Ingezonden ■FOTO-PAGINA HELDERSCHE COURANT Voetbal De Pers over onze voetbalclubs. bekaken *Wanddq\o'it 3 tetduivmbfutit Burgerlijke Stand Wij maken hiermede een begin met een rubriekje, dat wekelijks zal verschijnen, en waarin wij citaten uit andere bladen zullen overnemen uit verslagen van voet balwedstrijden, die door onze clubs hier of elders gespeeld zijn. E.D.O.H.R.C. Wij vangen deze serie aan met een knipsel uit ,,Het Volk" over den wedstrijd: EDO HRC. Het blad schrijft o.m.: „Door beter ploegverband heeft EDO kans gezien het pas gepromoveerde HRC met 31 te verslaan. Indien HRC echter over enkele schutters had beschikt, was EDO waarschijn lijk niet zoo fortuinlijk geweest, aangezien ln de EDO-achterhoede vele fouten werden ge maakt. Bij de bezoekers vielen de spelers Stolk, Dissel en vooral doelman Dijkshoorn op door hun fraai spel." HelderAl kmaar. Van den wedstrijd HelderAlkmaar trof fen we in de ..Alkmaarsche Courant" een vrij uitvoerig verslag aan, waaraan wij ontleenen: Wanneer men alleen zou letten op den uitslag, dan vermoedt men een zeer eenzij- digen wedstrijd, waarin Helder regelmatig sterker geweest zou zijn. Doch niets is min der juist dan dat. Zeker, het Helder-elftal was sterker, en vooral het posittie kiezen van haar voorhoe despelers viel te loven, doch ook de Alk maar-voorhoede heeft menigen aanval op gezet. Echter het afwerken het ditmaal alles te wenschen over. Het Helder-elftal was een fair spelend ftal. waarin geen zwakke plekken waren en eik elftal zeer zeker een woordje zal mee spreken om de bovensta plaats ia ling. Een leeljjke gewoonte vinden wij echter het regelmatig hands maken, wanneer men den bal niet meer kan bemachtigen. ZaandijkSucces. Tenslotte hebben we hier nog een oordeel over Succes, naar aanleiding van haar wed strijd tegen Zaandijk. Het is ontleend aan de „Zaanlander" en luidt als volgt: De eerste competitiewedstrijd voor Zaan dijk is gespeeld en bracht al direct een neder laag. De overwinning, die „Succes" op een volledig Zaandijk elftal behaalde, was volko men verdiend en de doelpunten welke S. scoorde waren van prima gehalte. Een ploeg als „Succes" zal met dit elftal zeer zeker nog menige overwinning behalen. Voorrde S.- voorhoede bestaat uit heel vlugge en bewege lijke spelers, die steeds op het juiste, moment wisten te schieten. De Z.-achterhoede, hoe sterk die ook is, was dezen middag geheel uit vorm en werd totaal overspeeld. SCHAAKCLUB „MORPHY" LUIDT HAAR WINTERWEDSTRIJDEN IN. Slmultaan-séance door den heer Geus. Gisterenavond is in de bovenzaal van het tehuis voor militairen in de Spoorstraat, waar door de schaakclub „Morphy" iedere Woens dag haar schaakavonden worden gehouden, een simultaanpartij, door den welbekenden Helderschen schaakspeler den heer Geus, ge speeld. Niet alleen, dat maar even ruim 30 schakers hun krachten met den heer Geus wilden meten, maar tevens waren er verscheidene be langstellenden, die de diverse partijen wilden volgen. De heer Poortman, de voorzitter, heette ln een kort openingswoord allen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat het voor de spelers een genoegelijken avond zou worden en voor de niet-leden een aansporing om zich als lid op te geven. Voorts bedankt de voorzitter den heer Geus voor zijn bereidwilligheid om de j moeilijke taak van simultaanspeler op zich te Het spel neemt dan een aanvang. Oser de spelwijze kunnen we weinig zeggen. De heer Geus bepaalde zich niet tot een speciale ope ning voor ieder bord, maar opende nu eens de koningsopening, dan weer de dameopening of ook wel de bekende paardopening. Daar er zoovelen gehoor hadden gegeven aan den op roep van „Morphy" om aan dezen simultaan- wedstrijd deel te nemen, nam Dr. Feenstra Kuiper een achttal borden voor zijn rekening, terwijl de heer Geus zich met de resteerende 24 schakers in den strijd begaf. Dat de heer Geus in Den Helder nog steeds een klasse op zichzelf vormt blijkt wel uit den uitslag van dezen strijd. Er werden door hem n.L 21 partijen gewon nen, terwijl slechts 3 spelers kans zagen remise te maken. Geen enkele partij werd dus door hem verloren. En dat dit een buiten gewone prestatie is blijkt wel uit het feit, dat Dr. Feenstra Kuiper, die toch altijd een van de beste spelers van „Morphy" is, van zijn 8 partijen 2 verloor, terwijl 1 remise gemaakt werd. De heer Geus maakte remise tegen Mr. Mul der, den heer Klembloesen en den heer Bijlsma. Dr. Feenstra Kuiper verloor zijn 2 partijen aan de heeren Kwak en Korver, terwijl de heer Valkenier remise maakte. Voor „Morphy" is deze avond in alle opzich ten een geslaagde geweest. Verscheidene nieuwe leden zijn er bij gekomen, zoodat de winterwedstrijden, waarschijnlijk in 4 klassen ieder van 10 spelers, zullen aanvangen. ZESDE JAARLIJKSCHE DUDOK DE WIT HERDEXKIXGS WANDELTOCHT OVER 45 K.M. Deze tocht van Utrecht, via de fraaie Par ken van Kasteel De Haar, naar Breukelen, via Zuilen naar Utrecht, maximum tijd 9 uur, verplichte rust 30 min., om de Officiëele Du- dok de Wit Medaille (het 5e jaar de echt- Zilveren, voor 't zesde jaar Zilver Kroontje op het Lint) zal op Zaterdag 3 en Zondag 4 (Vtfther 1936, van uit Hotel-Café „De Vee stallen", Groeseiaan, Utrecht, plaats vinden. Start 's Zaterdags 2 uur en 's Zondags 10 uur. 12 Extra prijzen voor Groepen, als in cir culaire van vorige jaar genoemd, waaronder weder een „Baron van Zuylen" en „Kees Matthes" Wisselbeker (drie jaar achtereen te verdedigen). Alsmede 2 „Dudok de Wit" taarten van de firma Heek gratis te verloten onder individueele deelnemers en groepen. Zij, .die voor de eerste maal mededoen, kun nen circulaire van 1935 aanvragen, zelfde reglement wordt toegepast. Nieuwe groepen, welke voor de twee wissel bekérs in aanmerking komen, kunnen nog voor de Jaar-gespen en echt zilveren medaille (5de jaar) in aanmerking komen. Inlichtingen bjj het Secretariaat: Utrecht Albr. Thaerlaan 49. H.C.C.-NIEUWS. Voor de stedelijke vlucht van Noyon (Frankrijk), waaraan iedere duivenhouder, welke is georganiseerd, kan deelnemen, ver melden wij, dat hiervoor ook oude duiven kun nen deelnemen. Hiervoor is de inlegprijs 13 cent per vogel plus binnenlandsche vracht. Laat tot slot van dit sportieve gunstige jaar deze vlucht slagen. „ALTIJD VERDER". „Altijd Verder" had bij de wedvlucht van af Neuville (afst. 267 km) 40 duiven in con cours, die om 8 uur werden gelost. De als eerste om 11 u. 31 m. 18 sec. ge constateerde duif had een snelheid van 1249 m per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd om 11 u. 51 m. 56 sec. en vloog 1151 m per minuut. Prijzen behaalden: J. A. Waiboer 1, 5, en 7 (42 punten voor het kampioenschap: W. Blaauboer 2, 3 en 6 40 pnt.; G. de Boe 4 15 pnt.; A. Liefhebber 8 3 pnt. P.V. „HOLLANDS NOORDPUNT". Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zon dag haar op een na laatste vlucht van dit seizoen. Deze vlucht werd begunstigd door goed weer. De strijd om het kampioenschap is nog steesd spannend en is het verschil tus- schen de heeren Riemers en Scholten nog slechts een zevental punten. In concours wa ren 75 vogels, welke om 8.20 uur in vrijheid werden gesteld met Z.O. wind te Mons (Bel gië), afstand 284 km. De eerste vogel werd getoond om 1 uur 29 minuten en maakte een snelheid van 919 me ter per minuut. De prijzen werden verdiend als volgt: J. Riemers le, 3e, 11e, 13e prijs, 56 punten; F. Scholten 2e, 4e, 5e, 8e 9e, 12e, 15e prijs, 59.2 pnt.; A. Felkers 6e, 7e prijs, 33.6 pnt.; R. F. Mulder 10e, 14e prijs, 30.4 pnt.; J. A. F. Brand 11.2 pnt.; H. Prins 1.6 pnt. Zondag a.s. Quievrain België, de laatste vlucht voor het kampioenschap, heeren. P.V. „V.O.I.". Bovengenoemde vereeniging had Zondag een wedvlucht vanaf Mons. In concours wa ren 65 vogels. Los 8 uur 20 met Z.O. wind, bij aankomst N.O. De eerste duif werd gecon stateerd om 1 uur 24 min. 50 sec., de 25e prijsvliegende duif om 2 uur 2 min. 28 sec. De prijzen werden verdiend als volgt: H. v. d. Giessen 1, 3, 24; J. de Ruiter 2, 4, 6, 11, 15, 19, 20; J. Fullerup 5, 8, 12, 17, 18, 22; W. de Boer 7, 9, 10, 16; C. Kos 13; P. Ham; F. Minneboo 21, 25; Hoek 23. Zondag wordt gevlogen van Quévrain. seizoen, zoodat deze feiten niet van doorslag- gevenden aard kunnen zijn. Wat kan dan de reden zijn voor dit besluit door H.R.C. genomen? Elke bezoeker die door deze ongemotiveerde verhooging wegblijft zal door acht anderen moeten worden vervangen om het tekort van dezen eenen te dekken en dat zegt nogal iets Volgens mij is het bestuur hiermede op den verkeerden weg. Moge het H.R.C.-bestuur deze verhooging terugnemen tot heil van de vereeniging. Een trouw H.R.C.-bezoeker. Geachte Redactie. Onder dankzegging voor de inzage van bovenstaand ingezonden stuk, deelen wij den geachten inzender mede, dat deze entréeprijs- verhooging geen willekeurige is, doch is ge nomen na rijp overleg en met goedvinden der algemeene vergadering. O. m. met het oog op den steeds ongunstiger wordenden toestand van het trainersfonds der vereeniging, dat ge deeltelijk in stand gehouden wordt door vrij willige bijdragen, doch welks tekort door de vereeniging moet worden aangevuld. H.R.C.-Bestuur. Verzoeke opname van het volgende, waar voor ik dank zeg. Het verhoogde entréegeld b(j de komende competitiewedstrijden van H.R.C. Met verwondering nam ik kennis van de verhooging van het entréegeld bij de komende wedstrijden. Instede deze te verlagen of op zijn minst genomen te laten zooals ze was. Wat heeft het H.R.C.-bestuur voor motief om tot zooiets over te gaan? Het spelen in de 2e klasse of het krijgen van meerdere uit gaven kunnen in deze toch niet van invloed zijn; de sector waarin gespeeld wordt, ver schilt in afstand toch niets van het vorige PRIJZEN VOOR EIEREN NAAR DUITSCHLAND. De verkoopprijzen voor kipeieren naar Duitschland zijn voor de periode van 22 Sept. ott 25 Sept., vastgesteld op: C-klasse, ge wicht 5253 kg B-klasse, gewicht 57— 58 kg 4.40; S-klasse, gewicht boven 65 kg 4.70, alles p. 100. Toeslag 20 cents per 100. Minimumprijzen voor eendeneieren zijn naar grootte: 2.40, 2.45, 2.55 en 2.60 per 100 st. var» Den Helder van 22 en 23 September. ONDERTROUWD: K. Bakker en N. H. H. de Jager; A. Wessel en V. M. Haust; C. Bot en W. G. Kruk; K. Dobber en A. Breen. BEVALLEN. C. MeijerWefers, d.; A. RuitenRas, d.; J. Dijkstrav. d. Roest, d. Sir Samuel Hoare, de eerste Lord der Engelsche admiraliteit, bij zijn terugkomst te Portsmouth van zijn Inspectiereis op de Middellandsche Zee De Noorsche kolenboot .Si renes" In het dok te Amster dam, waar de sohade, opge- loopen bij de stranding te Callantsoog, opgenomen wordt De spoorbrug te Ravensteln, die niet meer bestand blijkt te zijn tegen Haile Selassle bij zijn aankomst te het huidige snelle en zware treinverkeer, zal door een nieuwe ver- Cenève, In gezelschap van zijn raad- vangen worden gevers .1:* Jeugdige belangstelling voor een verdekt opgesteld mitrailleursnest tijdens de manoeuvres van het veld leger In Noord-Brabant Minister-president dr. H. Colijn woonde Woensdag de groote manoeuvres van het veldleger In Noord-Brabant, bij. Dr. Colijn met de legerautoriteiten Het s.s. .Raymond" in de haven van Ostende, geladen met wapenen, waarschijnlijk bestemd voor de Spaansche regeeringstroepen, is aan gehouden. Het lossen van de lading, die in beslag genomen werd De kruiser .De Ruyter', welke op 3 October door 1^. M. de Koningin officieel In dienst zal worden gesteld, Is thans nagenoeg gereed. De schilders verrichten de laatste werkzaamheden Een overzicht van de landbouw- en veetentoonstelling, welke Woens dag te Alkmaar gehouden werd

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8