Wat onze clubs presteerden. N.H.V.B. K* N* V* B* -o verzicht HJR*C* I^Alkrou Victrix I 1 3 Alkm* Boys—Helder 3-4 De Sportgebeurtenissen van Zondag 2e klasse B. HRCAlcmaria is gestreden! En gelijk de verwachtingen is het een felle, hartstochtelijke lcamp tusschen twee zich geheel gevende tiloegen geweest. Ook klopte met de progno- stic, dat de gasten een iets beter teamverband Zouden demonstreeren, doch het eenige wat niet klopte was de verwachte productiviteit van de Helderscne voorhoede. Echter het achterwege blijven daarvan mag niet alleen aan de 5 forwards geweten worden. Ook de jjaiflinie is daar debet aan en wel door haar verdedigende tactiek, die nagenoeg geen steunen van de voorhoede toeliet. Er werd af en toe forsch gespeeld en dann und wann was er ook een onvriendelijkheidje. Waren de jjeeren elkaar nog niet vergeten Het talrijke publiek heeft volop genoten van den titanenkamp, die door de withemden met 3—1 gewonnen werd. We hadden een gelijk spel verwacht, maar nu de uitslag zoo uitgevallen is, mogen we niet zeggen, dat de gasten onverdiend gewonnen hebben. Jammer alleen, dat op de gemaakte doelpunten wel wat af te dingen was. Inmiddels is wel geble ken, dat de Alcmarianen momenteel weer in goeden vorm zijn en dat zij, als zij dezen kunnen handhaven, inderdaad serieuze plan nen kunnen koesteren. De aanval van de Racers op een der allerhoogste plaatsen is voorloopig afgewezen, maar wij zijn ervan overtuigd, dat zij zich hierdoor niet zullen laten ontmoedigen. Evenzoo zijn we er zeker van dat die aanval herhaald zal worden. En wie kan voorzien hoe de zaak dan zal afloo- pen? Stel eens voor, dat HRC gewonnen had. Dan hadden zij thans fier aan den kop gegaan, want de beide leiders lieten zich gisteren kloppen. De Kennemers onttroonden BFC met 32 en Bloemendaal zorgde voor „de ver rassing van den dag" door EDO op eigen veld met 2—1 te slaan! Overigens wordt het een gedrang van je welste in deze afdeeling. 't Gooi speelde met HFC 22 gelijk; het eerste goede resultaat van de Haarlemmers! AFC en Spartaan speelden de historische derby en hielden het op een gelijk spel, 11. Door deze uitslagen is de volgorde der clubs wel danig gewijzigd, men oordeele zelf: Texel 4 4 O O II— 2 8 Watervogels 3 2 I O 7— 2 5 N.-Niedorp 4 2 1 I 5— 2 5 BKC 4 2 O 2 96 4 Schagen 4 I I 2 26 3 Andtjk 2 I O I 22 2 MFC 3 I O 2 00 1 2 D.T.S. 2 O I I O2 I Strandvogels 4 O O 4 212 O Alc. Victrix 3 2 I O li— 3 5 BFC 4 2 I 1 IÖ12 5 EDO 4 2 I 1 6— 4 5 De Kennemers 3 2 O I 6— 7 4 't Gooi 4 I 2 I 9— 6 4 Spartaan 4 I 2 I 7- 5 4 HRC 4 2 O 2 12IO 4 AFC 4 I 2 I IIIO 4 Bloemendaal 4 I O 3 6—15 2 HFC 4 O I 3 IO21 2 Derde Klasse A. Onder hoogspanning is gisteren te Alkmaar de wedstrijd Alkmaarsche BoysHelder ge speeld. Deze wedstrijd had een merkwaardig verloop, daar voor de rust de thuisclub het beste van het spel had en een voorsprong wist te nemen van 31, terwijl daarna Helder overdonderend kwam opzetten en met schitte rende doelpunten successievelijk den stand ge lijk maakte en zelfs in een voorsprong van 1 doelpunt wist om te zetten. Het einde kwam onder hoogdruk met 43 voor Helder, dat door dit fraaie resultaat de leiding in deze afdeeling heeft genomen. Dat dankte zij méde aan Alkmaar, dat n.1. zoo vriendelijk was om Beverwijk, dat bij haar te gast was, een kost baar punt te ontnemen. In dezen wedstrijd werd geen enkel goaltje gescoord. Intusschen is het hoe langer hoe meer dui delijk geworden, dat Helder in haar streven naar hoogerop waarschijnlijk den meesten hinder zal ondervinden van Kinheim, dat n.1. op een uitstekend resultaat kan bogen. Insi ders weten wat het zeggen wil Hollandia op eigen veld met 31 te slaan. Er zijn echter nog meer kapers op de kust en dan denken wij behalve aan Beverwijk, vooró.1 ook aan Zaandijk, dat haar zwak begin heeleniaal te boven schijnt te zijn. Zoo won zij gisteren op het Purmersteijn-terrein met niet minder dan 41. Van Succes hadden we stellig meer ver wacht dan een gelijk spel, 22, tegen Assen delft. Hoe nu, Wieringers, zijn jullie nu al over den goeden vorm heen? Denkt aan de gevaarlijke inzinken, die vorig jaar een tijd lang zoo'n benauwden atmosfeer op Wieringen hebben gebracht! Er zijn pas 4 wedstrijden achter den rug en er kan nog van alles ge beuren. bal en waar zijn, den voorspeller ter eere, zoo veel valstrikken gesteld? De stand luidt: Helder 4 3 I O 216 7 Beverwijk 4 3 I 0 10— 3 7 Kinheim 3 3 O O 111 6 Zaandijk 4 3 0 I 129 6 Succes 4 1 3 O 108 5 Hollandia 3 1 0 2 6— 6 2 Alkmaar 3 0 2 I 1— 7 2 Assendelft 4 O 1 3 5—17 1 Alkm. Boys 3 O O 3 5— 9 0 Purmersteyn 4 O O 4 217 0 Vierde klasse A. Weinigen zullen vermoed hebben, dat Texel tegen Andijk met een zoo kleine zege genoe gen zou moeten nemen. Slechts met 10 overwonnen de eilanders. Intusschen was dit voldoende om de leiding met dezelfde schitte rende cijfers te behouden. Temeer waar Wa tervogels, zooals we voorspelden, tegen Scha- gen niet verder kon komen dan gelijk spel (0—0), en B.K.C. in een voor haar nogal on gelukkig afgeloopen wedstrijd met 1—0 door Nieuwe Niedorp werd geslagen. In haar thuiswedstrijd tegen Strandvogels, haar oude rivale uit den N.H.V.B., heeft M.F.C. dan inderdaad kans gezien de eerste K.N.V.B.- lauweren te oogsten. Het verschil was klein; met 10 maar won nen de bewoners van de Ratlbond-veste. Hin dert niets, de winstpunten gelden en deze eer ste zege zal ongetwijfeld zelfvertrouwen schen ken. Als de voorteekenen niet bedriegen, gaat zich een stand ontwikkelen met een kopgroep van slechts één club. n.1. Texel en een groote middelmoot waaronder M.F.C. en Strand vogels, naar 't ons voorkomt, de staart zullen Vormen. Maar...... niets is zoo grillig als voet Reserve Tweede Klasse A. Als een donderslag bij helderen hemel kwam de uitslag van W.F.C. I—H.R.C. II. De roode reserves verloren met 20 en waren er dus mede schuldig aan, dat men in hun kamp zoo'n onpleizierigen Zondag had. Ajax III pro fiteerde en maakte korte metten met Blauw wit III (62). Racers en Ajaxieden gaan thans samen aan het hoofd. Alcmaria II had niet de minste moeite met A.F.C. II en scoorde er lustig op los (82). H.F.C. II D.W.V. II 2—2. Ajax m HRC II WFC II 3 o i 14— s 6 301 113 6 211 6— 5 5 Reserve Derde Klasse A. Helder II won slechts met 10 van K.F.C. III, doch volgens onzen verslaggever is deze uit slag geflatteerd voor de bezoekers. Evenals hun groote broeders gaan de witzwarte reserve aan het hoofd van de ranglijst. H.R.C. III maakte het in Alkmaar tegen Alc maria III niet slecht. Beide partijen scoorden 5 doelpunten, zoodat de buit broederlijk ver deeld werd. West Frisia II is een „taaie", zij sloeg W.F.C. III met liefst 4—0! Helder II W. Frisia H Alcm. Vic. Hl HRC III 32108—35 3210 10— 5 5 4 1 2 1 1010 4 2 1 1 o 87 3 11 October, 1 D: Helder 3H.R.C. 4 a g 7—3 Held. BoysPetten04 J.V.C.Schoorl32 WieringerwaardOudesluis92 ZeemachtAtlas 01 2 F: B.K.C. 2H.R.C. 02 Watervogels 2Helder 4 a 61 Succes 2Texel 2 OudeschildM.L.D. 7—1 a 25 3 F: Atlas 2Succes 3 42 J.V.C. 2Cocksdorp 1 07 H.R.C. 6—Helder 612—3 4 G: Helder 7Watervogels 3 t 1 17 OosterendTex. Boys 2 9 41 Tex. Boys 1Held. Boys 2 70 4 H: Dirkshorn 2Callantsoog 1 15 D.O.S.K.O. 2—B.K.C. 4 6—0 Succes 4Schagen 3 04 Petten 2N. Niedorp 3 100 Junioren: Helder aK.F.C. a Adsp. R: H.R.C. bH.R.C. a Schagen aHelder b 2—3 0—20 5—3 Adsp. S: Succes bH.R.C. c. ■•iiata 04 H.R.C. d—J.V.C. a 0—0 Helder dAtlas aaiiiiii. 41 Adsp. U: Tex. Boys aTexel b 2—0 Overzicht. Ie klasse D. De uitslagen zijn niet vrij van verrassingen. De grootste is wel de 10-nederlaag van Zee macht tegen Atlas. Het was een forsche wed strijd, maar laten we er ten gunste van Atlas aan toevoegen, dat ook Zeemacht zeer rijkelijk van lichaamskracht gebruik maakt. We raden beiden aan hun speelwijze wat bij te laten draaien wat de verstandhouding in het alge meen ten goede komt. Atlas heeft Zeemacht onmiddellijk na den aanvang overrompeld (we hadden Zeemacht nog wel gewaarschuwd!) en een doelpunt ge scoord. Dit verkregen voordeel hebben de Atlas-spelers zoo hardnekkig verdedigd, dat Zeemacht er onmogelijk door kon komen en zich aan het slot met een 1—0-nederlaag te vreden moest stellen. De leiding berust nu bij Helder 3 en Petten. Deze beide ploegen hebben zich Zondag uit stekend geweerd. Helder 3 werd ruimschoots in staat geacht HRC 4 te kloppen en zij heeft dit dan ook mét 73 gedaan. Maar Petten heeft toch wel verrassend goed werk gedaan. Ze won met 40 van Heldersche Boys. Eigenaardig ge noeg waren de Boys in het veld absoluut niet zwakker. Nadat de ruststand met 10 voor Petten was ingegaan, was werkelijk nog alle gelegen heid om op te halen. Het zag er dan ook naar uit alsof dit zou gebeuren. Maar een kwartier voor tijd kwam er plotseling een wending in den strijd. Deels door fouten van de Boys verdediging plaatsten Eriks c.s. kort achter een 2 goals in de Boys-touwen. Dit depri meerde de Boys zoodanig, dat Petten daarna vrij gemakkelijk een vierde goal kon maken. WieringerwaardOudesluis is wel net zoo afgekomen als we dat voor DOSKO vreesden. Tegen het doortastende spel van Wieringer waard, dat de zwakke plekken van haar bu- renclub bovendien zoo goed kent, was de nieu we eerste klasser niet bestand.. Met 92 heeft de club van Stammes voor de roodbroe- ken den vlag moeten strijken. Wij zijn er echter van overtuigd, dat keeper Stins' afwezigheid er geen goed aan heeft gedaan. Naar ver luidt zou die naar Zuid-Afrika vertrekken. Het is te wenschen, dat Oudesluis er in slaagt die leemt voldoende aan te vullen, want kee per Jan Stins speelde in zijn club een voor name rol. Mogen we de geruchten gelooven, dan zou DOSKO al iemand op het oog hebben. Tenslotte rest ons nog JVCSchoorl. In onze voorspelling lag de vrees opgesloten, dat JVC het met de ploeg, die ook in Oudesluis verloor, lang niet redden zou. Intusschen waren we onkundig van de reorganisatie, die de JVC- bestuurders in hun elftal hadden voltrokken. Het blijkt uit het succes tegen Schoorl (32), dat de veranderingen niet zonder resultaat zijn gebleven. De stand luidt: Helder 3 4 3 O I 15— 9 6 Petten 4 3 O I 13— 9 6 Wieringerwaard 4 2 I X 2710 5 Zeemacht 3 2 O I VO 1 O 4 Atlas 3 I I I 4— 4 3 Held. Boys 3 I I I 1111 3 Schoorl 4 1 I 2 11—13 3 J.V.C. 3 I O 2 6— 9 2 Oudesluis 3 I O 2 1018 2 H.R.C. 4 3 O O 3 726 0 Tweede klasse F. Hier valt het nog niet mee een gissing te doen naar de vermoedelijke kampioenscandi- daten. Als Succes 2 van plan is het verloren terrein te herwinnen, welaan dan was haar laatste 71 zege op Texel's reserves uit stekend. Ook MLD deed best werk, door Oudeschild met 52 te kloppen. Van O. valt dit resul taat op eigen grond echter bepaald tegen. Men is haast geneigd te veronderstellen, dat op Schilders dit jaar niet valt te rekenen. BKC 2 verloor thuis met 20 van HKC 5, welke laatste technisch beter was, maar toch won dank zij het gebrek aan doortastendheid en schotvaardigheid van het binnentrio van BKC. Een kwaal die bij BKC algemeen lijkt. Watervogels 2 doet de aandacht op zich vestigen. Haar verrichtingen lieten ook nu weinig te wenschen over. Derde klasse F. Hier gaat Cocksdorp fier aan den kop met Zeemacht als gevaarlijke tweede. Vierde klasse G. Een overheerschende rol speelt hier de Texelsche Boys I. De doelcijfers spreken voor zichzelf. Af te wachten is of Watervogels 2 de Texelaren niet een kopje kleiner kan ma ken. Vierde klasse H. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal het gaan tusschen Oudesluis 2, Callants oog 1 en Petten 2. Evenals vorig jaar dus, met dien verstande, dat Dirkshorn 1 overge gaan is naar de derde klasse. AFDEELING I. Ie klasse. De groote Amsterdamsche derby is geëin digd in een 21 zege voor Ajax, dat daar mede een volledig succes behaalde. Niet alleen smaakte zij n.1. het genoegen de overwinning te behalen op de tegenstandster, waarvan zij het liefst wint, maar bovendien behielden de roodwitten den kop van de afdeeling, om van den penningmeester maar niet te spreken... Excelsior kon zich de plaatsgenoote Xerxes niet van het lijf houden (31) en ADO behaalde de verwachte kleine overwinning op de Stormvogels, die het tot nu toe niet verder gebracht hebben dan één overwinning. CVV, de jongste in het eerste klassenest, kan weer op een goed resultaat bogen. Zij sloeg DHC met den kleinst mogelijken uitslag en is thans zelfs de ploeg, die het groote Ajax direct op den voet volgt. DFCRCH was voor de Haar lemmers, die door dezen verrassenden uitslag hun eerste overwinning konden boekstaven. 2e klasse A. In deze afdeeling nam Velox de leiding van WFC over, daar zij in den strijd tegen de Wor- merveersche blauwwitten met 21 in de meer derheid bleef. We gelooven echter, dat de Wormerveerders dit seizoen nog niet het laatste woord gesproken hebben. Een keurige verrichting leverde Hilversum, daar zij er in •slaagde ZVV op eigen terrein met 10 te kloppen. Deze ex-eerste klasser staat thans op de tweede plaats met 1 verliespunt meer dan de Stichtenaren. West-Frisia deed, wat wij van haar verwachten en snoepte het sterke Zeeburgia een punt af (11). Natuurlijk won OSV van OVVO (21), terwijl Vriendenschaar en Hercules eeü 22 gelijk spel voor zich lieten noteeren. AFDEELING II. Ie klasse. Haarlem en Feyenoord zijn Hermes DVS gepasseerd, doch het was niet op een dave rende wijze. De club van Kick Smit kon maar op het nippertje de baas over VUC blijven (32) en Feyenoord won de derby tegen Sparta, dat tot nog toe ongeslagen was ge bleven, met 1—0. De strijd om den titel belooft hier zeer interessant te worden! Ondanks het feit, dat ZFC er eiken Zondag iets beter in komt, zijn de uitslagen nog niet erg gunstig voor haar. Nu werd weer van VSV verloren, zij het met 21. KFC echter heeft braaf opgepast tegen Houdt Braef Standt, want de kostbare punten bleven in de Koog. (42). HBS en ZFC zfln thans nog de eenigen, die nog geen winstpunt hebben kunnen bemach tigen. AFDEELING HL Eerste Klasse. Go-Ahead heeft het gisteren weer best ge daan. Met 20 wonnen de roodgelen in en van Enschede. Die 0 pleit weer voor onzen internationalen keeper! AGOW en Heracles hebben in eerste instantie uitgemaakt, wie de koekmenschen op den voet zal bleven volgen. Het Is Heracles, dat aan 't langste eind trok en al is de score klein (01), de volle buit ging naar Almelo. NEC weerde zich verdienstelijk op den Wageningschen Berg en won met 20. Verder zorgde Tubantia voor een normale overwinning op de Enschedesche Boys en PEC voor een dito 32 op haar plaatsgenoote ZAC. De Zwolsche wapendragers hebben nog geen punt op hun debet! AFDEELING IV. Eerste Klasse. PSV heeft het leelijk laten liggen tegen Juliana, want zij wist het niet verder te bren gen dan een gelijk spel (22). De lichtmen- schen hebben thans evenveel punten als BW, dat zeer van zich doet spreken. De Bossche naren wonnen gisteren met 30 van NO AD. De strijd om de onderste plaats werd op af doende wijze door Longa in haar voordeel be slist. Met niet minder dan 60 werd Eind hoven op de fatale plaats genageld. NAC zal er dit jaar wel niet aan te pas komen; nu verloren de kampioenen met 32 van Roer mond. BleijerheideMW was voor de thuis club (1—0). AFDEELING V. Eerste Klasse. De race tusschen de beide Groningsche clubs GVAV en Be-Quick is weer wat toe gespitst. Beide wonnen onbedreigd: de blauw witten met 41 van Hoogezand en de wit hemden met liefst 71 van Friesland. Ook bij LeeuwardenAchilles werd er dapper op los- gescoord: de thuisclub won met 81. Veen- dam bleef onder de verwachtingen, het gelijke spel tegen Sneek pleit eerder voor de gasten dan voor Woltjes c.s. Tenslotte stelde Velo bepaald teleur: de jonge ploeg der groenwitten kon het in Hoogezand tegen HSC zelfs niet tot een puntenverdeeling brengen (21). Een verdiende nederlaag. Span nende wedstrijd. Zondag heeft dan de veel besproken wed strijd tusschen rood- en withemden plaats ge had. Al was het dan geen „derby", de span ning was er wel naar! Vooral in de eerste helft hebben de talrijke toeschouwers het waren er ongeveer drieduizend van goed spel kunnen genieten. Na rust was H.R.C. er volkomen uit. De oorzaak hiervan Een groote fout was het, dat de middenlinie bijna voortdurend teruggetrok ken speelde, in tegenstelling met die van Alc maria, waarvan spil Gerritsen geregeld met de voorhoede meetrok. Het gevolg hiervan was, dat de Alkmaarders veel meer in den aanval waren. De overwinning hebben ze dan ook ver diend, al was het jammer, dat twee van de drie doelpunten niet geheel zuiver waren. Het tweede was zeker buitenspel. Nu en dan was het spel ruw, waardoor nogal eens vrije schop pen moesten worden uitgedeeld. De wedstrjjd. Bij H.R.C. ontbreekt Schotten nog op het appèl. Op zijn plaats speelt Selderbeek, terwijl Alcmaria een invaller heeft voor den links half. Stolk wint den toss en kiest de zon in den rug, wat later geen voordeel bleek te zijn. Om 2.35 laat scheidsrechter Hageman begin nen. Na eenig heen en weer getrap, onderneemt Alcmaria de eerste gevaarlijke aanvallen, waarbij direct blijkt, dat de kaas-stedelingen over een heel goede ploeg beschikken. Alcmaria neemt de leiding. Reeds na vijf minuten volgt de eerste corner op het H.R.C.-doel. Even een gevaarlijke situ atie, maar de bal wordt weggewerkt. Een aan val op het A.-doel volgt, maar Dissel maakt free-kick. Bij een hernieuwden A.-aanval krijgt, door talmen van Stolk, de linksbuiten den bal, een voorzet volgt naar den linksbinnen, die wel keurig vrijspeelt en met een kalm, maar on houdbaar schot z'n club de leiding bezorgt, 0—1. H.R.C. komt er nu beter in. Zymni geeft een goede pass aan Dissel, maar deze wacht te lang. De gelijkmaker. Herhaalde H.R.C.-aanvallen volgen nu en 't is duidelijk, dat succes niet kan uitblijven. Na 19 minuten spelen is de stand weer gelijk: bij een goed opgezette H.-aanval maakt der Alcm.-baks hands. De scheidsrechter wijst naar de bekende stip en Kuipers neemt de penalty onhoudbaar, 11. Twee vrije schoppen op het H.R.C.-doel wor den door Dijkshoorn weggewerkt. Aan den an deren kant kan keeper Brouwer een omhaal van Zymni slechts vallend stoppen. De strijd gaat nu gelijk op, maar het begint een beetje ruw te worden. Om beurten komen de voor hoeden nu in den aanval, maar doelpunten blijven uit. Eenige minuten voor rust komt het er no§; bijna van, als de ilitloopende Dijks hoorn tegen een A.-speler aanschiet en den bal terugspringt, maar Siersma kan nog net weg werken. De tweede helft begint met een feilen A.-aanval, die tot corner gewerkt wordt. Als de bal door Striet is weg gewerkt, komen de Alkmaarders terug. De middenvoor geeft een hard schot, maar via de paal springt de bal 't veld weer in. HRC speelt in ver doorgevoerde W-forma tie, terwijl de middenlinie bijna op de lijn met de backs staat. Alcmaria komt nu geducht opzetten, terwijl HRC er geheel uit raakt. Alle ballen worden verkeerd geplaatst. Het gaat er slecht voor de roodjes uitzien. Alcmaria In de meerderheid. Er speelt nu maar één elftal, en dat is Alc maria. Als er 12 minuten gespeeld is, krijgt de A-middenvoor in buitenspelpositie den bal toegespeeld. De scheidsrechter ziet het niet en met een schuiver verdwijnt de bal onder Dijks hoorn door in doel en heeft Alcmaria de lei ding heroverd. In plaats dat HRC door dezen achterstand nieuw leven wordt ingeblazen, raakt men nog meer den put in en is het steeds Alcmaria, dat speelt. Vooral haar mid denvoor, die geregeld tusschen de backs staat opgesteld, is gevaarlijk en met de grootste moeite wordt het HRC-doel voorloopig verder schoon gehouden. Veel kunnen we van deze periode van A-overwicht niet meer vertellen, want we zouden stegds maar weer Alcmaria- aanvallen moeten vermelden. Gelukkig komt er, als er 25 minuten in de tweede helft gespeeld zijn, een kleine opleving bfl HRC. De middenlinie trekt mee ten aanval en onder luide aanmoedigingen van het pu bliek wordt de Alkmaarsche achterhoede op den proef gesteld. De Jong en Sanders verwis selen van plaats, maar ook dit helpt niet. De A.-achterhoede staat als een rots in de bran ding en langzaam, maar zeker wordt 't HRC- overwicht, als doelpunten uitblijven, gebroken. Alcmaria komt weer in den aanval. Het wordt 13. Weer krijgt de middenvoor, tusschen de backs van HRC staande, dan bal toegespeeld. Van onzen plaats hebben we het niet goed kunnen zien, maar de rood-witte achterhoede blijft staan, in de veronderstelling, dat het buitenspel is. In ieder geval is dat een groote fout, de middenvoor schiet langs den uitloo penden Dijkshoorn. De grensrechter en spelers van HRC gaan naar den scheidsrechter, maar deze wijst on verbiddelijk naar het midden. Er moet nog tien minuten gespeeld worden en even komt HRC nog in den aanval. Aan den anderen kant geeft Hamstra een staaltje solo-voetbal, dat met een applausje beloond wordt.' Veel belangrijks gebeurt er niet meer. Rest ons nog te vermelden, dat de Alkmaar sche rechtsbinnen een kwartier voor tijd ver vangen werd. (Van onzen Alkmaarschen correspondent.) Aan den Westerweg te Alkmaar hadden de rood-wit-geblokte Alkmaarders de witge- hemde Heldenaren op bezoek. En, wat bij de rust vermoedelijk niemand had gedacht, met 43 kregen de gastheeren hun derde neder laag in successie te slikken. Het zou kunnen zijn, dat de Boys klagen over pech, maar we gelooven, dat de uitslag wel ongeveer de ver houding in het veld weergeeft. Er waren oogenblikken, waarop het doel der Heldena ren als het ware door het oog van een naald kroop. Echter ook aan den anderen kant zagen we dat. En we zijn geneigd de voor hoede van Helder iets hooger aan te slaan dan die van de Boys. Die laatsten beschikken over uitstekende buitenspelers, de Grand en Indri. Het middentrio echter is van een ge halte, dat minstens een klasse lager moet worden aangeslagen. Uitblinkers bij Helder waren de center-voor en de linksbuiten. Het resteerende drietal paste zich daarbij heel wat beter aan, dan van het Alkmaarsche middentrio kan worden gezegd. De Heldersche doelman leek voor de rust niet geheel zeker, maar wat hij na half-time te zien heeft gegeven was af en toe waar lijk een lust en het is niet in de laatste plaats aan hem toe te schrijven, dat zijn elf tal tenslotte met een kleine overwinning naar huis terugkeerde. Hoewel de partijen in het veld in doorsnee elkaar niet veel ontliepen, wisten de Boys de score te openen, waarna de bezoekers ge lijk maakten door een prachtig schot van linksbuiten Wieren. Er werd van beide kan ten danig aangepakt en het waren de rood witten, die hun werken beloond zagen. Toen kort voor half-time de rood-witten zich een penalty wegens aangeschoten hands zagen toegekend, die door Indri onhoudbaar in een doelpunt werd omgezet, begon het er voor de Heldenaren duister uit te zien. Met 31 ging half-time in. Het was verre van een geslagen Helder- ploeg, die na rust het veld betrad. Integen deel, de pauze scheen haar goed gedaan te hebben. Ze zwoegden, dat het een aard had en schenen het haast hopeloos schijnend voornemen te hebben opgevat om toch nog een gelijk spel te forceeren. Ze kregen de overhand en zagen zich ten slotte beloond met een goed doelpunt van Spigt, die even te voren Kiljan vervangen had. Telkens en telkens weer kwamen ze opzetten, het spel speelde zich in hoofdzaak af op de helft van de Boys, die echter af en toe uitvielen, wat de achterhoede der gasten soms weliswaar even in het nauw bracht, maar wat geen resultaten in den vorm van doelpunten voor de Boys opleverde. Ongeveer halverwege de tweede helft was het, toen de rechtervleugel van Helder goed opbracht. Het was linksbuiten Wieren, die zijn buurman toeriep de keurig voor de goal zwevende bal te laten loopen. Aan het com mando werd gehoor gegeven en een enkele seconde later zag Keesen den gelijkmaker naast zich in het doel snorren. Een schitte rend doelpunt! Enkele minuten later produceerde Helder door een even uitstekend schot van B. de Boer nummer vier en het had de leiding genomen! 't Haast onverwachte was geschied. Met een ongekend élan kwamen de rood witten thans opzet ten en dat deze korte slotperiode geen succes voor hun opleverde is grooten- deels het werk van keeper Kossen ge weest. B. de Boer, Een vijftal corners werd binnen enkele minuten door de gastheeren geforceerd en de een na den ander werden ze door de Grand en Indri prima genomen. De scrimages, die elkaar vlak voor het witte doel opvolgden leverden echter geen van allen iets op, even min als de enkele vrije trappen, die aan de Boys werden toegewezen. Helder scheen zich niet meer te kunnen loswerken en we gelooven niet ons te vergis sen als we zeggen dat het eindfluitje, dat plotseling weerklonk, voor de bezoekers een uitkomst was. Helder ha<J dezen zwaren kamp gewonnen met 43,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11