Radio-programma om het Binnenhof. Ontaarde moeder, BINNENLAND GEMENGD NIEUWS HELDER9CIIE COURANT VAN ZATERDAG 18 TUL! 1936 Koningin en prinses op de Engelsche tentoonstelling. De gearresteerde notaris te 's Hertogenbosch De verkiezingen van 1937 voor de Tweede Kamer. Wcckkroniek De diefstallen in den omtrek van Deventer. De gehaktfabriek te IJ muiden. Geveltoerist te Rotterdam gearresteerd. Lijk gevonden. Mishandeling en verwaarloozing van een 3-jarig kind. Oud-notaris staat terecht. Penningmeester gearresteerd. Zoo heeft het dan kunnen zijn, dat de moe der met haar schandelijke practijken gerui- men tijd heeft kunnen voortgaan. Thans is hieraan door de politie paal en perk gesteld. De kleine Hendrik is nu onder de hoede van den vader achtergelaten en de justitie zal hebben te beoordeelen wat er met den kleine verder moet gebeuren. Tegen de moeder is proces-verbaal opgemaakt. Talrgk zijn de keeren. dat hij op ruwe wijze werd mishandeld. Toen het kind eens ondeu gend was geweest, heeft de onaarde moeder zich niet ontzien haar 14-jarigen zoon te dwingen zijn broertje met een gloeiende pook de handjes te bewerken, waardoor het ern stige brandwonden opliep. In weerwil van het feit, dat het knaapje pas even 3 jaar oud was. werd hg gedwongen op het land te werken. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, moest het kind de ouderen meehelpen wieden. Wan neer hy dit niet goed deed, werd hij met stokslagen gestraft. Het is eigenaardig, dat de vader van deze kwellingen geheel onkundig was. Hij ging des ochtends vroeg naar de werkverschaffing en keerde 's avonds laat terug. De mishande lingen werden alleen gepleegd als de vader afwezig was en de oudere kinderen waren zoo bevreesd voor hun moeder, dat zij hun va der nooit iets hebben durven zeggen. AUTOBUS TE VI.AAKDLNGKN' AMBAC HT IN EEN SLOOT GEREDEN. Drie gewonden. Door het onklaar raken van de stuurinrich ting is Woensdagavond op den Kethelweg te Vlaardingen-Ambacht een autobus van de maatschappij Vios uit Wateringen in een langs den weg loopende vrij breede en diepe sloot geraakt. In de bus zaten behalve de chauffeur, vier passagiers, n.L drie dames en een 71-jarige heer. Van de passagiers wer den er twee gewond n.1. de dames de Bruyn en Van Beurden, beiden uit Kethel, die ver wondingen aan gelaat en handen opliepen door het breken der ruiten. De chauffeur, de 26-jarige J. van Es, uit Wateringen, liep vrij ernstige verwondingen aan het gelaat en linkerhand op, mede door dat hg bij het in de sloot raken de voorruit van de autobus insloeg. De chauffeur wist zich, hoewel hij zelf bg- na geheel onder water en bekneld tusschen de stuurinrichting zat, los te werken, waarna hy de zich in doodsangst verkeerende passagiers op het droge kon brengen. Een der inzittende dames, mej. Van B. was reeds bewusteloos. Dr. Sauer uit Kethel was spoedig ter plaatse en verleende geneeskundige bgstand. Donderdagmiddag heeft de Koningin, in gezelschap van Prinses Juliana de tentoonstel ling van Engelsche kunst in het stedelijk museum te Amsterdam bezocht. Tegen elf uur kwamen de vorstin en haar dochter per auto aan het paleis op den Dam aan. Een talrgk publiek begroette de hooge bezoeksters met hartelgke toejuichingen. Na een kort oponthoud in het paleis werd naar het stedelgk museum gereden. Burge meester de Vlugt bevond zich in den stoet. Het bezoek duurde van half 12 tot half 2. De Koningin liet zich door den heer Roëll yitvoerig inlichten over de voornaamste kunst werken. In verband met de arrestatie Donderdag middag van notaris L. L. te 's-Hertogenbosch verneemt het A. N. P. van betrouwbare zijde, dat deze arrestatie is geschied wegens valsch- heid in geschrifte. Omtrent bijzonderheden bewaart men ech ter tot dusver het diepste stilzwggen. De communistische party biedt samenwerking aan de SDAP aan. De Communistische Party van Nederland heeft zich tot het partgbestuur van de S.D.A.P. gewend naar aanleiding van de a.s. parle- fnents verkiezingen In dezen brief wordt verklaard dat de ver kiezingscampagne gericht moet zyn op een verandering van het regeeringsbeleid, waarby inplaats van de huidige „aanpassingspolitiek" een politiek komt in overeenstemming met ge wenschen van de overgroote meerderheid Van het Nederlandsche volk. Verder wijst de C. P. N. er op, dat een nieuwe situatie wordt geschapen, doordat voor het eerst de N.S.B. aan de Tweede Kamer verkiezingen zal deenemen. „Dit maakt een nieuwe strljdformatie noodzakelijk waarby alle partyen die de democratische en grond wettelijke rechten des volks wenschen te be houden, verhoeden dat de N.S.B. groeit door de verdeeldheid der tegenstanders." De C.P.N. doet een beroep op het partgbe stuur van de S.D.A.P, om in het belang van het Nederlandsche volk onderhandelingen te openen om te komen tot een eenheidsiyst waarop de candidaten van S.D.A.P. en C.P.N. voorkomen. „De C. P. N. stelt zich bg de a.s. verkiezin gen niet ten doel eigen verkiezingswinst te Verkrijgen ten koste van de democratische partijen, doch streeft naar de nederlaag van de fascistische en reactionaire groepeeringen". Zg stelt daarom voor een niet-aanvalsverdrag tusschen deze democratische partijen. Na opwindende jacht. In een leegstaand pand op de Botersloot, be- hoorende tot het blok hulzen te Rotterdam, werd Woensdagnacht gestommel gehoord en nachwakers, surveilleerende agenten en politie van de eerste afdeeling stelden een onderzoek in. Maar er werd niemand gevonden, de politiemannen rukten in en de rust werd hersteld in de gealarmeerde buurt, totdat de conciërge van het fabrieks pand van de firma C., die juist weer naar bed wilde gaan, boven het geluid van de stort regens uit, gerucht hoorde op het nabgzijnde plat, dat lager ligt dan de overige en dat by een winkelhuis aan de Kipstraat behoort. En toen ontdekte ook het oog iets ongewoons: een man met een lichte zomerbroek in de schaduw van een schoorsteen. Opnieuw kwam de politie op de been. Een wilde jacht over de daken begon: de man met de zomerbroek vluchtte lenig en behendig als een kat langs gevels, goten, dakranden en over platforms. Het huizenblok werd Ingesloten; er werd met ladders in gesjouwd en men besloot hardnek kig te wachten en te bUjven zoeken. Het eind was, dat de politie op een zolder van een der onbewoonde panden den man in de zomer broek vond. Hij hield zich slapende. De con ciërge van de fabriek herkende In hem een man, die zich den dag te voren by zijn vrouw had vervoegd met het verzoek eventueel hout jes te mogen hakken en bij die gelegenheid ook een glas water had gevraagd. Hy bleek A. J. S. te heeten, zeeman en 38 jaar oud te zijn. Hy Is opgesloten. verste verte iets hadden tegen de algemeene doelstelling van het gebodene: bestrijding van de werkloosheid, stimuleering van het bedrgfsleven, in geenen deele. Doch van een „industriebank" verwacht men nu eenmaal bitter weinig. De heer Ter Haar wees erop, dat onze banken zich in het verleden altijd hebben onthouden van rechtstreeksche deel name aan industrieele ondernemingen, wat Ken thans een sterke positie doet innemen. En nu vreesde de afgevaardigde, dat zich tot de te scheppen industriebank onder nemingen zullen wenden, die op de vrije mark geen geld kunnen krijgen. Trouwens, de heer Ter Haar vond, dat deze opzet eigenlijk niet past in het kader van het Re geeringsbeleid, en dat zij overigens geen groote verwachtingen omtrent een groote, nieuwe exportindustrie wettigt. De Limburg- sche (regionale) bank kon tot nu toe slechts een viertal credieten uitzetten, tot een ge zamenlijk bedrag van 72.000, en dat achtte de senator toch een uiterst-magere, ervaring! Echt bezwaar had de heer Ter Haar tegen het feit, dat het voorstel niet slechts voor een bepaald aantal jaren geldt, een „crisis maatregel met definitieven opzet" kan heeten. Alsook, dat de Staten-Generaal verder geenerlei zeggenschap zullen hebben over de te verstrekken kapitalen. Een en ander zou hem dwingen, tegen het ontwerp te stemmen. Dit laatste bezwaar göld eveneens in sterke mate voor den liberalen heer Gelder man, die van oordeel was, dat men best had kunnen volstaan met het vragen van aparte machtigingen aan de Kamers voor bepaalde industrieele projecten. In dit verband noemde de afgevaardigde de zout-industrie en het hoogovenbedrijf als een voorbeeld. De kleinere credieten zouden dan zeer goed door het Werkfonds kunnen worden gegeven. In het algemeen was de heer Gelderman van oordeel, dat het particulier initiatief op het terrein der industrialisatie in het ver leden niet te kort is geschoten, thans zyn er immers te veel of te groote bedrijven! In de achter ons liggende jaren zijn tal van nieuwe bedrijven geschapen, en hebben vele uitbreidingen plaats gehad. Men beseft vaak niet, wat er op dit gebied gebeurde, verzekerde de senator. De Sociaal-Democraat Danz verdedigde den opzet met warmte, hoewel hg deed uit komen, dat hij zeker nog lang niet tevreden is, er een blijvende bemoeiing van den Staat met de voortbrenging moet komen. Ook had hij wel critiek op de wijze, waarop de crediet- financiering werd ontworpen. Z.i. ontbreekt in het ontwerp nog te zeer een goede samen werking tusschen bank en departement en bestaat dus het gevaar, dat men met de credietgeving wat erg stroef zal zgn. Nadat nog enkele leden hebben gesproken, zal minister Gelissen nog weer eens zijn zienswijze uiteenzetten. Dat wel het midden zal houden tusschen die van de heden aan het woord gekomen voor- en tegenstanders van het ontwerp! Terugkeerend tot het behandelde met dr. Decker mag allereerst worden vermeld, dat de minister niet schroomde onomwonden te verzekeren, dat het crisisapparaat, mede dank zij het uitstekende werk der Regeeringscom- missarissen en de ambtenaren zeer goede resultaten heeft opgeleverd. Wanneer ambte naren hun boekje te buiten gingen werd on middellijk opgetreden. Wei vond Z.Exc. het jammer, dat de crisisdienst niet onder den gewonen landbouwdienst resorteert, doch ge streefd zal worden naar zooveel mogelijk een heid. Natuurlgk wacht de minister nog op het rapport der commissie-Van Loon, eer verder iets gedaan zal worden tot reorganisa tie van den crisisdienst. Tot bepaalde toe zeggingen kon de bewindsman dus nog niet komen, al zegde hg herhaaldelijk ten aanzien van geuite wenschen en grieven onderzoek toe. Er waren wel van die incidenteele gevallen besproken, welke toch de algemeene aan dacht verdienen. Zoo had de heer De la Bella (S.D.) het conflict met de Haarlemsche Coöperatie „De nieuwe melkweg" ter sprake gebracht en het feit becritiseerd, dat de minister het goedkooper leveren van melk, door deze coöperatie, onmogelgk heeft ge maakt. Op die manier gaat men het omlaag brengen der distributiekosten tegen. De bewindsman verzekerde, dat hij zooveel mogelgk heeft willen meewerken. De zaak zal nog eens door hem worden bekeken. Het door den heer Mendels (S.D.) aan de orde gebrachte geval van de vier juristen ambtenaren, die vrijwillig ontslag namen, wgl zg niet meer onder zekere superieuren wensch- ten te werken, had evenzeer 's ministers aan dacht. Z.Exc. verzekerde, de misstanden ijlings te hebben opgeruimd. Hadden de vier bedoelde juristen zich nu maar dadelgk tot den minister gewend, dan had alles voor hen nog terecht kunnen komen. Daarom kon dr. Deckers geen „dringende reden tot ontslag" ontdekken, en hebben de ontgdig heenge gane ex-ambtenaren thans geenerlei verhaal meer. Naderhand zei de heer Mandeis hierover nog, dat ambtenaren zich niet zoo spoedig over de hoofden hunner superieuren heen tot de hoogste instantie wenden, doch de be windsman riep uit, dat een ambtenaar altyd by hem kan komen. „Desnoods kunnen zy Wat leven we momenteel nog rustig in ons lieve vaderlandje! Dat zal niet zoo heel lang meer duren, of de gemoederen komen in be- I weging, als straks de politieke hartstochten worden geprikkeld door den ditmaal stellig vinnigen verkiezingsstrijd. Maar gedurende de huidige zomermaanden zullen we hoogstwaar- schijnlgk nog vredig en kalm kunnen genieten van vacantie en zonneschijn, tenminste... in dien wg verder gespaard blijven voor grillige nukken van Moeder Natuur als daar zijn wolk breuken en plotseling opkomende orkaanwin den! Daarbg kan er voor den vacantieganger dit maal bijzondere aanleiding zijn, een goed hu meur te cultiveeren, als hij overdenkt, dat de leider onzer Regeering, minister-president Co. lgn, die in de afgeloopen jaren waarlijk de massa niet verweiyl heeft met rooskleurige voorspelingen, kort geleden bij een tweetal ge legenheden heetf doen uitkomen, dat hij het tgdperk van den defensieven strijd tegen de crisis voorbg acht, om plaats te maken voor positieven opbouw eener nieuwe welvaart. Met andere woorden: de „crisis" raakt I overwonnen! Lang niet iedereen in den lande zal dadelijk geneigd zgn, het optimisme van dr. Colgn te deelen, maar zeer begrijpelijk is, dat in de kringen zijner partggenooten vreugde heerscht over de woorden van den vereerden leider. Zoo schreef de a.r. „Rotterdammer"; „En nu komt dr. Colijn te Amsterdam öp den anti-revolutionairen landdag en te Delft by de middenstanders verklaren, dat de aan passing, de zware en moeilijk te dragen aan passing, vruchten gaat vertoonen. De afstand tusschen Nederland en de landen, waarmede wy bovenal te maken hebben, wordt aanmer- keiyk kleiner. En dit proces verhaast zich juist thans buitengewoon snel, omdat de ge volgen van de zoogenaamde muntcorrectie in Engeland en België vooral in het laatste land, zich geheel anders gaan vertoonen, dan daar verwacht werd. Bovendien kan men er gerust staat op maken, dat nu de arbeiders stand in gedevalueerd hebbende landen weet, hoe hij zich kan ontdoen van de loonsver-' laging-met-een-blinddoek, ook het volle pond zal opeischen. Wanneer een staatsman als Colijn zich zóó durft uiten, dan is het, alsof de aanvoerder van het maatschappelijk leger tot zijn man nen zegt: het oogenblik is gekomen, om thans met volle kracht voorwaarts te gaan. De voorbereidende maatregelen zgn getroffen. Zg hebben nu reeds hun doeltreffendheid be- wezen, en zij zullen, indien geloof en moed samengaan, ons volk, hetwelk werken wil en kan, voeren tot een toekomst, niet vrg van zorgen, maar waarin toch weer de hand van de vlgtige gezegend zal worden. Zeker, wij staan nog maar aan het begin van de overwinning der moeilijkheden. Bij ons vragen elk jaar veertig duizend personen méér een plaats op de arbeidsmarkt, tegen in België een tienduizend en in Zweden zoo goed als niemand. Zelfs al zal de groei van onze bevolking door de crisis langzamer gaan, zoo verandert dit voorloopig niets aan het cijfer dergenen, die zich aanmelden voor werk. Maar op den duur zit er toch zegen in het feit, dat het Nederlandsche volk nog niet aan het uitsterven toe is. En ook zal het gesloten houden van de grenzen van talrijke landen groote bezwaren blgven opleveren, doch ook hier is reeds ken tering te bespeuren. Al met al hebben wg zelden met grooter instemming een woord beluisterd, dan wat dr. Colijn nu uitsprak. Het pessimisme, waar voor velen zich bijna met welbehagen krom men en hetwelk zij dus met warme liefde koesteren, is de dood voor volharding, voor moed en voor onmisbare levenslust. Moed verloren, al verloren. Moed geeft tien voor. De barmhartigheid tegenover wie fel geslagen zgn in dezen wonderiyken tyd, zal er meerdere beoefenaars door verkrijgen, wat dringend noodzakelgk is. Met een kleine variatie zouden wij durven zeggen: God heeft wie zich blijmoedig onderwerpt aan Zijn leiding en dankbaarheid omzet in daden bg het leven van eiken dag." Maar laten wy ons naar het Binnenhof be geven Het huidige contact van de Eerste Kamer met de Regeering is van een uiterst-rustigen, niet overmatig belangrijken aard. Het „landbouwdebat" met minister Deckers naar aanleiding van de Landbouwcrisisfondsbe- grootlng heeft grootendeels bestaan uit een welwillend, ja vriendeiyk vraag- en antwoor- denspel, dat echter weinig practisch resul taat opleverde. Een wat ander geval zal het zyn met het hierna aan de orde gekomen ontwerp nopens de industrie-financiering, dat vanzelfsprekend principieel gefundeerde be spiegelingen uitlokt en dus een gedachten- wisseling in meer grooten stgl ten gevolge heeft. Maar ook deze debatten zullen de bekoring van het nieuwe wel moeten missen! Natuur lijk wordt het ontwerp aangenomen, hoewel er zich dadelijk reeds twee tegenstanders lieten hooren, t.w. de heeren Ter Haar (C.H.) en Gelderman (V.B.). Niet, dat deze heeren ook slechts in de 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Schaakpraatje. 6.20 Gramofoonplaten. 6.30 Muz. causerie, 7.10 Lezing. 7.30 VARA-orkest. 8.00 SOS-ber., ber. ANP, 8.10 Gramofoonplaten, 8.50 Radiotooneel. 9.15 „De Bohemians", 10.00 Nieuwsberichten ANP, 10.05 Zang en orgel. 10.15 Concert „Fantasia". 11.0012.00 Gramofoonplaten, ZONDAG, 19 JULI 1935, Nieuwe order van 1 mlllioen bussen. De vleeschconservenfabriek ten Zuiden van de visschershaven te IJmuiden heeft, naar de Standaard verneemt, de proeforder van twee honderdduizend blikken gehakt aan de regee ring afgeleverd. De regeering heeft deze Nederlandsche vleeschindustrie een nieuwe order opgedragen van 1 millioen blikken gehakt. De fabriek zal een week worden stopgezet Om de machines zóó te perfectionneeren, dat de order in November geheel afgeleverd is. Hilversum I, 1875 m. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO, 8.55 Gramofoonplaten, 9.00 Postduivenberichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Postduivenberichten. Orgelspel. 9.45 Causerie: Van Staat en Maatschappy, Postduivenberichten. 10.00 Voordracht. 10.30 Remonstrantsche Kerkdienst, 12.00 Filmpraatje. 12.30 Het Omroeporkest, s 1.15 Gramofoonmuziek. I.30 Het Omroeporkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Leidsch k cappella koor. 3.00 Residentie-orkest en solisten, In de pauze: Gramofoonmuziek. 4.40 Olympisch nieuws. 4.55 Sportuitslagen A.N.P. 5.00 Mannenkoor „Excelsior", 5.30 Sportuizending. 5.50 Sportuitslagen A.N.P. 6.00 Het VARA-orkest. 6.30 Schaakpraatje. 6.35 Vervolg concert, 7.00 „The Lucky Stars" en zang. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Concert. 8.45 Radiojournaal. 9.05 Opera-uitzending uit Bayreuth, 10.10 Gramofoonmuziek. 10.15 De Palladians. II.00 Berichten A.N.P. 11.1012.00 Dansmuziek, Omtrent de inbraken en diefstallen, den laatsten tyd in de omstreken van Deventer gepleegd, kunnen wy thans het volgende mededeelen: Donderdagochtend waren in totaal 5 personen gearresteerd op verzoek van de politie van Voorst, n.1. de gebroeders v. G., d. V. en M. Drie van hen hebben reeds een bekentenis afgelegd zich te hebben schuldig gemaakt aan een aantal inbraken in de gemeente Voorst en andere omliggende gemeenten. De gebr. v. G. zouden tevens kippendiefstallen hebben ge pleegd, waarby waarschgniyk ook M. betrok ken is. Het Deventer Dagblad heeft onbewust bij gedragen tot een bekentenis van een der ge arresteerden. Hy las n.1. het bericht over de inbraak te Gitelo, waarby een bedrag van 100 werd gestolen. Het schijnt echter dat de buit niet volgens afspraak is verdeeld, althans hij verweet den eigenlijken dief te weinig te hebben ontvangen. Deze had dus blijkbaar wat achter gehouden. Toen eerstgenoemde dit uit het bericht duidelijk werd, heeft hy de andere leden van de bende verraden. Hilversum H, 301 m. Binnenland NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten, 10.30 Morgendienst, 11,00 Chr. lectuur. 11.3012.00 en 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Gramofoonplaten, 2,35 Tuinbouwpraatje. 3.153.45 Gramofoonplaten, 4,00 Bijbellezing. 5.00 Viool en piano. 6.00 Gramofoonplaten, 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 NCRV-Harmonieorkest, 9.00 Luchtvaart-causerie. 9.30 Vervolg concert, 10.00 Berichten en gramofoonplaten, 10.3011.30 Gramofoonplaten. Na afloopt Schriftlezing, EEN DRIELING. In het gezin H. van der Lindenvan den Heuvel te Brakel is een drieling geboren, n.1. 2 meisjes en 1 Jongen. Op het landgoed van den heer van Haeften onder Groesbeek, is Donderdagmiddag door de beide zoons van den burgemeester van de Poll, die daar met hun hond wandelden, het iyk van een man gevonden, dat niet meer herkenbaar wa3. De kleeren waren grootendeels vergaan, alleen de schoenen waren nog gaaf. Biykbaar heeft het ïyk, dat onder een boom in dicht struikgewas werd gevonden, reeds lang daar gelegen. Op last van den burgemeester ls het lijk onder bewaking gesteld in af wachting van het inmiddels gewaarschuwde parket uit Arn hem. De gemeente-politie te Mill, in samenwer king met de marechaussee heeft in een erger- ïyk geval van kindermishandeling en ver waarloozing ingegrepen. Op de St. Huberts- sche Heide aan het begin van het uitgestrekte Peelland, woont onder de gemeente Mill en St. Hubert in een kleine boerdij het gezin van G., bestaande uit man, vrouw en 9 kinderen van 1 tot 18 jaar oud. Ofschoon het boerde- rytje eenigszins afgelegen ligt, gingen er .in de buurtschap reeds geruimen tyd geruchten, dat er zich op de hoeve een drama zou af spelen, waarvan een jongetje van 3% jaar het "Slachoffer zou zgn. Deze geruchten zgn ook de politie ter oore gekomen en toen een onderzoek werd ingesteld bleken de bewerin gen allerminst overdreven te zyn, en dat hier sprake was van een geval van kindermishan deling, dat elke beschrgvlng tart. De 39-jarige moeder G.S. schgnt een bg- zonderen haat te koesteren tegen haar 3}/j- jarig zoontje Hendrik. Het kind, dat geheel normaal is en zelfs vlug van begrip, was doodsbang van zyn moeder en werd voortdu rend door haar geslagen en getrapt. In de felste koude werd het kind door de moeder op zolder opgesloten, waar het dan den ge- heelen dag moest blijven. De vrouw schgnt er een duivelsch pleizier in gehad te hebben het knaapje te kwellen. Immers, wanneer het kind zich had bevuild, werd het door de moe der onder een pak slaag gedwongen, zijn eigen faecaliën op te eten. Het kind was ook geheel vervuild en werd nooit gewasschen en van schoone kleeren voorzien. Bij de warme kachel werd de kleine niet geduld. Soms werd hg in den vroegen morgen op hardhan dige wgze het huis uitgezet, waarna hg den geheelen dag in regen en koude in de buurt moest rondzwerven. Dit bleef in de buurt schap niet onopgemerkt. Wanneer het kind dorst had en om water vroeg, werd ook dit door de moeder geweigerd, terwijl zy zich zelfs niet ontzag haar oudere kinderen tegen het kleine broertje op te zetten. Meermalen is dan ook gezien, dat de kleine jongen, om zgn dorst te lesschen, regenwater uit de karresporen van den weg dronk. Het knaap- Je kreeg nagenoeg geen voedsel en was wel gedwongen de rauwe veldvruchten, die hy van den akker wegnam, op te eten. Hilversum II. 301 m. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwgding. 9.30 Gramofoonmuziek, 10.00 Hoogmis. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 KRO-orkest. Om 1.00 Boekenhalfuur. 2.00 Godsd. onderricht. 2.30 De Harmonie K.V.A., uit Oss. 2.50 Gramofoonplaten. 3.00 Oratoriumver. „Excelsior." 3.10 Causerie over Oss, 3.25 Vervolg concert. 3.35 Gramofoonplaten. 3.45 Harmonie K.V.A. 4.05 Gramofoonplaten, 4.30 Ziekenhalfuur. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna ge wijde muziek. 7.45 Gramofoonplaten. 7.50 Causerie over de werklooze Jeugd, 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.20 KRO-orkest, KRO-Boys en solisten en gramofoonplaten. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.4011.00 Epiloog, DINSDAG 21 JULI. Wegens verduistering. Voor het gerechtshof te Leeuwarden heeft Donderdag terecht gestaan de 66-jarige oud notaris A. F. v. H. te Langeweer, thans te Apeldoorn, die door de rechtbank te Leeuwar den wegens verduistering van 4000 en 2300 tyas veroordeed tot een jaar gevangenisstraf Verd. voerde te zyner verdediging aan, geen opzet tot verduistering te hebben gehad. Zgn verdediger, mr, Beekhuis, wees er op, dat er ook geen motieven toe waren, daar verd. in die jaren volkomen liquide was. De procureus-generaai eischte bevestiging Van het vonnis, daar z.t. de opzet voldoende Is komen vast te staan, Utspraak 30 Juli. Hilversum I. 1875 m, AVRO-uitzenidng. 6.30—7.00 RVU, 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwgding. Gramofoonplaten. 10.30 De Octophonikers, 11.00 Huish. wenken, 11.30 Vervolg concert. 12.30 Orgelspel. 1.00 Gramofoonplaten, I.15 Omroeporkest. In de pauze! Declamfttië. 3.15 Gramofoonplaten. 4.05 Piano-recital. 4.30 Radio-Kinderkoorzang, 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het AVRO Aeollan-orkest, 6.30 Vliegles. 7.00 Dansmuziek. 7.45 Per fiets door Nederland, 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen, 8.15 Gevar. porgramma m.m.v, orkest en so* listen. 10.30 Gramofoonplaten, II.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Dansmuziek, Verdacht van verduistering van 400.—. De onlangs ontslagen penningmeester van $e afdeeling Appingedam van den Centralen Bod van transportarbeiders, G. M. ls Woens dag verdacht van verduistering van gelden, toebehoorende aan genoemden bond, gearres teerd en naar Groningen overgebracht. Na verhoor door den officier van justitie is M. In het huis van bewaring opgesloten. Het verduisterde bedrag zou vierhonderd gulden bedragen. MAANDAG 20 JULI, Hilversum H, 301 m. Hilversum I, 1875 m. KRO-uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8-0®en 10.00 Gramofoonplaten, 11.3012.00 Godsd. halfuur, 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuur, 3.00 KRO-orkest. 4.00 HIRO. 5.10 KRO-orkest. 5.45 Felicitatie-bezoek, 6.00 KRO-Melodlsten. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over luchtbescherming, 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonplaten. 10.00 Sted. orkest Maastricht. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gramofoonplaten. 10.40 Sted. Orkest Maastricht, 11.1512.00 Gramofoonplaten, Algemeen Programma, verzorgd door VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO, 10.15 Voordracht. 10.35 Gramofoonplaten. 11.00 Vervolg voordracht, 11.20 Viool en orgel. 12.00 „De Notenkrakers", 12.45 Gramofoonplaten. 1.00 E. Walis en zijn orkest. 1.301.45 Gramofoonplaten, 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Voordracht. 3.30 „De Flierefluiters" en solist. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Concert „Orvltropla",

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 2