13.75 gld. Sroenten en Fruitha NU OF NOOIT Maarten Smit Marineberichten DETOELAST Sport Admteeien do vitkoojten KONINGSTRAAT 86 90 Aan onze Texelsche lezers* Burgerlijke Stand Voor een goede verlichting MET EEN LICHTMETER Mantels, Japonnen, Pullovers en Peignoirs, Dames- en Kin der- hoeden, Regenmantels en Falcon, Grandiose en Champion, alle MET GARANTIE en al voor UW MODEHUIS Beddenmakerij „JAVA" SPUISTRAAT 17 R0 0 0E KRUIS meene MICHELIN STOPBAND Maarten Smit, ADVERTtEBEH OOETVERKOKPEN MAARTEN SMIT f 195.-. Fijn gekruide Speculaas - 3 3 Visscherijberichten van Den Helder Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen KOOPT NU! Ook al heeft U het niet direct noodig. Bij koopt U alleartikelen tegen abnormaal lage prijzen, ondanks dat alle buitenlandsche artikelen met 20 tot 25 verhoogd zijn. (Zie onze advertentie's in dit blad). Maar advisseren U bijtijds Uw keuze te maken uit onze enorme sorteering in Laat nu Uw oude Kapokbedden 6-delig maken. Compleet met nieuwe tijk 2'* PIET HEINSTRAAT HH. JAGERS! BEKENDMAKING Nachtveiligheidsdienst „Noord-Holland". W Muller - Tuinstr. 29 Ballero-tafels werden de dagprijzen Den Burg grul, Den Hoorn Den Hoorn rtie kikkert, Den Burg Dogger. Oudeschild fgoopman. Den Hoorn r Burger Cz., Oosterend s Langeveld, Den Burg s Langeveld, Den Burg Flens, Den Burg Smit. Gi)s r Huisman, 7,im Halierwege, Den Burg - Lap. Den Burg Grisnicht, Den Burg J vonk, Den Burg Vermeulen, Zuid-Haffel Roeper, t Noorden yj Raan, Oudeschild r Buis, Cocksdorp Vlaming, „Eendracht", Cocksdorp v Heerwaarden, Cocksdorp Voor Zaterdag zullen 20 extra beschikbaar worden gesteld. Naar het bestuur der Algemeene Texel- Middenstandsvereeniging ons mededeelt, S° het aar tal vergooide bonnen belangrijk dan het uitgegeven aantal en wordt dat de bezitters dier bonnen deze 20- 10,— 5.— 5.- 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 2,50 dagprijzen 19 lager vermoedt, laatste twee dagen zullen vergooien. In dit erband zullen de betreffende personen goed doen, zoowel Zaterdag als Maandag zoo spoe dig mogelijk gebruik te maken van de hun geboden gelegenheid een prijs te winnen, daar na het sluitingsuur op Maandag a.s. geen verdere gelegenheid tot gooien zal worden gegeven. Daar verwacht wordt, dat de drukte op de twee laatste dagen enorm zal zijn (nog ruim 2 3 gedeelte der uitgegeven bonnen moet nog worden vergooid), wordt zoowel op Zaterdag als Maandag des middags te twee uur met gooien begonnen. We zijn er van overtuigd, dat onze Texel sche abonné's, de kennismaking met ons dag blad wel bevallen is. Wij kunnen immers meer dan tot nog toe aandacht besteden aan het Texelsche gebeuren en wij hebben onze correspondenten in dit opzicht tot nog groo- tere activiteit aangespoord, zoodat alles wat maar van eenig belang is voor onze over buren, in hun dagblad gevonden wordt. Wij zullen nu en in de toekomst ook spe ciale aandacht besteden aan de markten, die voor U van belang zijn en wij kunnen door de dagelijksche verschijning van onze krant prij zen en andere belangrijke dingen snel bren gen. Dat is voor u van beteekenis. Ook aan hen, die nog geen abonné waren op de Heldersche Courant, wordt in de kom men van de dorpen deze en de volgende week de krant ter kennismaking toegezonden. Wvj hopen en gelooven, dat deze kennismaking een aangename zal zijn. Welnu, volgende week zal een van onze colporteurs u komen bezoeken, om u te vragen of U in het vervolg de Heldersche Courant dagelijks thuis wilt ontvangen. We gelooven, dat het groot aantal abonné's, dat wij reeds op Texel hebben, met nog velen zal toenemen. De Heldersche Courant wil immers zijn een nieuwsblad, dat het binnen- en buitenlandsch nieuws volledig brengt en dat het nieuws uit uw dorp en omgeving in haar kolommen ver meldt. Door een groot aantal corresponden ten is zij daartoe in staat en door het dage lijks verschijnen brengt zij het u vroeger dan eenig ander blad, terwijl de abonnementsprijs geen bezwaar behoeft te zijn. De Heldersche Courant is immers geworden het goedkoop ste dagblad van Nederland. HIJ LEEK OP ZIJN EIGEN SCHIM. Eiken nacht slapeloos door indigestie. „Jarenlang heb ik geleden aan indigestie. Eiken nacht weer kon ik er niet door slapen en ik leek wel op mijn eigen schim. Ik raakte zoo uitgeput, dat men mij aanried om 's avonds maar niet meer te dineeren, van alles werd mij aanbevolen, maar geen enkel middel hielp. Tegen Kerstmis, nu 3 of vier jaar geleden 'k een Uwer annonces met „Neen Kru schen Salts en geniet dan van Uw Kerst diner", of iets van dien aard. Ik begon het te hemen, zij het met wantrouwen, maar reeds na een paar dagen werden mijn aanvallen minder. Sindsdien bleef ik een trouwe Kru schen gebruiker. Ik ben nu 50 jaar oud, en 'k kan altijd alles eten zonder eenig onaan genaam gevolg en ik slaap uitstekend, dank 2ij Kruschen Salts." J. H. C. te R. Als Uw voedsel niet regelmatig en volkomen verteert, blijven allerlei klachten niet achter wege. Zoodra Uw inwendige organen maar oven haperen, wreekt zich dat door onpasse njkheid, hardlijvigheid, hoofdpijn, en slechte nachtrust. Kruschen Salts bevat zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen aansporen tot meer geregelde werking, waardoor de verwij- ring van afvalstoffen sneller en afdoender Zal geschieden. De gisting van het tot nu toe onvoldoende verteerde voedsel bljjft achter wege, en schadelijke afvalstoffen krijgen door 8nelle afvoer geen kans hun invloed op Uw gezondheidstoestand uit te oefenen. Binnen zeer korten tijd zult U reeds verbetering in w toestand bemerken. .Kruschen. Salts is uitsluitend verkrijgbaar 'j alle apothekers en erkende drogisten D l 0, j o.70 en 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket °P de flesch, zoowel als op de buitenverpak- mg, de naam Rowntree Handels Maatschap- Pti. Amsterdam, voorkomt. (Adv.) IETS APARTS!! Per half pond f 0.25 Cor Krigée, Van Galenstraat 71 Een kwartaal-abonnement hebt u voor 1.90. Een maand-abonnement voor 0.65 Weekabonnementen zijn gebracht op 0,15. Deze bedragen worden verhoogd met eenlge geringe incasso-kosten, tenzij men natuurlijk het geld bij den agent ter plaatse bezorgd. Opgaven van abonnementen kunnen geschie den b(j de agenten ter plaatse. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 October 1936. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u„ Ds. Visser Maandcollecte Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Kok. Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Maandcollecte Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm. Doop Zuid-Eierland, n.m. 3 uur, Ds. Salm Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Vis. Geref. Kerk. Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur, Leesdienst n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer. Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Leesdienst. Gereformeerde Kerk \H.V.) Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u., Ds. Kok Bij beschikking van den minister van staat, minister van defensie ad interim is de offi cier van administratie der 2e kl. W. H. Ver meer, dienende aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord met 12 October 1936 ter beschikking gesteld. Bjj beschikking van den minister van staat, minister van defensie ad interim is de offi cier-vlieger der 2e kl. A. J. de Bruyn, dienen de bij het Vliegkamp De Mok, den 7 October 1936 ter beschikking gesteld. Overplaatsingen. Bootsman W. E. Anders van Wachtschip Willemsoord naar O.Z.D., 4 Nov. '36. Bootsmai- T. Steijn van Wachtschip Wil lemsoord naar O.Z.D.,» 21 Oct. '36. Serg.-torpmkr. N. J. Ravesloot van Schor pioen naar O.Z.D., 4 Nov. '36. Serg.-machinist W. van Langen van Van Speijk n. Wachtschip Vlissingen, 21 Oct. '36. Serg.-machinist G. IJ- Schaap van Van Speijk naar Schorpioen, 21 Oct. '36. Serg. der marns. P. J. Wijnants van Afd. Marns. naar Wachtschip Willemsoord, 21 Oct. '36. Serg.-machinist M. A. Blok van J. v. Bra- kel naar Wachtschip Willemsoord, 1 Oct. '36. Bootsman J. van Aperen van Wachtschip Willemsoord naar Schorpioen, 29 Sept. '36. Adj.o.o.macht. D. Smids van Z 7 naar Schorpioen, 30 Sept. '36. Serg. d. marns. P. Sinke van Afd. Marns. naar Kon. Inst., 5 Oct. '36. Schipper A. Overduijn van Div. mijnenv., naar Afd. Marns 1 Oct. 1936. Majoor-macht A. Massee van Van Speijk, naar afd. Marns 1 Oct. 1936. Serg.-macht. C. Loojjen van Wachtschip Wil lemsoord naar Afd. Marns., 1 Oct. '36. Op datum geplaatst bij den bouw van den len mijnenveger. Schipper W. M. Oosterhoff van Schorpioen Jachtclub naar Div. mtjnenv., 5 Oct. '36. Bootsman M. J. H. Ackema van Wacht schip Willemsoord naar Schorpioen Jachtclub, 1 Oct. '36. Serg.-maj. d. marns. J. F. Ros van Afd. Marns. naar Wachtschip Willemsoord, 21 Oct. '36. Kwartiermeester K. Pelgrim van Wacht schip Willemsoord naar O.Z.D., 21 Oct. '36. Kwartiermeester H. J. Souer van Wacht schip Willemsoord naar O.Z.D., 21 Octt. '36. Kwartiermeester J. Stins van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Vlissingen, 21 Oct. '36. Korporaal-konst. M. Jansen van Wacht schip Willemsoord naar O.Z.D., 21 Oct. '36. Korporaals-telegr. R. A. Meijer en W. J. Majoor van Wachtschip Willemsoord naar O.Z.D., 4 Nov. '36. Korporaals-machinist C. J. Zut, P. Schou ten en F. Izaksson van Van Speijk naar O.Z.D., 4 Nov. '36. Korp.-monteur I. J. v. Opbergen van Wachtschip Willemsoord naar O.Z.D., 4 Nov. '36. Korp.-monteur A. J. Harsveld van O.Z.D. naar De Mok, 4 Nov. '36. Korp.-konstabel R. A. G. Hermkens van Aukes naar Wachtschip Willemsoord, 29 Sept. '36. Korp.-schrijver J. A. Verboom van Wacht schip Willemsoord naar Gelderland, 29 Sept. '36. Korp.-konstabel R. A. G. Harmkens van Wachtschip Willemsoord naar De Kooij, 30 Oct. '36. Korporaal-kok H. J. Hofstra van Kaz. Willemsoord naar De Mok. 30 Sept. '36. Korp.-schrijver C. Spaans van Nautilus naar Wachtschip Willemsoord, 28 Sept. '36. Korp.-telegr. J. D. v. d. Eist van H. Hen drik naar Afd Marns. Rotterdam, 2 Oct. '36. Op datum geplaatst b(j den bouw van den mij nenveger. Korporaals-machinist B. de Quelerij en S. Sprujjt van Wachtschip Vlissingen naar Afd. Marns. Rotterdam, 1 Oct. '36. Op datum als voren. Korp.-monteur T. Doeksen van Gelderland naar Afd. Marns. Rotterdam, 2 Nov. '36. Op datum als voren. 11 VOETBALUITSLAGEN, LEESTAFEL, SPORTKRONIEK DE KACHEL BRANDT Korp.-konstabel H. de Best van De Kootj naar Afd. Marns. Rotterdam, 2 Nov. '36. Op datum als voren. Stoker-olieman J. M. Leurgans van Wacht schip Vlissingan naar Afd. Marns. Rotter dam, 1 Oct. '36. Op datum als voren. Korp. der marn.: W. G. M. Gooren van Afd. Marns. n. Wachtschip Vlissingen, 21 Oct. '36. Matrozen le ki. A. Jeninga en P. L. Lutter van Wachtschip Willemsoord naar O.Z.D.4 Nov. '36. Stoker-olieman G. J. H. van Uden van Van Spejjk naar O.L.D., 29 Sept. '36. Stoker 3e kl. J. Mazereeuw van Schor pioen naar Z 7, 28 Sept. '36. Matroos le kl. J. Dekker van Wachtschip Willemsoord naar De Ruijter, 3 Oct. '36. Marinier le kl. G. van der Zee van Wacht schip Willemsoord naar G.S.S., 28 Sept. '36. Stoker-olieman C. A. Vermeulen van Wachtschip Willemsoord naar De Ruijter, 5 Oct. '36. Matrozen le kl. W. Taekema van Kaz. A'dam R.D. en J. W. Leenders van Gelder land. Bevolen overplaatsing op 3 October '36 naar Hr. Ms. „De Ruijter" ingetrokken. Ondervolgende schepelingen zijn den 21 September 1936 per m.s. „Baloeran" uit Oost- Indië teruggekeerd: Bootslieden W. E. Anders, T. Steijn, J. van Apei en, kwartiermeesters K. Pelgrim, H. J. Souer, J. Stins, matrozen der le kl. A. Jenin ga, A. Tetenburg, P. L. Lutter, J. Philips, B. Wolven, M. van Zandwijk, korporaals-konsta bel J. van Wier, J. Wetzei, M. Jansen, kor poraals-telegrafist R. A. Meijer, W. J. Ma joor, sergeant-torpèdomaker N. J. Ravesloot, korporaals-torpedomaker C. Ausum, W. Mul der, sergeanten-machinist W. van Langen, J. Melgers, G. IJ. Schaap, korporaals-machinist C. J. Zut, P. Schouten, W. Izaksson, stoker olieman G. J. H. van Uden, korporaal-mon teur I. J. van Opbergen, korporaal-vlieg- tuigm. (M) O. E. A. Saeij, sergeant-schrijver A. W. Krielen, sergeant-hofmeester W. van Hall, korporaal-hofmeester P. van Proosdij, serg.-majoor der marns. J. F. Ros, serg. der mariniers P. J. Wijnants, marinier le kl. I. MUbelus, marinier 3e kl. J. van Ommen. Bevordering. Matrozen der le kl. P. Wlelard, L. C. Sla venburg, D. v. d. Monde, M. Bolk 1 Aug. '36 bevorderd tot matroos telegrafist. Met ontslag uit den zeedienst. Marinier der le kl. P. T. van Rooij, 7 Oc tober 1936. Marinier der 2e kl. A. Relnders, 30 Octo ber 1936. Marinier der 3e kl. J. van Ommen, 18 No vember 1936. Marinier der 3e kl. P. Coenen, 18 Juli 1936. Marinier der 3e kl. X. P. Warmerdam, 29 September 1936. Vliegtuigm.maat (M) J. C. van der Feer, 1 October 1936. Seinersmaat F. J. du Buij, 14 October '36. Overleden. Matroos der 2e kl. L. Visser, 25 Sept. 1936. Thuisvaren. Stoker-olieman H. J. Evertze, 28 Sept. '36 per m.s. „Simon Bolivar" uit West-Indië in Nederland teruggekeerd. 2 October. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol I Schol II Schar p. kg 0.90—0.82 0.76—0.68 p. kist 6.705.15 i, 3.853.25 2.25—1.90 Door garnalenvisschers: Gekookte garnalen p. kg 0.15 Levende garnalen p. lit 1.551.35 Van 2 October 1936. BEVALLEN: C. E. van den BergKries, d.; E. E. in 't VeldVermeer, d.; M. L. C. O. F. C. L. BlikmanMeijer, d.; C. A. Straat manTeisman, z. OVERLEDEN: C. Govers (m.), 68 jaar. DE VOETBALWEDSTRIJDEN VAN MORGEN. Elders in dit blad is een overzicht gegeven van de wedstrijden, die door de clubs van de eerste klasse D. gespeeld zullen worden. Vol ledigheidshalve vermelden wij hier nog even de tijden van aanvang. H.R.C. 4Zeemacht vangt aan om 10 uur, Atlas 1Wieringerwaard 1 om half elf. Schoorl 1—Heldersche Boys 1 om half drie en de beide andere wedstrijden om twee uur. Vermelden wij volledigheidshalve nog, dat de wedstrijd WatervogelsD.T.S. in de morgen uren gespeeld wordt, n.1. om half elf. Zomertijd. Zon Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater z 4 7.07 18.30 10.25 22.45 4.20 16.45 M 5 7.09 18.28 11.10 23.25 5.05 17.20 D 6 7.10 18.25 11.55 0.05 5.50 18.00 W 7 7.12 18.23 12.45 0.50 6.30 18.35 D 8 7.14 18.21 13.45 7.20 19.30 V 9 7.15 18.18 2.00 15.10 8.35 20.50 Z 10 7.17 18.16 3.30 16.35 10.05 22.10 Zaterdag 3 Oct. Zondag 4 19.02 19.00 Onze smakelijke ALLERHANDE per hall pond f 0.35 GEMBERBROOD, een delicatesse, f 0.25 Cor Krigée - Van Galenstraat 71 *'i\' A Ji. - T -* V MAARTEN SMIT ~V>f» kunnen wij onomstoofelijk vaststellen, of Uw verlich ting tot oogbederf leidt, of niet. Wie het goed meent met zijn eigen oo- gen en die van zijn ge zin, vrage ons om een GRATIS lichtmeting'. Rijksweg 38, De Kooy S. HERSCHEL, 1 1-persoons f Veeren bedden gratis 3-deiig maken. Bij aankoop van een nieuw stel kapokmatrassen betaalt U bij ons ALLEEN tijk en kapok. Alle reparaties in één dag klaar. Wij zijn zelf vakman, dus ook goedkooper. AFDEELIN3 DEN HELDER op Dinsdag 6 October, des avonds te 8 uur, in het gebouw v. d. Gemeente lijken Geneeskundigen Dienst, Kerkgracht 34. Met de wordt het slipgevaar, zelfs bij krachtig rem men, op gladde wegen tot een minimum terug gebracht. Bij wijze van proef leveren wij de eerste twee banden tegen zeer lagen prijs. Koegras - Telef. 2 naast Albert Hein, v. Galenstraat Kogelspruitjes per kilo Pracht Witlof per pond Pracht blanke Zuurkool per pond Versch gekookte Bieten per pond 5 pond pracht Uien 3 kilo puik beste Aardappelen 3 kilo extra Friesche Rapen 15 10 4 10 10 10 Voor ons heeft de gul den nog z'a volle waarde, zie maar: Dubbelloops Jachtgeweren, voor zwart kruit f 25.00 Dubbelloops Jachtgeweren, v. rookloos kruit f 29.00 Dubbell. Hammerlessgeweren, v. rookloos kruit f 39.00 5 schoots Repeteergeweren, v. rookloos kruit f 67.50 Goedkoopste adres voor alle soorten wapens, luchlbuksen en ammunitie KOEQRAS Gedeputeerde Staten van Noordhoiland brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat van 1 October 1936 tot en met 30 October 1936 ter Provinciale Griffie van Noordholland op alle werkdagen des voormiddags van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur, doch des Zater dags alleen des voormiddags van 10 tot 12 uur, voor een ieder ter inzage zal liggen een brief van de N.V. Waco, te Hoorn, hou dende verzoek om wijziging van de aan haar verleende vergun ning o.m. tot het uitoefenen van autobusdiensten van Den Helder naar Hoorn en terug, van Hoorn over Spanbroek naar Medemblik en terug, van Hoorn over Ven huizen naar Enkhuizen en terug, van Hoorn over Warder en Middelie naar Purmerend en terug, van Hoorn over Oosthui zen naar Purmerend en terug en van Edam naar Amsterdam en terug, en dat ieder belang hebbende gedurende genoemden termijn schriftelijk en op 2 No vember 1936, des vóórmiddags te 11 uur ter Provinciale Griffie bij een commissie uit hun Col lege, welke daartoe in het open baar zitting zal houden, monde ling bezwaren tegen dit verzoek kan inbrengen. Haarlem, 30 September 1936. Gedeputeerde Staten voornoemd, A. Röell, Voorzitter. M. A. Stufkens, Griffier. 1 prachtig 3'/2 P.K. 2 tact Motorrijwiel, geheel electr. uitgerust, Compleet met spiegel, hoorn, duo en opklapbare voetsteunen, nummerplaten en tasch met gereedschap, voor slechts Bl| Ook op gem. betalingscondities Gecontroleerde Particuliere voor alle bewakingswerk zaamheden sedert 1933, het eenigste plaatselijke, en als meest betrouwbare erkende bewakingsinstituut. Verzoeke op zich onder onze naam en onzen dienst, aan biedende personen niet te willen ingaa n.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7