Ingezonden Sport HELDERSCHE COURANT VAN DOiNPERDAff g JULI 1936 7 Arrr ssements- rechtba.,.» te Alkmaar. GEMENGD NIEUWS De moordaanslag op een colporteur van de N.S.B. Vrouw van een plat doodgevallen Door een electrischen trein doodgereden. Zijn neef dood gestoken. Overval met roof. De malversaties te Amt-Hardenberg Vrouw door een dolle koe aangevallen. Abessyniërs, die geen Abessiniërs waren 1 Twee stroopers tot drie jaar veroordeeld. Jongetje door een tram overreden en gedood. Onweer in het Zuiden van ons land. Wilkins in veiligheid. Zeven doodenbij een autobusongeluk Weer een vierling. Vier personen door den bliksem gedood. Zes personen door den bliksem gedood. Een Joodsche boer gelyncht. De ratelslang-moord. Een moord door het Zwarte Legioen Een spoorwegramp in Texas. Spoorwegongeluk in Polen- Tweede Kamer De bestuurshervorming 'm Indië goedgekeurd. BINNENLAND Duitsche waardeering voor Fiollandsche redders. Het West-Friesche kanalenplan. Beëediging aan boord van het Wachtschip. Voor buitenlanders benzine a 5 ct. per Liter? Luchtvaart] De postvluchten van erï naar Indië Marktberichten. Haven van Nieuwediep. Meervoudige etrafkame». Uitspraken van Dinsdag. V»vïj> raken van Dinsdag 28 Jool. J. v. d. S. »i»ctricien. Dan Helder, gedeti neerd zedenmisdrijf art. 846 en 347, wetb. vaa Strafrecht, 4 tnnd. g«v. voorw, met 8 Jaar proeftijd. Simon Joh. B., Den Helder als voren. Open bare schennis art. 238 strafrecht, 8 maan den gevangenisstraf. Binnenland De dader tot drie jaar en ter beschik kingstelling van de regeering veroor deeld. Het gerechtshof heeft den translateur, die een aanslag heeft gepleegd op een colporteur van de NSB op het plein voor het Centraal Station te Amsterdam, tot een gevangenisstraf van drie jaar en ter beschikkingstelling van de regeering veroordeeld. Dinsdag is de 30-jarige mej. De Jong, uit Bozum, ten huize van haar broeder, aan de Singelstraat te Leeuwarden, bij het ophangen van waschgoed, van een plat gevallen. Baden de in haar bloed en in bewusteloozen toe stand vond men haar op straat.. Zy werd naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar zij is overleden. Donderdagmiddag half twee is op den overweg van Broeksloot, aan de Laan van Leeuwenstein te Voorburg, L. H., uit Den Haag, gegrepen door den electrischen trein in de richting van Den Haag. Hij werd eenige meters meegesleurd en onherkenbaar ver minkt. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats te Voorburg overgebracht. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft J. J. v. B. te Oss wegens doodslag op zijn neef G. v. G., allen te Oss, veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. Geëischt was 14 jaar en 6 maanden. J. C. v. G. en v. S., beiden gedetineerd, werden door de rechtbank te 's-Hertogen bosch ieder veroordeeld tot 4 jaar gevange nisstraf wegens een overval met roof in de woning van Huysrrians te Oss. De gewezen burgemeester ver oordeeld tot 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. Het hof heeft in hooger beroep uitspraak ge daan in de zaak van den 66-jarigen gewezen burgemeester van Ambt-Hardenberg, H. H. W., die in eersten aanleg door de rechtbank te Almelo was veroordeeld tot 1% jaar gevange nisstraf wegens verduistering en heling. Het gerechtshof heeft thans op formeele gronden het vonnis van de rechtbank te Almelo vernietigd en verdachte opnieuw veroordeeld, thans tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden. Dinsdagavond wilde de echtgenoote van den landbouwer van S. te Berghem, een koe naar de weide brengen. Het dier werd eensklaps dol en viel haar begeleidster aan. Het beest wierp de vrouw op den grond en trapte haar op het lichaam. De landbouwer, die het ongeluk zag gebeuren, slaagde er in zijn vrouw te bevrijden. Zij werd in bewusteloozen toestand en met ernstige inwendige kneuzingen haar woning binnengedragen. De dolle koe is afgemaakt. De vorige week heeft in de Harmonie te Groningen een troep kleurlingen, die werd aangekondigd als: ,,Groote Volkeren-show, Abessynië", evenals op verschillende andere plaatsen van ons land, voorstellingen ge geven van zijn landsgebruiken. Daar de troep thans geen verder contract had en dus zonder middel van bestaan was, is de politie tus- schenbeide getreden. Heit bleek, dat de troep bestond uit een verzameling Afrikanen, maar dat er onder deze menschen geen enkele Abessyniër was. De troep is gister door de politie over de grens gezet. Het gerechtshof heeft gisteren twee Hilver- sumsche stroopers, de gebroeders T. en S. P. ;ens poging tot doodslag en medeplichtig- d hieraan ieder tot drie jaar gevangenisstraf onrdeeld. De rechtbank te Utrecht had de- z^.Jde straffen opgelegd, de procureur-gene raal had 4 jaar geëischt. Verdachten hadden, toen een boschwachter hen bij het stroopen onder Maartensdijk be trapte, op hem geschoten, zonder hem echter te raken. Gistermiddag omstreeks drie uur werd het vier-jarig zoontje van de familie G. te Ooster beek op den Utrechtschen weg nabij den Schelmschen weg bij het spelen door een wagen van de Nederlandsche Buurtspoorweg- maatschappij (N.B.M.) overreden en vrijwel °P. slag gedood. Venlo getroffen. Gistermiddag heeft boven Venlo een zwaar onweer gewoed. Na enkele zware dondersla gen onUastte zich boven de stad een gewel dige regen, waardoor de straten onder water werden gezet. In het lage gedeelte van de stand stonden de benedenvertrekken der wo ningen spoedig blank. Ook de kelders liepen vol, waardoor veel ongerief aan de bewoners werd veroorzaakt. In de buurt van den Kal- denkerkerweg zijn tal van zware boomen ont worteld. Een boom viel op het dak van het klooster der zusters Ursulinen, waardoor schade aan het gebouw werd aangericht. Op den Kaldenkerkweg kwam een zware boom tegen den gevel van een der woningen te recht, waarbij eveneens slechts materieele schade werd aangericht. Op twee plaatsen is de bliksem in een wo ning geslagen. Op vele plaatsen werden door den stormwind de pannen van de daken ge licht. Te Kessel werden de wieken van een alleenstaanden molen afgerukt en vernield. Persoonlijke ongelukken hebben zich echter bij al deze ongelukken niet voorgedaan. Aan de te velde staande gewassen is veel schilde aangericht. Uitgestrekte korenvelden In de buurt der stad liggen plat; ook de tuinbouwgewassen hebben veel geleden. Buitenland Reuter seint uit Oslo, dat aldaar bericht is ontvangen dat het Noorsche stoomschip „Sta- vangerfjord" contact heeft gekregen met de „Wyatt Earp". Wilkins berichtte, dat hij ver traging heeft gehad, maar half Juli in Noor wegen denkt aan te komen. DE BLIKSEM INGESLAGEN IN HET HUIS VAN MAX SMELING. Dinsdagmiddag is de bliksem ingeslagen in het huis van Max Schmeling te Bad S'aarow, juist toen de bokser en zijn vrouw aan tafel zaten. Het rieten dak geraakte in brand en de heele bovenverdieping brandde uit. Te Lexington in Virginë is een autobus met toeristen geslipt en omgeslagen. Zeven inzit tenden werden gedood, vijftien gewond. Een negerin in de buurt van Harrismith bij de Kaapkolonie is bevallen van een vierling. Boven de woiwodschap Stanislawow in het zuidoosten van Polen hebben hevige onweders gewoed. Vier personen werden door den blik sem gedood en verscheidene zijn gewond. In den loop van den dag van gisteren hebben boven Zuid-Bulgarije verscheidene onweders gewoed, welke aanzienlijke schade aanrichtten. Nabij de stad Stara-Zagora werden zes per sonen, die onder een boom schuilden voor den regen, gedood, toen deze boom door den blik sem werd getroffen. In het op 70 km van Bousa Ada gelegen Ainrif had den 25sten van deze maand een Joodsche boer een inboorling gedood wegens een twist over het verdeelen van grond. De dader gaf zichzelf aan. Toen hij ter berech ting naar Ainrif werd overgebracht, hebben 300 inboorlingen hem uit handen der politie gerukt en den hals afgesneden. De daders vluchtten vervolgens in hun dorpen. 350 sol daten werden naar Bousa Ada gezonden, waar echter kalmte heerschte. De justitie stelt een onderzoek in. Bij de voortzetting van het proces tegen de moordenaars van mevr. James werden een paar ratelslangen in een glazen kist in de zaal geplaatst. Louise Wright, een nichtje van den moordenaar, welk meisje naar beweerd wordt met James op te goeden voet stond, viel flauw toen de lugubere gedierten werden ge demonstreerd. Deze slagen waren dezelfde, die indertijd waren verkocht aan Hope, den mede plichtige van James. De derde vrouw van James, die was ge storven onder verdachte omstandigheden (ver dronken in haar bad) was verzekerd geweest ten gunste van James voor een bedrag van 10.000. De nu pas vermoorde (5e vrouw) van James, had zich in de eerste dagen van haar huwelijk voor 15.000 verzekerd in zijn voordeel. Te Chicago werd in een hotel het lyk ge vonden van een dame,Florence Castle, die een positie had in een zg. „nachtclub". Zij was 25 Jaar oud. Op een spiegel in haar slaap kamer was met lippenstift geschreven: „Black Legion". Het zevenjarig zoontje van mevrouw Castle had den moord zien plegen. Een neger of een man met een zwart masker voor, het kind weet dat niet zeker, had de moeder van het knaapje geslagen met een klinker. Aan vankelijk had de jongen zich niet durven bewegen, maar na eenigen tijd was hij schreiend de gang in gevlucht en had alarm gemaakt. Uit San Marcos, in Texas, wordt gemeld, dat aldaar een ontzaglijke wolkbreuk heeft plaats gevonden. De Blanco (Witte Rivier) wies zeven meter. Een spoorbrug werd weggeslagen. Dit veroozaakte een spoorwegramp. Een stoker kwam daarbij om het leven, en een trein van de Missouri-Pacific werd vernield. in de buurt van Wrescyen in Pommeren is gisteren een trein ontspoord. De machinist, de stoker en een conducteur werden gedood. Van de passagiers werden er vier gewond. Vergadering van Woensdag 1 Juli. De staking te IJ muiden. Aan de orde is: Behandeling van het verzoek van den heer De Visser, om verlof tot het richten van vra gen aan den minister van sociale zaken, met betrekking tot het optreden der regeering naar aanleiding van de visschersstaking te LI muiden en het stopzetten van steunuitkee- ring aan werklooze visschers. De Voorzitter stelt voor het verzoek In te willigen en de interpellatieo aan de agenda toe te voegen. De Kamer neemt dit voorstel aan. Bestuurshervorming in Indië. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische wetsontwerpen, waarin de bestuurs hervorming is vervat. De heer v. Boetzelaer v. Dubbel dam (c.-h.), wijdt een beschouwing aan de regionale rekening, waaraan de invoering door de regeering zo belangrijk wordt geacht, dat zij ze plotseling wil doen plaats hebben, omdat zy er bezuinigingen van verwacht. De minister interrumpeerde gisteren, dat sanee- ren geen bezuinigen is, maar hoe kan men in vredesnaam saneeren, zonder te bezuinigen. In Nederland wordt de plaatselijke autonomie Ingeperkt, juist ter wille van de bezuiniging en in Indië wil men plaatselijke autonomie instellen als middel tot bezuiniging, wat zeer vreemd ls. De aanstelling van de drie gouverneurs zal de deur openen voor tal van moeilijkheden. Met deze aanstelling worde zoo lang mogelijk gewacht. Ten aanzien van de instelling van groeps- gemeenschappen bedenke men, dat een groei proces moet worden afgewacht en dat men niet moet beginnen met een bovenbouw in de bestuurshervorming, als er nog geen natuur tje onderbouw aanwezig is. De heer Van Kempen (lib.) zegt,, dat de regeling der regionale rekeningen den stoot heeft gegeven om onder de tegenwoor dige omstandigheden de bestuursvervorming uit te voeren. De regionale rekeningen zijn de essentieele piogelijkheid van welslagen van de bestuurs hervorming in de buitengewesten. De heer Van Dijk (a.-r.), noemt een voordeel van de bestuurshervorming een ont lasting van het centrale bestuur en een over dracht van bevoegdheden aan de gewestelijke organen. Een tweede voordeel van de bestuurhervor- ming is de bevordering van het zelfbestuur, die zij mogelijk maakt, iets, dat geheel in de lijn der Nederlandsche koloniale politiek ligt. Het derde voordeel is de reeds genoemde saneering. Rede minister Colyn. De Minister van Koloniën, de heer C o 1 ij n, dankt voor den ondervonden steun en spreekt er zyn blijdschap over uit, dat deze steun hem ook is geschonken door iemand met een dertigjarige ervaring in het Indische be- stuurswezen. Spr. memoreert vervolgens de instelling van gemeenten, die in Indië vasten grond hebben gekregen. Wat beproefd werd ten aanzien van ruimere gebiedsdeelen. is mis lukt. Maar het centrale gezag kreeg in de buitengewesten zooveel te doen, dat men wel voelde, dat het zoo niet kon blijven. Na de bestuurshervorming op Java moes ten die centrale apparaten blijven bestaan met het oog op de buitengewesten. Dit was een doublure en tevens een oorzaak van wrijving, want de centrale apparaten bleven hun bemoeiingen uitstrekken ook over de reeds gedecentraliseerde gebieden. Wat nu in behandeling is, is niets anders dan de uitvoering van het beginselenplan van 1932. Dezelfde epineuze kwestie, als in 1931 rees, is ook nu aanwezig. Moge het voorstel, zooals het daar ligt en dat de vrucht is van dertigjarigen arbeid, tlj^ns eindelijk tot uitvoering komen en een nieuwe phase inluiden in de Nederlandsche koloniale politiek, zoo zegt spr. De wetsontwerpen goedgekeurd. Na de replieken en het verwerpen van een amendement van den heer Joekes (v.d.) keurt de Kamer de wetsontwerpen zonder hoofdelijke stemming goed, met aanteekening, dat de communisten tegen zijn. Op 18 September 1935 is op het Borkumsche rif het Duitsche schip Barmow gestrand. Dank zij de hulpverleening door de bemanning van de Nederlandsche reddingboot „Insulinde" konden de opvarenden gered worden. Als erkenning van hun moedig optreden zyn thans, met toestemming van den Duitschen rijkskanselier de volgende belooningen toege kend aan de bemanning van de „Insulinde". Het eereteeken van het Duitsche Roode Kruis aan kapitein Mees Toxopëus, een gouden horloge met inscriptie aan den machinist Klaas Reinigert en aan den stuurman Klaas Toxo pëus, een zilveren sigarettenetui aan de matro zen Klaas Steegstra, Anne Stuystra en Jannes Toxopëus. Voorts heeft de Duitsche maatschappij tot redding van schipbreukelingen aan kapitein Toxopëus en aan den machinist Reinigert zil veren medailles verleend. Opening van het eer9te gedeelte door den commissaris der Koningin. Het eerste gedeelte van het groote kanali satieplan voor West-Friesland, het kanaal KolhornSchagenStolpen is thans gereed gekomen en zal Vrijdag 10 Juli door den com missaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. R. Roël, officieel worden geopend. Het vlaggeschip van de Alkmaar-paket, de Stier- op, zal dien dag van de Stolpervlotbrug op- stoomen naar de Nieuwe Schagerhaven en daar ligplaats nemen, waarna de openings- Gisteren heeft aan boord van Hr. Ms. Wachtschip aan de Bui tenhaven, alhier de officier van gezondheid der 2e klasse M. J, Nubé, die aan boord van dit schip als zoodanig werkzaam zal ztjn, den eed afgelegd in handen van den commandant, den lult. ter zee lste klasse J. J. Wichers. De plechtigheid had om kwark over eenen plaats, waarb(J de heer Wichers zich alvorens de eed af tee nemen tot den jongen arts en diens familie wendde om, nadat de heer Nubé trouw gezworen had, de eerste te zijn, die den nieuwen officier gelukwenschte en in het corps verwelkomde. plechtigheid aan boord van het schip zal plaats hebben. Deze gebeurtenis is voor de geheele streek en voor Schagen in het bijzonder van buiten gewoon groote beteekenis, daar hierdoor de verbinding te water tot stand is gekomen van Schagen met het geheele Noordelijke gedeelte van Noord-Holland met inbegrip van de Wie- ringermeer. HET CONFLICT IN HET VISSCHERM- BEDRIJF TE IJMUIDEN. Er waren gisteren 5 Deensche motorkot- ters en 1 Scheveninger logger aan den visch- afslag te IJmuiden, benevens een aantal kustvischers. De Deensche kotters besomden van 570 tot 980, de Scheveningsche log ger maakte de mooie besomming van 1800. HET BEZOEK VAN DEN HERTOG VAN KENT. De aankomst op Waalhaven. Morgen te ongeveer twee uur 's middags zal de hertog van Kent, die zooals gemeld, Zaterdag te Amsterdam de tentoonstelling van Engelsche kunst zal openen, met een particu lier vliegtuig op Waalhaven arriveeren. Per auto zal de hertog zich van het vliegveld naar Den Haag begeven. Deze maatregel zou het vreemdelin genverkeer sterk stimuleeren en... geen geld kosten, Nederland kan een goede beurt maken, door den benzineprijs voor buitenlandsche toeristen te verlagen tot b.v. één stuiver per liter; en het mooiste hierbij is, dat niemand daarbij schade lijdt! want momenteel is van de 11 Ya èt 12 y2 cent, die voor een liter benzine be taald wordt, ruim 7% cent voor de schat kist (in den vorm van gewoon en buitenge woon invoerrecht plus bijkomende heffingen). Op het oogenblik komen er zeer weinig bui tenlandsche automobilisten naar ons land; van deze drastische prijsverlaging, die ook zoo'n buitengewoon gunstige psychologische werking zou hebben, is een sterke stimulans van dat bezoek te verwachten. De buitenlan ders, die dan hier komen, zullen geen benzine belasting betalen, maar dat doen zij op het oogenblik ook niet, omdat... zij heelemaal niet komen. Voor den Staat verandert er dus vrijwel niets en tegenover een kleine derving aan inkomsten op de thans aan buitenlanders verkochte benzine staat, dat het land geniet van alle voordeelen, welke nu eenmaal inhae- rent zijn aan vreemdelingenverkeer. Italië en Zwitserland verleenen reeds een dergelijke faciliteit aan buitenlandsche auto mobilisten, maar desondanks is de benzine er nog zéér prijzig, naar onzen huldigen maat staf berekend (resp. 0.15 0.18 en 0.15 per liter). Als Nederland den benzineprijs tot 0.05 per liter verlaagt, kunnen wij der waarheid getrouw in het buitenland bekend maken, dat de benzine nergens ter wereld goedkoo- per isl OPENING EN HEROPENING VAN LUCHTLIJNEN. Gistermidadg te 3.15 uur is uit Stockholm via Malmö en Kopenhagen het eerste retour vliegtuig uit de Zweedsche hoofdstad op Schiphol aangekomen. Ook is gisteren de luchtlijn" Amsterdam Liverpool heropend. AmsterdamHelsingfors in één dag. Dank zij de nieuwe verbinding der K.L.M. met Stockholm, die gister is geopend, is het mogelijk in een dag van Amsterdam naar Helsingfors te vliegen. DE HINDENBURG BOVEN ONS LAND. Dinsdagmorgen omstreeks kwart over 9 is het luchtschip Hindenburg boven Rotter dam verschenen, en even later boven Den Haag. NOODLANDING VAN EEN DUITSCH MILITAIR VLIEGTUIG IN GRONINGEN. De bestuurder gewond. Dinsdagmiddag heeft een tweepersoons Duitsch militair vliegtuig, gemerkt D.-I.U. U.K., uit Hamburg, een noodlanding gemaakt onder Roodeschool, gem. Uithuizermeeden, in den polder op een stuk vlasland. De bestuurder, die volgens zijn verklarin gen den koers kwijt wa3 geraakt, had een heelen tyd boven Roodeschool zeer laag ge cirkeld en is ten slotte gedaald, waarbij het toestel den neus in den grond boorde en ern stig werd beschadigd. De bestuurder, die gewond werd aan hoofd en handen, Ls door dr. G. B. Luteijn verbon den. Het vliegtuig is door den burgemeester van Uithuizermeeden in beslag genomen. Het zal worden gedemonteerd. DUITSCHE VLIEGTUIGMOEDERSCHEPEN Er zouden er twee in aanbouw zijn. De Duitsche oorlogsmarine heeft twee vlieg tuigmoederschepen in aanbouw. Volgens de be richten zouden de beide schepen bijna gereed zijn. Elk dezer schepen meet ongeveer 15.000 ton en biedt plaats voor vijftig of zestig vlieg tuigen, welke o.a. voor verkennings- en bom bardementsdoeleinden zullen worden gebezigd. De Edelvalk is op de terugreis I Juli van Batavia vertrokken en denzelfden dag te Medan aangekomen. Rietvink (terugreis) vertrok 1 Juli van Bagdad en arriveerde denelfden dag te Athene. De „Kievit" (heenreis) vertrok 1 Juli van Rangoon en arriveerde denzelfden dag te Sin gapore. De „Djajak" (heenreis) vertrok 1 Juli v. A'dam en arriveerde denzelfden dag, na tus- schenlanding te Boedapest, te Athene. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie, Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden). Mijnheer de Redacteur, Vriendelijk verzoeken wy U om plaatsing in uw blad van heden voor het navolgende. Zaterdag a.s. zal de afd. Vischmarkt der Speeltuinvereeniging „Den Helder" ten tweede male er op uit trekken om een collecte te houden in haar rayon. Verleden week mochten wij het genoegen hebben een gedeelte van het rayon af te werken, Zaterdag a.s. het tweede gedeelte. Deze collecte (U weet het al reeds) is om een bedrag bijeen te krijgen om een draai molen te kunnen koopen voor de kinderen op het speelterrein Kemphaanstraat. Wij hopen dat er vele milde gevers(sters) zullen zijn voor dit mooie doel, om de jeugd van de straat te houden. Tevens verzoeken wij nog eenige collectrices en collectanten boven 16 jaar, die ons willen helpen Zaterdagmiddag. Verzoeke zich op te willen geven bij het Bestuur. HET BESTUUR. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moestens eenige inge zonden stukken tot een volgend nummer blij ven staan. AMSTERDAM, 1 Juli. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onver anderd. De aanvoer bedroeg 350,000 kg. AMSTERDAM, 1 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 306 vette kalve ren, le kw. 46—56 ct, 2e kw. 3844 cent en 3e kw. 2836 cent per kg levend gewicht; 104 nuchtere kalveren 58; 289 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 4244 cent, zware varkens 4041 cent, vette varkens 3839 cent per kg slachtgewicht. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juli. Aangevoerd 195,800 kg aardapelen: groote Schotten 2.50—3.50, Schotsche muizen 2.50—4.10, drielingen 2.202.90, kleine 1.201.80 en blauwe eigenheimers 5.70. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juli. 425,000 kg aardappelen, w.o.: Schotsche muizen 3.503.70, blauwe eigenheimers 5.90, drielingen 23.30, bonken 3.50, kleine 1.401.80, alles per 100 kg en 180 stuks bloemkool le s. 3.905.40; 6000 bos peen 3.103.80 en 800 bos rabarber 2.50. PURMEREND, 30 Juni. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 54,000 kg. Hoogste prijs 19. Han del matig. Kaas. 15 stapels kleine boeren 19; 2 sta pels Goudsche 19 en volvette 20 met rijks- merk. Handel matig; 1783 kg boter 1.30 1.37 en weiboter 1.23 per kg. SCHAGEN, 2 Juli. Paarden 150350; 8 geldekoeien (ma gere) 110—150; geldekoeien (vette) 160 210; 3 kalfkoeien 140180; 114 nuchtere kalveren 614; 63 schapen (vette) 16- 20; 71 lammeren 58; 42 varkens (vette) per kg 0.34—0.36 68 biggen 8—13. NEDERLANDS AFSCHEID VAN WIMBLEDON. Een finale Perryvon O ra mm. Het afscheid van de Nederlanders op Wim- bledon is niet daverend, maar toch zeer goed geweest. Mej. Rollin Couquerque en Timmer speelden zich via het sterke paar mej. YorkeLysaght in de vierde ronde en ont moetten daarin gisteren niet minder dan Miss Round en Perry! Van een eenzijdige match is niets gekomen, dank zij de onzen, die zelfs de tweede set op hun naam wisten te bren gen. Zij verloren echter met de volgende cijfers: 79, 64, 26. Mej. Paterson en van Swol, die zoo ver dienstelijk tot de derde ronde gekomen wa ren, boden daar uitstekenden tegenstand aan de sterke dubbel Mevr. Henrotin en Legeay en verloren met 36, 46. Hiermede was Nederland uit Wimbledon geëlimineerd, doch de onzen hebben langer volgehouden dan in langen tijd gebeurd is. Bij het heerenenkelspel is men tot de finale gekomen. Perry plaatste zich daarin via een moeilijke zege op den Amerikaan Budge en von Cramm via Austin. De Engelschman ia favoriet. BELLENAARS NIET IN DEN TOUR DE FRANCE. Pellenaars neemt niet deel aan den Tour da France. In zyn plaats is in de Nederlandsche ploeg opgenomen Albert Gijsen. DE UITSLAG VAN H.W.N.'s PERIODIEKE ZEILWEDSTRIJDEN. Piet Bot wint den wisselprys. Dit jaar voor het eerst zijn door het bestuur, onzer plaatselijke watersportvereniging H, W.N. periodieke zeilwedstrijden gehouden,] waaraan door een viertal B.M.-ers deel geno men is. Het was het voormalig bestuurslid, da heer H. Verburgt (sedert kort naar Indië ver trokken,) die voor den besten zeiler een eigengemaakt schip, zij het dan in 't klein, beschikbaar gesteld heeft als wisselprijs. Het werkelijk fraaie stuk werk is een tourjachtja en gisteravond is het aan den eersten prijs winnaar, P. Bot, uitgereikt. De leden waren uitgenoodigd bij deze uit reiking tegenwoordig te zijn, dc*th H.W.N, wikt en Pluvius beschikt. Het goot de bekende baksteenen en zoodoende waren slechts een 10-tal watersport-enthousiasten, waaronder eenige bestuursleden, aanwezig. Het geviel dat we gezamenlijk in het bestuurshokje op de Jachthaven bijeenkropen, en vanuit het deurgat mistroostig het vallen der droppelen gade sloegen. En wachtten op diegenen, dia maar niet kwamen... Onderwijl' werd het tourjachtje, dat op de tafel stond, aan een critisch onderzoek onder worpen en waren allen het er over eens,) dat 't een verdraaid aardig stukje handen arbeid was. Nadat men een kwartier gewacht had vond de heer Bot het welletjes en hield z'n speech. Hij releveerde, dat dit jaar voor het eerst, en wel zeer geslaagd, de periodieke zeilwed strijden gehouden zijn en wel op 30 Mei, 6, 20 en 27 Juni. Hij wees er voorts op, dat de Hel- dersche zeilers, uit sportief oogpunt gezien, feitelijk boffen, in vergelijking met hen, die het van de meeren moeten hebben. Hier heeft men te maken met het weer den wind en niet in de laatste plaats met het getij, dat met name voor adspirant-zeilers nog wel eens een geduchte handicap vormt. Evenwel, men kan het hier leeren! Het bestuur heeft met groote belangstel ling de prestaties gadegeslagen en het is tevreden. Alleen is het jammer, dat de deel name niet grooter was en men hoopt dat deze het volgend jaar zal toenemen, dat ook an dere klassen dan alleen de B.M.-ers mee ten strijde zullen trekken. Na er nog op gewezen te hebben, dat men ditmaal ook het systeem gevolgd heeft de deelnemers steeds In een andere boot te laten zeilen, waardoor het verwijt van „die en die boot wint toch altijd" vervalt, draagt de heer Bot aan zijn zoon Plet den wisselprijs over. Ook de andere schippers werden evenwel niet vergeten: zy kregen elk een pet-insigne met het embleem der HWN. Het resultaat der deelnemers was als volgt: P. Bot 48 pnt.; A. Veenstra 34 pnt.j: M. Kruyff 28 pnt.; J. Quant 26 pnt. Het aantal punten, hetwelk de booten ver wierven was: „Jutter" 56; .Diana" 52f 26; „Beb" 12. 30 Juni 1936. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Roek". Aangekomen van Tur en vertrokken naa* Cochester de Nederlandsche motorschoeneï „Oostzee",

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7