Callanisoog Breezand. Anna Paulowna. Wieringen Schagen Texel Sport HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG i SEPTEMBER igtf Kinderfeest op de Wielerbaan. Marineberichten. Haven van Nieuwediep. Marktberichten. Stoomvaartberichten. ONTSLAG INGEDIEND. jn de op 29 Augustus gehouden bestuurs vergadering van den Waterschappolder Cal- ^ntsoog heeft de Dijkgraaf, de heer H. Kruis- ld, wegens gevorderden leeftijd na een dienst- tjj l van 30 jaar zijn ontslag ingediend per October a.s. ORANJEFEEST. Marcheerend op de opgewekte muziek van Concordia" trokken de kinderen van de School ^et den Bijbel, Openbare- en R.K.-school op Koninginnedag naar het terrein van den heer G Keyzer. Voor den aanvang der spelen, die daar gehouden werden, sprak de heer C. van der Linden, voorz. der Oranje-vereeniging, een kort woord, waarin hij er aan herinnerde, dat door ongesteldheid van den burgemeester dit jaar het Koninginnefeest een weinig einders gevierd werd dan de laatste jaren gewoonte is. Pe kinder-aubade verviel n.1. hierdoor. Nadat de heer Van der Linden den wensch had uit gesproken, dat de burgemeester weer spoedig hersteld in de gemeente mocht terugkeeren en allen een driewerf: hoera! op de Koningin hadden uitgebracht, begonnen de wedstrijden der kinderen, waarvan hieronder de uitslagen volgen: 1. Meisjes 6 jaar, aardappel rapen: 1. J. Heiligenberg, 2. S. Hooimeger, 3. T. Pranger, 4. J. de Rover, 5. A. van Reezen, 6. A. Janson. 78 jaar. Vlaggetjes steken. 1. J. v. Herpen, 2. A. Koster, 3. R. Nijsen, 4. T. Dwarswaard, 5. J. Alders, 6. F. Jeninga. 910 jaar aardappel rapen: 1. M. Lange- laan, 2 C. Steenvoorden, 3. M. Schouten, 4. J. Jeninga, 5. R. Grin, 6. R. de Jong. 1112 jaar, Korfballen: 1. F. Holkema, 2. T. v. Wilsem, 3. N. Walraven, 4. M. Roosloot, 6. G. Tiel, 6. A. Alders. 13 jaar, Stoelendans: 1. Gr. v, d. Burg, 2. T. Holkema, 3. D. Spigt, 4. T. de Lange. Jongens 6 jaar, Turfrapen: 1. N. Teeuwen, 2. F. van Loon; 3. A. Walraven, 4. S. Zwarts, 6. E. Komen, 6. A. Verbrugge. 78 jaar, Zakloopen: 1. T. Kloosterman, 2. T. Sloothaak, 3. D. de Ridder, 4. P. Bloothoofd, 6. J. van Dalen, 6. J. van Loon. 910 jaar, Handen- en Beenenloop: 1. H. Hartman, 2. A. v. d. Park, 3. K. Petter, 4. Chr. V. d. Meer, 5. P. Langelaan, 6. J. Blaauboer. 1112 jaar, Hindernisloopen: 1. A. v. d. Zee, 2. G. Borst Gz., 3. B. Schouten Az., 4. F. Jenin ga, 5. G. Nieuwenhuis, 6. B. Moor. 13 jaar, Touwtrekken: 1. R. Staring, 2. J. Duijzer, 3. J. de Vries, 4. R. de Ridder. VOLKSSPELEN ENZ. Nadat Concordia een muzikalen rondgang floor Breezand had gemaakt, werd het Ko ninginnefeest hier voortgezet met volksspe len. Meer nog dan andere jaren waren deze spelen, zoowel wat deelname als het aantal bezoekers aangaat, een succes voor de Oranjevereeniging. Het ringsteken per auto, het mastklimmen, maar bovenal het tobbetje- Steken, werden met belangstelling gevolgd en gaven aanleiding tot groote hilariteit. De uitslagen van deze spelen waren; Dames: Stoelendans: 1. A. Koster, 2. Voorthuizen -Koens, 3. A. v. d. Wal. Korfballen: 1. M. v. d. Berg, 2. N. v. d. Goes, 3. T. v. Dalen. Heeren.. Hardloopen met hindernissen: 1. A. Blok, 2. P. Bergman, 3. J. Duin. Mastklimmen: C. Prins, hoofdprijs, N. Bak ker, 2e hoofdprijs. Verdere prijzen: 1. J. v. d. Goes, 2. J. Smit, 3. P. Koster, 4 T. Post, 5. C. de Schipper, 6. J. v. d. Wal, 7. K. Wei land, 8. H. Walraven. Tobbesteken: 1. C. de Schipper, 2. J. Kloot wijk, 3. P. Kaandorp. Touwtrekken: 1. Hummel, 2 A. Sas, 8. R. Compagne. Ringsteken: 1. N. Bakker met dame, 2. H. Voorthuizen en dame, 3. P. Warnaar en dame. Des avonds gaven de vereenigingen Soli Deo Gloria en Concordia in de muziektent een concert, dat, daar het wat kil was geworden, niet de belangstelling had, die het verdiende. De zaal van den heer Borst daarentegen, waar de danslustigen hun hart konden op halen, was vol. De heer Pieterse reikte in café Borst de prijzen uit van de Volksspelen en toen was de avond al langzamerhand zoover gevorderd, dat het vuurwerk aan de beurt was. Het •werd een „daverend" slot, met verscheidene mooie stukken, het werd door veel publiek bijgewoond en bekroonde waardig het goed geslaagde feest, waarop het organiseerend Comité met voldoening kan terugzien. Mej. J.. ter Brugge, onderwijzeres aan School is benoemd te Beverwijk. FLORALIA-TENTOONSTELLENG. A.s. Zaterdag en Zondag is in de zaal van den heer Slikker weer de Floraliatentoonstel- ling, die zich elk jaar in een groote belang stelling mag verheugen. Behalve de ter op kweeking uitgegeven planten, zullen de pro ducten van eenige kweekers de zaal voor een groot deel vullen en in de overgebleven ruimte «tellen verschillende middenstanders hun artikelen ten toon. Onder de attracties neemt zeker de muziek der Volendammers een be- langrijke plaats in. Zondagmiddag is er op het sportveld achter de zaal een bloemencorso voor fietsers, enz. ®n des avonds weer een gondelvaart van ver sierde kano's, die verleden jaar een groot suc- ®es werd en honderden op de been bracht. ORANJEFEEST. Be kinderen van de scholen aan de Kleine Sluis en in den Oostpolder, speelden gezamen lijk op het sportterrein van den heer Slikker. Be uitslagen waren: Meisjes, 67 jaar, Vlaggen in stoof zetten: Nelly Baken, 2. Nely Bromimer, 3. Annie "Van Teulingen, 4. Betsy Toel. Jongens, 67 jaar, zelfde spel: 1. Gooi van Zandwijk, 2. Jac. Kos, 3. Lou wBorst, 4. Jaap Kooiman. Meisjes, 89 jaar, Wedloop met ei op lepel: Trien Dekker, 2. Frieda de Lange, 3. Maaike .isbertsen, 4. Tinie de Vries. Jongens, 89 jaar, Wedloop met hindernis- ®c": 1. Maarten Kapitein, 2. Kees Geerligs, 3. Kuiper, 4. Klaas Kuiper. Meisjes, 10—11 jaar, Touwtje springen-l 1. Gerda Keppel, 2. Annie de Beurs, 8. Hiske Wilms, 4. Fietje Speets. Jongens, 1011 jaar, Zakloopen: 1. Kors v. Drie, 2. Henk Pennekamp, 3. Louw de Jong. Oudste meisjes, Waschophangen: 1. Annie Dekker, 2. Dieuw van Twuiver, N. Nelie Crum Oudste jongens, Baldribbelen: 1. Jo Drijf hout, 2. Kees de Schipper, 3. Piet Waiboer 4. Folkert Gouma, 5. Lammert Loer. Versierde fietsen. Autopeds voor meisjes: 1. Nelly Baken, 2. Alie Teutelink, 3. Annie Dekker, 4. Tr. Sweris, 5. Hiske Wilms. Voor jongens: 1. Siem Wilms, 2. Jaap Kos 3. Cor Rezelman, 4. Bennie Kaan, 5. Jac. Kos 6. Kees Kries. Na afloop deelde de heer Mol, hoofd van school I, de prijzen uit. Spr. dankte degenen, die door hun gaven dit feest mogelijk maakten, recht hartelijk. Een woord van dank gewerd ook den dames en heeren onderwijzeressen en onderwijzers voor hun medewerking. Met een „Leve de Koningin" werd dit mooi geslaagde kinderfeest, dat heel wat bezoekers trok, be sloten. In de Spoorbuurt speelden de kinderen van de R.-K. School op het Z.A.P.-terrein. De uit slagen waren hier: Jongens le klas, turfrapen: 1. K. Huiberts, 2. J. Rozenbroek, 3. P. de Goede, 4. A. West dorp, 5. A. Cornelissen, 6. H. Ebbing. 2e klas, houtjesrapen: 1. K. Jonker, 1. G. v. d. Berg, 3. D. Smiers, 4. W. Kunnen, 5. Th. Alkemade. 3e kias, zakloopen: 1. P. Rozenbroek, 2. H. Timmer, 3. J. Alleman. 4e klas, hardloopen op handen en voeten: 1. K. v. d. Berg, 2. J. Smit, 3. K. Rozenbroek, 4. B. Brinkman. 5e klas, tonnetje kruien: 1. J. v. Kessel, 2. P. v. d. Voort, 3. J. v. Maris, 4. P. Rozen broek. 6e klas, hardloopen met hindernissen: 1. J. Kuys, 2. N. Brinkman, 3. C. Jansen. 78 klas, geblinddoekt kruien: 1. K. Rotte veel, 2. L. Alkemade, 3. N. Zandvliet, 4. J. Westdorp, 5. C. Vrone. Meisjes, le klas, vlaggetje steken: 1. R. Ko ning, 2. G. Kuys, 3. R. Huiberts, 4. E. Smiers. 2e klas, aardappel rapen: 1. K. v. d. Hoek, 2. D. Elfering, 3. R. Rozenbroek. 3e klas, ballen op bord: 1. C. Huiberts, 2. N. Zandvliet, 3. T. Kuys. 4e klas, ballen op flesschen: 1. S. van Oos ten, 2. T. Huiberts, 3. C. Kramer. 5e klas, wasch ophangen: 1. T. Smiers, 2, J. Huiberts, 3. J. Zwirs, 4. J. Schrama. 6e klas, op reis gaan: 1. R. v. Kessel, 2. R. Ruitenburg, 3. L. Conijn, 4. R. Rozenbroek. 78 klas, ringsteken: 1. J. Stol te, 2. N. Vroone, 3. M. de Koning, 4. N. Vieveen, 5. J. v. d. Berg, 6. A. Kuys, 7. J. Huiberts, 8. R. de Bree. Met ingang van heden, 1 September, wordt de postbus aan het station weer voor de eerste postverzending gelicht. De lichting geschiedt des morgens ongeveer half zeven. Het Consultatiebureau voor zuigelingen, dat eenigen tijd gesloten is geweest, zal a.s. Vrij dag weer geopend worden. POLITIE. Verloren: Eenige rijwielbelastingplaatjes. Onbeheerd aangetroffen: Twee heeren- rgwielen. Inlichtingen bjj den gemeentebode te Hippolytushoef. Westerland. AANRIJDING. Op de gevaarlijke kruising Poelweg Koningsweg vond Zaterdagmiddag een aan rijding plaats. Een vrachtauto van de Wie- ringer-Express kwam na behoorlijk signaal te hebben gegeven kalm uit den Poelweg den Koningsweg oprijden. Nadat de bocht vrijwel geheel gepasseerd was, zag de bestuurder zich plotseling tegenover een luxe wagen geplaatst, die met zeer groote snelheid vanaf Hippo- lytupshoef naderde. Een aanrijding was onvermijdelijk. Met een harden klap botsten de auto's tegen elkaar. Beiden bekwamen materieele schade. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De luxe auto was van garage de Haan en werd be stuurd door een particulier. Hippolytushoef Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin werd gistermiddag een feest gehouden voor de kinderen op de Wie lerbaan alhier. De animo voor dit feest was groot, zoowei van den kant van de ouders als van de kinderen. Alvorens de verschillende spelen een aan vang namen, werd eerst een rondje gemaakt door Hippo. Na den terugkeer werd nog geno ten van een versnapering in den vorm van een glas limonade met een beschuitje, waarna de spelen begonnen. Deze bestonden uit hardloopen met hinder nissen, zakloopen, hardloopen, den wedstrijd voor autopeds, die vooral zeer in den smaak viel, en nog verschillende andere spelen. De uitslag waren als volgt: Meisjes. Wasch aan de lgn hangen. Groep 1: le prijs J. Wagenaar. 2e prijs G. Landman. 3e prijs W. Wagenaar. Groep 2. le prijs M. Hille. 2e prijs G. Breed. 3e prijs S. Doves. 3e groep: le prijs Jo Lont. 2e prijs W. Postuma. 3e prijs K. de Jong. Hardloopen. le prgs J. Wagenaar. 2e prijs O. Bontkes. 3e prijs L. Lont Nd. Autoped achtervolging in 4 series: Uit elke serie kwamen als eerste aan: G. Walters, N. v. d. Kreke, J. v. Ringen en K. Bal op een bordje, le prijs J. Broeken. 2e pr. Koorn. Br. de Jong. 3e prijs A. Boersen Cd. 4e prgs J. Oosterbeek. Hindernisloopen in groepen van twee. 1. J. Hidden en G. Landman. 2. R. Brandsema en G. Koster. 3. P. de Vries en J. Landman. Hardloopen met hindernissen: le prijs O. Barelds. 2e prijs J. Wagenaar. 3e prijs A. Pais. 4e prijs M. Omis. 5e prijs C. v. d. Velde. 6e prijs G. Martens. Jongens. Hardloopen: 1. J. Hilk. 2. F. Tichelaar. C. Thijssen. 4. J. de Haan. 5. H. Bos. 6. H. Doesburg. Estafette 200 meter. De winnende groep bestond uit Pop Martens, Kees Polman, A. Oldersma, E. Bos. Autoped rijden in 5 series. Van iedere serie kwamen als eerste aan: N. Rotgans. P. Vroone. Jo Visser, H. Doesburg, J. Koorn. Hardloopen met hindernissen: 1. A. Schel- tus. 2. P. Ottens. 3. P. Wigbout. 4. Jn. de Haan. 5. E. Klein. 6. R. Schat. Hardloopen. 1. Simon Wilms. 2. Jan Wieringa. 8. Kees Lont. 4. Joop Viseer. Na afloop werden de prijzen uitgereikt aan de gelukkige winnaressen en winnaars in het Wielerbaan Restaurant. De feestcommissie heeft grot succes gehad en kan op een goed geslaagden middag terug zien. 's Avonds. Tot slot van den dag werd 's avonds ook nog op de wielerbaan een schitterend vuur werk afgestoken, dat bg de aanwezigen en dat waren er honderden, zeer in den smaak vieL Ter afwisseling traden nog een paar renners voor 't publiek in het veld. Zij gaven hun kunnen ten beste, hetgeen zeer gewaar deerd werd. Bovendien gaf de muziekvereen. „Harmonie" een waardig Oranjeconcert tot slot van de wielerbaan-gebeurtenissen. Na afloop was er gezellig bai in het restaurant van de baan, dat de menigte nog langen tijd bijeen hield. Het Oranjefeest is alhier op ge paste wijze gevierd. AARDIGE ATTENTIE. In tegenstelling met vorige jaren kon men Maandagmorgen iets nieuws in 't dorp hooren. Ter eere van den verjaardag van H.M. de Konigin klonk om precies 8 uur het Wilhelmus van den kerktoren. Wat was geschied De heer J. J. Bosker had een groote Waldorp-luidspreker bg de luigaten geplaatst en gaf een volkomen toepasselijk gramofoonplaten-concert. Het was zeer duidelijk in en om het dorp te hooren. Om 12 uur werd wederom een concert uitgezonden. De n Oever. KONINGINNEDAG. In verband met den verjaardag van H. M. de Koningin werden Maandagmiddag kinder feesten gehouden voor de kinderen van de Chr. School op het land van den heer Koorn aan de Zwinstraat. Om twee uur vertrok de vroolijke met oranje getoooide stoet, vooraf gegaan door „Apollo", naar het feestterrein. Gezien het groot aantal kinderen duurden de wedstrijden tot ongeveer zes uur, waarna allen welvoldaan huiswaarts keerden. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Onzen plaatsgenoot, den heer K. Brinkman oud-havenmeester, is de gouden medaille ver leend, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. KERKDIENST. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Ds. C. Smits uit Sliedrecht a.s. Woensdag 2 September, des avonds om 7 uur een kerk dienst zal houden in de kapel. GESLAAGD. Mej. C. Mul, leerares-coupeuse alhier, slaag de te Utrecht voor het praktijkdiploma Hoofd- leerares-Directrice E.N.S.A.I.D. Op Zaterdag 29 Augustus a.s., zal in het Hotel Igesz alhier een vergadering plaats vin den van het Hoogheemraadschap der Strijk molens van de Schager Kogge. Onder de punten van behandeling zal ook aan de orde komen het voorstel tot uitdiepen van den boezem in werkverschaffing. VERGADERING VAN HET HEEMRAAD-, SCHAP DER STRIJKMOLENS VAN DE SCHAGER KOGGE. De Hoofdingelanden van bovenstaand Heemraadschap, vergaderden Zaterdagmiddag in Hotel Igesz te Schagen. Dijkgraaf de heer D. P. Timmerman opende de vergadering. Punt I. Herziening keur, welke hoofdzake lijk redactiewijzigingen inhield, wordt zonder besprekingen aangenomen en vastgesteld. Punt 2. Het voorstel betreffende tijdelijke belegging van kasgelden. Op voorstel van den Dijkgraaf wordt goed gevonden dit te beleggen bij de Boerenleen bank, welke zich bereid verklaarde hiervoor onderpand te geven. Opgemerkt werd nog, dat belegging niet noodig was indien het bedrag een getal van 0.30 per belastbare Hectare niet te boven ging. Het punt 3 van de agenda betreffende be legging van 216.grootendeels afkomstig uit ontvangen gelden. Van de geliquideerde tramlijn Wieringen-Schagen, zal voor 200. belegd worden in Staatsschuld. Punt 4. Voorstel tot uitdiepen van den boezem in werkverschaffing. Het plan tot algeheete verbetering van de toevoerslooten naar het gemaal zal bestaan in het verbeteren en verdiepen van die toevoer slooten. Het vindt z'n oorzaak naar aanleiding van de rekening van het P.E.N. Bij een betere waterberging is becijferd, dat met gebruik making van het nachtstroomtarief hierin een jaarlijks voordeel zit van ƒ250.aan stroom- kosten. Tevens is het een mooi object voor werkverschaffing. De secretaris leest het lijvige rapport voor, waaruit we ontleenen, dat in totaal 43000 m3 grond moet worden ontgraven en rond 8000 m3 grond mnet worden gebag gerd. Hiervan zal moeten worden verwerkt in de gemeente Barsingerhorn te ontgraven 31330 m3 te baggeren 8000 m3 idem te ontgraven in de gemeente Schagen 3000 m3, winkel 5750 m3, Nieuwe Niedorp 2400 m3 en Oude Niedorp 520 m3. De totale kosten van verbetering worden geraamd op 46.200.waarvan 38.300. arbeidsloon en 7.900.voor kosten materia len, toezicht enz. De lasten van het Waterschap bedragen thans 3.50 per H.A. In aanmerking moet echter worden genomen, dat de Schager Kogge is een boezemwaterschap. De landerijen, waarop deze lasten drukken, zijn bovendien met de lasten van den binnenpolder, banne- lasten, Hoogheemraadschapslasten en grond belasting bezwaard. Hierdoor kan het jaarlijk- sche totaal der lasten gemiddeld op 25. 30.per HA. worden geschat. Verhooging kan gelet op de slechte uitkomsten van het veehoudersbedrijf derhalve niet worden ge heven. Verzocht is daarom aan den Minister van Sociale Zaken om voor het bedrag A 38.300.arbeidsloon een overheidssubsidie van 100 te mogen ontvangen, terwijl voor het bedrag van 7900.een geldleening zal worden aangegaan. Waar dat punt eerst in comité een ernstig woord van bespreking uit maakte, wordt het thans zonder eenige dis cussie aangenomen. Eveneens ging dit met punt 5, betreffende de aan te gane leening van 7900.tegen een rente van 4 af te lossen in 20 jaar, te beginnen met 1937. Het totaal aantal man-weken in het werk begrepen wordt geschat op rond 3000, Het ligt in het voornemen de besluiten 4 en 5, niet uit te voeren, indien de Minister van Sociale Zaken bezwaar blgkt te hebben een overheidssubsidie toe te kennen, als waarop bij het uitwerken van het plan is gerekend. Volgt als laatste punt bespreking rapport van het Techn.-Adviesbureau van de Unie van Waterschapsbonden, betreffende de overbren ging tusschen motoren en pompen van het ge maal te Kolhorn. Gebleken is, dat herziening noodig is be treffende de transmissie. In principe besloot men na eenige discussie tot het doen aanbrengen van een tandwielkast. De rondvraag, hierna gehouden, leverde niets op. ZWEMMEN. Zondagmorgen vond in de Bad- en Zwem inrichting „De Wiel", alhier, diplomazwemmen plaats. De eisch bestond uit 50 M. schoolslag, 25 M. rugslag, 25 M. gekleed zwemmen en gekleed springen van de springplank. Het diploma werd behaald door de dames: M. de Wit, G. Louw, Willy Smulders, Gerda Starreveld, allen te Schagen en de meisjes A. Gootjes, Schagerwaard, Guurtje Ay, Gré War denaar, Ada Pronk allen te Schagen. Door de heeren: C. Ay, D. Bleeker te Schagen; en door de jongens: Kees Tuinman, Kees Tolle, Koen Molenaar, Jan Hoogvorst, Joop Blaauboer, Jan de Raat, Jan Poldermans, Kees Rijkwijk, Kees Wardenaar te Schagen, Cor Bood, Schagerbrug. BENOEMD. De heer I. Roos, voorheen onderwijzer aan de U.L.O.-school,alhier, is benoemd tot Hoofd der U.L.O.-school te Borculo. KERKNIEUWS. Zondagmorgen heeft de Eerw. Cand. Berger in de Geref. Kerk te Oosterend, wegens zijn vertrek naar Den Haag, afscheid genomen van de leden der Geref. Kerk te Oosterend. De heer Berger sprak de gemeente toe naar aanleiding van Jesaja 46 4. Ook des mid dags waren de leden in de gelegenheid Cand. Berger tot afscheid de hand te drukken. Des avonds heeft de Eerw. heer Berger, in het gebouw Fanfare te Den Burg afscheid genomen van de leden der Geref. Kerk te Den Burg. Als aandenken werd aan den heer Berger een drietal boeken aangeboden. MOTOR-ONGEVAL TENGEVOLGE VAN DEN MIST. Zaterdagavond is op den Koogerweg nabij Den Burg tengevolge van den mist een motor ongeval voorgevallen, dat zeer goed afliep, althans de drie hierbij betrokken personen zijn er met enkele ontvellingen afgekomen. Met tamelijk veel vaart reden n.1. twee motor rijwielen toen de mist kwam opzetten den Koogerweg op in de richting De Koog. Op een der motoren bevond zich ook nog een duo-passagier. Het schijnt, dat de jongelui, die niet op Texel woonachtig zijn, niet voldoende bekend waren met den weg; bij „Buitenlust" n.1. bemerkten ze niet den gevaarlijken hoek, die de weg daar maakt, met het gevolg, dat ze tegen elkander botsten en door het ijzeren hek voor de hofstede reden, het hek werd vernield en ook de motoren moest men ter plaatse achterlaten. Verzekering dekt hier de schade. DOOR EEN VRACHTAUTO AANGEREDEJN. Onze plaatsgenoot, de heer C. Koopman, is in Amsterdam, naar men ons mededeelt, terwijl hij met een familielid naar een huis nummer zocht, door een vrachtauto aange reden; de heer Koopman kwam er met enkele lichte verwondingen af, de dame die zich in zijn nabijheid bevond, bekwam een zeer ern stige beenfractuur boven de knie. De Waal. VAN 'T PAARD GEVALLEN. De heer KI. Mantje Cz. kwam dezer dagen, toen hij op een paard wilde springen dat weg liep, te vallen op een paal, zoodat hij inwen dige kneuzingen bekwam, die zich aanvan kelijk zeer ernstig lieten aanzien. Maandag bleek de toestand van den heer M. evenwel aanmerkelijk beter. De Koog. VAN EEN GRAANWAGEN GEVALLEN. De heer W. Bakker uit Ongeren, die bij den heer v. d. Werf alhier behulpzaam was met oogsten, hoorde Zaterdag, toen hij zich op een met graan beladen wagen bevond, het sein niet, dat verder zou worden gereden. Toen de wagen zich daarna in beweging stelde, viel hij op den grond. Hij bleek daarbij een paar ribben te hebben gebroken. Zijn toestand is thans bevredigend. MARKTOVERZICHT. De handel in oude schapen aan de Texel- sche markt was Maandag zeer groot; de prij zen zijn belangrijk beter dan vorig jaar, de prijs bedroeg gemiddeld 18.per stuk, voor betere werd zelfs 20,betaald. Er waren ruim 160 stuks aangevoerd. Ook de lammeren doen betere prijzen, gemiddeld 8 gulden per stuk, enkele partijen brachten 10 op. De koeien zijn eveneens duur, een prima melkkoe werd verkocht voor 200,Nuch tere kalveren doen pl.m. 13,,per stuk fokkalveren ongeveer 30,vette tot 65, Varkens doen op de boerderij 20 tot 20% cent per pond; biggen op de markt gemiddeld 11,per stuk. Een veulen bracht 125,op. De eierenprijs aan de veiling liep een wei nig achteruit. ESPERANTO-EXCURSIE. Op Zondag 6 September zal over Texel een excursie worden gehouden van Esperantisten, buiten Texel woonachtig. KONINGINNEFEEST TE DEN BURG. Reeds om acht uur in den morgen weer klonk vanaf den toren der groote kerk te Den Burg het Wilhelmus, gevolgd door nog eenige Vaderlandsche liederen, uitgevoerd door leden van Texelsch Fanfarencorps. Al spoedig zag men van alle kanten, keurig gekleede kinderen aankomen, getooid met oranje en velen voor zien van vlaggetjes in de nationale kleuren. Geleidelijk brachten autobussen kinderen van andere plaatsen van Texel naar Den Burg, zoodat tegen half twaalf de geheele vischmarkt gevuld was. Om twaalf uur werd eerst een aubade gegeven voor het Raadhuis, waarna de stoet, voorafgegaan door het Texelsch Fan farecorps zich in beweging zette. Het was een zeer lange optocht. Bijna alle Texelsche school kinderen waren aanwezig, zoowel de leerlingen van openbare als van alle bizondere scholen in deze gemeente. Omdat daar zelf feest ge houden wordt, waren de leerlingen van Den Hoorn niet aanwezig, en ook die van De Cock- dorp, en Eierland ontbraken. Na een rondgang door de hoofdstraten van Den Burg arriveerde de stoet op het Sportterrein van de S.V. „Texel", waar de kinderen, onder het vertoo- nen van een poppenkast gelegenheid hadden een boterham te nuttigen. Omstreeks half twee werd met de kinder spelen een aanvang gemaakt: de regeling was uitstekend in orde; men had 't Sportveld in verschillende vakken ingedeeld, zoodat ieder kind direct wist bij welke groep het zich had te voegen, de jeugd werd ruimschoots getrac- teerd; ieder kind ontving een bon voor drie glazen Ranja en een waarde van 9 cent om versnaperingen te koopen. De prijzen werden gewonnen als volgt: Meisjes van 67 jaar. Hardloopen met bal op bordje. le pr. Agatha Witte, 2e pr. Dora van Heer waarden, 3e pr. Annie Vermeulen, 4e pr. Agatha Verberne, 5e pr. Trijntje Helsloot. Blokjes rapen. le pr. Trijntje Helsloot, 2e pr. Hanna Bakker 3e pr. Liesje Westdorp, 4e pr. Agatha Ver berne, 5e pr. Dieuwi Huizinga. Meisjes van 89 jaar. Balspel. le pr. Pietje Bremer, Oosterend, 2e pr. Liesje v. d. Ban, Den Burg, 3e pr. Annie Zijm, Den Burg, 4e pr. Annie de Waard, Oosterend, 5e pr. Tini Dogger, Oosterend. Wasch Ophangen. le pr. Dora van Heerwaarden, 2e pr. Nelly Smit, 3e pr. Annie Zgm, 4e pr. Betsy Boon, 5e pr. Coba Barhorst. Meisjes van 1011 jaar. Hardloopen met hindernissen. le pr. Nelly Dijt, 2e pr. Nelly Logman, 3e pr. Guurtje Bennit, 4e pr. Guurtje de Graaf, 5e pr. Martha Witte. Tonrollen. le pr. Doortje Witte, 2e pr. Guurtje de Graaf, 3e pr. Dirkje Koorn, 4e pr. Truus Witte, 5e pr. Marietje Reij Pd. Meisjes van 1B14 jaar. Ringsteken op fietsen. le pr. Jopie van Maldegem, 2e pr. Barbara Witte, 3e pr. Geertje de Haas, 4e pr. Naatje Witte, 5e pr. Guurtje Schraag. Slofjes loopen. le pr. Stiena Mosk, 2e pr. Alie Tuinder, 3e pr. Geertje de Haas, 4e pr. Tini Kager, 5e pr. Dina Maas. Jongens van 67 jaar. Op reis gaan. le pr. Henk de Lugt, 2e pr„ Charles van der Slikke, 3e pr. Wim Trap, 4e pr. Piet Logman, 5e pr. Louw van Kooten. Eierrapen. le pr. Gerrit Kuiper, 2e pr. Theo v. d. Vis, 3e pr. Piet Reij Pz., 4e pr. Henk v. Heerwaar den, 5e pr. Jan Agter. Jongens van 89 jaar. Hardloopen met hindernissen. le pr. Klaas Dob, 2e pr. M. Boogaard, Oosterend, 3e pr. H. Geertsema, Oudesch., 4e pr. A. de Bliek, 5e pr. G. Verseput. Tonrollen. le pr. Joh. Sikkerlé, 2e pr. Nico Eelman, 3e pr. Kees Zijm JCz., 4e pr. Jan Schagen, 5e pr. A. de Bliek. Jongens van 1011 jaar. Zakloopen. le pr. Cor Schrama, 2e pr. Hans Boswijk, 3e pr. Cor Timmer, Oosterend, 4e pr. Adam Krotje, 5e pr. P. v. d. Slikke, Oosterend. Blaasvechten in cirkel. le pr. P. v. d. Vis, 2e pr. J. v. d. Pijl, 3e pr. H. du Porto, 4e pr. C. Kerkhof, 5e pr. Koning- veld. Jongens van 18H jaar. Zakloopen. le pr. H. Knol, 2e pr. J. Koorn, 3e pr. D. Witte, 4e pr. L. Rijk, 5e pr. Broekman. Ringsteken op fietsen. le pr. Zuidewind, 2e pr. J. Kikkert, 3e pr. Borgman, 4e pr. J. Koorn, 5e pr, J. Rijk. Voor dames volgden nog: le Strijd om den man. le pr. Hiltje Kootstra, 2e pr. Annie Prins, 3e pr. Trijntje Huisman. Kindertvagenraces. le pr. Tini Eelman, 2e pr. Jet Huisman, 3e pr. Hannie Kikkert, 3e pr. Jannie van Heer waarden. De kinderen ontvingen voor prijzen geldbon- nen, de ouderen geldsommen. Des avonds werd nog een concert gegeven door Texelsch Fan farencorps in het Park, dat enorm veel be langstelling trok. De luit. ter zee 2e kl. H. A. V. R. baron van Lawick, aangewezen voor den dienst in Ned. Indië, zal zijn bestemming volgens per nu. „Indrapoera", dat 16 September van Rotterdam zal vertrekken. Luitenant ter zee le kl. J. Tissot van Patot, onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, zal 16 September geplaatst worden in het commande- ment van de marine te Willemsoord. OOST-INDIE. Vergund om naar Nederland terug te kee- ren aan en officier-vlieger der 2e kl. W. Dus- seldorp en aan de off. van den M.S.D. der 2e ki p. e Winter en W. van Leeuwen Herma- nusz.en aan en luit. ter zee der le kl. J. J. van der Have. Overgeplaatst: van Hr. Ms. Sumatra naar de Marinekazerne Oedjong de off. van adm. der 2e kl. S. Groot; van Hr. Ms. Evertsen naar Hr. Ms. Prins van Oranje, de off. van den M.S.D. der le kl. W. van Leeuwen Hkzn.; van Hr. Ms. Prins van Oranje naar Hr. Ms. Sumatra, de off. van den M.S.D. der le kl. C. van der Linden. Geplaatst: aan boord van Hr. Ms. Evertsen, de off. van den M.S.D. der le kl. J. van Rugge. 31 Aug. 1936. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Rock". Aangekomen van Southend met bestem ming Hamburg het Eng. motorjacht „Snowbird". 31 Aug. 1936. Het Eng. motorjacht „Snowbird" is ver trokken naar Hamburg, AMSTERDAM, 31 Aug. Aardappelprijzen. Zeeuwsche bonte en blauwe 3.503.75; Zeeuwsche eigenheimers 2.753; Zeeuwsche bonte en blauwe eigen heimers 3; Zeeuwsche poters 22.50; Noordhollandsche eigenheimers 2.0O3; An' dijker bonte en blauwe 2.503; duinzand aardappelen 33.50, alles per 100 kg. Aanvoer 368,000 kg. AMSTERDAM, 31 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 430 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 0.58 0.64, 2e kwal. 0.480.57, 3e kwal. f 0.42— 0.47 per kg slachtgewicht; 110 melk- en kalf- koeien 170225; 100 vette kalveren: 2e kwal. 0.470.52, 3e kwal. 0.400.46 per kg levend gewicht; 83 nuchtere kalveren 7 —11; 138 schapen 19—27; lammeren 13— 17; vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 0.480.49, zware varkens 0.470.48, vette varkens 0.460.47 per kg slachtge wicht. ALKMAAR, 31 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 79 vette koeien 150235, handel redelgk; 38 kalveren: gras kalveren 2030, vette kalveren 4060, vette kalveren per kg 0.500.70; 50 nuch tere kalveren voor de slacht 616; 248 vette zware varkens per kg 0.410.44, handel redelgk. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Aug. 13,000 kg aardappelen: eigenheimers 1.90, Schotsche muizen 1.30, blauwe eigenheimers 2.10—2.20, bonken 22.20, ronde due 3.30; 2950 stuks bloemkool (le soort) 4.30 ƒ7.60; bloemkool (2e soort) 1.50—2.20; 5000 kg uien: gele nep 3.303.40, gele drie lingen 1.201.30, gele uien 1.301.80; 2500 kg slaboonen 35.90; 330 kg snijboo- nen 35.70; 17,000 kg roode kool 11.40; 400 kg gele kool 1.101.60; 14,000 kg vroege witte kool 11.50; 225 stuks groene kool 2.30. NOORDSCHARWOUDE, 31 Aug. 2900 kg aardappelen: Schotsche muizen 1.20, blauwe eigenheimers 1.601.80, groote 2.10; uien 1.201.40, gele nep 3.103.50,, drielingen 1.201.30; 400 kg zilvernep 2.503.40; 8400 kg gele uien: groote 1.70; 4200 kg spercieboonen 3 6.50; 7200 kg witte kool 0.901; 2400 kg gele kool 1. TEXEL, 31 Aug. 3 koeienf 145200; 6 vette kalveren 30 65; 16 nuchtere kalveren 1016; 163 scha pen 1720; 61 lammeren 79; 7 biggen 9—13; 2 veulens 65—125. Eierenveiling. Aangevoerd 55,242 kippeneieren: 5056 kg 2.70—3.20, 58—62 kg 3.10—3.35, 62—64 kg 3.25—3.40, 66—70 kg 3.50—3.85. PURMEREND, 1 Sept. 1181 kg boter per kg 1.38—1.46; 779 koeien: 365 vette koeien per kg 3462 ct.; 210 gelde koeien 80145; 110 melkkoeien 110 215; 94 stieren per kg 3844 ct.; 5 paar den 60130; 119 vette kalveren per kg 2550 ct.; 260 nuchtere kalveren:: voor de slacht 5—12, voor de fok 1015; 242 vette varkens, voor de slacht per kg 3841 ct.; 35 magere avrkens 1426; 327 biggen 612; 847 schapen 10—22; 54 bokken 3—13; 558 lammeren 59; piepkuikens p. kg 5055 ct. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 3.103.60; eenden eieren per 100 2.25. Stoomv. Maatsch. Nederland. Johan de Witt, 29 Aug. v. Bergen. Simaloer, u„ 28 Aug. v. Suez. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, 28 Aug. te Hamburg. Waterland, t., 29 Aug. v. Las Palmas. Kon. Paketv. Maatschappij. Barentsz, 28 Aug. te Port Natal. Tasman, 29 Aug. v. Singapore. Houtman, 29 Aug. v. Saigon. Rantaupandjang, 28 Aug. v. L. Marqués. Roggeveen, 29 Aug. v. Shanghai. Swartenhondt, 27 Aug. v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, t., 30 Aug. v. Sabang. Blitar, t., pass. 28 Aug. Point de Galle. Dempo, u., pass. 30 Aug. Finisterre. Djambi, t„ 29 Aug. Gibraltar gep. Indrapoera, t„ wordt 1 Aug .te R'dam vers Kedoe, 30 Aug. te R'dam.' Kota Gede, 30 Aug. te R'am. Kota Nopan, u., 30 Aug. Perim. Sibajak, u„ 31 Aug. te Belawan. Slamat, 29 Aug. v. Tanger. WATERVOGELSHELDER II 1—3. V riendschappelij k. Ook de 2e wedstrijd der Vogels op hun nieu we terrein is in een nederlaag geëindigd. Het was het reserve-team der witjakken dat Zon dagmorgen aantoonde, dat den Vogels in den KNVB een zwaren strijd wacht. Willen zij iets in de 4e klasse bereiken, dan moet er meer fighting spirit getoond worden, meer doorzettingsvermogen en meer balbeheer- sching. Vooral aan dit laatste ontbreekt het nog wel eens. Er wordt veel te slordig ge werkt. Dit was het verschil met Helder, dat spelbegrip toonde en in ieder geval beter voelbal speelde. Hierdoor viel het den witjak ken dan ook niet moeilijk een 31 zege te be vechten in dezen wedstrijd, waarvan de Vo gels mogeiyk veel geleerd zullen hebben. Voor de rust, toen Helder den wind in haar voordeel had, wist ze haar meerderheid uit te drukken in een tweetal goals van Vermeu len en H. de Boer en wanneer keeper Blokker en linksback Been niet in zulk een uitnemen- den vorm waren geweest, dan had het wel eens op een zwaardere nederlaag kunnen uit- loopen. Zij waren het, die vooral na de rust hun voorhoede met goede passes aan het werk zetten, maar deze anders vrg gevaar lijke linie wist geen raad met den bal, en hierdoor kwam het, dat ze slechts éénmaal succes kon hebben, toen J. Ewalt al val lend een prachtigen voorzet van Hoogvorst inkopte. De witjakken legden er nu een schepje op, maar door onvoldoende spel van hun buiten spelers vielen er geen doelpunten. Het was was dan ook een tiental minuten voor het einde, dat Kl. Bijl een individueelen door braak met een goed doelpunt bekroond zag. Even later kwam het einde met een 31 zege der Helder-reserves. ZILVEREN BAL-TOURNOOL De uitslagen luiden: S CVVVOC 2—2 (rust 11). Be-QuickHW 33 (rust 21). DFCXerxes 32 (rust 02). FeyenoordLonga 12 (rust 01). i ExcelsiorHeracles 13 (rust 01), SpartaHDVS 20 (rust 1—0). VOC wint na strafschoppen nemen. Be-Quick wint na strafschoppen nemen» HET A.R.O.L.-BEKERTOURNOOL De uitslagen luiden: HBS—AFC 23. DWSZAC 0—1. Blauw Wit HFC 2—2. NACZeeburgia 00. Blauw Wit wint na strafschoppen. Zeeburgia wint na strafschoppen,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11