Stadsnieuws VERLOVINGS PENNING MOJIIMIEIgy, HELDHRSCHE COURANT VAN DONDERDAG ro SEPTEMBER 1936 De Koninklijke familie voor de radio. H.K.H. JULIANA Z.K.H. BERNHARD Het vaandel van de Koningin. ZA&EMN8EUWS Gemeenteraad W@l Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van 20 woningen. Lichi op voor alle voertuigea Donderdag 10 Sept. 19.56 uur Vrijdag 11 19.53 uur Het diploma met aanteekening van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, ver wierf dezer dagen onze plaatsgenoot, de heer S. Reitsma. Het was ons gisteren mogelijk, door even later uit te komen, onze stadsabonné's nog de radio-rede te geven van het Koninklijk gezin. Daar de kranten van de post-abonné's natuur lijk reeds verzonden waren, drukken wij de toe spraken elders in dit blad nogmaals af. DE VERLOVING VAN DE PRINSES. Telegram van gelukwensch. Door de afdeeling Den Helder van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis", werd ter gelegenheid der verloving van H. K. H. Prinses Juliana het volgende telegram ver zonden; „Afdeeling Den Helder Nationalen Bond Het Mobilisatiekruis wenscht Uwe Majesteit, H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins von Lippe Biesterfeld eerbiedig geluk ter gelegenheid verloving en betuigt onwankel bare trouw." GRAFMONUMENT WIJLEN BURGEMEESTER DRIESEN. Naar wij vernemen vindt Maandag, 14 Sep tember a.s. des namiddags 3 uur, op de Alge- meene Begraafplaats, alhier, de overdracht plaats aan de gemeente van het grafmonument van wijlen burgemeester Driessen. Zooals men weet, is het monument bekostigd uit giften van de Heldersche burgerij. TERAARDEBESTELLING H. HOFMAN. Maandag j.1. werd op de begraafplaats te Hellevoetsluis ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van een oud-stadgenoot, den heer H. Hofman, in leven gepensionneerd ge zagvoerder bij de Hydrografie. Behalve de familie, waren op het kerk hof zeer vele vrienden van den overledene aanwezig. Bij de groeve werd het woord gevoerd door den heer Van der Wal, gepen sionneerd schout-bij-nacht, die in een gevoel volle rede den afgestorvene herdacht als iemand, dien hij had leeren kennen en hoog achten als een rechtschapen en flink mensch met een oprecht en vriendelijk karakter en met wien hij, tijdens beider werkkring bij het dienstvak der Hydrografie, hechte vriend schapsbanden had aangeknoopt, welke ook na het eindigen van hun diensttijd niet verbro ken werden en waaraan thans de dood een einde heeft gemaakt. Mede namens den Vorigen chef der af deeling Hydrografie, den gepensionneerden kapitein ter zee Luymes, bracht hij qan den overledene een laatsten groet. De luitenant ter zee Krauss, Commandant van Hr. Ms. opnemingsvaartuig „Hydro- graaf" sprak vervolgens in opdracht van den chef der afdeeling Hydrografie, den schout-bij nacht Hooykaas en namens het personeel van zijn bodem woorden vah dank en waardeering voor hetgeen de heer Hofman als gezagvoer der en als mensch gepresteerd heeft. Per soonlijk had hij den overledene niet gekend, maar naar hetgeen hij van superieuren en ondergeschikten vernomen had, was het een genoegen geweest, met den thans ontslapene samen te werken en om te gaan. Verlof we gens gezinsbezoek was oorzaak dat geen ge volg gegeven kon worden aan het plan om met de „Hydrograaf" naar Hellevoetsluis te komen en met het geheele personeel den oud kapitein op zijn laatsten tocht te vergezellen. Een bloemkrans vertolkte echter hunne ge voelens van hoogachting en vriendschap. De zoon van den overledene herdacht zijn vader met woorden van diep gevoelde erken telijkheid en dankte autoriteiten, familieleden en vrienden voor hunne tegenwoordigheid en voor de tijdens zijn vaders ziekte ondervonden groote belangstelling. De predikant der Ned. Herv. Gemeente te Hellevoetsluis beëindigde de plechtigheid met het bidden van het „Onze Vader". ABONNEMENTSVOORSTELLIN GEN 1936—'37. Evenals vorige jaren heeft de directie van Casino de gelegenheid opengesteld om zich te abonneeren op de goede tooneelstukken, die in den komenden winter in Den Helder gegeven zullen worden. Inderdaad is het in stituut van de abonnementsvoorstellingen een traditie geworden. De praktijk heeft ge leerd, dat het voor de tooneelliefhebbers in een behoefte voorziet. Dezer dagen zijn circulaires betreffende deze abonnementsvoorstellingen in zee gegaan aan hen, die vorig jaar abonné waren. De Casino-directie verzocht ons mede te deelen, dat zij, die de circulaire niet ontvingen, deze alsnog toegezonden krijgen als zij hier even van kennis willen geven. Er zijn twee verschillen inzake de regeling met vorig jaar. Eerstens zijn er dit jaar vijf voorstellingen, voor elk waarvan de abonné 1 betaalt, dus 5.— voor het geheele seizoen (exclusief rechten) en tweedens zullen de voorstellingen niet meer toegankelijk zijn voor niet-abonné's. Wil men dus de goede en goedkoope too- neelvoorstellingen van dit jaar meemaken, dan kan men dat alleen als men zich abon neert, waartoe tot 20 September a.s. de ge legenheid bestaat. Wij brengen a.s. Zaterdag een 40 mm legpenning en een draag-insigne, waar op de eene zijde de beeltenissen van de Verloofden en op de andere zijde een toepasselijke inscriptie is aangebracht. Alléén-verkoop: Firm3 BEEMSTER80ER KEIZERSTRAAT 15-17 UITSLAG .AANBESTEDING. Uitslag der door architect L. Sok te Den Helder gehouden aanbesteding, betreffende verbouw perceelen Koningstraat 61 t m 67 te Den Helder. Massa. C. Th. Kwak, Huisduinen 8688, Gebr. Riemers 9270,—; W. F. Labout 9300,—. Timmer-, metsel-, ijzerwerk: C. Th. Kwak te Huisduinen 6760,—; R. J. E. Bot te Alk maar 7290,—; Fa. Gebr. Riemers 7297,—; W. F. Labout 7390,Reyers Vlaming 7470,—; G. v. d. Wal 7800,—; H. Freeke 7950,L. Plaatsman 7985,R. A. Noppert en G. van Oort 8240,J. Roo- meyer 8300,—; P. Vermeulen W. A. Ran 8390.—; Minneboo Walboom 8675.—; K. Venema 8686.Gebr. Kersbergen 8950,—; P. Boerdijk 8980,—; D. de Graaf te Koegras 9025,N.V. Bouwbedrijf H. Doorn 9500,J. Lugtenburg 9900,J. Modder A. Cuperus 10.400.H. Geer- dink, Usselo gem. Enschede 11271, Timmer-, metsel-, ijzer- en loodgieters- werk: Gebr. Riemers 8357, Glas- en schilderwerk: C. H. Caspers 734,E. Coenen 756,— M. Groenendijk 770,Koning Giersman 775,K. Sennhenn 795,—; E. Molema 970,J. Kraak Zn. 984.30; B. J. M. Slot 1100.—; Gebr. Hoogerduin 1845, Loodgieterswerk en electrische installatie: Fa. Schellinger 959,H. Bak 973,R. J. E. Bot te Alkmaar 1018,—; W. Lammere 1100,J. Snip J. M. Dordtmund 1113,—; C. Buis j 1200,—. Loodgieters- en schilderswerk:C. Th. Kwak, Huisduinen 1928, Alle inschrijvers, waar niet anders ge noemd, woonachtig te Den Helder. TIVOLI EN RIALTO GEVEN EEN „JULIANA-JOURNAAL". Wij vestigen er de aandacht op, dat de jour naals, welke van morgen af in Tivoli en Rialto vertoond zullen worden in het teeken der vorstelijke verloving staan. Polygoon heeft oogenblikkelijk na het bekend worden der heugelijke tijding een journaal samengesteld, dat in vogelvlucht het een en ander laat zien uit het leven van Prin ses Juliana. Eveneens ziet men o.a. de aan komst van Haar en Prins Benno aan het paleis. CURSUS MACHINESCHRIJVEN AAN DE HANDELSSCHOOL. Wij maken belanghebbenden attent op een in dit nummer opgenomen annonce betref fende een cursus Machineschrijven aan de Handelsschool. De lessen worden gegeven gedurende de avonduren en aanmelding hiervoor kan dagelijks geschieden bij den directeur gedurende de schooluren. DE ADVERTENTIE DER SPERWER WINKELS. In ons nummer van gisteren komt een ad vertentie voor der plaatselijke Sperwer zaken; o. a. is hier sprake van een 1/2 ponds bus cacao. Dit is een abuis: bedoeld wordt een 1-ons busje cacao. HENGELSPORTVEREENIGING „DEN HELDER". Op verzoek van deze vereeniging vestigen wij de aandacht op de in dit nummer voorko mende advertentie, waarin zij bijzonderheden bekend maakt van haar propaganda-feest- avond, welke a.s. Zaterdag in Musis Sacrum gehouden wordt. FEDERATIE VAN ARBEIDERS ESPERANTISTEN. Alsnog vestigen wij de aandacht op een advertentie, welke in ons blad van gisteren opgenomen werd, en waarin de Heldersche afdeeling van de Federatie van Arbeiders Es perantisten mededeeling deed van haar plan, om begin October een aanvang te maken met de lessen voor beginnelingen. Voor adressen en bijzonderheden zie men bedoelde advertentie. THE RAMBLERS IN CASINO. Ter opening van het winterseizoen brengt Casino de gevierde Ramblers naar Den Hel der. „The Ramblers", onder aanvoering van Theo Uden Masman, zijn 't beste van 't beste op het gebied van Show- en dansorchest. Hun vermaardheid is niet alleen bekend in ons land zelf, doch ook wat het buitenland be treft, hebben de Ramblers een groote naam, wat blijkt uit de pers o.a. van de Hamburger Zeitung, welke schrijft: „De toehoorders stor ten van de eene verrassing in de andere". Me- lodymaker (Londen): ...de modernste dans- band van het continent". The Ramblers ste ken met hoofd en schouders boven andere continentale orkesten uit, èn wat betreft stijl èn techniek. The Boswell Sisters schreven: „Wij vinden jullie orkest werkelijk één van de beste waarmee wij werkten." Zaterdag en Zondag geven ztf tot 10 uur eerst een gevarieerd programma van Con cert, Jazz- en Shownummers en daarna wordt dansmuziek gemaakt. Zondagmiddag een „Thé Dansant". Er zal gelegenheid worden gegeven plaatsen en tafels te reserveeren; men zie daarvoor de advertentie van j.1. Woensdag en a.s. Zaterdag. De Adelborsten rukken uit! Model! Stipt in de maat! Terwijl daarbij de staf-muziek Haar tonen hooren laat. Het „Leeuw-bekroonde" vaandel wordt Vol trots omhoog geheven; Het vaandel, dat de Koningin Het corps eens heeft gegeven. De Adelborsten rukken uit! Hoort! hoe de pijpers fluiten! De arbeid ligt dan even stil En ieder gaat naar buiten! De militair maakt halt en front En laat het corps passeeren! Om 't vaandel van de Koningin Model te salueeren! De Adelborsten rukken uit! En vele stad-genooten Ziet men dan voor den officier Beleefd het hoofd ontblooten! Geeft nu daarbij ook verder blijk Van Vaderlandschen zin: En groet vol eerbeid dan de Vaan Van onze Koningin. Philip B. Polak, Fotobureau „Modern", Weststraat. De verloving van de Prinses. Inspectie van de adelborsten tijdens de Parade, gistermorgen gehouden, door den commandant van het Kon. Instituut Kapt. luit. ter izee C. J. baron van Asbeck. FILM BIJ KANNEWASSER. In een der étalages van de firma Kanji e- wasser draait dezer dagen, tot Woensdag a.s. en na 4 uur 's middags tot winkelsluiting, ^en- aardige film. We zien n.1. een voet bal wedstrjjd^ die gespeeld wordt tusschen de joDgens van school 11 en van school 13. 't Is een spannende wedstrijd, zóó heet is de strijd, dat de broek van een der jongens er niet tegen bestand, is. Snel rent de jongen naar huis en zijn lijve grootmoeder naait de scheur in den pantalon, waarop de jongen weer naar het voetbalveld snelt, waar hij juist op tijd terug is om zijn club aan de overwinning te helpen. Die over winning dankt de school aan „Carp". «Jat is het merk van het garen waarmede de brijek gerepareerd werd. Dat is bovendien de moraal van deze film: huismoeders, gebruikt Carjp's garen, ijzersterk en van Nederlandjch fabrikaat. I Het filmpje trekt, zooals gemakkelijk te begrijpen is, zeer vele toeschouwers! Recensies over nieuwe zaken worden alleen op verzoek van den betrokken winkelier gemaakt. HET „TUINHUIS" IN DE EMMASTRAAT. Gisterenmiddag heeft de heer C. Koopman in het perceel Emmastraat 103, naast zijn bloemenmagazijn, geopend een zaak, welke de klankvolle benaming verkreeg van „Tuin huis". Wij hebben er een kijkje genomen en in derdaad is deze naam ad rem. Het is ondoenlijk op deze plaats ook maar een bescheiden poging te ondernemen eenigs-' zins volledig een opsomming te geven Van wat men zich hier kan aanschaffen, Daar zijn bijvoorbeeld voor uw tuin cojrr^, plete ameublementen, gereedschappen, kurjsfy. mest en rietmatten. Voorts een groote (jofco lectie cactussen en natuurlijk met alle daar-* bij behoorende aparaten als schaaltjes, stan daardjes en steentjes. En tenslotte kan de liefhebber in den ver volge bij den heer Koopman zijn raffia aan- koopen, bladaarde en tal van andere zaken, als aquariums, vogelkooien en wat dies meer zij. De winkel ziet er aardig uit en de eigenaar1 is er in geslaagd van de vele artikelen éeik aardig geheel te maken. Hetgeen geen ge-' makkelijke taak was. Vermelden wij tenslotte, dat als openings reclame tot en met a.s. Zaterdag aan ieder, die voor minstens 75 cent waarde besteedt,.; een rozen- of snoeischaar cadeau gegeven wordt. OPENING EN INGEBRUIKNAME VAN HET VEILINGGEBOUW „De KEIZER". Toen we gisterenmorgen het vroegere pak huis van de fa. Korver aan het einde van de Keizerstraat binnenstapten, was reeds een belangrijk aantal kooplustigen aanwezig om voor de eerste maal te profiteeren vah de< gelegenheid om goedkoop het een of ander op den kop te tikken, zooals het in vaktermen' luidt. Op een groot bord, dat aan den gevel ia, bevestigd, staat te lezen, dat hier het yei- ling-gebouw „De Keizer" gevestigd is. En Ide' heele entrée doet ook direct aan een dus danig gebouw denken, want langs de wanden staat een groote voorraad oude en nieuwe artikelen in bonte verscheidenheid opge steld. In het midden staat een tafel, waar aan de heer Biersteker ten overstaan van wien de verkooping zal plaats hebben, en een van de beide firmanten, de heer Cohen hebben plaats genomen, terwijl daarachter^ rustig het binnenkomen van de kooplustigen gadeslaande, de heer De Groot staat, de man,1 die dit jaar zijn 10-jarig afslagers-jubileum zal herdenken. Klokslag 10 uur verheft de heer Cohen zich van zijn plaats, óm bij de eerste veilihg, die hier gehouden wordt, eenige woorden tot de aanwezigen te v richten. De heer Cohen begint met allen har telijk welkom te heeten. 't Is, zoo zegT hij, wel geen gewoonte om op een veiling op dus danige wijze het woord te voeren, maar het ligt spr. op het hart om bij de opening van' dit gebouw iets te zeggen. Het is buitengewoon prettig om zoovelen aanwezig te zien. Het doel is om door mid del van dit veilingsgebouw het publiek in staat te stellen op goedkoope wijze, zoowel oude als nieuwe artikelen te bemachtigen. De heer Cohen spreekt de hoop uit, dat het publiek aan een vlotte verkooping zal mee helpen, waarna hij het veilingsgebouw voor geopend heet. Direct hierop somt de heer Biersteker de verkoopsvoorvaarden op en wordt een aan vang gemaakt met de veiling. FALCON REGENJASSEN GERARD WORM KEIZERSTRAAT Op Dinsdag, 15 September 1936, des n.m. 8 uur, komt ten Raadhuize de Raad dezer gemeente In openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: Notulen. Vaststelling der notulen van de vergade ringen van 16 April en 9 Juni 1936. Mededeelingen. Ingekomen stukken. a. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het besluit van 21 Juli j.1., tot vaststel ling van de achtergevelrooilijn van perceel Keizerstraat 68. b. Resolutie in zake gewijzigde steunrege ling, welke resolutie op het buitengewoon con gres van de Nederlandsche Vakcentrale met algemeene stemmen werd aanvaard. c. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten op het besluit van 9 Juni j.1. betreffende ver huur van het gebouw van de Hoogere Han delsschool voor het jaar 1935. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). d. Verzoek van Y. Grimijser en A. Volker om kwijtschelding van de opgelegde boete we gens het niet tijdig voltooien van het bouw plan Duynwijck (plan 49 woningen aan en nabij de Badhuisstraat). (Voorgesteld wordt dit stuk in handen te stellen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies). ,o Gemeente-rekening. o -Algemeen Rapport van de Raadscommissie Voor het instellen van een onderzoek naar de ingezonden balansen en verlies- en winst rekeningen van de onderscheidene gemeente bedrijven over het jaar 1935, alsmede naar de ingezonden Rekening en Verantwoording dezer Gemeente, eveneens over het jaar 1935, met voorstel tot voorloopige vaststelling van het bedrag der baten en lasten, resp. Inkomsten en Uitgaven van ondervermelde takken van dienst, als volgt: 1. de balans met verlies- en winstrekening van het Electriciteitsbedrijf. *t Gewone Dienst. Baten 455.837.22 Lasten 334.365.33 Batig saldo 121.471.89 Kapitaaldiens t. Inkomsten 123.659.38 Uitgaven 133.754.13 Nadeelig saldo 10.094.75 de balans met verlies- en winstrekening van het Grondbedrijf. Gewone Dienst. Baten 138.265.47 Lasten 150.834.75 Nadeelig saldo 12.569.28 Kapitaaldiens t. Inkomsten 650.450.11 Uitgaven 449.918.02 Batig saldo 200.532.09 de balans met verlies- en winstrekening van de Gasfabreik. Gewone Dienst. Baten 290.997.31 Lasten 293.633.45 Nadeelig saldo 2.636.14 Kapitaaldiens t. Inkomsten 110.450.05 Uitgaven 142.371.54 Nadeelig saldo 31.921.49 de balans met verlies- en winstrekening van de Waterleiding. Gewone Dienst. Baten 251.998.93 Lasten 220.703.74 Batig saldo 31.295.19 Kapitaaldiens t. Inkomsten 110.012.28 Uitgaven 123.415.03 Nadig saldo 13.402.75 de balans met verlies- en winstrekening van de Gemeentereiniging. Gewone Dienst. Baten f 20.153.52 Lasten 151.857.34 Nadeelig saldo 131.703.82 Kapitaaldiens t. Inkomsten 51.234.94 Uitgaven 62.688.45 Nadeelig saldo 11.453.51 de balans met verlies- en winstrekening van de Zweminrichting. Gewone Dienst. Baten 2.700.05 Lasten 5.027.20 Nadeelig saldo i 2.327.15 Ons lawaaiïg-instinct. Het geeft niets, of wij het ontkennen: de laawaaiïgheid is ons aangeboren. Al wat leeft, wil laten hóóren dat het leeft. Het is geen toeval, dat leven en lawaai synoniemen zijn. Bij onze geboorte zijn wij al lawaai-fanatici. Wij vervullen heele stadswijken van ons klagelijk gekipt. Oudere lieden hebben daarvoor een onbe grijpelijk geduld en de goedige veront schuldiging, dat onze longen er sterk van worden. Een doekje voor het bloeden, want wie had ons op dien leeftijd tot zwij gen kunnen brengen? 9 Zoodra onze longen sterk genoeg ge worden zijn, en onze keel heesch, worden wij overigens vanzelf verstandiger en be waren onze stem voor dringende gevallen. Helaas, men kan zijn natuur niet blijvend onderdrukken. Er komt een leeftijd, waar op ieder mensch compensatie zoekt voor het gemis, waartoe de tyran, die Bescha ving heet, hem veroordeelde. De krijtende baby komt dan weer boven in versterkten vorm. Hij toetert, hij claxont, hij knalpot, hij smijt met deuren om met broodkar- deksel, hij drumt of saxophoont, hij snauwt, bekt hf, hij „laat de klokken luiden" en „is niet bang", hij „gaat naar Rome" of „nog lange niet naar huis", of wel naar de kermis, waar hij in de vroo- lijke keuken de scherven kan maken, die hem in zijn jeugd uren van eenzame op sluiting hebben gekost. En ten tweede male komt hij in botsing met den Tyran, die nu probeert met fnui kende anti-lawaaicampagnes hem te tem men, hem beschaamd te maken. Zoo ontstaat er een interessante strijd, tusschen ons betere willen en ons slechtere kunnen. De strijd is tegenwoordig overal in vollen gang. Men meet de decibels, ver oorzaakt door het piepen van trams in rails, tot dusver helaas zonder de rails met fluweel of rubber te voeren, ligt op de loer om loeiende radio-apparaten te be trappen en bestraft burengerucht; hinder wetten waken over onze zenuwen, en wee dengeen die op straat met een vroolijk lied ons humeur mocht bederven. Maar het krachtigste treedt nog het Gemeentebestuur van Amsterdam op. Ru moerige bewoners worden daar eenvoudig geïnterneerd in de stadswijk Asterdorp, die met muren en poorten is afgesloten van de fatsoenlijke burgerij. Uitgeatooten uit de gemeenschap, afgezonderd in een milieu waar overdadig lawaai geen kwaad kan stichten, worden er rumoerige ele menten van Amsterdam door rechterlijk vonnis gedwongen hun verdere levens dagen in een soort strafkolonie te slijten, waar er zorgvuldig voor is gewaakt, dat niet twee families denzelfden ingang heb ben, zoodat de lastposten elkaar niet kun nen bijten. De bouw is zoo, dat ze elkaar zelfs niet uit hun vensters kunnen zien. De vensters zijn van onbreekbaar glas men moet met zulke barbaren maar weten om te gaan! en de deuren zijn beschil derd met onafkrabbare verf.. De meubels (van staal) zijn aan den vloer vastgeklon ken en de beambten van den Gemeente lijken Reinigingsdienst loopen met de sleu tels van de huizen in hun zak en mogen ze tweemaal per week binnengaan, om ze te desinfecteeren Tot dusver wonen er 333 families op dit Amesterdamsche Duivels eiland. Ze worden er niet als gevangenen behandeld, dat niet, waar wel als gekken, die men opsluit op een plaats waar ze geen kwaad kunnen aanrichten. Dat zijn geen halve maatregelen maar de „Innsbrucker Nachrichten, waar aan we dit nieuws ontleenen, vertelt dit allemaal zonder blikken en blozen, en waarom zou het blad er om jokken? We hebben burgemeester De Vlugt gevraagt, waar het Asterdorp eigenlijk ligt. Hij zei dat hij er nog nooit van gehoord had, en dat is kinderachtig, want nu hééft Am sterdam eens een prachtinstelling en nu houdt de burgemeester zich van den domme... miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiii iflXUXIIMHIMIIIMMM Kapitaaldiens t. Inkomsten 33.985.38 Uitgaven 33.478.52 Batig saldo 506.86 7. de balans met verlies- en winstrekening van de Centrale Boekhouding. Gewone Dienst. Baten 92.857.22 Lasten 92.857.22 Batig/Nadeelig saldo nihil Kapitaaldiens t. Inkomsten nihil Uitgaven nihil Batig/Nadeelig saldo nihil 8. het overzicht der Ontvangsten en Uit gaven van den Dienst v. Gemeentewerkèn. Gewone Dienst. Baten 378.540.62 Lasten 378.540.62 Batig/Nadeelig saldo nihil Kapitaaldienst. Inkomsten nihil Uitgaven hili Batig/Nadeelig saldo nihil Voorts stelt de Commissie voor over te gaan tot voorloopige vaststelling van de In komsten en Uitgaven volgens; e. de Gemeenterekening, dienst 1935, op de onderstaande bedragen: Gewone Dienst. Inkomsten 3.726.669.70 Uitgaven 3.722.745.23 Batig slot 3.924.47 Kapitaaldienst. Inkomsten 2.489.868.43 Uitgaven 2.933.851.46 Nadeelig slot 443.983.03 b. de Rekening en Verantwoording van het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Inkomsten 504.617.29® Uitgaven 504.574.85 Batig slot 42.44® o. de Rekening en Verantwoording van het Algemeen Weeshuis. Inkomsten 9.576.35 Uitgaven 9.529.27 Batig slot 47.08 d. de Rekening en Verantwoording van den Armenraad. Inkomsten 3.644.52 Uitgaven 3.537.11® Batig slot 107.40® e. de Rekening en Verantwoording van de Plantsoenen. Gewone werkzaamheden. Inkomsten 8.289.61 Uitgaven 22.600.05 Nadeelig slot 19.310.44 Buitengewone werkzaamheden. Inkomsten 14.277.02 Uitgaven 14.277.02 Batig/Nadeelig slot nihil Woningwet. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van 20 woningen. Voorstel tot nadere vaststelling van de ach tergevelrooilijn voor perceel Koningstraat 61/67. Voorstel tot nadere vaststelling van de ach tergevelrooilijn voor perceel Keizerstraat 89. Voorstel naar aanleiding van het beroep van J. H. Gorter ten aanzien van de weigering eener vergunning tot het verbouwen van per ceel Parallelweg 1. Landarbelderswet. Voorstel tot het toekennen van een voor schot ingevolge de Landarbeiderswet aan J. Hofstra. Voorstel tot het toekennen van een voor schot ingevolge de Landarbeiderswet aan H. Bruins. Onderwijs. Voorstel tot voortzetting van den gemeen* telijken cursus in Oude Talen. Voorstel tot het huren van een huis voor het Internaat der Zeevaartschool en het ver- leenen van een crediet voor de inrichting daarvan. Voorstel tot het verleenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der Lager Onderwijs wet 1920 voor het aanschaffen van gordijnen voor de Rehobothschool. Voorstel tot het omzetten van de U.L.O.* school in een vierjarigen cursus. Woning School 2. Voorstel tot het verbouwen van de woning van het hoofd van school 2. Reiniging. Voorste' tot het aanschaffen van een tweede transportschip 'voor den reini gingsdienst en uitbreiding van het stort buis (bouw van een tweede ^prthuis). Benoemingen. Voorstel tot het benoemen van G. J. Son* nenberg tot tijdelijk leeraar in de radio-tele* grafie aan den gemeentelijken radio-cursus. Voorstel tot het benoemen van leden dei; Commissies van Bijstand. Tegenwoordige leden zijn: Commissie voor de Gemeentereiniging: C. Bot, K. Hoornsman, C. Steenlage en Th. A. A. Terra; Commissie voor de Publieke Werken en Plantsoenen: W. Kraak, J. B. F. Meijer, J. J, Schoeffelenberger en J. van Zwijndrecht; Commissie voor het Grondbedrijf: W. Kraak, Th. A. A. Terra en P. van den Teer (1 vacature); Commissie voor de Water- en Lichtbedrijvent R. Boogaard, L. F. van Loo, C. Ran en J, van Zwijndrecht; Commissie voor het Onderwijs: Dr. P. Feenstra Kuiper, L. F. van Loo, Mft J. Mulder en J. H. Smith; Commissie voor de Financiën: A. van der Heide, J. B. F. Meijer en Mr. J, Mulder (1 vacature). Begrooting. Voorstel tot het trekken der afdeelingea voor het onderzoek der begrooting voor 1937, Ter inzage. Ter inzage is gelegd de beantwoording van de vragen van den heer A. Uithol in zake het gebruik van olie door den reinigingsdienst. In den loop van het vorig jaar en van dit jaar is een onderzoek ingesteld naar de krotwoningen in deze gemeente. Als gevolg daarvan zijn door den Directeur van Gemeentewerken een aantal wonin gen aangewezen, welke voor onbewoonbaar verklaring in aanmerking komen. Deze woningen zjjn ongeschikt ter bewoning en niet door het aanbrengen van verbeterin gen in bewoonbaren staat te brengen. De Inspecteur van de Volksgezondheid, wiens meening B. en W. hieromtrent gevraagd hebben, kan zich met die aanwijzing ver eenigen. I. de woningen, vermeld in den volgenden staat, onbewoonbaar te verklaren: Gasstraat 30, 32, 34, eig. A. van Pelt ta Amsterdam; Vijzelstraat 11, eig. A. Tielrooij; Vijzelstraat 63, eig. G. M. Moormann; Vijzel straat 65, eig. R. N. van Os; Vijzelstraat 67, eig. C. Dito; Vijzelstraat 69, eig. P. C. Bakker; Californiestraat 49, 51, 53, 57, eig. J. de Graaf; le Vroonstraat 35, 37, 39, eig. H. Zegel] Koningstraat 44, 46, 48, 50, 52, eig. mevr. C, Berg c.s., Den Helder. n. den termijn, waarbinnen de woningen voor zoover bewoond, moeten zjjn ontruimd,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9