Prachtige Olympische dag voor Nederlandsche deelnemers DE DERDE DAG DEVIERDE DAG 6 AUGUSTUS I33S. Osendarp en van Beveren beiden in de finale 200 M hardloopen De Hagenaar behaalt zijn tweede bronzen medaille Owens for ever! Successen van onze zeilers Osendarp was bijna gedisquali- ficeerd in de kwartfinale. De eindstrijd 200 meter. Het voetbai-tournooi. Het Hockey-tournooi. De Egyptenaar Touni Olympisch kampioen middengewicht. De Nederlanders in de d««ni-flnale. Wederom schitterend werk van Owens. Nederlandsch hockeyteam speelt gelijk tegen België. Voor ongeveer 60.000 toeschouwers werd Dinsdag begonnen met de voorwedstrijden 200 jneter, waarbij de nummers 1, 2 en 3 in de kwart-eindstrijden komen. In de eerste serie wint van Beveren. In de tweede serie start Osendarp. die on middellijk de leiding neemt en zonder zich in te spannen met eenige meters voorsprong wint in 21.7 sec. De derde serie is natuurlijk gemakkelijk voor den Amerikaanschen neger Owens. Hij maakt daarbij een nieuw Olympisch record in 21.1 sec. Klasema uitgeschakeld. Onze landgenoot Klasema plaatste zich niet bij het verspringen, daar hij den minimum afstand van 7.15 meter niet Kaalde. De moderne vijfkamp. De resultaten van hert degen schermen De resultaten van het degenschermen, het tweede onderdeel van den modernen vijfkamp waren: 20. van Geen. 17 part. gew. 17 verl. en 6 doublés; 25. v. d. Horst, resp. 18,20 en 2; 34. Serre, resp. 12, 19 en 10. Mej. v. d, Kbmuw in haar groep ge plaatst. Onze landgenoote mej. C. M. van der Klaauw uit Scheveningen werd in haar groep vierde, zoodat zij nog juist in de volgende ronde kwam. Mej. van der Klaauw behaalde in totaal 3 overwinningen, wat haar zes punten gaf, ont ving 15 treffers in totaal, hetgeen na FrL Schacherer het minste in haar groep was. Winnaars gewichtheffen halfzwaar- gewicht. De Fransche gewichtheffer Louis Hostin, Olympisch kampioen van 1932, half-zwaarge- wicht, is er wederom in geslaagd beslag te leggen op den gouden medaille. Hij noteerde 372.5 Kg. (drukken 110 Kg., trekken 117,5 Kg., stooten 145 Kg.). Tweede werd E. Deutsch (Duitschland) met 365 Kg. (105,110, 150 Kg.). Als derde eindigde Wasif Ibrahim [(Egypte) met 360 Kg. (100, 110, 150 Kg.). De 400 M. horden wordt door Glenn Hardin gewonnen. Des middags drie uur was er geen plaatsje In het stadion onbezet. Er wordt begonnen met de halve eindstrijden 400 M. horden. De eerste serie Is een gemakkelijke over winning voor den Amerikaan Hardin, die met 6 M. voorsprong als eerste eindigt. De tweede serie wordt gemakkelijk door den uitstekend loopenden Amerikaan Patterson gewonnen in 52.8 sec., met eenige meters sprong op den Canadees Loaring. Om half vijf wordt de beslissing voor dit nummer geloopen. Dat was een bijzonder spannende strijd, waarin bij het ingaan van de laatste bocht de loopers nog slechts weinig verschilden. Op het laatst komt de Amerikaan Hardin iets voor en in den eindspurt blijkt h(j verreweg de sterkste. Hij loopt dan ook snel uit en wint met 4 meter voorsprong op den Canadees Loaring in 52.4 sec. De Philippijn White wordt derde met 53 sec. Osendarp en v. Beverera loopen zich in de demi-finale, In de tweede serie start onze landgenoot v. Beveren. Eerst een valsche start, doch dan gaan de loopers goed af. Van Beveren start snel, hij neemt de leiding. Gemakkelijk en uit stekend doorzettend, zonder een oogenblik te verslappen, vergroot hij op het rechte eind den voorsprong. Hij wint met 2 M. verschil, in 21.7 sec. In de derde serie start Owens, wat dus een Amerikaansche overwinning beteekent. De neger start goed en heeft niet de minste moeite om de leiding te nemen. Hij loopt voor- treffeiyk, zonder eenige merkbare inspanning en wint. In deze race werd door hem het nieuwe Olympische record van 21.1 sec. ge schapen. In de laatste serie komt Osendarp aan den start. Dit wordt een zeer spannend gevecht tusschen den Amerikaanschen neger Robinson en Osendarp. Onze landgenoot heeft aanvan kelijk de leiding, doch Robinson komt naast hem. Borst aan borst vliegen zij op de finish aan, die door den Amerikaan als eerste wordt bereikt in 21.1 sec. 100 ril voor dames wordt gewonnen door mej. Stephens. De eindstrijd 100 m voor dames brengt een schitterende overwinnig voor de Amerikaan sche mej. Stephens. Als men niet had geweten dat dit een beslissing voor de 100 m dames was, dan zou men dit stellig aan de winnares en haar stijl niet hebben kunnen ontdekken. Zij heeft niets vrouwelijks in haar voorkomen, noch in haar wijze van loopen. Zij is echter bij zonder snel en heeft daarmede Amerika een gouden medaille bezorgd. Met 3 m voorsprong won zrj in 11.5 sec. De Poolsche Walasiewickz werd tweede in 11.7 sec. De Duitsche mej. Krauss, 2 m achter de Poolsche werd derde in 11.9 sec. Owens springt 8.06 roetor! De finale verspringen is buitengewoon belangwekkend geworden, doordat Owens 8.06 meter gesprongen heeft. Nog niet zoo lang geleden achtte men 8 meter on bereikbaar, doch deze geweldige Ameri kaansche sprinter en springer heeft aan getoond, dat de 8 meter wél gepasseerd kaïn worden. Het wereldrecord staat zelfs met 8.13 m op zijn naam. Het resultaat van dit nummer was ten slotte dat Owens (Amerika) met 8.06 m eer ste werd, Long (Duitschland) tweede met 7.87 m, derde Tajima (Japan) met 7.74 m. De finale discuswerpen voor dames. Bij het discuswerpen voor dames konden de beide Nederlandsche vertegenwoordigsters het niet tot de beslissing brengen. In de be slissing wisten verscheidene dames haar prestaties aanzienlijk te verbeteren. Het re sultaat was dat de Duitsche Gisela Mauer- mayer de overwinning behaalde met een worp van 47.43 m, waarmede het Olympisch record, dat op 40.56 stond, met groot verschil is ge slagen. Mej. Mauermayer is overigens ook houdster van het wereldrecord met 48.31 m. Tweede werd de Poolsche Wajssowa, 46.22 m, derde de Duitsche mej. Mollenihauer, 39.80 m. De neger Woodruff wint de 800 m. Hier kon men een spannenden wedstrijd verwachten, daar verscheidene specialisten in dit nummer aan den start kwamen. De ze nuwachtigheid aan den start bleek reeds uit een valschen start van den Italiaan Lanzi. Dan lukt de start, waarbij de Amerikaansche neger Edwards de leiding neemt. Het geheele gezelschap blijft dicht bij elkaar. Snel is het tempo niet. De eerste 400 m worden geloopen in 57.4 seconden. Dan neemt een andere Amerikaansche neger, Woodruff, de leiding over. Op de laatste 100 meter heeft hij nog de leiding met Edwards op de tweede plaats. Dan komt plots Lanzi opzetten. Hij passeert Edwards en bedreigt Woodruff, doch kan den achterstand op den leider niet meer inhalen. Winnaar wordt de Amerikaan Woodruff in 1 m. 52 sec. Tweede wordt Lanzi in 1 min. 53.3 sec., 3 Edwards in 1 min. 53.6 sec. Mej. van der Klaauw schermde goed, doch kwam niet in de finale. Hoewel onze landgenoote mej. C. M. van der Klaauw tijdens de kwart-finales van de floret-wedstrijden voor dames zeer goed ge schermd heeft, is het haar niet mogen ge lukken, tot de halve finale door te dringen. Zij had echter ongelukkig geloot. Tot haar groep behoorden de dames Schacherer Elek (Hongarije), Hass (Duitschland) en Karen Lachmann (Denemarken), welke drie scherm- sters tot de allersterksten behooren. En nog was de kans om in de volgende u,,All-r\merika 'Overwinning bij het hoogspringen. Johnson en links van hem Albritton, rechts Thurber. ronde geplaatst te worden niet verloren. Te gen alle verwachting in verloor de Hongaar- sche kampioene van de Zwitsersche Denise Kramer, die door onze landgenoote verslagen werd, zoodat zjj een gelijk aantal punten had als mej. van der Klaauw. Beiden moesten voor de derde plaats een barrage-partij trekken, welke mej. van der Klaauw verloor, zoodat zij voor de volgende ronde uitgeschakeld was. Onze zeilers beginnen slecht. De Olympische zeilwedstrijden zijn slecht begonnen, want het stormde en plasregende den geheelen dag. De Nederlandsche zeilers hebben het Olympische tournooi slecht inge zet, want Carp eindigde in de zes-meter-klas als laatste, grootendeels tengevolge van een scheur in zijn grootzeil. Bob Maas zeilde in de Star-klas nog geen minuut nadat het startschot was gevallen op de Bem II den mast overboord. En alleen Kagcheland hield de Nederlandsche kleuren hoog door in een groot veld Olympiajollen als vierde te eindi gen. (Van onzen V.P.B.-correspondent). Wij hoorden een verbijsterend bericht. In zijn serie van de kwart-finale heeft Osen- dorp zich bijna een disqualificatie op den hals gehaald. In de bocht heeft hij iets buiten zijn baan geloopen. Hijzelf heeft dat ook op gemerkt en was daardoor zoo van streek, dat hij in het rechte gedeelte van de baan den neger Robinson nog voorbij liet gaan. Even tevoren was n.1. een Duitsche looper voor hetzelfde feit gedisqualificeerd. Meer dan 10 minuten heeft Tinus in angst en vreeze in zijn kleedkamer liggen wachten op de be slissing van het scheidsgerecht. Maar de hee- ren waren dit keer lankmoedig, zij beslisten, dat indien Osendarp wel in zijn baan was blijven loopen, de uitslag er zeker niet an ders zou hebben uitgezien dan nu. Dat dit bericht een groote opluchting in het Neder landsche kamp bracht behoeft wel geen be toog. En niemand was blij der dan Tinus zelf, die deze blijdschap intusschen met niemand anders kon deelen, dan met Van Beveren, daar de heer Lotsy onze beide snelste sprin ters op het oogenblik apart liet eten, om hen voor de wat al te groote belangstelling van de kameraden te bewaren. Volkomen rust was op dit oogenblik het best voor hen. •i i I .1 eb Kunze uitgeschakeld bij het floret- schermen. tstx Onze vijfkampers zwemmen. Een overwinning van Kagchelland. De Olympische zeilwedstrijden te Kiel zijn gisetrenochtend voortgezet onder gunstiger weersomstandigheden dan Dinsdag. De Olympiajollen zijn in de Kielerhaven pre cies om half elf gestart. Alle ingeschreven 25 booten waren weer aanwezig, zij gingen goea over de lijn. Onze landgenoot Kagchelland lag direct aan den kop. Na het eerste kruisrak lag hij nog vooraan, gevolgd door Engeland, Dene marken en Italië, welke elkaar boord aan boord den voorrang betwistten. Duitschland en Est land lagen op de vijfde en zesde plaats. Bij het volgende rak was de Engelsche jol die van Kagchelland gepasseerd, doch deze vreugde was van korten duur, want Kagchelland kwam met groote snelheid vooruit en bezette opnieuw de eerste plaats. Duitschland en Italië streden boord aan boord om de derde plaats. In het verdere beloop wist Kagchelland zich te handhaven. Met den Engelschman Scott, een zoon van den indertijd verdwenen Zuidpoolont- dekker, op wien hij zijn voorsprong tot 3 4 4 bootlengte had vergroot, was hij een flink eind1 op de anderen voor. De moderne vijfkamp. De uitslagen van de series, waarbij Neder landers waren betrokken, luiden: 3e serie: 1. Ramfeld (Duitschland) 4 m. 36 sec.; 2. Ceccarelli (Italië) 5 m. 20.2 sec.; 3. Serre (Nederland) 5 m. 29.5 sec.; 4. Chretien (Frankrijk) 5 m. 43.7 sec.; 5. Kettunen (Fin land) 6 m. 1.1 sec.; 6. Escribens (Peru) niet aan den start verschenen. 3e serie: Gyllenstiema (Zweden) 4 m. 41.2 sec.; 2. Aba (Italië) 5 m. 13.8 sec.; 3, Van der Horst (Nederland) 5 m. 32.8 sec.; 4. Weber (Ver. Staten) 6 m. 4.2 sec.; 5. Lavanga (Frankrijk) 6 m. 5 sec.; 6. Mollet (België) 6 m. 52.2 sec. 7e serie! 1. Thofelt (Zweden) 4 m. 34.9 sec.; 2. Orgera (Italië) 5 m. 15.4 sec.; 3. Bouazzat (Frankrijk) 5 m. 23.3 sec.; 4. Starbird (Ver. Staten) 5 m. 28.8 sec.; 5. Van Geen (Neder land) 5 m. 40.5 sec.; 6. Scheere (België) 6 m. 36.2 sec. Onze floretschermer Kunze uit geschakeld. Gisterenmorgen is het individueele floret- schermen voor heeren begonnen in de turnhal en in de koepelzaal van het groote turngebouw. Onze floretschermer Paul Kunze kwam uit de negende poule. Het was te voorzien, dat Kunze's kansen niet al te groot zouden zijn. In zijn poule ont moette hij o.a den sterken Italiaan Guaragna en den Griek Manolessos. Ook de Zuid-Slaviër Marijon en de Belg Bru bleken schermers van klasse te zijn. Slechts de Canadees Otis en de Egyptenaar Tewfik waren van ongeveer ge lijke sterkte als Kunze. De Canadees wist na vier treffers aan beide kanten een vijfde touché te plaatsen en daarmee de partij te winnen. In denzelfden gelijken stand tegen Tewfik wist Kunze de partij met een treffer op de borst van den Egyptenaar te beëindigen. Dit was zijn eenige gewonnen partij, waarmede de beslissing was. Italië wint den équipe wedstrijd op floret. De resultaten van de laatste ronde van de équipewedstrijden op floret luiden: FrankrijkOostenrijk 115, ItaliëDuitsch land 60, ItaliëOostenrijk 133. Frankrijk Duitschland 124, ItaliëFrankrijk 94, DuitschlandOostenrijk 95. Eindstand: 1. en Olympisch kampioen Italië, 2. Frankrijk, 3. Duitschland, 4. Oostenrijk. De halve eindstrijden 200 meter. In de eerste serie start van Beveren. Hij is aanvankelijk op de vierde plaats. Op 80 meter voor het einde grijpt hij Packard aan. Het wordt een geweldige worsteling, waarbij h(j duim voor duim wint en met een halven meter voorsprong weet onze landgenoot op de derde plaats te komen en zich daarmee voor den eindstrijd te kwalificeeren. Robinson heeft van het begin af de leiding gehad en wint met twee meter voorsprong in 21.1 sec. De Canadees Orr wordt tweede met een voorsprong van twee meter op van Beve ren. In de tweede serie start Osendarp. Eerst een valsche start van Hanni. Daarna is Osendarp op de tweede plaats met Owens vlak voor hem. Op de laatste 180 meter is hun voorsprong reeds zoo groot, dat beiden rustig loopen. Osen darp kijkt zelfs nog om naar zijn tegenstanders en eindigt als tweede. Owens wint in 21.3 sec. Osendarp's tijd is 21.5 sec. Tusschen de buien en de juist binnenkomende wandelaars door wordt dan de groote finale voor de 200 m geloopen, waarin tot glorie van de Nederlandsche athleten onze beide landge- nooten Osendarp en van Beveren- starten. Dit is een prachtige strijd geworden, waarin de Amerkaansche negersprnter zijn derde gouden medaille veroverde. Hij won onbedreigd in 20.7 sec., wat een nieuw Olympisch record is en gelet op weer en baan als een prachtige prestatie be schouwd moet worden. Tusschen Osendarp en Robinson was er ook thans hevige strijd, maar de neger was iets sneller en eindigde als tweede in 21.8 sec. met Osendarp als goede derde in 21.8 seconden. Hierachter volgen: Hanni (Zwitserland), Orr (Canada) en van Beveren (Nederland) die de zesde plaats bezette. De Duitsche verspringers Long en Leichum, waarvan de eerste (links) met een sprong van 7.84 meter tweede werd achter Jesse Owens (8.06 meter). 50 meter bij het discuswerpen. Voor het discuswerpen slaagden dertien deel nemers er in de 44 meter te werpen en zich daardoor in de volgende route te kwalificeeren. In de beslissing verbeterden eenlgen hun prestaties nog, waardoor het eindresultaat was, dat de Amerikaan Charpenter met 50.48 meter (nieuw Olympisch record) eerste werd. Tweede werd een andere Amerikaan, en wel Dunn, met 49.36 m en derde de Italiaan Ober weger met den reeds in de voorwedstrijden ge- danen worp van 49.23 m. 80 meter horden voor dames. Dit was een bizonder aantrekkelijk nummer, waarvoor 22 deelneemsters in vier series uit kwamen, onder wie twee landgenooten, de dames Doorgeest en ter Braake. In de derde serie liep mej. Doorgeest mee. Zij startte het slechtst van allen en eindigde op één na laatst. Winnares werd Taylor (Ca nada) in 12 sec. Ten slotte de vierde serie, waarin mej. ter Braake startte. Zij gaf keurig partij en wist zich in den halven eindstrijd te plaatsen. Het resultaat was: 1. Schaljer (Amerika) in 11.8 sec.; 2. Valla (Italië) in 11.9 sec.; 3. ter Braake (Nederland) in 11.9 sec. Later in den middag werden de twee series voor de halve eindstrijden geloopen. In de eer ste serie was de Italiaansche Valla verreweg de beste. Zij won gemakkelijk in den tijd van 11.6 sec., dat gelijkstaat met het wereldrecord. Tweede werd de Canadeesche Taylor In 11.7 sec. en derde de Duitsche Steyer eveneens ln 11.7 sec. Deze drie plaatsten zich dus in den eindstrijd. In de tweede serie kwam mej. ter Braake uit. Dit werd een zeer spannende strijd. Tenslotte bleek, dat mej. ter Braake den wedstrijd had gewonnen en wel in 11.7 sec., waarmee zij dus het Olympisch record van de Amerikaansche Didricksen evenaarde. Een prachtige prestatie! Mej. ter Braake loopt heden in den eindstrijd. Goed resultaat voor onzen snel wandelaar. Gisteren is ook het snelwandelen over 50 km afgewerkt. Aan de start verschenen 36 deelnemers, die voor een mooie race zorgden. Alhoewel de Nederlandsche deelnemer Toscani niet tot de prijswinnaars behoorde, bereikte hij een mooi resultaat. Hij eindigde n.1. als no. 10. ten scène van het schermen in den Modernen Vijfkamp. Onze zeilers herstellen zich. De prestaties van onze zeilers hebben gis teren meer reden tot juichen gegeven. In de klasse Olympia-jollen wist Daan Kagchelland uit Rotterdam een fraaie zege te behalen, waardoor hij de tweede plaats in het alge meen klassement kreeg. Zijn achterstand be draagt slechts 2 punten op den leider. Bob Maas zeilde ln de Star-klasse een schitterende race en legde beslag op de tweede plaats. In het algemeen klassement behoort hij echter nog niet tot de kopgroep. Minder goed verging het Mr. Carp in de zesmeterklasse. Hij had evenals den eersten dag pech en eindigde als no. 10. Spanning bjj het polsstokhoogsprin gen. Amerika wint den eersten, Ja pan de twee andere prijzen. Het polsstokhoogspringen nam vele uren in beslag. Ondanks het late uur bleven de tribu nes dicht bezet. Met schril gefluit moedigden de Amerikanen hun landslieden aan en toen de lat op 4.25 meter was gelegd, steeg de spanning ten top. Drie Amerikanen, de we reldrecordhouder Graber, Meadows en Sefton en twee Japanners, Oe en Nishida, waren toen nog overgebleven. De eerste maal kwamen alleen Sefton en Nishida over de lat. Bjj de tweede poging slaagden Meadows en Oe er eveneens in, maar Graber's sprong mislukte. De spanning steeg toen ten top. Zou de wereldrecordman, de groote favoriet voor dit nummer, niet tot de prijswinnaars behooren? Het begon al te schemeren, toen Graber ten derde male sprong. Met inspanning van alle krachten sprong de recordman. Hij trok zich hoog op, maar zijn sprong was niet ver ge noeg, zoodat hjj de lat raakte. Bil Graber, de groote man, werd niet geplaatst. De lat werd toen op 4.35 meter gelegd. Het was al over achten en de lichten werden ont stoken. De eerste maal mislukten de sprongen van alle vier de deelnemers. Maar den tweeden keer sprong Meadows over 4.35 meter, waar door hij een nieuw Olympisch record vestigde. Steeds hooger steeg de spanning. De derde sprong van Sefton over 4.35 meter mislukte. Oe's sprong was zeer fraai, maar ongelukki gerwijs raakte hij de lat nog even aan, zoo dat deze viel. Nishida verging het ongeveer evenzoo en de Amerikaan Meadows was dus Olympisch kampioen 1936. Na 4.35 m en 4.25 m werd de hoogte op 4.15 meter gebracht. Het was inmiddels reeds bij negenen. Sefton had hetzelfde on geluk als Oe even daarvoor,, waardoor de Japanners een prachtkans kregen om de tweede en derde plaats te veroveren. Hét publiek moedigde de zonen uit het land van de rijzende zon met rhythmisch handgeklap aan. Groote stilte heerschte toen Oe sprong. Zoowaar gelukte het den Japanner over 4.15 meter te komen. Met een zeer ïraaien sprong slaagde Nishida er daarna in eveneens over 4.15 meter te komen, waardoor Sefton was uitgeschakeld en de beide Japanners over bleven voor den strijd om de tweede en derde plaats. Nishida en Oe deelden mee, dat zij om deze plaatsen niet verder zouden strijden. Zfl zou den onderling overleggen hoe de verdeeling zou zijn. De moderne vijfkamp. De stand na vier onderdeden. De stand van den modernen vijfkamp is na het afwerken van vier onderdeelen (den ter- reinrit, het schermen, het schieten en het zwemmen) als volgt: 1. Handrick (Duitschland) 19.5 pnt.; 2. Thofelt (Zweden) 23.5 p.; 3. Leonard (Ver. Staten) 24 p.; 11. Van Geen (Nederland) 73.5 p.; 18. Van der Horst (Nedèrland) 82 p.; 32. Serre (Nederland) 106.5 p. Het resultaat van het floretscher- men voor dames. Helene Mayer tweede. Het eindresultaat van het personeele floret- schermen voor dames luidt: 1. SchachererEleck (Hongarije) 6 over winningen, 17 ontvangen treffers. 2. Helene Mayer (Duitschland) 5 overwin ningen 19 ontvangen treffers. 3. Preiss (Oostenrijk) 5 overwinnigen, 20 ontvangen treffers. In het voortgezette Olympisch voetbaltour- nooi won Duitschland Dinsdag van Luxem burg gemakkelijk met 90. Een verrassing was de wedstrijd ZwedenJapan, daar de veel minder voetbal-begaafde Japs de koele Noorderlingen met 32 uitschakelden. De uitslagen van gisteren luiden: Polen—Hongarije 30. OostenrijkEgypte 31. Het is wel jammer, dat Juist het voetbal op de Olympiade tot nu toe de eenige aan leiding tot wanklanken gegeven heeft. Nu schijnt het bij PolenHongarije weer heele- maal mis geweest te zijn. Wq citeeren hier uit het verslag, dat de N.R.Crt. van dezen wedstrijd geeft: De Hongaren liepen nu ook de Polen van den bal af en daarbij openden ztj zich nog meer kansen. Het werd nu een gooi- en smijt partij, een partij van beentjes-lichten, van natrappen, van elkaar vastgrijpen, van door trappen en van een verbeten hardheid. En wat te voorzien was, gebeurde. Op zeker oogenblik lag de vierkante rechtsback van Polen tegen de wereld. Hjj kon niet meer op staan, maar hij werd gerepareerd en hinkte naar zijn plaats. Hij kon niet meer spelen, aldus gedroeg hij zich, maar toen de bal in zjjn buurt kwam, trapte hij hem bijna in het andere doel. De Hongaren zwoegden en vochten verdei? en het feit, dat de Polen tegen hun team nlefc meer konden scoren, verhoogde hun fanatisme. Alles was er op gezet een doelpunt te forceeren en toen de Poolsche doelman een bal had opgevangen en daarna op da doellijn viel, trachtten twee Hongaren man en bal in het doel te werken, met dit gevolg, dat ten leste vier kerels bovenop den doelverdediger lagen ta vechten. Hongarije schreeuwde, dat da bal gezeten had en wij zijn die meening toegedaan, doch de scheidsrechter, die niet i ter plaatse was, besliste zonder de grens* rechters te hooren, dat de bal niet had gezeten. Enfin, daarna stonden alla spelers in de vechthouding en kwam zelfs de Hongaarsche keeper uit het doel om een Pool met beide handen een harden duw te geven. De scheidsrechter stuurde niemand uit ha|i veld. Maar ja, als hij daarmee was begonnei zou de wedstrijd een voortijdig einde hebbe; genomen en waren niet eens de twee doel verdedigers in het veld gebleven. Nederland stelt teleur. In het Dinsdag begonnen hockey-tournooi heeft de Nederlandsche elf het niet tot eeh overwinning op de Belgen weten te brengen# Het werd een gelijk spel, 22, waardoor d^ kans, dat Nederland in de finale komt, zeer! verkleind werd. Onze jongens hebben het echter nog in eigen hand om het zoo ver te brengen, daar zij Frankrijk en Zwitserland nog tegen zich krijgen. In deze groep won Frankrijk van Zwitser* land met 10. De uitslagen van gisteren luldent JapanAmerika 51. Britsch-IndiëHongarije 40. De manneg, van Dhyan Gand hebben nog niets van huflj weergalooze hockeykunst ingeboet! HANS WOELLKE MAAKT CARRIÈRE! Woellke, die het Olympisch kampioenschap kogelstooten heeft gewonnen en daarmeg dé eerste gouden medaille voor Duitschland heeft veroverd, is door den Pruisischen minis* ter-president van sergeant-majoor tot luitè, nant van de Schupo te Berlijn benoemd. Hij zal na de inrichting van de gestichte politiesportschool als leeraar optreden. In de beslissing van het gewichtheffen def middengewichtsklasse slaagde de Egyptenaar Khadr-el Touni er in het wereldrecord twee* handig drukken te verbeteren en te brengi op 115 kg. Bij den derden keer bracht hij hei zelfs tot 117.5 kg, doch deze presatie weri slechts door twee juryleden erkend. De einduitslag luidt: 1. Touni (Egypte) 387.5 kg (drukken 117.% trekken 120, stooten 150 kg)Olympisch re cord. 2. Ismayr (Duitschland) 352.5 kg (107.B, 102.5, 152.5 kg). 3. Wagner (Duitschland) 352.5 kg (97J 112.5, 152.5 kg)lichaamsgewicht gaf dei doorslag. De Lgypienear I ourni behaalt het Olympisch kampioenschap gewicht* heffen, (middengewicht).

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7