tot 1 Juni gratis. HERMAN NIJPELS' BEKENDMAKING Coupeur-Tailleur Wie zich NU abonneert, ontvangt de Heldersche Courant Stadsnieuws naar Piet Schmidt, Ruyghweg Huize „Parkzicht" nadert zijn voltooiing ^ABCiiNiiMniyw: Predikbeurten derde blad heldersche courant: .van zaterdag 16 mei èfeizacn 1936. De Bisschop van Haarlem in Den Helder. modemagazijnen Zon Hoogwater opT* ond.: Sm. nam. 6.04 20.50 6.26 6.53 6.02 20.51 7.35 8.00 6.01 20.53 8.31 8.54 4,59 20.54 9.19 9.45 4.58 20.55 10.03 10.38 4.57 20.57 10.47 11.11 4.56 20.58 11.28 11.55 Oo' en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel). Wintertijd. Met Z 17 M 18 D 19 W 20 D 21 V 22 2 23 Lichten op voor alle voertuigen. Zaterdag 16 Mei 21.18 Zondag 17 21.20 Maandag 18 21.21 Ds. N. van der Kraats, alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Gemeente onder 't Kruis, te Enkhuizen, Z. Hoogw. Exc. Mgr. J. P. Huijbers arri veerde op zijn Apostolische dienstreis Vrijdag 15 dezer in Den Helder, om in de beide parochiekerken het H.Vormsel toe te dienen. Mgr. was per auto van 't Zand gekomen en begaf zich allereerst naar „St. Lidwina" voor het afleggen van een kort bezoek. Vervolgens werd, omstreeks 12 uur, met de plechtig heden aangevangen in de Kerk van O.L.V Onbev. Ontv., in de Nieuwstraat. Men telde daar niet minder dan ca. 250 vormelingen, allen onvolwassenen. In de kerk van de H.H. Petrus en Paulus aan de Kerkgracht, alwaar om 2 uur begonnen werd, was dit aantal weliswaar iets minder, doch daar werd om half vier, dus nu voor de derde maal, opnieuw begonnen. Thans waren ruim 50 volwassenen, Uit beide parochies, aan de beurt. Het toedienen van het H.Sacrament des Vormsels waarbij het uitwendig teeken be staat in de handopleggen en zalving met „Chrisma" door den Bisschop, in navolging Van wat wij in de „Handelingen der Apostelen" lezen, heeft in den loop der .eeuwen niets aan luister Ingeboet. Reeds het binnenkomen van den Bisschop, in vol or naat, onder het gelui der klokken en het zin gen van „Ecce Sacerdos" brengt den toe schouwer onder den indruk. En evenzoo is, als aan alle vormelingen een voor een de hand is opgelegd en de zalving geschied, het Vertrek uit de kerk, als Mgr., nu onder het Zingen van „Laudate Domine omnes gentes", aan de geloovigen zijn Bisschoppelijken Zegen geeft. Mgr. Huijbers vertrok met den trein van kwart voor 7 weder naar Haarlem. HOOGERE HANDELSSCHOOL. De aanmelding van nieuwe leerlingen voor het volgende Cursusjaar kan, blijkens adver tentie in dit nummer, dagelijks, tot 6 Juni a.s., plaats hebben bij den directeur aan het Schoolgebouw, Hoofdgracht 14. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 18 Mei tot 22 Mei wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. ZOÖLOGISCH STATION TE DEN HELDER. Wij lezen in het „Vakblad voor Biologen": Evenals in vorige jaren zal ook in 1936 ln het Zoölogisch Station der Nederlandsche Dierkundige Vereeniging te Den Helder een ln hoofdzaak oecologisch georiënteerde cus- Sus gehouden worden, waaraan zoowel leden als niet-leden der Vereeniging kunnen deel nemen. Deze cursus zal duren van 15 tot en •net 27 Juni en onder leiding staan van Prof. Dr. E. H. Hazelhoff en Dr. J. Verwey. Aan vang van den cursus 15 Juni 13.30 uur. VROUWEN VREDESGANG TE AMSTERDAM. Maandag 18 Mei wordt te Amsterdam de Vrouwen Vredesgang gehouden. Het vertrek uur van den trein uit onze woonplaats is be paald op 12 uur. Aankomst te Amsterdam 13.28 uur. Coupons voor goedkoope spoor kaartjes verkrijgbaar aan de bekende adres sen, en bi) het station van af een uur vóór het vertrek van den trein. Aan de betooging kan, uiteraard, alléén door vrouwen worden deelgenomen. Het dragen van een witte bloem is voor Mie deelneemsters verplicht. Plaats van opstelling: De Ruyterkade, ach ter het Centraal Station. Vertrek: Precies half drie n.m. Vertreksein: Het hijschen van witte vlag hVrede". Daarna is het 2 minuten absoluut M'l. Dan vertrekt de stoet, zwijgend tot het bindpunt. dEN HELDER Overhemden, hoeden, petten, zelf- binders, handschoenen en onder goederen. Geweldige sorteering. Inderdaad MOOI en NIET DUUR. Ondergetekende vestigt zich metj ingang van 30 MEI a.s. (dej datum van zijn ontslag bij de Algem.j Coöperatie) als Een ruim 20-Jarige Coupeurs- ervaring, waarvan een onafge-j broken periode van 17 jaar in' laatste betrekking, garanderen U een uiterst vakkundige en cor recte bediening. Onze uitgebreide stalencollectie bevat zeer aparte dessins. Vraagt zonder verplichting Uwerzijds deze ter inzage! Zeer scherp gestelde prijzen! UITBETALING PENSIOENCHÈQUES. De Directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat hedenmiddag pensioenchèques uitbetaald kunnen worden tot 16 uur. OPHEFFING AFD. DEN HELDER NAT. CRISIS-COMITÉ. Woensdag 13 Mei j.1. heeft in het Raadhuis alhier de laatste vergadering plaats gehad van de afd. Den Helder van het Nationaal Crisis- Comité, in welke vergadering tevens is be sloten het Comité op te heffen. Door de opheffing van het Nationaal Crisis- Comité te 's-Gravenhage is ook alhier een einde gekomen aan het werk van het plaatse lijk Comité. De voorzitter bracht ter gelegenheid van deze opheffing hartelijke woorden van darflt aan het Gemeentebestuur van Den Helder voor de medewerking, welke het Comité alhier steeds heeft mogen ondervinden; aan het Be stuur van het Nat. Crisis-Comité te 's-Graven hage voor de hulp en seun; aan de Redactie van de Heldersche Courant, die wel zoo wel willend is geweest steeds alle berichten van het Bestuur op een mooie plaats in haar blad te vermelden; aan de Heldersche burgerij, en wel in het bijzonder aan het personeel van de Rijks Marinewerf, die zulk een belangrijk be drag bijeen hebben gebracht en het comité in staat hebben gesteld zijn werkzaamheden te kunnen verrichten; aan de Directie van de Tivoli-Bioscoop, Musis Sacrum en Casino, die steeds belangeloos medewerking hebben ver leend; aan de middenstanders in deze ge meente, in het bijzonder aan de Fa. Vroom en Dreesmann, voor de hulp en medewerking, welke het Bestuur steeds heeft mogen onder vinden; aan de Directie van de Twentsche Bank, die steeds geheel zonder kosten de bankzaken van het Comité heeft verricht en aan alle anderen, die het mogelijk hebben ge maakt de werkzaamheden te doen geschieden. Hierbij werd nog o.m. gememoreerd, dat in de afgeloopen jaren een bedrag van ruim 40.000 door het Comité is uitgegeven. Hier mede zijn 100 personen aan giften in eenS en ongeveer 1500 gezinnen aan kleeding, dek king en schoeisel geholpen. Besloten is het Bestuur te belasten met de afwikkeling der loopende zaken en het in zijn geheel als likwidatie-comité te benoemen. Namens de vergadering werd een woord van dank gebracht aan het Bestuur voor het vele werk, hetwelk in het belang der crisis slachtoffers is gedaan. Tevens kwam hierbij tot uiting de waar deering der vergadering voor de wijze waarop aan de opgedragen taak is voldaan, vooral wat betreft het niet bekend maken van de namen der personen die geholpen zijn. Wel zijn in deze gemeente steeds namen genoemd van personen die geholpen zouden zijn, maar steeds weer is gebleken, dat wan neer men iemand noemde, deze juist niet ge holpen was en ook geen hulp had verzocht. CONCERT KON. MARINE-KAPEL. De zomerconcerten van de Kon. Marine kapel in het Boschje aan de Hoofdgracht be ginnen heden, Zaterdag van 45 uur. Deze concerten worden, zooals men weet, den geheelen zomer Woensdag- en Zaterdag middag op dezelfde uren gehouden. r ORANJE HARHONIEKAPEL neemt deel aan het concours op Texel, Men schrijft ons: B.g. vereeniging zal deelnemen aan het con cours op Texel, op a.s. Hemelvaartsdag en wel] ln de afd. Uitmuntendheid. Daar steeds meer vereenlgingen in dezen] tijd deelnemen aan concoursen heeft men zoo! langzamerhand ook steeds zwaardere eischen gesteld aan deelnemende vereenigingen. Een] van de zwaarste eischen was wel de steun-] ming. Wanneer men nu in de hoogste afdee-j lingen uitkomt dan zijn de nos. vanzelf yyel| zwaar, maar door dat de partijen zoo door] elkaar heen loopen, zoodat zoo'n no. soms op ruzie gelijkt, kan men moeilijk de stemming beoordeelen. Op het concours op Texel krijgt] iedere vereeniging een verplicht no. en een] koraal te blazen. Een koraal goed en zeer zui-i ver te blazen, vergt zeer veel en is zeer moei lijk, want ook de weersomstandigheden spelen] soms een groote rol. Mocht dit experiment sla-] gen, dan zal het zeker op meerdere concoursen worden ingevoerd. De Oranje Harmonie Kapel] heeft in de af deeling Uitmuntendheid zware] concurrentie daar er nog verscheidene andere; korpsen in die af deeling uitkomen. De uit te] voeren nos. zijn: Psalm 138 en „Les 'Deux! Pigeons" (De twee duifjes); „2e Ballet Suite"1 van A. Messager, arr. van G. Conoyez en be staat uit 3 deelen: Divertissement, Danse Hon-] groise, Ninal. In den marschwedstrijd wordt uitgevoerd de „Piet Hein"-marsch van A. L. Hazebroek. De uit te voeren nos. zijn a.s. Woensdag avond tijdens het concert in het Julianapark te beluisteren. „ONS NEDERLAND.» Een speciaal „Den Helder-mimmer". Het Mei-nummer van het bekende maand blad „Ons Nederland", uitg. van A. J. G. Strengholt's Uitg. Mij. N.V. Amsterdam en officieel orgaan van de A.N.V.V., staat dit maal in het teeken van Den Helder. Het is een specifiek „Den Helder-nummer" gewor- f den. Behalve dat alle artikelen vanzelfsprekend in het propaganda-teeken staan, moet men niet denken, dat het droge opsommingen zijn van onze plaatselijke antecedenten. Integen deel, z(j laten zich nagenoeg alle prettig lezen en wij kunnen onze lezers adviseeren eens van dit blad kennis te nemen. Het is niet minder dan burgemeester Ritmeester, welke het num mer open met „Een snelgroeiende stad: „Den Helder" en waarbij hij ln 't kort de historische vorming van onze stad bespreekt. De heer J. Kamman, voorz. der V.V.V. Held. Belang, en oud-gemeentesecretaris, heeft eveneens een bijdrage geleverd onder den titel „Den Helder is een bezoek overwaard". Vervolgens treffen we schetsen aan van: J. Middendorp (direct. Zeevaartschool), „De Zeevaartschool", H. C. M. Nypels (secr. VVV Held. Belang) „Noordzeebad Huisduinen", Dr. W. P. Hubert van Blejjenburgh „Op en om Willemsoord, ons Marinecentrum", Levy Grunwald „Den Helder en Onze Marine", L. B, „Het Monument voor het Nederlandsche Reddingwezen te Den Helder", Luit. ter zee J. L. J. Jarman „Ontstaan en ontwikkeling van den Nederlandschen Onderzeedienst", A. C. van Kampen „Bekoorlijk Noord-Holland", en tot besluit „Bijdrage tot de kennis van den Torpedodienst". OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Een belangrijke schenking. Dezer dagen is door een Heldersche familie een belangrijk werk aan de Openbare Leeszaal in de Breewaterstrat geschonken, dat aan menigen stadgenoot zijn diensten zal bewijzen. Wij bedoelen namelijk den laatsten druk van het groote standaardwerk, den Handatlas van Andree. Wel bezit de Leeszaal de uitgave van 1908, maar die is, zooals duidelijk is, voor ver schillende landen totaal onbruikbaar in ver band met de veie grensverschuivingen na den grooten oorlog. De aanschaffing van een nieu wen, dringend noodigen, druk, heeft reeds eenige malen een punt van bespreking opge leverd in de Boekencommissie der Leeszaal. Men zag tegen de hooge aanschaffingskosten van dit werk (ruim 50.op, nu op de be grooting zoo besnoeid moest worden. Het is de familie Bolk te lezer stede, die de Leeszaal thans uit den brand heeft geholpen. De atlas behoorde tot de nalatenschap van haar in 1933 overleden zoon en broeder A. Bolk. Misschien zal men zich herinneren, dat Bolk als verslaggever aan de Heldersche Courant verbonden was; hij was een ijverig en vooral ambitieus werker en toen deze nieuwe druk vian dit standaardwerk verscheen, heeft Bolk zich voor eigen studie het werk aangeschaft. Helaas! hijzelf heeft er slechts korten tijd naar wij meenen niet meer dan enkele weken - pleizier van gehad. Bolk was bovendien een groot vriend en trouw bezoeker van de inrichting in de Bree- waterstraat en de familie, die hem op 26-jari- gen leeftijd moest zien heengaan, heeft ge meend in zijn geest te handelen door het werk aan de Leeszaal ten geschenke aan te bieden. Wij meenen de tolk te zijn van het gansche Heldersche publiek (de Leeszaal is voor ieder een gratis toegankelijk) als wij hier de familie onzen hartelijken dank overbrengen voor dit waarlijk vorstelijke geschenk. Gelukkig ont vangt de Leeszaal vrijwel regelmatig boekge schenken; zij worden geregeld vermeld en de namen van schenkers komen in het jaarver slag. Ditmaal was er wel aanleiding een uit zondering te maken door een afzonderlijke ver melding. A propos, hoewel de Leeszaal kosteloos toe gankelijk is en u dit werk ten allen tijde daar kunt raadplegen, worden gaarne nieuwe leden of donateurs ingeschreven voor deze nuttige instelling. De directrice, mej. Van der Graaff, of een der dames-assistenten, lichten u gaarne hierover in. Een hartelijk woord van dank aan de familie Bolk! ELECTROLUX" EM V01TA JTÖ F Z U i G ER» VAHAF Fl. 1- F. WEEK .ii ZOETELIEF KAflAALWIS IIS Til 4S Aan de grens van onze stad, daar waar de rust ademt van het wijde polderland, verrijst het „Rusthuis Parkzicht". Forsch en kloek ligt daar het gebouw, met zonnige, groote vensters, waar het gulden licht van de dag vorstin al in den vroegen morgen naar binnen valt en het tot 's avonds in zrjn vreugde ge vangen houdt. „Zonnehuis" had men het ge bouw kunnen noemen, dat op zonnige dagen den ganschen dag zich baadt in een weelde van zonneschijn. De ligplaats van „Parkzicht" is wel gunstig gekozen en het moet lederen dag opnieuw een vreugde zijn voor de be woners om van de wijde perspectieven te ge nieten. Van hier zal men den wolkenhemel in al zijn schoonheid kunnen bewonderen, hier kan men zich verheugen in de vreugdevolle geboorte van het nieuwe leven in de natuur, in het vroege voorjaar, als de hoornen en planten en bloemen ontwaken in het park, waaraan het Rusthuis grenst. En als in den herfst de storm woedt en de wolken in wilde jacht langs den hemel jagen, zal men zich veilig voelen achter goed gesloten vensters en zal men kunnen mediteeren over het schoone, dat ook in den herfst en winter te genieten valt. „Rusthuis", dat zal voor Parkzicht niet een naam zijn zonder heteekenis, want voor de bewoners zal deze naam dieperen klank krijgen. Afgesloten van het stadsge woel in de rust van de natuur, toch ook weer niet te ver van de stad, om het levend contact er mede te onderhouden, zal het huis voor leder aan zijn doel beantwoorden. Voor hen, wier levensavond aangebroken Is en die in rustige omgeving daarvan nog willen genie ten. Voor hen, die reeds moeilijk ter been z(jn en die in eigen huis gezelligheid zoeken. Hier vindt men, in eenvoudig voorname om geving, wat men zoekt. Een kamer, die men naar eigen smaak inricht, een verzorging, die men niet beter wenschen kan. De bedoeling van „Parkzicht" is voor de bewoners een milieu te scheppen, waar men zich „thuis" voelt. Een prettige sfeer in smaakvolle om geving, een goede kuiken en een prima ver zorging voor alle huisgenooten. Parkzicht nadert zijn voltooiing en bereidt de komst van haar bewoners voor. Nog en kele weken, dan zal het gebouw in- en uit wendig klaar zijn voor de ontvangst van hen, die hier hun levensavond willen doorbrengen. Reeds kwamen tal van aanvragen binnen voor bewoning en wie inlichtingen wil hebben over de voorwaarden tot inwoning wende zich tot den secretaris, den heer Poortman, Javastraat 149, telefoon 515, tot Mevr. De BoerJongkees, Koningstraat 87, telefoon 365, of tot den opzichter op het werk. Aan bovengenoemde adressen zijn ook circulaires verkrijgbaar, waarin alle gewenschte inlich tingen voorkomen. I te weten, welke nieuwe modellen Camera's er op de markt zijn. Wij vroegen alle prospecti aan bij de verschillende fabrieken en verpakten ze voor U in enveloppe. Komt U er een halen, of geeft een telefoontje en wij bezorgen U een enveloppe thuis, zonder eenige verplichting. <2^ Koningstraat 29. Ze liggen klaar voor U. MIEP OELJEE's STOFFENHUIS. Opening hedenmiddag 5 uur, In het pand Keizerstraat no. 25, waar voor heen de zaak van de fa. Coltof in gevestigd was, wordt hedenmiddag te 5 uur „Miep Oeljee's Stoffenhuis" geopend, een speciaalzaak in stof fen en nouveauté's, op moderne leest ge schoeid. Wat de winkel zelf betreft, zoowel het ex als interieur voldoet aan zeer hooge eischen, zoodat we zonder eenige reserve mogen vast stellen, dat deze zaak een aanwinst voor de Keizerstraat beteekent. Het geheel maakt een zeer ruimen indruk, er is een aardige verlichting, en de beschil dering is juist door haar soberheid o.i. vol komen geslaagd. Wij twijfelen er niet aan of tal van dames zullen een dezer dagen hier een kijkje komen nemen envoor de zwakke sexe moet het een dorado zijn. Daar zijn allerhand stoffen en garneeringen, terwijl voorts alle dames- kleeding hier pasklaar geleverd wordt, ont worpen of geknipt. De architect van deze zoo zeer geslaagde verbouwing is de heer L. Sok; aannemer was D. Koger, terwijl voorts het loodgieterswerk en verlichting staan op naam van den heer M, Koorn, en het schilderwerk op die van den heer E. Coenen. „HET CORSETTENHUIS". Een keurige zaak in de Koning straat. Hoewel reeds verscheidene dagen geopend, willen wij op deze plaats niet verzuimen op een nieuwe zaak in het centrum der stad te wijzen en wel op „Het Corsettenhuis", Koning straat 107. Zooals bekend is deze zaak gedurende een 4-tal jaren in de Keizerstraat gevestigd ge weest, doch heeft men thans gemeend zijn in trek te nemen in dit nieuw opgetrokken pand. Wij kunnen niet anders constateeren, dat deze ververandering „Het Corsettenhuis" alleen maar ten goede is gekomen, hetgeen niet in de laatste plaats toe te schrijven is aan de werkelijk zeer doeltreffende inrich ting van den winkel. Deze zaak is gespecialiseerd in corsetten en andere, in deze branche passende artikelen en bij de Heldersche dames welbekend. De nieuwe winkel biedt de clientèle vanzelfspre kend alle mogelijke comfort, terwijl het in- terrieur rustig en smaakvol ingericht werd. De verbouwing, welke naar ons medege deeld werd zeer vlug moest geschieden en desondanks alleszins gelukkig slaagde, werd verricht door de architecten Peters en Baan- ders, en uitgevoerd onder leiding van den aannemer W. F. Labout. De verlichting bracht de heer A. Fey aan en het schilder werk de heeren Spijkerman en Beneker. ATELIER SIERKUNST. Van Galenstraat 70. In het perceel Van Galenstraat No. 70 opent hedenmiddag 2 uur de heer Kwast zijn „Atelier Sierkunst". Hoewel bij ons bezoek nog lang niet alles in gereedheid gebracht was, bleek ons, dat dit zonder twijfel een aardige winkel moet worden, ondanks het feit, dat deze gehouden wordt in een niet-speciaal winkelpand. Het zijn voornamelijk kleinkunst-producten, die men in „Atelier Sierkunst" kan aan schaffen. Tal van vazen en pullen zagen wij reeds opgesteld, koper- en emaillewerk, plas tieken, pastels, b(jouteriewerk, enz., enz. Daaronder is veel handwerk, vervaardigd door den heer Kwast zelf. Ook de bekende poppen voor slaapkamer versiering kan men hier verkregen. Aangezien ons niets bekend is, dat in deze buurt een dergelijke speciaalzaak reeds eerder gevestigd is, zou het ons niets verwonderen, als het „Atelier Sierkunst" hier levensvat baarheid bleek te bezitten. TIV OLY-THE ATER. Broadway Melody 1936. We moeten ver in het verleden teruggrij pen als we een revuefilm willen bedenken, die zich kan meten met deze Broadway Melody 1936. Lang geleden, zeggen we, want als we een equivalent willen aanwijzen dan moeten we denken aan die eerste Broadway Melody, waarvan de beroemd geworden leading song nog een gewillig oor heeft en waarmee, goed gezien, deze Melody van '36 aanvangt. Ja, we zouden ons kunnen laten verleiden om een aantal superlatieven te ge ven als we deze rolprent gingen ontleden. We zullen dat niet doen, doch vermelden wat ons bijzonder frappeerde. Zooals in alle revue's is ook hier een groote lijn zoek, al heeft het scenario van Jack Mac Gowan en Sid Silvers de verdienste, dat het vaak origineel is en afwijkt van het gebruikelijke genre. Maar het heeft dit voor op alle andere scenario's, dat het een buitengewoon geestige dialoog heeft. Jammer, dat de Hollandsche vertaling wat afbreuk doet, doch zij die de film in de eigen taal kunnen volgen zullen dikwijls schateren om de rake zetten, die de medewerkenden telkens weer plaatsen. Natuurlijk is deze „Melody" hoofdzakelijk een kijkfilm, waarom dan ook een aantal balletten en shows zijn ingelascht, waaraan het Europeesche oog, dat zoo langzamerhand toch ook verwend raakt, met ver- en bewondering kijkt. Ge noemde balletten zijn gebaseerd op een aan tal bekende songs, waarvan we hier noemen; 1 Zondag 17 Mei 1936 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraatf 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Cand. P. H. de Kleer van 's Gravenhage. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, cand, P. H. de Klefl s Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de beer J. Rebel. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. MeinerS Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smldts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, J. Luther Ramp Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur samenkomsten. Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 3 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Wij hebben een uitgebreide sorteering serviezen in alle prijzen H. J. VAN GRUNNINGEN, exaa Telefoon 265. Keizerslraat 54-56 „You are my lucky Star". „Ik have got a feeling you are fooling", „Sing before breakfast", „On a Sunday Afternoon" en het „Broadway Rhytm". Die balletten zijn wat ensceneering betreft juweeltjes en een ruime plaats is weer verleend aan de nieuwste technische snufjes. De Amerikaan is en blijft toch maar meester op het gebied van de massa-regie, De dansnummers hebben terecht menige journalistieke pen in vervoering gebracht.. Het is Eleanor Powell, die als Irene For- ster, in deze film triomphen viert, eerstens met haar tap-dance-prestatie op de leading song „You are my Lucky Star" maar vooral in het slot met haar daverende creatie in de Broadway Rhytm. Hier slaat zij alles wat op dit gebied tot nu toe te zien is gegeven. Direct na haar moet het duo Buddy en Vilma Ebsen genoemd worden, dat in enkele duet- ten het publiek doet genieten van zijn gees- tige dansfantasieën. Ook de andere rollen zqn in goede handen, alleen kunnen we den Amerikaanschen regisseur maar niet verge ven, dat hij eiken journalist met een gewel digen sigaar in den mond en met de beenen op tafel teekent. Als onze collega's van den overkant, zich werkelijk zoo gedragen als de film wel wil doen voorkomen, dan zijn wij toch maar blij, dat we medewerker zijn aan de Heldersche Courant dan b.v. aan de Sun- dayHerald of welke Amerikaansche courant dan ook. Summa summarum een bijzonder goede revue-film, welke de ware liefhebber op de juiste waarde zal weten te schatten. Speciale vermelding verdient ook de eerste film „Om Moeder's Eer", hoofdzakelijk door kinderen gespeeld en hóé. Afgezien van een paar echt Amerikaansche onwaarschijnlijk heden is het gegeven zeer aardig en met name het spel van den blonden Jackie Cooper doet aller harten smelten. Zondagmiddag draait deze kinderfilm ln de matinée van do .Witte". WITTE BIOSCOOP. MIDSUMMERNIGHTSDREAM. Een belangwekkend experiment. Het is reeds vele maanden geleden, dat wij het vernamen: Reinhardt, eens de groote man van het Weensche Jozeftheater, de genius* waar een generatie tegen opziet, had zich ver kocht: verkocht aan Hollywood, zich versjag- gerd aan de blinkende dollars van filmland en die het wél met het tooneel meenden.,...* wel, die trokken er hun neus voor op. Zoodat het geviel, dat er over de komende „Mid- sumrnernightsdream" niet zoo héél veel goeds gezegd werd en bij velen de onderstelling' ge wekt werd, dat Reinhardt, de belangrijkste persoonlijkheid wellicht sinds Tle tijden van een Calderon, de geniale navolger der klas sieken, in datzelfde Hollywood de groots.tp blunder van z'n leven geslagen had, om /van een debacle maar niet te spreken. En we hebben er onze oude Shakespeare dezer dagen nog eens op nagelezen en ons eenige uren verloren aan dat wondere verhaal van den nog jeugdigen Shakespeare, dat hij misschien schiep in een dolle bui van louter overmoed. i Gisteravond zagen we de film: een productie uitgebracht door Warner Bros en... we hebben er van genoten: dit 4 priori. Wat zijn tenslotte de bezwaren, die mep zoo hoort over deze verfilming: het zijn do Shakespeare-kenners (of zij, die zich aldus noemen) en zij zeggen ,dat het een vulgarisatie is. Hoe zou het ten eeuwigen dage te rijmen zijn, dat iemand als Shakespeare in verband te brengen zou zijn met de film, de geperfec- tionneerde illuslemachine der twintigste eeuw. Wat zou er voorts overblijven van de dialoog, wat van den geest, van de sfeer, waar zou men in dat Amerika de typen vandaan halen?, Inderdaad: bezwaren te over. En tochén toch..u., we hebben giste» mi v

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9