Sport HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 28 TULI 1936 Het ongeluk bij de marine manoeuvres. Zeven koeien op den spoorweg gedood. Twee personen bij het baden in zee verdronken Drie anderen konden slechts met veel moeite gered worden. Onaangenaam avontuur van ondernemend jongmensch Vlaardingsche jongen beroofd. Het einde van een avontuur, j Inval in een nachthuis. Clandestien vervaardigde margarine Van een wagen gevallen. Minister van Schaik beleedigd in Zwart Front. Door een vallende mast getroffen, Auto tegen een boom gebotst bij Doesburg. Jongen te Scheveningen verdronken. Krishnamurti's horloge. Oplichter aangehouden. Ernstig motor-ongeluk op den Muiderstraatweg. Oude munten. Bejaarde vrouw door gas gestikt. Door een auto overreden. Ifoncic.'sfiotJ De Vierdaagsche. Joyeuse entrée van „De Jutter". Het lijk van den matroos ge vonden. Zondagmiddag is voor den Waterweg bij Hoek van Holland door de loodsboot het lijk opgevischt van den marine-matroos, die tijdens de manoeuvres bi) Walcheren over boord is gevallen en verdronken. Het is naar bet lijkenhuisje gebracht. Zaterdagavond om half twaalf zjjn twee treinen komende uit de richting Heerenveen en uit Leeuwarden, die elkaar onder de ge meente Grouw moesten passeeren, op een troep koeien ingereden, eigendom van den heer Schuurman te Grouw. Van de beesten, die blijkbaar uit de weide waren losgebroken, werden er zeven gedood, terwijl verscheidene andere werden gewond. Beide treinen onder vonden geruimen tijd vertraging. De poliUe stelt een onderzoek naar de oorzaak van het losloopen van de koeien in. Het baden in zee nabij het vrije strand te Scheveningen, heeft Zondagmiddag weder twee menschenlevens geëischt. Enkele andere drenkelingen zijn ternau wernood aan den dood ontsnapt. De 22-jarige jongeman F. H., wonende Straatweg 89, Hillegersberg, die met het 16- jarige meisje M. E. B., uit Rotterdam, door den stroom was meegesleurd, is, nadat hij heldhaftige pogingen had aangewend om het meisje te redden, jammerlijk verdronken. Het meisje werd gered door den 23-jarigen J. K. en den 27-jarigen G. H. van B., beiden uit Rotterdam, met assistentie van een agent van politie. Voorts heeft Zondagmiddag ter hoogte van Kijkduin een andere bader, W. D., uit Den Haag, in levensgevaar verkeerd. Hij werd ge red door den 30-jarigen W. B., en den 28- jarigen L. W., beiden van de Haagsche red dingsbrigade, en is aanvankelijk in bewuste- loozen toestand naar het Roode Kruis-Zieken- huis overgebracht. Nabij het Noorderstrand te Schveningen, ter hoogte van het „groene huisje" is een 16-jarig meisje, J. T., uit Nootdorp, bij het baden te ver in zee gegaan. Met groote groote moeite hebben twee andere baders, de 30- jarige M. H. en de 18-jarige M. S., beiden uit Den Haag, het meisje op het droge kun nen brengen. Zjj bleek reeds bewusteloos te zijn. Een dokter en een politieagent hebben langdurige kunstmatige ademhaling op de drenkelinge toegepast, met het verheugende succes, dat tenslotte het bewustzijn bij de patiënte terugkeerde. Het meisje is ter ver pleging in het Roode Kruis-Ziekenhuis opge nomen. Zondagmiddag te drie uur is op het strand bij den Wassenaarschen slag een jongeman verdronken. Een 20-jarig jongmensch had zich bij het baden te ver in zee gewaagd en is in de diepte verdwenen. Van het strand werd hulpgeroep gehoord en men zag den in nood verlteerende een hand opsteken. De reddings brigade werd onmiddellijk gewaarschuwd, doch deze slaagde er niet meer in den drenke ling te bereiken, zoodat hij is verdronken. Later op den middag is het lijk aangespoeld op de grens tusschen Wassenaar en Katwijk, waar het door vier Rotterdammers werd aan getroffen. Gebleken is, dat de verdronkene is de 17-jarige v. d. H., wonende te Wassenaar. Een ondernemend jongmensch, de 19-jarige W. B. uit Vlaardingen, vertrok 11 Mei voor een voetreis door Europa, met de bedoeling ook een bezoek te brengen aan Zlin in Tsje choslo wakije om de Batafabrieken te bezich tigen. Oip zijn doorreis werd hij echter circa 14 dagen geleden te Praag onder mooie voor spiegelingen door een Italiaan beroofd van alles wat hij bezat, zijnde Kr. 620 en een fototoestel. Met 35 cent als eenig bezit be sloot hij toch door te reizen en kwam ten slotte in Zlin aan. Vorige week Maandag ontving de familie in Vlaardingen een telegram van den Neder- landschen Consul tet Berlijn, dat hun zoon daar was aangekomen en verzocht de consul hem 40 Mark toe te zenden, aangezien hij in financieele moeilijkheden verkeerde. De fami lie antwoordde echter, dat zij eerst een brief wilde ontvangen, daar zij het verblijf in Ber lijn onbegrijpelijk vond. Daarna ontving de familie een in het Fransch geschreven brief, ingesloten in een enveloppe van den consul, Welke brief den indruk moest geven, dat hij door B. was geschreven. In dien brief werd medegedeeld, dat hij zonder pas en geld te Berlijn gearriveerd was, doch dat hij met een auto door zou komen naar de grens. De familie werd verzocht 5 gulden naar poste restante Maastricht te zenden. Hij zou die afhalen, doorreizen naar Vlaardingen en dan zijn ervaringen wel mon deling meedeelen. Ook deze in het Fransch geschreven brief wekte natuurlijk argwaan. Inmiddels werd bericht ontvangen dat B. zich nog te Zlin bevindt en volgende week doorreist naar Weenen en Boedapest. Het ligt voor de hand dat de dief uit Praag Zich onder den naam B. aangemeld heeft bij den consul te Berlijn om door diens bemid deling de ouders nog eens voor 40 Mark op te lichten, wat hem echter niet is gelukt. de malversaties te vlissingen. Ambtenaar in vrijheid gesteld. De adjunct-commisies ter secretarie, die Zich in verband met de malversaties te Vlis- Zlngen in hechtenis bevond, is in vrijheid ge- Weid. Gevecht tusschen jongen en auto- I bezitter. De 15-jarige J. D. uit Oosterzee, gem. Lem- sterland, zou de wijde wereld ingaan. Per fiets trok hg er op uit, ouders en verwanten in ongerustheid latend omtrent zijn lot en zoo arriveerde hij Zaterdagmorgen te Zwolle. Of daar berouw of heimwee zijn gaan knagen, dan wel de honger, wij weten het niet, maar in elk geval had de jongeman besloten, zoo spoedig mogelijk terug te keeren. De fiets was daartoe evenwel niet snel genoeg daarom moest hem een auto de gelegenheid bieden. In de Diezerstraat zag hg een dergeljjk voer tuig staan, dat hem wel leek. De fiets bond hij vlug op de treeplank, zelf nam de jongen achter het stuur plaats, en ging terug naar Oosterzee. Op het laatste oogenblik had de eigenaar van den auto, de heer G., evenwel bemerkt wat er gaande was. Hij snelde zijn bezit na, waarbij hij nog juist de kans kreeg om op de treeplank te springen. Van die plaats trachtte hij het contact uit te schakelen, maar dat was niet overeenkom stig de bedoelingen van den jeugdigen D. die zijn reisplannen ernstig bedreigd zag. Als een paard dat den stal ruikt, gaf hij dan ook extra gas en terwijl hij met de eene hand den wagen in het goede spoor trachtte te houden, sloeg hij met de andere als een bezetene om zich heen, teneinde op die manier zijn belager kwijt te raken. Zoo trok de wonderlijke stoet een tijdlang door de drukke hoofdstraat, zeer tot bevreemding van de voorbijgangers die niet begrepen, wat zij daarvan moesten den ken. Tot het toeval den luid om bijstand roe penden eigenaar in zooverre gunstig was, dat er een paar agenten van de motor-politie pas seerden. Zij hadden den vluchteling spoedig ingehaald en toen was het met D.'s reisplan nen afgeloopen. De jongen is naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar proces-verbaal tegen hem is opgemaakt en hem bovendien is mee gedeeld, dat hij op de vlugste manier naar huis zou worden gebracht. (N. R. Crt.) Vrijdagnacht heeft de politie van het bureau Marnixstraat een succesvollen inval gedaan in een nachthuis aan de Hartenstraat 17 te Amsterdam. Acht personen, vier vrouwen en vier mannen, zijn daarbij aangehouden, terwijl voorts een groote partij drank in be slag is genomen. Het nachthuis werd geëxploiteerd door een vrouw, die welbekend is bij de politie. Het was omstreeks 2 uur in den nacht, toen inspecteur Wiethoff en een aantal agen ten naar het bewuste pand trokken en daar het huis binnendrongen. De inspecteur was in het bezit van een bevel tot binnentreding. Toen hij het huis binnenging, bleek dat achter in de keuken een groote partij drank, onder andere bier, jenever, port, enz. aanwezig was. In het achtervertrek trof de politie het ge zelschap mannen en vrouwen aan, dat be grijpelijkerwijs hevig schrok, toen plotseling de dienaren der wet voor hen stonden. Er werd een politieauto gerequireerd en daar mede werd het geheele gezelschap en de dranken naar het poltiebureau aan de Raam poort gebracht.Vroeg in den morgen werden de vrouwen en mannen weer op vrije voeten gesteld, nadat proces-verbaal was opgemaakt. Inval bjj een boterhandelaar te Hilversum. Vrijdag hebben de rechercheurs van de landbouwcrisiswet te Amsterdam een inval gedaan bij een boterhandelaar te Hilversum. Zij troffen aldaar in een kelder een door twee electrische motoren gedreven menginrichting aan, welk bedrijf op volle capaciteit werkte en keurig ingericht was. De margarine werd be reid uit slaolie en plantenvet verpakt in wik kelpapier met crisis-zuivelmerk. Het bedrijf werd op groote schaal gedreven. De samen stelling der margarine werd nauwkeurig na gebootst, wat percentage betreft. Een groote hoeveelheid margarine, boterkleursel en eenige duizenden, vermoedelijk valsche wikkels, wer den in beslag genomen. Ofschoon het clandestien verkregen pro duct niet ondeugdelijk genoemd mocht wor den, werd een belangrijk bedrag aan belasting ontdoken. Voerman gedood. De vijftigjarige boerenarbeider A. Zee, uit Twisk, reed Zaterdagmiddag met paard en wagen in de Wieringermeer nabij Medemblik. Plotseling sloeg het paard op hol en Zee viel van den wagen. Een der wielen kreeg hij over het lichaam. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, doch op weg daarheen is hij aan zijn verwondingen overleden. Het slachtoffer was gehuwd en laat twee kinde ren na. In „Zwart Front", weekblad van het Ned. volksfascisme van Zaterdag j.L, komt een door den leier der beweging, Arnold Meier, geteekend artikel voor, waarin de minister van justitie, mr. J. van Schaik, er van be schuldigd wordt in zijn vroegere functie van rechtskundig adviseur van den r.-k. Bond van arbeiders in de steenfabrieken, een diefstal van 60.000 ten nadeele van dezen bond te hebben gesanctionneerd. Deze 60.000 zouden verduisterd zijn door den toenmaligen admini strateur J. Z., welke daarna met goedvinden van mr. Van Schaik ons land zou hebben ver laten, zonder dat het gestolene werd aange zuiverd of zonder dat tegen hem een aan klacht werd ingediend. Naar wij vernemen heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Breda in een en ander aanleiding gevonden tegen en schrijver een strafvervolging wegens smaadschrift te gelasten. Jongen te Medemblik getroffen. Gisteravond om ongeveer acht uur waren eenige kinderen op den Zeedijk te Medemblik aan het spelen in de nabijheid van een zich daar bevindenden mast van den storwaar- schuwingsdienst. Waarschijnlijk doordat een van de kinderen ging hangen aan een van de stalen draden, waarmee de mast aan weers zoden was gestut, brak deze bij den grond af en viel naar beneden. De mast kwam terecht op het hoofd van de 13-jarige M. v. Doorn. De spoedig ter plaatse zijnde beide plaatse lijke geneesheeren konden slechts den dood constateeren. Vier gewonden. Op den Dremptschen dijk te Doesburg is gistermiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto, waarin een gezelschap uit Apel doorn op weg naar de wielerwedstrijden te Doetinchem was, wilde in groote vaart een bus van de Geldersche tram voorbij rijden. Zij geraakte daarbij in de tramrails, waardoor de chauffeur de macht over het stuur kwijt raakte. De wagen schoot eerst tegen een hoop steenen en vervolgens tegen een boom. De vier inzittenden zijn allen met min of meer ernstige verwondingen overgebracht naar het St. Elisabethsgesticht te Doesburg. Gisteravond kwart voor zeven is bij den vuurtoren te Scheveningen de 15-jarige J. H. uit de Koppelstokstraat, in zee verdronken. De jongen stond tot borsthoogte in het water en werd door den sterken stroom om vergeworpen en zeewaarts getrokken. Na drie jaren in een vroeger hem toebehoorenden auto terug gevonden. Dezer dagen is Krihnamurti een aangename verrassing bereid. Ongeveer 3 jaar geleden, toen hij ons land verliet om naar Amerika te gaan, miste hij zijn horloge en hij had reeds alle hoop opgegeven het fraaie gouden uur werk nog terug te krijgen, toen hij thans wederom te Ommen vertoevende, bezoek kreeg van een inwoner van Meppel, die hem zijn bezit terug bracht. Wat was namelijk ge beurd? De Meppelaar had kort geleden een tweedehands-auto gekocht. Toen hij dezen eens zeer grondig inspecteerde, vond hij tusschen de bekleeding een horloge. Hij gaf zich ver volgens alle moeite om den eigenaar op te sporen. Van de politie kwam hij te weten, dat de auto vroeger het eigendom van Krishna- mufti was geweest. Bij een bezoek, dat de Meppelaar zooals gezegd toen aan Ommen bracht, bleek inderdaad, dat het uurwerk hetzelfde was, dat Krishnamurti drie jaar ge leden kwijt was. De wereldleeraar was er zeer meer ingenomen zijn horloge weer te rug te hebben en gaf den vinder een ruime belooning. Hij had het speciaal op kruide niers voorzien. Aan het bureau Pieter Aertszstraat te Am sterdam bevindt zich, een 30-jarige man in arrest, die in verscheidene deelen van de stad kruideniers heeft opgelicht. De man deed in diverse winkelzaken bestellingen, waarvoor hij een bepaald adres opgaf. Wanneer de bediende aan dit adres verscheen, stond de man hem daar op te wachten, pakte de bestellingen aan en zond de bediende terug om nog iets te halen, dat hij „had vergeten op te geven". Zoodra de bediende weg was om zich van deze nieuwe opdracht te kwijten, maakte de oplichter zich met de waren uit de voeten. Nu hij tegen de lamp is geioopen blijkt, dat de politie van de bureaux Overtoom en Ad miraal de Ruyterweg hem ook zocht. Beryder krijgt een hersenschud ding. Duorijdster deerlijk aan hoofd gekwetst. Op den Muider straatweg onder Diemen heeft Zaterdagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 23-jarige motorrijder uit Hilversum, die op de duo een 19-jarig meisje had, is vermoedelijk tengevolge van niet goed opletten over eenige losse steenen gereden en gevallen. Beiden werden van den motor ge slingerd en bleven bewusteloos liggen. De marechaussee heeft de hulp ingeroepen van den geneeskundigen dienst te Amsterdam. De jongeman heeft een hersenschudding en en kele bloedende wonden. Het meisje werd deer lijk verwond. Beiden zijn in het burgerzieken huis opgenomen. Men meldt uit Nieuwkoop: Een arbeider, werkzaam in de rietlanden be-oosten dit dorp, vond, ongeveer 30 cm be neden de oppervlakte, 12 gouden schilden en 6 goudguldens, die alle uitstekend bewaard zijn gebleven. De gouden schilden zijn uit den tijd van Philips de Goede, Jan van Beieren, Willem VI en Jacoba, terwijl de goudguldens, dateerende uit de eerste helft van de 15de eeuw, van Duitschen oorsprong zijn en gesla gen werden te Keulen, Frankfort, Mainz en Bonn. De alleenwonende 84-jarige wed. Klein is in haar huis aan de Koningstraat te Hilversum dood in bed aangetroffen. Een arts consta teerde verstikking door gas. Reeds eerder was gebleken, dat de vrouw niet goed overweg kon met de hevelsluiting van de gaslamp. Deze bleek ook thans open te staan, terwijl er een sterke gaslucht in de woning hing. Zaterdagmiddag is het 6-jarige dochtertje van den politie-agent Verhagen te Eindhoven bij het spelen op een auto, niettegenstaande de chauffeur gewaarschuwd had, bij het ach teruitrijden van den auto gevallen en onder een wiel terecht gekomen. Tengevolge van de inwendige kneuzingen en een schedelbreuk is het kind gistermiddag in het ziekenhuis over leden. Den Laats ten dag maar 2 uitvallers. Hoewel het einde van de Vierdaagsche reeds in zicht was hebben den laatsten dag 2 deelnemers moeten opgeven, Het totaal aantal uitvallers is maar 85, een zeer gering aantal dat nog nooit is bereikt, als men de massale deelname in rekenning brengt. Dat dit aantal zoo gering is, hebben wij voorna melijk aan het schitterende weer te danken, maar ook vatten deelnemers de training voor de vierdaagsche steeds ernstiger op, zoodat slechts goed getrainde personen aan den start verschijnen. Het bericht, reeds in de Heldersche Cou rant van Zaterdag opgenomen, dat twee Hel dersche deelnemers zouden zijn uitgevallen, blijkt inderdaad waar te zijn. Zij namen bei den als individueel aan de marschen deel. „De Jutter" ontvangt een corpsprjjs. De Jutter heeft weer een schitterend suc ces geboekt in Nijmegen wat dan ook met een corpsprijs van den N. B. v. L. O. beloond is geworden. Door een vergissing was deze schitterende vergulde medaille eerst niet aan de vereeniging toegekend, maar bij nader on derzoek kwam vast te staan dat zij er recht op had, en dus zal de medaille nog worden toegezonden. Zware dagen voor de Marine Kapel. De Kon. Marine Kapel, onder leiding van kapelmeester Leistikow, die zooals men wel licht zal weten, in Nijmegen was om de Vier daagsche afstandsmarschen meer luister bij te zetten, heeft zware dagen achter den rug. Want niet alleen dat zij iederen dag de ver schillende groepen deelnemers een vier kilo meter op gingen halen, om ze dan met mu ziek binnen te leiden, ook gaven zij iederen dag een concert van ruim twee uur, in de plaatsen waar de vierdaagsche loopers door trokken. Ondanks deze drukke dagindeeling hebben zij het er schitterend afgebracht, niet alleen op muzikaal gebied, maar ook was hun marschorde veel beter dan wij den laatsten tijd van hen gezien hebben. Het feit dat onze eerste wandelvereeniging „De Jutter" de Vierdaagsche afstandsmar schen zoo schitterend volbracht heeft ons blad heeft hierover reeds uitvoerig bericht was aanleiding geweest om het kleine dap pere groepje bij haar binnenkomst in onze veste Zaterdagavond een kleine huldiging te bereiden, haar entrée een ietwat feestelijke cachet te geven. Daar vandaan dat zich tusschen 6 uur en half zeven op het Stationsplein een meer dan gewone drukte concentreerde, want klokke half zeven zou de trein binnenstoomen, mèt de tippelaars. Het „Stedelijk Muziekcorps" was eveneens present. Eindelijk, daar kwa men ze, de kilometerverslinders, sterk 2 dames en 9 heeren, voorafgegaan door de vlag, trotsch omhoog geheven en ieder in het bezit van bloemen en versierd met het eere metaal. Een applausje hier en daar weer klinkt en dan stelt men zich op achter de muziek, 't Gaat de Spoorstraat in, met veer krachtige en gezwinde pas, alsof men nog aan z'n Vierdaagsche moest beginnen! Van de Spoorstraat ging het door de Koningstraat en vandaar naar „Centraal", waar in de boven zaal den wandelaars een huldiging wachtte. Hier was het de heer Van den Berg, die de honneurs waarnam. Hij begon met een har telijk welkom toe te roepen aan den Burge meester; het deed hem genoegen, dat deze in zijn kwaliteit van Beschermheer der Vereeni ging juist bij deze gelegenheid voor het eerst in persoonlijk contact kwam met „De Jutter". Ook den Hoofdinspecteur van Politie, de deel neemsters en deelnemers, zoomede afge vaardigden van andere vereenigingen en ge- noodigden, bedankte de spreker voor hun aanwezigheid. Ook de heer Willemse, de lei der en verzorger van de ploeg, werd in de hulde betrokken. Het woord was nu aan Burgemeester Ritmeester, die de Vereeniging geluk- wenschte met haar fraaie prestatie. Hij merkte op, dat in een Vierdaagsche zooals in Nijmegen telken jare, waar uit alle deelen van het land de wandelaars bijeenkomen, ja ook zelfs Duitschers, Franschen, en andere nationaliteiten, een geest van saamhoorigheid en broederschap gekweekt wordt. „Wat" ons ook scheidt, daar is men één," zegt spr. Het trof hem, toen hg de foto in de krant zag, ook 2 dames aan te treffen. Zijn hulde gold vooral deze twee, die ieder met een bloem stuk vereerd werden. De heer Willemsen ont ving uit zijn handen een zilveren sigaretten koker. Burgemeester Ritmeester hoopte tenslotte dat „De Jutter" bij een volgende gelegenheid in staat zal zijn met meer men- schen deel te nemen. Propaganda voor de wandelsport ia hier het aangewezen middel. De heer HfeWer, Hoofdinspecteur van Poli tie, zegt dat de politie zich zoo'n beetje ver want voelt met de wandelsport. En dat het de politie was, die hier indertijd deze sport gepropageerd heeft. De Inspecteur spreekt mede namens den Commissaris, die door dienst verhinderd was liler aanwezig te zijn. Accentueert nog eens, wat té Nijmegen bereikt is en richt tot de tippelaars zijn har telijke gelukwenschen, in 't bijzonder tot den heer Willemse, wien hij voor zoover moge lijk steeds in staat zal stellen, zijn taak van geleider en verzorger der vereeniging te blijven vervullen. De voorzitter van onze jongste Wandel sport vereeniging „De Zilvermeeuwen" spreekt daarna eenige kernachtige woorden. Zegt o.m. dat iemand, die zelf wandelt nog het beste weet te waardeeren, wat te Nijmegen is gepresteerd geworden. Hij besloot met een driewerf hoera op „De Jutter", wat een spon tane instemming vond. De voorzitter van „De Jutter", zelf deelnemer, dankt allen voor de hulde aan hem en de zijnen gebracht. Hij vindt dat wel wat veel. maar is niettemin verheugd over zooveel medeleven. De heer v. d. Berg besluit dan de bijeen komst. Dit was het einde van een gedenkwaardige week, die in de annalen van „De Jutter" met gulden letteren geboekstaafd zal worden. Misschien dat de schitterende uitkomst te Nijmegen geen enkele uitvaller! de inzet zal _:jn van een geweldige ledentoename. Dat het zóó zijn moge! Zutemmcn een goede prestatie van stam. Bij de Zondagmiddag gehouden wedstrijden om het zwemkampioenschap van den kring Den Haag van den k. N. Z. B. heeft de Ne- derlandsche Olympische afgevaardigde P. Stam de 100 m vrije slag afgelegd in precies 1 minuut, wat beneden het Ned. record is. Daar echter geen aanvrage voor record- verbetering was ingediend, kan dit record niet toegekend worden. De prestatie is ef echter niet minder om. BRUINVISSEN SUCCESSEN. Zondag j.1. hadden „De Bruinvissen" twee wedstrijden op hun programma staan, n.1. één in Wormerveer en één in Oude Niedorp, waar toe zij dus genoodzaakt waren de wedstrijd- ploeg in tweeën te splitsen. Ondanks de zware week die de jongens en meisjes, in verband met H.Z.V.'s feestelijkheden, achter den rug hadden waren de successen groot. In Wormerveer werd Agatha Vermeulen no. 3 op de 50 m vrije slag dames, tijd 354/5, F. Mays werd op de 50 m vrije slag adspiran- ten no. 2 in den tijd van 33s/8 en N. v. d. Water kreeg een vierden prijs op dit nummer met 344/5. Bij de 75 m wisselslag baan wist Agatha Vermeulen zich tweede te plaatsen in 1 min. 84/g, terwijl D. Liebert in 1 min 11 s/5 een tweeden prijs op 100 m vrije slag wist te ver overen. De mooiste .tijd van dien dag werd onge twijfeld op het volgend nummer 100 m school slag gemaakt door Jo Frijdal n.1. 1 min. 24'/B sec., waardoor Jo zoetjes aan van klasse be gint te worden. Frans Mays, die deze baan voor het eerst meezwom werd nog derde aan komende in den voor zijn leeftijd buitenge woon mooien tijd van 1 min. 30 sec. De poging het record 4 X 25 m estafette voor jongens-adspiranten te breken mislukte, doch de Bruinvissen-ploeg werd hier toch ge makkelijk eerste in den mooien tijd van 1 min. 1 sec. Het grootste deel van de ploeg was inmid dels in Oude Niedorp bezig haar baantje te trekken en wederzijds zat men in spanning hoe de andere ploeg het wel gemaakt zou hebben. Groot was dan ook de vreugde toen bij thuiskomst bleek dat buiten de boven ver melde acht prijzen, de Bruinvissen er in Oude Niedorp nog vijftien in de wacht hadden ge sleept. Een oogst dus van 23 stuks in totaal. De winnaars waren: Wouter Buck 25 m schoolslag jongens le prgs en Jan Dekker 2e prijs. Op dit nummer voor meisjes werd Dlni v. Os no. 1. Hierna waren de wedstrijden voor de groo teren aan de beurt en boekte Tinie Stam het eerste succes met een 2en prgs op 100 m schoolslag dames 1 min. 434/s sec. De 100 m schoolslag heeren was voor Arie Grendel, die zich eerste plaatste 1 m. 4D/5; 50 m school slag meisjes leverde Riek Goedhart een tweede prgs op in 46.8 sec., terwijl de ge zusters Goedhart met het nummer 50 m vrije slag dames wederom van zich lieten spreken doordat hier Beb op de eerste plaats 37.1 sec. en Riek op de tweede plaats met 40.4 sec. ein digden. Bij 100 m vrije slag heeren wist Jaap Lodde met 1 min. 18'/e tweede te worden. Het volgende nummer 50 m vrije slag adspiran- ten werd met groot verschil door Tom Mulder gewonnen in 364/5 sec.; 50 m vrge rugslag dames bracht Mien Visser een 2en prijs op in 52.1 sec., terwijl dit nummer voor de heeren Jaap Lodde met 414/5 sec. als eerst aan komende bracht en Jan Schellinger met 45.1 sec. een 2en prijs in de wacht sleepte. Hierna waren de estafettes dames en heeren 3X50 m wisselslag aan de beurt, die beide door de Bruinvissen met glans gewonnen wer den. De ploegen bestonden uit: dames: Mien Visser, Tinie Stam en Bets Goedhart en heeren: Jaap Lodde, Arie Grendel en Jan Schellinger. Geen wonder dat de Bruinvissen in echt feestelijke stemming huiswaarts keerden. FEESTWEEK H.Z.V. De uitslagen van de door „de Bruinvissen" georganiseerde Zwemwedstrijden op Zaterdag j.1. zijn: 100 m schoolslag heeren: Jo Frijdal, 1 min. 29 sec. 2. Frans Mays, 1 min. 3O25 sec. 3. Henny v, d. Water, 1 min,. 36.9 sec. Doordat De Egyptische kampioen in het gewichtheffen Touny traint in de Olympische stad. Jo Frijdal zoo sportief was 6 seconden voorgia te geven wordt de volgorde der prijzen Mays, 2. Frijdal en 3. v. d. Water. 100 m schoolslag dames 1. T. Stam en Maartje Forrer (zelfde tijd) 1 min. 44.5 sec, en 2. Beb Goedhart in 1 min. 46.2. 100 m. vrije slag heeren le prijs Dick Lie- bert, 1 min. 14,5 sec., 2e prijs F. Mays, 1 min, 18 sec. en 3e prijs Jan Schellinger, 1 min, 21.7 sec. 100 m vrije slag dames: 1. Agatha Vermeu- len, 1 min. 22.3 sec., 2. Beb Goedhart, 1 miiy 27.5 sec. en op de derde plaats Babe Hayer in 1 min. 32.4 sec. 100 m. rugslag heeren: 1. J. C. Laddé, 1 min, 32.3 sec., 2. Arie Zuurmond in 1 min. 44.5 sec. en nr. 3. Piet v. d. Werff in 1 min. 45.6 sec. 100 m rugslag dames: 1 Agatha Vermeulen 1 min. 46.9 sec. 2. Babe Huyer, 1 min. 51.2 sec, en 3. Beb Goedhart in 2 min. De zwemmers (sters) die deze week gelijke: tijden hadden, zullen Maandagavond over» kampen. DIPLOMA ZWEMMEN H. Z. V. De volgende personen behaalde na het af« leggen der daarvoor gestelde eischen het diploma voor geoefendheid in het zwemmen, uitgereikt door de Heldersche Zwemvereeni- ging en Reddingbrigade. Mannen: J. J. M. Rombout, J. N. Feg, G, C. P. Christ, J. N. Bosveld, J. Slort, J. P. Rab, C. Stam, C. F. Koorn, E. Boot, J. Dienaar, M. Beekhuis v. Till, P. Scheurleer, F. de Boei, G. Rietmulder, P. Weber, A. v. Noordwgk. Vrouwen: H. de Boer, F. L. Kruys, N. v, Prooyen, N. v. d. Zee, M. Jurg, C. Witteveen, H. v. Alphen, T. Boogert. De oudste deelnemer was 23 jaar en d£ .jongste 9 jaar. Niemand behoefte afgewezen j!e worden. FEESTWEEK „FRISSCHE MORGEN". I Zaterdag en Zondag waren de laatste dagen van de feestweek, die georganiseerd was door het bestuur van de Sportclub F. M., met het doel, om door de onderlinge wedstrijden, een overzicht te krijgen over snelle zwemsters en zwemmers. Immers, de Sportclub begon pa8 dit jaar haar werk en daarom was men eigen lijk genoodzaakt deze serie-wedstrijden op touw te zetten. De tgden zijn dan ook niet alle even goed te noemen, maar wanneer nii een intensive training onder bevoegde leiding eenmaal aan den gang is, zullen ongetwijfeld de resultaten niet uitblijven. Zaterdagmiddag legden (evenals Donder» dagavond) een aantal zwemsters en zwem» mers proeven van bekwaamheid af. De deel name is hier buitengewoon groot geweest. 64 diploma's werden uitgereikt. Dit aantal is een schitterend resultaat. Zondagmiddag waren de nummers voor dames en heeren aan de beurt. Hier zagen wjj vescheidene malen heel spannenden strijd. Vooral het nummer 50 m vrije slag heeren was interessant. De tijden waren hier heel aardig, in aanmerking genomen de geringd training, vooral wat betreft starten en keeren* Ook op de 100 m schoolslag heeren werden goede tijden gemaakt. De deelname op de dames-nummers was niet zoo groot als we verwacht hadden, maar wellicht zullen de uitgereikte prijzen hier een goede aansporing zijn. Na afloop van de wedstrijden speelden veertien van de beste F. M.-polospelers nog een interessante partij voor een talrijk publiek. De strijd ging vaak gelijk op, wat wel blijk® uit den 10 uitslag. Prijsuitreiking. Zondagavond was om half negen de zaal van Musis Sacrum geheel vol, toen de voor zitter, de heer de Graaf, den avond opende. Na een kort speechje gaf hij het woord aart den heer Brandt, voorzitter van de Zwemcluö Frissche Morgen, die de vaardigheidsdiploma'si en de prijzen voor de wedstrijden uitreikte. Daarna gaven eenige leden van de Sport club (bijgestaan door den bekenden tapdance# Giel Blom) een revue, die zeer in den smaalt van het publiek viel. Na afloop bedankte de voorzitter de feest commissie (in 't bijzonder mej. A. Woud) en de medewerkenden voor hetgeen zij ten tooneele hadden gebracht. De uitslagen der wedstrijden waren alM volgt: 50 m vrije slag Heeren: 1. B. Kerkhoven 37.4 sec., 2. C. Bakkerf, 37.8 sec; 3. O. P. Kalis 38 sec, 4. W. van den Bogaerde 38.2 sec. 100 m schoolslag Heerent 1. M. J. Polak 51 sec., 2. J. A. de Vries 52 s, berg 1 min 43.4 sec, 3. J. A. Stam 1 min 44 s» 50 m rugslag Heeren: 1. H. J. Polak 51 sec, 2. J. A. de Vries 52 3, 50 m vrije slag Dames: 1. Mej. A. Spruit 42.8 sec, 50 m rugslag Dames: 1. Mej. Spruit 54.8 sec. 50 m schoolslag Dames: 1. Mej. A. G. Boerdjjk 52 sec, 2. mej. At Woud 53.2 sec. 25 m vrije slag Jongens: 1. Jan Baarda 17.2 sec, 2. A. Rottier 18.9 s. 25 m schoolslag Jongens: 1. A. Rottier 20.8 sec., 2. J. v. d. Sloot 21 3, 25 m rugslag Jongens: JU E, Labruyère 25.1 sec, FAVORIETEN NEMEN EEN HINDERNIS, De Amerikanen, Manning, Mc. Cluskey en Dawson in de 3.000 meter steeplechase. De eerste twee zijn favoriet in deze Olympiade,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7