tot 1 Juni gratis. f O T O Schoorl en Alkmaar JtocA qwt Jfcd zat Wie zich NU abonneert, ontvangt de Heldersche Courant Stadsnieuws JAC. BE B©i® tweede blad heldersche courant van donderdag 28 mei 1936 Pinkster- en Verlovingsfeest Op BEIDE PINKSTERDAGEN per ESONA naar De reis naar Noorwegen voor onze jonge vrienden Voor Veilig Verkeer. REEDS MEER DAN 20 JAAR DE BEKENDE NAAM VOOR HET BESTE FOTOWERK KEIZERSTRAAT 113 TEL. 450 Onze excursie naar Texel. Visscherij Het sluitingsuur van de winkels in Koegras Retour Ie kaj. f 0.60, 2e kaj. f 0.40 Vertrek Den Helder 's morgens 8 u Kamer van Koophandel en Fabrieken. Licht op voor alle voertuigen. Ponderdag 28 Mei Vrijdag 29 t 20.35 uur iii 21.36 uur Maak het hun mogelijk door U op te geven als abonné op de Heldersche Courant. U krijgt de krant een maand gratis en ontvangt één gratis bewijs van deelname aan onze excursies naar de Ford' fabrieken en Schiphol. Met vurig enthousiasme, de jeugd eigen, hebben een groot aantal jongelui zich op gegeven voor het aanwerven van nieuwe abonné's, om een gratis reis naar Noor wegen te verkrijgen. Het is voor de jon gelui dan ook een ongekende gelegenheid, die dank zij een royaal gebaar van de direc tie van de Heldersche Courant geschapen Is. Om de toegang tot de nieuwe abonné's te krijgen is de voorwaarde voor een abon nement ook zoo gemakkelijk mogelijk ge steld. Men abonneert zich voor één jaar, en betaalt daarvan een half jaar (drie gul den) vooruit. Doch als men zich abon neert, krijgt men de krant een maand gratis, omdat het abonnementsgeld pas 1 Juli ingaat, terwijl men bovendien een gratis bewijs van deelname krijgt aan een van onze excursies naar de Fordfabrieken en Schiphol. Excursies, die buitengewoon interessant en leerzaam beloven te worden. Wij hebben deze gemakkelijke en aan trekkelijke voorwaarden voor een abonne ment gesteld, om het den jongens gemak kelijk te maken het vereischte aantal van zeven nieuwe abonné's aan te werven. Men begrijpt, het is een gemakkelijke rekensom, dat de directie van de Helder sche Courant op deze aanwerving geld toe moet leggen, doch zij meende in dezen tijd, waar het voor tal van ouders moeilijk is hun kinderen een vacantie-uitstapje te bezorgen, deze reis den jongens aan te moeten bieden. Het zal een reis worden die Jarenlang in het geheugen van de jeugdige deelnemers zal blijven en waarvoor ze ook u, die u nu opgeeft, dankbaar zullen zijn. Vandaag en morgen zullen onze Jonge colporteurs u bezoeken, stelt u hen niet teleur, doch geeft u nu op, u profiteert er dan tevens van dat u de Heldersche Courant een maand gratis ontvangt en van de excursie naar Amsterdam. Op het dd 9 Mei j.1. te Den Haag gehou den examen slaagde voor het Esperanto-diplo- ma B onze stadgenoot, de heer Th. van der Klaauw, leerling van den heer C. Govers. kampeerterrein den helder. In een advertentie ln dit nummer maakt de directie bekend, dat wegens stagnatie in den bouw van het Kamphuis het terrein met de Pinksterdagen nog niet beschikbaar zal zijn. vereeniging voor veilig verkeer den helder en omstreken. In ons verslag in de courant van Dinsdag J.1. van bovengenoemde vereeniging schreven wij, dat de burgemeester op zjjn benoeming tot eerevoorzitter der afdeeling niet direct een rechtstreeks antwoord gaf. Naar wij nu vernemen heeft hij aan het eind van zijn speech gezegd, dat hij de functie van eere- Voorziter gaarne zou aanvaarden. de speldjesdag van „draagt elkanders lasten". Het bestuur van de T.B.C.-vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" verzoekt ons alle dames en heeren, welke medegewerkt hebben tot het slagen van den Zaterdag j.1. gehouden speldjesdag, hartelijk te danken. De opbrengst was 307.52 ned. maatschappij voor nijver heid en handel. Dept. Den Helder om Omstreken. In vervolg op de rede van Prof. Polak, ge houden op 18 dezer, spreekt voor de ledenver gadering, te houden op Woensdag 3 Juni a.s., des avonds om 8 uur in de bovenzaal Café -'ostbrug, Koningsplein 1, de heer A. A. v. Sandick, secretaris van de Directie der Rotter- damsche Bankvereeniging, te Rotterdam, over het onderwerp: Waarom devaluaUe verwerpe lijk is. tn verband met de gebleken groote belang stelling voor dit onderwerp, stelt het Bestuur een beperkt aantal plaatskaarten beschik baar, welke kunnen worden aangevraagd bij den secretaris, den heer m. a. Grunwald, Hanaalweg 75. opening badseizoen te huisduinen. PeJ traditie getrouw, zal de opening van vfnde eiZ06n met Pinksterdagen plaats Zooals reeds eerder vermeld, meent het Be stuur van „Huisduiner BelaDg dat er getracht moet worden wat meer leven in de brouwerij e brengen, en reeds thans kunneD wij ver klappen dat het hierin geslaagd is. Den tweeden Pinksterdag en de twee vol gende dagen, dus 1, 2 en 3 Juni a.s. zullen er verschillende attracties in het dorp gehouden worden. r 0 Een zweefmolen, een fietsmolen, een Hoofd van Jut, oliebollen- en koekkramen zullen trachten het verblijf op Huisduinen aantrek kelijk te maken. Oudere plaats- en dorpsgenooten kunnen zich herinneren, dat omstreeks 40 jaren terug den tweeden en derden Pinksterdag de dagen waren dat ouders met hun kinderen naar Hulsduinen togen, om als het ware den zomer in te luiden. „Huisduiner Belang" heeft gemeend dit jaar een proef te moeten nemen, om evenals vroe ger, den trek naar Huisduinen te bevorderen. Plaatsgenooten, stelt het Bestuur niet te leur. Komt met Uwe familie, kennissen, maar vooral met Uw kinderen, naar Huisduinen. Men behoeft de stad niet te verlaten om te genieten; in en om onze eigen plaats vindt men van alles, wat men U elders bieden kan. Als weer en wind medewerken, belooft het een prettige seizoenopening te worden. noorder kunstkring. Men schrijft ons: Getrouw aan de jaarlijksche traditie zal de Noorder Kunstkring ook dit jaar weer zijn jaarlijksche tentoonstelling houden. Van 9 tot en met 14 Juni zullen de deuren van het ge bouw Musis Sacrum weder openstaan om U allen de gelegenheid te geven te komen zien wat dit jaar weder aan werk is gemaakt. Alle werkende leden der ver. zullen een werk stuk vertegenwoordigd hebben. En wanneer wij zeggen alle werkende leden kunnen wij daarbij voegen haast allen die op dit gebied in Den Helder iets goeds presteeren, zullen U toonen dat ook Den Helder in deze niet ach teraan komt. Ook zullen weer werkers van buiten mede exposeeren, enkele toezeggingen zijn al gedaan en zoodra definitief alle aange- vraagden hun medewerking hebben toegezegd zullen wij U op de hoogte brengen wie het zijn. Vorig jaar, bij ons 10-jarig bestaan, heb ben wij de geheele zaal van Musis in gebruik genomen, ook dit jaar zal dat weer zoo zijn, De toegangsprijs zal voor niemand een be letsel kunnen zijn om eens te komen kijken. Nog vele onder het Heldersche publiek weten niet dat reeds 10 jaren de N. K. in Den Helder kunst-expositie's houdt, en vermenen dat men om op dit gebied iets goeds te zien buiten de stad moet gaan. Het is jammer zooiets te hooren. Laat allen die dit lezen, zich komen overtuigen dat ook Den Helder in deze zijn plaats inneemt. crematie van den heer j. yv. van teeckelenburgh. Woensdag had te Westerveld de crematie van het stoffelijk overschot van den heer van Teeckelenburgh plaats. Omdat de heer van Teeckelenburgh een vooraanstaande plaats in de moderne arbei dersbeweging te Den Helder innam, was er flinke belangstelling uit Den Helder niet alleen, maar ook van Texel, Anna Paulowna Alkmaar en Amsterdam. De overledene, die de ziel was geweest van Helder's Fanfarecorps, werd vanaf de aula naar het crematorium gedragen door de leden van bedoeld corps, voorafgegaan door het corpsvaandel. In den stoet waren vertegenwoordigd o.m de heer Stevenson, voorz. van den Ned. Vis- schersbond, de heer Groot, betaalmeester aan den Vischafslag, de heer Goedknecht, markt meester, de heer Van der Vaart, wethouder van financiën, de heer Boogaart, gemeente raadslid en verschillende anderen. Voor het betreden van het crematorium klonk van het orgel het prachtige „Morgen rood" van de Nobel. De baar was met verschillende bloemstuk ken bedekt. De heer Boogaard nam het eerst het woord en memoreerde hetgeen de heer van Teeckelen- burg voor het Helder's Fanfarecorps was gweest. Van Teeckelenburgh zag in de muziek een krachtig middel voor propaganda en voor het vormen van een band tusschen de leden der arbeidersbeweging. Nooit was hem eenige moeite te veed en hij beheild, ondanks alles, altijd zijn optimisme. Voor dit alles bracht spr. grooten dank. De heer v. d. Vaart dankte den overledene voor hetgeen deze had gedaan voor de moderne arbeidersbeweging. Hij was een stevige wer ker en een trouw kameraad. Velen was hij ten voorbeeld en dit voorbeeld zal een aan sporing voor ons blijven om in zijn voetstap pen voort te gaan. De heer Goedknecht sprak in de eerste plaats in opdracht van den wethouder voor de visscherijen, den heer de Boer, woorden van weemoed en dank. In de tweede plaats als marktmeester. De samenwerking was altijd uitmuntend. Van Teeckelenburgh kon met allerlei menschen uitstekend omgaan, zoodat er brj zijn aanwezigheid altijd een prettige geest was. Daarvoor dankte hij niet slechts voor hemzelf, maar ook namens het geheele personeel en eveneens namens visschers, ven ters en handelaren. De heer Helder sprak namens den Bestuur- dersbond te Den Helder. Al ging zijn hart steeds meer uit naar de muziek, toch was de heer van Teeckelenburgh een volijverig partij man, die veel werk in dienst daarvan heeft verricht. Allen gewaagden van zijn prettig karakter, zijn opgewekten geest, zijn trouwe kameraad schap. Zelfs tijdens zijn ziekte, waarvan hij wist niet meer te zullen herstellen, bleef hij groote belangstelling toonen voor alles wat de muziek en de vakbeweging betrof. Allen spraken woorden van troost aan weduwe en kinderen voor wie hij was geweest een voorbeeldig echtgenoot en vader. Een familielid bedankte voor de bewezen eer. de rijwielstalling in %de „donkere duinen". een toppunt van vreugde en dan te weten dat U bjj ons een etui met zilver pleet theelepels als gesohenk ontvangt bij aankoop van Uw verlovingsringen REEDS MASSIEVE VOEGLOOZE RINGEN vanaf f 0.en graveeren gratis JUWELIER BEEMSTERBOER beeft voor U een groote collectie. van meurs, koningstraat 05. Linnenbankjes 1.35 I Serre-, Tuin- en Fietsmanden 2.80 I Terrasstoelen 2.75 Waschm. m. st. 1.90 Bekleede Wiegen 4.20 e'GEN werk, eens zoo sterk 11 In ons nummer van Dinsdag komt een ingezonden stuk voor betreffende bovenstaand onderwerp, en hetwelk onderteekend werd door den rijwielbewaarder A. Wint. Deze naam kwam verminkt over en moest luiden: A. Wüst. MET DE E.S.O.N.A. NAAR SCIIOORL EN ALKMAAR. De weerkundigen stellen in uitzicht, als ver goeding over den verregenden Hemelvaarts dag, een mooie zonnige Pinkster, met het oog daarop doet de E.S.O.N.A. op beide Pinkster dagen een goedkoope boottocht naar Schoorl en° Alkmaar maken. Voor de buitengewoon lage tarieven en vertrektijden verwijzen wij naar de heden geplaatste ingezonden mede- deeling. De „Drie-daagsche" van Veilig Verkeer. Vandaag is de „driedaagsche veilig-verkeers week" begonnen! Zjj zal duren tot en met Zaterdag a.s. In deze korte spanne tijds zal één deel onzer samenleving het andere op allerlei wijze, waarover dadelijk meer, op de gevaren van den weg wijzen. Den voetganger, den fietser, den automobilist. En dat andere deel zal hopenlijk vèèl, maar toch in ieder geval iéts, in zich opnemen van het vele, dat het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Ver keer op hem zal doen inwerken. Als we zoo eens de getallen bekijken, n.1. dat er in 1934, alleen in Nederland al 750 dooden vielen en 14.000 menschen door ernstige of minder ernstige verwondingen de gevaren van den weg aan den lijve ondervonden, dan moet het ons toch tot nadenken stemmen. Nadenken over de vraag: hoe komt dat nu? En als we de oorzaak gevonden hebben, dan komen we tot den verrassenden uitslag, dat in de meeste gevallen niet van een „ongeluk" sprake was, maar van een fout, een grove verkeersfout, hetzij door den voetganger, hetzij door den fietser of door den autobestuurder gemaakt. En als we nu weten, dat al die ongelukken op den weg onze eigen fouten zijn, zoodat het voorkomen ervan in onze eigen hand ligt, dan is het toch zeker wel dwaas dat er nog zoo vele slachtoffers vallen! De Bond voor Veilig Verkeer wijst in woord en beeld onze fouten aan, stelt' zich daarmee niet tevreden, maar wil ons bovendien lee- ren hoe we vrijwel zonder eenig ri>ico van het voor ons bestemde deel van den weg be zit kunnen nemen. We komen, al leerende, tot de ontdekking, dat de verkeersregels heele- maal niet moeilijk zijn, integendeel, logisch, eenvoudig en gemakkelijk om toe te passen. Ja, het is alles zoo eenvoudig, dat men zich werkeljjk afvraagt: hoe is het mogelijk, dat daartegen nog zooveel gezondigd wordt Nu de „Driedaagsche" van den Bond voor Veilig Verkeer ingaat, wenschen wij de actie van de plaatselijke afdeeling alle succes toe, en den inwoners van onze stad de bereidwil ligheid en... het verstandelijk inzicht om kennis te nemen van die actie. Zooals gezegd, op verschillende wijzen zal de Bond voor zijn idealen strijden. Zoo be schikt onze plaatselijke afdeeling over 5000 exemplaren van de Verkeerscourant, welke suggestief van tekst en beeld als zij zijn, een nuttige bestemming zullen krijgen. De Minis ter van Waterstaat, Z.Exc. Jhr. Ir. O. C. a. van Lidt de Jeude was zoo vriendelijk een inleidend woord te schrijven, waarvan wij hier citeeren: „Door ons, in het bijzonder in de ver- keersdagen, de gevaren, waaraan wij zijn blootgesteld, duidelijk voor oogen te stel len en deze voor ons te laten spreken, leert ons het Verbond den aard en den omvang daarvan kennen. Door doelma tige voorlichting worden wij in staat gesteld, ons van de oorzaken reken schap te geven en deze zooveel mogelijk weg te nemen. Door ons te toonen hoe onnadenkend heid en roekeloosheid aan de ongevallen schuld dragen, leert het ons beseffen, dat wij allen daarvoor verantwoordelijk zijn en slechts gemeenschappelijke stel selmatige bestrijding uitkomst kan bie den." Van deze 5000 Verkeerskranten zijn er 250 naar Wieringen, 250 naar Anna Paulowna en 250 naar Zijpe verzonden, waar zij onder de inwoners zullen worden verspreid. De res- teerende 4.250 exemplaren zullen hier ter stede „aan den man" gebracht worden en het is, dank zij de medewerking van den com missaris van politie, dat de verspreiding op zoo doelmatig mogelijke wijze kan geschie den. Dezer dagen zullen n.1. de agenten van politie de couranten aan de deelnemers van het verkeer uitreiken. Wij vertrouwen er op, dat elkeen, die de courant uit de handen van een dienaar van den Heiligen Hermandad ontvangt, haar mee naar huis zal nemen en haar daar zal doorlezen. Voorts heeft de po litie 500 exemplaren van het bekende drie hoekje, het embleem van Veilig Verkeer, on der haar berusting. Zij zal eiken automobi list zoo'n driehoekje overhandigen en hem (haar) verzoeken deze op de voorruit te wil len plakken. Het mooiste opstel over Veilig Verkeer. Destijds heeft de plaatselijke afdeeling van den B. v. V. V. aan de Openbare Lagere Scholen een rondschrijven gericht, waarin verzocht werd de kinderen van het 6e en 7e leerjaar een opstel te doen maken over „Ver keer". Dit verzoek is ook gegaan naar de Scholen voor Bijzonder Onderwijs. De kin deren hebben hun opstel gemaakt en inge leverd bij het Hoofd van hun school. Deze heeft de beste er uit gezocht en deze gezon den naar den Inspecteur van het Lager On derwijs. Deze kijkt de opstellen op zijn beurt na en aan de hand van zjjn advies zal het Be stuur van Veilig Verkeer prijzen uitreiken aan de leerlingen. Dit is een aardig idee en zeker van propagandistische beteekenis. Wij van onzen kant zullen ook een steentje bij dragen en het opstel, dat als het beste uit O de bus is gekomen in ons nummer van Za terdag publiceeren. Ter eere van hem of haar, die de beste journalistieke gave demonstreert en tevens ter meerdere propaganda van „Veilig Verkeer". De drie bekroonde opstellen zullen beloond worden met prijzen ter waarde van 4.50, 2.50 en 1.50. Een of meerdere van deze opstellen zullen in 't Juttertje van a.s. Zater dag geplaatst worden, benevens de namen van de prijswinnaars. De verkeersdagen zijn vanmorgen op eenigs- zins officieele wijze geopend, doordat de ver- keerskrant, allereerst door de motorbrigade aan het College van B. en W. werd uitgereikt. Een groot succes. Vijftig enthousiaste excursisten. Onze excursie naar Texel, waarmee gisteren de reeks van goedkoope excursies die de Hel dersche Coruant dezen zomer voor abonné's en kinderen van abonné's heeft georganiseerd, is geopend, is een groot succes geworden. Alle dingen werkten mee. Was de lucht 's mor gens nog vol dreiging geweest, toen we op de boot stapten met ruim vijftig kinderen, had de vriendelijke zon de wolken weggejaagd en was er een straling van jong voorjaarslicht. Verschillende moeders hadden hun jeugdige spruiten vergezeld en wuifden hen toe tot de boot de haven den rug toekeerde. Gelukkig bestaat er bij de jeugd nog weinig conventie en zoo was het ijs spoedig gebroken en werd het een groote groep, die samen het nieuwe, onbekende tegemoet trok. Zelfs heel veel kinderen hadden nog nooit den boottocht gemaakt en dus was het begin, de reis naar den overkant, al een feest. De meegenomen cadetjes en boterhammen met worst, de ge steriliseerde melk en heete thee in thermos- flesschen was spoedig frisch gemaakt en toen we voet aan wal zetten bij onze overburen, waren de magen wel voorzien. De tocht met een drietal autobussen over het Schapen-eiland was een nieuwe verrassing en uit de open ramen klonken opgewekt de nieuwste schlagers. Wat zag Texel er frisch uit in zijn voor jaarskleed, het deed zich op zijn best voor en onze jonge excursisten wisten die vriendelijk heid te waardeeren. Natuurlijk ging het eerst naar de Dennen en de ijscoman glunderde maar niet even toen zjjn kar door meer dan vijftig liefhebbers (sters) bestormd werd. De wandeling naar de Fonteinsnol gaf een eersten en gunstigen indruk van Texels den- nenbosschen. Hoe fraai is dit uitzicht daar boven op het duin, over bijna het geheele eiland. En bij het afdalen, wat was er een vreugde, die zich uitte in een wilden ren naar beneden. Net een troep jonge ganzen. Met den vogelwachter werd de wandeling door de duinen naar de broedplaatsen ge maakt. Honderden bij honderden zilvermeeu wen krijschten boven de hoofden van het ge zelschap. Het was een imposant gezicht. Tien tallen nesten met de groote bruine eieren, zwart gespikkeld, werden gepasseerd. Je moest oppassen dat je niet in de eieren stap te en in een van de nesten lag een jonge zilvermeeuw, een pakje dons, precies de kleur van het ei, waar het uit gekomen was, dezelfde zwarte spikkels. Het was een wonder dit stukje leven en de kinderen waren er bijna niet vandaan te slaan. En verderop, daar trippelde een heel nest jonge fazantjes leeg. De duinen zijn vol leven en de tocht, die ongeveer een uur duurde, was een genot, ook al vanwege het heerlijke weer, niet te warm en ook niet te frisch. Na het bezoek aan de meeuwenkolonie werd met de bussen naar de Koog gereden en op het breede strand hebben de jongens en meisjes zich een uurtje fijn geamuseerd. De terugtocht kwam nog veel te gauw en dat een van de bussen dienst weigerde, werd heelemaal niet erg gevonden, want nu kon het heele gezelschap in twee bussen naar Den Burg en dat was juist gezellig vol. Gisteren zijn de kaarten voor de jongelui weggegaan, die de volgende week den tocht naar Texel hopen mee te maken. Wij herinne ren er nog even aan dat tot Zaterdagmiddag 5 uur het geld op ons kantoor kan worden gestort. Van de volgende jongelui hadden we geen adressen, zij onvangen dus geen kaart en kun nen het geld op ons kantoor bezorgen, waarna zij hun bewijs van deelname in ontvangst kun nen nemen. Martha Meyer. Lena Haringa. Harmen v. Voorst. luilak. Zaterdag a.s. zal wederom gevierd worden de luilak. Reeds vroeg in den ochtend zullen veel jongens en meisjes present zijn om toch vooral dien morgen te laten blijken, dat op hen niet van toepassing kan zijn de betee kenis van den luilak. Reeds een tweetal jaren is men van de zijde der Speeltuinvereeniging bezig om op een gepaste en ordelijke wijze luilak te vieren. Ook a.s. Zaterdag organi seert het bestuur der Speeltuinvereeniging de luilakviering. Daartoe wordt uitgenoodigd de geheele Heldersche jeugd, niet alleen zij die lid zijn van de vereeniging, neen, allen, zon der uitzondering. Daartoe verzamelen de wandelende deelnemers zich te kwart voor vier op de tuinen in de verschillende stads- deelen en bij het Clubhuis in de Hoogstraat. Vandaar vertrekken zij naar het Stations plein, het centrale punt vanwaar men ver trekt naar strand en duinen. Ook voor hen, die in het bezit zijn van een fiets, bestaat gelegenheid deel te nemen aan de luilakviering. Zjj moeten zich te 4.30 uur verzamelen op den speeltuin. Kemphaanstraat, om vandaar te 5 uur te starten voor een fiets tocht. Voor de laatsten geldt het parool: houdt u aan de bevelen der leiders, denk aan het veilig verkeer. Wij wekken bij deze de ouders op wanneer hun kinderen deel mogen nemen aan de luilak, ze te wijzen op de viering door de Speeltuinvereeniging georganiseerd. Ook de hoofden van scholen kunen in deze hun ge waardeerde medewerking verleenen. Laten allen, zonder uitzondering, medewerken, op dat de lullakviering, evenals de voorgaande twee jaren, moge slagen. In verband met het bovenstaande verwijzen wij naar een advertentie van den Commissaris van Politie, opgenomen in dit nummer, waar in een krachtig optreden wordt aangekondigd tegen allen, die op „luidruchtige" wijze luilak vieren. Men late dus zijn kinderen met de Speeltuinvereeniging meegaan. gecontr. particuliere nacht veiligheidsdienst. Terwijl er ln den laatsten tijd nogal eens over insluipingen geklaagd wordt, lijkt het ons niet overbodig de aandacht te vestigen op den Gecontroleerden Particulieren Nacht- veiligheidsdienst. De aansluitingskosten zijn laag en de on dernemer wordt door velen als zeer betrouw baar aanbevolen. Men zie ook de advertentie in dit nummer. soirêe amusante in „musis sacrum". Zondag (len Pinksterdag) organiseert de directie van „Musis Sacrum" een avond vol variatie en amusement. Niet alleen dat er een nieuwe Band „The Novelty Five" zal optreden, maar de kor telings opgerichte Cabaretclub werkt mede, terwijl prijsvraag- en stemmingsattracties het geheel zullen aanvullen. Wij verwijzen onze lezers en lezeressen naar de in dit blad voorkomende advertentie. PINKSTERFEESTEN IN CASINO. De Casino-directie zorgt met de Pinkster dagen weer voor een attractie. Zaal en tooneel zullen ingericht worden als „Zomertuin" met lommerrijke priëelen, bloemen en plantendeco- ratie en dit alles fantastisch verlicht door een feeërieke illuminatie. In dit fleurige zomer- milieu speelt Harold Hill's dans-, show- en stemmingsband, bestaande uit 10 personen, met groote verscheidenheid zijn schlager repertoire. Dit orkest biedt zeer veel afwisseling; behalve het geven van Shows treedt er in op: het opera-accordeonduo Les Nobles en is nog extra geëngageerd de bekende Revuezanger Harry Boda uit de Meyer Hamel Revue, waarin hij hier 't vorig seizoen tezamen met Sylvain- Poons de hoofdrol vervulde Harry Boda treedt op in de Show en zingt ook de populaire revue- en operette schlagers. Beide Pinksterdagen is er dus zoowel 's middags als 's avonds in Casino weer een gezellige attractie, Tube SOcl, Pot90<±Bij alle drogisten De aalvangsten in het IJselmeer hebben in de afgeloopen week uitstekende resultaten op geleverd. Er werd veel meer aal aangevoerd dan de daaraan voorafgaande week. Wel waren de prijzen nogal gedaald, maar in het algemeen kwamen de schuiten door de grootere vangsten tot een bevredigende besomming. Ook de vaartuigen, die aan de haringvangst in de Waddenzee deelnamen, hebben zich nu alle op de aalvangst toegelegd. Ondanks de aanzienlijke vangsten der Noord- zeevisschers waren de besommingen maar matigjes te noemen. De tong, die in flinke kwanta gevangen werd en anders zoo stevig bijdraagt tot verhooging van de besomming, bleef zeer lagen prijs houden, hetgeen bitter te leurstellend voor de visschers is. Doch ook de andere vischsoorten bleven laag in prijs en men vraagt zich af of er dan heelemaal geen visch- etend publiek meer is. Het is om den zuid met de garnalen visscherij verre van rooskleurig. Hier en daar mocht maar twee dagen der week worden gevischt en dan slechts nog voor een zeer beperkten voor raad, zoodat de totaalbesomming wel zeer on voldoende moest zijn. Ook de botvisscherrj op de zeeuwsche stroo men is verre van voldoende om het bedrijf loo- nend te makën. Verschillende visschers hebben dan ook het bedrijf maar gestaakt, omdat ze de onderhoudskosten niet kunnen betalen. Overal blijft het beeld van de visscherij een somber beeld toonen en er is niemand die er een oplossing voor weet, tenzij men er alles op zet de afzetgebieden in het buitenland te ver- grooten. De te Julianadorp en Koegras gevestigde winkeliers hebben zich bij schrijven van 20 April j.1. tot B. en W. gewend met het ver zoek, te willen bevorderen, dat aan hen wordt toegestaan hunne winkels gedurende den z.g. zomertijd tot 9 uur n.m. voor het publiek ge opend te hebben. Uit een door den Commissaris van Politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat de aan leiding tot het doen van dit verzoek is ge legen in het feit, dat de meeste bewoners van Koegras, in verband met de veehouderij in dit landelijk deel der gemeente, des zomers den „ouden tijd" plegen aan te houden. Prac- tisch komt dit voor hen dus hierop neer, dat de winkels des avonds reeds om 7 uur worden gesloten. De winkeliers ondervinden hierdoor nadeel in hunne zaken. Aangezien de werktijd ln de plattelandsbedrijven des zomers over het algemeen laat eindigt, brengt dit vroege sluitingsuur der winkels bovendien voor het publiek groot ongerief mede. Ook van die zijde wordt inwilliging van het verzoek op prijs gesteld. Naar het gevoelen van den Commissaris van Politie, met wiens betrekkelijk advies B. en W. zich kunnen vereenigen, bestaat er, op grond van de boven geschetste bijzondere om standigheden, wel aanleiding om, door aanvul ling van de winkelsluitingsverordening, aan het verzoek van adressanten tegemoet te komen. B. en W. stellen daarom voor aldus te be sluiten. 28 M e i. In het Nieuws- en Advertentie blad van Castricum en omstreken (N.H.) kwam onderstaande annonce voor: „Dienstbode gevraagd voor dag en nacht en die genegen is eenig geld toe of kostgeld te geven. Voor goede behandeling wordt in gestaan. Brieven letter H. bureau van dit blad". Geachte letter H.l Uw advertentie gelezen hebbende, zoo neem ik eerbiedg de vrijheid op UEd. vaca ture te solllciteeren. Ik ben op heden in be trekking in Den Helder, maar wil ik wel eens wat van de wereld zien en ben alzoo wel ge negen om naar Castricum te komen. In de betrekking waar ik nu ben, verdien ik loon en moet ik eerlijk toegeven, dat zulks mij heelemaal niet coveniëert. Loon schept verplichtingen en bovendien: ligt niet de be looning voor het werk in het wérk zelf? Het wasschen, boenen, schrobben en poetsen is mij een dagelijksche vreugde en behoefte, en voel ik het dan ook steeds als iets lmoreels dat men mjj daar bovendien nog voor be taalt. Zoo beveel ik mij dan beleefd in Ued. gun sten aan. Voor het verheven genot Uw kachels te mogen aanmaken, Uw schoenen te mogen poetsen. Uw bedden te mogen opma ken, Uw bad te mogen reinigen, bied ik U 10 gulden per week, en hoop dat U dit aan bod zal aanstaan. En gaan ik uit van de ver onderstelling, dat ik 12 uur per dag mag wer ken, te weten van 7 tot 7. Maar mocht Uwe goedheid zich zoo ver uitstrekken, dat U mij veroorlooft reeds om 6 uur aan den slag te gaan, en de dagtaak uit te breiden tot 7 uur 's avonds, dan bied ik U ook gaarne 12.50 per week. Werken, zeer geachte letter H., maakt in tens gelukkig en zoo vrees ik, dat U op Ued. advertentie tallooze aanbiedingen zal krijgen en misschien wel veel voordeeliger dan de mijne. Ik misgun niemand zijn geluk, maar U zal begrijpen, dat ik voor mijn belangen opkomt en daarom verzoek ik U beleefd mij in ieder geval in de gelegenheid te stellen, met Ued. kennis te maken. Wij kunnen dan praten en mocht een ander Ued. een hooger kostgeld bieden dan mijn spaarduitjes mij veroorlooven, dan kan ik misschien wel iemand vinden, die mjj voor een redelijke rente het noodige geld leent om aan uw eischen tegemoet te treden. Want ik moet het met U eens worden. Uw moraal is de mijne en mijn moraal is de Uwe en wij moeten samen slagen. Geachte letter H. ik wensch geen vrije avonden en geen vrijen Zondag en geen vakansie om naar huis te gaan en geen nachtrust. Al die moderne uitvindingen zijn uit de booze en als ik ziek ben zal ik U scha devergoeding betalen om een hulp te nemen want U mag niet worden gedupeerd. Ik vind het niet noodig dat een dienstbode iets an ders eet als aardappels en brood want dat maakt maar kosten en om kosten te maken is onverantwoord. En om mijn goede wil te toonen voeg ik hierbij als goospenning 2 bankbiljetten van vijfentwintig gulden en veroorloof mij me reeds thans te noemen Uw zeer toegenegen dienstbode JAANTJE STAPEL. Aan de agenda van de openbare ledenverga dering, te houden op Woensdag 3 Juni a.s., ded namiddags ten 2 ure in het stadhuis te Alk maar, ontleenen wij: Opening. Vaststelling van de notulen der vergadering d.d. 10 Maart 1936. Ingekomen stukken: Afdruk van het verslag van de 18e verga dering van den Spoorwegraad met de daarbij behoorende verslagen van de Dienstregeling- Commissie en van de Commissie voor tarief- belangen. (Toelichting van den heer M. A. Kolster, lid van den Spoorwegraad). De bescheiden liggen aan het secretariaat ter inzage. Afschrift van een adres, gericht aan het Col lege van B. en W. der Gemeente Den Helder, van het Comité tot behoud van de Scheepvaart in het Heldersche Kanaal tot aan de Postbrug. (Toelichting van den heef M. A. Grunwald), Vragenlijst, gericht aan alle gemeentebestu ren in het district der Kamer, betreffende de heffing der Personeele- en Vermakelijkheids belasting op perceelen, of gedeelten van per- ceelen, uitsluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van houder van een koffiehuis, res taurant of andere inrichting tot het gebruiken, van spijzen en dranken tegen betaling. NOORDHOLLANDSCHE BRANDWAAR BORG MAATSCHAPPIJ VAN 1816 TE OUDKARSPEL. In de op Maandag 25 Mei in het „Gulden Vlies" te Alkmaar gehouden Algemeene Ver gadering van Directie, Commissarissen, Hoog ste Deelhebbers en Agenten der Noordhol- landsche Brandwaarborg-Maatschappij van 1816 te Oudkarspel werd het verslag uitge bracht over het 118e boekjaar, waaruit bleek, dat, niettegenstaande de ongunstige tijdsom standigheden de bedrijfsresultaten goed ge noemd kunnen worden. Het premie-inkomen bedroeg over 1935 f 355.247.03i/, tegen f 348.097.46 over 1934, het reservekapitaal f 226.897.26. Aan schaden werd uitbetaald f 195.272.30, waarvan f 158.958.21 voor eigen rekening. De accountantscontrole over de Maatschappij werd verricut door het Accountantskantoor Van Teeseling te Amsterdam. De aftredende commissaris de heer H. C, Oud werd herkozen. De heer A. Wonder Pzn. werd gehuldigd in verband met het feit, dat hij 25 jaar geledeü tot Commissaris werd benoemd,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9