GEMENGD NIEUWS En toch SPORTIEVE ZOMERKLEDING HERMAN NYPELS' 'Voetbal Diorfhal StetduimtófiMt Costuum vanaf 12.50 Pantalon vanaf 2.95 KLEDINGMAGAZIJNEN HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 28 MEI 1936 Slokten Binnenland Lafhartige overval op een chauffeur. Een ernstig zedenschandaal. Poging tot moord wegens radio-overlast. Paula's nieuwste vondstl n.v. Paul G fiai scr Oplichting van f 29.000. Ruim f 2300 gestolen. Orgelfabriek verbrand te Alkmaar Smokkelaar doodgeschoten. De onrustbarende branden te Eindhoven. Landbouwer door een trein aangereden en gedood. De brandstichting te Oss in 1926- Dood gevallen. Jongen gedood door instortende muur. Buitenland Verdrinkingsramp in Tsjechoslowakije. Tenminste 31 kinderen verdronken Hoe word ik snel bruin Autobus-drama in Mexico. De Queen Mary naar zee vertrokken. HERMAN NYPELS Zie de étalagesI in uitgebreide sortering kleuren, modellen en prijzen trainer, de heer Filmer, S.N.A. heeft een goeden indruk op Wieringen achtergelaten. Daar wjj de boksers al op den keper be schouwd hebben, zullen wij thans geen résu mé geven. ZEEMACHT I—OUBESLUIS I 7—3. Deze ontmoeting is door Z. met groote cijfers gewonnen. Z. was verreweg de sterkste en voor de rust werd het O-doel letterlijk belegerd, doch de O-keeper was in topvorm, en wist op verbluffende wijze zijn doel voor- loopig schoon te houden. Na een plotselingen aanval wist O. de lei ding te nemen. Even daarna maakte Z. gelijk, even voor de rust wist Z. nog eenmaal den bal in de touwen te zenden (32). Na de rust ging het spel wat over en weer en Z„ weer zienderoogen sterker wordend, wist nog viermaal den bal in het doel te wer ken; O. nog eenmaal en zoo kwam het einde jnet een verdiende 73 overwinning voor Zeemacht. Het Bestuur maakt nog bekend, dat alle wedstrijden, welke nog gespeeld moeten wor den, om 7.30 aanvangen. Vrijdag a.s. Zeemacht 1MED 1, terrein Ankerpark, aanvang 7.30 uur. SUCCES HOUDESLUIS I 8—1. In den laatsten promotie-degradatiewed strijd heeft Succes 2 nog een verdienstelijke Overwinning geboekt. Helaas te laat, want de kans op behoud heeft zij in de vorige promo tiewedstrijden reeds verspeeld. Dat dit niet noodig was geweest, heeft zij vanmiddag weer bewezen. Vooral in de tweede helft was Succes 2 niet veel sterker. Reeds onmiddellijk na den aanvang krijgt Succes een penalty te nemen. Groos schiet echter hoog over. Na ongeveer een half uur spelen weet Winterberg uit een voorzet van rechts de score te openen. Een mooi doelpunt (1—0). Beide doelen komen om beurten in gevaar, maar voor de rust wordt niet gedoel punt. Na rust maakt Groos er spoedig 20 van, met een vliegend schot. Een aanval van Posko wordt met een mooi doelpunt beloond (21). Dosko vecht hu om den gelijkmaker. Spoedig maakt Winterberg op dezelfde wijze als tevoren het derde doelpunt (31). Oude- Sluis geeft zich nu vrijwel gewonnen. Voor haar doel ontstaan ware belegeringen. In den stand komt echter geen verandering meer. DE KOOIJ -ELFTALDEBO. Gisterenavond waren de bezoekers op het Ankerpark-terrein getuige van een nieuwe nederlaag van Drukkerij-De Boer op voetbal- gebied. Hoewel Debo geenszins de mindere was van de elf vliegmenschen moesten z(j door een beetje pech met 1—3 het onderspit delven, nadat de rust met 0—0 was ingegaan. Na de rust maakte Debo spoedig het eerste doelpunt, dat door De Kooü direct beant woord werd met een tegengoal. Wat Debo dok probeerde het wilde niet lukken, terwijl De Kooij zoo gelukkig was met een fraai schot en een gelukje twee punten te bemach tigen. Enfin, volgende keer nog beter en de eerste overwinning zal spoedig binnen zijn. Bjj wijze van uitzondering zal de - wedstrijd Zeemacht 1MED 1 om 7 uur aanvangen, HET NIEUWE TEX. BOYS-TERREIN. Aan den Hollewalsweg te Den Burg is voor de Voetbalclub „Tex. Boys" een fraai voetbal terrein gereed gekomen. De officieele opening hiervan heeft op den Tweeden Pinksterdag met eenige feestelijkheden plaats. Om twee uur wordt een gymnastiek-demon- stratie gegeven onder leiding van den heer ft. Kievits. Om half drie heeft een voetbalwed strijd plaats tusschen Tex. Boys I en Texel II, In de rust Athletiekwedstrijden. Des avonds is ir een feestelijke bijeenkomst in het St. Jans mis te Den Burg. die 2 Juni wordt herhaald. K. V.T.-N IEUWS. A.s. Zondag trekken KVT 1 en 2 naar Leeuwarden, om aldaar in de seriewedstrij- den mede te dingen aan de K.V. Leeuwarden, Het KVT I twaalftal is als volgt: Dames: mevr. G. de Jongde Wit, mej B. de Jong, Sj. Kwast, Tini Jolen, T. 01., L. Herdersche. Heeren: K. v. d. Maas, J. Steindel, J. Groe- meweg, P. de Jong, C. Snoeij, W. de Jong. KVT 2 komt als volgt uit: Dames: M. v. d. Berg, C. Cl., T. Kwast, B. Geervliet, A. Herdersche, N. Cl. Heeren: W. Bakker, A. Kerkhoven, A. Gieles, C. Jolen, W. Greiner, G. Greeuw. P.D.V. „VICTORIA". Bovengenoemde vereeniging hield 1.1. Zon dag een vlucht vanaf Compiègne, afstand 417 km, in concours 187 duiven, los 8 uur 5 min., aankomst eerste vogel 2.41.48 en de É5o vogel 3.22.51. De prijzen werden verdiend als volgt: H. Rietveld le, 6e; Gebr. Ramler 2e; J. Kramer 3e, 8e; Duinker 4e, 24e, 25; a. de Ruiter 5e, 12e, 13e, 14e, 15e, 16e, 22e; Th. F. J. Goosen 47e; G. Leen 18e; C. Bruin 7e, 11e; L. Bak >e, 20e; J. Koster 21e; a. Bunck 23e; J. v. d. "'al 10e, 19e. De eerste vogel beha&de een snelheid van 10.48,43 m en de 25e vogel nog 057,42 m per Inin. a.s. Donderdag inkorven voor Corbeil, 510 km en Vrijdag vergadering. sport na arbeid op wieringen. De Heldersche boksvereeniging Sport na Arbeid gaf Zaterdagavond in de achterzaal Van Hotel de Haan te Hippolytushoef een hoksdemonstratie. Dit was de eerste van een serie demonstra tieavonden, die ter propageering van de edele bokssport door de S.N.A. in den kop van Noord-Holland zullen worden gehouden. De zaal was matig bezet, maar de aan wezigen hebben genoten van het gebodene. De heer C. J. Vrij vogel riep als waarne mend voorzitter den aanwezigen een harte- ijjk welkom toe, waarna onmiddelyk me ®orste partü werd aangevangen. De wedstrijden werden geleld door marsch van de n.w.o. te alkmaar. De Nederlandsche Wandel-Organisatie, goedgekeurd by Kon. Besluit van 2 Febr. 1934, no. 34, houdt op Zondag 14 Juni a.s. haar Nationale Wandeltochten van uit 5 cen tra van ons land. Ieder wandelaar (ster) van 14 jaar en ouder kan aan deze 35 km lange wandeltochten deelnemen. Deze wandeltocht wordt ieder jaar op den 2en Zaterdag en Zon- dag gehouden en mocht zich reeds eenige malen in de deelname van diverse buiten- landsche vereenigingen verheugen. Als herinnering ontvangt ieder die den marsch volbrengt de speciaal ontworpen bui tengewoon fraaie en duurzame medaille aan lint in de Nationale kleuren. Zij, die voor de 2e maal deze tocht volbrengen ontvangen een kroontje, voor verdere deelname wordt een nummer uitgereikt, terwijl op de gesp het jaar van uitgifte der medaille is vermeld. Inschrijvingen te richten aan den heer G. Dilling, Gr. Nieuwland 51, Alkmaar. RESIDENTIE-WANDELTOCHTEN. Op 6 en 7 Juni 1936 zal Den Haag staan in het teeken van de wandelsport. Op die dagen zullen ter gelegenheid van de „Resi dentie-Week 1936" marschen worden georga niseerd onder de algemeene leiding van Kapt tein J. N. Breunese, leider van de Internatio nale Vierdaagsche Afstandsmarschen van den N. B. van L. O. De parcoursen voeren de deelnemers door de mooiste gedeelten van de Residentie en zullen zoowel Hagenaars als niet-Hagenaars in verrukking brengen. De af standen bedragen 20 km voor personen van 14, 15 en 16 jaar en 30 km voor personen van 17 jaar en ouder. Degenen, die den marsch volbrengen, zullen een zeer origineele be looning ontvangen, terwijl tevens groepspryzen en extra-prijzen beschikbaar zyn, waaronder een prijs, welwillend beschikbaar gesteld door den Burgemeester van Den Haag. Een uitvoerig reglement met parcours' schets en -beschrijving is op aanvraag gratis verkrijgbaar bij den secretaris: F. C. H. Böhmermann, Kortrijkschestraat 19, Scheve- ningen. De daders wisten te ontkomen. Een Leidsche taxichauffeur is in den nacht van Maandag op Dinsdag onder de gemeente Alphen aan den Rijn het slachtoffer geworden van een even brutalen als lafhartigen over val met berooving. Tegen twee uur in den nacht hielden twee als schippers gekleede vreemdelingen te Leiden een taxi aan. De beide mannen, die Duitsch en Engelsch spraken, lieten zich naar Alphen aan den Ryn brengen, doch nog voor zy het centrum van de gemeente hadden bereikt, op een stil piint" aan den rijksstraatweg, lieten zy den cHauffeür, zekeren W. P. van Lieshout, stop pen. Bij het uitstappen deed een van de man nen het voorkomen alsof hy wilde afrekenen. Hy liet daarby wat geld vallen, blijkbaar in de verwachting, dat de chauffeur dit voor hem zou oprapen. Deze deed het echter niet en de beide vreemdelingen verzochten hem daarop op hun terugkomst te wachten. Zy begaven zich naar een tegenover de scheeps werf gelegen woonhuis, doch keerden byna onmiddeliyk terug. Terwyi een van de mannen den chauffeur een 5 Mark-stuk overhandigde met de opmer king, dat hy maar met Duitsch geld genoe gen moest nemen, sloeg de ander den niets vermoedenden chauffeur met een zwaren ha mer op het hoofd. Deze had nog de kracht om hulp te roepen, maar zakte daarna bewuste loos en hevig bloedend ineen. De schedel bleek hem gedeeltelyk te zijn ingeslagen. De beide aanranders trachtten zich daarop van den auto meester te maken, maar daar de chauffeur het contactsleutelje in den zak had, slaagden zij daarin niet. Het hulpgeroep van het slachtoffer had intusschen onwonen- den uit de slaap opgewekt. Een van de eer sten, die naar buiten kwam, was de heer Kempers en nauwelyks ontwaarden de beide mannen hem of zij namen ijlings de vlucht in de richting Alphen. De heer Kempers heeft daarop nog met zyn ei-gen auto de beide aan randers achtervolgd, doch zij bleken in het nachtelijk duister te zyn verdwenen. De po- titie die onmiddellijk werd gewaarschuwd, heeft daarna nog in alle richtingen gespeurd, doch tot dusver heeft men geen spoor van de mannen kunnen vinden. De chauffeur bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Nadat een medicus hem de eerste hulp had verleend, is hij in zorgwekkenden toestand naar het academisch ziekenhuis te Lelden gebracht. De daders gearresteerd. Na een sensationeele klopjacht, waaraan behalve de politie uit verschillende gemeenten in de Rijnstreek ook tal van landbouwers en particulieren hebben deelgenomen, is men er in geslaagd de hand te leggen op de beide daders van den overal op den Leidschen taxi chauffeur W. P. van Lieshout. Te ongeveer half elf ontving de Alphensche politie bericht van den inspecteur te Noord- wijk dat aldaar twee Duitschers, die wegens een of ander delict den dag voor den overval op het politiebureau waren ontboden, spoor loos verdwenen waren. Hun signalementen kwamen vrywel overeen met die van de beide vreemdelingen, wier aanhouding was verzocht. Terwyi de Noordwyksche inspecteur zich met fotomateriaal naar Alphen spoedde, kwam op het politiebureau aldaar telefonisch bericht in van het raadslid B. Sprey, dat in de Brugge- straat te Zwammerdam twee mannen waren gesignaleerd, die byna geheel aan de beschrij ving in de dagbladen beantwoordden. Onmiddeliyk begaf de poUtie zich naar Zwammerdam, waar een boerenarbeider kon mededeelen, dat de beide verdachten juist weer den Aarlanderveenschen polder in waren gevlucht. Daarop ontwikkelde zich een ware klopjacht. De politie van alle naburige ge meenten werden gewaarschuwd en de geheele omgeving werd afgezet. Ongeveer twee uur lang werd de uitgestrekte polder door politie en particulieren afgezocht en te ongeveer half één in den nacht slaagde de politie te Nieuw koop er in de hand te leggen op de beide mannen, die de daders van den overval bleken te zyn. Zy legden onmiddeliyk een volledige bekentenis af en werden naar het politie bureau te Alphen aan den Rijn overgebracht, waar zy aan een nader verhoor zijn onder worpen. Het bleken te zijn de 22-jarige monteur E. B., afkomstig uit Celle bij Hannover, die reeds gedurende vijf jaar te Noordwijk woont en de 27-jarige metselaar W. S., die eerst kort geleden uit Celle is overgekomen en bij zyn vriend zyn intrek had genomen. Beide man waren den laatsten tyd werk\oos en het lag daarom in hun bedoeling naar Duitschland terug te keeren. Ten einde gemakkelyk de grens te kunnen bereiken, hadden zy het plan opgevat den chauffeur neer te slaan en er met den auto vandoor te gaan. Tot dit doel hadden zy een zwaren hamer meegenomen, welke door de politie is gevonden. Zij hebben zich gisteren den geheelen dag in den polder schuil gehouden en eerst later op den avond waagden zij het zich op den openbaren we'g te vertoonen. Zij hebben daarby echter niet de minste voorzorgsmaatregelen in acht genomen zoodat hun verschijning in het stille Zwam merdam al spoedig opviel. Gebleken is, dat zij zich ook te Noordwijk reeds aan verschillende kleine beroovingen en inbraken hebben schuldig gemaakt. In den loop van den dag zullen zy ter be schikking worden gesteld van den officier van justitie te 's-Gravenhage. Verscheidene arrestaties in Den Haag, waaronder van eenige hoog geplaatste personen. Naar de „Nw. Rott. Crt." verneemt, is de Haagsche politie dezer dagen op het spoor gekomen van een aantal misdrijven, vallende onder art. 248bis van het W. v. S. (ontucht met minderjarige personen van hetzelfde ge slacht), die te 's-Gravenhage en elders ge pleegd zijn. De politie heeft hierin aanleiding gevonden allereerst een 17-jarigen jongeman,' leerling van een inrichting van middelbaar onderwys te 's-Gravenhage, aan te houden, die haar als by een of meer van de bedoelde misdrijven betrokken, was aangewezen. Het verhoor van dezen verdachte heeft een zeden- schandaal aan het licht gebracht, dat, naar het zich laat voorzien, grooten omvang zal aannemen en waarby reeds aanstonds per sonen uit verschillende kringen van de Haag sche samenleving ernstig gecompromitteerd bleken te zijn. Door inlichtingen van andere zijde werden de verklaringen van den eerst aangehoudene bevestigd. In deze gezamenlyke gegevens heeft de politie termen gevonden over te gaan tot aanhoudingvan acht personen te 's-Gra venhage, onder wie mr. L. A. R„ thesaurier- generaal van het departement van financiën; mr. F., raads-adviseur aan het departement van justitie; P., commies bij de Algemeene Rekenkamer; den literator C., student te Lei den; den pianist A. v. d. L. e. a. By de hun afgenomen verhooren hebben dezen voor het meerendeel bekend. Zij blyven in verzekerde bewaring opgesloten. Ten aan zien van mr. F. zou dit vandaag geschieden. Het onderzoek wordt voortgezet en hoogst- vermoedelyk zullen er dezer dagen nieuwe arrestaties, ook in andere steden, volgen, i Naar de N. R. Crt. verneemt is mr. F., een der personen, die door de Haagsche politie gearresteerd zijn, verdacht van betrokken te zyn bij het geruchtmakende zedenschandaal, gistermiddag voor de justitie geleid. Na een langdurig verhoor is hij door den rechter commissaris op vrije voeten gesteld. Voorts verneemt het blad nog, dat inge volge de bepalingen van het Ambtenaren reglement, mr, R. van rechtswege geschorst is als thesaurier-generaal, in verband met het feit, dat hij in preveniteve hechtenis is ge steld. i Vrouw valt haar buurman met een broodmes aan. Ofschoon het in de hoofdstad tot de gere geld terugkeerende gebeurlijkheden behoort, dat tal van menschen, die een radiotoestel bezitten, of wel te doen aanzien op het dis tributienet zijn aangesloten, het noodig oor- deelen een en ander zoodanig af te stellen, dat de buurt tot soms tien huizen verder overlast ondervindt van het lawaai, dat uit den luidspreker komt. zal het wellicht nog nimmer zijn voorgekomen, dat een slacht offer van dergelijke moderne kwellingen naar het mes heeft gegrepen en zijn kwelgeest daarmede te lijf is gegaan. Gisterenochtend is dit echter geschied en wel in de eerste Oosterparkstraat te Am sterdam voor perceel 39. Hier woont een 41- jarige man, die, toen hij om ongeveer halftien zyn woning verliet, en een by zijn huis ge legen steegje inliep, werd opgewacht door een in een hoogst opgewonden toestand ver- keerende 46-jarige vrouw. Voor de man eenige afwerende beweging kon maken, sprong de vrouw, gewapend mei een broodmes, op hem toe en bracht hem drie steken toe, welke hem resp. troffen in den linkerarm, het achterhoofd en waarschijn lijk in den mond; aangezien zyn lip een bloe dende snede vertoonde en hy bovendien en kele tanden had verloren. Terwijl de man luidkeels om hulp riep, tengevolge waarvan voorbijgangers toescho ten, ging de vrouw op de vlucht, doch zy' werd kort daarop door een agent aangehou den en naar het politiebureau aan de Lln- naeusstraat overgebracht. De man, die hevig bloedde, is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, vanwaar hy zich, na verbonden te zyn, naar huis kon be geven. By haar verhoor heeft de vrouw, die alleen op de eerste étage van perceel Eerste Ooster parkstraat 43 woont, medegedeeld, dat zy voornemen heeft gehad, den man te dooden, omdat zy reeds geruimen tijd ernstig over last ondervond van de te zijnen huize aan wezige radio, zoodat zy zich verplicht had gezien naar een andere woning om te kijken. De arrestante, die een nogal vechtlustige^ maar ook hoogst nerveuzen indruk maakte, zal wegens poging tot moord ter beschikking van de justitie worden gesteld. De vierkante beschuitjes van Paul C. Kaiser vallen geweldig in den smaak't Is dan ook een leuke afwisseling met de groote ronde beschuit en gemakkelijk voor 't maken van een hartig hapje! 9 voor 6 cent met Paula-bon De bekende groote ronde beschuit kost 9 ets. voor 9 stuks. vierkante N.V. PAUl C. KAISER, BESCHUITFABRIEKEN, ROTTERDAM Koopman te Amsterdam opgelicht door makelaar, die zich per vlieg tuig naar Weenen heeft begeven. Een koopman, die op het Daniël Willink plein te Amsterdam woont, heeft aangifte ge daan van het feit, dat hij door een in de Zuider Amstellaan wonenden makelaar is op gelicht voor een bedrag van f 29.000. De makelaar heeft zich per vliegtuig naar Wee nen begeven. De verdachte en de aangever stonden reeds verscheidene jaren met elkander in relatie. De makelaar verleende voor den koopman op ge zette tijden zijn bemiddeling voor het koopen van huizen, welke dan door laatstgenoemde met winst van de hand werden gedaan. De opdrachtgever had in den makelaar het volste vertrouwen en zoo dacht hij met een reëele zaak te doen te hebben, toen dezer dagen de makelaar hem mededeelde, zelf hui zen gekocht te hebben, in welke zaak de koopman op zijn voorstel voor een vierde deel kon participeeren. De koopman ging op de zaak in en betaalde aan den makelaar een bedrag van f 29.000 uit, waarvan hij kort daarna een z.g. bewijsstuk ontving, dat mede onderteekend was door een advocaat. Toen de koopman argwaan begon te koesteren en na vraag deed, verklaarde de advocaat, deze handteekening echter voor valsch en deelde hij mede, dat hij den inhoud van het stuk niet kende. De politie heeft de zaak thans in handen. Een moeilijkheid by het onderzoek is. dat de koopman geen onaantastbare bewijzen kan bijeenbrengen dat hij de f 29.000 betaald heeft. Hy heeft echter verklaard dat zijn vader en zuster bij deze betaling aanwezig zyn geweest, welk punt nader zal worden onderzocht, waar na, in overleg met de justitie, stappen tot opsporing en aanhouding van den makelaar zullen worden gedaan. Het onderzoek ten deze heeft thans reeds uitgewezen dat de makelaar by de K.L.M. passage naar Weenen geboekt heeft en per vliegtuig is vertrokken. Sleutel van de brandkast lag' gereed. Maandagavond laat is een inbraak ont dekt, welke in den loop van den avond, in elk geval na vijf uur 's namiddags, moet zyn ge pleegd, en wel op de tweede étage van per ceel N.Z. Voorburgwal 352, te Amsterdam, waar het kantoor van een meelimporteur is gevestigd. De deur was niet op het nachtslot gedaan en zoo konden de inbrekers gemakkelijk met een valschen sleutel binnenkomen. Op het kantoor was het hun alweer gemakkelijk ge maakt. In de lade van een kast, welke zy forceerden, vonden zy den sleutel van de brandkast, waardoor zij deze laatste zonder moeite konden openkrijgen. Een flinke buit viel den inbrekers in handen, n.1. een bedrag van ongeveer 2380, waarna zij spoorloos zyn verdwenen, na ook nog een lessenaar te hebben geopend. Een zeer felle brand is Dinsdagavond in het centrum van Alkmaar ontstaan in het 32 m. diepe pand van de gebroeders Spanjaard in de Langestraat, recht tegenover het stadhuis, waarin gevestigd is een muziekwinkel met een daaracher gelegen orgelfabriek. Deze brand ia zoo hevig geweest, dat de belde achter elkaar gelegen perceelen vrijwel vol komen in de asch zyn gelegd. De firma Spanjaard was juist eenige dagen geleden tegen brand verzekerd. Naar de oorzaak van den brand tast men in het duister. Het onderzoek is nog gaande. De belangstelling voor dezen brand was zeer groot. Dinsdagnacht bevonden zich eenige rijks ambtenaren op den lagen Kanaaldyk te Maas tricht. Omstreeks twee uur kwam uit de richting van de Belgische grens een bestel auto, waarvan de bestuurder aan het teeken om te stoppen zich niet stoorde, evenmin als aan de waarschuwingsschoten. Daarop werd de auto onder vuur genomen. Deze reed te gen de leuning van het kanaal en vernielde die over grooten afstand, voordat hy tot stil stand kwam. Het bleek dat de bestuurder, de bekende smokkelaar H. B., oud 26 jaar, en wonende te Maastricht, een schotwond in het hoofd had. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De geheel ver- nleiyde auto bieek geladen te zijn met sui ker en margarine. Het staat vast, dat men met brandstichting te doen heeft. De veelvuldige brandstichtingen van de laatste weken hebben de Eindhovensche be volking dermate verontrust, dat verschillen de bedryven en instellingen ertoe zijn over gegaan 's nachts hun panden te laten bewa ken. Het gemeentehuis en de overige ge meentegebouwen alsmede het postkantoor worden streng bewaakt. In tegenstelling met de vele geruchten be treffende arrestaties van brandstichers, deelde de commissaris van politie mede, dat er totdusver nog geen enkel persoon is ge arresteerd, die verdacht wordt de dader te zyn. Inmiddels zet de politie haar onderzoek in alle richtingen met den grootsten yver en nauwgezetheid voort. De commisasris van politie uitte de onder stelling, dat men hier met een pyromaan te doen heeft. Of deze man bij zyn luguber werk wordt geholpen, of geheel allen te werk gaat, is moeiiyk te zeggen. Dat hier een dwaas of een desperato aan het werk is, veronderstelt de commissaris van politie, omdat hy er niet het minste belang bij kan hebben, dat de ge bouwen. die hy tot zijn doelwit heeft gekozen, afbranden. Z(jn zoontje licht gewond. Gisterenochtend om kwart voor zeven heeft een van de onbewaakte overwegen onder de gemeente Weert een slachtoffer geëischt. De 45-jarige landbouwer Peters van Moesdijk- Weert reed op dat uur met een kar, geladen met melkkannen ,over den onbewaakten over weg by blokpost 35. Het was ter plaatse vry mistig, zoodat het niet onmogelijk is, dat P. geen goed uitzicht heeft gehad. Hij was op de kar gezeten toen hij den overweg passeerde. Op dat oogenblik naderde de boemeltrein uit Roermond en greep paard en kar. De man werd van de kar geslingerd en bleef langs den spoorweg liggen. Het paard werd op slag gedood en de kar versplinterd. De melkkannen lagen verspreid langs den dijk. Terstond werd hulp gehaald. Toen de echtgenoote van P. arriveerde, gaf haar man nog teekenen van leven; zy kon nog even met hem spreken. Toen echter dr. Franken uit Weert ter plaatse verscheen, bleek hy reeds te zyn overleden. P. laat een vrouw en zeven kinde ren achter. Een zoontje, dat ook op de kar zat, liep slechts lichte verwondingen op. Uitlokker vry gesproken. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft arrest gewezen in de Ossche brandstichtings zaak, waarin de 58-jarige H. L. van E. als verdacht van uitlokking door de Bossche rechtbank tot vier jaar gevangenisstraf was 1 veroordeeld. Zooals men weet betreft het den brand op 10 Augustus 1926 te Oss, waarby een vrouw en haar drie kinderen het leven verloren. In hooger beroep werd verdachte vry- gesproken. Gistermiddag is op het terrein van de be- tonfabriek der firma F. P. Bos te Alphen a.d. R. de 55-jarige gehuwde monteur W. A. Blom, die op een 6 m hooge breekinstallatie werk zaamheden verrichtte, zonder dat iemand er iets van merkte, omlaag gestort. Eenigen tijd later vond hem een arbeider bewusteloos aan den voet van de breekinstal latie liggen. Hij had ernstige schedelwonden, inwendige kneuzingen en tevens enkele gebro ken ribben. In zorgwekkenden toestand is hij naar het diaconessenhuis te Leiden vervoerd, waar hy spoedig na aankomst is overleden. Tragisch ongeluk te Nymegen. In de Steenstraat te Nijmegen, gelegen in de oude benedenstad, is gistermorgen de 12- jarige A. K., die daar aan het spelen was, getroffen door een brokstuk van een instor tenden muur. De knaap bleef hevig bloedend uit een zware hoofdwonde tusschen het puin liggen. Dr. Feikema verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer in vrywel hopeloozen toestand naar het Canisiusziekenhuis werd overgebracht, waar hij kort na aonkomst overleed. 31 Kinderen uit Zuid-Moravië zyn Dinsdag morgen verdronken, toen een veerboot een groep scholieren die op excursie was over het sterkgezwollen riviertje de Dyje zettte en door onbekende oorzaak kenterde. Een groot aan tal kinderen geraakte te water; zeventien hun ner konden niet meer gered worden. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Praag meldde Dinsdagavond nader: De vreeselijke ramp, die zich Dinsdag ochtend aan de Thaya heeft afgespeeld en waarvan, gelyk thans vaststaat, ten min ste 31 kinderen het slachtoffer zyn gewor den, heeft hier diepe ontroering gewekt. Vergezeld van den hoofdonderwyzer, van een onderwijzer en een onderwijzeres hadden de kinderen ten getale van ongeveer honderd het dorpje Rahwitse reeds in den prillen och tend verlaten. Het waren kinderen van de 3 hoogste klassen der lagere school, kinderen van tien tot dertien jaar, die op boerenwagens een tocht naar de zoogenaamde Vollauer- bergen, dicht by de Moravisch-Oostenrijksche grens zouden maken. Bij Nove Mlyne zouden de wagens stuk voor stuk op een platte veer schuit worden gezet, die ze dan naar den lin keroever der Thaya moest brengen. De rivier heeft daar ook onder normale omstandigheden Door AMILDA-zonnebrulncrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportlef bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 6'» ct. Doos 50 en 25 ct, een sterk verval, bovendien is zij daar tamelijk diep en de onmiddellyke nabijheid van een stuw dam veroorzaakt draaikolken en stroomver snellingen. De laatste dagen echter was de ri vier tengevolge van hevige slagregens buiten haar oevers getreden, zoodat de stroom by- zonder onstuimig was. De derde groep kinderen, die voor het groot ste gedeelte op den wagen gezeten, zou worden overgezet, was nog geen vijf meter van den wal toen de vloer van de veerschuit door mid den brak. De heftige golven rukten de praam verder in stukken en binnen enkele oogenblikken was alles, wat zich aan boord bevond in de diepte verdwenen. Slechts de hoofdonderwijzer had den stalen kabel weten te pakken, waarlangs het vaartuig gleed. De veerman en zijn vrouw hadden den oever zwemmend kunnen bereiken. De voerman van den wagen was de eerste, die trachtte eenige van de kinderen, die te water waren geraakt, te redden en probeerde de voorkomen, dat zij door de wild geworden paarden zouden worden vertrapt, waarby hij door een balk werd getroffen. Hfa' moest met een hersenschudding naar het zie kenhuis worden gebracht. Van de kinderen die op den oever wachtten tot hun beurt om over gezet te worden, maakte zich, toen zij hun kameraadjes voor hun oogen zagen verdrinken en met de golven worstelen een zinnelooze paniek meester. Sommigen renden gillend weg en zijn op het oogenblik nog niet gevonden. De onderwijzer Novotny, die het toezicht oven hen hield, snelde toen hij het ongeluk zag ge beuren, in een kleine boot toe en trachtte uit de golven zoo veei mogelijk drenkelingen aan boord te nemen. Met de kracht der wanhoop worstelend om tegen den stroom, die hem naar den stuwdam dreef, op te komen, slaagde hi[ er in negen kinderen binnen te krijgen, doch toen hij naar den oever wilde koers zetten, waar ondertusschen ook de onderwyzeres te water was gegaan, geraakte hy in een draai kolk en het bootje sloeg om. De geredde kin deren raakten opnieuw te water en dreigden door den stroom te worden weggesleurd. Met bovenmenschelijke krachten slaagde Novotny er in hen andermaal aan boord te krijgen. Er bestaat geen hoop meer, dat van de an dere 31 vermiste kinderen ook nog maar een zal worden gered. Van degenen, die niet onmid deliyk zyn verdronken, kan men aannemen, dat zij door de paardenhoeven zijn getroffen of in de modder van het riet waarmede de oever is begroeid, zijn omgekomen. Langs de rivier tot aan Lunenburg zijn gendarmerieposten uit gezet om te zien wat nog stroomafwaarts zal komen drijven. By wilde schietpartij vallen dertien dooden en zeven gewonden. Dertien menschen zijn gedood en zeven ge wond, doordat een aantal rebellen in een volle autobus bij Guadalajara in den staat Jaliseo in het wilde weg op de passagiers begon te vuren. Men gelooft, dat het hier een wraak neming betreft. De moordenaars worden door regeeringstroepen achtervolgd. Naar het Mexicaansche ministerie von Oor log voorts meldt, zyn bij een botsing tusschen regeeringstroepen en rebellen in de omgeving van San Miguel de Allende (ten N.W. van de hoofdstad) 25 rebellen, waaronder de aanvoer der, gedood. Ook te Guanajuato is het tot een bloedig treffen gekomen tusschen regeerings troepen en opstandelingen. De rebellen werden omsingeld, toen zij een bergpas in de nabijheid van de stad wild enbezetten. Zij werden door de troepen met machinegeweervuur bestookt,; met het gevolg, dat twintig hunner werden gedood. (Reuter.) Buizenden doen het schip uitgeleide. Met meer dan drieduizend menschen aan boord en honderd duizenden die haar van den wal hadden gadegeslagen, heeft de Queen Mary gistermiddag half vyf (G.T.) het Oceaan-dok te Southampton verlaten voor haar eerste reis naar New York. Er waren 20 extra trei nen met nieuwsgierigen uit Londen alleen aangkomen om het vertrek te aanschouwen. In de haven lagen honderden stoombootjes en particuliere jachten en een leger vliegtui gen en watervliegtuigen seinden uit de lucht wenschen voor een goeden reis. Kapitein Sir Edgard Britten heeft 50 eigenhandig geschreven brieven van Engel- sche burgemeesters by zich aan ambtgenoo- ten in de Vereenigde Staten en Canada. De nakomelingen van de Pelgrimvaders te Ply- mouth hebben een gelukwensch voor de in woners van Boston meegegeven, waar hun voorzaten het eerst geland zijn. Ook te New York worden reeds voorbereidingen getrof fen voor de ontvangst van het Engelscho schip. Het zal intusschen geheel van do weersomstandigheden afhangen of Sir. Egdar Britten reeds op deze eerste reis zal trachten den Blauwen Wimpel voor den snelsten over tocht voor de Cunard lijn en Engeland te her winnen. l' Te Cherbourg aangekomen. Do Queen Mary is te Cherbourg aangeko men 4 uur en twintig minuten na het ver trek uit Southampton. brengt iets aparts in Zomershirts, Zelf- binders, Hoeden, Overhemden en Fantasiésokken Vooral de prijzen zijn laag, dat is in aansluiting op de tijdsomstandigheden

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11