Stadsnieuws DE STROOPER. Gemeenteraad Predikbeurten Tweede Blad De wijzigingen in de politieverordening* J. VAN DE WITTE ARMBAND HORLOGE'S Zaterdag 3 October 1936 Uit het politierapport WIJ KOOPEN N.V. W.A.C.O. HOORN DAMES en HEEREN KEIZERSTRAAT 103 FEUILLETON. D O OR PETER BARON. ^an de Techn. Hoogeschool te Delft is ge- maed voor het ingenieurs-examen (scheik. Ingenieur) de heer J. L. Liebert. ned. herv. gemeente. •flrij vestigen de aandacht op een in dit immer opgenomen advertentie, waarin be richt wordt, dat morgenochtend, wegens riekte van Ds. Van de Poel, geen dienst ge houden zal worden. Des avonds zal hiervoor de plaats voorgaan Ds. Enklaar. apotheken. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoortraat. Van Maandag 5 Oct. tot 12 Oct. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door •yV H. Kingma, Kanaalweg. mötteinger avond. I Met verwijzing voor verdere bijzonderheden naar de advertentie in dit blad, kunnen wij nog mededeelen, dat behalve br. Gehring, ook br Geiger van Heilbronn op deze bijeenkomst aanwezig hoopt te zijn. Deze laatste, leeraar aan een ambachtschool, is vele jaren ten nauwste brj den kring van Vater Stanger ver bonden geweest. De samenkomst begint mor genavond om 8.15 uur in het Evangelisatie gebouw, Vijzelstraat. bazar „tesselschade". De wintertijd is in aantocht en met den wintertijd komen de lange avonden. Wat is het niet prettig als 't buiten koud en naar is, de gordijnen te sluiten en genoeglijk bij een gezellig brandend vuur te zitten. Doch dat is niet weggelegd voor iedereen! Er zijn men- schen, die niet voor steun in aanmerking ko men èn toch geen brandstof hebben. Voor zulke dames werkt de vereeniging „Tessel- schade". Sommigen hebben nog een klein inkomen, maar toch geen brandstof, geen kleeding voor den winter en nu probeeren ze, met 't maken van handwerken, nog iets extra te verdienen. Ze zijn te bescheiden om zélf te vragen, doch hopen, dat 't werk hunner han den verkocht zal worden om daardoor nog iets van dat noodige voor den winter te kun nen koopen. Daarom vragen wij, bestuur van Tesselschade, voor hen en noodigen u uit: „Komt U eens kijken op onze bazar, die 6 en 7 Oct. a.s. van 35 u. gehouden zal worden in de bovenzaal van het Mil. Tehuis in de Spoor straat. Er zijn vele mooie dingen aanwezig beschilderd glaswerk, allerlei soorten leerart., babygoed, mooie handwerken, leuke snufjes, die u n i e t in den winkel kunt koopen. En mocht u niets noodig hebben, licht vind u er iets bij voor een verjaardag of de komende St, Niklaas. openbare leeszaal en bibliotheek Gedurende de maand September werd de Leeszaal bezocht door 1283 mannen en 70 vrouwen, totaal 1353 personen. Uitgeleend werden 2097 romans, 1384 kin derboeken en 1192 studieboeken, totaal 4673 banden. Aangekocht werden de navolgende werken: Romans; Anker Larsen, Koning Lear op klompen; Barclay, Guy Mervyn; Baroja, Zalacain de avonturier; Birkner, Het geluk van Gladys Petersen; Daum, Goena Goena; Fangen, De man die de rechtvaardigheid lief had; Kampen, van, Als de geest rijpt; Kipling, Kim; Labberton, Als de windselen breken; Lauesen, M., Nu wachten wij op een schip; Lewis, Kunst en zaken; Sapper, Jim Maitland; Wilder, De hemel mijn beloning; Natonet, Der Schlemihl. Studiewerken: Loens, De wulpen roepen; Viksten, Berenjagers en robbenvangers. Ten geschenke werden ontvangen: Coster, de, Brieven aan Elisa; Ramuz, Menschenliefde; Vring, von der, Der Wettlauf mit der Rose; Borg, Hoe ik om de wereld zwom; Sanders, Handwörterbuch der deut- schen Sprache; Servaas de Bruin, Help U zelf op reis met Deensch-Noorsch. WINNAAR KRUISWOORDRAADSEL. De prijswinnaar van deze week is de heer G. v. d. WAL, le Wilhelminadwarsstraat 6, Den Helder. De oplossing van de kruiswoord-puzzle van de vorige week. Horizontaal: Vikings, gamelan, paniek, raider, M. K. L. (K.L.M.), Uri, Ne, eg, Sneek, te, Urd, kakelen, hor, Norg, norm, Heerde, Smirna (Smyrna), Asie, kaan, zin, belijden, Ede, Ee, maniënte, on, Mas, M. d. s., Simson, Eureka, intrige, proloog, baren, deern, u. a., a. t. Verticaal: kam, Inka, nil, ge, skunk, griel, Aa, min, edel, Ley, A.R., beunhazen, reederijen, perma nent, Groesië, sabelen, Kerstet (Kersten), tor nado, drein, horae, Gré, nik, bassin, lianen, Dnjepr, Nimrod. „TROPENADEL"IN PLAATS VAN „ALLERZIELEN". Zooals bekend is, heeft Casino voor eenige dagen nog doen weten, dat Zondagavond Heyerman's „Allerzielen" vertoond zou wor den. Intusschen is de aankondiging van dit stuk ingetrokken, terwijl daarvoor in de plaats „Tropenadel", het bekende stuk van Henri van Wérmeskerken door het gezelschap de Boer van Rijk gegeven zal worden. Naar wij ver nemen vindt deze programmawijziging plaats op verzoek van de plaatselijke overheid en ver leende de Casino-directie, zij het ten koste van eenige pecunia, direct hiervoor haar medewer king. „TROPENADEL". Esther de BoerVan Rijk. Men schrijft ons: Morgenavond geeft het De BoekVan Rijk ensemble in Casino een vroolijken avond met het opvoeren van Van Wermeskerken's aller geestigste spel van Indië": „Tropenadel". Nie mand minder dan onze meest populaire Esther de BoerVan Rijk speelt er de hoofdrol in, bijgestaan door de dames Corry Korevaar, Fie de Vries de Boer, Hes Rijken van Rijk, de hee- ren Willem van der Veer, Johan Timrot, Ferd. Sterneberg, e.a. Een aanbeveling voor dit echt vroolijke stuk vol verrassingen, lijkt ons, wegens haar overbekendheid verder overbodig. Een tijdige leende de Casino-directie, hoewel haar dit op eenige onkosten kwam te staan, direct hier voor haar medewerking. Die moest verhuizen... Door een bewoner van de Boerhaavestraat werd aangifte gedaan, dat hij een ledige kist van zijn erf vermist. Waar is de autoped? Door een bewoner van de Niasstraat werd aangifte gedaan, dat hij een autoped en drie- wielig kinderfietsje vermist. Vandalisme. Door een bewoner van de Dijkstraat werd aangifte gedaan, dat twee ruiten van een aldaar staand perceel door jongens zijn stuk gegooid. Zóó jong... Door de recherche wordt tegen een drietal jongens procesverbaal opgemaakt ter zake van diefstal van sigaretten en snoeperijen ten nadeele van een winkelier. oud goud enzilvertegen de hoogste waarde. Fa. Beemsterboer. DE STAFMUZIEK NAAR ROTTERDAM. Hedenmorgen vroeg was'het reeds in den omtrek van het station een druk beweeg van geüniformeerde menschen, en dan in het bij zonder van marine-menschen. Hierbij merkten wij op de leden van het staf muziekkorps, die, tegelijk met tal van andere vertegenwoor digers onzer navy, Rotterdam-waarts togen ter opluistering van de plechtigheid van het in dienst stellen van Hr. Ms. „De Ruyter". Als de weersomstandigheden blijven als hedenmorgen half acht, zal deze plechtigheid De Commissaris der Koningin in deze pro vincie heeft het College van B. en W. in ken nis gesteld met de opmerkingen, waartoe de door den Raad vastgestelde Verordening, regelende de rangen enz. politie 1935 den Minister van Binnenlandsche Zaken aanlei ding heeft gegeven. In verband daarmede stellen B. en W. voor de Verordening, rege lende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van de ambtenaren der gemeentepolitie in de gemeente Den Helder te wijzigen: Eischen voor benoembaarheid. 1. Om in vasten dienst te kunnen worden benoemd moet men: a. Nederlander zijn; b. van goed zedelijk gedrag zijn; c. bij een geneeskundig onderzoek, inge steld door den Directeur van den gemeente lijken geneeskundigen- en gezondheidsdienst, dan wel bij een eventueele herkeuring, als be doeld in artikel 6 voor de te vervullen be trekking lichamelijk geschikt bevonden wor den. 2. Qm te kunnen worden benoemd moeten op het tijdstip van indiensttreding de hoofd inspecteur, de inspecteur, de adjunct-inspec teur, de brigadier, de agent en de agent- mecaniciën den leeftijd van 23 jaar bereikt en dien van 40 jaar niet hebben overschreden, terwijl men, om tot schrijver of typist-schrijver in vasten dienst te kunnen worden aangesteld den leeftijd van 18 jaar bereikt en dien van 40 jaar niet overschreden hebben. Bovendien kan worden geëischt, om te wor den benoemd tot: a. hoofdinspecteur, inspecteur of adjunct- inspecteur, het bezit van een eind-diploma H.B.S. met 5-jarigen cursus of een, naar het oordeel van den Burgemeester, daarmede ge lijk te stellen bewys van algemeene ontwikke ling, en van het diploma, afgegeven door den Bond van hoogere politie-ambtenaren in Ne derland of éeri, naar het oordeel van den Bur gemeester, daarmede gelijk te stellen diploma; b. brigadier, het bezit van het diploma met aanteekening, afgegeven door den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, den Roomsch- Katholieken Politiebond „St. Michaël", of den Bond van Christelijke Politie-ambtenaren in Nederland; c. agent, het bezit-van een U.L.O.-diploma, of een daarmede, naar het oordeel van den Burgemeester, gelijk te stellen bewijs van al gemeene ontwikkeling, en van het diploma, afgegeven door één der onder b. genoemde bonden; d. agent-mecaniciën in vasten dienst, het bezit van het diploma, afgegeven door één der onder b. genoemde bonden; e. schrijver, als regel een bewijs, waaruit Vanaf 3 Oct. UITBREIDING DIENST Den Helder—Medemblik—Hoorn- Amsterdam Weekse dagen 5X. Zaterdag 6X, Zondags 4X in beide richtingen. Vraagt gratis dienstwijziging bij onze chauf feurs en ons bijkantoor, Kanaalweg 137, Tel. 773 sijÉPHilP^ De nieuwste modellen steeds voorradig. een algemeene ontwikkeling kan blijken, welke kan worden verkregen op een H.B.S. met 3-jarigen cursus of daaraan gelijkwaardige in richting van onderwijs en voor een benoeming in vasten dienst in den regel bovendien het bezit van het diploma, afgegeven door één der onder b. genoemde bonden. De salarissen. 1. De bezoldiging van de ambtenaren van politie, bedraagt voor: a. den hoofdinspecteur 32003800 p. jaar; b. den inspecteur 26003200 per jaar; c. een adjunct-inspecteur 2200—2600 p. j.; d. een brigadier 17002150 per jaar; e. een agent 14501900 per jaar; f. den agent-mecaniciën 14501900 p. j.; g. den schrijver 14001800 per jaar; h. den typist-schrijver 8001500 per jaar, met dien verstande, dat de bezoldiging van een agent of den agent-mecaniciën gedurende den proeftijd zal bedragen 1350 per jaar. 2. Aan den brigadier, den agent of den agent-mecaniciën wordt voor het bezit van het diploma met aanteekening, afgegeven door één der in het derde lid van artikel 5, onder a, genoemde bonden, een toelage toegekend van 50 per jaar; voor het diploma zonder aanteekening van 25 per jaar, met dien ver stande, dat de toelage voor niet meer dan één diploma toegekend wordt. (Het thans bestaande tweede lid wordt S). b. voor den brigadier, den agent en den agent-mecaniciën 50.per jaar. Vergoeding van overwerk. 1. Voor het tijdelijk verrichten van dienst buiten de vastgestelde diensttijden volgens het reglement voci de ambtenaren der politie in deze gemeente en anders, dan bij wijze van straf vervuld, wordt aan de ambtenaren van politie beneden den rang van adjunct-inspec teur en met uitzondering van hen, die in het bijzonder worden belast met het verrichten van recherchediensten, vergoeding gegeven. Kan deze dienst worden vergoed door aan een amb tenaar een aantal gelijkwaardige uren vrijaf te geven, gelijk aan dat, gedurende hetwelk is overgewerkt, dan kan voor elk uur dat er is overgewerkt, worden uitbetaald: a. voor den brigadier 0.40; b. voor den agent en den agent-mecaniciën 0.25; c. voor den schrijver en den typist-schrijver alleen de verhooging, bedoeld in het tweede lid onder c. 2. Voor zoover aan het bepaalde in het le lid, 2e zinsnede, niet binnen 30 dagen kan wor den voldaan, kan een vergoeding worden toe gekend van: a. voor den brigadier 1.25 per uur; b. voor den agent en den agent-mecaniciën 1.per uur; c. voor den schrijver en den typist-schrij ver: het uurloon (salaris per jaar, gedeeld door het met 50 vermenigvuldigde normale aantal diensturen per week), verhoogd met 25 Voor werk na 10 uur 's avonds en 's nachts wordt dit voor den schrijver en den typist schrijver verhoogd met 50 en voor werk op Zon- en Feestdagen met 100 Aan den agent, die in het bijzonder wordt belast met het verrichten van recherchedien sten, wordt voor het verrichten van dienst buiten den vastgestelden rooster een toelage verleend van 100.per jaar. Geen vergoeding wordt gegeven voor over werk: Zondag 4 October 1936 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraa. Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Wegens ziekte van Ds. v. d. Poel, geen morgendienst, maar avonddienst om 7 uur door Ds. Enklaar. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur Ds. Meijnen. 's Avonds 5.30 uur, Cand. D. Scholten, van Zutphen. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Cand. D. Scholten 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. N. v. d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur, bediening H. Avondm. 's Avonds 5 uur, bediening H. Doop Ds, G. Salomons, van Amsterdam. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgez. Gem. 's Avonds 7 uur. Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, J. Luther Ramp 's Avonds 6 uur, Ds. J. C. Koningsberger, van Amsterdam. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers, 's Morgens 10.30 uur, Evangelisatie samenkomst. 's Avonds 8.15 uur, Möttlinger-avond' Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. a. dat slechts een korte verlenging van den arbeidsduur medebrengt; b. dat wordt vericht in de omstandigheden, bedoeld in art. 217, le lid, der Gemeentewet. 3. Aan een ambtenaar van politie mag in een maand geen meerdere hoeveelheid over werk worden opgedragen, dan krachtens het vorig lid beloond wordt of toepassing van het le lid beloond zou worden met ten hoogste 20 van zyn bezoldiging per maand. Indien buitengewone omstandigheden hiertoe nopen, kan de Commissaris van Politie, met voorken nis van den Burgemeester van deze bepaling afwijken. Vergoeding voor kleeding, rijwie len, enz. 1. De ambtenaren van politie, met uitzon dering van den schrijver en den typist-schrijver, worden, voor zoovèr dat voor de uitoefening van hun dienst noodig is, vanwege de gemeen te en op haar kosten voorzien van de noodige bovenkleeding, wapenen en verdere uitrustings stukken, volgens de voorschriften van den Burgemeester. De brigadiers, agenten en den agent-meca niciën krijgen voorts de beschikking over de noodige dienstrijwielen, terwijl aan den hoofd- Zij drukten elkaar de hand en Jan ging, zonder nog eens om te kijken, de kamer uit, maar Dennis bleef aan de deur even staan. Hij scheen verlegen, wat dan een nieuwe ge- Waarwording bij hem was. De kolonel keek op en ontmoette de blik ken van den jongeren man. Voor dezen eenen keer lag er een bijna vriendelijke uitdrukking op diens cynisch gezicht. „Je hebt een vergissing begaan, George," zei Dennis langzaam. „Je denkt, dat deze ge schiedenis ons tot elkaar zal brengen, maar dat zal ze niet. Integendeel, je hebt iets in ons gewekt, dat tot nu toe gesluimerd heeft. Vóór dezen inval van jou heb ik nooit "-eden ge had, Ralph iets te misgunnen, of het moest Barbara, zijn aardige dochter, zijn. Evenmin hadden hij en Jan een reden om mij te benij den, en bovendien zal Jan zich wel nooit aan h(jd bezondigen." Hij stak een sigaret op en keek, hoe de rook naar boven dreef. „Je bent iets begonnen, wat je niet kunt doorzetten," vervolgde hij. „Ik zal er geen doekjes om winden, je ligt op sterven, en het is maar een kwestie van tijd, dat twee van ons jou volgen. Ik vraag me af: welke twee? En wat zal de overlevende er door bereiken? Een fortuin de gevangenis den strop? Ik zeg je, George, je hebt iemands verlofpas geteekend." Peinzend keek de kolonel hem aan. „Je bent wel sluw, Dennis," zei hij toen; „maar je bent een uitgesproken zwijn. Ik ge loof echter, dat mijn oplossing tóch de beste is." Dennis lachte onverschillig. „Nou geluk ermee dan! Als ik dacht, dat ik iets voor je kon doen, zou ik blijven „Dat hoeft niet. Schiet maar op en kijk een beetje uit je oogen." „Je dienaar!" Dennis knikte bij wijze van afscheid en draaide iemand, dien hij voor den laatsten keer gesproken had, den rug toe. Hij verliet het huis, zonder het gesmoorde geluid uit de kamer, waar zijn. broer zat, nog te hooren. Het was George, die hem trachtte terug te roepen. Voordat Dennis zijn auto bereikt had, was de kolonel dood. VIII. Precies vijf minuten over elf stond een kleine, smoezelige deugniet in wezenlooze verbouwereerdheid voor de in rust verzonken gestalte van inspecteur Keating en super intendant Kaye en krabde teneinde raad zijn hoofd. Inspecteur Keating snurkte met den mond wijd open zangerig in A majeur en trachtte de prestaties van zijn vriend in G mineur te overtreffen. Een oogenblik was de jongen uit het veld geslagen. Hij peinsde over de veiligste ma nier om de slapers te wekken. Toen bukte ty zich en schudde Kaye met behoedzaamheid. De superintendant ging overeind zitten en geeuwde, zich bewust, dat een stuk papier voor zijn neus heen en weer gezwaaid werd, en dat een kleine jongen hem een en ander vertelde op de onlogische manier, die voor kleine jongens kenmerkend is. „Hij zee, asdat de dikke mij twee shilling zou geven, zee-die," lichtte de jongen hem in. Dat was een uitvindsel, waarvan hij de beste verwachtingen had. Toen de detective- sergant Brown van de Squad de boodschap had geschreven, had hij er bij gezegd, dat de man, voor wien ze bestemd was, den brenger waarschijnlijk met een sixpence zou beloonen, maar de jongen had zijn eigen opvattingen over kapitaal en arbeid. Kaye nam het briefje aan en vouwde het open. Er stond met potlood iets bijna onlees baars opgekrabbeld. „Kunt u dadelijk komen?" las hij. „Heb de Chrysler van Dennis Teyst opgespoord voor een huis en kan de Squad niet bereiken. Durf de plaats niet verlaten voor het geval, dat de Teyst's er tusschenuit gaan. Het is aan den Londenschen weg. Deze jongen zal u hier brengen." Kaye deed een paar vragen en de jongen gaf, met een belooning in het vooruitzicht, inlichtingen, die niet al te duidelijk waren. „Ga maar mee," drong hij aan. „Zal ik dien ouden slaapkop een duw geven en hem wak ker maken?" „Dat zou je niet meevallen," zei Kaye va derlijk. „Hij slaapt net, zooals een Waterman vulpen schrijft in alle houdingen." Hij wekte zijn vriend door hem eenvoudig in den neus te knijpen. „Ze zijn Dennis op het spoor," zei hij, ter wijl hij opstond en Keating bromde: „Zoo? Ik dacht anders, dat ze met vacan- tie waren. Waar hangt hij uit?" „Zijn wagen staat voor een huis op den Londenschen weg." „Hoelang?" „Het huis staat er waarschijnlijk al twintig jaren," antwoordde Kaye geduldig. „Maar ik weet niet, of de auto daar al twintig minuten of twintig seconden heeft gestaan. We zullen eens gaan kijken, als jij je diepe sluimering nu wilt afschudden." Keating was onderhand ook opgestaan en volgde zijn meerdere over het plein, terwijl hij nog zijn oogen uitwreef. „Wie heeft hem gevonden?" „Brown," zei Kaye over zijn schouder. „Maar hoor je bij mij, of ben je mij bijgeval aan het schaduwen?" „Brown," zei Keating dof, „Brown heeft geen inzicht. Waarschijnlijk zal hy dat huis binnenloopen met „Yard" in groote letters op zijn gezicht en de lui probeeren tegen te hoq- den door hun te vragen, of zij sigaretten- bonnetjes verzamelen." Welke bewering niet heelemaal zoo uit de lucht gegrepen was als ze klonk. De detec tive-sergeant Brown behandelde inderdaad de zaak niet op de meest tactvolle wijze, hoewel hy belangrijk in het voordeel was. Het ver trekken van Ralph en Jan was hem ontgaan, maar Dennis zag hij des te beter en het was voor dien jongen man een onpleizierige ver rassing, toen hij den weg naar zijn auto versperd vond door iemand, die de onmisken bare teekenen van zijn beroep vertoonde. „Ik dacht, dat ik jullie in Croydon kwyt- geraakt was," zei hy vriendelijk. Brown bewaarde een voorzichtig stilzwygen. Hij had geen bepaalde orders om Dennis vast te houden, maar besefte, dat Kaye dat toch van hem verwachtte. Dennis besefte dat eveneens. En een voor gevoel zei hem, dat het maar een kwestie van een paar minuten was, voor de heele Squad zou komen 'opdagen, waardoor zyn ontsnap ping onmogelpk zou worden. Daarom stapte hy met een eigenaardigen glimlach recht op den Yardman af. „Je das bevalt me niet, en je gezicht niet, en eigeniyk je heele voorkomen niet, goeie ziel," zei hy minzaam. „Ga je uit den weg, of mot ik je wegslaan?" De Yardman greep de gelegenheid verheugd aan. Ze verschafte hem de kans, Dennis op te houden. Over den uitslag koesterde hy geen twijfel. „Ik verwacht van jou geen smoesjes," zei hij strijdlustig, en dat was meteen ook zijn laatste werkelijke opmerking, vóórdat inspec teur Keating hem vyf minuten later opraapte. „Als de gesmeerde bliksem, zoo schoot hij uit, mijnheer," vertrouwde de detective hem toe en wreef zyn kaak. „Ik kreeg er een rechts en een links tegeiykertijd tenminste, zoo voelde het aan. Hoe ziet mijn gezicht er uit, manheer?" „Beroerd," snauwde Keating, en liep met groote stappen naar het huis, achter Kaye aan. Op de stoep werd de stilte plotseling verbroken door den jongen, die gelegenheid waarnam om zijn geldelijke belangen te behartigen. Keating gaf hem een shilling, en toen hij nog aanhield, een klap op zijn kop. Dit laatste had de meeste uitwerking, want de jongen ging er vandoor. Kaye wenkte van de portiek uit naar Brown. „Probeer je krachten eens op die deur," zei hy, „maar doe niet als een battery, die in werking komt. Niet, dat het er zooveel toe doet, ze zullen nu al wel in Mexico zijn." Brown grinnikte. Deuren openen was een van zyn by'zondere kunststukken. Het duurde maar een paar seconden, voordat de doorgang vry was. „Zie een paar lui van de Squad op te scharrelen en kom zoo gauw mogelijk terug," droeg Keating hem op, en volgde zijn vriend in de donkere hal. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 5