HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 7 JULI *936 Nog een luchtlijn over de Stille Zuidzee. Geen toenadering tusschen Duitschland en Oostenrijk. De spanning in China. Een geval van malaria in den Wieringermeer. Twee mannen waagden zich te ver in zee en verdronken. Een geruststelling van Berlijn. 60 priesters verdronken. De conferentie te Montreux Russisch schip in gevaar. Pauselijke Encycliek. Tegen immoreele films. BUITENLAND Lux begraven. 15 Juli opheffing der sancties. Onafhankelijkheidsdag in de Ver. Staten. Het nieuwe Bulgaarsche ministerie. Kind onder zand bedolven en gestikt. Luchtvaart De postvluchten van en naar Indië Japansch zaakgelastigde in Abessinië geweigerd. 5 jaar gevangenisstraf voor de Saai, |immy Melrose f Weer longpest in Jogja. Nederland protesteert tegen den gifgasoorlog. Het uitblijven van het Duitsche antwoord. Haven van Nieuwediep De Italianen in Abessinië. De Hindenburg teruggekeerd. Motorfiets tegen auto gebotst De stakingen te Antwerpen Wat voor weer vandaag? opmerkingen van Eden worden in dien zin uitgelegd, dat de ministers tot de slotsom zijn gekomen, dat het Duitsche gebrek aan hoffe- lijkheid opzettelijk is. de schoorsteen een „woning" ingericht en daar vier eieren uitgebreid. Het opmerkelijke is, dat de omwonenden voorheen niets van het paar ooievaars hebben bemerkt. Er bestaan plannen voor de exploitaUe van een luchtlijn van Manilla naar Australië en Nw. Zeeland Spaansche gegadigden in Manilla zijn erbij betrokken en men wenscht gebruik te maken van amphibievliegtuigen. Een Amerikaansch deskundige vertoefde te Manilla om besprekingen te voeren en heeft daarna Auckland in Nieuw-Zeeland bezocht. Verder zal hij Sydney en Singapore bezoeken. OP EEN DORSCHVLOER GEVALLEN. De 46-jarige landbouwer J. Adriaanse te Zoutelande is van een hoogte van 4 meter op den dorschvloer van zjjn schuur gevallen; hij is sedertdien twee dagen bewusteloos geble ven en Zaterdag overleden. Besprekingen SchuschniggVon Papen gestrand? In welingelichte kringen te Weenen gelooft men, dat de besprekingen tusschen Von Schuschnigg en Von Papen geen resultaat heb ben opgeleverd. Men verwacht dan ook geen vermindering in de spanning tusschen Duitsch land en Oostenrijk. De mislukking zou te wijten zijn aan twee kwesties waaromtrent het meeningsverschll onoverkomelijk bleek. Ten eerste vroegen de Duitschers, dat de Oostenrijksche nazi's het recht zouden hebben hun meening te uiten in redevoeringen en bladen en voor hun program te werken met name voor het antisemietische deel en ten tweede hadden zij bezwaar tegen het herstel der Habsburgers. De anti-Japansche beweging. Volgens een bericht uit Tokio begint de anti-Japansche beweging in het Zuidwesten van China een gevaarlijk karakter te krijgen. De Chineezen wapenen zich met koortsachti- gen spoed en, naar te Tokio beweerd wordt, beginnen de Japanners in Zuid-West China in een gevaarlijke positie te komen. De moord op een Japansch officier. De Britsche consulaire rechtbank te Pe king heeft de twee Britsche soldaten, die be schuldigd werden, op 26 Juni den Japanschen officier SaÜaki te hebben gedood, wegens ge brek aan bewijs vrijgesproken, doch hen wel schuldig bevonden aan het plegen van ge welddaden op den betreffenden avond Het vonnis heeft ontstemming gewekt bij Japansche officierskringen te Peking, welker woordvoerder verklaarde, dat het onomstoo- telijk vaststaat, dat Sasaki door Britsche sol daten is vermoord. Politieke moord te Hongkong. De oud-minister van financiën Tsjiang. dia multi-millionair is, is gisteren te Hongkong, toen hij uit zijn auto stapte, door drie schoten gedood. De moordenaar, een Chinees, wist te ontkomen. Er zou hier sprake zijn van een politieken moord. Vliegeniers van de Zuidelijke legers gedeserteerd. Naar uit Hongkong wordt gemeld zijn veer tig vliegeniers van de Zuidelijke troepen met 9 vliegtuigen gedeserteerd en naar de regee- ringstroepen overgeloopen. Naar vernomen wordt, is in den Wleringer- meerpolder opnieuw een geval van malaria geconstateerd in verband waarmede de com missie voor de volksgezondheid in de Wierin germeer den bewoners heeft aangeraden de bekende voorzorgsmaatregelen nauwkeurig toe te passen. Genoemde commissie koestert de verwach ting, dat hierdoor evenals vorige malen erger kan worden voorkomen. HOLEN VOOR VLIEGTUIGEN. Londensche bladen melden dat het ministe rie van oorlog zeer groote holen in de oude steengroeve bij Salisbury aangekocht heeft, waarvan sommige nog dateeren uit den tjjd van de Normandische verovering, De verkoop van deze holen was tot dusverre onbekend gebleven. De holen strekken zich over grooten afstand onder de vlakte van Salisbury uit en zqn ruim genoeg om talrijke vliegtuigen te bergen. Voorloopig geen moeilijkheden duchten. Buitenland Een jonk gestrand. Bij Tsji Liang, ten Westen van Tsjoeng King in Tsjetsjoean is een jonk, waarin ruim 100 boeddhistische priesters gezeten waren, gestrand. Het schip kenterde, tengevolge waarvan 60 opvarenden verdronken. De ove rigen konden zich in veiligheid brengen. De Fransche ambassadeur en de Britsche zaakgelastigde legden gisteren afzonderlijke bezoeken af op het departement van buiten- landsche zaken in de Wilhelmstrasse om de situatie te bepreken, welke gerezen is in ver band met de kwestie-Dantzig. Men mag aan nemen, dat zij er van in kennis zijn gesteld, dat de regeering te Berljjn de strekking van de rede van Greiser te Genève volkomen goed keurt, hetgeen trouwens al duidelijk uit de perscommentaren was gebleken, terwijl het een onbetwistbaar feit is, dat Greiser te Ber lijn geïnstrueerd was. Tezelfdertijd ontvingen de gezanten in ant woord op vragen, die zij hebben gesteld met het oog op de bezorgdheid in het buitenland gerezen, geruststellende verklaringen over de onwaarschijnlijkheid volgens de regeering te Berlijn van het ontstaan van moeilijk heden in Dantzig in de naaste toekomst. In verantwoordelijke kringen in Berlijn is men van meening, dat te Dantzig niets onrust barends als gevolg van de terugkomst van den hoogen commissaris Lester te verwach ten is. Van een verontrustende actie van het derde rijk zou geen sprake zijn, al was het wegens de buitengewoon delicate positie, welke het probleem Dantzig inneemt bij de Duitsch- Poolsche betrekkingen. Het nieuwe Britsche plan aan genomen als basis voor de bespre kingen. Italië zal niet deelnemen. Te Rome is gisteravond officieel medegedeeld dat Italië niet zal deelnemen aan de confe rentie te Montreux, zoolang de overeenkomsten van wederzijdschen bijstand in de Middelland- sche zee niet geëindigd zijn. 900 Menschen aan boord. Het Sowjet vrachtschip Zima, dat 4000 ton meet. is in den mist gestrand bij het eiland Onnekaton in de groep der Koerillen. De machinekamer heeft ernstige averij. Aan boord bevinden zich niet minder dan 900 menschen, voor het meerendeel visschers. De toestand is zeer ernstig, daar schepen, die hulp willen bie den, de plaats van het ongeluk nog niet heb ben kunnen bereiken wegens den dichten nevel. Het schip was op weg van Wladiwostok naar Petropawlowsk. De schepen Orochon en Boerewestnik heb ben van de Japansche autoriteiten vergunning gekregen om de havenzone van Onnekotan, die anders voor buitenlandsche schepen verboden gebied is, binnen te varen. SHIRLEY TEMPLE NAAR EUROPA. Naar men mededeelt, zal de jonge Shirley Temple dezen zomer een bezoek brengen aan Europa, voor een vacantie, waaraan geen op treden in theaters of filmopnemingen verbon den zullen zijn. De kleine Shirley (thans 7 jaar oud) zal worden vergezeld door haar moeder en mej. Pepperson, die steeds bij haar is. Hoogstwaarschijnlijk zal het bezoek zich uitsluitend toj een verblijf aan de Riviera be palen. Aan den inhoud van de nieuwe pauselijke encycliek „Vigilanti Cura" („Met wakende zorg..."), is het volgende aan „De Maasbode" ontleend Na herinnerd te hebben aan den arbeid van het R. K. „Legion of decency", het legioen der eerbaarheid in Amerika, spoort de paus de bisschoppen en verdere geloovigen van de geheele wereld aan, dat voorbeeld van Ame rika na te volgen. Het resultaat van deze prijzenswaardige campagne is een verheffing van het zedelijke peil der films geweest, zon der dat zij aan de film-industrie schade bracht, want tal van katholieken, die tevoren zich van de bioscopen verre hielden, zijn er heen gegaan, toen ze vernamen, dat de ontspanning er veilig was. De encycliek handelt vervolgens over den toenemenden invloed van de film, hetzij ten goede, hetzij ten kwade, en vermeldt in het bijzonder het kwaad, dat zij de jeugd doet. vooral sinds men in verschillende landen het variété bij de film ingevoerd heeft. De paus verklaart, dat het noodzakelijk wordt, keuringscommissies in te stellen onder de contróle van huisvaders en huismoeders, opdat de film, welker invloed zoo geweidigis, ophoude een instrument van verlaging te zijn en een leerschool worde van zielenadel en deugd, en aldus tot de moreele en sociale ver heffing van de wereld bijdrage; eenige regee ringen zijn reeds begonnen maatregelen in dien geest te treffen. Voor de bisschoppen geeft de paus de vol gende richtlijnen: le. De bisschoppen moeten de uiterste krachten inspannen, om van hun geloovigen de belofte, welke jaarlijks vernieuwd zal wor den, te verkrijgen, dat zij nooit slechte films zullen gaan zien. De bisschoppen zullen pogen, bij dit werk de medewerking van de vaders en de moeders, die hun verantwoordelijkheid nog beseffen, te verwerven. 2e. Opdat het geheele Chr. volk goed inge licht z(j over de moreele waarde van de films, zal in elk land, onder het gezag der bisschop pen, een bureau gesticht worden, dat de films zal classificeeren, en deze classificatie zal be kend maken aan de geloovigen, opdat dezen terdege weten, welke films zij, zonder gevaar te loopen, kunnen gaan zien. Het Britsche plan basis voor de besprekingen. Gisteravond heeft de conferentie, in plenaire zitting bijeen, het Britsche plan als basis voor de besprekingen goedgekeurd om vervolgens na voorloopig de debatten te hebben geschorst, over te gaan tot de bespreking van de eerste drie artikelen van het ontwerp-conventie met betrekking tot de doorvaart van koopvaardij schepen. WIL KI,NS, de beroemde Engelsche Noordpoolvaar- der, van wien men een tijdlang meende, dat hjj op zijn jongste expeditie verdwe nen was, doch van wien nu weer berichten zijn. Een laatste brief aan Litwinof. De coördinatiecommissie is gisterenochtend bijeengekomen onder leiding van de Vasconcel- los, die constateerde, dat de sancties tegen Italië wel degelijk effect hebben gehad. De uit voer van Italië is toch met meer dan 75 pet. gedaald en Italië heeft in zes maanden bijna de helft van zijn goudvoorraad verloren. De Tsjechische journalist Lux, die vorige week in de zittingzaal van den Volkenbond zelfmoord heeft gepleegd, is gisterochtend in allen eenvoud t Genève ter aarde besteld. In een brief aan Litwinof, die deze aan de pers heeft ter hand gesteld, zegt Lux: Het was niet mijn vooornemen om zelfmoord te plegen, want ik hield van het leven zooals de meesten, maar er moest iets gebeuren om opnieuw den ongelukkigen toestand van mijn ras- en geloofsgenooten in Duitschland onder de aandacht te brengen der publieke wereld opinie. Ik verzoek u mijn vrouw en kind toe te staan zich in Rusland te mogen vestigen, in welk land ik ook eens gehoopt had mijn dagen te zullen voltooien, ofschoon ik geen communist ben. Vele ongelukken; maar niet zooveel als in 1935. Zaterdag is in de Vereenigde Staten op een zoo uitbundige wijze, als in de laatste tien jaar niet was voorgekomen, de Onafhankelijkheids dag gevierd en millioenen menschen bevonden zich op de wegen, in de treinen en booten om uitstapjes te maken. Het aantal ongelukken met doodeljjken af loop had om 10 uur 's avonds de honderd reeds overschreden en het steeg met het uur. De meeste personen werden gedood b(j auto ongelukken. Er verdronken 22 personen, ter- wijl het vuurwerk één doode eischte. Velen werden gewond. Nader meldt Reuter uit New York; Wanhopige reddingspogingen. Zondagmiddag was de zevenjarige Brunja de Ruiter met nog twee zusjes in de heide achter de Utrechtsche waterleiding in de zandafgraving aan het spelen. De ouders der drie kinderen zaten op eenigen afstand. Plotseling hoorden deze de kinderen hevig huilen, waarna de twee kleinsten kwamen vertellen, dat haar zusje van zeven jaar onder het zand bedolven was, doordat een groot deel van de afgraving was ingestort. De ver schrikte ouders togen oogenblikkelijk naar de plaats van het onheil, maar konden het kind niet meer vinden. Men begon terstond te graven, terwijl de moeder naar de Utrechtsche waterleiding ging om daar hulp te halen. De heer Jansen, die bjj de Utrechtsche waterleiding woont, waarschuwde op verzoek van de moeder der kinderen telefonisch de Hilversums<%e en Larensche politie. Men is met man en macht aan het graven gegaan, maar het duurde ruim een half uur voor men het kind naar boven kon krijgen. Anderhalf uur heeft men toen kunstmatige ademhaling toegepast en met het zuurstof apparaat gewerkt, doch alles was vergeefsch. De levensgeesten van het kind waren reeds geweken. Zaterdag in den namiddag heeft Koeseïwa- nof den Koning de lijst met de nieuwe minis ters overhandigd, die door den Koning is goedgekeurd. Een verklaring van Koeseïwanof. Na afloop van den eersten ministerraad, die drie uren in beslag nam, heeft de minister president tegenover vertegenwoordigers van de pers een verklaring afgelegd. Hrj begon met op te merken, dat de buiten landsche politiek van het vorige kabinet zon der wijzigingen zal worden voortgezet, De voornaamste principes van deze buitenlandsche politiek zijn: Trouw aan den Volkenbond, toe nadering tot Zuid-Slavië, handhaving van den vrede, begrip voor de eischen van de buur staten en zoo groot mogelijke samenwerking met hen, vriendschappelijke betrekkingen met alle andere staten. Wat de binnenlandsche politiek betreft, zal de regeering de voorbereidingen die tot de uitbreiding van het gezag van den staat over het geheele volk moeten leiden, voortzetten. Tot dit doel zullen er in October vrije parle mentaire verkiezingen worden gehouden. Na de rede van den voorzitter, heeft de commissie besloten den betrokken staten te adviseeren de sancties tegen Italië op 15 Juli op te heffen. De negus naar Londen vertrokken. De negus is gisteravond via Parijs naar Lon den vertrokken, vergezeld van Ras Kassa en dr. Martin, den Abessijnschen gezant te Lon den. Ras Nassiboe zal vandaag of morgen Genève verlaten. Slechts enkele personen waren aanwezig bij het vertrek van den negus. Na de stemming in de Assemblée, Zaterdag, heeft hij zijn vertrekken niet verlaten en wei gerde hij bezoeken te ontvangen. Zijn voornemens heeft hjj niet bekend ge maakt. Hij zal zijn gedragslijn voor de toe komst vaststellen, als hij te Londen bij de zijnen is teruggekeerd. Hean. De „Djalak" vertrok 5 Juli van Karachi en landde eveneens 5 Juli te Akyab. De „Perkoetoet" vertrok 5 Juli van Athene en is 5 Juli te Bagdad aangekomen. Terug. De „Edelvalk" vertrok 5 Juli van Bagdad en kwam denzelfden dag te Athene aan. De „Kwak" vertrok 5 Juli van Jodhpoer en arriveerde 5 Juli te Bagdad. Zjjn aanwezigheid Is niet gewenscht, zegt Italië. Te Kaïro is bericht uit Djiboeti ontvangen, r dat de nieuwbenoemde Japansche zaakgelas tigde voor Addis Abeba, Asada, door de Italianen niet in Ethiopië is toeglaten. Men deelde hem mede, dat zjjn tegenwoor digheid ongewenscht was. Asada is toen doorgereisd naar Port Said om nieuwe Instructies af te wachten. Een rede van Emanuel Habraham. De secretaris van de Abessijnsche legatie te Londen, Emanuel Habraham, heeft gisteren op een pacifistische bijeenkomst te Poplar ver klaard: „De Abessijnen zjjn vastbesloten zich als het moet, slechts met stokken te verdedi gen. Z(j zullen strijden totdat de laatste vijand van den geheiligden grond hunner voorvaderen is verdwenen, of totdat er geen Abessijn, waar dig dien naam te dragen, meer over is. Wij vragen van geen enkel volk het bloed van zjjn soldaten te vergieten om onze onafhanke lijkheid te melden. We vragen slechts een beetje geld om wapens en munitie te koopen. Wij zijn verraden voor de veiligheid van Eu ropa, maar geen enkele opoffering, zelfs niet de verdediging van een oud en primitief volk als het volk van Abessinië, zal de oorlogsdrei ging boven Europa en boven de geheele wereld kunnen doen verminderen". Het gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen tegen A. H., bijgenaamd de Saai, voerman te Eindhoven, die door de rechtbank aldaar ver oordeeld is tot 5 jaar gevangenisstraf wegens een inbraak bij P. Reynders op 28 December 1930 te Eindhoven gepleegd, waarbij hij met zjjn medeplichtigen, eenige Ossche boeven, een bedrag roofde van f 200. Op 26 December 1930 had hij bovendien nog een inbraak te Einhoven gepleegd bij C. Sanders, waar de buit f 230 bedroeg. Het hof hééft het vonnis der recht bank bevestigd met aftrek van de voorlooplge hechtenis. De bekende Australische vlieger is bij Melbourne gedood. Jimmy Melrose, de 23-jarige Australische vlieger, is Zondag In de nabijheid van Mel bourne gedood. In een Heston Phoenix, welk toestel hij on langs uit Engeland heeft laten komen, was hij, met luitenant-kolonel Campbell, een Australisch mijn-ingenieur, op weg naar Adelaïde. Het weer was bijzonder slecht. De bevolking van Melton, een plaatsje, dat 23 mijl ten Westen van Melbourne Is gelegen, zag een vliegtuig uit de laaghangende wolken komen, dat plotseling in stukken scheen te vliegen. Beide inzittenden moeten op slag gedood zijn. Volgens de nog niet volledige cijfers zijn tijdens de betoogingen en feesten ter gelegen heid van den Zaterdag gevierden Onafhanke lijkheidsdag 123 personen om het leven ge komen. Jogja. Een Inlandsche familie uit Tjimahl, die contact had gehad met een longpestljjdei^ was per auto naar Nanggoelan vertrokken, in de afdeeling Koeion Progo, in het Jogjasche. B(j aankomst vertoonden de leden van het gezin ziekteverschijnselen, zoodat zij in ob servatie zijn genomen. Zaterdag zijn de chauffeur en diens helper ook opgespoord en geïsoleerd, evenals zes an dere personen, die met de familie contact hadden gehad. Het aantal schijnt in elk geval veel lager te zijn dan verleden jaar, toen 214 dooden te be treuren waren. Een later bericht stelt het aantal dooden op onafhankelijkheidsdag reeds op 161 en er zul len nog wel de noodige bijkomen. Ruim 100 personen kwamen om bij een of ander auto-on geluk. 35 menschen verdronken, vuurwerk kostte het leven aan 4 menschen, terwijl over dadig gebruik van sterken drank 4 menschen het leven kostte. In verscheidene staten leidde het feest tot schietgevechten en messensteke- rijen. Jhr. O. Reuchlin, leider van het Nederland- sche volkenbondsbureau te Genève heeft in opdracht van minister De Graaff aan den secretaris-generaal van den Volkenbond in Fransche vertaling toegezonden een door meer dan 4000 Nederlandsche mannen en vrouwen onderteekend protest tegen het gebruik van gifgas door Italië in Abessinië, waarbij tevens voor de toekomst geëischt wordt handhaving van het verbod inzake den gifgasoorlog, daar deze barbaarsch en menschonteerend geacht wordt, en ook de weerlooze burgerbevolking treft. Ook de 186 lijsten met de onderteeke- ningen van het protest zijn mede aan het Vol kenbondssecretariaat toegezonden. Tot de on derteekenaars van dit protest, dat te danken is aan het initiatief van den heer H, P. Schjj- déf te Bussum, behooren vele doctoren, predi kanten, rechtsgeleerden, ingenieurs, officieren van het Roode Kruis, zusters, leeraren en ver tegenwoordigers van den middenstand en van de arbeidersklasse. De Britsche regeering zal niet we derom te Berlijn op spoed aandringen. Gistermiddag heeft zich in het Lagerhuis nog een kort debat ontsponnen gedurende het vragenuur over de Britsche vragenlijst aan Duitschland. Toen de arbeidersafgevaardigde Arthur Henderson Eden vroeg of hij nieuwe stappen bij de Duitsche regeering wilde doen, antwoordde de minister van buitenlandsche zaken: Neen. De Britsche gezant heeft de Duitsche regeering er bij herhaling aan her innerd, dat de Britsche regeering een spoe dig antwoord verlangde. Is het dan niet gewenscht, zoo hernam Henderson, dat nieuwe, doch vastberaden stappen te Berlijn worden gedaan naar aan leiding van deze vertraging, die zulk een on- gunstigen indruk gemaakt heeft op de open bare meening in dit land en in zoovele andere landen Ik geloof, dat mijn antwoord voldoende is geweest, zeide Eden. C. J. Melrose, wiens ontijdige dood hierbo ven wordt vermeld, behoorde tot een van de veelbelovendste vliegers van Australië, het land, dat mannen als Kingsford Smith en Charles Ulm heeft voortgebracht, die de ont wikkeling van de verkeersvlieger^ door lange afstandsvluchten hebben gediend. Vorig jaar zijn Kingsford Smith en Ulm door den „laat- sten vleugelslag" getroffen, thans de jeugdige Melrose. Het aantal arbeiders in Oost-Afrika. Sedert I Januari 1935 zijn 128.318 arbeiders naar Oost-Afrika vertrokken. Op het oogen- blik bedraagt het aantal arbeiders in Oost- Afrika nog 95.121. De overigen zijn na afloop van hun contract naar Italië teruggekeerd. Juli 1936. Aangekomen van Londen en vertrokken, naar Harlingen het Eng. s.s. „Roek". OUDE VROUW IN DEN KELDER GAVALLEN. Aangekomen van Medemblik en vertrok» ken naar A'dam het opleidingschip „Prin ses Juliana". Weer een record. Het luchtschip „Hindenburg" is gisteren van zijn vierde reis naar Noord-Amerika te Frank fort teruggekeerd en om 1.20 uur op het vlieg veld Rhein-Main vlot geland. Deze reis heeft dus in beide richtingen een record opgeleverd; heen is de afstand in 49 uur 54 minuten af gelegd, terug in 45 uur 39 minuten. De over tocht over den Oceaan, van de Amerikaansche tot de Iersche kust, heeft slechts 18 uur 46 minuten geduurd. Heen en terug is de „Hindenburg" met inbegrip van de de twee dagen in Lakehurst slechts 5 dagen 19 uur 51 minuten onderweg geweest. Op 10 dezer vertrekt de „Hindenburg" voor de 5e reis naar Noord-Amerika. Zondagochtend is de 76-jarige weduwe Tim mermans in haar woning te Eibergen In den kelder gevallen. Zij kreeg verschillende inwen dige kneuzingen en is eenige uren later aan de gevolgen overleden. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Leeuwarden". De moeilijkheden van de Italianen. Reuter meldt uit Kairo: Naar hooggeplaatste Italianen meedeelen, hebben de Abessijnen meer belangstelling voor de strooptochten van de wilde stammen, dan dat zij weerstand bieden aan de Italianen. De correspondent van Reuter evenwel, die uit Addis Abeba te Kairo is aangekomen, meldt echter, dat de laatste twee maanden goed ge wapende bandietenbenden zich tegen de straf expedities van de Italianen verzetten. Op één nacht zijn op verschillende plaatsen in Addis Abeba de lijken van Italiaansche sol daten met doorgesneden keel gevonden. De Italianen hebben hierop duizenden arres taties verricht. Vele arrestanten zijn intusschen weer vrij gelaten, anderen zjjn aan den wegen aanleg tewerk gesteld en de overigen worden in de gevangenis vastgehouden. De Italiaan sche garnizoenen zijn gebonden aan de steden tengevolge van de moeilijke verbindingen. Naar vernomen wordt, bevinden zich in de plaats Aspa Tafari eenige honderden Italianen, om singeld door duizenden gewapende Abessijnen. De Italianen zijn evenwei vol vertrouwen, dat Aangekomen van Gothenburg met bestemming Constanza het Roemeensche motorjacht „Craita II" wegens motorpech. Zondagmiddag is tusschen Petten en Kam perduin de motorfietsrijder K. Manneveld uit Assendelft in botsing gekomen met een per sonenauto, bestuurd door den heer Neels uit Den Helder. De motorfietsrijder werd van zjjn rijwiel geslingerd en met een beenfractuur en inwen dige kneuzingen naar het ziekenhuis te Zaan dam vervoerd. De motorfiets werd zwaar, de auto licht beschadigd. De zeeliedenstaking. Wat de zeeliedenstaking betreft, de opva renden van de Belgische schepen hebben ge meenschappelijk front gemaakt voor verbete ring van hun toestand. Daaronder moet ver staan worden dat zoowel zee-officieren en machinisten samenwerking, iets wat tot heden in ons land nog niet heeft plaats gehad. Naar waarneming verricht ln den morgen van 7 Juli. Medegedeeld door het Konlnkljjk Meteorologisch Instituut. Hoogste barometerstand 763.3 te Stettin, Laagste barometerstand 749.1. te Vest Manöer V erwachtlng Zwakke tot matige wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen. Betrokken tot zwaar of half bewolkt, kans op regen of onweer. Wei nig verandering in temperatuur. Barometerstand te Den Helder 758.8. Temperatuur van het zeewater 19.4° C, M Ernstige geprikkeldheid te Londen. Reuter meldt nader uit Londen: Het feit, dat Duitschland sedert lang draait met het beantwoorden van de Britsche vra genlijst heeft een gevoel van ernstige geprik keldheid en teleurstelling gewekt bjj de Brit sche regeering. De verklaring, die Eden gis termiddag in het Lagerhuis heeft afgelegd, heeft niet nagelaten diepen indruk op de af gevaardigden te maken, en zij is een aanwij zing van een misnoegen in officieele kringen, zooals tot nog toe ten aanzien van het Duit sche regime niet tot uiting is gekomen. De OOIEVAARS GEZIN IN EEN FABRIEKSSCHOORSTEEN. Gistermorgen ontdekten bewoners van de Tjepkemastraat te Heerenveen, dat vier jonge vogels hun koppen boven den rand van 'n niet meer in gebruik zijnde fabrieksschoorsteen van een voormalige olieslagerij uitstaken. Bjj nader onderzoek bleken het vier jonge ooie vaars te zijn. Een ooievaarspaar had zich op VIJF MILLIOEN MIJLEN IN LUCHTVERKEER. Wat de zeelieden vragen. De Belgische Zeemansbond heeft de volgende voorstellen aan de reeders voorgelegd: 1. Dek- en machine-personeel: a. zes trimmers op alle schepen, varende op Zuid-Amerika; b. voorkeur geven bjj aanmonstering aan Acht verkeersvliegtuigen van de Imperial Airways, van de z.g.n. Hannibal en Heracles- klasse, n.m.1. de vier-motorige Handley Page toestellen, hebben thans gezamenlijk 52.000 uren in de lucht doorgebracht. In totaal heb ben zjj daarbjj vijf millioen mijlen afgelegd.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6