Haar in oorspronkelijke kleur terug brengen Maison Gerrits - Tel. 45f Spoorstraat 104 Julianadorp. Callanisoog Breezand. Anna Paulowna. Wieringen Schagen Wieringerwaard. Texel DE WEEK: MARINE-UNIFORMEN GEMENGD NIEUWS Burgerlijke Stand Herman Nypels' HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 20 JUNI 1936 Aiieenverkoop (Royal Oxford) groote flesch f 2.50 Binnenland Een doofstomme op een onbewaakten overweg verongelukt. Antonia F. veroordeeld. Verdacht van dubbele aanrijding. De verkooper van Der Stuermer tot f 250 boete veroordeeld. „Koosje" stak zijn neef en lachte er om. dood var» Den Helder Uit de boot gevallen en verdronken. Jongen in zee verdronken. Door auto overreden. Een rozenkweeker aan nicotine- vergiftiging overleden. De moordaanslag op den N.S.B.-colporteur. Het kasteel Soesterbeek bij Eindhoven afgebrand. De dood van J. Donaghy. IN FEITEN ElM F A NTASIEËM Dun Kamgaren Groote brand nabij Brussel. Een fabriek waarin 50.000 liter benzine was opgeslagen, in vlammen. De Herzogin Cecillie vlot. De strijd tegen de misdaad IO snellen zig-zag vlucht schiet hy omhoog. Ver weg tegen een helling strjjken twee berg eenden. Hun bruin en zwarte kleuren steken prachtig af tegen het witte zand. Vermoede lijk zullen zij hier ook wel broeden. Om bij den volgenden duinweg de komen, loop ik dwars door de natte duinvallei. Men weet hoe het gaat, eerst bang voor natte voeten, och later komt het water tot over de enkels, en toch ging het steeds verder het dorado van waterplanten in. Hier kan men wel uren ver wijlen. Men hoort er een koor van groene kikkers, men hoort er de koekoek, de ture luur en rietzanger, men hoort de scholeksters, de kieviten en ook het ruischen der zee. Vooral de koekoek riep op dezen mogen voortdurend, een teeken, dat het niet lang meer droog zou blijven. Steeds is men hier omringd door vogels en komt oogen tekort om alles te volgen in hun merkwaardige levensuitingen. De meeste vogels hebben nu jongen. Slechts de scholeksters en wilde een den zitten nog te broeden. Intusschen is één van de vele wulpen gestreken op een met helm begroeiden kop en ik doe moeite om hem ongemerkt te besluipen. Voorzichtig kijk ik tusschen de forsche helmpotten over een duinrichel en kan nu dezen fijnen vogel van dichtbij bewonderen. Het is een flinke, groote vogel met een langen benedenwaartsch gebo gen snavel, bruin-grjjzen bovenkant en veel lichtere onderzijde. Fijn steekt deze duinvogel af tegen de grijze horizon. Verbazingwekkend is hun schutkleur vooral tusschen de halmen. Hij staat op zijn gemak wat rond te kijken, maar nauwelijks heeft hjj mij in 't vizier of vliegt omhoog en cirkelt voorturend onder luid „kloe-wie, kloe-wie"in wijde kringen boven mij. Het is reeds twaalf uur. De zon gaat nu schuil achter de loodgrijze wolken. Reeds voel ik enkele regendroppels. Aan alles komt een eind en nu ik weer op het hooge duin sta, waar ik kan turen over de ruime weilanden met groen en zilver, met geel en rood, en bloei en zang, was er weer twee kwartier verloopen. Voor mijn vertrek moet ik nog even mijn blik laten gaan over den duinpias, waar ver achter liggen de blonde duinen en daarachter de zee, nu weer heel anders dan een paar uur geleden, toen de zon dit alles nog over straalde. Joh. VEREENIGING VOOR BIJENTEELT. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Den Helder van de Ver. tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, met 14 leden in de Chr. School aan de Kortevliet te Koegras. De Voorzitter de heer T. Speur, sprak een welkomstwoord, de secretaris, C. Schellinger, las de notulen, welke onveranderd vastgesteld werden. Besloten werd een afgevaardigde naar een te houden vergadering van Ring 8 te zenden, waarvoor benoemd wordt T. Speur. Het verzoek van den Vrouwenbond, om een lezing over honing enz. te houden, zal nader door het Bestuur geregeld worden. Met algemeene stemmen wordt vervolgens het Reglement gewijzigd, hetwelk inhoudt, dat in den vervolge nieuwe leden door ballo tage onderworpen zullen zijn. De Practische les zal gehouden worden op Zaterdag 27 Juni, onder leiding van den heer ter Brugge, op den bijeenstand-van Scherjen, op „De Nijver heid". De jaarlijksche excursie zal plaats heb ben naar de stands der leden, staande in den Wieringermeer, op Zondag 19 Juli, eveneens onder leiding van den heer Ter Brugge. Hiervoor wordt uit de kas 15.beschik baar gesteld. De byenmarkt te Veenendaal op 7 of 14 Juli a.s. zal door een achttal leden bezocht worden. De secretaris zal een en ander nader regelen. Omtrent verbeteringen, aan te brengen in het Alg. Reglement, zal men zich verstaan met de afdeeling Kennemerland. De Voor zitter brengt mondeling verslag uit van de Alg. vergadering der Hoofdvereeniging. Bij de rondvraag wordt reeds weer de aan dacht gevestigd op de Pluimveetentoonstel ling te Den Helder, om reclame voor honing enz. te maken. Daarna sluiting door den Voorzitter. HEVIGE HOOFDPIJNEN. Voor altjjd verdwenen. Een merkwaardig geval van beterschap door gebruik van Kruschen Salts werd ons be schreven door mevr. H. E. te S. „Eiken morgen opnieuw stond ik op met ondragelijke hoofdpijnen. Ik was altijd moe en het leven scheen nauwelijks de moeite waard. Maar ik had zooveel over Kruschen Salts ge lezen, dat ik besloot het ook eens te probee- ren. Toen ik het ongeveer een maand lang ge nomen had, merkte mijn vriendin plotseling op: „Je ziet er veel beter uit, voel je je nèt zoo goed?" Toen ik ja zei, en dat het door Kruschen Salts kwam, schoot zij in den lach, en zei: „Och, waarschijnlijk zou je je zonder dat goedje wél zoo goed voelen." Maar ik hield vol en na ongeveer drie maanden zei ze: „Werkelijk, ik heb nog nooit iemand zóó zien veranderen. Je bent een heel andere vrouw, en als dat door Kruschen Salts komt, ga ik het ook probeeren." Kruschen Salts bestaat uit 6 zouten, die de werking van ingewanden en nieren bevorde ren, en zoodoende voor meer afdoende verwij dering van afvalstoffen zorg dragen. Hierdoor wordt de oorzaak weggenomen van klachten als hoofdpijn, gevoel van vermoeidheid e.d. Probeer eens een tijdlang de dagelyksche dosis Kruschen Salts en U zult zich in alle opzich ten prettiger voelen: geen hoofdpijnen meer, maar nieuwe levenslust en een onverstoorbare opgewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels* Maatschappij, Am sterdam, voorkomt. (Adv.) SCHOOLREISJE O. L. SCHOOL. Dinsdag J.l. hebben de hoogste klassen der O. L. School alhier, hun jaarlijksche school feest gehad. Het weer was uitstekend en er is dan ook volop genoten. Een bezoek aan Artis is voor kinderen altijd interessant en Schiphol overtrof alle verwachtingen. Op de terugreis wred Bergen nog even bezocht en in den speeltuin en ook in 't Zand- gat konden ze nog eens goed uithollen. Om ruim 9 uur arriveerde het gezelschap in de vroolijkste stemming, afgewacht door een groot aantal dorpelingen. ONGELUK. Tijdens het ophjjschen van hooi, heeft door een onvoorziene omstandigheid, de heer J. L., die daarbij tegenwoordig was, de ijzeren haak van de opjaaglijn tegen zyn scheenbeen ge kregen, waardoor dit brak. In de meening ver- keerende, dat het niet zoo erg was, begaf hij zich nog op de fiets naar huis. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 8 u., Eerw. Heer J. Luther Ramp van Den Helder. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7.30 uur, de Heer H. J. Kraak van Den Helder. PREEKBEURT, Ned. Herv. Gem. s Morgens 10.30 uur, Eerw. Heer C. A. 'Korndörffer, voor Ds. H. A. Enklaar. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer L. Rand. 's Middags 3.30 uur, Ds. Swaan, Doop. van IJmuiden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, de heer Joh. Mensink Ger. Kerk. 'sMorgens 10 en. 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. Hlppolytushoef. POLITIE. Gevonden: twee eetlepels, twee messen en twee vorken. Een autokrik met kettingen. Aan komen loopen een witte hond met zwarte vlekken en aan komen vliegen een postduif. Inlichtingen bij den gemeentebode. WAARSCHUWING. Door de zorg van de Ned. Heide My. Is voor indirecte bemesting op verschillende plaatsen langs de wegen in de Wieringermeer. tusschen de aanplantingen, lupine gezaaid. Deze fraaie bloemen maken een bijzonder aar dig effect, doch blijken bovendien op de voor bijgangers een buitengewone aantrekkings kracht uit te oefenen. By bossen worden de bloemen meegenomen. Dit mag natuurlijk niet. Het is echter jam mer dat door de overtreders niets wordt ont zien, want soms worden de planten in hun geheel uit den grond getrokken. Dit maakt het feit nog erger en door de politie wordt dan ook scherp toezicht uitgeoefend. Reeds hebben enkele personen een bekeu ring opgeloopen. Men zij dus gewaarschuwd. BURGERLIJKE STAND van 12 tot en met 18 Juni. GEBOREN: Sjjtje Teuntje, d. v. P. Bons en C. J. Visser; Helena Grietje, d. v: F. Vrie- zema en G. Buntjer. ONDERTROUWD: R. v. Boemedal en N. de Wit. OVERLEDEND. Rotgans, 49 j., vr. van A. Wiegman; C. Koster, 59 j., man van N. Hut man, te Alkmaar. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Middags 2.30 uur, de heer O. Deen. Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Doopsgezinde Gemeente Den Oever (Kapel), 's Avonds 7.30 uur, Da H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Cand. J. van Eerden 's Middags 2.30 uur, Lezen. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Lezen. 's Middags 5 uur, Cand. v. Eerden. SCHAGER MARKT. Van week tot week wordt de aanvoer van vette koeien grooter. De handel was goed, tot 28 cents. Hoogste noteering was 202.50. In kalfkoeien was de handel vr(j goed, in gelde- koeien best. Hoogste noteering voor gelde- koeien was 160, een mooie prijs. De handel in nuchtere kalveren was stil. Pin ken geen aanvoer. In paarden was weinig te doen, dat wacht weer op a.s. Maandag. De han del in vette schapen was goed, noteering tot 21, voor de kalfschapen. Overhouders, de vette 1823, goed. Lammeren voor de slacht 912, voor de weide 68. Handel van beide matig. Vette kalveren van f 1636. De handel in vette varkens was traag, toch iets hooger, tot 18 ets. Biggen, handel stug, kippen, konjj- nen enz., handel gewoon. Het was merkbaar wat bezoek betrof op de markt. Het zijn nu de z.g. hooimarkten. Toch was de handel over het geheel genomen gunstig. BURGERLIJKE STAND van 1118 Juni 1936. ONDERTROUWD: H. A. Leyden en C. M. Molenaar. GETROUWD: A. Blauwboer en H. Wem- menkool; J. Bruin en A. Goed; H. J, de Leeuw en M. T. Eider. OVERLEDEN: F. Kooy, 66 jaren, echtg. van T. de Jong; C. J. Verberne, 78 jaar, wed van H. Lippe. POLITIE. Ve r 1 o r e n: een portemonnaie, Gevonden: een netje. HET SCHOOLREISJE. Als datum voor het jaarlijksche schoolfeest was dit jaar gekozen Vrijdag 19 Juni en men kan dit vanwege het schitterende zomerweer een gelukkige keuze noemen. Gisterenmorgen half tien (wat we trouwens als vertrekuur te laat achten) werd in een uitstekende stem ming in een 23-tal auto's de tocht naar Ber gen aanvaard. Het eerste werd halt gehouden bij Kamperduin, waar het schip door de jeugd onder de loupe werd genomen. Ook in den speeltuin is buitengewoon genoten door de kinderen. Hierna werd de reis voortgezet naar Ber gen aan Zee, waar ook naar hartelust is ge noten. Van Alkmaar werd de terugtocht gereden en in den muziektuin hier werd ook nog ge pauzeerd. Als slot volgde de terugreis, welke vlot werd afgelegd. Om ruim acht uur arri veerde de stoet hier ter plaatse en het groote feest van de kinderen behoort ook dit jaar weer tot het verleden. Naar ons werd medegedeeld, is als direc teur van het muziekgezelschap „Ons Genoe gen" benoemd de heer Glabbeek uit Den Helder. VELDWACHTERS. Bij beschikking van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland zijn tot veldwach ters in deze gemeente herbenoemd de heeren Otte Goënga en Dirk Jan Looijen. TEXELS FANFARECORPS. Heden (Zaterdagavond) te acht uur geeft Texels Fanfarecorps een muziekavond van populaire muziek te Oudeschild. Begonnen wordt met een taptoe door het dorp. Het Fanfarebloempje zal dan tevens te Oudeschild ten verkoop worden aangeboden. Oudeschild. ZWEMLEERAAR BENOEMD. Tot zwemleeraar voor de Texelsche Zwem- vereeniging is aangesteld de heer G. van Beek. Genoemde heer is werkzaam geweest aan een zwembad te Tilburg. Men heeft by deze benoeming uitgezien naar een uitste kende leerkracht om de vereeniging daarmede tot bloei te brengen, ten einde te komen tot verwezenlijking van het plan tot aanleg van het Zwembad alhier. BURGERLIJKE STAND Van 13 t.m. 19 Juni 1936. GEBOREN: Jacob Sietse, z. v. H. Boers- ma en T. Hoogerheide; Alie, d. v. B. van der Vis en N. Lap; Hendrica Maria Catharina, d. v. A. H. C. Verheijen en L. de Bloois; Maria, d. v. J. H. Beerling en G. de Graaf; Marius Antonius, d. v. S. C. Witte en C. A. Witte. ONDERTROUWD: Bernardus Frederikus Paagman en Emma Witte. GETROUWD: Pieter Cornelis Bakker en Christina Griffioen. OVERLEDEN: Jannetje Bakker, 74 jaar. POLITIE. Gevonden: 1 zakmes, 1 rijzweep, 1 mantel. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser n.m. 7 uur, Ds. Visser Jeugddienst Koorzang Oosterend. v.m. 10 uur, Ds. Kok. Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10.30 uur, Ds. Salm Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte Doopsgezinde Gemeente. Den Burg,'v.m. 10 u., Ds. Vis. Den Hoorn, v.m. 10.30 u. Ds. Smidts. Geref. Kerk. Den Burg, (Gebouw Fanfare) n.m. 3 uur, Cand. Berger Dankzegging. Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v.d. Leer H. Avondmaal, n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer Dankzegging Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. Hindeloopen Op de ljjn Sittard—Heerlen onder de ge meente W(jnandsrade is Donderdagmiddag tegen vyf uur de 56-jarige schoenmaker Pack- bier uit Nuth by het passeeren van den onbe waakten overweg tegen een uit Nuth komen den trein geloopen. De man werd eenige meters meegesleurd. Het bleek dat hy ernstige hoofd wonden had opgeloopen. P. is naar het St. Jozefsziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hjj in den loop van den avond aan de opgeloopen verwondingen is overleden. De verongelukte is doofstom. Daaraan is het waarschijnlijk te wijten, dat hij noch den naderenden trein, noch de signalen van den machinist heeft opgemerkt. Uli De Bossche rechtbank wees vonnis in de zaak tegen de 35-jarige Antonia F. de Bie, echtgenoote van P. de Bie, die terecht heeft gestaan als verdacht van brandstiching, die zij met een ander op 4 Maart heeft gepleegd teOss. De officier van justitie had tegen haar ge- eischt vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorloopige hechtenis. De rechtbank veroordeelde haar tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van voor arrest. Gistermiddag heeft de rechtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen den 40-jarigen chauf feur J. G. v. G., die eind Januari j.l. op den rijksweg onder Overschie zekeren J. P. v. d. Helm, die na een aanrijding die eenige oogen- blikken tevoren had plaats gehad, bewusteloos op den weg lag uitgestrekt, had doodgereden. De rechtbank was van oordeel, dat verdach te, indien hy de noodige voorzichtigheid had betracht, de waarschuwende gebaren had moe ten opmerken van hen die zich hebben ont fermd over v. d. H. nadat deze den eersten keer was aangereden. Van G. is veroordeeld tot 200 boete of 20 dagen hechtenis, benevens tot intrekking van de bevoegdheid om motorrijwielen te besturen voor den tijd van zes maanden en, echter voor waardelijk, met 2 jaar proeftijd, tot een maand hechtenis. De rechtbank heeft den exploitant van den NSB-sigarenwinkel in de Kalvefstraat te Am sterdam evroordeeld tot een geldboete van 250 subs. 25 dagen hechtenis, wegens het in voorraad hebben en verkoopen van Der Stuermer. van 18 en 19 Juni 1936. ONDERTROUWD. J. Ph. Houthuijsen en H. Greeuw. GETROUWD: C. G. J. van den Brand en E. Riteco; A. van der Sloot en H. J. Wittenberg. BEVALLEN: G. Pietersvan Aalst, d.; E. H. M. Koopman—Wiennekendorf, d.; K. M. M. WalboomHeiwig, d.; C. de Bruinevan der Gugten, z.; N. Bos—van der Windt, z. OVERLEDEN: K. Ravensteijn, 83 jaar. Klassiek Ossck op z(jn fraaist. Voor de Bossche rechtbank verscheen Don derdag J. v. B., arbeider te Oss, gedetineerd in de strafgevangenis te Leeuwarden. Op 11 December 1929 zou hij te Oss G. van Galen opzettelijk van het leven hebben beroofd. Verd. zat er thans by te lachen. De president merkte op, dat een doodslag niet om te lachen is. Koosje zegt onschuldig te zijn. De officier vond de zaak „klassiek-Ossch op zijn fraaist". Daar zitten op een avond wat zatte kerels in een kroegje; wat half dronken vrouwen, die het met de huwelijkstrouw niet zoo nauw nemen, doen mee. Er komt ruzie, er gebeurt een doodslag en niemand merkt het. Zij weten er niets van dat er een lijk is. Verd. komt veertigmaal in de registers der justitie voor en dat hy hier nu zit te lachen is al weer even misdadig. Eerst heeft hij be kend en nu beroept hy er zich op, dat als hy het gedaan heeft, hy er niets meer van weet. Spr. ging het verleden van verd. na en achtte hem schuldig aan doodslag. Hij eischte 14 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De uitspraak luidde 10 jaar gevangenisstraf wegens doodslag. Gisteravond omstreeks kwart over zes is de 23-jarige Heesbeen uit de Vogelwijk te 's-Her- togenbosch, die met zyn vader in een roeiboot op de Dieze aan het varen was, op tot dusver onverklaarbare wijze te water geraakt en in s diepte verdwenen. Zijn vader ,die niet zwemmen kon, sprong hem na. Hy kon zich redden door zich aan den kant van de boot vast te houden. De politie was naar het lyk van het slachtoffer aan het dreggen. Gistermiddag omstreeks half drie waren twee meisjes en een jongen by Castricum in zee met een bal aan het spelen. Op een ge- vevcn oogenblik riepen de beide meisjes om hulp, wat door het publiek werd gehoord. Twee menschen begaven zich in zee en slaag den er in de beide meisjes, half bewusteloos, te redden. Van den jongen, de veertienjarige C H uit Amsterdam, is niets meer gezien. Zijn zusje, dat zich aan den waterkant be vond, heeft hem niet zien terugkomen. De jongen was gistermorgen uit Amsterdam met zijn moeder en zusje naar Limmen gekomen, om daar een paar dagen te logeeren. De vader zou vandaag hierheen komen. Donderdagmiddag is de 14-jarige zoon van den heer M. uit Schaesberg te Heerlen onder de viaduct in den Schaesbergerweg te Heerlen door een auto overreden. Gistermiddag is de jongen in het ziekenhuis te Heerlen aan de opgeloopen verwondingen overleden. De 19-jarige J. C. K. te Boskoop wilde Don derdagavond in een rozenkas de rozen met een nieotinebespuiting tegen luis behandelen, Tijdens het bereiden van het mengsel geraakte hij onwel. Aanvankelijk dacht men, dat de toestand niet ernstig was en dat hy na eenige uren wel zou opknappen. Het bleek echter, dat de vergiftiging ernstiger was dan men vermoedde. Geneeskundige - hulp werd inge roepen, welke echter niet mocht baten. Eenige uren later is de jongeman aan nicotinevergif- tiging overleden. In hooger beroep wordt een zware tegen verdachte geëischt. Op het Stationsplein, vlak voor den ingang van het Centraal StaUon te Amsterdam is op Maandag 30 September 's middags om 4 uur een moordaanslag gepleegd op een colporteur, die met Volk en Vaderland ventte. De rechtbank veroordeelde den dader we gens poging tot moord tot een jaar gevange nisstraf met aftrek van zes maanden voor- loopig arrest en ter beschikking stelling van de regeering. De officier had vyf jaar gere- quireerd met ter beschikking stelling van de regeering. De officier ging in hooger beroep en Don derdag stond de 45-jarige vertaler voor het gerechtshof terecht. De president stelde verd. de gebruikelijke vragen, waarop deze antwoordde: Veroordeelt u mij maar, dan is de zaak afgeloopen. Pres.: Antwoordt u mij behoorlijk. Verd.: Ik weiger ieder antwoord. De psychiater-deskundige verklaarde, dat verd. in belangrijke mate verminderd toereke ningsvatbaar is. Daarop verscheen het slachtoffer, de col porteur L. H. Daassen voor het hekje. Hy is weer geheel hersteld. Verd. had al even voor den aanslag in de buurt rondgedrenteld. Plot seling was hy teruggekomen, hy was vlak bij getuige blijven staan, frommelde wat in zyn zak en direct daarop klonken snel achtereen drie schoten. Pijn had hy weinig gevoeld. Na een verblijf van acht dagen in het ziekenhuis en verpleging thuis was hy einde October weer geheel hersteld. De agent van politie, die verd. heeft gear resteerd, verklaarde, dat verd. het er steeds over had. dat hij spijt had, dat hij maar zoo'n „kleine man" had getroffen en geen meer vooraanstaande figuur. De proc.-generaal requireerde bevestiging van het vonnis, behalve wat de strafmaat be treft en veroordeeling van verdachte tot vier jaar gevangenisstraf en ter beschikking stel ling van de regeering. Arrest 1 Juli. In verband met den brand z(jn twee l .-rsonen gearresteerd. Een felle brand heeft gisterochtend gewoed in het Kasteel Soeterbeek, gelegen onder de gemeente Nunen, vlak bjj de grens van Eind- haven. Het fraaie kasteel, dat tot Februari van dit jaar als café werd gebruikt, is tot den grond toe afgebrand, alsmede het op 200 meter afstands gelegen koetshuis, waar tot voor kort een textielfabriek in gevestigd was, waarvan de machines er nog stonden. Alles is echter verloren gegaan. Men ontdekte den brand pas toen het kasteel reeds geheel in lichte laaie stond. Het brandde aan alle kanten evenals het koetshuis. Daar aan blusschen niet te denken viel, heeft men de brandweer niet gewaarschuwd. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Gisterochtend heeft de Kon. marechaussee in verband met dezen brand twee personen ge arresteerd. BRAND DOOR ONTPLOFFING VAN EEN PETROLEUMSTEL, WAAROP EEN PANNETJE VET STOND. In de keuken van de derde verdieping in de Burmanstraat te Amsterdam, stond gisteren ochtend een pannetje met vet op een bran dend petroleumstel. De bewoonster, mevr. O. H. Bor was in de voorkamer bezig met huis houdelijke bezigheden. Plotseling hoorde zjj een slag, en toen zy naar de keuken snelde om te zien wat er gebeurd was, vond zy deze in lichte laaie. Zij zocht, al gillende, een goed heen komen. Intusschen woedde het vuur voort. Toen de brandweer kwam, sloegen de vlam men, zoowel voor als achter fel uit, en grepen ook reeds den zolder aan. Met twee stralen werd het vuur bestreden. Het geheele boven huis brandde uit, terwijl op den zolder brand en waterschade werd aangericht. Ook de be woners van de tweede verdieping kregen water schade. De bewoners zyn verzekerd. Den 31sten Maart werden de Groningers opgeschrikt door het bericht van een ernstig ongeluk, dat aan den algemeen bekenden En- gelschen trainer van de voetbalvereeniging Be Quick, den heer J. Donaghy, het leven had gekost. Hy was den vorigen dag met een vriend een autotocht gaan maken door het Westerkwartier. Des avonds te ruim elf uur was het gezelschap in yroolyke stemming van Harendermolen naar huis vertrokken. De auto werd bestuurd door den caféhouder H. B., terwijl Donaghy naast hem zat. Twee wiel rijders, die dicht by Haren hen passeerden, hooren kort daarop een hevigen knal. Z(j snelden ter hulp en vonden D. en B., liggende op den weg. D. was bewusteloos, terwijl B over hem heen gebogen, met D. trachtte te praten. De te hulp geroepen geneesheer con stateerde, dat D. een schedelbasisfractuur had gekregen, zoodat de toestand hopeloos was. Spoedig daarna overleed de ongelukkige. Hoewel de familie had te kennen gegeven, dat zij geen rechtsvervolging wenschte tegen den chauffeur, had de officier van justitie ge meend toch tot een vervolging te moeten overgaan, toen bij het onderzoek kwam vast te staan, dat B. gedurende den tocht over matig veel alcohol had gebruikt, zoodat hij een gevaar was geweest niet alleen voor de inzittenden van den auto, maar voor alle weg gebruikers. De officier van justitie eischte een hechte- nisstraf van 2 maanden en ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motor rijtuigen voor den tijd van 1 jaar. Uitspraak 24 Juni a.s. Nee, toen we ons Zondagmiddag, niets be vroedend van Het Groote Feit, in de Koning, straat bevonden, bleek, dat er géén nieuwe wereldoorlog was uitgebroken, dat er over 24 uur geen planeet met een giftige gassen- staart onze aarde zou kruisen, dat Duitsch- lang geen inval aan onze Oostelijke grens gepleegd had, dat de Texelsche boot met duizend passagiers niet gezonken was, dat het kruitmagazijn niet in brand stond en dat er ook geen belastingverlaging aangekondigd werd. Neen, duizendmaal neen!!! Er was iets ge- beurd, waarbij al deze dingsigheden vervlak ten tot ontzaglijke onbenulligheden ...want o Lezer... het Feit Der Feiten, was geschied: RACING WAS TWEEDE KLAS GEWORDEN Mannen en vrouwen, die reeds vier maanden „in-scheiding" liepen, vielen elkaar in d'armen, terwijl het vreugdewater hen in d'oogen stond, mannen, die reeds jaren door vele veten in onmin elkaar voorbijgingen, drukten elkander ontroerd de hand en fluisterden woorden van verteedering, de beide helften van tal van uitgeraakte verlovingen vonden zich weer, honden gaven ongevraagd een poot en blaften „Hulde" en er waren twee héél ouwe vrouwtjes en die zeiden mywatteppikie- gezegd! In één woord: het was majestueus... het was kardinaal... het was nee plus ultra... het was grandioos... het was... ja, het was nog véél en véél meer maar m'n superlatieven- vocabulaire is op. In ieder geval, zooals onze bakker gister nog zei met z'n wijsgeerigste gezicht: „Zo hemme net meneer en das de hoof zaak! Bij dit alles verwondert ons één ding en wel het feit, dat 's-Maandagsmorgens het Huis der Kegelen, alwaar Het Feest gevierd was, nog intact op z'n oude plaatsje stond. We hadden minstens verwacht, dat het tot op den laatsten steen was afgebroken. Er is nog een Feit te vermelden, waarin het Huis der Kegelen een rol speelt en wel inzake het treffen van de Panoramisten en de Stad- en-Landers. We hebben nota van het feit ge nomen, dat onze vrienden Lucas en Ooms vaa het Panorama niet alleen zoo onsportief ge weest zijn om niet te verschijnen in het ver gaderhuis, maar ook door zekere (ook ons niet bekende) redenen de vergadering über haupt hebben belet Althans, zoo doen ons de Stad en Landers gelooven. Het is heel erg jammer, want we hadden ons reeds opgemaakt om eens een ouderwet» schen en fikschen woordenstrijd te gaaa belui» steren, welke thans bij onze overige vrome wenschen gevoegd kan worden. Er zaten nog vele onderwerpen voor heden in de pen, doch ze zullen er niet uitkomen, mede in verband met de broeierigheid des we- ders, die ieder Feit en iedere Fantasie reeds in de geboorte smoort. Laat het voor dit maal ge noeg zyn alhoewel het ons hoogelyk leed doet niet het een en ander te kunnen zeggen in verband met het aanstaand en niet meer te ontgaan kampioenschap der Hellevoetsche voetballers. In vergelijking daarmee zyn de Racers nog maar kinderen... Volgende week zullen we, is het kampioen-' schap behaald, den knuppel eens goed in het hoenderhok smijten... naar maat gemaakt mooi passend( met inbegrip van uitmonstering 39.50 KLEURECHT. Kledingmagazijnen Donderdagmiddag drie uur heeft een zware brand, gepaard gaande met een geweldige ontploffing, de fabrieksgebouwen van de Soc. An. Carburants et Goudrons te Vorst bij Brussel geheel in de asch gelegd. De geheele brandweer van de Brusselsche agglomeratie werd te hulp geroepen om het vuur te bestrijden. In de fabriek waren 500.000 liter benzine opgeslagen. De vlammen stegen torenhoog en een rookzuil als van een spuwende vulkaan was mijlen ver in den omtrek boven de huizenzee van Brussel en de voorsteden te zien. Het vuur verspreidde zich zoo snel, dat het kantoorpersoneel niet meer kon vluchten en langs de ramen door de brandweer moesten worden gered. Hetzelfde gebeurde met een aantal werklieden, waarvan er vier zeer zware en drie lichte brandwonden opliepen. De schade bedraagt verscheidene millioenen franks, In verband hiermee liep in de hoofdstadi ne gerucht, dat deze ramp aan kwaadwilligheid moest worden toegeschreven. Dit wordtec door de directie van de fabriek beslist tege gesproken. Het beroemde Finsche zeilschip de Herzogin Cecitle, is gisteren na twee maanden in buurt van Salcombe aan de Zuidkust van En* geland op een rots te hebben gezeten, wee^ vlot gebracht en de haven van Salcombe bin nengesleept. De Finsche kapitein was gedu rende de beide maanden met zijn vrouw aan boord van het schip gebleven en heeft zelf h reddingswerk geleid. Misdadiger tot 50 jaar veroordeeld* Te New York is Charles Lociano veroordeeld tot vijftig jaar gevangenisstraf. De man st°n aan het hoofd van een uitgebreide organisa welke zich bezighield met den handel in blan slavinnen. Dit bedrjjf leverde hem een inkom® op van 12 millioen dollar. Luciano is een hoofdmannen in de New Yorksche onderwcr®^ en men is van oordeel, dat de justitie, tegen hem op te treden, een flinke schr® heeft gedaan op den weg, die moet u afgelegd om in New York de misdaad uit roeien.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 14