GEZOCHT JO BRUGMAN Mantels Complets Japonnen jb'mxoen en 3e &UUÏ 3e hoop 3e hoop Evangelisatie Palmstraat Chr. Mannenkoor Bij Examens Middelbare Handels- Avondschool. voor NEDERLANDS, net flink Meisje Verlaagde prijzen Met hoed cadeau HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 6 JUNI 1936 Kindje overleden. Man door een neervallende kist getroffen. Zedenmisdrijf. Incident aan de Duitsch- Nederlandsche grens. Een steelzieke jufrouw. Per fiets naar Indië. Sneltrein Weenen-Parijs ontspoord. Twee dooden, tien zwaar gewonden. De sluikhandel in Noord-China. Amerikaansche souvenirjagers plunderen de Queen Mary. Gevlogen vogel. Na het proces Hauptmann. Een nieuwe arrestatie in de zaak-Lindbergh. John D. Rockefeller. Onder gevangenen. Een nieuw bestrijdingsmiddel van pest. Overweldigende belangstelling voor de Queen Mary te New York. Noodweer in het Noorden in Italië. Oosulndië Opleiding van miliciens voor vlieger Autobus omgekanteld. Luchtvaart De Hindenburg naar Friedrichs- hafen. Vliegsport in het hooge Noorden De chef van den Duitschen luchtstaf gedood. BUITENLAND De Prawda over de gebeurtenissen in Noord-China. De staking in de Antwerpsche haven. Openbare werken te AddisAbeba. Humaniseering van den oorlog. Stoomvaartberichten, Burgerlijke Stand REPETITIE IN DE MARINE-CANTINE Begr. Vereeniging te Koegras DUINOORD - DONKERE DUINEN ZONDAGMIDDAG 3.30 UUR THE MELODY KINGS „HERMES" REISBUREAU Nette ijsventer gevraagd vermoedelijk voor 4 uur. J. OELGORGE, Hoofdgr. 27. Ter leen gevraagd ff500 aflOOO WONINGRUIL. aangeboden Heer, welke zich aan mij bekend maakte als Hem wordt verzocht zich met mij in verbinding te stellen. gegadigden voor de Alleen- Vertegenwoordiging gevïaagd aangebeden aangeboden Kinderwagen fe koop een moderne Kinderwagen. KANO „Watergeus". schitterend mooi Woonhuis KEIZERSTRAAT gevxaagd BELASTIN GPLAATJB Adres: Weststraat 64, jVlan door een trein doodgereden. Gistermorgen is op de spoorbaan Alkmaar- jjeilo het lijk van een 44-jarigen employé van de St. Willebrodus Stichting te Alkmaar gevonden. De man is waarschijnlijk door de duisternis misleid Donderdagavond laat door den laatsten trein van Alkmaar overreden en gedood. Het lj^-jnrig dochtertje van den heer poedens te Westerlee, dat onlangs een kan Kokende koffie over het lichaam kreeg, is in bet r.k. ziekenhuis te Winschoten aan de ge volgen overleden. Enkele arbeiders waren gistermiddag aan de Anthoniuslaan te Blerick bezig een kist met glas van ongeveer 800 kg. aan een touw naar boven te trekken. Hierby is het touw gebrokende 42-jarige patroon L. Bouts werd door de neervallende kist getroffen. De on gelukkige liep een dubbel beenfractuur en ernstige inwendige kneuzingen op. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het zieken' huis te Venlo vervoerd. wrakken voor onze kust worden opgeruimd. Het bergingsvaartuig Phylis Hudson is van Maassluis in de Buitenhaven te IJmuiden aangekomen om de wrakken, welke zich naby onze kust bevinden, o.m. die van de Salento en Shonga, zooveel mogeiyk op te ruimen. Hiet alleen de scheepvaart ondervindt last van deze wrakken, doch ook de kustvisschers- vaartuigen, welke met het vischtuig daarop vastloopen, waardoor de netten vaak ernstig worden beschadigd. big met 2 koppen. I Bij den landbouwer Bulten te Zelhem is een big met twee koppen geboren. Het dier heeft drie oogen. l De zedenpolitie te Amsterdam heeft een 23-jarigen man in zijn woning in de bloemen- buurt te Amsterdam-Noord gearresteerd. De man had zich schuldig gemaakt aan een zedenmisdrijf met een achtjarig meisje, dat by confrontatie in den arrestant den dader her kende. Uit het nader onderzoek is gebleken, dat de man reeds eerder pogingen tot soortgelijke delicten heeft gedaan. Donderdagimddag heeft aan de grens te Kerkrade een ernstig grensincident plaats gehad. Zekere G. Lüskens, wonende te Kerk rade, fietste over de Nieuwstraat huiswaarts. Tegenover het Nederlandsche douane kantoor- Holz stonden de Duitsceh politieman Mommers en een Duitsche douane-beambte in uniform. L. bemerkte dat zij iets van hem moesten hebben. Hij vluchtte over Duitsch gebied en kwam ruim 50 M. verder weer op Neder- landsch gebied vlak by het café-restaurant Bock, achtervolgd door de Duitschers, van wie een een revolver getroken had. De politie-beambte heeft zich op Neder- landsch gebied begeven en getracht L. over de grens te trekken. De politie uit Kerkrade heeft L. tenslotte weten te bevrijden. De oorzaak van het optreden van de Duit schers zou zijn, dat L. 3 of 4 jaar geleden getracht heeft als taxi-chauffeur een Duit- schen Jood over de grens te brengen, die later wegens smokkelarij van deviezen te Gladbach is veroordeeld. L. wordt er van verdacht van deze zaak op de hoogte te zijn geweest. De 25-jarige mej. R. H., wonende te Smilde, wist zich Donderdagmiddag in de Hema in de Heerestraat te Groningen ongemerkt een hoedje op de lokken te drukken. Zij slenterde verder en maakte van de gelegenheid gebruik haar tasch vol te stoppen met allerlei snuis terijen. Toen zij bezweek voor de bekoring van een kunstbloem, werd zy betrapt. Bij fouilleering bleek, dat zij een flinken buit had gemaakt en dat de coupon stof, die zij onder den arm droeg, was gekaapt uit een anderen Winkel in de Heerestraat, waar zij even te Voren een bezoek had gebracht. Het is niet de eerste keer, dat deze juffer zich aan een dergelijke steelzucht overgeeft. Zy is ter be schikking van de justitie gesteld. r Uit Silvolde (Geld.) zijn Donderdag de heeren H. Boekhorst en Govers per rijwiel naar Nederlandsch Oost-Indië vertrokken. Ze Willen daar trachten werk te vinden. Per rij wiel trekken ze door Duitschland en Oosten rijk naar Athene, waarvandaan zy een korte Zeereis zullen maken, om daarna de reis per f'ets voort te zetten. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Buitenland Het D.N.B. meldt uit Weenen: Dy het station Ebelsberg bij Linz is gister avond de sneltrein WeenenParijs ontspoord. He locomotief en verscheidene wagens vielen om en werden vernield. Het aantal slacht offers bedraagt volgens niet-officieele berich ten twee dooden en tien gewonden. Een of ficieel bericht is nog niet verstrekt. Het ongeluk zou te wijten zyn aan het feit de machinist door een sein, dat op on veilig stond, is gereden. Overval op een Chineesch douanedepot. Woensdagnacht heeft een meer dan 100 mah sterke bewapende troep, die volgens de be lichten uit Koreanen en Japanners samenge steld zou zijn geweest, getracht, zich meester te maken van een depot van smokkelwaren, tolKe op het station van Tsi nan foe door e douane in beslag waren genomen. De overval leidde tot een gevecht met de Chineesche be wakers, waarbij aan beide zijden een aantal personen gewond werd. De ,,New York Herald Tribune" meldt, dat ook de „Queen Mary" niet aan de plunder- zucht van de Amerikaansche souvenirjagers te ontkomen. Sedert de aankomst te New- York hebben meer dan 35.000 bezoekers zich meester gemaakt van tafelbenoodigdheden, planten, pendules, kalenders, aschbakken en porceleinen voorwerpen. De chef-steward, die zyn tranen nauwelijks kon bedwingen bij het zien van de schade, verklaarde, dat de voor werpen met behulp van nijptangen en schroe vendraaiers moeten zijn verwijderd. Intus schen worden voorbereidingen voor de terug reis naar Southampton getroffen. De Zwitsersche politie heeft, naar de „Ti mes" uit Genève meldt, een bevel tot inhech tenisneming uitgevaardigd tegen een Duit- schen student, Franz Kubler, die in Bazel stu deerde en voorzitter van de Duitsche studen- tenvereeniging aldaar was. Kubler is na waarschuwing door een vrouw, naar Duitsch land gevlucht. Men gelooft, dat hy een spion is. Kort voor de hermilitarisatie van de Rijn zone werd in den Elzas een Zwitsersche in woner van Bazel gearresteerd, die in het bezit was van belangrijke militaire documenten over de Fransche defensie. Hij heeft kort ge leden bekend, dat hy die documenten moest overhandigen aan Kubler. 15.000 dollar gevonden in de woning van Hauptmann. In de vroegere woning van Bruno Haupt mann te Trenton is 15.000 dollar, gevonden, een gedeelte van het losgeld, dat hij ontvan gen had van kolonel Lindbergh, voor de terug gaaf van diens ontvoerde zoontje. Het geld zal door Cummings, den procureur-generaal van New-Yersey, aan kolonel Lindbergh ter hand gesteld worden. Wilentz, die het O. M. waarnam in het pro- ces-Hauptmann heeft verklaard, kolonel Lind bergh ervan verwittigd te hebben, dat het geld te zijner beschikking was. Hij wacht nu op verdere instructies van Lindbergh. Uit den staat New Jersey wordt gemeld, dat H. Parker, de bekende detective, die gou verneur Hoffmann heeft bijgestaan by zijn particulier onderzoek in de zaak-Lindbergh, gearresteerd is. Zijn uitlevering aan den staat New York is reeds verzocht. Parker wordt er van beschuldigd, de hand gehad te hebben in de ontvoering van den advocaat Wendel. Zyn gezondheid uitstekend. Naar wy in de Daily Telegraph lezen, is de gezondheidstoestand van John D. Rockefeller, den petroleummagnaat, uitstekend. Hy ver trok uit Ormond in Florida, waar hij altijd den winter doorbrengt, naar zyn zomerresi dentie in de buurt van Lakewood, in den staat New Jersey. Toen Rockefeller zich Woensdag naar den trein begaf, liep hij met veerkrachtigen tred, terwijl hij vorige jaren in een rolstoel naar het perron gereden moest worden. Rond zijn slaapkamer in zyn huis by Lakewood is een glazen galerij voor zonnebaden gebouwd ter breedte van 15 meter. De moord op Loeb. Men weet, dat de moordenaar Loeb, die een straf van levenslang uitzat in de strafgevan genis te Joliet, in Illinois, eenigen tyd geleden door een medegevangene was gedood in een gevecht in de badkamer van de gevangenis. De daad was gepleegd met een scheermes en de dader beweerde door Loeb te zijn be dreigd. De jury heeft deze verklaring aan vaard en den dader, den 21-jarige James Day, onschuldig verklaard. Loeb, die zelf nog een jongen, met zijn mak ker Leopold, een knaap van 14 jaar, had mee getroond en op een eenzame plek omgebracht enkel om eens sensatie te hebben ver dwijnt dus uit de historie. Het geval Loeb- Leopold is een der merkwaardigste uit de annalen der psychologische criminologie. De Russische arts Pokrowskaja heeft met behulp van de pestbacteriophaag een nieuw soort pestbacteriën gekweekt, die niet ge vaarlijk zijn voor het organisme en het im- mum maken voor de ziekte. Langdurige proefnemingen (dr. Pokrowkaja heeft haar eerste culture van deze pestbacteriën reeds vyf jaar geleden verkregen) hebben eerst op dieren aangetoond dat reeds zeer kort na de inenting een volkomen immumiteit voor de werkelijke ziekte verkregen werd. Daarna hebben zy en een andere dokter een proef neming op zichzelf genomen, die eveneens goed afgeloopen is. Dezer dagen heeft in het volkscommissariaat van gezondheidszorg te Moskou een conferentie over de nieuwe ont dekking plaats gehad, die twee dagen ge duurd heeft, bij welke gelegenheid bleek, dat ook een microben-instituut te Saratof een dergelijke ontdekking gedaan had, die voor- loopig echter nog slechts op dieren beproefd was. De Queen Mary heeft een vlaag van hitte meegebracht naar New York, maar ondanks de temperatuur van meer dan 80 graden, was de animo onder de New Yorkers, om het schip te zien geweldig groot. Dinsdag werden totaal 600 personen aan boord toegelaten, en ten minste evenveel werden afgewezen, omdat er geen tijd meer was. Woensdag moest men een dollar betalen voor de bezichtiging, maar er waren weer duizenden bezoekers. Zeer ve len zullen hun belangstelling moeten bedwin gen tot een volgend bezoek van de Queen Mafy. Het schip begon Maandag direct na aan- komst al aan de voorbereiding van de terug reis. 60.000 gallons stookolie werd in zijn reservoirs gepompt, en de voorraad leeftocht werd aangevuld met 2000 pond koffie, 2000 gallons melk, 14 ton aardappelen. 30.000 eieren etc. Dinsdagmiddag 1.30 uur begint de terugreis. De president-directeur van de Cunard, Sir Percy Bates, is door Roosevelt op het Witte Huis ontvangen. Het Noorden van Italië wordt sinds eenige dagen geteisterd door slecht weer. Het peil van het Como-weer is met twee meter ge stegen, het grootste plein van Como staat voor een deel onder water. Op den Simplon- pas ligt een laag versche sneeuw van 40 cm dikte. In Novara is de temperatuur gedaald tot het vriespunt, een voor Italië in dezen tyd van het jaar ongewoon verschijnsel. Bij Pesaro is een visschersboot door den storm verrast. Een visscher is om het leven gekomen. Een 200 m hooge windhoos heeft bij Legnano groote schade veroorzaakt, vee werd gedood, tal van menschen bekwamen letsel. In de buitenwijken van Milaan zijn eenige straten onder water geloopen, de rivieren Renza en Olona hebben het oevergebied blank gezet, terwijl het water ook ln een viertal fabrieken is doorgedrongen. Batavia. Binnenkort zal, nadat de goed keuring van de regeering hierop is verkregen, worden afgekondigd een nieuwe regeling voor de opleiding van dienstplichtigen tot vlieger bij de luchtvaaratafdeeling. Dienstplichtigen in den leeftijd van 19 tot 25 jaar zullen, volgens deze nieuwe regeling, bij de luchtvaartafdeeling kunnen worden op geleid tot officier-vlieger dan wel onderoffi cier-vlieger. Zij zullen na hun opleiding een verbintenis moeten aangaan als vlieger voor den tijd van zeven jaar, waarvan vier of vijf jaar in werkelijken dienst, en de rest buiten werkelyken dienst. Na beëindiging van het dienstverband ontvangen de officier-vliegers in kort verband een gratificatie van 5000, de onderofficier-vliegers 3000. De opleiding voor deze onderofficier-vliegers zal in Juli aanvangen, die voor officier vliegers op 1 November. Twaalf inzittenden gewond. Op Hemelvaartsdag, 's middags half vyf, is een autobus van den autobusdienst Tidar op weg van Magelang naar Djogja, ter hoogte van de desa Mertojoedo, nabij Magelang, tijdens een zware regenbui, waarby de weg zeer glad was, van den weg af geslipt en in de drie meter lager liggende sawah terecht gekomen. De autobus, die links op den weg reed, slipte naar rechts en sloeg vervolgens over den wegberm heen in de sawah. Een twaalftal inzittenden, waaronder zich als eenige Europeaan ook bevond dr. C. Hooy- kaas, leeraar aan de A.M.S. te Djogja, werden min of meer ernstig gewond. De autobus is grondig vernield; de bodem is er totaal uit geslagen. Gisterenmorgen half negen is het lucht schip „Hindenburg" van het vliegveld Rhein- Main te Frankfort a. d. M. naar Friedrichs- hafen vertrokken. De tijden veranderen. Twee jaar geleden, in den tijd van het ont zet van de schipbreukelingen van de Tsjeljoes- kin, was een vliegtuig nog zoo iets nieuws voor de inwoners van Oeëllen, dat de Tsjoekt- sjen ze zelfs niet durfden naderen. Op het oogenblik is de geheele jeugd van Oeëllen lid van de eerste luchtvaartclub, die op het Tsjoektsjen-schiereiland opgericht is. Het val- schermspringen en zweefvliegen worden dr-uk beoefend. Bij vliegongeluk. Woensdagochtend is op het vliegveld van Dresden, een vliegtuig neergestort. De twee inzittenden, de chef van den generalen staf van de luchtmacht, luitenant-generaal We ver, en de onderofficier Kraus, zijn by het ongeluk om het leven gekomen. Het toestel, de D.-UZON, dat ter beschikking van het rijksministerie van de luchtvaart stond, is slechts enkele oogenblikken na de opstyging, terwijl het nog boven het vliegveld zweefde, gevallen. Naar aanleiding van de gebeurtenissen in Noord-China merkt de Prawda op, dat de anti-Japansche stemming steeds breedere lagen der bevolking in Noord-China aantast en aldus een ernstige bedreiging vormt van de uiteindelijke annexatie-plannen der Japan ners. De beweging tot het bieden van weer stand aan de Japansche aggressie werkt te Tokio ernstige bezorgdheid. Het feit, dat een aanzienlijk gedeelte van de officieren en bijna alle soldaten van het 29ste Chineesche leger ten prooi zijn gevallen aan de anti-Japansche stemming, vormt in het bijzonder een oorzaak voor Japansche ongerustheid. Ten slotte, zoo schrijft het blad verder, zijn Noord-China en een belangrijk gedeelte van Binnen-Mongolië reeds door Japansche troepen bezet. De stakers mogen niet stempelen. „De Standaard" verneemt, dat de Dienst voor Arbeidsbemiddeling bekend heeft ge maakt, dat de stakers niet mogen stempelen, zoodat zy alleen aangewezen zyn op de gel den, die door de syndicaten verstrekt zullen worden als steun. De toestand onveranderd. Aan de haven van Antwerpen was de toestand gisterenochtend onveranderd. De staking is nog steeds algemeen. In alle goed ingelichte kringen is men na de hoop op ontspanning, Donderdagavond bij het einde van de vergadering \fin de natio nale havencommissie gekoesterd, Vrijdag heel wat pessimistischer gaan oordeelen over den toestand, in het leven geroepen door de sta king van de havenarbeiders te Antwerpen. Men blykt van hooger hand op alles voorbe reid te zijn en heeft dan ook nieuwe detache menten bereden en onbereden gendarmerie naar Antwerpen doen vertrekken. Het is im mers geen kleinigheid voor de bewaking te zorgen van de kaden, de loodsen en andere opslagplaatsen, die zich over een lengte van ongeveer 46 km uitstrekken. Een deel van den patrouilledienst wordt reeds door de in- fanterie-regimenten, behoorende tot het Ant werpsche garnizoen, verzekerd. Het personeel van de auto- en trolleybussen staakt. De staking heeft zich Vrijdag in de eerste middaguren uitgebreid tot het personeel van de Antwerpsche autobussen en trolleybussen. Dit personeel heeft het voorbeeld van de ha venarbeiders gevolgd en zonder voorafgaande waarschuwing het werk gestaakt. De toestand elders. Te Oostende, Brugge en Zeebrugge is alles rustig aan den havenkant, hoewel vele zee schepen thans deze havens zijn binnengeloo- pen. Verschillende schepen hebben Antwerpen verlaten met bestemming naar Rotterdam. Een onderhoud by minister-pre sident Van Zeeland. In het kabinet van den heer Van Zeeland had Vrijdag een bijeenkomst plaats, aan welke, behalve de minister-president, ook de ministers van binnenlandsche zaken, justitie en arbeid deelnamen. Verschillende maatrege len betreffende de handhaving van de orde te Antwerpen en de eventueele oplossing van hét geschil werd overwogen. Het Italiaansche bestuur heeft een plan voor openbare werken opgesteld, waarbij allen die in Addis Abeba geen werk hebben, te werk zullen worden gesteld zonder onder scheidt van nationaliteit. De werkzaamheden zullen morgen beginnen. Teneinde te voorkomen, dat op kunstma tige wijze de kosten voor levensonderhoud zullen stygen, zal een maximumloon voor in boorlingen en Europeanen worden vastge steld. Vrysteden voor vrouwen, kinderen, ouden van dagen en gebrekkigen. Naar Reuter uit Genève meldt, heeft dr. Sant Paul, algemeen geneesheer van het Fransche leger, daar een lezing gehouden over de humaniseering van gewapende con flicten. Hy drong er op aan bij gewapende conflict in alle landen plaats af te bakenen die onder den naam „plaatsen van Genève in oorlogstyd aan alle militaire actie zyn onttrokken. Daar zouden dan vrouwen, kin deren, ouden van dagen, gebrekkigen enz. worden bijeengebracht Deze plaatsen zouden onder controle komen van neutrale door da partijen in het conflict erkende commissaris sen. Besloten is een vereeniging in het leven te roepen, die in Zwitserland de verwezenlijking van het plan zal voorbereiden. Stoomv. Maatsen. Neder.and. Chr. Huygens, 4 Juni te Batavia. Enggano, pass. 2 Juni Gibraltar. Johan van Oldebarnevelt, 5 Juni van Genua. Salabangka, 4 Juni van Padang. Kon. Paketv. Maatschappij. Barentsz, 2 Juni van Beira. Bontekoe, 30 Mei van Batavia. Nieuw Holland, 3 Juni te Brisbana, Rotterdamsche Lloyd. Dempo, 4 Juni te Southampton. Djambi, 4 Juni te Bremen. Garoet, 2 Juni naar Singapore. Indrapoera, 4 Juni van Gibraltar. bon. Holl. Lloyd. Montferland, 3 Juni van A'dam. van Den Helder ONDERTROUWD: C. Otten en D. Make laar. GETROUWD: E. Dekker en S. J.' v. <L Voorde, M. J. Leemans en P. Riekwel. BEVALLEN: D. VeenAarsen, d., M, SlagterJonkers, z. OVERLEDEN: J. van Dok, 74 jaar. Met hartelijke dankbaarheid melden we de geboorte van onze Dochter GELINA K0RNELIA. P. KLAASSEN. G. K. KLAASSEN— Heinen. 5 Juni 1936. Parallelweg 71. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon ADRIANUS MARTINUS. J. P. v. d. WAL en C. J. v. d. WAL—Melief. Den Helder, 5 Juni 1936. v. d. Hamstraat 16. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: C. OTTEN en 0. MAKELAAR Den Helder, 5 Juni 1936. Artilleriestraat 12. Middenstraat 118. Huwelijksvoltrekking op 25 Juni a.s. Toekomstig adres: Cornelis Ditostraat 23. Getrouwd: M. 1. LEEMANS en P. RIEKWEL, die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk danken voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 5 Juni 1936. Hector Treubstraat 38. Heden overleed zacht en kalm na een geduldig lijden, mijn dierbare Vrouw en onze beste Zuster, Behuwdzuster en Tante Mevr. TRIJNTJE KLERK-FORMER, in den ouderdom van 70 jaar. Namens de Familie, W. KLERK. Den Helder, 5 Juni 1936. Westgracht 19. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag 9 Juni a.s., des namiddags 12'/2 uur, vanuit West gracht 19. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan „Helders Fanfare Corps" voor de kame raadschappelijke wijze waarop zij hun voorzitter en kameraad de laatste eer heeft bewezen; aan de Vereeniging voor Ar beiderslijkverbranding voorde piëteitsvolle wijze waarop aan mijn man de crematie is vol trokken; aan de S.D.A.P., het personeel van de Vischafslag, Bond van Overheidspersoneel en alle verdere vrienden en bekenden voor de innige deel name in mijn verlies. Wed. v. Teeckelenburgh wülffers. Zondag v.m. 10 uur: Ds. C. KEERS, van Hilversum. Dinsdag 9 Juni, n.m. 8 uur, Aller medewerk, dringend gewensoht. HET BESTUUR. maakt bekend, dat de Heer H. de Vries niet meer als voorlooper op zal treden, doch in diens plaats is aangesteld, de Heer C. Hollander Ie Julianadorp. Bij voorkomende begrafenissen kan men zich in den vervolge vervoegen bij het Bestuur of bij den Heer C. Hollander. Namens het Bestuur: G. KUIPER P. J. SLIKKER Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel 40 en 60c. KEIZERSTRAAT 46 ag. N.V. Lissone-Lindeman TEL. 744 Vacantieplannen? Vraagt gratis ons Zomerreizenboekje 1936. Privé- en Gezelschapsreizen Adres: Hemi Melkinrichting. Aan de Handelsavondschool wordt gevraagd een LERAAR Brieven vóór 21 Juni aan den secretaris van het bestuur, tegen flinke rente door huis eigenaar. Aflossing f 25 p. w. Brieven onder No. 772, aan het Bureau van dit blad. Familie te Assen wenscht 10 tot 29 Augustus ruim Heerenhuis (5 Kamers, Bad kamer) tegenover het mooie Asserbosch gelegen, te ruilen met Huis in Den Helder of Huisduinen. Omgeving van Assen prachtig, uitstekend ge schikt voor fietstochten. Br. aan H. HAZELHORST, v. d. Feltzpark 9, Assen. uiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiililllilHlillllÉ Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelminimum Niet vooruitbet15 ct. p. regel40 en 60c. Hiermede betuig ik mijn in- nigen dank aan Dokter P. v. d. Nieuwenhuijzen voorzijn liefde rijke en zorgvuldige behande ling tijdens de ziekte van mijn man ondervonden. Wed. v. Teeckelenburgh Wulffers. Gevraagd: flinke Dagdienstbode, loon f 5.50. Adres: Prins Hendriklaan 16 Wordt gevraagd Adres: Zuidstraat 53. Gevraagd een MEISJE voor de ochtenduren. Adres: Lombokstraat 29. Aanmelden tusschen 4 en 5 u. BOOD'S Handelsagentschap pen, 124 A Gevers Deynootweg Scheveningen, vragen voor een artikel met ruime winstmarge, speciaal v. boekhandelaren, drogisten, apothekers, corsettenzaken, dameskapsalons, enz. gesteund door flinke publiciteit, ter plaatse. Brieven te richten aan boven staand adres onder motto: Vertegenwoordiging. Vooruitbetaald: 10ct. p.regel minimum Niet voorultbet: 15 ct. p.regel )40en60c. B. z. a. bekwame Strijkster, hand of machine. Brieven onder No. 771, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet voorultbet: 15 ct. p. regels 40 en 60c. AUTO te huur met of zonder chauffeur. Koningstraat 81 en Gladiolen- straat 9. Te huur MOOI HUIS, Kerkgracht 19. Te bevr.: Kerkgracht 27. Te huur modern HUIS f 5.50 p. w. Adres: Vischmarkt 17. Te huur: Jan 'tVeltstraat 141, p. w. 5.25 Koningsweg 29, 5.— Wachtstraat 59 en 61, 4.50 Oudekerkstraat 55, 4.75 Langestraat 77, 5.25 Molenstraat 111, 3. Parallelweg 72, per maand 30.— Inl. bij den Makelaar R. DIJKSHOORN, Molengr. 35. Te huur Perceel Beuken kampstraat 55-63, p.w. f 5.35 Emmastraat 45, p.w. f 4.50 Te bevr.: Hoofdgracht 55 of 64 Te huur of in huurkoop gevraagd een half tons of een pl.m. half tons Vrachtwagentje. Brieven met uiterste prijs en condities onder no. 774, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel40en60c. -+ Te koop Maxwell-Rijwielen en Stotzuigers voor onbe grijpelijk lagen prijs. Adres: A. LANGHORST, Bassingr. b/d. Onderzeekaz. f 8.nieuw. Adres: Bureau v. d. blat^. Te koop: Adres: Hertzogstraat 21. Billijk te koop. Te bez. H.W.N. Te bevr. Binnenhaven 45. TE KOOP Adres: Ooievaarstraat 82. Te koop mooie Graf- of Tuinschelpen 35 cent per zak. Adres: Molenerf 4, bij de Laan, Te koop: Schitterend ruim Huis i. d. Reiger straat, mooi uitzicht. Soiied Huis, Koekoekstraat. Ge heel vrij erf. Hypotheek aanw. Bevr.: R. KOOTSTRA, Ma- keiaar, Ruyghweg 70. Spoed! Wegens plaatsgebrek te koop z. g. a.n. Heerenrijwiel voor den spotprijs van f 12.50 Bez. Schip du Commerce, ligpj,. Rijksstraatw. over no 1 bij de Rolbrug, ook Zondags. Te koop een Motorcarrier en een licht Sparta Motor rijwiel in zeer goeden staat. Te bevr.: Zuidstraat 79. SPOTPRIJZEN! MAGAZIJN Gevraagd te Anna Paulowna een net R.-K. Meisje, leeftijd 15 jaar, voor den dag of dag en nacht, voor lichte bezig heden. Brieven onder No. 770, aan het Bureau van dit blad. Te koop: Het solide Huis, Parallel weg 66, ruime suite met serre, 3 slaapkamers. Ruime Woonhuis, Westgn, 31, met Erf t. a. d. Molenstraat. Inl. bij den Makelaar R. DIJKSHOORN, Molengr. 35. Te koop een ORGEL, merk „Liebig", 13 registers, tegen elk aannemelijk bod. Adres: Balistraat 50 10 Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel40 en 60 o. Te koop gevraagd een

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7