FOTO-PAGINA HELDERSCHECOURAN1 tzFJOz ..Vd 1~ w. f. s,«..„ Sport eiutsmmen Voetbal Bij het graf van wijlen Z. K H. Prins Hepdrik in de Nieuwe Kerk te Delft werd -faandag door de equipages der instructievaartuigen .Prins Hendrik en „Prinses Juliana" een krans gelegd De feestelijke marsch van de Amster- damsdie Burgerwacht door de Hoofd stad ter gelegenheid van de officiers- beéedigmg op den verjaardag van H. M. de Koningin Mussolini spreekt voor de microtoon van een nieuw type radio-telefoon, welke bij de jongste manoeuvres van het Italiaansche leger gebruikt lijn. Op het Malieveld te den Haag werd Maandag ter gelegenheid van Koninginnedag een parade gehouden, waaraan door de troepen van het garnizoen, alsmede door de landingsdivisie van Hr. Ms. «Hertog Hendrik" werd deelgenomen. Het défilé De opstijging van den ballon „Le Rève in het stadion te Amsterdam tijdens de feestelijkheden op Koninginnedag Een bloemenhulde voor H. M. de Koningin op Haar verjaardag ter gelegenheid van de aubade en het défilé der kinderen, dat Maandag voor de vorstin op het paleis 't Loo plaats had ten groot aantal kinderen bracht Maandag op het paleis 't Loo een aubade aan H. M. de Koningin en détileerde daarna voor de vorstin. Het défilé der kleinen ZWEMJOOL-MIDDAG HZV. De feestmiddag van de Heldersche Zwem- vereeniging, Zaterdag j.1., mag in alle op dichten als zeer geslaagd genoemd worden. Begunstigd door buitengewoon mooi weer is deze middag geworden tot een feest vol vroo- lijkheid en mooie zwempropaganda. Een zeer talrijk publiek volgde van den kant de verschil lende verrichtingen der zwemmers en zwem sters en menig daverende lachsalvo en menig applausje getuige van hun instemming met het gebodene. Het nummer hinderniszwemmen waarbij de deelnemers om te beginnen door een autobinnenband moesten duiken, om ver volgens over en onder een aantal balken door de finish te bereiken, bracht al meteen de stemming er in en het was dan ook een komisch gezicht vooral de minder vluggen hun hindernis te zien nemen. Bij de Dames wist Mevr. Jurg in 30.2 sec. als eerste de finish te bereiken, terwijl Mevr. Hellema en mej. Frijdal twee en drie werden in resp. 33 en 33.2 seconde. De volgorde bg de heeren was le Koning stem 22.2 sec., 2e v. d. Plaat in 23.4 sec. en 3e de Snaaier in 25.2 sec. Het nummer 25 M. zwemmen met drenke ling bracht bij de dames de overwinning voor Mevr. Jurg 35.4 sec., terwijl bg de heeren Vader met den eersten prijs schoot ging 33,3 Seconden. Het volgende nummer „De jacht op de ge loofde jongvrouw verwekte veel hilariteit vooral toen, terwijl de roover met z^n schat den duiktoren opvluchtte een der achtervolgers de arme „juffrouw" een been uittrok. Tenslotte wrd de boosdoener ingerekend en als arrestant naar de kant gebracht, waar na de nu eenbeenige juffrouw weer ran haar bruidegom terug geschonken werd, die haar ondanks haar zwaargehavenden toestand in dank accepteerde. Inmiddels hadden de polo spelers zich in costuum gestoken en ving de v edstrijd aan. Leuke costuums. wij noemen b.v. een visscherman in oliegoed, een kikvorsch en nog vele anderen zagen we er bij en nu e vroolgkheid er eenmaal inzat is het te be grijpen dat ook deze polowedstrijd op een klucht uitliep, vooral toen het monster van Loch Ness er een einde aan maakte, door er met den bal van door te gaan. Het nummer Ballonzwemmen bood een aardigen aanblik en de daaraan meespelende dames hebben wel eer van hun werk gehad. Tenslotte werd deze middag besloten met een nummer schoonspringen waaraan mede werkten: mej. Tholen (kampioene van Neder land), Mej. R.Noguer en de heeren Christ en Boonen. Wie nog niet veel van schoonspringen afwist heeft bij deze demonstratie zijn licht eens even op kunnen steken. De feillooze afwerking en de volkomen lichaamsbeheersching van mej. Tholen en haar sierlijke kunstsprongen brach ten het publiek in verrukking hetgeen ook door de luide Vijvalsbetuigingen wel bleek. Ook het springen der andere demonstranten werd zeer op prijs gesteld en alhoewel het verschil in klasse met mej. Tholen natuurlijk zeer opvallend was, zagen we toch bij de anderen ook verdienstelijk werk. Mej. Noguer kan zeker goed worden als zij begint met haar afzet van de plank te verbeteren, zoodat zij wat hooger opspringt. Bij Boonen en Christ meenden we een gemis aan oefening te be speuren, tenminste wij hebben deze heeren wel eens in beteren vorm gezien. Vooral Boonen scheen wat pech te hebben en miste een paar sprongen volkomen. Al met al een buitengewoon geslaagden middag, waarop HZV met vreugde terug kan zien. DE POLOMIDDAG VAN V.Z,V. Bruinvisschen de eerste en Frissche Morgen de derde prijs. Zondagmiddag organiseerde de Velzer Zwemvereeniging (die pas kampioen van de derde klasse is geworden) een polomiddag, waaraan de polo-teams van de Sportclub F.M. en de Bruinvisschen op uitnoodiging deelnamen. De animo van de zijde der sup porters was niet groot en om de kosten te dekken werd toen besloten om gezamenlijk naar Velzen te gaan. En het is beide clubs best bevallen. Schreven we niet in het voor jaar, dat er zoo'n aangename samenwerking bestaat De acht teams, die uitkwamen, werden in twee tournooien gedeeld. Het eerste bestond uit 2e klassers (V.Z.V., de Zijl, A.Z. 1870 en een Gooi-combinatie) en het tweede uit derde klassers (de Bruinvisschen, de Frissche bor gen, V.Z.V. II en de Ham II). Door loting werd vastgesteld dat VZV n tegen de Ham II moest spelen, zoodat de beide Heldersche clubs helaas reeds dadelijk tegenover elkaar uit moesten komen. In de eerste partij bleek VZV de sterkste. Het spelpeil stond niet hoog, slechts nu en dan een hevige strijd of mooi samenspel. V.Z.V. plaatste zich door de 32 overwin ning, die zij op Ham behaalde, in de winnaars ronde, BruinvisschenSportclub F.M. Als nummer vier van het programma aan gekondigd wordt, fluit scheidsrechter Janus de beide teams te water. Dadelijk na oen aanvang probeert F.M. de leiding te nemen, maar het schot wordt door v. d. Werf gestopt, die den bal door het doelt haalt, wat HZV een doelpunt kost. Dan komt Laddé, de snelle middenachter van dp Bruinvisschen op, sluit zich als vierde man bij de voorhoede aan, maar zijn schot suist langs het doel. Een tweede poging heeft meer succes (11). Tweemaal achtereen zien we dan de F.M.-achterhoede den bal opzwenjmen naar de voorhoede, maar beide keeren wjordt de middenvoor te zwaar gedekt om te kunnen scoren. Laddé krijgt dan de bal en op zijn oude manier (waartegen door het shelle zwemmen weinig te doen is) vergroot hij de score. Het ging zoo snel, dat er eveniets haperde in de F.M.-achterhoede. Niettemin gaat het dan eenigen tijd gelijk op, totdat Laddé tweemaal achtereen los kan komen en eerst zelf doelpunt en daarna de eer aan tim mermans laat. De keeper van de Sportclub valt tegen, na het vele goede werk, wat wij van hem in vorige wedstrijden hebben gezien. Voor deirust probeeren Wildenberg en Stam het nog eens, maar het loopt op niets uit. De tweede helft brengt weinig verandering in de verhouding. Frissche Morgen wat aar zelend, af en toe een poging van de voorhoede om los te komen en de Bruinvisschen hiervan gebruik makend, met als middenachter Laddé, die de voorhoede aan het werk zet. Zeker, Frissche Morgen heeft genoeg kansen gehad, maa r en aan samenspel en aan balcontróle ontbrak wat. Daarbij een keeper die overrom peld wordt met onverwachtsche schoten en de tegenpartij is meester van het veld. Een 72 overwinning bracht de Bruinvis schen in de winnaarsronde tegen V.Z.V, II. Dit was een gelijkopgaande strijd, met hier en daar een overwicht van de Br. Het werd een spannende partij, die eindigde in een 32 over winning van de HZV, waarmee zij den eersten prijs won. F.M. kwam toen nog uit tegen de Ham. Samenspel, balcontróle, alles is beter als tegen de Br. Vooral het samenspel tusschen achter- en voorhoede. Frissche Morgen war overwegend sterker, maar dank zij het goede keeperswerk van de Ham, bleef het bij een 3:1 overwinning daarmee en derden prijs winnend. „F. M." ZWEMTOCHT NAAK TEXEL. Ondanks minder gunstige weersomstandig heden startte Zondag j.1. een zestal zwem mers (ster) voor een tocht naar Texel, t.w. 1 dame en 3 heeren van de zwemclub „Frissche Morgen" en twee vreemdelingen, onder leiding van het „F. M."-lid Dick Geer vliet. Mevr. Smit, de heeren Konijn en Heiligen berg, allen „F. M."-leden wisten met goed gevolg dezen zwaren tocht te volbrengen. Voor haar bijzondere prestatie werd mevr. Smit door badmeester Lerjenaar een bouquet aangeboden namens de Sportclub „F. M." HELDER'S SLECHTE „GENERALE". Als de wedstrijd, welke Helder j.1. Zondag tegen de Black Boys speelde, werkelijk de laatste geweest is, die zij voor de nieuwe com petitie gespeeld heeft, dan kunnen we spre ken van een slechte generale repetitie. Het elftal was n.L geheel uit vorm en verloor van de Sneeker 2e klasser, die ondanks haar over winning geen bijzonderen indruk vermocht achter te laten. De oorzaak van die totale indispositie zal wel gelegen zijn in onvolledig heid en in de weersgesteldheid, die voor voet bal nog wel wat te warm was. In het doel had Kossen een onprettigen middag, daar hij niet al te veel werk kreeg en datgene, waarvoor hij op de proef gesteld werd van lastige kwa liteit was. Het tweede doelpunt was zijn fout, maar daar staat tegenover, dat hij enkele zeer fraaie saves verricht heeft. Hij is wel zeker van zijn plaats. Evenals Burger, die als rechtsback geen 50 was van wat hij anders als links-idem is. Men weet, dat men in hem een zeer goeden linksback heeft. De moeilijk heid is echter, wien men naast hem moet op stellen. Schreuder? O.i. is deze niet rijp voor het eerste, wat vooral opviel nu hg dezen middag rechtshalf moest spelen. Hij presteer de op deze plaats absoluut niets. Ook als rechtsback in de vorige oefenwedstrijden maakte hij geen grooten indruk. De oplossing lijkt ons, dat men maar weer eens een be roep doet op Bodenstaff, van wien we zoo'n idee hebben, dat hij met Burger de onder de huidige omstandigheden beste combinatie zal vormen. De geheele halflinie, zooals die tegen B.B. speelde, dient vervangen te wor den. Kiesewetter en Trap, die niet meespeel den, zijn zeker van hun plaats, doch voor Quant, die blijkbaar al over zijn besten vorm heen is, prefereeren we den jeugdigen Wijker uit het tweede. Ook over de voorhoede valt wel wat te zeg gen Het quintet (v.l.n.r) Marinus-B. de Boer- Kiljan-Boslooper-Godschalk heeft zeker ge faald, hetgeen niet heelemaal aan de halflinie geweten mag worden. Boslooper liet voor de rust enkele aardige dingen zien, doch was daarna „nergens" meer. In den anderen nieu weling, Marinus, hebben we tevergeefs den idealen rechsbuiten gezocht, maar we geven toe, dat men over geen betere beschikt, zoo toe, dat men over geen betere beschikt, zoodat men den ex-Volewycker-man wel zal moeten opstellen. In ieder geval zal het voorhoede- vraagstuk zeker niet gemakkelijk op te los sen zijn, al staat het vast, dat B. de Boer, Kiljan en Godschalk zullen worden opgeno men. Zoo zien we dat twee weken voor de competitie nog al wat onzekerheid over de samensteling bestaat. Met een enkele wijzi ging verdient het elftal, dat kort geleden van HRC won, gekozen te worden. We zullen maar weinig van den mislukten oefenwedstrijd zeggen; o.i. stond zoo vlak oor de competitie een spelersbeschouwing meer in het brandpunt der belangstelling Door een misverstand tusschen de Jong en Burger ontstond het eerste en door een ver keerd „aftimen" van Kossen het tweede Sneeker doelpunt. Rust 0—2 Daarna werd het eerst 0—3 alvorens B. de Boer gelegenheid kieeg uit een penalty 13 te maken. Tot drie maal toe liet de Jong zich op dezelfde een voudige wijze passeeren; slechts 1 kans be nutte de B.B.-midvoor 1—4. Met het eenige 1 werkelijk fraaie doelpunt, dat er gemaakt; door hem gemaakt werd, brachten de „Zwarte Jongens" den stand op 15, waarna Helder den achterstand nog met 2 doelpunten wist in te ioopen. Scheidsrechter Goudswaardt floot de tam- me partij tot ieders genoegen. ALKMAARSCHE BOYS—H.K.C. Zondag heeft HRC met haar 2 hoogste elf- tallen in Alkmaar tegen de Alkmaarsche Bpys gespeeld. Onze plaatsgenooten hebben in beide wedstrijden hun meerderheid ge toond. Het eerste sloeg de Boys verdiend met 53, en het niet minder dan 83 van dé Boys-reserves. Is het tweede weer van plan een groote rol te spelen? DE COMPETITIE. De competitie van den K.N.V.B. zal, voor zoover het de afdeelingen I en II, waarin onzé clubs uitkomen, betreft, eerst op 20 Septem ber aanvangen. TEXEL-NIEUWS. De drie elftallen van Succes hebben zich Zondag in alle opzichten de meerderen getoond van die der Texelsche sportvereeniging. 's Morgens om 10 uur speelde Texel 3 tegen het dede van de Wieringers en verloor maar even met 70. Om 12 uur kwam Texel 2 tegen Succes 2 in 't veld en ook nu weer bleken de gasten do meerderen, althans de voorlinie van Succes 2 was gevaarlijker in den aanval dan die van Texel, ook hadden de Wieringers in dezen wedstrijd Fortuna met zich. Texel 2 verloor met 41. Het eerste elftal kon door verschillende om standigheden geheel niet in de opstelling uit komen als was aangegeven, o.a. speelde H« Ran niet mee en moest Graaf uit de voor linie worden genomen omdat hij voor Dukers de plaats onder den lat moest bezetten; hij bleek voor doelverdediger in zulk een wed strijd evenwel niet geschikt. Toch bleek in deze match dat het spel der Wieringers in de laatste jaren harder vooruitgegaan is dan dat van Texel, herhaaldelijk moest Succes vroe ger in Texel zijn meerdere erkennen, nu wa ren de bezoekers echter over alle liniën ster ker. De Texelsche voorhoede wist zelfs geen enkel doelpunt te maken. De rust kwam reeds met een 30 voorsprong voor Succes; het einde met een 50 overwinning voor dé gasten.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12