 4 2 H. h 9 53 R. a6 K 73 of S. a 10 642 H. aS5 R. 9 6 K. 8 7 3, omdat hij in het eerste geval 2 azen heeft plus controle van de tweede ronde van het vraagbod en in het tweede geval 2 azen, waarbij het aas van de ge vraagde kleur. 6). Als laatste mogelijkheid geeft hij een bod van één hooger dan noodzakelijk in S.A., als hij bv. heeft: S. a 106 4 3 H. 8 R. a 8 6 K. a 7 4 3 of S. a 10 642 H. a65 R. a 9 3 K. 104, omdat hij in het eerste geval 3 azen heeft plus contröle op de 2e ronde van de gevraagde kleur en in het tweede geval 3 azen, waaronder het aas van de gevraagde kleur. In het hier gegeven voorbeeld zouden de antwoorden in S.A. dur resp. worden ge geven op een hoogte van 2 en 3. Alle ant woorden op vraagbiedingen worden dus niet hooger gegeven dan noodzakelijk, terwijl de hoogte afhankelijk is van die van het vraagbod. Afwijkingen zullen later worden behandeld en kunnen zich alleen voordoen bij herhaalde vraagbiedingen of bij vraag biedingen na een opening met 2 in een kleur, dus een manche-forcing. In het voorgaande artikel werd medegedeeld, dat een kleur-renonce dezelfde waarde ver tegenwoordigt als een aas, waaraan echter moet worden toegevoegd, dat dit alleen mag worden berekend, als de re nonce vergezeld is van tenminste 3 troe ven. Bovendien mag een kleur-renonce alleen als aas worden geboden, zooals in antwoord 2) tweede geval en in antwoord 4) tweede geval; voor het antwoord in SA. mag eea renonce niet als aas worden aangegeven. Echtgenoot» Als een man steelt, geef! niet wat, dan zal hij dat zijn heele leven betreuren." Vrouw: „Voor we trouwden stal Je eens een zoen van me." „Echtgenoot: „Wat heb ik

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 24