FOTO-PAGINA COURANT Sport IVielteiuun M Zwemmen 3tetduUmbfWit Zeekrijgsraad Willemsoord. ArrondissementS' rechtbank te Alkmaar. Haven van Nieuwediep. Een groote menigte was Woensdagmiddag getuige van de aankomst van Prinses Von Lippe-Biesterfefd, de moeder van Prins Bernhard aan het paleis Noordeinde te den Haag. Met enthousiasme nam groote afmetingen aan Charme op de groote dahlia-ten toonstelling in Horticultural Hall te Londen Goede maatjes tijdens de land- en tuinbouwtentoonstelling te Vught De moeder van Prins Bernhard von Lippe-Biesterfekf arriveerde Woensdagmiddag in den Haag. Ten paleize Noordeinde werd zij verwelkomd door H. M. de Koningin en H, K. H. Prinses Jdiana. Op het bordes van het paleis beantwoorden de vorstelijke personen de toejuichingen der menigte. Achter de Prinses, Haar verloofde Prins Bernhard Zitting van Woensdag, 9 September 1936. Eerbaarheids- schenner. De eerste der drie zaken, welke Woensdag middag in Justitia's zetel aan de Buitenhaven behandeld werd, betrof den pijper 2e kl. H. A. K., welke ervan was beschuldigd was open bare schennis der eerbaarheid gepleegd te hebben. Het geval had nogal wat voeten in de aarde, aangezien verdachte een eerst ge geven bekentenis later weer ingetrokken had. De man werd verdedigd door den kapitein der mariniers Roelofsen, welke wegens ge brek aan bewijs vrijspraak verzocht. De Fis caal eischte een geldboete ten bedrage van 20.—. Uitspraak: 15 gulden of 3 dagen. Burger en militair. Nummero twee die verscheen, was de zee milicien der 2e kl. A. v. D., die het bestaan bad niet te voldoen aan een bevel van een ambtenaar met opsporing van strafbare fei ten, in casu het zitten op rijwielen zonder be lastingplaatje, belast. Het was gebeurd op 13 Juni op het Ankerpark. Verd. reed daar met een flink vaartje in de richting Buitenhaven en werd op een gegeven moment aangeroe pen met „Stop... rijksambtenaar... rijwielcon- tróle!" Edoch... v. D. was Oostindisch doof en zette er een extra spurt in, de vertrouweling der Fiscus achter hem. aan Zoo bereikte men de Atjeh-loods. Inmiddels had de ambtenaar ontdekt dat ▼erd. de hand in zijn zak gestoken had en een beweging naar zjjn stuur gemaakt. Wat er op dat stuur gebeurde laat zich raden... Het drama werd voortgezet bjj genoemde loods, alwaar de marineman assistentie ver kreeg in den persoon van een sergeant, die hem vertelde dat het heelemaal niet nood zakelijk was zijn naam aan dezen burger op te geven. Pogingen van bedoelden burger alsnog zjjn zin door te zetten werden verhinderd door de meerdere grootte van beklaagde... Nadat de fiscaal, voor wien de schuld van dezen man vaststaat, een straf van 10, boete had geëischt, vertelt de hardrijder dat hg zich verplicht gevoelde de orders van zijn superieur op te volgen... HJj mocht toch niet weigeren! Uitspraak: 10 gulden of 5 dagen. De schuldenkw\jter. Binnen het halve uur was ook de derde zaak op het tapijt en zagen we H. J. B. zee milicien-stoker 2e kl., die present was in ver band met een beschuldiging van verduiste ring. Het was reeds gebeurd in Februari van dit jaar. P. v. M., een collega van verd., had dezen ongeveer 8 gulden gegeven, teneinde met dit bedrag eenige kleine schulden van hem te voldoen. Door een verkeerden lnner- lijken drang bleef de kwijting evenwel een plan, tenminste goeddeels, want B. stak 4.50 in eigen pocket. De eisch was niet gering: 1 maand gevangenisstraf- Uitspraak: 14 dagen gevangenisstraf on voorwaardelijk. Zitting van Dinsdag 8 Sept. 1936. Het justitie-apparaat werkt weer op de hoogste versnelling, doch geluidversterker dringend noodig. Na ruim twee maanden vacantie, heeft het rechtscollege toga en bef weer omgehangen om de vele wachtende justiabelen te bedui den, dat uitstel geen afstel is geweest. Overigens is de taak der permuskieten er niet gemakkelijker op geworden. Kloppende, zagende en vijlende Rechtspaleisrestaura- teurs, en rammelende ventilatoren, de min of meer verdoffende stem van den overigens nog kwieke president, maken het de persmus kieten op hun afgelegen plaats zeer moeilijk, het verhandelde voor de groene tafel met de vereischte juistheid te kunnen volgen en het is voor zeker wel gewenscht, dat de president in 't vervolg gebruik gaat maken van een megafoon, of, wat nog beter is, 'n microfoon, wordt opgesteld. Niettemin zullen we trachten van hetgeen we zoo nu en dan konden opvangen een dra gelijk verslag te geven en shall we make the best of it. De eerste verdachte dan, die acte de pré- sence gaf op dezen najaars-seizoen openings zitting was De zwerver op de woelige levenszee, Cornelis B., zich noemende auto-expjert en thans gedomicilieerd te Bergen, voorjheen te N. Niedorp en later te Alkmaar, woonachtig. Deze heer stond op 28 Januari aLin het hoekje, waar in de rechtszaal gewoonlijk dé klappen vallen, verdacht van gelden van' ont vangen polissen, die hij als vertegenwoordiger van de Auto-onderlinge had uitgereikt, niet te hebben verantwoord. Mr. Buiskool, van Schagen, was destijds zijn verdediger en deze handige jurist, die de zwartste zondaren zwaar wit zou kurtnen praten, wist te bewerken, dat een reclassee- ringsrapport zou worden uitgebracht. Na schorsing der behandeling werd de zaak dan heden voortgezet, echter zonder mr. Buiskool, die zich vermoedelijk om deugde lijke reden, scheen te hebben teruggetrokken. Thans was het mijnheer Wiggers, de re- classeerings-rechercheur, die de leiding had en verklaarde dat naar zijn psychologisch in zicht de heer B. 'n slappe figuur was, 'n ziel zonder zorg, die ondanks zijn precaire positie, maar raak leefde, overigens 'n vlotte gezel lige kerel, maar geen object voor vruchtdra gende reclasseeringskansen. De officier vermeende dus. bij dezen voor B. nadeeligen stand der partij, bij zijn eisch: 3 maanden in retraite, te moeten persisteeren. De auto-expert, wel 'n beetje in z'n wiek geschoten door het ontmoedigende resul taat, wees er op, dat hij nog nimmer onder stand genoot, nu weer 'n beetje in de ver dienste kwam en een voorw. straf verzocht. A.s. week in deze en vele volgende zaken uitspraak. GROOTE WEDSTRIJDEN OP DE WIERINGER WIELERBAAN OP KOMST. Den Pyn en Slaats komen. Naar wij vernemen zullen de sluitingswed strijden der Wieringer Wielerbaan een spe ciaal karakter dragen. Voor het eerst zullen n.L professionals als Pijnenburg en Slaats starten. Zij zullen o.a. een achtervolging rijden met plaatselijke favorieten, indien ait mogelijk blijkt. De nieuwelingen en amateurs zuilen een zeer interessante omnium verrijden. O.a. zullen hierin mede rijden, Derksen, Pronk (Alkmaar), Snijders, Tichelaar (Den Helder), Lont, Kreyger, Hegeman en Baardman (Wie- ringen). De profs, en onafhankelijken zullen uitko men in een sprint-serie, terwijl de koppet- wedstrijd over 60 K.M. de hoofdschotel zal vormen. Naar de momenteele beschikbare gegevens zullen starten: Pijnenburg- Slaats, Van Scliijn- delv. d. Broek, Braspenninkx (den Bras) Dieterman, Pelser-Visser, waarschijnlijk de bekende combinatie KlinkKuiper, terwijl nog onderhandelingen gaande zijn met een be faamd Duitsch koppel. Getracht zal worden RauschHürtgen of een dergelijk koppel hier te krijgen. De prestaties van bovengenoemde renners zijn genoegzaam bekend. Deze wedstrijd (de laatste van het seizoen) zal plaats hebben op Zaterdag 19 September a.s. des avonds te half zeven. Dus tijdens de groote Wieringer Landbouwfeesten. Na den wedstrijd groot bal. NI 1)A SENFF VERBETERT HET WERELDRECORD 100 M RUGSLAG, Op den tweeden dag van de internationale zwemwedstrijden te Kopenhagen is onze Olympische kampidene Nida Senff erin ge slaagd het wereldrecord 100 meter rugslag met 1/10 sec. te verbeteren en te brengen op 1 min. 15.7 sec. Het oude record stond even eens op Nederlandschen naam, n.1. op dien van Rie Mastenbroek met 1 min. 15.8 sec. P.V. HOLLANDS NOORDPUNT. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.1. haar derde wedvlucht (oud en jong) van Vilvoorde (België) af, afstand 227 km. De vogels werden om 8.15 uur in vrijheid ge steld, met Z.W. wind. Bij aankomst was de wind West. Doordat de vogels met buiig weer te kampen hadden, kwamen zij niet zoo snel door, zoodat het concours ongeveer 25 minu ten open ston. De eerste duif werd geklokt om 11.56.6 en de 25e om 12.21.29. De prijzen werden behaald door de heeren: C. de Wit 1, 11; J. de Ruiter 2, 10, 12, 15, 18, 23; H. v. d. Giezen 3, 4, 25; F. Minneboo 5, 13, 19; K. Kramer 6, 8; J. Bruin 7; W. de Boer 9, 17, 21, 22; J. Fillerup 14, 14; C. Kos 16; H. v. d. Wal 20. A.s. Zondag wordt gevlogen Neufville. Nader verdient nog vermeld te worden, dat het hokkampioenschap jonge duiven behaald is door en heer H. v. d. Giezen met 373 pun ten. Verder vermelden we de volgende resul taten: G. de Wit 284 punten; H. v. Wal 274 punten; W. de Boer 246 punten; P. Ham 281 punten; J. v. Hoek 143 punten. De ande ren waren beneden de 100 punten. HOLLANDS NOORDPUNT, Zondag j.1. bracht volgens het programma, het concours Vilvoorde 227 K.M. De 102 deelnemende duiven gingen met het convool van den Ned. Bond met Z.W. wind om 8.15 in vrijheid. Bij aankomst, wind West kracht 6. De eerste prjjsvlieger, wederom van den heer Scholten, bereikte om 12.0.3 zijn eigenaar De laatste of 21 ste prijsvlieger 12.17.50 Prijzen en punten werden behaald door F, Scholten 1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 14, 16 en 19 met 68,58 pnt. (voorwaar een schitterende prestatie met 21 vogels). J. Riemers 4, 7, 15, 17 met 54.90 pnt; J. A. F. Brand 9 met 27,L4 pnt; H. Prins, 12 met 29,82 pnt.; J. v. Stein, 13 met 19,56 pnt.; R. F. Mulder, 18 en 20 met 32,24 pnt.; A. Fel- kers 21 met 30.96 pnt. A.s. Zondag Neufvilles. P.D.V. „HET NOORDEN", Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zon dag haar eerste buitenlandsche wedvlucht voor oude en jonge duiven van Duffel af* afstand 208 km. Los 7 u. 55; in concours 198 duiven. De wind was bij loslating Z.W. en bij aankomst W.N.W. De eerste vogel werd geconstateerd om 11 u. 15 m. 36 s., cle 25e om 11 u. 53 mi. 44 s. Onderweg hebben de vogels waarschijnlijk met regen te kampen gehad, vanwege de late komst. De verliezën zijn niet grooter dan anders. De prijzen werden verdiend als volgt: Cup le, 2e, 3e, 23e, 24e; Mensink 4e, 6e, Buis 5e, 8e, 11e 12e, 15e, 19e, 21e; Holtz 7e< 22e; Massee 9e, 13e, 18e; Ariës 10e, 20ej; Limonard 14e, 25e; Wolf 16e; Zwierzycki 17e, Vertrokken naar Kingslynn het Ned. m.s, „Wilhelmina", Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Roek". 8 Sept. *936. Aangekomen van Gooll en vertrokken naar Harlingen de Ned. motorschoener „Bir- mingham".

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12