F "ff Jleisbuïeau Stadsnieuws Julianadorp. 't Zand. Breezand. Predikbeurten Wieringen GAAT U MET PENSIOEN? TM. LSEFT3MG Onze zesde en laatste excursie naar de Fordfabriek en Schiphol. Nog eenige plaatsen voor Heldersche deelnemers beschikbaar. Ilw beste vriend, GROOTE OPEKTA WEDSTRIJD JK.P1IQ1B FILM's, alle soorten AFDRUKJES, alleen het allerbeste KEIZERSTRAAT II3 TEL. 450 Visscherij t/o. Postbrug erlaagde buitenl. spoorbilj. i lke gewenschte brochure üauchtvaartpassages ouristen cheques Inlo telreserveering (UJit- en thuis-reizen cheepspassages Voor den Alkmaarschen Kantonrechter. DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG n JULI 1936 Op' en ondergang van Zon en tijd van hoog- eji laag water Zomertijd. Zon Juli op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 12 4.54 21.17 1.20 13.30 7.10 20.00 M 13 4.55 21.16 2.25 14.35 805 21.00 D 14 4.56 21.15 3.40 15.50 9.15 22.05 W 15 4.57 21.14 4.55 17.25 10.45 23 30 D 16 4.58 21.13 6.10 18.40 12.10 0.40 V 17 5.00 21.11 7.10 19.40 13.25 1.00 z 18 5.01 21.10 8.00 20.35 1.40 14.20 Lichten op voor alle voertuigen. Zaterdag 11 Juli 21.47 Zondag 12 21.47 Maandag 13 21.4g Willy Beugelink en Jaap Lagaay, leer lingen der Comeniusschool zojn geslaagd voor het Stedelijk Gymnasium te Alkmaar, beiden met alle vrijstellingen. Bij het te Harlingen gehouden eindexa men R.H.B.S., 5-jarige cursus, slaagde onze vroegere stadgenoot de heer D. de Langen. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Het diploma van de 2-jarige opleiding voor Hulp in de Huishouding werd behaald door de dames: M. de Gier, L. Groen, G. van Leeu wen, J. L. Mooy, A. M. Stroband, J. Taylor, N. Verfaille, W. A. Verfaille, C. Vos en O. Zegel te Den Helder, P. C. Bakker, S. Kooy en A. M. Minnes te Wieringen en S. E. Pos- thuma te Texel. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 13 Juli tot 18 Juli wordt de avonddienst eveneens door deze apotheek waargenomen. STEDELIJK MUZIEKCORPS. Directeur Joh. F. Pala. 3e ZomercoDcert op Dinsdag 14 Juli a.s. des avonds van 8.30 tot 10 uur in de Muziektent Julianapark. Programma 1. Kröningsmarsch aus der Oper. Der Prophet G. Meyerbeer. 2. Ouv. Peter Schmoll C. M. von Weber. 8. Fantasie voor Tuba Joh. F. Pala. Tubasolo J. Rijkers. 4. An Dich. Walzer E. Waldteufel. 6. Kleine Serenade voor Cor en Es-Clarinet Joh. F. Pala. Cor. M. Reik Es-Clar. N. Houpermans. 6. Gedeelte uit De vertellingen van Hoffman Jac. Offenbach. 1. Blue Devils. Marsch. Ch. Williams COMMISSIE VAN SAMENWERKING VOOR BIJZONDERE NOODEN. Donderdag, 9 Juli j.1. is door den heer Burge meester dezer gemeente ten Raadhuize de Commissie van Samenwerking voor Bijzondere nooden geïnstalleerd. Als eere-voorzitter werd benoemd de heer Burgemeester dezer gemeente, die deze benoeming heeft aanvaard. Voor wat betreft de samenstelling, werk wijze e.d. van genoemde Commissie zuilen zoo spoedig mogelijk nadere mededeelingen worden gedaan. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. Opgave nieuwe telefoonaansluitingen over de maand Juni 1936. 755 F. Stam, Singel 123. 758 M. J. C. Klaassen, Havenplein 15. 760 R. Vermeulen, Kanaalweg 185. 759 J. Verfaille, Strooweg 1. 761 Gymnastiek- en Sportschool, Rijkswerf. 762 H. C. Haak, Kanaalweg 112. 644 H. J. Lugtenborg, Sluisdijkstraat 105. 763 Rusthuis „Parkzicht", Huisduinerweg 2. JAARVERGADERING V.V.V. „HELDERS BELANG". A.s. Dinsdag 14 Juli, 's avonds 8.15 wordt In hotel «ellevue de jaarlijksche ledenverga dering gehouden van de V.V.V. „Helders Belang", waarvan de agenda per advertentie ln dit blad wordt bekend gemaakt. Omdat geen nadere convocatie wordt toe gezonden, herinneren wjj de leden aan deze jaarvergadering, waarin zooveel belangrijke zaken onze stad van inwoning betreffende worden besproken, en waarbij allen gelegen heid hebben aan die besprekingen deel te nemen. de zomerpostzegels tot hulp in nood. In verband met het sluiten van den ver koop der zomerpostzegels op 16 Juli, zal op 11 Juli of naar plaatselijke behoefte en beoordeeling op een vroegeren datum een laatste poging worden gedaan om ieder schrijvend Nederlander er toe te bewegen zijn offer voor deze Hulp-in-Nood-actie te bren gen. Al offert men maar 5 ct. per persoon, dus als men voor 15 ct. postzegels koopt, dan zou het doel al geheel bereikt worden: Steun aan noodlijdende kunstenaars en hulpbehoe vende t.b.c.-patiënten. Bijzondere vacantie-kaarten van de ned. spoorwegen. Wij verwijzen naar de advertentie van de Ned. Spoorwegen betreffende afgifte van tizondere vacantie-kaarten van 13 Juli tot 3 September, waar voor de terugreis 50 pet. wordt betaald van de heenreis. Op Heiloo woont U rustig, mooi en goedkoop. Als wij een huis voor U ontwerpen of bouweo, heeft U dat ge rieflijk en modern. Inlichtingen en bezoek ten uwent geheel kosteloos. Bouwkundige en Aannemer GROENELAAN 27 - HEILOO Verscheidene Texelaars, al hadden we bjj onze overburen meer animo verwacht, hebben zich opgegeven voor de goedkoope excursie naar de Fordfabriek en Schiphol Zij zullen geen spijt hebben van hun besluit, want als het weer eenigszins meewerkt, zullen we een leerzamen en genoeglijken dag hebben. De zelfde tocht zal gemaakt worden als met de Heldersche deelnemers, want daar het ge zelschap kleiner is, is het oponthoud op de Fordfabriek en op Schiphol niet zoo lang, zoodat het Kopje van Bloemendaal en de Be driegertjes te Bergen, eveneens bezocht kun nen worden. De autocar zal Woensdagmorgen om half negen aan het Havenhoofd present zijn, zoo- dat direct bij de boot ingestapt kan worden en de tocht een aanvang kan nemen. Er is in de bus nog plaats voor eenige Heldersche deelnemers. Wie dus nog van deze laatste ge legenheid wil profiteeren, zorgt er voor he- denmiddiag vóór 5 uur op kantoor een haart te halen. Het gaat om slechts enkele plaatsen. De Heldersche deelnemers kunnen Woens dag 8.15 u. voor ons kantoor instappen. Den Texelschen deelnemers, die het geld voor den trip 1.per persoon) hebben overgemaakt, hebben we de bewijzen van deel neming reeds toegezonden, de anderen ontvan gen deze bewijzen, zoodra hun giro-biljet of postwissel in ons bezit is. STERTOCHT NEDERLANDSCHE REIS- VEREENIGING. Programma voor een bezoek op Zondag a.s. van verschillende af- deelingen der N.R.V. aan Den Helder. Zij, die per autobus komen maken vooraf gegaan, door de motorbrigade, een korten rond rit en zijn 10.40 uur aan het Kegelhuis. Hier worden de gasten ontvangen door het Bestuur van de afdeeling Den Helder en welkom ge- heeten door den burgemeester. In auto's gaat het naar de Buitenhaven, een wandeling wordt gemaakt, waarna het gezelschap zich aan boord begeeft van de E.s.o.n.a. voor het maken van een boottocht langs de Heldersche en Texelsche kust. Na terugkomst in de haven per auto langs den Zeedijk naar het Helden der Zee-monument, bespeling van het carillon door onzen stads- beiaardier de heer Dito. Verder gaat het langs de Zeeboulevard over Huisduinen naar de Donkere Duinen, bezoek onder voorlich ting van den heer Maas. Na een kopje thee gedronken te hebben in het theehuis, wande ling door de Duinen naar het strand. Om 5.30 uur vertrek. zoowel thuis als op reis, is Purol. Deze ver zacht en geneest zonnebrand, doorzitten, schrij nen, stukloopen, insectensteken, muggebeten en allerlei huidverwondingen- Tube 45 ct.Doos 60-30 ct.By Apoth.en Drogisten. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Helder. In den loop der maand Juni 1936 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd 77188,55 en terugbetaald 86210,13 Derhalve minder Ingelegd dan terugbetaald f 9021,58 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 64. FAVEUR IN CASINO. Als alle jaren: buitengewoon. Of we nu een kermis dan wel een Feest- week beleven, het doet er niet toe, als het begin Juli is, dan komt Faveur naar Den Helder. Jaren achtereen boekte hjj met zijn uitgebreide troepen daverende successen in Tivoli, dit jaar doet hjj 't (niet voor 't eerst, want ongeveer 35 jaar geleden was hij er ookin Casino. Ongetwijfeld is dit een verbetering, daar het tooneel wat aankleeding en accommodatie betreft veel beter kan voldoen aan de soms eigenaardige eischen, die de verschillende „nummers" daaraan stellen. We denken b.v. aan het Zeeleeuw-nummer, waar zou men in Tivoli dat beest, dat een groot bassin noo- dig heeft, moeten bergen? Doch laten we het programma opnemen en de aanteekeningen uitwerken, die wij tijdens de voorstelling gemaakt hebben. Het is Jef de Winter de bekwame Belgische trombonist en leader, die de tooneellstische evoluties inleidt met lichte zeer lichte en daarom gemakkelijk in het oor liggende muziek. Het kleine gezelschap is in stemmig wit- zwart smokingcostuum gestoken, terwijl Jef himself zelfs in een melkwit costuum paradeert, waardoor later op den avond Herman Tholen den spotnaam „Sneeuw witje" lanceerde. Voor de pauze daveren dan in snel tempo het is weer „non- stop!" een zestal wonderbaarlijke nummers voorbij. Daar zijn in de eerste plaats Corelly and partner, waarvan de hjj het buitenge woon ver gebracht heeft in de balanceerkunst. Tot groot vermaak van de uitstekend be zette zaal het hjj een volledig opgemaakt bed inclusief slapende dame op zijn voeten dansen The 4 Symmeks laten plastische gymnastiek zien, waarop het woord plastische hooge- schoolacrobatiek wellicht beter van toepassing is. De prachtig gebouwde kerels ontlokten aan de verbaasde schare een zeer krachtig applaus, dat zeker verdiend was. Voor de eerste vroolijke noot komt Johnny Riscoe, de man, dien we al eens op de Casino-planken, nl bij Lou Bandy's revue, zagen, zorgen. Zeer geestig is o.a. zijn demonstratie hoe een vrouw en hoe een man een knoop aan een jas zet. Niet minder dan verbluffend is het jongleeren van de 4 Mongadors, op een ge geven moment schemert het u voor de oogen van de door de lucht tourbilleerende knotsen, en hoe alles op zijn pootjes terecht komt be grijpt men, als men thuis is, nog niet E.k jaar telt de Faveur-troep een Hollandsche levensliederling onder hun staf, (tel<st v*" Tholen) dit jaar echter twee. U zult het begrepen hebben: we zijn bij Tholen en Van Lier gekomen. Behept met een massa ervaring zijn deze twee vroolijke chansonniers van een Indische tournee terug en dat zu gelouterd VAN 6-16 JUU en gelaafd weer op de Hollandsche houtjes verschijnen, daarvan leggen zij dezer dagen wel duidelijk getuigenis af. Zij bereikten in een minimum van tijd een .geuze" stemming in de zaal toen het „Grietje Edelweiss" inge zet werd. Het refrein moest „meegedeind" worden. Welk een koddig gezicht was het die wiegende massa van „ingehaakte" menschen. Het laatste nummer voor de pauze, tevens één van de beste van het geheele programma, vormen de 3 Willards, die met evenzoovele fraaie Hohner-accordéons en gedekt door een opvallend décor een zeer vroolijke noot aan de haven vertolken. We hebben genoten van de technische bekwaamheid der drie, waarvan de kleinste een virtuoos in zijn vak is. In een iets vlugger tempo zullen we het tweede gedeelte van het programma behande len. Niet omdat dit minder is, integendeel: elk nummer is een „gebeurtenis", doch omdat het programma zoo overladen is, dat men op den duur een gevoel van verzadigdheid begint te krijgen. Cord and Gillette zijn de menschen van de fietsen, die op hun karretje meer kun nen doen dan wij op een gewonen stoel. Les 8 Rettichini's (de zetter zal wel een hekel aan dit verslag hebben vanwege de namen curiosa!) benemen soms den adem vanwege de arcobatische danstoeren die zij uithalen (let op het décor!) en dan komt Johnny Riscoe nog even ten tooneele. Hij haalt thans een misschien niet verdiende satire uit op de slechte telefonische verbindingen in ons landje. Grappig is 't in ieder geval. En tot slot het grootste wonder van den avond: op treden van Palermo met zjjn zeeleeuw. Tot zijn groote verbazing ziet men het gladde, half loopende, half schuifende lichaam van een blijkens zijn eetlust zeer gezonden zee leeuw op het tooneel verschijnen. Maar die verbazing stijgt tot ver- en bewondering als men even later het intelligente beest met een balletje op zijn neus ziet jongleeren, in samen werking met zjjn baas ziet „koppen", ziet bil jarten, enz. enz. Men vraagt zich daarbij telkens af, hoe is 't mogelijk, dat men een dergelijk exotisch dier zóó kan dresseeren. Dat kan alleen door eindeloos menschelijk geduld en... door een perfekte verzorging. Gelooft u maar, dat het oefenen vaten haring heeft ge kost! Met dit wonderbaarlijke nummer eindigt het Faveurprogramma en als we onzen totaalindruk weergeven, dan zeggen we: Faveur is nog beter dan hij de laatste jaren geweest is. Hij brengt niet minder dan ben wereldstad-programma en zijn verschijnen op de Heldersche feestweek is daarvan zonder twijfel: het glanspunt! TIVOLI-THEATER. „HET LEVEN IS NIET ZOO KWAAD". Gaat liet excelsior met onze filmindustrie? De goede Hollandsche films zijn te tellen, hoewel de nationale industrie, in de luttele jaren, dat zij het leven heeft reeds een niet gering aantal min of meer filmisch geslaagde rolprenten produceerde. Het was het oude lied der vele kinderzoekten en daar het vader- landsche publiek alles met zeer groote cle mentie ontvangen heeft was het mogelijk, dat deze celluloid-business kon blijven bestaan. Was deze vriendelijkheid minder geweest, dan Een der laatst vervaardigde producten van de Cinestone Studio's voert tot titel „Het leven is niet zoo kwaad" en bezit dus een voor deze tijden in het bijzonder optimisti- schen klank. Alleen daarom al komt men haar met sympathie tegemoet. Doch er is nog iets, en we koesteren de vreeze, dat men wederom in de oude fout vervallen zou zijn: een reeds bestaand tooneelstuk omgewerkt te hebben voor het witte doek. Maar zie: „Het leven is niet zoo kwaad" werd een verrassing. Een verrassing, omdat wij er nog niet zoo heel veel over en van ge hoord hadden en ook omdat men zich ver heugt over lederen vooruitgang, hoe klein ook, die onze Hollandsche filmerij te boeken krijgt. En vooruitgangen zijn er in deze film zeer zeker te noemen. Men begrijpe ons goed: deze film is geen grootsch gegeven, dat op grootsche wijze uitgevoerd werd. Maar daar tegenover staat overduidelijk, dat men niet in de cliché-fouten vervalt, die de voorgangers bezaten. Men is wijzer geworden, daar is een zekere ervaring te bespuren. Het is een film geworden, die een menge ling is van wat leed en tevens van veel vreugde. De vreugde wint het, hetgeen trou wens overduidelijk uit den titel blijkt. De rollen zijn in handen van een aantal goede nationale krachten: daar is Lou Bandy, een prachtige Moeder-figuur van Fientje de la Mar, daar is Cees Laseur, Lou Ezerman en niet in de laatste plaats Aaf Bouber. De een doet het wat minder dan de ander en de een speelt wel eens wat meer tooneel dan zijn buurman, maar als geheel mogen wij deze film, in het licht der nationale Industrie ge zien, zeker acceptabel noemen. Een film, die hoop geeft voor de toekomst! De voorfilm „Brodway door 't Sleutelgat", is „pur American" en geeft van' het klassieke Broadway, zooals we dat kennen uit boeken, films en krantenverslagen, een ongeveer identiek beeld. WITTE BIOSCOOP. Een reprise van „Episode". Ongetwijfeld zullen velen met genoegen kennis genomen hebben van de mededeeling, dat deze week in de „Witte" nogmaals ge draaid zal worden de merkwaardige film „Episode", waarin de hoofdrol vertolkt wordt door Paula Wessely, een uitgesproken fil misch talent, dat kans zag in enkele jaren tot op groote hoogte te stijgen. We herinneren ons indertijd deze film met buitengewoon veel genoegen gezien te heb ben en mochten er derhalve toen zeer gunstig over schrijven. DE DEMONSTRATIES VAN HET NED. CHRISTELIJK GYMN.-VERBOND. In ons verslag van bovengenoemde demon straties, voorkomende in ons nummer van Dinsdag j.1. hebben wjj een paar malen ge sproken van „Winnubst". Men gelieve hier voor echter te lezen „Oranje-Harmoniekapel". BADPAVILJOEN HUISDUINEN. Naar wij vernemen zal Maandag a.s. begon nen worden met het afbreken van het Oude Badpaviljoen te Huisduinen. Daarmee zul len eenige dagen heengaan. Het nieuwe pavil joen is reeds zoover gevorderd, dat de opening daarvan over ongeveer een week plaats zal kunnen hebben. WIN RELNIEIWS. De heer G. Boortman opent heden in per ceel Kanaalweg 174 een levensmiddelen- bedrijf. Als reclame geeft hij bij aankoop van een pond Bernsens koffie en 1 ons Bern- sens thee, een Vz pond cacau cadeau. Men zie de advertentie van den heer Boort man in dit nummer, waarin nog eenige bizon- derheden staan. HAASTIGE SPOED EN HET SPIJKERPLANKJE. De ongeveer 12-jarige Frans Str., die Woensdagmiddag hard over den Ruyghweg, alhier liep, had het ongeluk in een plank met spijker te trappen. De spijker drong door den gymschoen van den jongen ln zijn voet, waardoor de jongen een diepe en pijnlijke wond bekwam. Door een voorbijganger werd hij op een fiets naar huis vervoerd. WAARSCHUWING. De Hoofdcommissaris van Politie te Amster dam geeft in overweging alvorens in relatie te treden met de ondernemingen Osterreichi- sche Wido-Erzeugung (Elise A. W. J. Kiichen- meistergevestigd Fercherstrasse 4 te Klagen- furt en Chemische Technische Fabrik Em. Herdmenger, gevestigd Lindengasse 911 te te Weenen VII/2 (Postfach 27) inlichtingen in te winnen aan het Hoofdbureau van Politie te Amsterdam. Beide ondernemingen vragen in Nederland filiaalhouders of bieden vertegenwoordigingen aan voor den verkoop van een chemisch reini gingsmiddel. Refllectanten moeten f 30 sturen om in het bezit van een bepaalde hoeveelheid reinigingsmiddel te komen. De firma Em. Herdmenger geeft voor dat de N.V. Publiciteitsonderneming Rudolf Mosse, Keizersgracht 604 te Amsterdam, de geheele reclamecampagne voor het reinigingsmiddel Rexin verzorgt. Dit wordt echter door Rudolf Mosse ontkend. Ondanks den algemeenen toestand in de vis scherij, die immers slecht genoemd kan wor den, zijn er onder de loggers, welke soms ruime en zelfs zeer ruime besommingen ma ken. Zoo waren er Woensdag aan de markt, die ruim duizend gulden besomden; één was er die in de luwte van de 2500 gulden kwam, hetgeen wel als een recordcijfer kan worden aangemerkt. Dat hierop van invloed is de geringe aan voer van visch tengevolge van de staking is wel zeker, maar dat neemt niet weg, dat enkelen hiervan kunnen profiteeren. Ook komen hierdoor meer buitenlandsche schepen aan de markt, zoowel Duitsche als Deensche. Deze visch is in hoofdzaak bestemd voor het binnenland, want de Duitsche mag niet naar België en Frankrijk, omdat alleen de door Hollanders aangevoerde visch, uitgevoerd mag worden. Het Dagblad voor IJmuiden meldt, dat de nieuwe aangekochte Engelsche trawler, voor rekening van de „Marezaten" binnen enkele dagen te IJmuiden zal binnenvallen. De directeur van deze maatschappij ia tevens voorzitter van de Reedersvereeniging. Naar het blad verneemt is de boot ten deele bemand met Hollandsche visschers, welke een belooning van 5.per dag krij gen, plus vrije voeding. Men vraagt zich te IJmuiden af hoe het mogelijk is, dat deze trawler, in Engeland ge kocht, niet varende onder de Hollandsche schepenwet, te Cardiff klaar gemaakt en ter visscherij vertrokken, gerekend kan worden met Nederlandsche visch aan de markt te komen, welke visch als Nederlandsche visch naar het buitenland mag worden uitgevoerd. Ook, zoo schrijft het blad zal menigeen zich afvragen hoe het staat met de boetebe paling van 1000.Wanneer, tijdens een conflict, een reeder zich niet houdt aan de bepalingen, verbeurt hjj een boete van 1000. Daarom vaart er ook geen enkele IJmuider trawler uit. Wel is dit nieuwe schip niet uit IJmuiden uitgevaren, maar is dat ook een reden om de nieuwe loonsvoorwaarden te negeeren Het is niet ondenkbaar, dat er meeredere ree- ders in een dergelijke uitzonderingspositie, graag naar zee zouden willen. Intusschen is er veel verbittering en veel armoede te IJmuiden. Het verslag van het staatsvisscherij bed rij f te IJmuiden over het jaar 1935 laat geen opwekkend geluid hooren. Dit is niet het ergste voor dit bedrijf zelf maar wel voor het visscherijbedrijf. De gemiddelde opbrengst #van de stoom- treilers per reisdag toch was 190, tegen verleden jaar 204 en in 1928 292. Dat is dus een enorm verschil. Gewag wordt ook gemaakt, dat er veel kustvisschers uit Urk, Den Helder, Texel en andere plaatsen aan den afslag kwamen. De N. R. Crt. meldt, dat de heer H. A. de Bij, vischafslager te Rotterdam 15 Juli zijn functie zal neerleggen, omdat de nieuwe rege ling der gemeente hem daartoe verplicht. Vermeldenswaard is, dat deze functie sinds 1825 door de familie de Bij, van vader op zoon werd waargenomen. In de handelswereld was de heer de Bij een goede bekende. Ook de meeste handelaren te Den Helder zullen wel met den heer de Bij in contact hebben gestaan, zoodat dit bericht ook hen wel zal treffen, want we meenen, dat deze als een soort vertrouwensman werd be schouwd. n n in dollars en ponden QJJsland en Noorwegen-cruises Sper K.N.S.M. werelddeelen De staking is geëindigd! Nu de staking te IJmuiden is geëindigd, en verdachtmaking, enz. een einde is gekomen, er dus ook weer aan noodeloos veel leed, haat, zal er in het vischbedrijf wel weer allerlei wij ziging ontstaan. Denken we in de eerste plaats aan de tongprijzen, die, hoewel niet hoog, den laatsten tijd eenige stijging ver toonden, die de besommingen der kustvis schers wat deden omhoog gaan. Maar zoo zal het misschien ook zijn met de prijzen der andere vischsoorten. Niettemin mag het als verheugend wor den aangemerkt, dat de staking is afgeloo- pen. Doch daarmee komt dan tevens weer scherper op den voorgrond hoe het bedrijf wat zal zijn op te voeren. Mocht door deze staking de aandacht weer sterker op dit vraagstuk zijn gevestigd, dan zou dit con flict toch een zeker resultaat hebben gehad. Schagen Jan kwam er onder uit. Het was kermis te Schagen en dus dacht de Heldersche bakker J. M. ik ga eens even 'n kijkje nemen, met de auto ben je er zoo. Te Schagen aangekomen, parkeerde hjj z'n wagen bij nog wel 30 auto's rondom het Kerkplein, doch toen hjj na verloop van tijd was uitgekermist, werd hem door 'n gem.- veldwachter 'n bon overhandigd. Bakker Jan, die voor hem nog 2 Heldersche collega's had zien staan, informeerde of zij ook waren be keurd, doch toen bleek dat de eene heelemaal niets en de ander 'n waarschuwing had ge kregen, vond hij dat niet in den haak. De Ambtenaar gaf hem echter te verstaan, dat hjj juist blij moest zijn, dat zijn medemenschen geen leed werd berokkend. Maar Jan had nog meer op z'n kladboekje, want op z'n oproe ping stond, dat 't was gebeurd op 28 Juli en niet op 28 Juni. Ja, toen moest natuurlijk vrijspraak volgen. Omdat men op 10 Juli toch niet veroordeeld kan worden voor wat op 28 Juli zou moeten gebeuren. VERKOOPING CAFÉ „PRINS HENDRIK" Donderdagmiddag had ten overstaan van Notaris A, M. Engelmann te Den Helder, de verkooping plaats van bovengenoemd café. Er bleek geen animo te zijn voor dit per ceel, zoodat het werd opgehouden. DOOK DEN BLIKSEM IN BRAND GERAAKT. Tijdens het onweer van Donderdagavond zijn op het land in gebruik bij G. van der Vlies, aan de Doggersvaart, door den bliksem een tweetal hooirooken in brand geslagen en verbrand. ASSISTENT BEDRIJFSCONSULENT. Tot assistent van den Bedrijfsconsulent te Alkmaar is voor deze omgeving benoemd K. Hoornsman Nz., te Julianadorp.. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 11 uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 7.30 uur, de heer Looy, van Rotterdam. BEZOEK BUITENLANDERS. We vernamen dat de Esperantoclub alhier, bezoek heeft gehad van 2 jongemannen uit Denemarken, welke per fiets op weg zijn naar het van 8 15 Augustus a.s. te Weenen te houden Internationaal Esperanto Congres, De ;onge mannen kenden zelfs niet één woord Hollandsch, terwijl men hier geen Deensch kent. Niettemin kon men nu, door het Espe ranto, elkaar wederkeerig van alles en nog wat vertellen. BEZOEK AAN DE LEVER's ZEEPFABRIEKEN. Op 7 dezer maakten een aantal dames van de naaikrans alhier, een excursie naar Vlaar- dingen, waar de Sunlight-fabriek werd be zichtigd. Het modern ingerichte bedrijf werd onder groot interesse bekeken, daarbij toegelicht door de technische leiding der fabriek. R.-K. BEWAARSCHOOL. Naar verluidt bestaat het voornemen op het voormalig R.C.B.-terrein, gelegen bij de kerk een r.k. vereenigingsgebouw te stichten en daarin ook een r.k. bewaarschool onder te brengen. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur en 's middags 3.30 uur, de heer P. Boon, Zondag 12 Juli 1936 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel Doopsbediening. Zang van het Kerkkoor, Gerei. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Meijnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Was abusievelijk in Kerkbode vermeld Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. N. v. d. Kraats. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens J0 uur, Ds. H. Dekker, van Amstewlam. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers, 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur samenkomsten met verschillende sprekera Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 9.30 uur, Ds. M. van Wichen PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstmali Ger. Kerk. 's Morgens 10 uur, Preeklezen. 's Avonds 7 uur, Ds. van Andel, van St. Pancras. Ds. Jansen is met ziekteverlof afwezig!» Hippolytushoel schoolreisje. 9 Juli was de dag waarop de kinderen van de drie hoogste klassen der Chr. Nat. School en O. L. School te Den Oever, dit keer hun jaariijksch schoolreisje zouden maken. Deze maal ging de tocht naar Friesland. Te onge- veer half acht werd te Den Oever gestart. Via den Afsluitdjjk-Bolsward werd eerst naar Sneek gereden, waar men te ruim negen uur arriveerde. Met de groote boot van den Pa» viljoendienst werd onder gunstige weersom» standigheden een schitterende boottocht ge» maakt. Tegen elven vertrok men weer, om naar het hoofddoel der reis, Gaasterland té gaan, waar men te ongeveer half één aan» kwam. Vervolgens werd een wandeling ge maakt door het prachtige Rijsterbosch, om tenslotte bij het IJselmeer te komen. Het dreigen der lucht werd erger en weldra stroomde de regen. Dank zij de goede stem ming en moed die behouden waren, werd ia de speeltuin nog eens echt genoten. Tegen zessen werd de terugtocht aanvaard via Koudum-Workum. Na onderweg nog eené getracteerd te zijn, kwam men te ruim acht uur behouden thuis. geslaagd. De jongeheer L. C. Kolff, alhier slaagdö voor het toelatingsexamen gymnasium té Alkmaar. De jongedames Nel Bakker, Sita Kooij en Annie Minnes, behaalden het einddiploma aan de vakschool voor meisjes te Den Helder. burgerlijke stand van 3 t/m 9 Juli 1936. OVERLEDEN: M. Bakker, 77 jr„ wed. van J. Tijsen; te Den Helder: G. Verboven, 37 jr.,, echtgenoot van A. I. de Lie. DE MELKPRIJS. M.l.v. 8 Juli j.1. is door de Ned. Zuivelcen» trale voor deze en de omliggende gemeenten (uitgezonderd Den Helder) de melkprijs op t centen gesteld. Hippolytushoel. politie. Verl oren: Een bruine damesportemon* naie inhoudende een bankbiljet van tien guls den en eenig hardgeld. Inlichtingen bij den Gemeenfebode. predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef), j 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever} 's Middags 2.30 uur, de heer O. Deen, Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoel. 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizeii Doopsgez. Gem. Oosterland (Herv. Kerk} 's Avonds 7.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen! Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, leesdienst. 's Middags 2.30 u., Cand. J. van Eerden Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Cand. J. van Eerden 's Middags 5 uur, leesdienst.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 17