3e fiuui Sport HUURVERLAGING. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 2Q AUGUSTUS 1936 Tewaterlating van een mijnveger Oost-Indië De begrooting in den Volksraad. Aardschokken in Sumatra. Drie kinderen verbrand. Visscherijberichten Luchtvaart De postvluchten van en naar Indië GEMENGD NIEUWS Buitenland Storm in Algiers. Uit de Antwerpsche „onderwereld" De terugreis van de Queen Mary. Valsche munters in Duitschland veroordeeld. In het Provinciale Gouvernementsgebouw te Zwolle vond Vrijdag de conferentie plaats tusschen den minister van Sociale Zaken, mr. M. Siingenberg en de wethouders der groote gemeenten, in verband met de regeeringscirculaire omtrent de wijzigingen in de steunregeling. Tijdens de conferentie. Tweede van rechts minister Siingenberg. "Voetbal Zwemmen bekaken Botwinnik en Capablanca winnen het tournooi te Nottingham. Wat voor weer vandaag? Stoomvaartberichten, S&Utmm *)üandeUjiMt VERLOREN Portemonnaie met inhoud. aanaalmeLzft I 2 1 Mei 1936. Bootsman F. J. Maes tot schipper. Matrozen 2e kl. T. Hemmers en H. Christiani tot matrozen le kl. Stoker le kt L. P. C. Soede tot stoker Olieman. 26 Mei 1936. Maj. macht. J. v. Loo tot adj. o.off. macht. Korpl. macht. K. L. Knaps tot sergt. macht. TOEGEKENDE MKDAILLE'S Gouden medaille (50 jaar). Militair Werkman B. BimmeL Gouden medaille (36 jaar). Majoor Bott. J. J. Mes, Schipper M. de Boer, Sergt. hofm. A. A. Jongepier, Opper konstabel G S. Popp, Schipper W. A. G. Jacobs, Sergt. kok L. P. van Veen, Maj. schrijver R. Hollen- ga Adj. 'o.off. macht. P. van Rossen, Adj. o. Sff. der marns. A. W. van Druyten, Opper schipper H. J Bierman. Zilveren medaille (24 jaar), Maj. vltmrs. E. Westerveld, H. A. H. van der Sande, A. Langeraar, H. J. van Voorst. Sergts. vliegtuigmaker J. J. Lange, H. J. Sporken. J. J. van Tol, J. F. van den Berg. Opp. vltmr. F. Sikkink, Maj. vltmr. J H. te Boekhorst. D. Schraa, Sergts. vltmr. W. F. J. Kemper, F. K. J. J. Raadsheer, Sergt. bott. H Versteeg, Sergt. konst. J. v. d. Woude, Sergt. der marns. E. de Vries, Stoker le kl. L. C. van Zetten, Maj. macht. M. H. de Bont, Stafmuzikanten H. H. Suidman, D. H. Stein- roth, Sergt. der marns. R. van Campen, Matr. le kl. A. van den Berg, Schipper J. F. Boel houwer, Bootsman W. Broos, Bootsman J. J. de Vey, Kleermaker J. A. Cuypers, Kwartier meester A. C. van der Horst, Korpl. bott. C Blaas, Sergt. hofm. J. H. Salfischberger, Maj telegr. M. Faber, Maj. monteur G. Dane, Maj. vltmr. C. P. Tromp, Korpl. der marns. T. C. A. van Gerven, Sergt. schrijver J. Over- gaauw, Marn. le kl. T. A. van Gelder, Maj. monteur M. de Vries, Korpl. stoker T. van Doorne, Stoker le kl. P. J. van den Beid. Maj. macht. J. Stadtman, Sergt. macht. J. H. Mul der, Sergt. ziekenverpl. K. Stijl, Sergt. bott. W. M. Vlasveld, Sergt. bott. A. Visset, Sergt. kok A. C. Stubert, Matr. der le kl. M. H. van Steenbrugge, Marn. le kl. M. van Colmjon, Maj. macht. S. W. Anema, Maj. torpedomaker H. van den Berg, Maj. torpedomaker J. Tim- mers, Segrt. torpedomaker H. Berndes, Stoker olieman J. A. Eiff, Korpl. macht. P. J. van der Putten. Bronzen medaille (12 jaar). Korpl. telegr. E. Waelpoel, Stoker olieman J. C. Welbergen, Sergt. torpedomaker P. C. Kok, Korpl. schrijver M. C. W. Akkermans, Korpl. bottelier S. C. Keerssemeeckers, Stokers olieman G. C. Haezenbosch, J. H. Peeman, Matr. le kl. J. van Leeuwen, Korpl. macht. E. Postmus, Sergt. der marns C. van Rooyen, Stoker le kl. C. P. Manshanden, Matr. le kl. A. J. Brands, Korpls. macht. J. Clowting, J. Bink, Kwartiermeester J. F. Stoof, Sergt. der marns. C. G. N. Abbenhuis, Korpl. der marns. R. liellebeke, Marn. le kl. D. A. Plug, Korpl. macht. L. Verel, Matr. le kl. G. Mek kering, Korpl. bottelier W 't Mannetje, Korpl. hofm. P. J. Louws, Matr. le kl. A. Klootwijk, Korpl. der marns. A. P. Overduin, Korpl. schr. C. 't Hart, Stoker le kl. J. v. Dam, Sergt. macht. J. Jongschaap, Korpl. macht. C. Siers- ,ma, Matroos le kl. J. Lugtenburg, Korpl. monteur H. L. G. Bossong, Korpl. monteur D. van Heteren, Marn. le kl. W. van den Driest, Sergt. der marns. J. Kerkhof, Korpl. stoker A. Hoekstra, Stokers le kl. J. C. Los en S. Riewers, Kwartiermeeser J. W. van den Berg, Marn. le kl. C. Beyer, Korpl. macht. H. Rijstenbil, Stoker olieman F. W. van der Spoel, Korpls. macht. P. R. Niersen, G. Don ker, A. de Pijper, P. Verwoerdt, J. J. Martijn, F. J. S. Verschuur, korp.-stoker A. Bakker, korp.-machinist C. van der Most, bootsman D. T. Hoogvorst, sergeanten-torpedomaker J. Willemse, J. Willemse, korp.-machinist G. Jans, stoker-olieman W. W. van der Vet, korp.-monteur T. A. van Driel, matroos le kl. J. Spijkerman, majoor-machinist A. J, Bruijze, kwartiermeester F. Meijer, korpls.- ziekenverpleger G. Kemp, T. Plantinga, sto ker le kl. H. Groenewoud, bootsman J. X. Hamers korp.-ziekenverpleger B. Kiewiet, korpls.-machinist H. A. M. Lambregste, J. E. F. van Lierop, marinier le kl. J. J. Eppes, majoor-machinist A. J. Smith, stoker-olieman M. J. Gerritsen, serg.-orpedomaker W. H. Kolk, marinier le kl. J. Verhaar, korp.-bot- telier L. Schipper, korp.-machinist A. Hol laar, serg.-konstabel J. H. Treffers, sergean ten-torpedomaker J. A. Tiets, P. Heijmans, korp.-torpedomaker P. C. Bosschaart, ma troos le kl. A. Stedema, serg.-torpedomaker H. Slob. ADELBORSTEN. De minister van defensie heeft bepaald, dat de hierna genoemde candidaten, in alphabeti- sche volgorde gerangschikt, in aanmerking komen voor plaatsing als adelborst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord: Bij de driejarige opleiding voor den zee dienst: A. H. Alblas, J. F. Janssen, L. C, le Poole en J. Schippers; bij de driejarige opleiding voor den stoom vaartdienst: J. M. R. H. Andreoli, J. Grolle en H. Mathol. OOST-INDIË. Overgeplaatst van Hr. Ms. k XV naar den Onderzeedienst de luit. ter zee der le kl. G. Mante; van Hr. Ms. k XVII naar den Onder zeedienst de luit. ter zee der 2e kl. E. H. Vor- ster; van Hr. Ms. k XII naar Hr. Ms. k XIII de luit. ter zee der 2e kl. A. M. Valkenburg; van Hr. Ms. K XIII naar den Onderzeedienst de luit. ter zee der le kl. D. J. A. Westerveld; van Hr. Ms. k XVII naar Hr, Ms. k XII de luit. ter zee der 2e kl. W. J. de Vries; van Hr. Ms. k XII naar Hr. Ms. k XV de luit. ter zee der 2e kl. B. C. Uit de Bos; van Hr. Ms. Gou den Leeuw naar het marinevliegkamp Moro- krembangang de off. van den M.S.D. der le kl. W. P. Plantenbergvan Hr. Ms. Java naar Mr. Ms. Gouden Leeuw de off. van den M.S.D. der 2e kl. F. C. P. Mallee; van Hr. Ms. Java naar Hr. Ms. Evertsen de off. van den M.S.D. der 3e kl. W. F, Spangenberg; van Hr Ms. Evertsen n. Hr. Ms. Java de off. van den M.S.D. der 2e kl. J. W. van Wingerden; van Hr. Ms. k XIV naar het marinevliegkamp Morokrembangang de off. van den M.S.D. der 2e kl. J. M. Buitink; van Hr. Ms. k XV naar Hr. Ms. k XIV de off. van den M.S.D. der 2e kl, P. J. Drijver; van Hr. Ms. K XII naar de Marinekazerne Oedjoeng de luit. ter zee der le kl. J. A. de Gelder; van den Onderzeedienst naar Hr. Ms. k XV de luit. ter zee der 2e kl. E. H. Vorster; van Hr. Ms. k XV naar Hr. Ms. k XII de luit. ter zee der 2e kl. B. c. Uit de Bos. Besterad voor de Kon. Marine. Donderdag is op de scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam een mijnveger te water gelaten. De tewaterlating werd bijgewoond door vice-admiraal A. Vos, hoofd van de afdeeling materieel zeemacht bij het departement van defensie. Het wegnemen van de laatste beletselen voor de tewaterlating geschiedde door mevr. ortuyn—Sadée, de echtgenoote van luitenant ter zee Fortuyn, belast met het nautisch-mili- taire toezicht op den bouw. Dit schip is het eerste van een serie van acht mijnvegers, bestemd voor de Koninklijke Marine Vier hiervan worden gebouwd bij de machi nefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr., waarvan er thans, behalve het te water gela ten schip één op stapel staat. De overige vier worden gebouwd bij N.V. Werf Gusto, v.h. firma A. F. Smulders, te Schiedam, waarvan er twee op stapel staan. De kiel van het te water gelaten schip werd gelegd op 17 Maart 1936. De waterverplaat sing bedraagt 525 ton. Het schip is 55.8 m lang, 7.8 m breed en heeft een diepgang van 2.2. m. De bemanning bestaat uit 45 koppen. Het is bewapend met één kanon van 12 cm en twee dubbel-mitrailleurs van 12.7 mm. De snelheid is 15 mijl. Het schip is voorzien van twee stoomma chines, totaal vermogen 1600 pk, en heeft twee met olie gestookte ketels- Deze schepen zijn tevens ingericht om dienst te kunnen doen als mijnlegger. De machines en ketels worden geleverd door J. en K. Smit's scheepswerven te Kin derdijk en door de machinefabriek Gebr. Stork Co. te Hengelo. De electrische instal laties worden geleverd door de N.V. Van Riet schoten Houwens te Rotterdam, en de NJr. A. de Hoop, te Rotterdam. De voornaamste hulpwerktuigen voor de machine-installatie worden geleverd door de Machinefabriek Pan nevis te Utrecht. NIEUWE FLOTTIELJELEIDER „TROMP". Naar De Telegr. verneemt, wordt de te waterlating van den flottieljeleider „Tromp", in aanbouw bij de „Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam, tegen Februari verwacht. Oorlog. Batavia. De Volksraad heeft de begrooting van oorlog zonder hoofdelijke stemming aan genomen; de heeren Soeroso en Wirjopranoto verzochten aanteekening ervan, dat zij wenschen geacht te worden te hebben tegen gestemd. Motie-Verboom aangenomen. De Volksraad heeft in zijn zitting de motie van den heer Verboom aangenomen, waarin: onmiddellijke en afdoende verbetering der strijdkrachten ter zee, te land en in de lucht een onafwijsbare eisch wordt genoemd, wordt uitgesproken, dat ook in dezen tijd van oeconomischen maar ongetwijfeld groote financieele offers voor de weermacht dienen te worden gebracht, wordt verklaard, dat het vraagstuk van de kostenverdeeling niet mag leiden tot verder uitstellen, wordt aangedrongen de weermacht op kor ten termijn zoo te verbeteren, dat de kracht daarvan overeenstemt met de Ned.-Indischo belangen in den Pacific en met de internatio nale positie van het rijk. De Indische regeering liet de verklaring af leggen, dat zij geen bedenking heeft. De motie werd zonder stemming aangeno men. Alleen de nationalistische fractie ver zocht aanteekening dat zij er tegen was (om dat niet gevraagd werd in de motie, dat de kosten geheel voor rekening van Nederland zouden komen). Moties Soeroso officiersopleiding. De motie, Woensdag door den heer Soeroso voorgesteld, betreffende de opleiding van In- heemsche jongelieden tot officier bij de ko ninklijke marine (waarbij er op wordt aange drongen, dat meer jongelieden van Inheem- schen landaard tot de functie van officier bij de koninklijke marine zullen worden opge leid) werd na uitvoerige besprekingen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Opleiding inheemsche schepelingen. De volgende motie van den heer Soeroso, waarin er op wordt aangedrongen om de for matie voor inheemsche marine-schepelingen te herstellen, in den vorm zooals deze vóór 1933 bestond, wordt na een uitvoerig en scherp debat met 27 stemmen voor en 26 stemmen tegen aangenomen; de voorstemmers waren voor het meerendeel de inheemsche leden, terwijl ook het Arabische lid en de heer Ko Kwat Tiong voorstemden. Padang Sidempoean. Tegen 9 uur heden morgen is een korte aardschok in de richting Noord-Zuid waargenomen. Scholen gesloten. Koetaradja. In verband met het aanhou den van aardschokken en de vrees voor er ger, zijn op last van de schoolcommissie alle scholen te Koetaradja tot 1 September ge stoten. (Aneta.) Koeta Radja. Gisterennacht, vier minuten over twaalven, werd een korte, doch vrij hevige aardschok geconstateerd. Vele per sonen snelden naar buiten, uit vrees voor erSer- (Aneta). Palembang. In een kampong in de omgeving van Lahat zijn gisteren 52 huizen en zes rijst schuren afgebrand. De schade wordt op 30,000 getaxeerd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. In de kotta van Palembang is een Inlandsch huisje afgebrand. Drie kinderen zijn in de vlammen omgekomen. 27 Augustus. Aangebracht door Tongen Slips Schol I Schol II Schar Aangebracht door Gekookte garnalen 28 Augustus. Aangebracht door Tongen Slips Tarbot Schol I Schol H Schar Aangebracht door Gekookte garnalen korders: p. kg. 0.88—0.70 0.64—0.42 p. kist 6.75—4.60 3.00—1.90 2.70—1.90 garnalenvisschers p. kg. 0.15 korders: p. kg. 0.860.70 0.57—0.32 0.57 p. kist 6.40—3.90 2.90—1.85 2.25—1.50 garnalenvisschers p. kg. 0.15 De „Kwak" (terugreis) vertrok 28 Aug. van Rangoon en arriveerde denzelfden dag te Jodhpoer. De „Rietvink" (heenreis) vertrok 28 Aug. van Bagdad en arriveerde denelfden dag te Jodhpoer. Vele dooden, groote schade. Woensdagnacht is Algiers geteisterd door een buitengewoon hevigen storm. Geweldige hagelsteenen hebben in de stad en in den omtrek de tuinen vernield en een groote slachting aangericht onder de dieren. Van de inlandsche bevolking zijn velen gedood. In de gemeente Belezma, provincie Batna, zijn tijdens den storm 10 menschen omge komen. In een afgelegen wijk van Antwerpen, heb ben zes mannen, gewapend met dolken en messen, gisteravond een verwoed gevecht ge-, leverd. Vier ervan zijn doodèlijk gewond, dé twee anderen zijn waarschijnlijk ook ge wond gevlucht. 5"? De vechtersbazen behooren tot de z.g. „on derwereld", maar om welke veete zij elkaar zoo hebben toegetakeld is niet bekend. Ook thans een groote snelheid. De Queen Mary maakt ook op haar terug reis een goede snelheid. Tusschen Donderdag middag 12 uur en Vrijdagmiddag twaalf uur legde het schip een afstand af van 703 mijlen met een gemiddelde snelheid van 30.57 mijl, Totdusver heeft de Queen Mary een afstand afgelegd van 1283 mijl met een gemiddelde snelheid van 30.37 mijl. Er is dus een goede kans, dat zij ook op de terugreis het record van de Normandie zal breken. Tot zware straffen. Het Berlijnsche Kamergerecht heeft na een proces van bijna 3 maanden vandaag vonnis geveld tegen de bende valsche munters, die onder leiding werkten van Max Bahrig. Er waren 30 leden die quasi een sportvereeni- ging hadden opgericht, die met de onguurste elementen van de Berlijnsche misdadigers- wereld samenwerkten. De aanvoerder is veroordeeld tot 5 jaar tuchthuisstraf en 5 jaar verlies van burger rechten. 15 medeplichtigen kregen tuchthuis straffen van 2 tot 4% jaar, 8 anderen gevan genisstraffen van 1 jaar tot 21 maanden. 4 beklaagden werden vrijgesproken en 2 vielen onder de bepalingen van de amnestiewet. ■SK HELDER-NIEUWS. HELDER I—BLACK BOYS I, (Aanvang 2 u. 30), GOEDE PRESTATIE. Woensdag j.1. namen de heeren J. Stam en J. van Dok, leden van de Sportclub „Frissche Morgen", deel aan den Nationalen 3 km wed strijd in de Groote Wielen te Leeuwarden. Dat beide heeren wat op den langen af stand kunnen presteeren, bleek wel uit het feit, dat ze het zware traject binnen den tijd van een uur wisten af te leggen. Van de negentig deelnemers, die startten, kwamen zij resp. als vijfde en achtste aan. OVER HET MARSDIEP. Zondag zullen een aantal leden van de „Frissche Morgen" wederom probeeren den afstand Den HelderTexel in record tijd af te leggen. xTaIs laatste oefenwedstrijd voor de a.s. com petitie zal Helder 1 Zondagmidadg als gast ontvangen de 2e klasser „Black Boys", uit ':Snëek, spelende in de 2e klas van Afdeeling V. DeZe club bezette het vorige seizoen de 4e splajats in haar afdeeling met evenveel punten als nummer 3. De belangstelling zal wel speciaal uitgaan naar de prestaties van den linksbinnen en rechtsbuiten. I eo Trap zal wegens een bles sure niet van de partij kunnen zijn, waar door de verdediging iets is omgezet. Black Boys beschouwen deze reis als een serieuze training voor de a.s. competitie, zoo dat een pittige wedstrijd verwacht kan wor den, waarbij de spelers allen zullen vechten om een definitieve plaats in het eerste elftal. Helder komt met de volgende proefopstel ling uit: J. Kossen J. Burger W. de Jongh A. Schreuders F. Kiesewetter H. A. Quant B. de Boer N. J. Kiljan H. Boslooper H. Marinus J. S. Godschalk Scheidsrechter W. Goudswaardt. WATERVOGELS I—HELDER H. (Aanvang 10.30 uur.) Ook het 2e elftal zal zijn laatste oefenwed strijd spelen en zal de gast zijn van den nieu wen K.N.V.B.-er hier ter plaatse. Zondag j.1., bij de opening van het nieuwe terrein, bewe zen de Vogels over een goed elftal te beschik- kenit, zoodat Helder 2 behoorlijk aan zal moe ten pakken om het tot een overwinning te [brengen. Helder 2 komt uit als volgt: >1 G. Kenter H. Bodenstaff Th. Minneboo P. Trap H. Kluft B. van Wijk C. Vermeulen H. de Boer A, G. H. Nijpels K. Bijl S. Wieren Hedenmiddag 4 uur speelt het Junioren- elfal in de samenstelling voor de a.s. compe titie tegen M.L.D. H.R.C.-NIEUWS. ALKMAARSCHE BOYS I—H.R.C. I. ALKMAARSCHE BOYS II—H.R.C. n. Morgen gaan de Racers voort met hun oefenprogramma en brengen het le en 2e elftal tegen de dito's der „Boys" uit Alkmaar in het veld, zoodat het een drukke voetbal- middag zal wonden aan den Westerweg. Daar dit wellicht de laatste oefenwestrijden zullen zijn, verwachten we dat oowel le als 2e elftal een serieuzen wedstrijd zullen spelen. Om twee uur komen de beide- 2e elftallen in het veld, terwijl om 4 uur de beide le elf tallen hun wedstrijd spelen. Hier volgen nog de beide opstellingen. HRC 1. Prins Siersma Selderbeek Kuipe r Stolk Striet Sanders de Jong Zymni Gast Dissel HRC 2. Dijkshoorn van Til Bak Post Geervliet v. d. Berg Leavy Bruinsma Kuilman Roomeyer Beneker Wij maken de spelers er op attent dat beide elftallen per trein om 12 uur vertrekken en niet zooals in „Het Groentje" vermeld om half een. WATERVOGELS-NIEUWS. Zondagmorgen 10 u. 30 speelt Watervogels 1 haar 2en wedstrijd op het nieuwe terrein aan den Strooweg (het vroegere Geel-Wit- terrèin) en Wel tegen H.F.C. Helder 2. Na het goede begin van verleden Zondag, toen maar met de oneven goal van Alkmaar werd verloren, belooft de wedstrijd van Zon dag zeer spannend te worden, in de eerste plaats daar het een plaatselijke ontmoeting geldt, maar ook omdat H.F.C. 2 er alles op zal zetten om de verleden jaar geleden neder laag met 21 tegen de Vogels op het Heider- terrein nu in een overwinning om te zetten. De opstelling is: W. Blokker A. Been F. Been B. Ewald L. Bosch G. Hollander T. Gerritsen Nic. Been S. Been R. Hoogvorst S. Hoogvorst Scheidsrechter is de heer W. Goudswaard. TEXEL-NIEUWS. SUCCES GAAT NAAR TEXEL. Morgen komen drie elftallen van de beken de Wieringer voetbalvereen. Succes naar hier. De Texelsche elftallen zullen daarbij vrijwel geheel in de samenstelling uitkomen, waarin in de a.s. competitiewedstrijden gespeeld zal Worden. Texel 3 speelt in de volgende opstelling om 10 uur tegen Succes 3: W. Geus G. Wilner K. du Porto J. Knol J. Kiewit H. Kuiter K. de Vries H. Zinn D. Hillen K. Kikkert P. Keesom Om 12 uur Texel 2 als volgt tegen Succes 2: D. Visser D. Keyser J. Ran J. Helsloot J. Gielis D. Geense S. du Porto I. Boon A. Verseput W. Mulder p. Neyens Om 2 uur Texel 1 als volgt tegen Succes 1: J. Dukers H. Neyens C. Dros J. Molenaar G. Witvliet A. Huizinga M. Vlaming J. Bruin N. de Graaf P. Bruin h. Ran ATLAS-NIEUWS. Zondagmorgen om 10 uur speelt Atlas 2 haar laatsten nederlaagwedsrijd tegen het sterke HRV 5, welke wedstrijd tevens een goede oefenmatch is voor de a.s. competitie. Spelen jullie zoo flink en sportief mogelijk om een dragelijk resultaat te bereiken, jongens? Euwe op de 3e, 4e en 5e plaats met Fine en Reshevsky. De resulaten van de partijen gespeeld in de 14de ronde van het tournooi te Nottingham waren: Tartakower verliest van Aljechin, Bogoljubov verliest van Flohr. Fine remise met Capablanca. Alexander remise met Tylor. Winter verliest van Lasker. Euwe remise met Botwinnik. Vidmar remise met Thomas. Het internationale schaaktuornooi ta i Notitngham is geëindigd in een overwini ning van Botwinnik en Capablanca sa- i men, die beiden in de laatste ronde re- mise maakten, resp. tegen Winter en Bo- j goljubow. Hierdoor werd hun punten totaal 10. f - i Euwe, Fine en Reshevsky wonnen allen hun laatste partij, resp. tegen Thomas, Tylor en Vidmar, waardoor zij met slechts punt achterstand op de beide winnaars de 3e, 4a en 5e plaats deelen. De volledige uitslagen luiden: Thomas verliest van Euwe. Botwinnik remise met Winter. Capablanca remise met Bogoljubow. Lasker wint van Alexander. Reshevsky wint van Vidmar. Flohr remise met Tartakower. Tylor verliest van Fine. De eindstand luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. Botwinnik 14 6 8 0 10 Capablanca 14 7 6 1 10 Euwe 14 7 5 2 9V4 Reshevsky 14 7 5 2 9)4 Fine 14 5 9 0 9% Aljechin 14 6 6 2 9 Lasker 14 6 5 3 8 >4' Flohr 14 6 5 3 8% Vidmar 14 3 6 5 6 Bogoljubow 14 4 3 7 5 >4 Tartakower 14 2 7 5 5)4 Tylor 14 2 5 7 4% Alexander 14 2 3 9 314 Thomas 14 0 6 8 3 Winter 14 0 5 9 2 >4' Medegedeeld door het Koninklijk i Meteorologisch Instituut. j Naar waarneming verricht ln den morgen van 29 Augustus. Hoogste barometerstand 771.6 te München, Laagste barometerstand 751.6 te Isafjord. V erwachtlng Zwakke wind uit Z. richtingen. Helder tot half bewolkt, droog weer, warmer overdag. Barometerstand te Den Helder 770.8. Temperatuur van het zeewater 18.6° C. Stoomv. Maatsch. Nederland. Chr. Huygens, u., 27 Aug. te Batavia. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 27 Aug. v. Genua Johan de Witt, 28 Aug. te Gudvangen, Poelau Roebiah, t., pass. 26 Aug. Perim, Poelau Laut, t., 27 Aug. te Belawan, Simaloer, u., 27 Aug. te Port Said. Tabian, t., pass. 26 Aug. Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. Eemland, u., 26 Aug. te Buenos Aires. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman, 26 Aug. v. Singapore. Tasman, 26 Aug. v. Sabang. Bontekoe, 27 Aug. v. Tamatve. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, u., 27 Aug. te Southampton. Baloeran, t., 28 Aug. v. Singapore. Kota Gede, t., 28 Aug. te Londen. OP TOURNOOI. De poloteams van de Bruinvisschen en de Sportclub Frissche Morgen zullen morgen deelnemen aan het polotournooi van de pas naar de 2e klasse gepromoveerde Velzer Zwemvereeniging. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Nletvoorultbet: 15ct.p. regel) 40en60c. HUISWERK en BIJWERKEN Volledig toezicht op en hulp bij alle huiswerk. Ook privaatlessen. Door Leeraar M.0. Adres: Campagne, Singel 162. W.S.V. „DE ZILVERMEEUW". Ter gelegenheid van haar twee-jarig be staan, houdt bovengenoemde wandelsport- vereeniging op 20 September een 30 km marsch, met een daaraan verbonden 20 km Jeugdmarsch. Het is niet de eerste maal dat er te Den Helder een marsch wordt uitgeschreven, maar het is wel de eerste maal dat „De Zilver meeuw" een marsch uitschrijft en wij ontdek ken dat deze vereenigidng met de tradities breekt. Zij heeft hier te Den Helder haar start plaats, rusplaats en eindpunt in het gebouw Musis Sacrum. Ook de beoordeeling van Bur ger- en Militaire groepen geschiedt afzonder lijk. Wat voor de burgergroepen een aanspo ring beteekent om in grooten getale aan de zen marsch mede te doen. De belooning bestaat uit een zéér fraai ont worpen „Zilvermeeuw-medaille", terwijl er verder nog een groot aantal extra-prijzen zijn. Rest ons nog te vermelden, dat de mini mum leeftijd voor den 20 km marsch 11 jaar bedraagt en de inschrijving 12 Sept. a.s. sluit. Wandelaar(ster) schrijft in en doet mee aan den eersten Zilvermeeuw-marsch! WIE RIJDT MEE van Den Helder naar Groningen op Zaterd. 5 Sept. per luxe-auto. p. p. f 2.50. Brieven onder No. 10, aan het Bureau van dit blad. Een goed tehuis gezocht voor lief POESJE. Adres: Nieuwstraat 36. in den Ouden Helder door werkster Tegen belooning terug te bezorgen WALVISCHSTRAAT 18 NED. VER. BESCH. DIEREN DIERENVRIENDEN Goed tehuis gezocht voor volwassen raszuivere HERDERS HOND. Eenigszins nerveus. Te bevragen: v. D. Duin v. Maasdamstraat 25, na 6 uur. Juffr. vraagt BREIWERK voor Winkels of Particulier. Adres: Vijzelstraat 161. Voor ouden van dagen vrien delijk Tehuis aangeboden, bij ex-verpleegster, billijke prijs. v.d. Duyn v. Maasdamstraat 2 •WW rWWVWI Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Met vooruitbet: 15 ct. p. regel) 40 en 60c. Wegens huwelijk der tegenw. bewoner per 1 Oct. te huur een Zit-Slaapkamer desnoods met aparte slaapk. Zeer geschikt voor 2 vriendinnen of zusters. Vaste wascht. Bill. prijs m. of z. pension. Adres: C. BANDT, Dijkstraat 38. Te huur per 1 October mooie kamer, slaapkamer. Vaste waschtafels, met of zonder pension of gebruik keuken. Prijs billijk. Nette stand. Brieven onder No. 1, aan het Bureau van dit blad. Te huur een flink Burger- woonhuis en groote boet, electr. licht en waterl. aanw., met tuin en weiland, samen groot 80 Are. Desgewenscht ook zonder weiland. Gelegen bij dorp en strand. Te bevr. bij: Jb. BAKKER, Duinweg, Callantsoog. Te huur in rustig gezin Zit-Slaapk. met str. water. Adres: Ooieva'arstraat 46. Te huur groot Heerenhuis Kerkgracht 17, bewoond geweest door Weled. Gestr. Heer Spits, Overste K.M. Kan in tweeën bewoond worden en zeer gesch. v. pension, voorzien van vaste waschtafels, compl. badkamer, 2 closets, enz.; modern HUIS m. 4 slaapkamers Weslstraat 101. Beide te bev.: Weststraat 101. Te huur het gemoderniseerde HUIS Kanaalweg 111. Adres: Prins Hendriklaan 5. Te huur keurig onderhouden Huizen Vijzelstraat 205, Piet Heinstraat 61, 11 September, Beukenkampstraat 14. Adres: Zuidstraat 47. Te huur modern Heerenhuis Java- str. 145, ben. suite met serre, keuken, schuur, boven 4 slaap kamers, badkamer compleet ingericht, 2 vaste waschtafels, gr. zolder. Te bevr.: Javastr.141 Te huur Weezenstraat 33,1 5.p. week Bothastraat 16, f 4.50 Adres: Brakkeveldweg 14. TE HUUR: J. in 't Veltstr. 141 p. w. f 5.25 Wachtstraat 59 Goversstraat 38 Parallelweg 72 (gerestaureerd) Heerenhuis met garage Java- straat 155. Inlichtingen: Dijkshoorn, Makelaar, Molengracht 35. 4.50 4.25 7.— Te huur het Huis Viscli- straat No. 35, f 2.50 p. week, water vrij. To bevragen Het Woningbureau Weststraat 100. Te Bergen te huur een lieve Woning, gr. tuin en zomerhuis voor 5 gulden. Adres: Boezemsingel 10, Alkmaar. i i i—«fa Te huur ljet WOONHUIS Molengracht 26. Adres: ZEEMAN, Looier- steeg 2. Te huur het mooie riante HUIS, Soembastraat 61, 17.— p. w., d. t. a. Te bevr.: le Emmadw.str. 9. MOOI WONEN. Te huur Lijsterstraat 38, bev.: 3 sl.k. en badk. en hal, f 7.—, water vrij. Inl. Woningbureau DEKKER, Koningdwarsstraat 41. Eenige Boxen of Pakhuizen te huur, voorzien van water en electriciteit. Te bevr.: J. P. VAN OS, Stakman Bossestraat 59 Te huur Koekoekstraat 15, 3 slaapk., f 5.75 p. w., w. vrij, Inl.: Woningbureau Dekker, Koningdwarsstraat 41. Te huur een Woning voor kl. gez.,a. d. Callantsoogervaart 13. Te bevragen: School weg 56, Julianadorp.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12