Daverende overwinning van Helder en H.R.C* Zwemmen Alle Heldersche K.N.V.B.-ers winnen trouwens» Succes stelt teleur* Texel's derde overwinning. Schagen verliest in Andijk* K*N*V*B* Wat ons voorts in den K*N*V*B* 'interesseert* N*H*V*B* Nationale wedstrijden te Alkmaar* Een mooie overwinning der Racers* De Sportgebeurtenissen van Zonda Tweede Klasse B. H.r.C. is er in geslaagd haar aanhang tot tuichen te brengen. Omdat de roodwitten het in hun gestelde vertrouwen niet alleen gestand ge daan hebben, maar zelfs meer dan dat. Op Bloe mendaal, de geroutineerde tweede klasser, die de klappen van de zweep in den loop der jaren danig heeft leeren kennen, hebben zij een veel zeggende 51-overwinning behaald. Voor deze keurige verrichting verdienen de Racers het respect van iedereen, die weet wat er in de voetbalwereld te koop is. Tevens zal het hen die twijfelden aan de toekomst, die H.R.C. in de tweede klasse tegemoet ging, duidelijk ge worden zijn, dat die toekomst niet alleen ver zekerd is, maar dat de heeren hoogstwaar schijnlijk nog een danig woordje zullen gaan meespreken. Meer nog dan na de overwinning op Spartaan zijn aller oogen op de Racers ge richt en wordt in spanning uitgezien naar de volgende wedstrijden. piay on, H.R.C. H.F.C. verloor ook haar derden wedstrijd, nu met 35 van A.F.C. Waar moet dat heen met de Good Old? B.F.C. mag thuis absoluut niet onderschat worden. Dat ondervond het Gooi, dat in Bussum met 21 door haar ge slagen werd. Door deze overwinning nemen de Bussumers zelfs de leiding in deze afdeeling. Zooals wij verwachtten, eindigde De Spartaan E.D.O. in een gelijk spel. Geen der beide ploe gen vermocht er in te slagen een doelpunt te scoren. Doordat AlcmariaKennemers van wege de motorraces niet gespeeld werd, ziet de stand in deze afdeeling er thans als volgt uit: BFC 3 2 1 0 14— 9 5 EDO 3 2 X O 5— 2 5 HRC 3 2 O I 11— 7 4 Alc. Victrix 2 1 I O 72 3 't Gooi 3 X X I 6— 3 3 AFC 3 1 I I 109 3 Spartaan 3 1 I I 6— 4 3 De Kennemers 2 1 O I 3— 5 2 HFC 3 0 O 3 819 0 Bloemendaal 3 O O 3 4—14 0 Derde Klasse A. Ook Helder heeft haar aanhang een blijden middag bezorgd. De withemden bleken weer in vorm verbeterd te zijn, juist zooals wij na den wedstrijd tegen Alkmaar veronderstelden te zullen gebeuren, zij waren gistermiddag zelfs in staat een prima partij voetbal ten beste te geven. Hiertoe werkte de tegenstander, Assen delft, mee daar deze de thuisclub de gelegen heid gaf tot voetballen, waarvan deze een dankbaar profijt getrokken heeft. Liefst 8 gaten schoten de Helder-aanvallers, die te zamen een keurige, vlotte linie vormden, in de Assendelft-veste, welke door een uitstekenden keeper verdedigd werd. Daartegenover wist de zwakke A.-aanval geen enkele goal te stellen, zoodat de withemden ook hun tweeden thuis wedstrijd in een daverende overwinning om zetten. Meer nog dan de grootte van de over winning verheugt ons het spel, waarmede deze behandeld werd. Nu moet nog bewezen wor den, dat men daartoe ook tegen de sterkste tegenstanders in staat is en als dat zoo is, dan staan de Heldersche papieren hier gunstig. Vol houden, Helder! Minder zijn we te spreken over Succes. Na de beide voorgaande uitstekende prestaties waren niet ten onrechte de verwachtingen ten opzichte van de Wieringers hoog gespannen. En zoo werd zeker een overwinning op Alk maar verwacht. De uitslag was echter een groote teleurstelling. Albert Schmitt en zijn medeforwards wisten slechts eenmaal keeper Duiveman te passeeren en datzelfde gelukte den gasten bij Posthumus. Zoodat het 11 werd en de illusies van Succes voorloopig iets getemperd moeten worden. Wij vertrouwen echter, dat de heeren zich door deze eerste te leurstelling niet van de wijs zullen laten bren gen en dat met frisschen moed verder gespeeld zal worden. Zooals wij in ons Zaterdagoverzicht al schre ven, beschikt Beverwijk dit jaar over een goede Ploeg. Gisteren heeft men daarvan het bewijs gekregen, daar de roodbroeken op eigen veld met 31 baas over Hollandia bleven. Met het maximum aantal punten uit drie wedstrijden gaan de Beverwijkers nu aan den kop. Kinheim had, zooals verwacht werd, geen moeite met Purmersteijn (50), en Zaandijk behaalde de verwachte kleine overwinning op de Alkmaarsche Boys (21). De stand ziet er nu als volgt uit: en de uitslag niet zoomaar bij de gelukkig ste is beland. Texel was iets homogener, iets robuster en doortastender. Dit laatste vond uiting in de Graafs magnifieke doelpunt uit een voorzet van H. Ran. Texel heeft thans wel zeer fraai de leiding. Watervogels doet het intusschen ook uit stekend al zijn 2 thuisoverwinningen op clubs als M.F.C. en D.T S. niet voldoende om aan de hand daarvan van „ernstige plannen" te spreken. Andijk heeft de competitie na twee weken rust ingezet met een 21 overwinning op Schagen. Veelzeggend zijn de cijfers niet. Al leen kan men er uit opmaken,, dat het blijk baar nog altijd lastig is in Andijk te winnen. B.K.C. heeft in een ruwen wedstrijd te Broe kerhaven over Strandvogels gezegevierd met cijfers, die weinig te wenschen overlaten (5Schipper heeft 2 goals gescoord voor zijn afscheid. De stand luidt: Texel 3 3 O O IO2 6 Watervogels 2 2 0 O 7— 2 4 BKC 3 2 0 I 9— 5 4 N.-Niedorp 3 1 I I 4— 2 3 And\jk 1 1 O O 2I 2 Schagen 3 1 O 2 26 2 D.T.S. 2 0 I I O2 1 MFC 2 0 O 2 3- 8 0 Strandvogels 3 O O 3 2II 0 Reserve 2e klasse A. Ook de reservisten van H.R.C. hebben aan de verwachtingen voldaan. Op eigen veld werd Bl.-Wit III geklopt, waardoor de Racers met 3 gewonnen uit 3 gespeelde wedstrijden fraai aan den kop gaan. Hier staan de Heldersche papieren dus wel zeer gunstig. Ajax III zal men echter in de gaten moeten houden: zij won met 5—0 van Alcmaria II. K.F.C. II zal ook niet meevallen, want een 30 overwinning op W.F.C. II vinden wij een zeer goede prestatie. Voor H.F.C. II hoeft men daarentegen niet zoo bang te zijn als oorspronkelijk wel ver ondersteld werd: de Haarlemmers verloren met 73 van A.F.C. II. De kopgroep ziet er hier als volgt uit: HRC I! Ajax III K.F.C. II WFC II Bi. Wit III 3 3 3 2 3 i 3 I o 0 1 i I 0 III 1 8- 3 i 6— 4 i 4- S i 4--5 Beverwijk 3 3 0 O 10— 3 6 Helder 3 2 I O 17— 3 5 Kinheim 2 2 0 O 80 4 Succes 3 1 2 O 8— 6 4 Zaandijk 3 2 O I 8— 8 4 Hollandia 2 1 O I 5— 3 2 Alkmaar 2 0 I I i— 7 1 Alkm. Boys 2 0 O 2 2— 5 0 Assendelft 3 O 0 3 3—15 0 Purmersteyn 3 O O 3 1—13 0 Vierde klasse A. Texel heeft het inderdaad niet gemakkelijk gehal in N.-Niedorp. Zij heeft tenslotte met 2—0 gewonnen, maar het tweede doelpunt «regen de eilanders vlak voor het einde op gelukkige wijze, daar een N.N.-back volko men per ongeluk in eigen doel schoot. Met een 10 overwinning zou dan ook be ter gedemonstreerd zjjn hoe gering het krachtsverschil is geweest. Toch moeten we er den nadruk op 'leggen, dat er verschil was Reserve 3e klasse A. Alhoewel Helder II te elfder ure met een drietal invallers moest aantreden, heeft zij in Alkmaar toch uitstekend gedaan Na een vlot gespeeld partijtje wonnen de witte reser ves met niet minder dan 40, en zorgden er dus op fraaie wijze voor, dat het een vol ledige succesdag werd voor de Heldersche K.N.V.B.'ers. K.F.C. III en Alcmaria III deelden de eer (2—2). De leidende groep staat er als volgt voor: Helder II W. Frisia II Alcm. Vic. III HRC III 21107—33 2 1 1 o 65 3 3IIIS—53 1 1 o o 32 2 AFDEELING I. Ie klasse. De verrassing van den dag was, dat Ajax het in Haarlem tegen RCH, dat tot voor Zon dag niets gepresteerd had, niet verder dan een gelijk spel, 22 kon brengen. De eerst volgende wedstrijden zullen hebben uit te maken of de rood-witten in een depressie periode terecht zijn gekomen. Beter werk deed de andere Amsterdamsche club, Blauw Wit, daar zij met 10 het sterke ADO de baas kon blijven. DFC bracht den moeilijken uitwedstrijd tegen DHC tot een goed einde door n.1. met 11 gelijk te spelen. Storm vogels behaalde de grootste overwinning in deze afdeeling, n.1. met 52, op het bezoeken de Xerxes. CVV deed weer eens van zich spreken door de eenige ploeg, die nog geen enkel punt verspeeld had, thans den vollen buit te ontnemen. Met 32 won de Char- loische Leeuw van Excelsior. 2e klasse A. WFC, dat met 2 keurige overwinningen de leiding in deze afdeeling had genomen, kon het gisteren niet verder brengen dan een puntloos gelijk spel tegen het bezoekende OSV. Inmiddels een kranig stukje werk van de Oostzaansche voetballers. West-Frisia schoot, om het eens in onver» alschte voetbal terminologie te zegL en, danig uit haar slof. De geelrooden klopten de volgelingen van Jonas op eigen veld met liefst 30! Blijven de Enkhuizers thans den goeden weg bewan delen? De derby HerculesVelox eindigde zooals zij begonnen was, hetgeen een betere prestatie van Buitenweg c.s. genoemd mag worden dan van hun bezoekers. Hilversum demonstreerde weer eens wat zij dit seizoen in haar marsch heeft door met 21 meester van het veld tegen Vriendenschaar te blijven. Tenslotte stelde ZVV eenigszins teleur door een nederlaag met het kleinst mogelijke ver schil tegen Zeeburgia, dat toch altijd een lastig tegenstander is. Vooral op eigen veld! AFDEELING II. Ie klasse. KFC heeft het tegen Hermes DVS niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 42 gingen de Koogers in Schiedam ten onder. Het wordt een zwaar seizoen voor hen! Ook ZFC doet het niet best. Nu is de 21 neder laag tegen het sterke Haarlem geen schande, maar de kostbare punten zjjn toch weg. Intusschen blijven Smit c.s. Feyenoord naar den kroon steken. De Rotterdammers lieten geen steek vallen tegen VSV, integendeel, zij wonnen met overtuigende cijfers (52). Sparta is voorloopig die Dritte im Bunde door een kleine maar belangrijke 10 overwinning op Houtrust. Wat brengen Bakhuys c.s. er anders 'weinig van terecht. DWS klopte het ook nu weer zwakke VUC met 20. AFDEELING III. Ie klasse. Go Ahead heeft het ditmaal leelijk laten liggen, doch nog een punt kon uit Nijmegen meegepikt worden. Voorloopig behouden de Deventenaren dus de leiding. Zij worden echter op den voet gevolgd door Heracles, dat zich kranig herstelde en het tot nu toe ongeslagen Enschede met niet minder dan 40 klop gaf. Ook AGOVV deed het weer wat beter door op het ZAC-terrein een 32 overwinning te behalen. PEC sloeg Ensche- desche Boys in Enschede met 32, terwijl tenslotte Wageningen en Tubantia met 11 de eer broederlijk» deelden. Ie klasse. AFDEELING IV. Na de koude douche, die NAC haar talrijke aanhangers vorigen Zondag bezorgde, heeft zij gisteren voor een lekkere warme gezorgd door LONGA met een 20 nederlaag huis waarts te sturen. BW bleef den weg der overwinningen bewandelen. Nu werd Juliana op eigen veld met 36 geslachtofferd. Ook PSV leverde een prachtig stuk werk en getuige de 3-1 overwinning die zij in en op Roermond behaalde, zijn de lichtmenschen weer heel wat van plan. NO AD wees MVV met krach tige hand af (52), terwijl Eindhoven zich op eigen terrein door Bleyerheide liet verras sen (13). Ie klasse. AFDEELING V. Be Quick blijkt over haar zwakke begin heen te zijn. Sneek ondervond de gevolgen van de opleving der withemden, daar zij met 30 op eigen veld de nederlaag leed. Hooge- zand dat zich zoo kranig hield verloor teleur stellend met 21 van Friesland. HSC was de derde uitspelende ploeg in deze afdeeling die won, n.1. met 31 van Achilles. De Groning- sche derby VelocitasGVAV eindigde in een gelijk spel (22), terwijl Veendam opnieuw demonstreerde wat zij in haar marsch heeft door met haar 70 overwinning op het bezoekende Leeuwarden de grootste over winning in de eerste klasse te behalen. Eerste Klasse D. SchoorlHeld. Boys 33 OudesluisJVC 41 PettenHelder 3 31 AtlasWieringerwaard 22 HRC 4Zeemacht 24 Tweede Klasse E. Schagen 2Strandvogels 2 63 Tweede Klasse F. HRC 5—MLD 2—1 Oudeschild—BKC 2 2—0 Texel 2—Helder 5 6—1 Helder 4Succes 2 21 Derde Klasse F. Zeemacht 2HRC 6 92 De CocksdorpBKC 3 21 Succes 3—JVC 2 7—2 Helder 6—Atlas 2 1—13 Vierde Klasse G. Held. Boys 2Texel 3 40 Tex. Boys 1Tex. Boys 2 61 Watervogels 3Oosterend 33 Vierde Klasse H. BKC 4—Succes 4 2—3 CallantsoogPeten 2 12 N. Niedorp 3Oudesluis 2 33 Adsp. R. Succes aSchagen a 24 Helder b—HRC b 20—1(!) ERC a—Helder a 1—7 Adsp. S. Helder c—HRC c 4—0 HRC d—Helder d 1—5 Succes bJVC a 23 Adsp. T. HRC eCallantsoog a uitgesteld. fjg Adsp. U. Texel bTexel a 12 Overzicht. De verrassing van den dag is wel de neder laag van Helder 3 tegen Petten, hoewel die genen die wisten dat Helder's elftal zwaar gehandicapt zou heengaan, er al een voor gevoel van hadden. Intusschen is deze neder laag wel bevorderlijk voor de spanning. Ook het gelijke spel van Wieringerwaard tegen Atlas was niet verwacht. Aan de totstand koming ervan mag wel een woordje worden gewijd. Het was een zeer forsche party, waarbij een der Atlas-spelers uit het veld moest worden gezonden. W.w. had invallers voor Van Balen, Blanken en Herman. Reeds de ruststand was 2—2. Zeemacht maakt door de resultaten die ze ons voorzet, dat we haar als favoriet gaan aanmerken. Over het fraaie resultaat van DOSKO tegen JVC hebben we het elders. Schoorl en Held. Bays speelden tenslotte geljjk, wat niet onver wacht was. Het zal wel moeilijk zijn in deze afdeeling de positief sterkere en zwakkere ploegen aan te wijzen. Van de lagere afdeelingen noemen we de ons verrassende nederlagen van MLD en Suc ces 2 in 2 F. Volgende week begijnen we met competitie standen. Schitterende prestaties. Wereld record geëvenaard door Nida Senff. Jo Stroomberg verbetert Ned. record Eivol was Zondagavond de Alkmaarsche Overdekte Bad- en Zweminrichting voor de Nationale Wedstrijden van D.A.W., waaraan verschillende Olympische vertegenwoordigers hebben deelgenomen. Hoogtepunten van den avond waren onge twijfeld de prestaties van Nida Senff en Jo Stroomberg. Nida Senff evenaarde haar wereldrecord 100 m rugslag met 1 min. 15.4 sec. Fenome naal was dat zwemmen. Rustig alsof ze in plaats van op de rug op den borst een baantje crawl zwom schoot ze door het water. Mej. Stroomberg verbeterde het Ned. record op 200 m schoolslag door den tijd van 3 min 2.6 sec te maken. Maar ook de andere verrichtingen hebben we met buitengewone belangstelling aan schouwd. Hier viel voor allen, die nooit meer dan onze provinciale mensch en aan het werk hebben gezien, veel te leeren. Uit onze om geving waren er zeer velen naar Alkmaar ge gaan. Ze hebben behalve een plezierigen ook een leerzamen avond gehad. Wat zaten ze op te letten, al die jongens en meisjes van de Bruinvisschen, van het Oude Veer, van Scha gen, vanja, wie zagen we al niet in de overdekte. Laten we nu eens nagaan wat de zwemmers uit den Kring Noordelijk Noord-Holland heb ben gepresteerd. Ook zij deden in grooten getale mede en ze hebben, geïnspireerd door de geweldige mededingers uit de groote zwem- wereld, hun uiterste best gedaan. Van de 100 meter vrije slag noemen we: Sinke ,Oude Veer, 1 min 19.2 sec; F. Koning, Schagen, 1 min. 20 sec; H. v. d. Meer, Heer Hugowaard, 1 min 10.2 sec. De Bruinvisschen- resultaten waren: F. Mays 1 min. 21.2 sec.; D. Liebert 1 min 14.8 sec; J. Schellinger 1 min 21.8 sec; A. Zuurmond 1 min 15 sec. De D.A.W.-man Kostelijk maakte 1 min 9.1 sec. Het nummer 100 meter schoolslag bracht Frijdal (Bruinvisschen) op de vierde plaats met 1 min 24.6 sec en Henny v. d. Water maakte 1 min 54.8 sec. De Bruinvisch-meisjes Beb Goedhard en Agaath Vermeulen maakten resp. 1 min 22.6 sec en 1 min 22.4 sec. Beb Goedhard zwom in Anna Paulowna precies 3 sec sneller. De tijden van de wisselslagploegen van de Bruinvisschen waren als volgt: Ploeg 1: 2 min 6.3 sec; Ploeg 2: 2 min 9 sec. Op het nummer 5 X 50 m vrije slag heeren kwam 't Oude Veer helaas niet uit omdat de zwempakken werden afgekeurd. Ze waren n.1. te laag uitgesneden. De Bruinvisschen kwamen met 3 ploegen uit. De tweede ploeg werd gediskwalificeerd. Ploeg 1 maakte 2 min 45.8 sec en het derde vijftal 2 min 53.2 sec. Begrijpelijkerwijs kon men tegen clubs als D.J.K., Het IJ etc. niet op. Deze beschikken over menschen die de 50 m niet zwemmen, neen, ze lijken watervliegtuigen die uit het water trachten op te stijgen. De ploeg van D.J.K. zwom gemiddeld 28 sec over de 50 meter. Het schoonspringen was een prachtig ge- zicht. Er werd een demonstratie gegeven door de heeren De Goede, Denneboom en Schatens, waarvan de beide, eersten onder de besten in den lande gerekend mogen worden. We hebben tot nu toe nog geen bijzonder woord aan Rie Mastenbroek en Tiny Wagner gewijd, omdat hun prestaties niet vlak bij het wereldrecord kwamen te liggen. Intusschen waren hun tijden respectabel genoeg. De wijze van zwemmen van Tiny Wagner is on getwijfeld soepeler, maar Rie Mastenbroek's kracht is doorslaggevend op het laatste baantje. Ook thans lag Tiny Wagner tot 80 meter voor. Toen rukte Rie zoo fel aan, dat zij juist 0.2 sec. eerder aantikte dan Tiny. We hebben met de vele zwemmers en zwemliefhebbers uit onzen omtrek een bij- zonderen avond meegemaakt. De Alkmaarsche Overdekte en D.A.W. komt een woord van dank toe ons zoo dicht bij huis een te hebben laten zien wat zwemmen eigenlijk is. Mr. Van Feen de Lille, President-Commis saris van -'e Overdekte, heeft na het tweede wedstrijdnummer een toespraak gehouden, waarin hij hulde bracht aan de Olympische vertegenwoordigers en hun een „kaasje" als aandenken medegaf. Na de schoonspringdemonstratie is een polowedstrijd gespeeld tusschen DAW van Alkmaar en de Bruinvisschen van Den Hel der.. DAW won royaal met 51. De uitslagen van de wedstrijden luiden: 100 m vrije slag heeren: 1. Moolenaar, 't IJ, 1 min. 2 sec.; 2. Sipkema, HPC, 1 min. 3.4 sec.; 3 Kreffer, DJK, 1 min. 4.6 sec. 100 m vrije slag dames: 1. R. Mastenbroek, ODZ, 1 min. 8.4; 2. T. Wagner, 't IJ, 1 min. 8.8 sec.; 3. D. Husken, 1 min. 16.2 sec. 100 m rugslag heeren: 1. Scheffer, DJK, 1 min. 12.2 sec.; 2. Van Schouwen, DJK, 1 min. 15.8; 3. A. v. d. Meer, Haarlem, 1 min. 17. 100 m rugslag dames: 1. N. Senff, 1 min. 15.4; 2. Van Feggelen, 't IJ, 1 min. 19.2; 3. D. Kerkmeester, 1 min. 20.8. 100 m schoolslag heeren: 1. Smitshuyzen, Amst. Zwemclub, 1 min. 19.4; 2. F "nper, HPC, 1 min. 20.2; 3. Lewis, Dolfijn, 1 m 23.2. 200 m schoolslag dames: 1. J. Stroomberg, 't IJ, 3 min. 2.6 sec. (Nieuw Ned. record). 4 X 100 m estafette heeren: 1. DJK 4.16,8j 2. 't IJ 4 ,29,2; 3. HPC 4.39,8. 3 x 50 m wisselslag estafette dames: 1. ODZ, Rotterdam (Kerkmeester, Eykenbroek, Mastenbroek), 1 min. 46.2; 2. 't IJ (Van Feg gelen, Stroomberg, Wagner), 1 min. 48.8. 5 x 50 m vrije slag heeren estafette: 1. DJK, 2 min. 22.4; 2. HPC, 2 min. 26.8; 3. 't IJ, 2 min. 27. Op het nummer 100 m schoolslag heeren zwommen enkelen de zgn. vlinderslag, hierin bestaande, dat men de armen over het water heen naar beneden slaat; het is een eigenaar dig gezicht en lijkt uiterst vermoeiend. Dit is het blijkbaar ook, want men zwom dezen slag slee" es 50 meter, om daarna den gewonen schoolslag te hervatten. Met den vlinderslag bereikt men echter een grootere snelheid. In zwemkringen is men het er nog niet geheel over eens of de vlinderslag wel order den schoolslag mag worden begrepen, dan wel of men afzonderlijke nummers voor dezen slag moet uitschrijven. Zjj slaan Bloemendaal met 61. De voetbalsport geniet in Bloemendaal niet die populariteit als hier ter stede; hockey heeft de meeste belangstelling in die gemeente van meest beter gesitueerden. Dit konden we constateeren, toen we HRC vergezelden om haar in actie te zien tegen de 2e klasser van dien naam. Op het voetbalveld waren naar schatting niet meer dan een 200 menschen, op het daarnaast gelegen hockey-terrein min stens een3 zooveel, verdeeld over 2 velden. H.R.C. heeft haar derden competitiewedstrijd op een eerlijk verdiende wijze gewonnen; bijna alle elf spelers waren stuk voor stuk beter dan de spelers van de tegenpartij. In plaatsen en samenspel was HRC de meerdere, alles was beter verzorgd en afgewerkt, al deed men het dan ook wel eens te mooi en voerde men het samenspel soms te ver door. Hier was een ploeg aan bod, die de beste kwaliteiten in haar mars had en hoewel het succes niet onmiddel lijk ddér was, was toch aan alles te zien, dat de roodhemden de beste papieren hadden. Bloemendaal heeft het niet kunnen bolwer ken, hoewel het team hard en met energie heeft geploeterd, maar de technische over macht was haar te groot en hiervoor had men geen voldoende compensatie. Het spel der voorhoede was gebaseerd op De Böck, de groote man van het elftal, maar ook hij ver mocht weinig tegen HRC's stevige achter hoede. In de eerste 25 min. van dit treffen was het spelbeeld van dien aard, dat van alles mogelijk was. Een overwicht had geen der partijen en hoewel HRC dooreengenomen een tikje ge vaarlijker was, kon haar voorhoede toch voor alsnog geen victorie kraaien. De eenigszins schuin over het kleine en smalle veld staande wind was iets in 't voordeel der witten. H. krijgt na 5 min. spelen den eersten hoekschop te nemen en 1 min. later krijgt Dijkshoorn zijn eersten bal te verwerken, een laag schot van den linksbinnen. Weer 3 min. later schiet De Jong, na een corner van Dissel, goed in, maar de keeper stopt. Een prachtige voorzet van den linksbuiten, de bal dwarrelt gevaarlijk voor den doelmond, maar Siersma was juist iets eerder bij den bal dan de toestormende De Böck. Eén pas te veel... en ook Zymni krijgt het nakijken. Zoo blijft het een aar dige wedstrijd met wederzijdsche aanvallen en van goed gehalte. De middenlinie van BI. doet steunend telkens verdienstelijk werk, maar de voorhoede moet het van doorzetten hebben, want samenspel is haar fort niet; het is alles te persoonlek. De vleugels zijn nog het best, althans hun centers; de stormlinie der rooden is veel meer een geheel, al blijft Gast dan ook steeds iets achter. Toen Bloemendaal een goede kans door overschieten had ver prutst, en Dissel en Sanders hun keurig geno men hoekschoppen onbekroond zagen, veroor zaakte Siersma na precies 25 min. spelen den eersten corner op het Racing-doel. De rechts buiten nam deze op de juiste manier, maar de vrij staande linksbuiten schoot den bal jam merlijk over de lat. Onmiddellijk is het spel weer aan de overzijde verplaatst; Gast plaatst den bal schuin naar buiten, Dissel is er als de kippen bij en met een zeldzaam mooi schot, schuin door het doel en over den keeper heen, had HRC de leiding. Nog was het gejuich niet verstomd, toen het Sanders was, die, eveneens naar binnenloopend, den stand op 20bracht! Bloemendaal is even uit het veld geslagen, maar HRC speelt nu met des te meer ijver; eindelijk, na vele mislukte pogingen, een voor sprong. De bezoekers worden iets sterker, zijn meer in den aanval. Dissel schiet rakelings naast en na een mis verstand in de achterhoede, suist de bal net naast den buitenkant van den rechterpaal, buiten bereik van Dijkshoorn. Het blijft nog even dreigen voor de Racing-veste, maar ten slotte wordt het gevaar gekeerd. Het spel was 36 min. oud, toen Zymni er tusschen door zig zagde en eindelijk zijn pogen bekroond zag met een vinnigen schuiver in den hoek. Alzoo 30. De linksbuiten der withemden kan wel goed voorzetten, maar is geen schutter, want een vrije bal gaat van zpn voet hoog over den lat. In de allerlaatste minuut profiteert de thuis club van een nieuw misverstand tusschen de H.-wedstrijden, waardoor de rust ingaat met een 31-voorsprong voor H.R.C. De eerste 5 minuten van de 2e helft ken merken zich door een serie aanvallen der Racers, waarbij de doelverdediger tot drie- maai toe zich bijzonder onderscheidt, daarna ging het spel weer gelijk op, met dit verschil, dat H. beter kansen weet uit te buiten. Als Sanders den bal goed krijgt aangegeven, lokt hij eerst den keeper uit zijn doel, om daarna zuiver te richten. Zeer netjes bereikte de bal de haar aangewezen bestemming enhet was 41. Een veilige voorsprong, zoodat H. R. C. in de resteerende 35 min. een gewonnen spel speelde. Twee min. later klopt het weer eens niet met terugspelen, een withemd is eer der bij den bal, maar Dijkshoorn stopte op den doellijn. Een critiek moment! De rechtervleu gel brengt weer eens goed op, de bal komt by Dissel, een schot ineens, maar de doelwach ter keerde het schot uitmuntend. Na 16 min. geeft de referee voor 'n dubieuze freekick een penalty tegen H.R.C. Deze wordt echter wel goed gericht maar het schot is te tam om het Dijkshoorn lastig te maken. Bloemendaal zet nog eens alles op alles, maar het offensief duurt niet lang en had evenmin een gevaarlijk karakter. Het wordt tenslotte weer een open strijd; de H.-rechtsbuiten „legt" den bal voor de voeten van den middenvoor, die goed op gesteld stond, hy wacht even te lang en schiet dan tegen zijn tegenstander aan.. Na 20 min. maakt Zymni zijn fout goed, door na goed solospel den B.-keeper voor dé 5e maal te passeeren. Twee hoekschoppen op het B.-doel blijven zonder gevolg. Het spel verslapt wat, wordt kalmer. 10 min. voor het einde moet een speler van de thuisclub vervan gen worden en daarna falen Zymni en Sanders

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11