Oost-lndië ^Schaakmeesters klage Laatste berichten De populaire wegcode in voorbereiding. De verdwenen administrateur. Kinderroof met blij einde. Luchtvaart Een nieuw type auto-giro vliegtuig. De postvluchten van en naar Indië GEMENGD NIEUWS Een luipaard te Tokio ontsnapt. Een cycloon in Argentinië richt groote schade aan. Dorschmachine uit elkaar gesprongen. Vulkaanuitbarsting in Salvador. Typhus epidemie in Alaska. Ernstig ongeluk met een autobus. Ernstig treinongeluk. Een groote ontploffing. Nieuwe automodellen. De z.g. ratelslangmoord 24 S. A.-mannen om het leven gekomen. Voor den Politierechter te Alkmaar. Marineberichten. Haven van Nieuwediep. Visscheriiberichten Wat voor weer vandaag? Cordova gebombardeerd. Burgerlijke Stand Marktrbeichten. Stoomvaartberichten* ADVERTE NTI EN ALGEMEENE BEGRAFENISVEREENIGING „DEN HELDER" UITVOERDER J. C. HUBER HOOGSTRAAT 41, TEL. 014 TIVOLI-THEATER HEDEN, WOENSDAG EN OONDERDAB BALCON SO gezien voor ongewijzigde handhaving van de bestaande wijze van uitvoering der verzeke ring. Daar de wetgever bij de regeling der ver plichte land- en tuinbouwongevallenverzeke- ring de sociale beteekenis heeft erkend van de medewerking aan de uitvoering dier ver zekeringen door uit op voet van gelijkheid samenwerkende organisaties van werkgevers en arbeiders ontsproten organen, is er alle aanleiding om ook op het gebied der onder havige verzekering voor deze wijze van uit voering den weg vrij te maken. Een uitgaaf van 2 3'/, mi Ui oen exemplaren. Aangezien de kermis van de voornaamste verkeersregels een zeer doeltreffend middel is tot bevordering van de veiligheid van het wegverkeer, stelt de K.N.A.C. een onderzoek in naar de mogelijkheden om te geraken tot de uitgave van een populaire wegcode, waar in in den geest van de Engelsche Highway Code, de belangrijkste verkeersregels kort en duidelijk zijn samengevat. Daartoe zou naar zij meent het beste kunnen worden overge gaan, zoodra de huidige Centrale Verkeers- voorschriften (Motor- en Rijwielwet, Motor en Rijwielreglement en Motor- en Rijwielbe schikking) zullen zijn vervangen door de nieuwe Wegenverkeerswet, een idem Regle ment en Beschikking, hetgeen binnen niet te langen tijd wordt verwacht. Hoewel het ver keer geregeld wijziging en aanpassing van de verkeersbepalingen noodig maakt en zal ma ken, zoo zal bij invoering van de geheel ver nieuwde voorschriften toch in zekeren zin een mijlpaal worden bereikt, welke de uitgave van een in eenvoudige en voor een ieder be grijpelijke taal geschreven wegcode ten be hoeve van alle weggebruikers nuttig en zelfs noodig maakt. Teneinde te bereiken, dat een dergelijk boekwerkje in elk huisgezin be schikbaar zou komen, zou in een oplage van naar schatting 2 k 2% millioen exemplaren moeten worden voorzien. Onder mededeeling van deze plannen en van daarop betrekking hebbende bijzon derheden heeft de K.N.A.C. zich in eerste instantie gewend tot den Minister van Water staat en verzocht in afwachting van het aan nemen van een vasten vorm van deze plan nen te willen doen nagaan of in beginsel in stemming zou kunnen worden verkregen om te zijner tijd de huis aan huis bezorging van depopulaire wegcode door den dienst van de P.T.T. kosetloos te doen geschieden. Teruggekeerd met het verdwenen geld. De administrateur van het geneeskundig laboratorium te Batavia, G. v. d. W., die met medeneming van een bedrag van 2500 uit de aan zijn beheer toevertrouwde kas spoor loos was verdwenen, heeft zich, nadat hij per trein uit Bandoeng en Batavia was terugge keerd, rechtstreeks, uit eigen beweging, naar de woning van den chef der crimineele re cherche begeven, aan wien hij het meegeno men geld overhandigde. Hij zal dus wel niet worden vervolgd, aan gezien verduistering niet heeft plaats gehad. V. d. W. verklaarde de kluts te zijn kwijt geraakt, doordat hij mokte over het feit dat Zijn verlofsbesluit, hetwelk hij reeds had ont vangen, weer was ingetrokken, wijl het op een Vergissing berustte. De Semarangsche medewerker van het „Bat. Nbl." meldt, dat de politie de hand heeft gelegd op een Inlandsche vrouw, die zich Schuldig heeft gemaakt aan kinderroof, hoe wel hier onmiddellijk aan toegevoegd moet worden, dat zij zich blijkbaar niet bewust was van het ernstige feit, waaraan zij zich heeft schuldig gemaakt. De vrouw heeft een tweejarig kindje, dat op den weg zat te spelen, meegetroond, met de bedoeling het \jichtje bij het bedelen te gebruiken. Het komt hoe langer hoe meer voor, dat bedelaars en bedelaressen kinderen meenemen op hun lange tochten. De peuters dienen om het medelijden van de goedgeef- Sche menschen op te wekken. Zoo heeft ook Bok S., die blijkbaar zelf geen kinderen heeft, het noodig geacht met een kind op stap te gaan, waardoor zij hoopte meer succes te zullen hebben. Dat zij daarbij de moeder van het kind tot wanhoop bracht, drong blijkbaar niet tot haar door. Dezer dagen nu is de vrouw, die met het kind op stap was, door de politie aangehou den. Spoedig bleek, dat het niet haar kind was en naar aanleiding van een klacht van de moeder kon het kind weer aan de dankbare Ouders teruggegeven worden. Het stijgt bijna loodrecht omhoog. Dezer dagen heeft men in Engeland met twee nieuwe typen auto-giro-vllegtuigen gede monstreerd. Het is een nieuwe vinding van den genialen Spaanschen ingenieur Juan de !a Cierva. De demonstratie had plaats te Hounslow Heath ten overstaan van een aan tal luchtvaartdeskundigen uit binnen- en bui tenland. Deze nieuwe types hebben slechts twee bladen aan den rotor, die het draaiende vlak Vormen. De eerste auto-giro-vliegtuigen be zaten er vier, de latere typen drie. Een van de belangrijkste eigenschappen Van de beide nieuwe typen is, dat zij bijna loodrecht omhoog stijgen en dalen. Derhalve heeft de bestuurder dus zeer weinig ruimte noodig voor aan- en uitloop. De deskundigen zijn het erover eens, dat beide nieuwe typen grootere mogelijkheden bieden dan voorheen om binnen een beperkte XTiimte (bjjv. een plat dak) te dalen of op te Stijgen. Beide nieuwe typen zijn vevaardigd door de firma G. J. Weir te Glasgow en zijn voor dien van een 50 P K. Weir-motor. De rotor *heet ruim 8 meter. Het opstijgen geschiedt als het ware met één sprong van 6 meter. Bo het vooruit vliegen onmtddeüjk daarna valt het vliegtuig niet Het draagvermogen en de snelheid van de nieuwe typen zijn minder dan die van over eenkomende vliegtuigen. Het eene type ver voert twee personen, het andere een. Om daarin verbetering te brengen is een van de vraagstukken, naar welker oplossing de la Cierva streeft. Heenreis. „Kievit" (heenreis) vertrok 26 Juli van Rangoon en is denzelfden dag te Bandoeng aangekomen. De Perkoetoet vertrok 27 Juli van Bagdad en landde denzelfden dag te Jodhpoer. Terugreis. De Rietvink vertrok 27 Juli van Athene en landde denzelfden dag op Schiphol. I De Edelvalk vertrok 27 Juli van Rangoon en landde denzelfden dag te Jodhpoer. Buitenland Zaterdagochtend is uit den dierentuin te Tokio een luipaard ontsnapt. De ontsnapping werd direct door extra-edities der bladen be kend gemaakt om de bevolking voor het ge vaar te waarschuwen. Het zoeken naar het dier heeft tot dusver nog geen resultaat op geleverd. Een hevige cycloon heeft Santa ïgnacio ge teisterd. Talrijke gebouwen zijn vernield en een dertigtal personen is gewond. Tien dooden, tien ernstig gewonden. Te Roscioni in Roemenië is een groote dorschmachine ontploft, waardoor tien land lieden zijn omgekomen en tien anderen ern stig gewond. Voorts zijn 300 wagens met graan in vlammen opgegaan. De vulkaan Izalco ten Noordwesten van de stad San Salvador is in werking getreden. Een nieuwe krater heeft zich gevormd en het omringende land wordt bedekt door een regen van asch. Vliegtuigen brengen geneesmid delen over. In Alaska is een zeer hevige typhus-epide- mie uitgebroken. Vliegtuigen brengen genees middelen en serum naar de verst-verwijderde dorpen. Een autobus, die op weg was naar Leipzig, is even voor Plauen, doordat de snelheid te groot werd, van een zes meter hoogen dijk gereden en tweemaal over den kop geslagen. Het voertuig werd volkomen vernield, van de 31 inzittenden werden er 29 gewond, waar van 8 ernstig. Vermoedelijk vele reizigers gedood. Volgens berichten uit Charbin is de trans- Siberische expresstrein tusschen Khangan en Pokotoe verongelukt, waar de spoorlijn over een steile helling loopt. De tweede locomotief van den trein, twee wagons derde klasse en een postwagen stortten van een steile glooiing omlaag. De wagons eerste en tweede klasse bleven staan. Het juiste aantal slachtoffers is nog niet bekend. Men vreest echter, dat het aanzienlek is. Verleden week is in de buurt van Tsjelja- binsk, in het steenkolenbekken van Korkino, een lading van 1800 ton ammoniet en ammo niumnitraat, die in 36 kamers was onder gebracht, tot springen gebracht. Ruim een millioen m' grond werd een halven kilometer hoog de lucht in geslingerd. Het resultaat was een loopgraaf van een kilometer lengte, 20 meter diepte en 85 meter breedte. Er zijn daardoor kolenlagen blootgelegd, die nu boven gronds ontgonnen kunnen worden. De ont ploffing werd geregistreerd door het seis mologische instituut te Moskou, 5 minuten en veertig seconden, nadat de ontploffing had plaats gehad. Het Russische Wetenschappelijke Auto- en Tractoreninstituut heeft twee nieuwe auto typen geconstrueerd, die ten deele op rups banden loopen efi daardoor ook in het open veld, waar geen wegen zijn, kunnen worden gebruikt. Bij volle belasting bereiken deze auto's op den weg een snelheid van 35 km per uur, op zandgrond, in moerassige streken en in sterk geaccidenteerd terrein bereiken zij 1225 km. De auto's kunnen zich ook op de sneeuw voortbewegen, waartoe de voor wielen op sleden gezet worden. De jury heeft den Amerikaanschen zeeman Charles Hofce, den hoofddader in den z.g. ratelslangmoord te San Francisco, schuldig verklaard aan moord-met-voorbedachten-rade. Dat beteekent dus voor dezen man de dood straf. Men zal zich herinneren, dat hij zijn vrouw had verdronken in een bad, na haar eerst te hebben laten bijten door ratelslangen. Het was een gruwelijke dood. Eerst was de vrouw van Hope vastgebonden en toen hadden Hope en een medeplichtige een been van de vrouw in een kist geduwd, waarin zich de slangen bevonden. De vermoorde vrouw was de vijfde echtgenoote van Hope. Men denkt dat ook een der vroegere vrouwen door hem is uit den weg geruimd. Beide moorden zouden dan zijn gepleegd om verzekeringsgelden machtig te worden. De medeplichtige, zekere James, had Hope verraden. Drie ex-vrouwen van Hope zijn nog in leven r twee zijn van hem gescheiden; een liet het huwelijk ongeldig verklaren. Een vrachtauto met aanhang wagen van eien helling gestort bij Besenfeld. Zondagmiddag is op een hellenden weg bij Besenfeld, aldus het D.N.B. uit Stutt- gart, een zeer ernstig ongeluk geschied, waarbij 24 menschen het leven hebben verloren. Een S.A.-afdeeling uit Mannheim maakte een uitstapje naar het Zwarte Woud. In een vrachtauto met aanhangwagen hadden 63 mannen plaats genomen. De auto reed uit het Neckardai over Altensteig naar Besenfeld en moest vandaar langs de Besenfelder helling naar het Murgdal. De bestuurder kende dezen weg blijkbaar niet en reed op de verkeerde versnelling, zoodat de vaart van de wagens steeds grooter werd en tenslotte ten minste 60 km bedroeg. In een bocht gebeurde het ongeluk. De wa gens reden over den wegrand en stortten bijna verticaal naar beneden. Zij vielen ongeveer acht meter. Alle inzitenden werden uit de wagens geslingerd en verschillenden kwamen daaronder terecht. Vijftien S.A.-mannen wa ren op slag dood, vier stierven korten tijd later. Bovendien is een meisje bij het ongeluk om het leven gekomen. De overige inzittenden werden allen gewond, sommigen zwaar, ande ren minder ernstig. De chauffeur is naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij onder arrest is genomen. Nog 4 of 5 gewonden verkeeren in levens gevaar. Den Helder levert nu ook al menscheneters Zoo zoetjes aan zijn wg al heel wat gewend, maar dat er in Den Helder ook nog menschen eters woonden, nee, das war noch nie dage- wesen. Op 17 Mei zat er in café S. een muziek- gezelschapje.dat trachtte door vroolrjke muziek er 'n vroolijke stemming in te houden. Onder dit muziekgezelschap, kortweg band genaamd, was ook 'n dame die in letterlijke zin de groote trom roerde, althans de dame was slag werkster. Toen er dan 'n kleine pauze werd gehouden zou deze dame twee heeren die vechtneigingen hadden even uit elkaar houden, doch werd als belooning voor haar moedige daad, door een schippersknecht par does in de vinger gebeten. Hevig gillende en bloedende wist de dame zich te ontrukken aan dezen menscheneter, die en passant nog kans zag 'n tafel om te keeren en 'n poot van dien tafel door 't boven- en ondergoed van de caféhoudster, Mevr. S., te werpen. Verd. moest zich voor deze wandaden heden verantwoorden, doch achtte 't niet noodig te verschijnen. De zaak werd dan zeer tot onzen spijt buiten zijn tegenwoordigheid vlug en correct afgehandeld. De eisch, f 30.of 15 d., was precies, zooals de Politierechter er blijkbaar over dacht, want de uitspraak was dito. Aangenomen voorstel. Ditmaal geen zedenzaak, maar 'n huiselijke knokpartij te Den Helder, waarin de tuinder A. van L. de heldenrol speelde en zijn buur man G. B., 'n 52-jarig los arbeidertje, op zijn eigen erf afdroogde. B. incasseerde 'n trap tegen z'n buik, werd gevoelig in zijn keel geknepen en zijn vest werd in tweeën ge scheurd. Voor al dergelijke ODgerechtelijkheden werd de tuinder, die 'n treffend gelijkenis ver toonde met een kip, die vergeten heeft zjjn kam op te zetten veroordeeld tot f 30. boete of 20 dagen en is tevens verplicht de door buur G. gevraagde schadevergoeding van het vernielde vest, begroot op 5 gulden, af te tikken. Daar zat weer 'n reukje aan! J. A. ter H., 'n sjiek gekleed opperman uit Haarlem, wiens daden echter wel minder sjiek schenen, stond terecht ter zake een te Den Helder met een minderjarig meisje gepleegd zeden-delict. Natuurlijk werd deze zaak met gesloten salondeuren uitgekiend. De luit. ter zee le klasse P. J. Hendrikse, aangewezen voor den dienst in Oost-lndië, zal z(jn bestemming volgen per m.s. „Dempo", dat 26 Augustus van Rotterdam zal vertrek ken. De luit. ter zee 2e klasse mar-.res. J. F. G.> Haentjes, wordt den len Augustus van zijn oefening ontheven. De kap.-luit. ter zee J. W. Termijtelen, uit Oost-lndië in Nederland teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. Overgeplaatst van de marinekazerne Oed- jong naar Hr. Ms. Sumatra, de luitenant ter zee der 2e kl. F. L. Capel; van Hr. Ms. Java naar de marinekazerne Oedjoeng, de idem T. M. Bedeaux; van Hr. Ms. Sumatra naar de marinekazerne Oedjoeng de idem J. A. Vink; van Hr. Ms. Sumatra naar de marinekazerne Oedjoeng de luitenant ter zee der le kl. F. S. C. bn. van Randwijck; van Hr. Ms. K XV naar den onderzeedienst, de idem L. H. Quant en de luitenant ter zee der 2e kl. W. J. Hootsen; van den onderzeedienst naar Hr. Ms. K XV, de luitenant ter zee der 2e kl. A. H. Deketh. Bij Kon. besluit van 20 Juli is met ingang van 1 September aan kapitein-luitenant ter zee H. Spits op zijn verzoek eervol ontslag uit den zeedienst verleend wegens langdurigen dienst. Bij Kon. besluit van 20 Juli is met ingang van den datum van dit besluit, aan den offi cier-vlieger 3de klasse H. M. E. van Legden eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Bij Kon. besluit van 20 Juli zijn met ingang van den datum van dit besluit, bij de Konink lijke marine-reserve, bevorderd tot luitenant ter zee 2e klasse, de luitenants ter zee 3de klasse W. A. van Alebeek, G. G. Gerdingh, P. J. Hubregtse, J. M. de Brujjn, H. A. Pastoor, J. C. van Vulpen, W. A. de Ruiter en J. J. van Groningen. 27 JuU 1936. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Leeuwarden". 27 Juli 1936. Aangekomen van Zaandam en vertrokken naar Londen de Nederlandsche motorschoe ner „Romea". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen hel Engelsche s.s. „Roek". Vertrokken naar Londen de Duitsche mo torschoener „Anna". n. Schaakmeesters, of ze nu jong zijn of oud, groot of klein, het blijven menschen. (Dit zij gezegd, omdat men soms denkt dat het een afwijkend soort is, of, liever gezegd een soort men een afwijking) ze hebben daarom evenals iedereen hun ups and downs. Zie bijv. grootmeester Spielmann, die als het hem in het begin van het tournooi meeloopt tot groote verrichtingen in staat is. Zooals in het groote tournooi te Karlsbad 1929, dat met recht den naam monstertournooi ver dient (22 deelnemers!), waar hij samen met Capablanca tweede werd, na het geheele tournooi de leiding gehad te hebben om eerst in de laatste ronde door Nimzowitsch met een punt verschil van de eerste plaats ver drongen te worden. Spielmann verlangt naar Weenen Maar hier in Zandvoort liep het hem met mee, Spielmann verloor weldra zijn interesse in het spel en maakt nu nog slechts remises. Loopt met een ongelukkig gezicht rond en overal weerklinkt zijn geweeklaag, dat hij wou dat het tournooi maar achter den rug was en dat hij maar weer in Weenen zat. En dat hij wou dat men maar weer eens een gambiettournooi organiseerde, want dan zou hij wel weer een der hoogste plaatsen be zetten. Prof. Boeker in raadselen. Tegelijk met Spielmann zat Prof. Becker te jeremieeren tegen Mevrouw Knoch en Maroczy. „Hoe ik die partij van vandaag tegen Fine verloren heb, dat is me een raadsel. Ik kan nergens een fout vinden." „Maak je maar niet ongerust," antwoordde Maroczy, „je zult wel een fout begaan heb ben, want zelfs een Fine kan niet zonder fouten van zijn tegenstander winnen." „Jawel, maar als het zoo door gaat, dan eindig ik nog op de onderste plaats en dan noodigen ze me nooit meer uit voor een tournooi." Kampioenen onder curateele... „Och," beweerde mevr. Kmoch, „dat is maar goed ook. Menschen zooals u, die hun gewone dagelijksche werk hebben, moesten in hun vacanties niet aan tournooien deelnemen. Dat is veel te inspannend. Ik heb mijn man tenminste verboden om ooit weer aan een tournooi mee te doen. Om maar iets te noemen: tijdnood daar kan hij heelemaal niet tegen, daar wordt hij ziek van. Bijv. ik kom in de tournooizaal en ik vraag: Hoe staat mijn man ervoor? Antwoorden ze dan, mevrouw, uw man staat heel goed, maar het schijnt dat hij in tijdnood komt, dan weet ik al hoe laat het is. En als ik dan even later weer binnen kom, dan zie ik het al. Dan zit hij daar met een dik rood hoofd het be zwijken nabij, in tijdnood. Het had nog eens zijn dood kunnen zijn." Bogoljubow over 64 jaar Welt- meister Ook Dr. Seitz (schaakjournalist voor 1001 bladen en tijdschriften) weeklaagde en wel tegen onzen illusteren Dr. Tartakower. „Hoe kan Euwe nu juist tegen Bogoljubow verliezen. Dat is toch wel het ergste dat hem overkomen kon. Want nu denkt onze goede Bogoljubow natuurlijk weer dat hij de aanstaande wereldkampioen is." „Nu, is dat zoo erg," zei Tartakower. „Bo goljubow heeft talent, en ik voorspel u, dat hij over 64 jaar wereldkampioen is!" En na dit bewijs van zijn buitengewone profetische gave liet Dr. Tartakower den per- plexen Dr. Seitz voor wat hij was en verliet waardig en welvoldaan de perskamer. 25 Juli. Aangevoerd door korders: Tongen Slips Schol I Schol H Scharren p. kg 1.30—0.76 0.60—0.20 p. kist 6.505.00 3.90—2.00 2.10—1.70 Door garnalenvischers: Gekookte garnalen p. kg 0.180.16 Levende garnalen p. lit 1.20 Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Naar waarneming verricht in den morgen van 28 Juli Hoogste barometerstand 765.5 te Toulouse Laagste barometerstand 750.6 te Ingö Verwachting Meest zwakke veranderlijke wind, betrok ken tot zwaar bewolkt, later wellicht op klarend, aanvankelijk nog regen met kans op onweer. Iets warmer. Barometerstand te Den Helder 761.4 Temperatuur van het zeewater 18.1° C. Volgens een hedenmorgen door ons ont vangen bericht van het A. N. P., is heden nacht Cordova door de regeeringsvlieg tuigen gebombardeerd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. van Den Helder van 25 tot en met 27 Juli 1936. BEVALLEN: M C. SpoorGlas, z.; A. E. van der HertRoozen, d.; M. Th. J. Leij- deckersKlink, z.; M. DerksemaBentfort van Valkenburg, z.; W. BoonTeerink, d.; A. J. Anchelonvan Wijhe, z.; E. K. B. de HaanJullens, d. ONDERTROUWD: L. C. Herkemjj en A. Wieren; C. Hiegentüch en G. T. Grunwald. OVERLEDEN: Wed. A. van de Putte Hendriks, 78 j.; J. Schol, m., 69 j. De Veemarkt. ALKMAAR, 27 Juli 1936. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 80 Vette koeien 125225, handel redelijk; 45 Kalveren; gras 1732, vette 40105 en per kg. 6080 cent; 86 Nuchtere kalveren (slacht) 814; 305 Vette varkens (zware) 3537 cent per kg. Handel goed. Amsterdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 27 Juli 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: muizen 3.804; Noordholl. eigen heimers./ 3.804.10; Noordholl. blauwe eigen heimers 3.904.20; Zeeuwsche eigenheimers 44.40; Zeeuwsche bonte eigenheimers 4.805.20; Zand eigenheimers 56. Alles per 100 kg. De aanvoer bedroeg 218000 kg. Amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 27 Juli 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 472 Vette koeien, le kw. 5660 ct., 2e kw. 4854 cent, 3e kw. 3846 cent per kg. slachtgewicht; 128 Melk- en kalf koeien 165— 210; 101 Vette kalveren, 2e s. 4046 cent, 3e kw. 3238 cent per kg. levendgewicht; 131 Nuchtere kalveren 58.50; 48 Schapen 17 20; 50 Lammeren 1113; 480 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 43 44 ct., zware varkens 4244 ct, vette var kens 40—41 ct. per kg. slachtgewicht; 8 Paar den 70—110. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juli 1936. Aavnoer en prijzen waren heden als volgt: 18000 kg. Aardappelen: Eigenheimers 2.60 3, Schotsche muizen 2.50, Blauwe eigen heimers 2.502.70, Drielingen 1.50; Bon ken 1.501.70; 3650 kg. Zilveruien 2.40 2.50, zilver drieling 3.704, zilvernep 3.60 —3.90; 225 kg. Bieten 1.60; 800 kg. Spercie- boonen 8.20—9.70; 66 kg. Snrjboonen 8.10 8.20; 330 kg. Tuinboonen 2.303.10; 13000 kg. Roode kool 1.202; 5000 kg. Gele kool 1.90—2.70, alles per 100 kg. en 340 st. Bloemkool le s. 14.1015.10, 2e s. 5.40 6.40. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juli 1936. (Noordermarktbond)7400 kg. Aardappelen: Duc of York 1.80, Blauwe eigenheimers 2.50, Drielingen 1.50; 400 kg. Zilveruien 1.101.60, Gele nep 4.50 en zilver drieling 3.404; 12500 kg. Zilvernep 2.603.70, gele drielingen 2.60; 135 kg. Spercieboonen 1011; 850 kg. Tuinboonen 3.204.10; 2300 kg. Roode kool 1.201.60; 2500 kg. w. kool 1.201.60; 1600 kg. Gele kool 2.80— 2.90, alles per 100 kg. Texels Veemarkt 27 Juli 1936. 263 Lammeren 4.507; 42 Schapen 12 15; 1 Koe 215; 2 Graskalveren 2035; 12 Nuchtere kalveren 815; 3 Biggen 1215. Texel, Eierenveiling Maandag 27 Juli 1936. Aangevoerd: 60050 eieren. 58—62 kg. 3.00—3.25; 62—64 3.15—3.35; 66—70 kg. 3.35—3.65; 50—56 kg. f 2.60— 2.95. PURMEREND, 28 Juli. 1697 kg boter per kg 1.281.26; 633 koeien: 275 vette koeien per kg 0.340.62, 182 gelde koeien 80—140; 105 melkkoeien f HO205; 71 stieren per kg 2846 ct.; 103 vette kalveren per kg 2550 ct.; 345 nuch tere kalveren: voor de slacht 310, voor de fok 813; 239 vette varkens, voor de slacht per kg 34/36 ct.; 91 magere varkens 13 26; 276 biggen 7—12; 427 schapen 10—22; 34 bokken 3—14; 642 lammeren 5—9; piepkuikens per kg 5562 y2 ct. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 3.003.50; eenden eieren per 100 2.15. 472ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste Klasse, 1ste Lijst Trekking van Maandag 27 Juli 1936 Hooge Prijzen f 1500.— 8839 16426 f 1000.— 5646 8352 t ann*>463 f 200 5105 5894 10390 f 100.— 4313 9687 15686 15911 19880 Prijzen van 20. 8 22 25 144 170 182 186 252 256 279 343 390 472 527 537 538 611 691 741 771 850 874 903 915 951 963 982 988 1128 1142 1209 1233 1248 1261 1264 1285 1287 1309 1325 1330 1349 13S4 1462 1481 1532 1577 "603 1623 1670 1685 1760 1780 1823 1866 1F>3 1900 1963 1994 1995 2029 2047 2084 2114 2129 2138 2144 2156 2163 2207 2226 2256 2317 2400 2504 2539 2626 2628 2629 2630 2631 2703 2723 2734 2756 2787 2809 2847 2885 2914 3007 3013 3021 3025 3033 3053 3093 3095 3130 3140 3152 3165 3198 3202 3223 3232 3236 3254 3280 3287 3309 3325 3350 3408 3416 3445 3505 3528 3556 3623 3627 3644 3662 3709 3715 3794 3823 3843 3868 3939 3952 3989 4088 4131 4254 427? 4355 4366 4390 4408 4432 4466 4478 4497 4546 4583 4673 4704 4707 4735 4775 4781 4804 4807 4827 4840 4879 4901 4902 4918 4919 4941 4960 4970 5000 5054 5065 5170 5172 5178 5187 5207 5240 5248 5253 5291 5339 5347 5395 5399 5429 5456 5498 5503 5573 5587 5614 5617 5622 5628 5647 5665 5680 5723 5726 5763 5767 5783 5792 5794 5807 5813 5822 5853 5887 5913 5936 5960 6030 6043 6103 6173 6185 6272 6281 6296 6371 6446 6447 6457 6523 6553 6566 6583 6590 6762 6811 6813 6821 6884 6899 6922 6926 6928 7061 7093 7205 7264 7335 7365 7377 7433 7449 7509 7511 7549 7622 7627 7644 7677 7702 7719 7749 7795 7797 7839 7840 7884 7887 7890 7897 7932 8013 8092 8111 8147 8169 8267 8311 8360 8413 8415 8425 8431 8471 8484 8547 8558 8561 8571 8585 8598 8622 8657 8664 8686 8701 8847 8908 8909 8923 8933 8971 8982 8993 9013 9017 9036 9041 9069 9112 9152 9164 9172 9186 9190 9196 9297 9340 9545 9550 9569 9602 9604 9611 9625 9633 9649 9684 9692 9732 9748 9782 9796 9804 9825 9847 9849 9856 0869 9906 9987 10016 10028 10065 10066 10069 10115 10129 10154 10189 10213 10216 10276 10308 10309 10366 10401 10423 10479 10520 10535 10538 10560 10599 10654 10668 10680 10721 10750 10754 10824 10840 10887 10922 10929 10940 10959 11004 11043 11052 11068 11080 11089 11097 11117 11123 11132 11133 11139 11159 11197 11237 11275 11286 11358 11388 11410 11427 11453 11476 11532 11543 11548 11555 11582 11621 11701 11707 11739 11780 11831 11855 11878 11913 11922 11923 11949 11978 12025 12031 12053 12061 12079 12156 12171 12183 12197 12210 12230 12246 12284 12295 12318 12323 12368 12420 12450 12475 12578 12588 12608 12662 12667 12680 12736 12853 12858 12908 12958 12963 12982 12994 13016 13031 13037 13039 13044 13088 13093 13095 13135 13144 13150 13155 13227 13243 13288 13305 13330 13474 13489 13529 13567 13585 13623 13629 13640 13642 13748 13777 13789 13816 13848 13844 138S8 13887 13937 13975 13998 14045 14079 14110 14149 14191 14234 14249 14264 14370 14379 14392 14494 14553 14566 14568 14580 14672 14678 14680 14719 14785 14796 14834 14862 14868 14900 14928 14942 14975 15034 15040 15054 15089 15090 15137 15180 15198 15210 15213 15242 15250 15278 15279 15307 15364 15395 15434 15498 15538 15543 15559 15585 15595 15601 15607 15628 15631 15652 15654 15684 15694 15724 15753 15802 15857 15868 15881 15938 15981 16019 16065 16071 16094 16118 18128 16137 16169 16190 16243 16244 16245 16271 16283 16285 16290 16340 16353 16361 16380 16410 16423 16438 16448 16451 16459 16466 16481 16506 16515 16532 16534 16561 16610 16627 16642 167U 18780 16818 16848 16854 16862 16870 16875 16899 16902 16915 16928 16986 17083 17092 17149 17182 17205 17248 17281 17358 17372 17377 17305 17421 17471 17473 17514 17592 17607 17628 17688 17698 17699 17718 17722 17727 17729 17751 17775 17927 17947 18019 18095 18117 18148 18173 18229 1824& 18310 18366 18367 18370 18417 18420 18427 18454 18502 18504 18580 18598 18599 18609 18654 18675 18789 18815 18819 18837 18844 18852 18863 18805 18874 18883 19017 19018 19061 19074 19080 19082 19086 19093 19100 19233 19236 19264 19271 19305 19306 19308 19311 19314 19359 19376 19432 19488 19489 19524 10601 19668 19676 19682 19722 10740 19779 19817 19840 19852 19864 19870 19915 19959 19974 20047 20054 20095 20100 20105 20131 20187 20228 20231 20235 20267 20278 20305 20312 20318 20362 20424 20426 20435 20441 20460 20495 20510 20550 20562 20598 20617 20645 20654 20676 20736 20819 20873 20927 20933 2C964 20983 20986 20990 Stoomv. Maatsch. Nederland. Johan de Witt, t., 20 Juli v. Sabang. Johan van Oldebarnevelt, 25 Juli van Porti Said. Poelau Bras, u., 26 Juli te Londen. Sembilan, t„ 25 Juli te Suez. Tabian, t., 25 Juli v. Batavia, Tarakan, (3e jeugdreis) 27 Juli te Norheim* sund. Kon. Holl. Lloyd. Eemland, 27 JuU te A'dam. N. Zeeland, 24 Juli v. Singapore. Salland, 25 Juli te A'dam. Zaanland, 24 JuU van Dakar. Rotterdamsclie Lloyd. Baloeran, u., pass. 26 Juli Kaap del Arml, Kota Baroe, 25 JuU te R'dam. Kota Gede, 24 JuU van Belawan. Modjokerto, u., pass. 26 Juli Ouessant. Palembang, 27 Juli te Batavia. Slamat, t., 29 JuU te R'dam verwacht. 3 Den lOen Augustus hopen i? onze geliefde Ouders en Grootouders J. D. BOUWMAN en M. BOUWMAN—BAKKER, den dag te herdenken, dat •jj zij vóór 25 jaar in den Echt ij ri zijn verbonden. Dat zij nog K ♦jj lang voor ons gespaard jj mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinderen en Kleinkind. Den Helder, 27 Juli 1936. Basstraat 60. <4 Xl XV* x-ix xjx "jrjx "ÜPgX X>X' vjx x'Jx xlx jrjx Geboren: WIM zoon van: W. DE BRUIJN en S. W. DE BRUIJN Blom. Wilhelminastraat 77. Tijdelijk Mar. Hosp. (B. A.) In plaats van kaarten. Geboren: T1NETTA MARQARETHA, Dochter van: T. P. LANSER en M. LANSERAland. Koegras, 26 Juli 1936. De Heer en Mevrouw DERKSEMA— Bentfort van Valkenburg, geven kennis van de geboorte van hun Zoon WILLEM JOHAN. Den Helder, 26 Juli 1936. Marine Hospitaal. Singel 89. Ondertrouwd: L. C. HERKEMIJ en J. WIEREN Huwelijksvoltrekking 6 Augustus 1936. Jan in 't Veltstraat 105. Wagenstraat 3. Toekomstig adres: van Egmondstraat 46, Haarlem Ondertrouwd: DUTI 6RUNWAL0 en CEES HIEGENTLICH 27 Juli 1936. Den Helder, Singel 93, Roermond, Markt 27, Huwelijksvoltrekking 18 Aug. te Den Helder. t.a. Fam. VAN HEUST, Stuwstraat 148, Den Haag. Eenige plaatselijke kennisgeving Heden overleed onze ge liefde Man, Broeder en Zwager, de Heer JAC0B SCHOL, in leven gepen. Zeeloodfl, in den ouderdom van 69 jaar Uit aller naam O. P. SCHOL—Snip Den Helder, 27 Juli 1936 Hoofdgracht 29 AdveiteMendoctvcïhoofizn Hiermede geven wij metbüjd» schap kennis van de geboorw van onze Dochter MARIA CORNEUA. H. O. BOON, W. BOONTeerin» Den Helder, 26 Juli 1986. Ambonstraat 70. St. Lidwinastichting. op dringend verzoek GOLDDIGGERS 1935 Verder een enorm bijprogramma.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3