Groote Landbouwtentoonstelling. Abonneert II op dit blad *WinteïjaMen nam maat vanaf f 23.50 Dilmimkeïif 3id Zfcfunidt, Th WinUtmanteU noot maat vanaf f 50 Schagen Schagerbrug. Wieringen Schagen HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 15 SEPTEMBER 1936 Schagen viert de vorstelijke verloving. Marktberichten. Vraagt onze pracht staalcollectie tijdig ter inzage! Uw adres voor beslist le klas maatkleding Schitterende staalcollectie Zeer aparte dessins Tot slot sprak de burgemeester nog eenige woorden. Ma het Wilhelmus te hebben gespeeld werd een driewerf hoera op het Oranje-huis aange heven. Een geanimeerde bijeenkomst werd des avonds gehouden in „Concordia", waarbij nog menig dansje werd gedaan. Resumeerene kunnen wij opmerken dat het Wieringer Oranje-feest buiten alle verwach ting is geslaagd. Den oprichters en initiatief nemers een pluim voor hun kunnen in een dergelijk kort tijdsbestek. En over 3 maanden gijn zij wederom paraat... Ook vermelden wij nog dat Zaterdagen ook Zondag muziek van uit den toren te Hippoly- tushoef per electrische radio-versterker van de Radio-Centrale werd uitgezonden en ook zeer in den smaak viel. NEDERLANDSCHE BOND VAN BOERINNEN E.A. PLATTELANDS VROUWEN. Vrijdagavond werd in Hotel De Haan ver gaderd door de afdeeling Wieringen van den Nederlandschen Bond van Boerinnen e.a. Plat telandsvrouwen. Toen de voorzitster, Mevr. BakkerKuut om circa kwart over acht de vergadering opende, waren ruim vijfenzeventig dames aanwezig. Begonnen werd met het oplezen van de notulen. Hierna werden de ingezonden stuk ken behandeld. Als eerste werd opgelezen het bericht, waarin Mevr. de HaanBosker ken nis had gegeven van haar aftreden als voor zitster. Dit aftreden was niet in overeenstem ming met den wensch van het grootste aan tal leden, hetgeen wel bleek uit een lijst, die gecirculeerd had en waarop meer dan hon derd handteekeningen voorkwamen, hetgeen verreweg het grootste aantal van de leden vertegenwoordigde. Er was echter ondertus- schen al een nieuwe voorzitster gekozen en wel Mevr. BakkerKuut. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Er moest een nieuw bestuurslid worden gekozen. De uitslag was als volgt: Mevr. de Haan-Bosker, die als voorzitters en bestuurs lid bedankt had, werd herkozen tot bestuurs lid met 42 stemmen. Na de verkiezing van het nieuwe bestuurs lid volgde de bespreking van het a.s. winter- programma. Voor half October staat op het programma een bezoek van Mevr. Menagé Challa, die een voordrachtavond zal geven. Hierop volgt in November een lezing over ka merplanten, daarna in December een verhan deling over leerbewerking met lichtbeelden en dan tot besluit van 1936 een vroolijke Kerstavond. Op verzoek van de vergadering zullen tevens pogingen worden gedaan, om een handwerk- en een kookcursus tot stand te brengen. Hierna nam de voorzitster weer het woord. Zij leest het verslag van de laatst te Utrecht gehouden algemeene vergadering van den bond. Hierna werd Mevr. DovesMinnes met goedkeuring van alle aanwezigen benoemd tot afgevaardigde van de afd. Wieringen voor üe eerstkomende algemeene vergadering te Arnhem. Volgt sluiting. BENOEMD. Voor de vacante betrekking van controleur yoor de steunverleening hebben zich 23 solli citanten aangemeld. Benoemd werden de heeren M. Bosker Jzn. en D. Oden, beiden alhier. Den Oever. FEESTVREUGDE AAN DEN OEVER. Ook de verloving van H. K. H. Prinses Juliana is aan Den Oever niet ongemerkt voorbijgegaan. Een aantal ingezetenen hebben de hoofden bij elkaar gestoken om j.1. Zater dag de schoolkinderen van het Oostelijk deel van Wieringen een vroolijken middag te be zorgen. Van diverse winkeliers en particulie ren werden giften ingezameld. Tusschen de L. scholen te Den Oever en Oosterland, als mede met de school voor Chr. Nat. Onderwijs werd op sympathieke wijze samengewerkt en aan niet minder dan ruim tweehonderd kinde ren werd een prachtigen middag aangeboden. Op het terrein aan den Gasthuisweg werden de kinderfeesten gevierd en een talrijk publiek was getuige van de diverse wedstrijden. Om streeks half vijf was alles afgeloopen en had den de kleuters zich uitstekend geamuseerd. Een woord van dank aan allen, die dit feest mogelijk hebben gemaakt, is hier zeker op Zijn plaats. Deze feestelijkheden waren nauwelijks ten einde of fanfares schalden door de lucht en kwam de allegorische optocht, door de Oranje- vereeniging te Hippolytushoef georganiseerd, in zicht. Deze keurige stoet, waaraan ook de Harmonievereeniging „Apollo", gezeten op de keurig versierde treiler van den expediteur Poel, medewerkte, hield halt voor het café van den heer Lont, om aldaar eenige oogen- blikken te pauzeeren. Dra was de groote zaal van den heer Lont met feestvierenden gevuld en nadat de „Apollo" eenige marschen te ge- hoore had gebracht, nam de Edelachtbare heer Kolff, Burgemeester dezer gemeente, het Woord en herinerde aan de vroolijke dagen, Öie ons land door de verloving van onze Prinses thans beleeft. Ook sprak de burge meester woorden van hartelijken dank aan het adres van „Apollo" voor haar spontane medewerking aan den heden gehouden op tocht. Met een driewerf hoera op ons vorste lijk huis werd deze korte bijeenkomst gesloten Waarna de keurige stoet zich wederom naar Hippolytushoef begaf. „FLORA" HAALT HAAR SCHADE IN. De harddraverij, die verleden Maandag door het slechte weer niet door kon gaan, is Zon dagmiddag gehouden. Thans was moeder Na tuur ons gunstig gestemd en een talrijk publiek was aan den Gasthuisweg, die tot dit doel was ingericht, op de been. Achttien paar den verschenen aan den start. Deze draverij Van Wieringer boerenpaarden had een vlot Verloop en na afloop bleken de volgenden de gelukkige prijswinnaars: le prijs P. Lont Czn., 2e pr. Jn. Bakker Szn., 3e pr. C. Tijsen Jzn., 4e pr. P. Smit, 5e pr. J. Boet. „Apollo" luisterde deze feestelijkheden we derom op. Al vielen er in den loop van den avond nog enkele druppels, toch kon het vuurwerk, dat Verleden week ook al niet kon doorgaan, thans doorgang vinden. Omstreeks half negen stelde „Apollo" zich in marschcolonne op en, bege leid door een twaalftal fakkeldragers, werd een marsch door Den Oever gemaakt, waarna men zich naar het terrein, alwaar het vuur werk werd afgestoken, begaf. Het vuurwerk, dat als gewoonlijk weer „af" was, bracht een massa volk op de been, hetgeen tot laat in den avond een gezellige drukte aan Den Oever teweeg bracht. KONINGINNEFEEST 1936. Slotvergadering van de Commissie tot het organiseeren van kinderfees ten op Koninginnefeest. Bovengenoemde Commissie hield haar slot en afrekeningsvergadering van het Koningin nefeest 1936 in café Roobol te Schagen. Om 8 uur opende voorzitter, de heer M. F. de Nooij, de vergadering met woorden van welkom tot de aanwezige Commissieleden. Bericht van verhindering was ingekomen van burgemeester J. Cornelissen, van den HoogEerw. Deken G. Kuys en van de heeren D. Brouwer, W. Dekker en C. Schmalz. Ook Ds. Eekema was verhinderd de vergadering bij te wonen. De notulen van de vorige Commissieverga dering, gelezen door den secretaris, den heer J. F. H. Settels, werden onveranderd en onder dank goedgekeurd. Daarna was het woord aan den penning meester voor het geven van een financieel verslag. Het totaal der ontvangsten bedroeg 199,57 en dat der uitgaven 189,87. In kas was een bedrag van 8,70, waarvan nog iets betaald moest worden. De penningmeester merkte op, dat ook het finantieele gedeelte, dezen eersten keer, dat het feest gehouden werd, in dezen omvang en uitgebreidheid, schitterend geslaagd genoemd mag worden. In de commissie belast met het nazien van de rekeningen werden benoemd mej. Struik en de heeren Pilon en M. Krimp. Deze controlecommissie bevond de boeken en bescheiden in orde, waarop onder dankzeg ging aan den penningmeester décharge werd verleend. Uit de vergadering gingen stemmen op om een gelukwensch te zenden aan het verloofde vorstelijke paar. Alvorens hiertoe over te gaan, zag de heer Pilon den naam van de Commissie gaarne veranderd in „Algemeen Permanent Oranje Comité". De heer Settels merkt op, dat de belang rijkheid van het punt te ernstig is om direct een besluit te nemen, Daarvoor is deze ver gadering niet voltallig genoeg. Besloten wordt om op een binnenkort te houden Commissievergadering een beslissing omtrent dit punt te nemen. Een gelukwensch zal verzonden worden, onderteekend door alle commissieleden. Tijdens de nu volgende rondvraag wordt een bijzonder woord van dank gebracht aan de cadeau-gevers Het bestuur deelde nog mede, dat het de bedoeling is voortaan de afrekeningsvergadering van medewerkers (sters) tegelijk te houden. Na bespreking van verschillende weder waardigheden op 31 Augustus volgde sluiting. Des Zaterdagsmiddags circa half vier vond een kinderoptocht plaats van 350 kinderen, van de drie lagere scholen. Reeds om half drie was het een levendige aanblik, die vele jeug digen rijk getooid met Sjerk en Oranje, zich te zien verzamelen op het Torenplein. De com missie tot organiseeren van kinderfeesten had in allerijl een programma in elkander gezet en zoo trok dan de vroolijke kinderschare met al haar geleidsters en geleiders langs Laurie- straat, Laanplein, Stille Laan, Laan tot huize Avondrust onder de vroolijke tonen van het Piet Hein. Voor Huize Avondrust werd halt gehouden, waar de Harmoniekapel een serenade bracht. Voor het Raadhuis waren aanwezig het Da- gelijksch Bestuur van de gemeente Schagen met hunne dames. In een wijden boog werden de kinderen en de vele aanwezigen opgesteld, waarna twee coupletten van het „Wilhelmus" en twee coupletten van „We zullen houden" gezamenlijk ten gehoore werden gebracht. De stoet vervolgde zijn weg langs Noord en Loet tot aan den muziektuin. Aan den ingang hiervan vond een onthaal plaats. Te ruim 8 uur zette het tweede gedeelte van dezen feestdag in. Reeds direct na achten vulde de muziektuin, welke ook thans weer voor Scha gen bewees een zeer gunstige gelegenheid te zijn, zich met zeer velen uit alle lagen der be volking. De Harmonie stelde zich op in de muziektent en weldra klonken enkele vader- landsche liederen. Na dit eerste optreden van de Harmonie gaf de Voorzitter van de commissie, de heer M. F. de Nooy, het woord aan Ds. Eekema. Wanneer twee jonge menschen aldus spr., het samen eens geworden zijn en alzoo vast besloten 't leven in te gaan, elkander steunen, en schragen, zoo kan men zeggen, dat deze gebeurtenis er een is van ontroerende schoon heid. En zoo dan een van die jonge menschen een prinses is, lid van ons Koninklijk Huis, ja onze Kroonprinses en voorbeschikt is eenmaal Koningin van Nederland te zijn, zoo is dit gebeuren nog des te mooier. Reeds enkele jaren leefde ons volk nieuws gierig en in spanning omtrent de toekomst plannen van ons Vorstenhuis omtrent den man die eens Haar gemaal zal zjjn, toen plotseling het verrassende bericht kwam van de ver loving van H. K. H. Prinses Juliana met Z. K. H. Prins Bernhard. Een golf van blijdschap doorstroomde alle lagen van ons volk, zonder onderscheid tot welke kerk of richting men behoorde. Spreker hoopte, dat het een zegen zal zijn voor onze Koningin en Haar Volk, maar bovenal een zegen van rijk geluk voor het jonge paar. God geve het hun. Een hartelijk applaus volgde van de met aandacht luisterenden. Hierna zong het R.K. Parochiaal Zangkoor onder leiding van den heer Jos. Overtoom: 1. het Dominum Salvum fac. 2. O Jezu amor mi 3. Landate Dominum. Inmiddels was ook de Hoog Eerw. Deken Kuijs verschenen, die o.a. zeide: Op dezen avond nu zoo velen van Schagen vereenigd zijn, het heugelijke feit van de ver- loving van onze Prinses met groote blijdschap te gedenken, wil ik aan dit feest een oogenblik met alle ernst en blijheid uit mijn hart deel nemen. Dit heuglijk feit met een blijde toe komst is schitterend na een droevig 1935. Spreker richtte een bede tot God, opdat het tijdperk van het Huis van Oranje nog lang moge voortduren. Zoolang wij nog geregeerd worden zooals door onze Koningin, welke nog steeds de hooge souvereiniteit van een God erkent, had spreker nog geen vrees. Een daverend applaus volgde ook na deze woorden. De Harmoniekapel zette, direct hier na het „Wilhelmus" in. Nog enkele nummers werden ten gehoore gebracht. Als slot stelden allen zich op, zoowel voor als achter de kapel en zoo trok Schagens bevolking door de stra ten luide meezingende de gespeelde liederen, hiermee blij en waardig hun medeleven uitend met de verloving van onze beminnelijke Prinses. GEMEENTERAAD VAN SCHAGEN, gehouden op Vrijdag 11 Sept. 1936. Aanwezig alle leden. De voorzitter acht het een plicht voor den aanvang der besprekingen een kort woord te zeggen naar aanleiding van de gebeurtenis sen, welke dezer dagen in ons Koningshuis plaats vonden. Namens het Gemeentebestuur zullen tele grafische gelukwenschen aan Hare Majesteit de Koningin en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana worden gezonden. Ingekomen stukken. Dankbetuiging N. Hoogschagen, benoeming Havenmeester; Goedkeuring Commissaris Ko ningin betreffende Veldwachtersverordening, idem Ged. Staten aanvaarding 100.onder houd graf, alsmede grondverkoop, zonder be merkingen goedgevonden. Rapporten contröle administratie Gas-, Electricteits-, Grond en Eierveilingbedrijf. Betreffende het Eierveilingbedrijf merkte de heer v. Erp op, een post geleende gel den van den Directeur 300.niet langer te willen bestendigen. Algemeen ook het oordeel van B. en W. Adres afdeeling Schagen Bond van Koffie huishouders betreffende verlaging personeele belasting. Gevraagd werd de personeele belasting der huurwaarde Koffiehuislokalen tot 1/3 te ver minderen; Idem van biljarts te doen verdwijnen of ver minderen. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken in verband met de ongunstige positie van de Gemeente-financiën. Vooral de heer v. Erp bepleit warm de belangen van de Koffiehuishouders. Na een levendige discussie, waarbij de heer Buiskool opmerkt dat indien Schagen volgend jaar eens noodlijdend mocht worden, het dan voor de Koffiehuishouders wel eens eerder slechter dan beter (bij aanneming van het idee van Erp) kon worden, wordt het voorstel van B. en W. zonder h.s. aangenomen. Een wijziging van de verordening op de heffing van staangeld voor motorrijtuigen en idem bereffende heffing leges ter Secretarie, welke beide in hoofdzaak redactiewijzigingen zijn, wordt goedgevonden. Voorstel tot sluiten van een geldleening van 56.823.80. Van 3 bankinstellingen werden aanbiedingen ontvangen. B. en W. stellen voor te besluiten, die van de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. te Schagen, welke de leening wil verstrekken tegen een rentepercentage van 43/8 pari. Provisie Vs met een verbod van conversie gedurende de eerste vijf jaren, terwijl het restant der leening na 35 jaren opeischbaar zal zijn. De heer de Vries ziet bezwaren in deze leening. Na over en weer besprekingen wordt z.h.s. voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 7. Wijziging gemeente begrooting 1936. Goed gevonden. Punt 8. Voorloopige vaststelling van de rekeningen van de takken van dienst en van de gemeente-rekening over 1935. In verband met een vraag van den heer Stam betreffende de levering politiekleeding, gaat de raad in Comité. Na heropening verklaart de heer Stam na de gedane toezeggingen tevreden te zijn. Goed keuring van de rekeningen volgde. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op de heffing en invordering van school geld. B. en W. hadden een uitgebreid prae advies gegeven. Het blijk echter dat een der raadsleden in 't geheel de stukken niet heeft ingezien, terwijl de heeren de Vries en v. Erp en nog anderen aandringen op aanhouden van dit punt. Volgens hen is het te gewichtig om zonder de zaak te beheerschen hun steun te geven. Alhoewel de Voorzitter, zoowel als de Wethouders nog zeer er op aandringen deze zaak te behandelen in verband met de be grooting 1937 en invoering op 1 Jan e.k. wordt hij stemming 83 uitgemaakt tot aan houden. Nog 14 dagen zullen nu de stukken ter visie liggen. Voorstel wijziging Algemeene Politieveror dening wordt z.h.s. goedgekeurd. Voorstel tot verlaging van het bedrag van de zekerheid van den Gemeente Ontvanger. B. en W. stellen voor dit van 12.000 te brengen op 6.000. Gedeputeerde Staten keuren dit goed, mits een verzekering tegen fraude van 6.000 zal zijn gesloten. De ge meente heeft echter een fraude-verzekering tot een bedrag van 25.000. De raad gaat hierover in Comité. Voorstel wordt verder z.h.s. aangenomen. Rondvraag. De heer v. Erp vraagt nu voor de 4e maal wanneer de weg om de Haven wordt ver beterd. Zal gebeuren in het tijdvak van 30 September t.m. 14 Oct. De weg zal worden afgesloten. Door den heer Bijlsma worden inlichtingen gevraagd omtrent de komende verslechterin gen van de steunverleening. Ook de heer Dekker uit zich in dien zin. De voorzitter en de beide Wethouders merken echter op dat waar de conferentie van de groote gemeenten met den Minister te dier zake op niets is uitgeloopen, protesten van de gemeente Schagen wel geen indruk maken zouden. Waar de gemeente Schagen lid is van den Bond van Nederl. gemeente en deze Bond voor allen gezamelijk protesteerde achten B. en W. verdere actie te vergeefsch. Hierna sluiting. DE HARDDRAVERIJ. De harddraverij, die alhier op Dinsdag, 15 September a.s., des namiddags zal worden gehouden, belooft ook dit jaar weer uit nemend te zullen slagen. Er zijn niet minder dan 22 van de beste dravers uit Nederland aangegeven, t.w. Alinda, G. v. d. Oord; IJledizon, dez.; Flora Mc. Elwin, J. M. v. d. Berg; Doorlooper, W. H. Geersen; Vitesse S. W., stal Bakkum; Emile van Bongershof, onbekend; Loblied, B. Kersbergen, Fan Fare, Ph. Knijnenburg; Senator Brewer, dez., Quita, H. Hofland; Pinkerton, dez.; Robert E Lee, J. Korver; Marie P, J. Wagenaar; Fatima, J. Haan; X Smiling, dez.; Our Uhlan B, J. A. Mooy; Navarra, J. Korver; Othella, S. Kuiper; Our Dream, Klaas Wijk; Rose Morgan, dez.; Clara Bascom, K. Nottelman; Noma B., N. J. Silver. Er zal worden gestart achter het lint (systeem Ferree). Maandag j.1. werd alhier de groote Land bouwtentoonstelling gehouden, georganiseerd door de Afdeeling Zijpe e. o. van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw. Hieronder volgt de lijst der bekroningen. (Toelichting: 1. eerste prijs; 2. tweede prijs; 3. derde prijs; e.v. eervolle vermel ding). PAARDEN. le prijs 6 benevens verguld bronzen medaille, 2e prijs 4, 3e prijs 2. Paarden van 4 jaar en ouder (warmbloed). 1. N. Appel, West-Friesche dijk, Schagen (benevens verguld bronzen medaille, uitge loofd door den uitgever van de „Zijper Cou rant"); 2. Wed. H. Polle, Schoorl; 3. Jac. Zwemmer, St. Maartensbrug. 3-jarige paarden (warmbloed). 1. P. J. Vlam, Burgerbrug. 2-jarige paarden (warmbloed). 1. N. Spaans, Barsingerhorn; 2. N. Appel, Schagen; 3. S. Delver, Schagen. 1-jarige paarden (warmbloed). 1. G. Schuijt Kz., St. Maartensbrug; 2. N. Spaans, Barsingerhorn; 3. P. Vries, Schager- brug; e.v. Jb. Schilder, Noord, Schagen. Veulens (warmbloed). 1. S. Knossen, Oudesluis; 2. G. Rademaker, Pettenerkluft; 3. N. Appel, Schagen. 3-jarige paarden (koudbloed). 1. G. H. Geerlings, Anna Paulowna; 2. J, W. Metselaar, Wieringerwaard. 2-jarige paarden (koudbloed). 1. G. H. Geerlings, Anna Paulowna; 2. P. J. Vlam, Burgerbrug. Veulens (koudbloed). 1. G. Schuijt Kz., St. Maartensbrug; 2. L, Visser, Dijkstaal, St. Maarten; 3. J. W. Met selaar, Wieringerwaard. HOORNVEE. le prijs 6, 2e prijs 4, 3e prijs 2. Melkkoeien (afgew.), geregistr. met een be trouwbaren melkstaat, gekalfd hebbende tus schen 1 Jan. en 31 Mei 1936. 1. H. C. Kooy, Harenkarspel; 2. W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3. „Johanna 2"; e.v. A. Francis, Schagen. Melkkoeien (afgewisseld), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1936. 1. N. T. Hopman, Schagerbrug; 2. G. Schuijt Kz., St. Maartensbrug; 3. N. T. Hopman, Schagerbrug. Twinters (geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1936. 1. „Dora 12". 2. W. v. d. Oord, Barsinger horn; e.v. C. N. de Wit, Schagerbrug. Twinters (niet geregistreerd), gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1936. 1. P. S. Eenhoorn, Valkoog; 2. Jn. Brak, Schagerbrug; 3. N. T. Hopman, Schagerbrug. Melkvaarzen (niet geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1936. 1. C. N. de Wit, Stolpen, Schagerbrug; 2. W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3. A. Francis, Nes, Schagen. Melkvaarzen (geregistreerd), gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1936. 1. S. v. d. Wal, Winkel; 2. C. Marees, Scha gen; 3. G. Brak Kz., Schagerbrug; e.v. N. T. Hopman. Pinken (geregistreerd), geb. in 1935. le prijs 52e pr. 3.3e pr. 2. 1. J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 2. „Maartje 14"; 3. W. v. d. Oord, Barsingerhorn; e.v. „Pool 16". Pinken (niet geregistreerd). 1. C. Huibers, Schagen; A. Wit Kz., Schagen; 8. G, Schuijt, Kz., St. Maartensbrug; e.v. P, Zwaan, Schagen; e.v. P. S. Eenhoorn, Valkoog. Stierkalveren (geregistreerd), geboren in '36. 1. J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 2. „Wodan Frans 13"; 3. Francis, Schagen; e.v. A. Brak, Sint Maarten. Kuikalveren, graskalf, (geregistreerd), ge boren in 1936. 1. „Pietertje 22"; 2. A. Brak, Sint Maarten; 3. „Emma 7"; e.v. J. E. J. Kramer, Burger brug. Kuikalveren, graskalf, (niet geregistreerd), geboren in 1936. 1. S. v. d. Wal, Winkel; 2. P. E. Eenhoorn, Valkoog; 3. P. J. Vlam, Burgerbrug; e.v. D. Kant, Schagerbrug. WOLVEE. le prijs 5, 2e prgs 3, 3e prijs 2. 4 Fokschapen (type Texelsch) ingeschreven in een fokregister, geboren in 1935, zichtbaar geworpen hebbende. 1. M. Kant, Weere, Winkel; 2. W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3. S. v. d. Wal, Weere, Winkel. Idem, geb. in 1934 of eerder. 1. M. Kant, Winkel; 2. P. S. Eenhoorn, Valkkoog; 3. A. Brak, St. Maarten. Vier ooilammeren, type Texelsch, ingeschre ven in een fokregister. 1. K. Reijne, Barsingerhorn; 2. A. Brak, St. Maarten; 3. H. van Hoorn, Wieringerwaard. Een ram, geb. in 1934 of eerder (type Tex., ingeschr. in een fokregister). 1. M. Kant, Winkel; 3. Jn. Hoogland, Bur gerbrug. Een ram, geb. in 1935 (type Tex., ingeschr. in een fokregister). 1. H. van Hoorn, Wieringerwaard; 2. W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3. G. Oosterman, St Maartensbrug. Ooi, met hare in 1936 geboren lammeren, waaronder ten minste 1 ramlam, type Tex., ingeschr. in een fokregister. 1. A. Brak. St. Maarten. 3tallen ram-lammeren van één vader, type Tex., ingeschr. in een fokregister. 1. M. Kant, Winkel; 2. KI. Reijne, Barsin- horn; 3. W. v. d. Oord, Barsingerhorn. Tien overhouders, behoorende aan leden van de afdeeling. 1. G. Brak Kz., Schagerbrug; 2. Jb. Eriks, Schagerbrug; 3. Jb. Stammes, Oudesluis. Vier fokschapen, geb. in 1934 (niet ingeschr. in een fokregister en zichtbaar geworpen heb bende). 1. C. Huiberts, Schagen; 2. A. Wit Kz., Schagen; 3. Jb. Eriks, Schagerbrug. Vier ooilammeren, niet ingeschreven in een fokregister. 1. A. Brak, St. Maarten; 2. G. Brak, Scha gerbrug; 3. P. J. Vlam, Burgerbrug. Een ram-lam, geb. in 1935, niet ingeschre ven in een fokregister. 1. A. Wit Kz., Schagen; 2. G. Brak, Scha gerbrug; 3. Wed. H. Polle, Schoorl. PLUIMVEE. (2 hennen en 1 haan), le prijs 2, 2e prijs 1. Leghorns (wit). 1. D. Zeeman Wz., St. Maartensbrug; 2. Jac. Zeeman, St. Maartensbrug; e.v. Jn. Vis ser, St. Maartensbrug en Jb. van Zon, Alk maar. Andere rassen. 1. S. Vasbinder, Alkmaar (goudpel); 2. J. Smit, Spanbroek (zwarte minorca); e.v. De zelfde (zwarte minorca). Andere rassen krielen. 1. Mevr. C. Hoep van Rooij, Winkel; 2. J. Smit, Spanbroek; e.v. Jb. Bood, Schagerbrug en Jb. van Zon, Alkmaar. Eenden (N.-H. Spreeuwkoppen). 1. J. Smit, Spanbroek; 2. Dezelfde. Loopeenden. 1. J. Smit, Spanbroek; 2. Dezelfde; e.v. Jac. Zeeman, St. Maartensbrug. Toornen 14, 16. 1. J. Smit, Spanbroek; 2. A. Korver, Alk maar. KONIJNEN. Vlaamsche reus (wit), ram. 1. Gebr. Visser, St. Pancras; 2. J. v. d. Aak ster, Alkmaar; e.v. Jn. Visser, St. Maartens brug en C. Hoep, Winkel. Vlaamsche reus (wit), voedster. 1. J. v. d. Aakster, Alkmaar; 2. C. Hoep, Winkel. Vlaamsche reus (andere kleur), ram. 1. A. Korver, Alkmaar. Angora, voedster. 1. A. Balk, Alkmaar; 2. W. Poelstra, Alk maar; e.v. Dezelfde. Lotharingers, voedster. 1. Jb. Oostwouder, 't Zand; e.v. D. Sleutel Barsingerhorn en C. Hoep, Winkel. Hollanders, ram. 1. J. Smit, Spanbroek; 2. Dezelfde. Hollanders, voedster. 2 maal 2. J. Smit, Spanbroek. Cohineella, ram. 1. Jb. van Zon, Alkmaar. Andere rassen, voedster. 1. S. Groot, Alkmaar; 2. A. Kiezeling, Scha gen; e.v. S. Groot, Alkmaar. Andere rassen, ram. 1. T. Kalksma, Alkmaar; 2. S. Groot, Alk maar; e.v. J. van Hoorn, Alkmaar. Voedster met jongen. 1 J. Smit, Spanbroek. Nesten jongen. J. Smit, Spanbroek. BLOEMEN en PLANTEN. le prijs 2.2e pr. 1.en 3e pr. 0.50. Voor de mooiste collectie bloemen en plan ten: 2. mevr. A. KiezelingKuis, Schagen. Voor de mooiste collectie cactussen van par ticulieren: 1. mevr. van LoenenKlaus, Scha- gebrug; 2. mevr. A. KiezelingKuis, Schagen. Voor de cactus: 1. mevr. v. d. Werfde Wit, Schagen; 2. P. de Vries Rz., 't Zand; 3. mevr. ZeemanBorst, Schagerbrug. Voor de mooiste plant van particulieren (niet bloeiend): 1. mevr. P. KlokBakker, Scha gerbrug; 2. mevr. M. WartenhorstDoorn, Schagerbrug; 3. mevr. ZeemanBorst, Scha gerbrug. Voor de mooiste collectie snijbloemen van particulieren: 1. mevr. Vriesde Graaf, Scha gerbrug. Ter opluistering: e.v. Cor Boot, Schagerbrug, pronkappelen; e.v. Kruit Co., Schagerbrug, bloemen. De Commissie van uitvoering bestond uit de heeren H. Rezelman, voorzitter; C. van der Sluijs, secr.-penningm.; H. de Graaf, Jn. Ram pen, N. T. Hopman, P. Vries, K. Winkel, P. K. Francis. De keuringscommissies voor de verschillende rubrieken van inzendingen werd gevormd door de volgende personen: Voor de koudbloedpaarden en veulens, de heeren Jn. A. Bakker en B. v. d. Veen te Wie ringerwaard; Arbiter: P. de Boer te Schagen. Voor de warbloedpaarden en veulens, de heeren V. Kaan en D. Stammes te Anna Pau lowna. Voor het hoornvee, de heeren L. de Vries te Alkmaar; Jn. Blaauboer Kz. te Schagen en F. A. F. Groneman te Wieringerwaard. Voor het wolvee, de heeren S. J. Keijzer te Texel; Jn. Sijp te Alkmaar en E. Dz. Govers te Alkmaar. Voor kleinvee en pluimgedierte, de heer J. Hannema te Winkel. Voor bloemen en planten en ter opluistering, de heeren Chr. Speeta en Pilon te Schagen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Mw. E. van 't Riet, uit Naaldwijk; W. Wijnholts en gezin, uit Haar lemmermeer: G. Boontjes en gezin, uit Me- demblik; Mw. E. van Wjjk—Spiegelaar, uit Barsingerhorn; Mw. J. M. Edelman, uit ReeuwijkR. v. d. Wal en gezin, uit Medem- blikMw. Y. J. TamsmaFaber, uit Frane- ker; J. A. Borgdorff, uit Medemblik; M, Steinfort en gezin, uit MedemblikA. v. d. Goot en gezin, uit Medemblik; L. Feikes en gezin, uit Medemblik; J. P. Geers en gezin, uit Medemblik; P. S. Kuilboer en gezin, uit Medemblik; E. v. d. Woude en gezin, uit Me demblik; L. Alberda en gezin, uit Medemblik J Mw. Wed. J. A. Vendel, uit MiddelstumMw, H. A. Kroon, uit Driebergen-RijsenburgC, F. Polet en gezin, uit Anna-PaulownaK. ten Hove, uit KantensE. Stuveling, uit Oldehove Mw. J. Ansink, uit Medemblik; J. Haanstra, uit Weststellingwerf; G, Baron, uit Marum} Mw. H. Visser, uit Wonseradeel; D. Schaats- bergen, uit ZaandamL. Wijbrandi en echtg, uit Medemblik; A. Bogaard, uit Harlingen; H. J. Smit en gezin, uit Medemblik; W. Grven en gezin, uit Steenwijk. Vertrokken: J. Francken, naar Arne- muiden; Mw. J. Smit, naar Uithuizermeeden; L. H. v. Veenendaal en gezin, naar Bemmel{ J. v. d. Einde en gezin, naar Wonseradeel; Mw. M. Lammersen, naar BloemendaalL. J, L. L. de Bakker en echtgen. naar Amsterdam j J. Pranger en gezin, naar SchagenC. van Dijk, naar Medemblik; P. Loosman en gezin, naar Urk. BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning is verleend aan den heer H. Wilms tot het oprichten van een garage aan de Elft, en aan Gebr. C. en H. Boersen tot den bouw van 2 dubbele woonhuizen aan den Slingerweg. KEURING VAN WAREN. Door den Keuringsdienst voor waren wer den in 1935 te Wieringen 2083 monsters ge nomen, t.w. 39 alcoholhoudende dranken, 73 aztfn, 327 brood, 131 cacao etc., 15 ijs, 112 gebak etc., 252 groenten en conserven, 96 jam etc., 43 kaas, 158 koffie, thee etc., 306 meel en grutterswaren, 101 melk, 152 specerijen, 98 spijsoliën etc., 71 suikers etc. 33 visch etc., 15 vleeschwaren en nog eenige andere artikelen. Afgekeurd werden 2 partijen cacao en 12 partijen meel- en grutterswaren. J HENGELAARSVER. „DE BAARS." 1 Zondagmorgen hield de hengelaarsvereeni- ging „de Baars" te Schagen een onderlinge wedstrijd in baarsvisschen aan de Ringsloot bij Groenveld. Deze wedstrijd werd voor 't eerst met een nieuw systeem gehouden n.1. zonder vaste controleurs. De uitslag was: le prijs, grootste baars maat 21.3 cm., de heer M. Roggeveen, 2e pr. N. Kossen 19 st., 3e pr. Jb. Holtz 18 st., 4e pr. C. Grootes 17 st., 5e pr. Fr. Wiechmann 16 st. Totaal werden 247 stuks gevangen. ALKMAAR, 14 Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 82 vette koeien 135225, handel stug; 28 kalveren: gras 2550 en vette 4080, per kg 5080 ct.; 57 nuchtere kalveren (slacht) 616; 4 vette schapen 1524; 355 vette varkens 3740 cent per kg. Handel stug. AMSTERDAM, 14 Sept. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Noordholl. eigenheimers 2.503; Andijker bonte 33.25; Andijker blauwe 2.503; Zeeuwsche blauwe 3.253.50; Zeeuwsche bonte 3.503.75; Zeeuwsche eigenh. 2.75 3; Zeeuwsche poters 22.50; duinzand aardappelen 33.50. Alles per 100 kg. Aanvoer 185,000 kg. AMSTERDAM, 14 Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 423 vette koeien, le kw. 5762 cent, 2e kw. 4655 cent, 3e kw. 3845 cent per kg slachtgew.; 126 melk en kalfkoeien 170225; 120 vette kalveren, 2e kw. 4252 cent en 3e kw. 2440 cent per kg levend gewicht; 87 nuchtere kalveren 7 11.50; 61 schapen 2025; 461 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 4748 cent, zware varkens 4647 cent en vette varkens 4546 cent per kg slachtgewjj 8 paarden 80100. NOORDSCHARWOUDE, 14 Sept. 1650 kg aardappelen: blauwe eigenheimers f 1.902; 6400"kg uien: gele nep 3.904.20, gele drielingen 1.101.20, gele uien 1 1.40, groote 1.70; 4700 kg spercieboonen 3—7.80; 1450 kg roode kool 1; 29,500 kg witte kool 0.80, alles per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Sept. 13,000 kg aardapeplen: bl. eigenheimers 1.802, eigenheimers 1.701.80, souve nir 1.40, blauwe 1.80—2.10; 6800 kg roode kool 1—1.60; 5300 kg gele kool 1—1.10; 73,00 kg vroege witte 7080 cent; 2750 kg slaboonen 36.10; 87 kg snijboonen 4.50; 6700 kg bieten 0.501.10; 2325 kg peen 0.801.40; 14,000 kg uien: gele nep 4 4.50, gele drieling 11.10, gele uien 1.30 1.80, grove 22.20, alles per 100 kg; 5400 stuks bloemkool le s. 6.10—8, 2e s. 2.80— 3.90. TEXEL, 14 Sept. 103 schapen 1519; 116 lammeren 9-# 12; 73 rammen 2550; 2 veulens 7595r 14 biggen 912. Eierveiling. Aangeveord 53,175 eieren: 58—62 kg 3.50 —3.80, 62—64 kg 3 70—3.90, 66—70 kgi 3.95—4.25, 50—56 kg 3.00—3.45, pullen eieren 2.002.30, alles per 100 stuks. PURMEREND, 15 Sept. 1255 kg boter per kg 1.381.45; 683 koeien: 345 vette koeien per kg 3462 cent, 180 gelde koeien 80140, 105 melkkoeien 110215; 53 stieren per kg 3845 cent; 12 paarden 60—130; 107 vette kalveren per kg 3550 cent; 272 nuchtere kalveren: voor de slacht 512, voor de fok 1015; 186 vette varkens, voor de slacht per kg 36-40 centjj 43 magere varkens 1422; 333 biggen 6— 12; 799 schapen 1022; 89 bokken 3—13( 889 lammeren 59; piepkuikens per kg 5055 cent. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 3.754.25; eenden eieren per 100 2.00.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12