DE GEBROEDERS „GOOCHEM Raadsels PAG. 7 Een handwerkje voor onze kleine meisjes. Het is regen, het is regen. Het is aldoor maar regen, Wie kan daar nu tegen! De bloemetjes niet, Zij kijken zoo treurig. Zij kijken niet fleurig. Zij hebben verdriet! Het regent, dat het giet! Het is regen, het is regen. Het is stromende regen Wie kan daar nu tegen! De kindertjes niet, Ze kunnen niet buiten, Niet dansen en springen Geen vrolijke liedekes Hoor ze zingen Zij hebben verdriet! Het regent, dat het giet! EEN PLATTEGROND. Als je op je slaapkamer bent, zou je dan precies weten wat er allemaal in de huis kamer staat en vooral waar het staat? Probeer dat eens te oefenen. Je tekent nu eerst de vorm van de kamer en plaatst er dan met tekeningen de meubelen in, welke werkelijk in de kamer staan. Dan de lamp, de schilderijen, de vloerbedekking, enz. Maar je moet niet eerst gaan kijken, want dan is het niet moeilijk meer. Zoo uit je hoofd tekenen, moet je het. Ach, wat staat er dan nog veel meer in de kamer, vindt je niet? Oplossingen der raadsels van de vorige week: L Een lucifer. 2. Ze komen gelijk aan. 3. Een ei. Goede oplossingen ontvangen van: Rika S., Cor R., Piet H., Maartje Reiniertje B., Froukje Z., Nellié v. A, Bertha en Gillis H., Sijvert R., Corrie W., Toon T., Aster, Jan L., Stientje B., Fia v, S., Jan v. B., Marie v. B. v.d. G., Teetje B., Loesje F., Fietje K., Nettie H., Lelietje v. D., Marie B., Rietje W., Zilverschoon, Jantje K., Trijntje J., Rie de K., Bram S., IJsbrand S., Jannie de V., Jeanne Gr., Atie S., Tini en Beppie V., Tieny W, Sientje H., Martha du P., Harry du P., Alie G., De Roode Pimpernel, Joop v. B., Cornelis L., L. J. S. Annie M. NIEUWE RAADSELS. PAS OP IAAT JE NIET FOPPEN. L Een eigenwijs Luistervinkje hield laatst vol AVRO begint met een a en eindigt met een e. Is dat wel juist? 2. Welk voorwerp drijft op het water, als ik er lood bijvoeg? 3. Wanneer iemand de deur in of uitgaat, wat heeft hij dan aan de rechterhand Poets heeft ten minste zijn verdiende loon voor de 'toer Wel^e ons heeft gebakken, glunderden de Na het opstootje verliep verder alles volmaakt ^*6 en na afloop keerde ieder vermoeid huiswaarts. 100. „Jongens?" zei boer Pummels op een dag. Jullie moeten naar de korenmolen gaan en elk een baal meel voor mij halen." „Best baas," zeiden Pit en Pat en wel gemoed gingen ze op weg. Iets kopen kan iedereen, maar iets zelf maken, kan niet iedereen. En als je je moeder nu eens wilde verrassen, wat had je dan gedacht van een aardig hand werkje? Natuurlijk niet zoo moeilijk, maar een leuk werkje, dat een beetje gauw klaar is, want voor lange, ingewik kelde patronen hebben wij geen tijd en geen geduld. Laten wij eens dat kleine prentje hiernaast bekijken; zo zien we vooreerst een theemuts, waarop een leuk bloemmotief. De verdere bijzonderheden staan er bij, zoals het takje, waarmee je de bloemen kan versieren, het bloempje zelf is de steek, die de mand en het hengsel van het mandje vormen. f JUTTERTJE DE LETTER A Hier is de oplossing van de vorige week van de letter A, hebben jullie deze zo ook b# elkaar gekregen 101. Ze kwamen bij de molen aan en de molenaar verscheen op hun kloppen. „Wat willen jullie, jongens," vroeg de man. „We komen twee balen meel halen voos boer Pummels", zei Pat. „Hebben jullie een kruiwagen bij je, vroeg de molenaar. „Nee, maar we dragen ze wél op ons rug". -n»- GENLAND- Het bezoek van HAL de Ko- pingin aan Amsterdam. de Koningin zal van 22 Mei tot 28 apn bezoek aan Amsterdam brengen. >lei ee" Voorzitter der Tweede Kamer. Tn i9 plaats van wijlen Jhr. Ruys de Anbrouck is tot voorzitter der Tweede ^er benoemd Prof. Mr. p. J. M. Aal- sei* Een 50-jarig jubileum. jullie zullen zeker allemaal wel de Ver- ,e>3 albums en plaatsjes kennen en éiS n0g beter de Verkade's koekjes, die je fabrieken van deze firma gemaakt "zaterdag j h nu had de feestelijke her- nkiag P1®4*8 van het 50"Jari& bestaan :i je Verkade's fabrieken. Het gehele V toneel heeft bij die gelegenheid een ge- Uenk in geld gekregen. Tevens zijn er 20.000 taarten uitgedeeld alle afnemers In Nederland en aan het uersoneel. Jaap Been 90 jaar. Janus Kuiper 80 jaar. De oud-redder Jaap Been zal 12 Mei a.s. rijn 90ste verjaardag vieren, terwijl Ja nus Kuiper oud-schipper van de Heideree reddingboot 11 Mei zijn 80ste verjaardag zal herdenken. Die dagen zullen voor deze dappere zeehelden, die meer dan 400 mensen heb ben gered, zeker niet ongemerkt voorbij- g&an. Dat viel jullie zeker niet mee. Neen, dat hadden we niet verwacht, dat let Nederlandse elftal slechts een gelijk spel tegen het Belgische uit het vuur zou slepen; het werd een magere 11. Maar misschien is het voor ons allen een les, om nooit te overmoedig te zijn. BUITËNLAND. uj De Negus ontvlucht zjjn land. De Italianen trekken Addis Abeba binnen. De Negus van Abessinië is Zaterdag j.1. uit Addis Abeba gevlucht. Hij heeft zich eerst naar Djiboeti begeven en vervolgens eens! naar Palestina. Vanhier zal hij wel naar Engeland gaan. De vlucht van den Negus uit zijn hoofd stad betekent feitelijk het einde van de ItaliaansAbessinische oorlog. Na zijn vlucht zijn in Addis Abeba on lusten uitgebroken. Oproerlingen hebben verschillende gebouwen geplunderd en in brandgestoken. Inmiddels zijn de Italianen Dinsdag Addis Abeba binnengerukt en is de rust in de stad door de Italiaanse bezetting weer hersteld. Ook Ras Nasiboe, de opperbevelhebber van het Zuidelijke leger, is naar Djiboeti gevlucht, zodat de tegehstand der A-bes- siniërs geheel gebroken is. De strijd in Abessinië is nu zo goed als uitgestreden en men zal wel spoedig over de vrede beginnen te onderhandelen. Pater Damiaan. Op 15 April 1889 Is op Molokai, een der Hawaiï-eilanden (Australië) overleden Pa ter Damiaan. Deze Katholieke geestelijke was er in 1873 heengegaan, om de melaatsen, die daar op de eilandengroep samengebracht waren, te verplegen en te verzorgen, hoe wel hi| wist, dat hij na verloop van tijd zelf ook door die ontzettende ziekte, een slepende, besmettelijke huidziekte, zou worden aangetast. Nadat hij er 12 jaar had gewerkt, werd hijzelf ook melaats, doch hij werkte nog vier jaar door, tot ook hem de dood weg rukte. Pater Damiaan was geboren te Premolo in België (een plaatsje tussen Antwerpen en Leuven) en België wilde den dode gaarne in de vaderlandse bodem laten rusten. Daarom is het lijk na zoveel jaren door het zeilschip „Mercator" naar België over gebracht. Zondag j.1. is het schip met het stoffe lijk overschot in België aangekomen. Bjj de aankomst was o.a. ook de Koning der Belgen aanwezig. De Belgische Minister-President Van Zeeland heeft o.a. bij die gelegenheid gezegd: „Wjj kunnen niet diep genoeg bukken bij de baar. De kist bevat het stoffelijk overschot van een der reinste mensen helden. Hij heeft niet alleen de melaatsen opgebeurd, welk hij zelf heeft verzorgd, zijn voorbeeld heeft duizenden opgewekt." Het leukst is het hele geval zelf te ma ken, maar een theemuts maken is niet gemakkelijk. Je kimt ook een theemuts ln de winkel kopen, maar dan moet de stof van effen kleur zjjn, want je kunt toch moeilijk op een ruitje of een bloem- patroon borduren! Je hebt goudgeel of lichtbruin voor de mand noodig, de bloemen worden rood en de hartjes groen. De blaadjes worden ook groen, twee kleuren groen is aardig hier voor. Vooraleer je met het borduren begint, moet je een patroon hebben, waarnaar je de bloemen kunt maken. Als je zelf han dig bent en een goede tekenaarster, nu dan zal je het ook wel leuk vinden de tee- kening zelf te maken. En anders vraag je het aan de schooljuffrouw of je grote broer. De tekening moet je heel dun met een potloodje op de stof zetten. Onder aan de muts maak je een knoopsgaten- steek in de hoofdkleur van het patroon. HET IS REGEN. Het is regen, het is regen, Het is stromende regen Wie kan daar nü tegen! Je ziet ze niet buiten, De vogeltjes niet. Zij hebben verdriet. Het regent, dat het giet!

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 27