©SLYiMPISClHl SPELEN Onze dames estafette-ploeé zorgt voor onze 5e gouden medaille. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1936 De hockeyers winnen de bronzen plak. Het waterpolo-team legt beslag op de 5e plaats. De eerste verrichtingen der ruiters. De twaalfde dag. Finale 100 m. Rugslag. Nederland wint na een opwindende race en vestigt een nieuw Olympisch record. - Helder H.R.C. £$c&akct\ Visscherijberichten Stoomvaartberichten. Burgerlijke Stand HET ZWEMTOURNOOI. DAMES. Nida Senff X, Rie Mastenbroek 2! Mej. Senff mist het keerpunt, om toch met duidelyk zichtbaar verschil te Reeds dagen te voren was het uitgemaakt «lat de 100 m. rug door één van onze dames gewonnen zou worden, zonder er rekening mee ie houden dat er o zoo weinig noodig is om alle hoop den bodem in te slaan; dat slechts een heel klein foutje noodig is om alle illusies naar het rijk der droomen te verbannen. In dit verband bezien is de prestatie van het Amsterdamsche meisje Nida Senff des te opmerkelijker, want by haar haperde er niet één kleinigheid, maar iets dat een zwemster met minder capaciteiten volkomen uitgescha keld zou hebben. Een keerpunt te missen op den korten afstand in een Olympische finale, waardoor men als het ware geheel stil komt te liggen, om dan opeens te moeten starten, ■ooiets overkwam Nida Senff. Maar juist deze omstandigheid hebben het publiek doen zien wat een brillant zwemster dit meisje wel is. Want ondanks deze ontzettende handicap is er toch in geslaagd met merkbaar verschil te winnen. Wat de zuivere snelheid betreft, is hier de Olympische titel terecht gekomen bij het meisje, dat hem het meest verdiend heeft. Een gouden en een zilveren medaille voor het kleine Nederland. Fotografen vallen op haar aan, kinomenschen verdringen zich. Nida Ja doodop. We zien haar de hoogte intillen en de juichkreten schallen op. De uitslag is: 1 en Olympisch kampioene: Nida Senff, 1 min. 18.9 sec. (In de serie maakte zij een tijd Tan 1 min. 16.6 sec.; demi-finale: 1.17.1). 2. Rie Mastenbroek 1 min. 19.2 (In de serie «n demi-finale resp. 1.22 en 1. 19.1). 8. Bridges (V.S.) 1.19.4; 4. Morbridge 1.19.6; ÏBrunström (Denem.); 6. Frampton (Eng.);. Harding (Eng.). Series 400 M. vrije slag Dames. Onze S dames plaatsen zich. Het Olym pisch record verbeterd. De 400 m. vrije slag voor dames bestond Oit 5 series. Reeds in de eerste serie werd het Olym pisch record verbeterd. Het Deensche meisje Ragnhild Hveger maakte een tijd van 5 min. S8 sec. In de tweede serie waren slechts 2 dames Opgekomen: Tini Wagner en Sothy (Hon garije). Volgens de internationale bepalingen moest toch gezwommen worden, hoewel het Vaststond dat beiden in den halven eindstrijd ■ouden komen. Vandaar dat de gemaakte tijden niet mooi waren: 5.57.5 en 6.14.8 Annie Timmermans startte in de 3e serie maake een slechten start en lag al dadelijk achter. Drie meisjes waren voor haar, maar Se hield aardig vol. Op de helft van den af stand bedroeg het verschil niet meer dan 3 meter. Daarna kwam ze ietwat beter opzetten en op de 250 m. draaide ze als tweede, wat ze Ook bleef. 1. Frederiksen (Dennem.) 539.5; t. Timmermans 542.5. In de 5 en laatste serie was Rie Masten broek van de partij, die won zooals zij wilde. Ipe maakte een tijd van 538.6; 2. Schramkova jtCzechoslowakije) 547.5. WATERPOLO. NEDERLAND—OOSTENRIJK 54, rust 23. fa een lang niet slecht gespeelden wedstrijd heeft Nederland dat met Oostenrijk, Zwe den en Engeland speelt om de 5e tot 8e plaats den wedstrijd tegen Oostenrijk met 54 gewonnen. Zweden sloeg Engeland met 42, rust 21 Drt resultaat geeft de verhouding juist weer. DE ROEIWEDSTRIJDEN Matige Nederlandsche successen. Opnieuw zijn twee Nederlandsche ploegen definitief uitgeschakeld. In de twee met 'uurman en twee zonder stuurman werd !ederland uitgeschakeld. Alleen de vier met stuurman is nu nog in den Strijd.. TORENSPRINGEN DAMES. In het nummer Torenspringen voor Dames is Olympisch kampioen geworden de Ameri- kaansche Poynton Hill; 2. Dunn (V.S.); 3. Kohier (Duitschland). SCHERMEN. Do wedstrijden op sabel. Neder land verliest in de demi-finale. De wedstrijden in het sabelschermen zijn Donderdag voortgezet. Nederland trok in een zeer sterke poule met Hongarije, Ver. Staten en Duitschland. De eerste partij werd tegen het sterke Amerika gespeeld en met eervolle cijfers verloren, 97, hoofdzakelijk door het uit vorm zijn van Mosman, die van de 4 par tijen er 3 verloor. Totaal: gegeven treffers 16, ontv. treffers 15. Tegen het nog sterkere Hongarije werd het een sprekende nederlaag: 151! Slechts één partij wist Nederland te winnen; gegeven en ontvangen treffers 3878. Daar Duitschland intusschen van Ver. St. won met 97, behielden wij nog een geringe kans op plaatsing in den eindstrijd, n.1. door van de Duitschers te winnen. Doch het mocht niet zoo zijn. Toen de stand 93 in het voor deel van Duitschland was en de strijd dus reeds definitief was beslist, hebben de Neder landers afgezien van het schermen der vier nog resteerende partijen. DE BOKSWEDSTRIJDEN. Nicolaas verliest. Onze landgenoot Nicolaas, die Dinsdag zoo'n mooie zegen op den Maxicaan Islas boekte, is den volgenden dag in zijn partij tegen Catterall (Zuid-Afrika) niet zoo gelukkig geweest. Het was een partij van goede kwaliteit, maar de Zuid-Afrikaan was de beste en won op punten. De Nederlandsche hoop is thans nog slechts gevestigd op de gebroeders Dekkers. In een matig bezette zaal hebben de 2 ge- broeder Dekkers uit Den Haag hun partijen gebokst in de kwart-finale. Hans Dekkers, de weltergewicht, kwam in den ring tegenover den Duitscher Muraeh, welke laatste met een geringe puntenvoorsprong won. Zijn broer „Tin" Dekkers, de middengewicht verloor van den Argentijn Villa Real. De be slissing van den scheidsrechter was zeer aan vechtbaar en verwekte algemeen misnoegen. RUITERSPORT. De groote dressuurproef. land wint. Duitsch- Van de negen equipes, welke aan de groote dressuurproef hebben deelgenomen, behaalde Duitschland de gouden medaille. Nederland eindigde op de vijfde plaats. DE DERTIENDE DAG. FINALE 4 X 100 M ESTAFETTE DAMES. (Wereldrecord: Nederlandsche ploeg: Selbach, Wagner, den Ouden, Mastenbroek, 4 m. 32.8 s.) „Rie" gaf den doorslag, maar „Willy" beet ook flink van zich af. Het is vandaag een emotioneele dag ge weest. Onze meisjes hebben in den grooten en veelomstreden estafette-wedstrijd over 4 X 100 m vrije slag de overwinning behaald en vooral Willy den Ouden komt de eer toe den grondsteen voor die overwinning te hebben gelegd. Het was een wedstrijd zonder weerga in de geschiedenis van onze zwemsport. Als het startschot gevallen is van het laat ste nummer op dezen regen-Vrijdag het was ca. 6 uur zien we Jopie Selbach van startblok 4 in het water gaan. Het is alsof de hel losbreekt. Want het Duitsche publiek weet, ziet, voelt, dat zijn zwemsters een kans maken, een groote kans zelfs. Hun eerste meisje is een kei van klasse; die heeft een voorsprong, gevoeg door Amerika, daarna Nederland. De anderen zijn dadelijk achter, die spelen al een tweede rol. De groote strijd gaat dus tusschen Duitschland, Amerika en Nederland. Als de derde baan begint en het Willy's beurt is, is die een heel stuk achter, omdat Tini Wagner niet al te snel was ge weest. Toen gebeurde het; Willy den Ouden Een snapshot van het Olympisch bokstournooi. die vocht, die pacede met een kracht en een snelheid, die overklaarbaar waren, die impo neerde. Een Willy, die met meer dan gewone kracht werkte, aan het nivelleeren van den achterstand, dien Selbach en Wagner gekre gen hadden. Zij slaagde er in den geheelen achterstand in te halen. Dat was iets buiten gewoons, want toen Rie in het water dook, hadden wij een voorsprong. Daar raakt Rie voor een oogenblik den voorsprong kwijt... Holland in angst... Nog 25 meter... De spurt! De spurt, waarvoor zij terecht beroemd is. De spurt, die onmogelijk te houden is en die ook nu niet te houden was. Noch het Ameri- kaansche, noch het Duitsche meisje slaagden er in haar slag zoodanig op te voeren, dat zij den voorsprong van Rie konden volgen. Op 20 m lagen alle drie gelijk, maar toen ging ons meisje onweerstaanbaar naar voren en tikt als eerste aan. Tegelijk was het Olympi sche record van Amerika gebroken met liefst 2 seconden. Om een beschrijving te geven van het ge jubel en het gejuich en hoe onze meisjes van alle kanten bestormd werden intusschen goot het nog steeds van den regen we leg gen er het zwijgen toe. Men zal dat wel be grijpen. Hier volgt de uitslag: 1. Nederland 4 min. 36 sec. (nieuw Olym pisch record); 2. Duitschland 4 min. 36.8 sec.; 3. Ver. Staten 4 min. 48 sec.; 5. Canada 4 min. 48 sec.; 6. Engeland 4 min. 51 sec.; 7. Denemarken. Het oude Olympische record stond sinds 1932 op naam van de Vereenigde Staten (de dames Mackim, Sheehy, Saville en Madison) met 4 min. 38 sec. DEMI-FINALES 400 M VRIJE SLAG DAMES. (Wereldrecord: Willy den Ouden, 5 m. 16 s.) De dames Mastenbroek en Hoeger winnen hun serie. Mej. Timmer mans uitgeschakeld. In een hevige regenbui zijn Vrijdagmorgen de demi-finales 400 m vrije slag voor dames verzwommen, waarin voor ons land uitkwa men de meisjes Mastenbroek, Wagner en Timmermans. De eerste twee zwommen gezamenlijk in een serie en hun start was goed, maar de Amerikanasche Wingard (Leonore Knight) en de Deensche Frederiksen namen een voor sprong. Op de eerste 100 m is Rie een meter achter en mej. Wagner zit vlak by de ande ren. Deze volgorde bleef zoo in de volgende 100 m, maar in de derde 100 m loopt ze sterk in op haar beide tegenstandsters en toen de vierde 100 m inging, had ze de leiding geno men. Tini Wagner bezet dan de 4e plaats en zwemt bijzonder goed. Het resultaat was dat Mastenbrek het eerst aantikt. Ze had zich niet geheel behoeven te geven; zij noteerde een tijd van 5 min. 40.3 sec.; 2. Wingard (V. St.) 5.42.2; 3. Frederiksen (Denem.) 5.42.5; 4. Tini Wagner 5.45.9. In de tweede serie was het overwicht van de Deensche Ragnhild Hveger zeer groot en van strijd voor de eerste plaats was geen sprake. Ze spande zich niet bovenmatig in en won met een tijd van 5 min. 33.7, een heel wat beteren tijd dan die van mej. Masten broek. De finale, die morgenmiddag plaats vindt, belooft een zeer spannende te worden. Maar of „die starke Hollanderin" dan ook zal winnen... we zouden er geen weddenschap op durven doen. In deze serie zwom Annie Timmermans, maar ze kon het tempo niet volgen en ein digde als 6e, tijd: 5.49.4. Drie banen lang lag zij op de vierde plaats, maar in de laatste 100 m verloor ze haar muts, waardoor het haar hinderlijk voor haar oogen en mond kwam te hangen. Dat werd haar noodlot. Tweede werd Coutinho (Brazilië) 5.42.3; 3. Kojima (Japan) 5.43.5; 4. Petty (V.S.) 5.45.9. Daar de beide 4e aankomenden precies den zelfden tijd maakten, zijn beiden door de jury in den eindstrijd geplaatst, dus miss Petty en Tini Wagner. In de finale komen dus 8 meisjes. FINALE 100 M. RUGSLAG HEEREN. Kiefer kampioen. Wat iedereen voorzag, is inderdaad ge schied. Kiefer, de fameuze Amerikaansche zwemmer, heeft de gouden medaille gewon nen. Hij heeft op grootsche wyze in de finale 100 m. rugslag gezegevierd in den tijd van 1 minuut 5.9 sec., waardoor hij ten derde male het Olympisch record verbeterde. De uitslag is: 1. en Olympisch kampioen: Kiefer (Ame rika) 1 min. 5.9 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Vandeweghe (Amerika) 1 min. 7.7 sec.; 3. Kiyokawa (Japan) 1 min. 8.4 sec.; 4. Drysale (Ver. Staten) 1 min. 9.4 sec.; 5. Yos- hida (Japan)6. Kohima (Japan)7. Oliver (Australië). DEMI-FINALES 1500 M VRIJE SLAG HEEREN, De halve eindstrijden in het nummer 1500 m waren belangwekkend om den strijd in de eerste serie tusschen Flanagan en Terada, welke strijd door den Japanner gewonnen werd en in de tweede serie door het zwemmen van den Amerikaanschen kampioen Medica, die onnavolgbaar won. Morgen komen in de finale Terada, Flana gan, Leivers, Medica, Ishirada, Udo en Ahrendt. De uitslag: Eerste halve finale: 1. Terada (Japan) 19 ro. 48.6 s., 2. Flanagan (Ver. Staten) 19 m. 59.4 s., 3. Leivers (Engeland) 20 m. 10 sec., 4. Christy (Ver. Staten), 5. Freese (Duitschland), 6. Przywara (Duitschland) en 7. H. Joorgensen (Denemarken). Tweede halve finale: 1. Medica (Ver. Staten) 19 m. 32.8 s., 2. Ishiharada (Japan) 19 m. 53.9 s., 3. Ito (Japan) 19 m. 55.1 s., 4. Arendt (Duitsch land) 19 m. 56.1 s. (nieuw Duitsch record), 5. Wainright (Engeland), 6. Pirie (Canada) en 7. Taris (Fr.). WATERPOLO. Nederland wint roet 48 van Zweden en eindigt op de 5e plaats. Onze jongens hebben in dezen wedstrijd zoo goed gespeeld als zij konden. Het was een mooie faire party, die het aankijken wel waard was. De Zweden namen het eerst de leiding, waarna zich een goed spel ontspon en de partijen goed tegen elkaar opwogen. Nederland maakte gelijk door Franken; Zweden hernam de leiding, maar kort voor rust scoorde van Aalst met een vrij ver schot. Na rust was de wedstrijd nog interessanter, omdat de onzen goed zwommen en ook meer begrip toonden van vrijmaken en combineeren. Het waren de Zweden die weer het eerst scoorden. Toen nam Oranje het spel geheel in handen en kort achtereen zorgden van Aalst en Maier dat Nederland weer de leiding had. Het Zweedsche doel werd nog vele malen bekogeld, maar de doelman daar werkte voortreffelijk. EiDde 43 voor Oranje. Het was een goede, mooie en welverdiende zege. Nederland is nu uitgespeeld, blijft No. 1 in de verliezerscompetitie en is dus vijfde in het geheele tournooi (uit 16 landen). HOCKEY. NEDERLAND OP DE DERDE PLAATS. Frankryk met 43 geklopt. Ons hockey-team heeft ons de 15de medaille bezorgd, door in den beslissenden kamp, die in een stroomenden regen gespeeld werd, Frankryk in de laatste minuten met 43 te slaan. De naargeestige regen en het modderige veld men speelde niet op het hoofdterrein maar op het daarnaast gelegen terrein lieten niet na hun invloed op het spel te doen gelden. In beide elftallen ontbrak daardoor het feu sacré, dat toch eigenlijk een wedstrijd om een Olympische medaille moet karakteri- seeren. Het tegendeel was waar: Er werd zóó weinig overtuigend gespeeld, dat het verloop van den wedstrijd, die zich by deze weers omstandigheden in een buitengewoon groote belangstelling van de zijde van het voorname lijk Duitsche publiek mocht verheugen, wel teleurstellend geweest zal zijn. Het ergste was, dat Nederland een veiligen 3I-voor sprong in het midden der tweede helft zag veranderen in een gelijken stand (33), het geen louter te wijten was aan een tijdelijke onvoldoende toewijding voor de gestelde taak. Naarmate het einde naderde, namen de de onzen het spel steeds meer in handen en vooral de rechtervleugel van onzen aanval roerde zich danig. Reeds had men zich ech ter verzoend met de gedachte, dat een ver lenging de beslissing zou moeten brengen, toen precies twee minuten voor het einde een verwoede aanval door een goed schot van Van der Hagen succes opleverde (43). HANDB ALTOURN OOI. Duitschland kampioen. De resultaten van de laatste ronde van het handbaltournooi luidenZwitserlandHon garije 105 (72); DuitschlandOostenrijk 10—6 (5—3). Eindresultaat: 1. en Olympisch kampioen Duitschland; 2. Oostenrijk; 3. Zwitserland; 4. Hongarije. DE ROEIWEDSTRIJDEN. DE FINALES. Nederland was in de finales alleen nog vertegenwoordigd in de vier met stuurman. Hoewel wij geen medaille hebben kunnen win nen, verdient het roeien van dit viertal toch alle waardeering. Zij hebben zich geheel ge geven en kwamen slechts 1% seconde achter Frankryk op de 4de plaats. De roeiers van „Nereus" hebben getoond te kunnen vechten en niet los te laten voordat de eindstreep is gepasseerd. SCHERMEN. ONZE SABELSCHERMERS GESLAGEN. Vrijdagmiddag werd het personeele tournooi op sabel voortgezet, waaraan ook onze land- genooten Montfoort, Mosman en Van Wierin- gen, die zich in de voorronde hadden weten te handhaven, deelnamen. Er werd geschermd in 6 groepen van 6 schermers, waarbij van elke groep drie naar de halve finale overgin gen. Slechts Van Wieringen wist zich te handhaven. Mosman en Montfoort vielen af, de laatste na een barrage-partij met Krause (Argentinië) en Wassileff (Bulgarije), waarbij de Bulgaar ten slotte naar de volgende ronde overging. In de avonduren werd Van Wieringen, onze eenig overgebleven schermer, ook uitgescha keld, zoodat niemand van hen de finale heeft kunnen bereiken. INDIVIDUEEL SABELTOURNOOI. Alle Ned. sabelschermers geplaatst. Gisterenmorgen zijn in twee zalen de indi- vidueele schermwedstrijden op sabel begon nen. Er waren ln totaal 76 deelnemers, die in 4 groepen van 9 en in 5 groepen van 8 trok ken. Uit elke groep gingen de beste vier naar de volgende ronde over. Hierbij waren ook onze landgenooten Montfoort, Van Wieringen en Mosman, waarbij de laatste verreweg de beste prestaties leverde door in zijn groep tweede te worden met evenveel gewonnen par tijen als de bekende Italiaan Marzi, waarbij het aantal ontvangen treffers van Mosman de beslissing gaf. De tweede sportdag. Spannende wedstrijden tusschen de tweede en derde elftallen verwacht. De eerste sportdag, welke Zondag j.L tus schen Helder en H.R.C. gehouden werd, mag zeker geslaagd heeten. Vooral van sportief standpunt en dat moest toch eigenlijk het eenige belangrijke zijnwas die dag een waar succes, hetgeen óns natuurlijk niet in het minst verheugde. De penningmeesters zul len zich misschien meer van dien dag voor gesteld hebben, maar het weer was te mooi om strand en duin te geven voor voetbal, al was dat dan ook vervat in een derby. Wij verwachten niet anders of in de club archieven zal morgen een nieuwe bladzijde, welke gewaagt van sportief succes aan de vorige toegevoegd kunnen worden. In het veld komen: 's Morgens om 10 uur: Helder 3H.R.C. 3 's Avonds om 7 uur: Helder 2H.R.C. 2 In het eerste geval komen een flinke res. derde klasser van den K.N.V.B. en een sterke eerste klasser van den N.H.V.B. tegenover elkaar te staan. O.i. is de strijd volkomen open, waarvan de uitslagen niet te voorspellen zijn. Dat is juist het attractieve van deze wedstrijden! En 's avonds zien we twee wel zeer sterke elf tallen zich opstellen. H.R.C.'s tweede komt in de res. tweede klasse uit en speelde daarin, Altijd toonaan gevende rol. En Helder 2 speelt een klasse lager, maar heeft met name in het laatste sei zoen overduidelijk bewezen tot de allersterk ste res. derde klassers te behooren. Vorig jaar was de wedstrijd tusschen deze 2 ploegen van zeer fraai gehalte. De Racers gaven een mooie demonstratie van hun kunnen, terwijl Helder toen niet aan de verwachtingen beantwoordde. Dit jaar verwachten we, dat de strijd mis schien niet mooier, maar zeker spannender zal zijn. In ieder geval kan men zich ervan verzekerd houden, dat in deze ontmoeting fel om de overwinning gestreden zal worden. H.R.C. 2 zal de eer van haar vereeniging wil len ophouden, want de Racers moeten hun eerste overwinning in deze dual-meet nog be halen, terwijl Helder 2 er een eer in zal stel len le om de hooger geklasseerde tegenstand- der te kloppen en 2e om de smadelijke neder laag van vorig jaar uit te wisschen. Zoo ziet men, dat een smakelijk menu ge reed staat om opgediend te worden. Dat velen er van zullen genieten! Hier volgt de samenstelling der 4 elftallen: Helder 2. J. Gras H. Bodenstaff W. de Jongh P. Trap H. Kluft, C. G. J. Lokkers H. Buis C. Vermeulen H. Boslooper H. Marinus W. Bakker Scheidsrechter J. Augustein. Visser Heyblok Kuilman Gast Beneker van Dok Geervliet v. d. Berg van Til Selderbeek Goudswaard t H.R.C. 2. Terrein Helder. Helder 8. H. C. Meijer G. Schotting S. Ran A. Trap D. v. Steenbergen H. W. Bouthoorn A. Veen H. de Boer W. van Beekhoven W. Wieren. S. Wieren Scheidsrechter H. van Dam. de Best de Boer Boon M&rcé Snijders Kok Stompedissel Buitenhuls Zwïgtman de Wijn Metselaar H.R.C. 3. H. R. C.-NIEUWS. WEST-FRISLA I—H.R.C. I. Aanvang half drie. Terrein West-Frisia. Morgen speelt het le elftal, daartoe uitge- noodigd, een oefenwedstrijd tegen West- Frisia 1 en zal er als altijd wei weer sprake zjjn van een pittigen, snellen wedstrijd. Wij verwachten, dat de roodjes morgen een serieuze oefenpartij ten beste zullen geven, zoodat deze ontmoeting het nut zaj afwerpen, dat er van verwacht wordt. Het elftal vertrekt om half twaalf per autobus van het clublokaal af en ié als Volgt: Prins 1 Siersma Scholten Post Stolk Striet Sanders Kuiper Zymni de Jong Dissel TEXELSCHE SERIEWEDSTRIJDEN. De beide beslissingswedstrijden zullen mor gen worden gespeeld. Bij de loting was de Sportvereen. gelukkig. Beide wedstrijden heb ben plaats op het Sportterrein te Den Burg. In de tweede afd. speelt Texel Hl tegen de Texelsche Boys om 2 uur. In de eerste afd. Texel II tegen de Cocks- dorp I om 7 uur. SUCCES-NIEUWS. Zondag 16 Augustus a.s. gaat Succes 1 naar Twisk 1, voor het spelen van een vriend schappelijke match. Succes vertrekt om 12.80 uur van H.Hoef. D.O.K.-NIEUWS. Met de inschrijving voor de ronde van Den Hel der gaat het uitstekend. Men ontving reeds inschrijvingen vanuit Amsterdam, Apeldoorn en Zaandam en het bestuur is druk bezig ook de Olympische wegkenners naar Den Helder te krijgen. Ingeschreven hebben reeds de Olympische deelnemers Schulte en Zwartepoorten. Verder de bekende renners P. Roes, Korridon, Porten gen, J. Kuiper, Lodewijks, Dieterman, bekende onafhankelijke renners uit Noord-Holland. Men mocht van den burgemeester twee pracht-pryzen ontvangen, die gewonnen moe ten worden door de snelste renner van D.O.IC, 1 voor de nieuwelingen en ook 1 voor de ama teurs. Verder mocht men nog prijzen ontvan gen van Huisduiner Belang, van Helders Be lang, de Heldersche Winkeliersvereen., van de rijwielzaak Jac. Snijders en Willem Braak. Ook de firma Neels bleef niet achter. Wy hebben voorts gezorgd voor muziek, aangeboden door de Heldersche Radio Centrale. WIELERBAAN WIERINGEN. Zondag 2 uur zullen op de Wielerbaan we derom groote wedstrijden worden gehouden, waaraan o.m. wordt deelgenomen door het Duitsche koppel LucasCerny en het Bel gische koppel Meesterde Help. Verder vele bekende binnenlandsche renners,, terwijl de motorkunstryder Wammers en zijn echtge- noote eenige sensationeele toeren op de baan zullen verrichten en de wielrenners Schoen makerAchterberg acrobatische toeren zul len geven. Bij goed weer belooft het alzoo een mooie sportmiddag te worden. Zie de ad vertentie in dit nummer. HET INTERNATIONALE TOURNOOI j TE NOTTINGHAM. De uitslagen van de Donderdag in de vierde ronde van het internationaal schaaktournool te Nottingham gespeelde partyen luiden: LaskerAljechin remise. TylorFlohr afgebroken. Botwinnik wint van Tartakower. Thomas verliest van Bogoljoebof. ReschevskyFine afgebroken. Vidmar wint van Alexander. Eu we wint van Winter. Capablanca was vrij. De uitslagen van de heden in de vijfde ronde gespeelde partijen van het internationale schaaktournool te Nottingham luiden: Aljechin remise met Botwinnik. Flohr wint van Lasker. Capablanca wint van Tylor. Tartakower wint van Thomas. BogoljubovReshevsky afgebroken. Fine remise met Vidmar. Alexander verliest van Euwe. Winter was vrij. 13 Augustus. Aangebracht door korders: Tongen p. kg. 1.211.06 Slips 0.94—0.58 Schol I p. k. 8.504.90 Schol II 3.30—1.90 Schar 2.70—1.80 Aangebracht door garnalenvisschers ge kookte garnalen 0.16 p. kg. Aangebracht door korders: Tongen p. kg. 1.220.98 Slips 0.92—0.74 Schol I p. k. 6.90—5.70 Schol II 2.50—1.80 Schar 2.701.90 Stoomv. Maatsch. Nederland. 'X Jan Pietersz. Coen, t., pass. 13 Aug. Perim. Johan de Witt, t., 13 Aug. v. Genua. Tabian, t., pass. 13 Aug. Perim. Tarakan (jeugdreis), 13 Aug. v. Bergen. Rotterdarosehe Lloyd. Garoet, u., pass. 13 Aug. Gibraltar. Kedoe, t„ pass. 14 Aug. Sagres. Kota Gede, t., 14 Aug. te Suez. Slamat, (jeugdreis) wordt 15 Aug. te R'dant verwacht. van Den Helder van 13 en 14 Augustus. GETROUWD: J. G. Snip en T, Wisman; M. de Boer en R. Prins. BEVALLEN: L. Keus—Bal, d. OVERLEDEN: J. C. Launspach, 77 j.; D, Kuitende Boer, 67 j.; L. M. E. Kolster, 13 j. De Nederlandsche dames ettafette-ploeg, welke op de Olympische zwemwedstrijden te Berlijn het kampioenschap behaalde. V.l.n.r. Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Tini Wagner en Jopie Selbach.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7