Sport ^Voetbal Zwemmen "iVandzlïpoït tyieliennen At&letiek SennU JCaïfhal Zcilm ëfcfiaken 1 0 0 0 0 0 1 1 1 0 3tetduivenqwït HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 30 JUNI 1936 N.H.V.B. VOORDELIGE WASDAG EN DAN NOG GRATIS VIM1 ft ft Nieuwe uitgaven Mooi gebruinde huid Feyenoord kampioen van Nederland. Zaterdagavond heeft de strijd om den hoogsten voetbaltitel in Nederland zijn be slag gekregen. Feyenoord en Be Quick speel den n.1. tot slot een verkwikkende, goede partij voetbal en namen daarmede op waar dige wijze afscheid van het seizoen 1935'36. De club van Van Heel, die zelf weer in groot- schen stijl speelde, won met 32 en legde dus met twee punten voorsprong op Ajax en Enschede beslag 6p den titel. Groot is het krachtsverschil tusschen de bovenste drie in cijfers, maar ook in werkelijkheid niet. Aan- i nomen mag worden, dat niettemin de club, 2 er het meeste aanspraak op maakt, kam- p oen van Nederland geworden is. Het is jeds der derde maal dat de Rotterdamsche club deze eer te beurt valt en ditmaal is het eerepraedicaat wel van bijzondere beteekenis, omdat immers nu het nieuwe stadion binnen niet te langen tijd door den „kampioen van Nederland" in gebruik zal worden genomen. AFDEELING H. Promotie-degradatie tweede klasse. Met groot genoegen maken we gewag van het feit, dat de Kennemers met 32 van Olympia gewonnen hebben en daarmede ein delijk de tweede klasse zijn binnengeschreden. Als één club de promotie verdient is het de Kennemers wel! AFDEELING Hl. Promotie-degradatie eerste klasse. NEC (Nijmegen) volgt de Sport Club Hees in de Oostelijke eerste klasse op. De mannen van Schoester behaalden een prachtige 2—0 overwinning op het Borne-terrein en kregen dus eindelijk loon naar werken. Ook dit elftal heeft n.1. al diverse malen aan de poorten van het voetbal-dorado geklopt. RAUCHBEKER. We kunnen niet anders zeggen, dan dat Helder 2 zich kranig In Alkmaar geweert heeft. Het is geen schande voor een res. derde klasser om met 53 van een vrijwel volledige 2e klasser KNVB te verliezen. Dat de Rauchbeker dan ook onder deze eervolle omstandigheden verloren gaat, zullen de wit- hemden niet betreuren. HELDER-JUNIOREN WINNEN, Zondag werd in Alkmaar een juniorendag gehouden. Bepaald hoopvol is het voor „Hel der", dat het elftal, dat door haar afgevaar digd werd en in de eerste afdeeling uitkwam, den eersten prijs won. De Heldersche jeugd won met 62 van de OSV-jongelui en sloeg in de finale Purmersteyn's hope met maar eventjes 80. Of de eerste prijs verdiend was, vraagt u? EERVOL RESULTAAT VAN HELDER 2 TEGEN ALCMARIA 1. De tweede klassera weten na uiter ste krachtsinspanning met slechts 5S te winnen. Met een sluimerende hoop in het hart hebben wij Helder 2 Zondagavond vergezeld op haar eervolle tocht naar het fraaie ge meentelijke Alkmaarsche Sportpark, waar z(J voor de demi-finale van den Rauchbeker tegen niet minder dan de tweede klasser Alo- maria Victrix in het veld moest. Mèt ons wa ren nog ettelijken van de partij, dat waren zij, die, als één der grootste voetbalsensaties zich in Alkmaar zou gaan voltrekken, die niet yilden missen. Helaas zij is uitgebleven. Helder 2 werd uitgeschakeld. Maar dat wil nog niet zeggen, dat men spijt van zijn reisje gehad heeft, want een op 2 plaatsen na vol ledig Alcmaria 1 heeft men alle krachten pien inspannen om de overwinning op Helder 2 te behalen. Het is merkwaardig, welke typi sche eigenschappen dit reserve-team van Helder in bekerwedstrijden demonstreert. Zonder dat het een groote ploeg genoemd kan worden is het toch voor iederen tegen stander, ook al speelt die 2e klasse K.N.V.B., éon heele toer het kloppen. Volmondig er kenden enkele Alcmarianen, dat zij het groot je respect hadden voor deze reserve derde klasser. Dit vlijend oordeel is misschien wel Jé beste compensatie voor het verlies van en Rauchbeker. D© wedstrijd. In de eerste 45 minuten van den wedstrijd heeft Helder 2 de illusie opgewekt, dat zij ook dezen tegenstander aan den zegekar zou gaan binden. Zij begon n.1. tot veler ver bazing met een licht overwicht te nemen, dat zeker een kwartier aanhield. Dit over wicht leverde een verdiend doelpunt op, al was het jammer dat Bakker, die den bal in- knalde, op het moment dat hij het led»r ont ving in buitenspel-positie liep. Referte C. v. <j. Hoven (ja, ja, hij was er weer...) kende het doelpunt echter toe en zoo had Helder 2 de leiding! Zij maakte nu de fout haar tactiek van aanvallen op te geven. De middenlinie drong dicht op de backs terug, blijkbaar met de bedoeling den voorsprong te gaan verde digen. Dit was fout, want nu kreeg de thuis club alle gelegenheid om het offensief over te nemen, waarvan zij dan ook onder aan voering van spil Attie Gerritse gretig ge bruik maakte. Van nu af aan had Alcmaria steeds een veldoverwicht, doch doelpunten bleven langen tijd uit. Toen de gelijkmaker tenslotte kwam was het een juweeltje: rechtsbuiten Burger (ex-OWO) zette prach tig voor en onhoudbaar werd het leder inge kopt. Echter Helder kreeg in deze periode nog 2 prachtige kansen om een voorsprong te nemen. Eenmaal schoot Bakker, alleen voor den keeper staande, rakelings langs den paal en even voor de rust snorde een harde schuiver van Bijl juist langs den verkeerden kant van den paal. Rust ging in met 1—1, zoodat het Helder-kamp nog vol moed was. Al spoedig bleek echter, dat Helder het met haar verdedigende tactiek niet zou hou den. 7 minuten na de rust scoorde A. fortuin lijk uit een corner en toen het 10 minuten later 31 werd, leek Helder verloren. Inder daad de thuisclub was nu heer en meerster Van het veld. Echter verdedigde wit-zwart met man en macht. Tot 10 minuten voor het einde bleef het 31. Toen laaide de hoop in het H.-kamp weer op, want Bijl was er in ge- siaagd met een ferm schot den achterstand tot 32 te reduceeren! Doch juist toen men popelde om den ge lijkmaker diende A. Helder den genadeslag toe. In twee minuten tijds was het zelfs p2. Toch zou Helder nog een eervol resul taat bewerkstelligen, want toen een der A.- backs hands maakte knalde Bijl den toegesta- nen strafschop onberispelijk in. Even later kwam het einde en kon Helder tevreden zijn i>ver haar prestatie. J.V.C.-NIEUW8. Uitslagen van Zondag: JVC a—Helder e 1—2. £ye 2—Held. Boys 2 2—4. 1—'Held. Boys 1 6—3. DE RACERS VIEREN HET HEROVERDE TWEEDE-KLASSESCHAP. Vele gelukwenschen. Voetbal- speech van den burgemeester. Onder getuige van velen van haar getrou wen hebben de Racers Zaterdagavond in „Casino" de rentrée in de tweede klasse ge vierd. Behalve die getrouwen zag het bestuur toen om ca. half negen het Wagnerdoek ge haald werd, een groot aantal officials en vertegenwoordigers van zustervereenigingen voor zich zitten en het was een groot gezelschap, tot hetwelk de blijde voorzitter Thyssen zich kon richten, toen hij de feeste lijke bijeenkomst opende. Hij deed dat op' de van hem bekende vlotte, wijze en ver zuimde niet den burgemeester en de wethou ders W. de Boer en P. S. v. d. Vaart speciaal welkom te heeten. Volgde een lange toe spraak, die uiting gaf aan de vele vreugden, die in H.R.C. zijn, maar ook aan de zorgen, welke ongetwijfeld aanstaande zijn. Terecht huldigde de heer Thijssen nogmaals oefen- meester Leavy en de spelers van het eerste elftal en even terecht wees hij op de ver antwoordelijkheid, welke op de spelers rustte als straks de „zomervacantie" voorbij is. Speciale woorden van dank richtte spr. tot den heer Polak, die in den buul getast had en tot den heer Piet Zweed, die niet minder dan een rijwiel voor den steunbonnenverkoop ter beschikking had gesteld. De stroom van gelukwenschen. Vervolgen werd de gelegenheid gegeven om de vereeniging te complimenteeren. Onze burgemeester was de eerste, die voor het voetlicht trad en zeide, dat hij met veel ge noegen kennis had genomen van het feit, dat H.R.C. weer tweede klasser was geworden. Maar, aldus de spreker, we mogen eigenlijk niet tevreden zijn met een tweede klasser, een plaats als de onze moet noodig een eerste klasser hebben. Spr. heeft altijd sympathie voor het voetbalspel gehad, omdat het spel ook met het hoofd gespeeld moet worden. Er zit een groote opvoedende waarde in voor de jeugd, maar ook voor de grooten, ja zelfs voor het geheele volk. Spr. wees op de zoo noodige samenwerking in een team en dat spelers zich niet door een achterstand moeten laten ontmoedigen. Spr. juicht het toe, dat het spel zoo'n ingang vindt, het kweekt natio nalisme aan. Dat komt b.v. tot uiting bij de befaamde HollandBelgië-wedstrijden. Spr. zou de ouders willen adivseeren: laat Uw kinderen aan sport doen. Het Gemeente bestuur verheugt zich oprecht in de promotie van H.R.C, doch vreest alleen, dat als dezè eenmaal eerste klasser mocht worden, dat er dan een heel jaar feest gevierd zal worden. Van harte hoopt de burgemeester dat er een goede samenwerking tusschen het college en de v.v. H.R.C. zal mogen blijven bestaan. Vervolgens spreekt de heer W. M. de Draayer, consul van den K.N.V.B., die speciaal den „Helderschen Lotsy" (voorzitter Thijssen) roemt en na hem den heer Delvaux, voorzitter van den N.H.V.B. Achtereenvolgens zien we dan ten tooneele verschijnen de heeren D. Oden, voorzitter van „Succes", J. L. Goed- knecht, voorzitter van de H.F.C. „Helder", S. Bak, voorzitter van de „Alkmaarsche Boys", C. J. Mol, dig onder het motto: „En nu naar de eerste klasse', mede namens zijn collega's, de heeren Kramer en Treffers spreekt, Meijer, voorzitter van de „Water vogels", Borking, vertegenwoordiger van „Zeemacht". Tenslotte spreekt nog een ver- tegenwooriger van de v.v „Atlas" De meeste sprekers zetten door middel van een bloemen hulde meerderen luister aan hun vriendelijke woorden bij Bloemen waren voorts ingekomen van: West-Frisia, Held. Boys, lunchroom Lensen, magazijn Butterfly. Als prachtig sluitstuk van deze selectie uit het flora-rijk fungeerde een weelderige mand van... Bouwe Prins, het eere-lid, die op dit moment ergens in het luchtruim tusschen Amsterdam en Batavia zweefde. Een hartelijke brief was er bij nadat deze voorgelezen was, barstte een hartelijk en langdurig applaus los. Voorts waren er ongeveer 50 telegrammen of andere gelukwenschen, waarvan de voorzitter die van de V.D.-fractie van den Helderschen Raad en van D.W.V. voorlas. Het officieele gedeelte was hiermede voor bij. Het spreekt vanzelf, dat het overgroote gedeelte van de aanwezigen niet gekomen was om uitsluitend speeches aan te hooren en dat gedeelte was maar wat blij, dat het moment, waarop de festiviteiten middels een polonaise geopend werden, gekomen was. Het was een „onafzienbare file", die zich achter den thans als maitre-de-bal fungeerenden heer Thyssen geschaard had en zich goedlachs en vroolijk links en rechts, voor en achteruit door dezen liet leiden. Zooals op elk rechtgeaard Heldersch feest vormde dansen het hoofdmotief en met name b(j het feest van een voet balvereeniging mag men verwachten,, dat de voeten het moeten doen. Evenals voor den kampioens avond had het bestuur beslag gelegd op het artistenpaar Wiesje Koolhoven en Johnny Rovo. Johnny begon uitstekend door in een smetteloos rood shirt, een nog smetteloozer wit broekje en met o zoo bleeke knietjes voor het voetlicht te verschijnen, waar hij de Racers in hun zwak tastte door een loflied op hun club aan te heffen. Daarmede had hij de zieltjes, die van vorige gelegenheden de zijne nog niet geworden waren, direct gewonnen, zoodat Johnny geen kwaad meer kon doen en zich dan ook volkomen uitleefde in de num mers, die in bonte verscheidenheid elkaar op volgden. Zijn „95%" (tekst van hemzelf), liet zich al evenmin de kaas van het brood eten en door haar speciale dictie en bijzondere zeggingskracht droeg zij veel bij tot het succes, dat de familie RovoKoolhoven in te palmen had. O.i. had dat succes echter niet minder groot geweest, als beide minder ge chargeerd hadden en de grens van het be schaafde niet zoo tot op het randje benaderd waren. Tooneel en dans wisselden elkander af en wel zoo vlot en geslaagd, dat het weldra 1 uur was en „scheidsrechter" Thyssen voorde pauze kon fluiten. Die pauze werd echter ten nutte gemaakt, want er werden eerst nog 150 loten aan den man gebracht en vervolgens begon de groote verloting, die zoo groot was, dat je beslist je best moest doen om geen niet te krijgen! Stellen we even vast, dat de fiets van Zweed bij K XVIIX terecht kwam. Onder dit pseudoniem ver schuilt zich 'n amateur-wedstrijdverslaggever van H.R.C., die dus wel een mooie belooning kreeg voor de diensten, die hij zijn club als zoodanig bewezen heeft. We hebben de feestvierenden in de beste stemming achtergelaten voor het spelen van de tweede helft, die, naar we vernamen, tot geduurd heeft. En nu de Racers eens behoorlijk gefeest hebben, nü beseffen ze eigenlijk pas goed, dat ze tweede klassers zijn! TEXEL I—TIW I S—2. Het strand trok Zondag blijkbaar meer be langstelling dan de voetbalsport, hetgeen wel jammer genoemd mag worden omdat on danks de hooge temperatuur op het sport terrein een keurigen voetbalwedstrijd tus schen Texel I en de Amsterdamsche derde klasser TIW I is gespeeld. Het was merkbaar dat de Amsterdammers met enkele invallers waren opgekomen, er zaten verschillende zwakke plekken in hun elftal, doch ook uit blinkers o.a. viel bijzonder het uitnemend spel van dén linksbuiten op. De wedstrijd stond op een zeer hoog peil men kon duide lijk zien dat in deze match niet het maken van de meeste doelpunten op den voorgrond kwam. Voor de rust was Texel iets in de meerderheid, vooral omdat de linkervleugel te veel vrij spel kreeg. De Graaf zorgde in deze periode tweemaal voor een doelpunt, door on zuiver schieten gingen evenwel ook nog ver schillende mooie kansen verloren. Met de rust had Texel met 20 de leiding. In de tweede helft was aanvankelijk de thuisclub nog iets in de meerderheid doch nu wisten de Amsterdammers ook verschillende malen gevaarlijk door te breken. AI spoedig kwam dan ook voor TIW de eerste goal, daarna de gelijkmaker. In het laatste kwar tier moest de Texelsche doelverdediger door De Graaf worden vervangen, met 10 personen werd nu verder gespeeld, toch kwam in de laatste minuten nog de winnende goal voor Texel, 't mooiste punt uit den wedsrijd: J Bruin gaf n.1. een mooien voorzet die keihard door P. Neyens werd ingeschoten. 32 voor Texel. Spoedig daarna kwam 't eindsignaal. TEX. SERIEWEDSTRIJDEN Oudeschild IIOosterend 1 61. Texelsche Boys ITexel Hl 45. VELZER POLOSPELERS WINNEN IN DEN HELDER. Zooals in ons blad van Zaterdag werd aan gekondigd speelde Zondag het eerste zevental van de Velzer Zwemvereeniging zjjn beide uitwedstrijden tegen onze beide derde klas- sers: de Bruivisschen en de Sportclub F. M. Om een uur begon de wedstrijd tegen de Bruinvischen. Zooals te verwachten was, wis ten de gasten deze match zonder moeite te winnen. Door jarenlange training was het Velzer team veel sneller en tactischer, waar tegen de achterhoede weinig kon uitrichten. Daar bovendien de keeper van de Bruivis schen niet 100 was, wisten de Velsenaren vijf goals voor en vier na de rust te scoren.. Om vier uur werd voor een even groot pu bliek (het aantal toeschouwers wordt iedere match grooter!) de ploeg van de Sportclub F. M. een nederlaag toegebracht. Van ver moeidheid was geen sprake bij de gasten, maar hun voorhoede was minder productief en had minder succes bij den F. M.-keeper, die weer zijn ouden vorm had. Eenige malen zagen wij mooie aanvallen van de Heldersche voorhoede, maar de uitstekende keeper van Velzen gaf zich geen enkele maal gewonnen. Het eind kwam met 50 voor de gasten. Scheidsrechter was de heer Jansen, die beide wedstrijden zeer goed leidde. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN F.MH.Z.V. Hedenavond 8 uur wordt de vriendschap pelijke oefenpartij Bruinvisschen nFM. II gespeeld en Woensdagavond om denzelfden tijd komen de dames-zeventallen van beide clubs tegen elkaar uit. Donderdagavond gaat het eerste zeventél van de Sportclub F.M. onder geleide van een aantal supporters naar Velzen, om daar haar laatsten uitwedstrijd in de competitie te spe len. Aanvang 8.30 uur (bij de groote sluizen ln IJmuiden). KIE MASTENBROEK VERLIEST OP DE 100 M. RUG. De groote verrassing van de „Olympische Weldadigheidszwemwedstrijden", die Zondag middag te Crailoo gehouden werden, was, dat Rie Mastenbroek op de 100 M. rugslag gede cideerd door Nida Senff, die den zeer goeden tijd van 1 min. 16,6 sec., maakte, geslagen werd. NIEUW WERELDRECORD 1500 METER VRIJE SLAG DAMES. Bij de te Kopenhagen gehouden zwemwed strijden, slaagde de Deensche zwemster Fre- deriksen erin, met een tijd van 22., 36.7 sec., een nieuw wereldrecord te vestigen op de 1500 meter vrije slag. Het oude record stond op naam van mevr. L. Kigt-Wingard (V.St.), met een tijd van 22 min. 39.2 sec., dat zij juist een dag te voren op haar had gebracht. WjS.V. „DE ZILVERMEEUW". Bovengenoemde Wandelsportvereeniging nam j.1. Zondag deel aan den „Aardbeienmarsch" te Beverwijk. Deze marsch is wederom uit stekend geslaagd. De organisatie, welke in handen was van de Kennemer Wandel Club, was uitmuntend. Het 30 K.M. lange parcours was schitterend uitgelegd, doch niettemin zwaar. Vooral de Genieweg stelde aan de wandelaars(sters) hooge eischen. Deze weg verkeerde in zoo'n slechten toestand, dat men gedwongen was om aan den kant van den weg te gaan loopen. Dat de Zilvermeeuwgroep, ondanks dit alles en de zeer hooge tempera tuur, toch zonder uitvallers den marsch vol bracht, is een bewijs van haar wandelcapa citeit. Bij de prijsuitreiking konden wij met onzen groepsprijs ook nog een fraaien lauwertak in ontvangst nemen. „De Zilvermeeuw" kan met genoegen op dezen marsch terugzien. OOK „DE JUTTER" NAM DEEL. Zondag werd door de E.H.W.V. „de Jutter" met een flinke groep deelgenomen aan de be kende aardbeien-marsch te Beverwijk. Bij de prijsuitreiking kwamen zij in het bezit'van een schitterenden lauwerkrans, terwijl de prijs voor de verstkomende dame (na loting met onze plaatselijke zustervereeniging „De Zilvermeeuw) ook bij haar viel. Alle deelnemers die den tocht volbracht hadden werd een keurige geëmailleerde aardbei uitgereikt, terwijl „De Jutter" ook een groepsprijs ontvingen. PRACHTWEDSTRIJDEN OP DE WIE RING EK WIELERBAAN. KuiperKlink ln vorm. Dezen Zondag had de Directie der Wierin- ger Wielerbaan een goed opgesteld program ma aan te bieden. Als favorieten moesten na tuurlijk KuiperKlink gelden, het Wieringer koppel, dat Zaterdagavond in Leeuwarden het koppel StapenseaHiemstra in een koppel achtervolging na zwaren strijd overwon met 15 meter voorsprong en zich best geweerd heeft in den grooten koppelwedstrijd met ren ners als Pijnenburg en Slaats. Thans de Wieringer uitslagen: Matohes trois. Sprint over 3 ronden. Ie serie: 1. Baardman 14.2 sec.; 2. S. Lont; 3. Glim. 2e serie: 1. Hegeman 13.2 sec.; 2. Schipper; 3. N. Bakker. 3e serie: 1. Wouters 14.1 sec.; 2. Snijders; 3. Kaptein. Finale: 1. Hegeman 13.4 sec.; 2. Wouters; 3. Baardman. Klasscm.-race Onafh en Amateurs. 3. klas- sem. 30 ronden. 1. W. Frank (A'dam 8 pnt.; 2. Kuysterman (Breda) 6 pnt.; 3. Tijs Brisee 6 pnt.; 4. Lodewijks (A'dam) 5 pnt. Koppelachtervolging Amat en Nieuwel. Na 5 min. 32% sec. rijden heeft het koppel GeerligsGlim gewonnen met 80 meter voor sprong op het koppel Deijkers—-Korshuizen. Afval-wedstryd Nieuwel. en Amateurs. Na een felle nek aan nek-race tusschen Hegeman en Snijders (Den Helder) wist de laatste als no. 1 over de eindstreep te gaan. No. 2 Hegeman; 3. Deijkers. Koppelachtervolging Onafhankel. en Ama teurs 4 K.M. „Het nummer" van KuiperKlink. Hun „specialité de la maison" om het nu eens op een andere wijze te zeggen. Het uithoudingsvermogen van deze rijders vormt de kracht om te winnen. Zijn er b.v. betere sprinters onder, die de eerste ronden vóór komen (Stapensea en Heinstra reden in Leeuwarden nota bene reeds 40 m vóór), men make zich niet te spoedig ongerust; men weet dat na 15 ronden als de „sprint-fut" minder wordt, de twee K.'s hun moordend en sloopend werk beginnen. Langzaam maar ze ker winnen zij meter op meter en het publiek, ook op andere banen zagen wij zulks, is en thousiast. Uitslag: Na 12 ronden rijden (3 min. 12% sec.) halen Kuiper—Klink het Alkmaarsche koppel BolGroot in. Dan krijgen wij den koppelwedstrijd voor Nieuwelingen en Amateurs (100 ronden). 1. Het meer en meer opkomende koppel LontHegeman, dat evenals de andere club- genöoten onder leiding van trainer Cornelis- sen groote vorderingen maakt, 12 punten. 2. DeijkersKorshuizen 6 pnt.; 3. Bakker Schipper 6 pnt.; 4. KapteinWouters 3 pnt. De groote koppelwedstrijd voor Onafh. en Amat., 60 km, kenmerkte zich door een pracht strijd. Uitslag: 1. KuiperKlink 1 pnt.; 2. op 1 ronde: K. de VriesW. Frank 17 pnt.; 3. BriseeLodewijks 16 pnt.; 4. Bol Groot 11 pnt. De Brabantsche koppels hebben op Wierin- gen niet veel succes gehad en wij zullen hun namen dan ook maar niet noemen, hetgeen ons een sportieve oplossing lijkt. Een volgen den keer beter jongens. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Drie nieuwe records. Zaterdag en Zondag zijn de Nederlandsche athletiekkampioenschappen verwerkt. Dank z(j de gelukkige omstandigheid, dat zij door buitengewoon weertje begunstigd werden konden enkele opmerkelijke prestaties gele verd worden. Daaronder rekenen wij de drie recordverbeteringen, maar ook den tijd, wel ken Osendap op de 200 meter maakt. Men noteerde n.1. 21.1 sec. voor hem, hetgeen het beste voor Berlijn doet verwachten. Door den donker-lokkigen Limburger Petit werd het record over de 1500 meter met 1 sec. verbe terd, welke prestatie, hoe verdienstelijk overigens, op de wereldmarkt nog niet mee kan. Het Ned. record staat nu op 4 min. 6 sec. De leerling-opvolger van Cor Gubbels, Engelman, bracht voorts de records over de 1500 en 5000 meter snelwandelen op 6 min. 2.5 sec., resp. op 22 min. 35.9 sec. Hier volgt de lijst der Nederlandsche kam pioenen 1936 met vermelding van de pres tatie waarmede zij hun titel wonnen: 100 m: Osendarp 10.9 sec. 200 m: Osendarp 21.1 sec. 400 m: Mieghout 51.2 sec. 800 m: Bouman 1 min. 58.5 sec. 1500 m: Petit 4 min. 6 sec. 5000 m: Petit 15 min. 40.8 sec. 4 X 100 m: AAC 43.1 sec. 110 m horden: Kaan 15.3 sec. 400 m horden: Bührmann 58.6 sec. 1500 m wandelen: Engelman 6 min. 2.5 sec. 5000 m wandelen: Engelman 22 m. 35.9 sec. Hoogspringen: Brasser 1.85 m. Hoe U hiervan gebruik kunt maken? Door Rinso te kopen, het bekende zeeppoeder van prima kwaliteit en hoog vetgehalte. Uw winkelier geeft U tot en met 4 Juli bij elke 2 pakken Rinso nog een bus Vim geheel gratis, terwijl zowel Rinso als Vim nog bons bevatten voor fraaie geschenken. Zulk een voordelige aan bieding heeft U nog nooit gehad. Zorg, dat dit voordeel U niet ontgaat. Neem nog heden enige pakjes Rinso in voorraad, met gratis Vim en beide voorzien van de bekende geschenkenbons. DEZE AANBIEDING GELDT TOT 4 JULI A.S. RSA.9I0252H Hink-stap-sprong: Peters 14.09 m. Speerwerpen: v. d. Poll 59.40 m. Kogelslingeren: Houtzager 43.63 m. Vèrspringen: Houtman 6.94 m. Discuswerpen: De Bruyn 43.88 m. Kogelstooten: De Bruyn 14.26 m, Polsstokhoog: Lamoree 3.60 m. WIMBLEDON. Wederom zyn de Nederlandsche prestaties te kort geschoten om het in dit sterke tournooi ver te brengen. Teleurstellend be paald was het resultaat van Mej. Rollin Cou- querque tegen de Duitsche Mej. Horn. Zij verloor met 36, 06! Van Swol voelt zich kip-lekker. Nu leverde h(j in samenwerking met de Engelsche juf frouw Paterson weer een flinke prestatie door het sterke paar mrs. AndrewsSurface met 62, 36, 63 te slaan. v. Swol en partner nestelden zich hiermede in de derde ronde. Ook TimmerMej. Couquerque zijn nog aan. doch de zege was hier van papier, omdat de tegenpartij niet opkwam. In het damesdubbelspel leden onze dames de verwachte nederlaag tegen de favorieten Mej. Jacobs en Mevr. Fabyan. In het heerenenkelspel zijn de laatste 4 bereikt. Het zijn van Cram (Duitschland), Budge (Amerika), Austin en Perry (Enge land). BLAUW WIT KORFBALKAMPIOEN VAN NEDERLAND. Door een 5—3 overwinning op Deetos heeft Blauw Wit het korfbalkampioensohap van Nederland weten te behalen. ZEILWEDSTRIJDEN VOOR DB KONINKLIJKE MARINE. Vier volgt het programma van de zeilwed strijden, die op 10, 11 en 12 Juli a.s. gehouden worden. Vrijdag 10 Juli. V.M. Laatste periodieke Zeilwedstrijd. A.M. Modelsloepen B, gestuurd en bemand door adelborsten van het K. I. v. d. Marine. Zaterdag 11 Juli. Klasse I. Eenheidsfantasiesloepen, gestuurd door officieren van de Koninklijke Marine, leden van de K. M. J. C. In dezen wedstrijd wordt de wisselbeker van de K. M. J. C. verzeild. Klasse II. Modelsloepen B2, gestuurd door onderofficieren van de Koninklijke Marine. In dezen wedstrijd wordt de De Ruyter- beker verzeild. Zondag 12 Juli. Klasse III. Modelsloepen Ba, gestuurd door officieren van de Koninklijke Marine. Klasse IV. Eenheidsfantasiesloepen, ge stuurd door onderofficieren van de Koninklijke Marine. In dezen wedstrijd wordt „het Vikingschip" verzeild. Nationale wedstrijden. Zaterdag 11 Juli 1936. Klasse V. Handicapwedstrijd, klasse B. Klasse VI. Handicapwedstrijd, klasse O. Zondag 12 Juli 1936, Klasse VU. Handicap wedstrijd, klasse B. Klasse VIII. Handicapwedstrijd, klasse C. De inschrijvingen moeten schriftelijk en franco geschieden vóór Vrijdag 3 Juli bij den Secretaris van de K.M.J.C., H. J. Boldingh, adres Kon. Inst. v. d. Marine te Willemsoord. Ongeveer 1000 turnsters uit Brandenburg zullen tijdens de Olympische spelen een grotesk bal let uitvoeren. We zien hier gracieuze Branden- burgsche maagden, tij dens een repetitie in Berlijn, KON. MARINE JACHTCLUB. T Periodieke zeilwedstrijd No. 7 op Vrijdag 3 Juli. Tijdschot (hjjschen clubvlag) 8ul8 Modelsloepen B I en B H. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8u23 Afvaartschot: strijken vlag Z 8u3ft Fantasiesloepen. Vijf min. schot: hijschen vlag W 8u.40 Afvaartschot: strijken vlag W 8u43 Uitstel van een uur voor alle klassen Vlag U, Wedstrijd gaat niet door Vlag N", Afkorten baan: Indien de baan voor één oi meer klassen wordt afgekort, wordt vlag S boven de betrekkelijke klassevlag geheschen. Baaninrichting tegen zon Roode vlag. Baaninrichting met zon Witte vlag. Lijn van afvaart en aankomst is: Vlet met vlag, Wierhoofd (vlaggestokken ineen). SCHAAKCLUB „SCHAAKMAT", (Huize Born). Stand der competitie, bijgewerkt tot en mei 22 Juni 1936. Afdeeling 1. L Gerritsen 9 7 1 1 2. Bijlsma 7 4 2 3. Wijker 7 4 3 3 1 M. Swart 5 8 2 6 S. J. Hemelrijk 7 1 6 2 6. A. Meyer 5 0 5 Afdeeling 2. 1. Kelder 8 6 2 2. J. Marsman 7 5 1 11 8. A. Groen 8 5 2 li 4. E. Hellendoorn 9 4 4 9 5. C. D. Swart 7 4 8 8 6. R. Marsman 8 0 8 0 0 Afdeeling 8. 1. A. v. Assen 9 5 4 0 10 2. W. Bremer 7 4 3 0 s 8. Heyman 8 2 6 0 4 4. v. d. Bosch 6 1 5 0 2 HOLLANDS NOORDPUNT. Zondag 28 Juni hield bovengenoemde vei» eeniging haar tiende concours van Creil, 441 km. Slechts 40 vogels namen aan deze wedvlucht de tweede tussehenvlucht deel. De los lating had plaats om 7.45 uur met N.O. wind. Bij aankomst was de wind O.N.O. 3. De eerstgetoonde duif bereikte met eed snelheid van 892 meter per minuut om 3.0.41 haar eigenaar. De laatste of tiende prijs* vlieger 3.22.52. De prijzen en punten werden toegekend aanI R. F. Mulder, le, 2e, 3e, 5e en 6e prijs mes 57.6 pt.; F. Scholten, 2e, 4e en 8e prijs me$ 48 pt.; J. Riemers, 7e en 9e prijs met 21.6 pt.jj A. Felkers, 10e prijs met 4,8 pt. De kopgroep voor het generale kampioen schap luidt: 1. J. Riemers, 140.16 pt.2. R. F. Mulder 447.88 pt.; 3. F. Scholten. 443.04 pt. Donderdag 2 Juli eerste africhtingsvlucht jonge duiven Schagen, waarvoor 1 Juli vet» zamelen. De derde rondvlucht, Limoges 831 km- tevens H. C, C. concours, heeft plaats Zatera dag 4 Juli. „Nillmijmeringen". Uitg. N.V. Levensverz, mij. NILLMY van 1859, Paleisstraat 3, Den Haag. Uit den inhoud van dit meestal zeer vlot geschreven periodiek, dat gratis door hen, die er zich voor interesseeren, té verkrijgen is, noemen wij: „De Kroon op het Werk" (financieele bijzonderheden der Mjj); en „Het Chineesche Telraam". 28ste Jaarverslag van de Noordhollandsehé Voreeniging tot bestrijding van de Tubercu lose 1935. Bundel II, No. 16. Publicatie van de Alg, Nederl. Verkeersfederatie (Raamweg 16, Deh Haag), hetwelk ditmaal gewijd is aan hot onderwerp „Motorrijtuigen of Benzinebelas ting?" Veertiende Jaarverslag van de N. V. Ver zekering-Maatschappij „St. Petrus" gevestigd te Utrecht. Publicatie van de Algemeene Nederlandsche Verkeersfederatie. A. N. V. F. Bundel I, No. 25 Mei 1936, Raamweg 16, Den Haag. van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA zonnebruincrême. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11