FOTO-PAGINA COURANT De Olympische spelen. Zfcfiakea Sïengdsficït 3astduiimïju>ït Weekeind-Tocht met onbekende bestemming voor automobilisten en motorrijders. De verkeersweg over den afsluitdijk eischt geregeld onder houd. Een arbeider bezig met bet vullen van de naden In den betonweg met mastiek Twaalf ondernemende Amerikanen zijn naar Europa overge stoken om een fietstocht naar Berlijn te maken ter bijwoning van de Olympiade te Berlijn. Het vertrek uit Amsterdam Door de K.N.A.C. werd Woensdag aan het psychotechnisch laboratorium der P.T.T. te den Haag een nieuw auto model voor de psychotechnische keuring van chauffeurs overgedragen. Ir. Damme directeur-generaal der P.T.T., beproeft het model De .Free Foresters" betreden het veld voor de cricketmatch, welke zij Woensdag te Laren tegen de Flamingo,s* speelden De Hertogin van Gloucester arriveert onder stroomenden regen te Surbiton ter opening van het nieuwe hospitaal aldaar k. De loting van het zwemtonrnooi In het Olympisch zwemstadion is Dinsdag Be loting gehouden van de series der Olympi sche zwemwedstrijden. Het resultaat der loting voor onze landge noot en is als volgt: j Heeren. 100 m vrije slag. 7 series. 2e serie: Mooi [f8 zwemmers); 7e serie: P. Stam (7 deel nemers). 400 m vrije slag. 6 series. 6e serie: P. Stam met o.a. den Amerikaan Medica. 100 m rugslag. 5 series. 2e serie: Schef- ler; 5e serie: Metman. De andere nos., waarvoor geen landgenoo- len heben ingeschreven, zijn: 1500 m vrije Slag (4 series), 200 m schoolslag (5 series) en 4 X 200 m vrije slag estafette (20 deel nemers). l Dames. 100 m vrije slag. 5 series. Ie serie: Mas tenbroek; 2e serie: W. den Ouden; 3e serie: .Wagner. 400 m vrije slag. 5 series. Ie serie: Wag ner; 3e serie Timmersmans; 5e serie: Mas tenbroek. 100 m rugslag. 23 deelneemsters. Ie se rie: Nida Senff; 2e serie: Dini Kerkmeester; 3e serie: Mastenbroek. 200 m schoolslag. 25 deelneemsters. Jo Waal berg. Jenny Kastein en J. Stroomberg. f00 /"je slag estafette: Masten- Droek. den Ouden. Wagner, Selbach. Onder de buitenlandsche deelnemers dienen genoemd te worden: de Amerikanen Jack Medica, Peter Fick, Adolf Kiefer, Lindgren, Flanagan, de Hongaar Czik, de Franschman Jean Taris, Hamerton (Canada); de Japan ners Yusa, Arai, Taguchi, Negami, Makino, Uto, Yoshida, Hamuro; verder nog: Schaf er (Oostenrijk), Zietas (Duitschland), Yldefonzo (Philippijnen), Erdely (Hongarije), Borg (Zweden), Cooper, (Bermuda), Schwarz (Duitschland), Bourne (Can.) e.a. Dames. Arendt (D.land), Arndt (De- nem.), Ragnhild Hveger (Denem.), Sörensen (idem); Therese en René Blondeau (Fr.); Takemura (Japan), Furuta (idem), Moriova (idem), Hinton (Eng.), Mckean (V.St.), Raws idem), Nilton (Can.), Campbell (Ar gentinië), Harsamyi (Hong.), Frederiksen (Den.), Biro (Hong.), Eleonore Knight (V. St.), Brunström (Den.). Het zwemtournooi, dat van 8 tot en met 15 Aug. plaats vindt, belooft zeer belangrijk te worden. Al de zwemphenomenen ter we reld, uit Amerika, Australië, Japan, uit Ne derland, zullen elkaar straks in Berlijn ont moeten, om daar in onderlingen strijd uit te maken wie van hen werkelijk de beste is. Het belooft een kamp van grootsche allure te worden, zooals maar eens in de 4 jaar mo gelijk is. Bij de heeren zal het vermoedelijk wel gaan tusschen de Amerikanen en Japanners, die elkaar de wereldsuprematie zullen betwisten. En bij de dames? Het zullen onze meisjes zijn, die het moeten opnemen tegen de rest der wereld. Niet in een bepaald land. doch over de wereld verdeeld bevinden zich de zwemsters van extra klasse, die een bedrei ging voor haar vormen. Natuurlijk staan onze kansen zeer goed, doch men hoede zich voor onderschatting der anderen. Er zijn den laat- sten tijd door buitenlandsche dames tijden gemaakt, die zeer dicht liggen bij die van onze meisjes, zooals b.v. de Deensche Ragn hild Hveger en de Duitsche Gisela Ahrendt; verder Grete Frederiksen (Denem.), Leonore Knight (V.S.), Brunström (Denem.), Maye- hata (Japan), Genninger (D.land) en nog een paar anderen. De Athletiekploeg naar Berlijn ver trokken. Na onze ruiters, wielrenners en zwemmers, zijn nu ook de athleten naar Berlijn vertrok ken, te Amsterdam hartelijk uitgeleide ge daan. Ze zijn gistermiddag te Berlijn gearri veerd, 8 meisjes en 12 heeren, onder leiding van den K.N.A.U.-voorzitter, den heer Strengholt. De Olympische fakkel is Dinsdagavond halfnegen onder gejubel van de massa in Boedapest aangekomen. De laat ste looper voor het heldengedenkteeken was de Hongaarsche recordhouder op de 400 m Bareisi. Hij overhandigde den fakkel aan den plaatsvervangenden burgemeester, dr. Liber, terwijl het volkslied werd gespeeld, dat ge volgd werd door de Olympische hymne. Na afloop van het ceremonieel werd de fakkel loop onder de klanken van de Rakocsky- marsch voortgezet. DE TOUR DE FRANCE. De étappe PauBordeaux is er een geworden zonder emotie. Met de ber gen is 't gedaan en er bleef alleen vlak land te berijden. Steden en dorpen zijn er zeldzaam. Het peleton is bijna voltallig te Bordeaux ge arriveerd en daar heeft Le Grevès nu voor den vijfden keer reeds in eindsprint gewon nen. Hij kreeg als tijd voor de 229 km 7 u. 20 m. 25 s. Tweede werd de Belg Meulenberg. De rest maakte denzelfden tijd, d.w.z. 40 ren ners. Middelkamp arriveerde iets later in 7.23.9. In het Alg. klassement heeft Maes nog Steeds de leiding 115.10.54; Magne blijft 2e met 26 m. 13 s. verschil. 17. Alb. v. Schendel 117 u. 1 min.; 24 Middelkamp; 35. Ant. v. Schendel. Er deed zich één valpartij voor, waarvan Middelkamp een der slachtofers werd, wat een verlies aan tijd voor hem beteekende van 2 m. *4 s. Heden wordt in 2 gedeelten gereden. Van Bordeaux naar Sainte 117 km mét gelijk ver trek. Daarna van Sainte naar La Rochelle, 75 km, in groepen en als tijdrace. Onze land- genooten maken dezen keer deel uit van een groep met de Spanjaarden, de Luxemburgers en den Zwitscher. Misschien dat ze nu een be ter resultaat zullen weten te bereiken, dan in de vorige étappes tegen den tijd. De val van Middelkamp is nogal goed afge- loopen. Ons trio is vol goeden moed. De 9e ronde. De uitslagen van de 9e ronde zijn: Landau wint van Becker. Spielmann remise met Tartakower. Bogoljubow remise met Fine. Marocyz wint van Keres. v. DoesburgEuwe afgebroken. Prins- Grünfeld afgebroken. Stand: Fine 7; Keres en Maroczy 514Dr. Euwe 5 en een afgebroken partij; Bogoljubow en Tartakower 5; Grünfeld en Spielman 4 en een afgebroken partij; Landau 3%; v. Doeseburg 3 en een afgebroken partij; Bec ker 2% en idem; Prins 1 en idem. sten baars, viel ten deel aan den heer J. ter Burg; de 2e prijs was voor Ter Mijtelen, die 12 stuks ving; 3. K. Hollander, 7 stuks; 4. H. Siebenga, 6 stuks; 5. P. Kossen 5 stuks; 6. P. Nieuwenhuizen; 7. C. Schenk; 8. P. Borst, 9. W. Kossen; 10 K. Verver. De prijzen werden verdiend door de vol gende heeren: Hoek 1, 20; W. de Boer 2, 3, 6, 12, 22; M. de Boer 4, J. Tillerup 5, H. v. d. Giezen 7, 18, 19; G. de Wit 8, 11, 21, 23; P. Ham 9, 14, 17; H. v. d. Wal 10, 16; C. Kos 13, 15; J. Woord 24; K. Kramer 25. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Vilvoorde. De deelnemers aan den alhier gehouden vischwedstrijd vingen in totaal 41 stuks. De eerste prijs, voor het vangen van den groot HET MEESTERTOURNOOI TE ZANDVOORT. De 8e ronde. De uitslagen zijn: Euwe wint na 25 zetten van Prins; BeckerSpielmann, na 55 zetten afgebroken; Fine wint van Landau; Keres wint van v. Doesburg; Tartakower remise met Maroczy; Grünfeld wint van Bogoljubow. Stand: Fine 6%, Keres 5%, Euwe 5, Bogol jubow, Maroczy en Tartakower ieder 4%, Grünfeld 4, Spielmann 3% en een afgebroken partij, van Doesburg 3, Becker 2% en een afgebroken partij, Landau 2-%, Prins 1 punt. rOSTDUIVENVEREENIGING V.O.P. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar 3e wedvlucht voor jonge duiven vanaf St. Kathelyne Wave (België), afstand 211 km. De vogels werden om 7.30 in vrijheid ge steld met Z.W. wind. Bij aankomst was de wind W.Z.W. De eerste vogel bereikte reeds zijn hok om 10.8.48 en de laatste prijswinnen de duif om 10.17.7, zoodat het concours een vlot verloop had. Deze vlucht was tevens een Hcc-vlucht. Door Noord-Holland. Deze rit zal gereden worden op Zaterdag 8 en Zondag 9 Augustus 1936. De inschrijving geschiedt bij de kantoren van den A. N. W. B. te 's-Gravenhage, Park straat 18-20; Amsterdam, Keizersgracht 588/90; Arnhem, Willemsplein 5; Maastricht, Stationsstraat 3; Enschde, van Loenshof 3; Breda, Veemarkt 8, waartoe formulieren kosteloos beschikbaar worden gesteld. Bij voorkeur zende men de inschrijving naar het kantoor te 's-Gravenhage, Directie Toerisme, afd. Binnenland. Voor den tocht is een inleggeld vereischt van 2.50 per automobiel en 1 per motor rijwiel. De inschrijvingen moeten zijn ingekomen vóór Maandag 3 Augustus, 12 uur 's middags- Inschrijvingen zonder inleggeld kunnen als nietig worden beschouwd. Inschrijvingen kunnen geschieden leden van den A.N.W.B., huisgenooten juniorleden. De inschrijver behoeft geen eigenaar van een automobiel of motorrijwiel te zijn. door of

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12