ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. 50 7 wouw. Reeds eenige weken zien we weer vilten hoeden dragen, doch ieder jaar opnieuw is het alsof men zich nog niet waagt aan de meer uitzonderlijke model len. Men begint óf met een hoed, die in het vroege voorjaar als uiterst modem gold of men is zóó aan de stroo hoed gewend geraakt, dat men er zoolang 't weer zulks toelaat, niet van kan scheiden. Het is een niet te ontken nen feit, dat de hoed een belangrijk onder deel der kleeding is en het koopen .van een nieuwe, gaat steeds met eenige emoties gepaard. Geen wonder, want 'n niet flatteus model of een hoed, die niet in overeenstemming is met de overige klee ding, kan een overigens geslaagd geheel volko men te niet doen. Een hoed kan jeugdig staan of wel veel ouder ma ken, terwijl het opzet ten thans met de ge- onduleerde kapsels en krullen ook een zekere vaardigheid vereischt. De bollen zijn aan merkelijk hooger dan vorig jaar, toen ze vrij wel plat waren en het minste windstootje ze voortjoeg. Verschillend mooi materiaal ziet men verwerkt. - owel vilt, fluweel, velours paun en zelfs ^chotsche stoffen, zij het dan ook, dat deze meer voor baretten en bijpassende shawls verwerkt worden. De eerste hoed, die onze afbeelding te zien geeft is van roestbruin fluweel, waar van de bol hoog, naar boven iets op- schuint, en even ingedeukt is. Er onder is een geheel ander model met rand, die zeer diep over het gelaat en achterhoofd komt. Om de bol is een fluweel gelegd. De hoed onder links heeft een opgeslagen rand aan de achterzijde en een slappe bol, die met een punt aan de voorzijde gehecht is; ook de rand is puntig van voren. Het kindergarnituur is van Schotsche Wollen stof met een roset van lint op den bol in de kleuren der ruit, terwijl het mo del er naast eveneens steeds veel door kinderen gedragen wordt. De rand is achter smal, doch vóór meer in het gezicht. De fluweelen hoed rechts heeft alleen aan de voorzijde een rand, die aan die van de jockey-petten doet denken. Als garnee ring kleine vleugel. Ook de hoed in het midden is van fluweel, heeft op zij en ach ter een opgeslagen rand en is aan de voor zijde min of meer hoekig en recht. De chasseurvorm van den linkerhoed is van violet velours en kleedt goed bij een zwarte mantel, terwijl rechts een fluwee len kinderhoed is aangegeven met koord of lint onder de kin gestrikt. (<AN5.£CRt.?BBcH GROOTE VERSCHEIDENHEID VAN HOEDEN. /7X\ODË men zóó knippen, dat er een kleine hals' opening met sluiting gemaakt wordt en op de hoogte van het middel enkele staande knoopsgaten, waardoor een lint gehaald Wordt, dat op den rug gestrikt wordt. HET PRACTISCH HUIS. Het eerste bad, dat een herstellende na een lange ziekte neemt is een ware ver kwikking. Hij verheugt er zich bij voor baat op, doch mag niet vergeten, alle voor- MODE GRILLEN. Practische kleeding voor de allerkleinste. De alleraardigste kleedingstukken voor de heele kleintjes doen ons vaak aan pop pengoed denken. Het maken ervan ver vult iedere a.s. moeder met blijdschap en de meeste harer zullen gaarne iets per soonlijks aan zoo'n uitzet je geven door het zelf te maken. In de eerste plaats moet men bij het maken zorgen, dat men zoo min mogelijk naden krijgt, die het zachte kindje zouden kunnen irriteerea. Een luierbroekje, zooals links boven is aangegeven wordt over de luier gedragen en vervangt de onderjurk. Het geheel wordt uit één stuk geknipt en langs de geheele omtrek wordt een inslag of smalle zoom ingevouwen, die omgehaakt of ge festonneerd wordt. Kleine siersteken, be staande uit flanel, vischgraat, kettingste ken e.d. worden in eenvoudige lijnen op hemdjes gewerkt, (rechts boven). Prac- tisch zijn op koude dagen de flanellen nachthemden, die zóó lang geknipt wor den, dat ze omgeslagen en dicht geknoopt kunnen worden. Oude badlakens of een vierkante lap flanel wordt gebruikt voor een cape met capuchon, waarvoor men in een der hoeken een band opstikt, die in gehaald wordt. Dergelijke cape-jes zijn zoo uitstekend geschikt om baby van het bad naar zijn bedje te brengen. Aardige servetjes of om bij de van ouds bekende nqam te blijven „bavetjes", kan zorgen te nemen. De badkamer moet noch warm, noch te koud zijn en nadat het bad op temperatuur gevuld is, moet men de stoom, die zich in de badkamer verzameld heeft, eerst laten ontsnappen. Het water moet minstens een temperatuur van 20 gr. C. hebben en indien het medische voor schrift niet anders luidt, niet warmer zijn dan 35 gr. C. Aangenaam zijn de gummikussens om tegen aan te leunen, welke met zuigers te gen de binnenwand worden bevestigd. In dien de herstellende nog tamelijk zwak is, is het aan te bevelen om een gummi onderlaag in het bad te spreiden of indien men tegen de extra kosten opziet een laken en wel voordat het water in het bad komt. Handdoeken worden liefst voorgewarmd en naast het bad moet een stoel staan met een eveneens verwarmde doek. Practisch zijn op iedere badkamer de van metaal ge maakte hangers om vuile handdoeken in te deponeeren of om natte te drogen. MOEILIJKE TIJDEN VOOR DE HUISVROUW. Hoe U geholpen kunt worden! „Wij leven thans in een tijd, dat wij, gedwongen door den druk der economische omstandigheden, meer dan ooit ons beroep van huisvrouw moeten beheerschen om het zoo goed mogelijk te kunnen uitvoeren, terwijl wij daarnaast ook nog moeten trachten allerlei bezuinigingen in de huis houdelijke uitgaven te verkrijgen." Aldus wordt gezegd in de inleiding van een belangrijk hoekje, dat den titel draagt: „De Huishouding in Crisistijd". Deze enkele woorden toonen voldoende de strekking aan van het boekje, dat wij als extra-verrassing aan onze lezeressen aanbieden. „Is er eigenlijk wel een beroep, dat zoo veelomvattend is als dat der huisvrouw?" zoo wordt in de inleiding verder gevraagd? Neen! er is geen beroep, dat zóó moeilijk is. Daarom kan dit boekje „De Huishouding in Crisistijd" U van onschatbaar nut zijn. Vraag het aan bij het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twintig cents aan postzegels, of gireer twintig cents op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. Doe het spoedig. De voorraad is niet onuitputtelijk! NIEUWE HERFSTHOEDEN. Hooge bollen, spits en hoekig. De hoeden hebben dezen herfst een bij zondere vorm van bol en eveneens is de rand zeer verschillend. De hooge bollen zijn nu eens spits gevouwen, of hebben een deuk aan vóór- of achterzijde, zijn zelfs kantig. De zijranden zijn smal, opge slagen of omgevouwen. Aan één kant blijft het hoofd vrij en is het kapsel te zien, ter wijl de achterrand vaak zeer sterk om laag gebogen is en het achterhoofd be dekt. Behalve het sportieve cloehe-model ziet men veel kapjes dragen met een lange rechte veer tegen de bol. De steekjes of tricome is eveneens weer op het tooneel verschenen. Baretten in ruime plooien ge legd en aan een smalle band gezet, om sluiten het hoofd en zijn zeer flatteus. Soepel vilt, mooi velours, crêpe, zijde, zijn mooie materialen, waarmede men een dankbaar effect bereikt. Kleine toques met mooie veeren kleeden bijzonder goed, ter wijl men verder pompoms, lint, rozetten, cocardes, e.d. als garneering ziet. Op de eerste afbeelding ziet men een mooie, flat- teuse hoed met lange veer, terwijl (2) een zijden togue versierd is met een groote toef bloemen midden vóór, (3). Beneden rechts is een model van vilt met gedra peerde plooien en aan beide kanten een kleine garneering. No. 4 heeft een bont gekleurd lint om den bol, waarvan gekleur de franje tot op den rand valt. Tenslotte is model 5 wel zéér modern met de hooge puntige bol en een garneering van kleine toefjes veeren, die op dun leton zijn ge hecht. HET PRACTISCHE HUIS. Een ideale cosy voor koffie- of theepot. Hoe dikwijls gebeuren er geen ongeluk ken doordat de theemuts te nauw om de pot sluit en zijn vlekken op het tafelkleed onvermij delijk. Maakt men de cosy te groot, dan ver mindert het warmtevermogen zoodanig, dat het doel voorbij gestreefd wordt. Al deze euvelen zijn te verhelpen door het maken van een cosy, die men gemakkelijk open en dicht kan knoopen. Men neemt wasch- echt materiaal b.v. cretonne, voor den bui tenkant en heeft twee deelen noodig, aan alle kanten wordt een flinke naad toege geven, die men inrolt en op één der zij den van het tweede deel hecht. Aan het andere deel maken we lussen van koord, die correspondeeren met de knoopen, wel ke op het eerste deel genaaid worden. Deze overtrek wordt over de binnenbekleeding geschoven, die eveneens aan een zijde open gehouden is en met groote steken aan het overtrek wordt bevestigd. Het voorbeeld geeft duidelijk aan hoe deze cosy in elkander gezet wordt en waar de knoopen en lussen komen, n.L aan bo ven- en zijkant. MOUW EN SCHOUDER. Bijzonder wordt den nadruk gelegd op een harmonische samenwerking tusschen mouw en schouder. Zeer vaak ziet men, dat deze één geheel vormen, dan weer is de schouderpas ge deeltelijk over den bovenmouw gesloten. Er zijn oneindig veel variaties, die echter allen dit gemeen hebben, dat zij er op be rekend zijn de schouderlijn te verbreeden, waardoor een gunstige werking verkregen wordt ten opzichte van de heupen. Wij g®. ven eenige modellen aan, die zeer eenvou dig werken, zooals o.a. boven: de pas voor 'n damesoverhemd; links heeft de japon 'n opgestikt voorstuk, dat zich in een punt op de mouw herhaalt, terwijl geheel rechts een moderne bolero is aangegeven met zeer smal kraagje en revers. Speciale aandacht vestigen wij ten slotte nog op de mouwen, die nagenoeg allen met ruimte over de bo venmouw zijn ingezet. NIEUWE GARNITUREN VOOR ONZE WINTERKLEEDING. Nieuwe garnituren voor onze winters kleeding zullen gedragen worden van pas- sement en bont. Het laatste is een dank bare wintergarneering en behalve echt bont zullen ook vele imitaties worden aan gebracht. Persianer neemt evenals zeer smalle reepjes Breitschwauer een voorna» me plaats in onder de bontsoorten, dia voor garneering in aanmerking komen. Allerlei tres ziet men in rechte of gril» lig gebogen lijnen op japonnen gestikt, ten» wijl ook brandebourgs zeer veel op aan» sluitende manteltjes worden genaaid. Niet minder aardig zijn de rechte rijen tres band zeer smal dat op de japonnen gestikt wordt zooals het rechtsche plaatje te zien geeft. B.v. goudtres op een bruine japon en een bijzondere kleur rood op blauw. Een bundeltje tresbandjes of een kwast kan nog als garneering worden aan» gebracht aan den hals. HET SUCCES ONZER HERFSTKEUR» PREMIE. De premie, bestaande uit een keurig herfstijiodejournaal, welke wij reeds eeni- gen tijd beschikbaar stellen voor onze le« zeressen, heeft een schitterend succes mo gen boeken. Zeer vele dames vroegen haar aan en waren er zeer mee in hun schik, hetgeen de tallooze brieven, welke wij ontvingen, aantoonden. Echter: nog niet alle lezeressen maakten met Herfstkeur kennis! Wij raden hen aan, dit echter spoedig te doen, liefst nog van daag. Herfstkeur zal U veel genoegen schenken en van nut zijn. Vraag daarom Herfstkeur even aan by Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels, of gireer twaalf cent op postrekening 203203 van het Practisch Mo deblad te Den Haag. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van iy2, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad", Postbus 36, Den Haag, (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven. Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. MORGENJAPON. Succespatroon VKK 2009. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Nu de killere dagen weer in aantocht zijn is een wollen mouseline morgenjapon wel zeer gewenscht. Het weergegeven mo del leent zich ook zeer goed in zwart-wit voor oudere dames. Het bestaat uit een bovendeel, een shawlkraag, die aan de rechterzijde in ruime volant overgaat en heeft gladde mouwen, waarop pl.m. 10 c.M. van den pols af een smalle volant wordt opgestikt. Tweebaans rok, waarvan de voorbaan een naar den zijkant toe op gestikte plooi heeft, plm. 30 c.M. van den zoom af uitspringende. Smalle ceintuur, die op zij gestrikt wordt. Dit model is ook zeer geschikt voor aanstaande moeders. Patronen in de maten 44464850. MIDDAGJAPON. Ook voor gezette dames. Succespatroon VKK 2011. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Eenvoudig als dit model is, kleedt het toch zoo buitengewoon goed. Men kan het van stof, zijde, mouseline en ook van ef fen of bedrukt fluweel maken. Het boven deel heeft een shawlkraag met niet te for- sche jabot van hetzelfde materiaal. De VKK 2009 mouwen hebben hooge manchetten, die óf van dubbele stof genomen of van voe ring voorzien worden. Achter- en voorbaan zijn hetzelfde, ze hebben althans beide een middenbaan, die tot de taille en over de geheele breedte doorloopt en kleine Al" baantjes. Smalle ceintuur met eenvoudigs gesp. Patronen in de maten 444648—50-* 52. -

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 10