Texel IAndijk I 1-0 Assendelft I—Succes I 2-2 Alkmaar'—Beverwijk 0-0 Schagen-Watervogels 0-0 1 B.K.C.—N.-Niedorp 0-1 W-F-C II—HJR+C* II 2-0 Helder II-ICF-C- III 1-0 Alcm. Victrix III H.R.C III 5-5 Wieringerwaard—Oudcsluis 9-2 Inplaats van de verwachte ruime overwin ning, moesten wij voor Succes een geljjk spel noteeren. MaarSucces is nog ongeslagen en daar mede mogen w(j ons nog troosten. Het was een onbeduidend wedstrijdje. Als we eerlijk zijn moeten we zeggen dat Succes niet meer dan een draw heeft verdiend. Hoe dat komt? Succes kan togh wel beter? Inder daad kan zij dat, maar het valt niet mee te spelen tegen een elftal, dat juist met 80 geklopt is en nu met den moed der wanhoop ten strijde trekt. Succes wou graag beter, maar het was moeilijk tegen een ploeg die het befaamde afbraaksysteem huldigde. Voorts waren er een paar Successers die slecht plaatsten, althans veel slechter dan wij van hen gewend zijn en bovendien heeft Suc ces eigenlijk met 10 man gespeeld, daar Hoorn, anders één van de beste achterman nen, door zijn val van vorige week nog niet in staat was op halve kracht te spelen. Hij had zich honderdmaal beter kunnen doen ver vangen. Alzoo excuses genoeg voor het povere resultaat Wat meer enthousiasme bij Succes had den strijd misschien een andere wending kunnen geven, want ook moet gestipuleerd worden, dat Succes vrij futloos is begonnen. Was van begin af aan met volle overgave gespeeld, wellicht was het volle pond in de wacht gesleept. Scheidsrechter was de heer Aandacht uit Amsterdam, die gedurende 2 keer drie kwar tier met volle aandacht het spel bestuurde. Het spelverloop. Jaap Kuiper was het, die in de eerste minuut, van den aftrap af, uit een voorzetje van Schmitt scoren kon. Een fraai doelpunt. In ons onderbewustzijn schemerde toen de 80 van Helder. Zou Succes? Maar neen, een mistrap van Schotting, de A.-midvoor is door gebrokenschot, naast! Uittrap, hooge voorzet van rechts, Lont loopt toe, kopbal, over! Snelle Succes-aanval, over en weer, voor zetje, Jaap Kuiper kogelt in het zijnet. Dan weer een A.-aanval. Koorn schiet in tempo tekort en kan slechts, ten koste van een corner redden. Zeer goed genomen, inge schoten. Weer corner! Meteen weggewerkt. Succes heeft een prach- tigen open aanval. Van Schmidt naar Kuiper, schot. De keeper redt. Uittrap, snelle aanval van links, de A.-lin- kervleugel omspeelt handig Schotting, en de linksbuiten lost van dichtbij een schot. Goal 11. Op zeer verdienstelijke wijze heeft A. gelijk gemaakt. Er is nu pl.m. 10 min. ge speeld. Het verdere van de eerste helft heeft ons weinig kunnen bekoren. Een hopeloos ge knoei aan beide kanten, een rammelende S.- achterhoed, terwijl de middenlinie alle zeilen moest bijzetten. Rijkers stond vrijwel geregeld in het doelgebied. Idema had zijn handen vol aan den rechtervleugel en Schotting en Montu let aan den linkervleugel. Een enkele maal waagde de middenlinie het met ten aanval te trekken. Meestal fungeerden Js. Kuiper en Rot gans als verbindingsspelers en dan moesten de drie anderen tegen het stug verdedigend A. optrekken. Het ging bovendien te langzaam en te nonchalant. De A.-menschen waren ge regeld even eerder bij den bal. speelden met een vuur en élan, dat Succes hen benijden mocht. Vooral van rechts dreigde veel gevaar, Beide doelen kwamen een enkele maal in ge vaar. Maar de rust ging in met onveranderden stand. De tweede helft. De tweede helft was nog geen minuut oud of het S.-doel had reeds twee zware aanvallen doorstaan. Als door een wonder ontstonden hieruit geen doelpunten. Maar Succes wist deze spoedig te beantwoorden. Zij had meer succes, want bij verrassing kon Lont het 2e doelpunt scoren, 12. Wij zien nu nog twee corners, een fraai schot van Schmidt en een schot van Rotgans kort na elkaar, maar zonder resultaat. Wij meenden reeds dat een Succes-overwicht op handen was. Het vlotte inderdaad veel beter, toen A. het spel weer in handen nam en gedurende een kwartier den toon aangaf. Aanval op aanval werd ondernomen. Ettelijke corners werden ge nomen. Posthumus moest een waren vuur proef ondergaan, maar. doorstond haar schit terend. Bravo! Tegen het einde verkreeg Succes weer de overhand. De minuten verstreken. Albert loste nog twee kogels. Succes ging nog eens ten aanval, liet even haar verdedigende houding varen en toen kreeg de A.-linkervleugel een kans die zij goed benutte. De linksbinnen kwam alleen voor het doel. Posthumus liep uit, maar langs hem heen rolde de bal tergend langzaam in het verlaten doel, 22. Vrijwel onmiddellijk na den aftrap werd voor het einde gefloten. Op den terugweg vernam Succes de fraaie overwinning van Helder op de Boys. Dat belooft weer wat voor volgende week Successen! Het vierde gelijke spel in succes sie? Wij doen het ervoor. Een voetbal kan raar rollen, maar schijnt het soms te vertikken daarheen te rollen, waar twee-en-twintig spelers en honderden kijkers hem willen hebben. Zoo iets gebeurde in den wedstrijd van de groen-witte Alkmaar- ders tegen de leiders van het rangljjstje Beverwijk. Zooals de uitslag feitelijk reeds aangeeft, was het een wedstrijd, waarin de achterhoeden domineerden. Door het matige spel van den Alkmaarschen aanval werd het de Beverwijk- sche verdediging vrij gemakkelijk gemaakt. Wel deed het binnentrio vaak verdienstelijk werk, maar de buitenspelers waren te zwak, vooral de rechtsbuiten was er hopeloos uit. De Beverwijksche aanval was in zjjn geheel beter dan die der groen-witten, maar doelman Duiveman bleek in puike conditie, de backs deden hun werk uitstekend en de half-linie der gastheeren heeft van het begin tot het eind onvermoeid voortgezwoegd. Neemt men daarbij in overweging, dat we van schutters-capaciteiten bij de rood-witten niet veel hebben ontdekt, dan komen we tot de conclusie, dat de eind-uitslag voor beide ploegen als verdiend mag worden beschouwd. Na een eenigszins zenuwachtig begin zien we spoedig Duiveman aan het werk. 't Was even gevaarlijk, maar 't liep goed af en er komt dan een uitstekend schot van Kranen burg. Duiveman moet dan tweemaal optreden en daarna zijn de Alkmaarders goed met den bal weg. Er treedt een periode in van overwicht van de bezoekers, wat vooral toe te /chrjjven was aan slecht afdekken door de groen-witten. Ook het samenspel der Beverwijkers was beter. De Alkmaarders plaatsten minder goed en konden ook in kopwerk niet geheel tegen de gasten op. Geleidelijk echter kwamen ze er beter in. Zelfs waren de eerste beide corners, die ge forceerd werden tegen het Beverwijk-doel. De gevaarlijkste aanvallen van de gasten kwamen van den rechtervleugel, die door Alk maar vaak te veel vrij gelaten werd. Van die zjjde dreigde doorloopend gevaar, maar het straf verdedigen door de backs en het door tastend optreden van Duiveman voorkwam doelpunten. Wel werd er van beide kanten danig aan gepakt, waarbij perioden van Alkmaarsch overwicht zich afwisselden met perioden, waarin de bezoekers de overhand behielden, maar gescoord werd er niet. Ook na de rust kwam in den doelpuntloozen stand geen verandering. De traditie van Alk maar wil, dat de ploeg vooral in de tweede helft goed begint los te komen. Tot op zekere hoogte was dat ook ditmaal het geval. Want het spel leek ons degelijker dan voor halftime. Maar de voorhoede kon het rood-witte doel niet vinden en zoo bleef de score tot het einde blank. Een uitslag, waarmee de Alkmaarders blijkbaar meer tevreden waren dan de Bever wijkers, want die laatste verloren hun eerste puntje op een plaats, waar ze dat vermoedelijk niet hadden verwacht. Watervogels verdiende een over winning. Verkeerde taktiek der Spartanen? Wij hebben den wedstrijd Spartaversus Watervogels aanschouwd en we zijn getuige geweest van een pittig partijtje voetbal. Het is reeds langen tijd geleden, dat we een der- gelijken wedstrijd op het Schagen-terrein aan schouwden. Watervogels is een enthousiaste ploeg met een zeer goede achterhoede. Het geheele elftal bestaat uit werkers, die volhou den tot het einde. Hiertegenover stelde Sparta een minder enthousiast elftal, dat misschien een tikje technischer was. De taktiek van Schagen was volgens onze meening verkeerd. .De Haas, de linksbinnen, heeft gedurende den geheelen wedstrijd linkshalf gespeeld, zoodat kanthalf Slikker een berg minder werk be hoefde te verzetten. Geheel noodzakelijk was deze opstelling niet en het was fataal voor de voorhoede, die nu met vier man tegen de rots vaste achterhoede van Watervogels op moest tornen. Het is te begrijpen, dat door deze op stelling elke aanval der Watervogels werd gestremd en dat de Schagen-voorhoede ook niet langs Gebrs. Been konden komen. Beide keepers hebben uitstekend werk verricht en aan hen is het dan ook hoofdzakelijk te dan ken, dat de score dubbel blank is gebleven. Nadat Watervogels den toss heeft gewon nen, stellen de volgende elftallen zich op: Watervogels. W. Blokker A. Been F. Been B. Ewalt G. Hollander S. Been T. Gerritsen N. Been H. Been R. Hoogvorst S. Hoogvorst Scheidsrechter C. Metselaar. C. de Moor D. Schoorl M. de Haas J. Simons Schoorl M. Slikker A. Slikker J. Weeland H. Middelbeek J. Peetoom D. Arnoldus Schagen. Simons mag tegen zon in aftrappen. Direct is merkbaar, dat Watervogels een ploeg is, welke geweldig op den man speelt zonder nochtans unfair te zijn. De eerste aanval is voor Watervogels, waar N. Been het klaar speelt een makkelijke kans om zeep te bren gen. Keeper Blokker wordt aan den tand ge voeld door Dik Schoorl. Doch op buitengewoon fraaie wijze duikt hij het schot uit den hoek. A. en F. Been werken dat het een lust is. Hun trapvastheid viert hoogtij. Schagens voorhoede is machteloos. Als F. Been mist, denken we toch nog Simons te zien doelpun ten, maar weer is het Blokker, die redt. Ook D. Arnoldus moet zoo af en toe gevaarlijke situaties oplossen, maar terzijde gestaan door Peetoom en vooral door Middelbeek, geeft ook hij niet thuis. Beide partijen zijn thans even sterk en wie de overwinning zal behalen, blijft een vraagteeken. Watervogels heeft het eerste kwartier hard gewerkt om de score te openen, maar tevergeefs. Zonder dat beide partijen hebben kunnen scoren breekt de rust aan. Na de rust krijgen we eerst een klein over wicht der Spartanen te zien, doch langzamer hand herstelt Watervogels zich en zien we een half uur lang Watervogels op Schagens helft spelen met zoo af en toe een zeer ge vaarlijken aanval der Spartanen. In deze pe riode vediende Watervogels zeer zeker een doelpunt en dat dit niet is gekomen, is te wijten aan hun zelf en aan de Schagen-achter- hoede. Er werd ten eenenmale te lang gewacht door de W-voorwaartsen om tegen Middelbeek c.s. succes te hebben. Langzaam verstrijkt de tijd. Nog drie minuten zijn te spelen als Dik Schoorl geheel alleen voor Blokker komt te staan. Zou Schagen dan toch nog onverdiend winnen? Neen, Schoorl's schot snort langs den paal! Zoo was het en toen arbiter Metselaar, die kalm en zeker leidde, einde floot, waren beide partijen nog even ver als toen ze be gonnen waren. Succes 4Schagen 3 14. Eindelijk een overwinning van Schagen 3. De Wieringers loopen direct snel van sta pel en voordat de Geel-zwarten het beseffen is het 10. Nog voor de rust weet de crack Van Geelen, uit een penalty den gelijkmaker te scoren. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust speelden de Spartanen een tikje beter dan de Successers, die hopeloos naar hun vorm van voor de rust liepen te zoeken. Achtereenvolgens zorgden Jaap Broers, Piet Schoorl en Cees de Jager, dat de Wieringer keeper werd gepasseerd. En toen de scheids rechter einde aankondigde, had Schagen 3 haar eerste overwinning behaald. Sijbekarspel 1Schagen 2 I5. Schagen 2 maakte de reis naar Sijbekar- spel, om aldaar de vereenlging van dien naam te bekampen. De Geel-zwarten speel den weer, dat het een lieve lust was. Koch, Jan Broers en Piet de Vries zorgden voor de rust voor een nuttigen voorsprong. Na de rust wist Da Vries andermaal den Sjjbekar- spel-keeper te passeeren (40). Dan ver kleint Sijbekarspel den achterstand tot 41, maar verder kan ze het niet brengen. Scha gen 2 scoort door middel van D. Ruig, nog eenmaal en dan is het genoeg. Met beide par tijen om beurten in den aanval breekt het einde aan. S.R.C.St. Bavo 4—0. Aan den Nesdijk ontving S.R.C. het verte genwoordigend elftal van Ursum, St. Bavo. Na een uitstekende overwinning vorige week op Hollandia van Tuitjehorn, hebben de kraaien thans St. Bavo overtuigend ge slagen. Ging de rust in met een matigen voorsprong van slechts 10, na de rust wisten de Deutekoms en C. Berhvens voor een 40 overwinning te zorgen. Indien SRC dit jaar oppast, kan haar het kampioenschap niet ontgaan- De oude waarheid doet haar rechten gelden Inderdaad de oude waarheid: „doelpunten beslissen nu eenmaal" is niét dood, zij leeft nog. Zoo ooit, dan moeten we nu naar dezen aanhef grijpen om het merkwaardige verloop van BKCNieuwe Niedorp te schilderen. BKC is n.1. bijna voortdurend in de meer derheid geweest wat heeft Prins eigenlijk te doen gehad? Een vlotheid van aanvalsont- wikkeling liet hét geelzwarte team zien, die ons verraste. En er kwamen ook aanvallen, zonder tol. Hieronder waren er v .ïrscjieideno, die rijp voor een doelpunt waren Niettemin beleefden ze hun beKÖnng niet, hoe weinig het soms ook scheelde. Nu weten we wel, dat het N.-Niedorp backstei buiten gewoon goed is en zich ook meesterlijk her stellen kan als het gepasseerd is. Ook weten we uit bittere ervaring dat BKC's voorhoede de doortastendheid mist om zelfs maar drie kwart van de zgn. opgelegde kansen te be nutten. In dat opzicht stellen we onze eischen heusch niet te hoog. Maar de wijze waarop de BKC-voorwaartsen Zondagmiddag tot drie maal toe in onverhinderbaar-lijkende voltrek king van het vonnis over N. Niedorp werden gestuit, kan alleen geweten worden aan de tus- schenkomst van het lot. Het lot, verpersoon lijkt door vrouwe Fortuna, die in de wedstrijd BKCN.Niedorp vorig jaar zoo uitgesproken aan Poldersche zijde stond. Uit dat gezichtspunt moet BKC de zaak be kijken om de gang er in te houden. Gelijk Shakespeare in zijn „Koning Lear" de edelen, die in boeien gekluisterd in de kerker lagen opgesloten, des avonds liet gaan slapen met een glimlach om de lippen, die spraken: ga voort, Fortuna, draai verder Uw grillig rad en lach ons een andermaal eens toe! De afloop van den wedstrijd wis teleur stellend voor BKC, want tegenover al die ge vaarlijke aanvallen van haarzelf, die niet wil den en mochten gelukken, stelde N. Niedorp er maar bitter weinig en nog wel van tamelijk ongevaarlijk karakter. En dat nu één zoo'n aanvalletje het hem deed, terwijl men zich er al mede verzoend had een gelijk spel in vrede aan te nemen. Zes minuten voor tijd gaf de N.N.-linksbuiten nl. een voorzet, BKC wilde wegwerken, maar Peereboom had zich goed opgesteld en kon nog juist met een zacht tikje Prins verrassen. „Doelpunten bestimmen" voegde Peereboom ons in het voorbijgaan toe. Gelijk had hij. Het is nu wel voldoende duidelijk dat het geluk in dezen wedstrijd een voorname rol heeft gespeeld. Toch niet de eenige. Wie dat zou beweren, miskent de verdiensten van N. Niedorp en verbloemt de tekortkomingen van BKC. De verdiensten van N. Niedorp waren Zon dagmiddag in hoofdzaak in de verdediging te vinden. Het backstei Van Herwerden Reyne mogen we een woord van groote waar deering niet onthouden, evenmin als hun uit stekenden keeper. In de halflinie heeft De Weerd een bijzondere partij spil gespeeld, ter zijde stond dan H. Peereboom Az. Alleen over de voorhoede zijn we minder te spreken. De N.N.-elftalcommissie had hierin Fans gepasseerd en Ruig opgesteld. De linker vleugel heeft wel het minst gepresteerd, al geven we toe, dat een tegenspel als dat van Van Teulingen Jz„ de rechtshalf van BKC, ontzettend laatig is, mede doordat Van Teu lingen wel wat te grof speelt zoo nu en dan. Die linkervleugel heeft tenslotte alleen de verdienste kunnen boeken de voorzet te heb ben voortgebracht, die Peereboom tot scoren in staat stelde. Maar over rechts zijn we toch ook maar weinig te spreken, evenals over den center voor, als welke afwisselend Peereboom en Sepers fungeerden. Onze aanteekeningen too- nen maar heel zelden dat Prins het nu wer kelijk lastig heeft gehad. N. Niedorp was ook maar matig over zich zelf voldaan. Ons dunkt, doelden de zegslieden voornamelijk op hun voorhoede. Achter wer den de „pijpjes krijt" bij het pond wegge geven! En nu BKC. Welaan, wc zjjn bijna geheel tevreden over de thuisclub. Wat ze ons, vooral in de eerste helft heeft laten zien, was goed. Het was inderdaad prettig toekijken naar hun spel. We hebben aangenomen dat pech de BKC-ers heeft dwars gezeten. Welnu, hier tegen is één middel: kop omhoog en probee- ren de mogelijkheid van beïnvloeding door pech te verminderen. Hieruit kan men meteen opmaken, waarom we schreven dat we „bijna geheel" voldaan waren. We vinden n.1. dat de goalsproductiemachine van BKC haar wer king nog teveel van het fortuin laat afhan gen. Worden de zuiverheid van plaatsen en snelheid van handelen opgevoerd, dan komt er een oogenblik dat Fortuna zelfs niet meer kan ingrijpen. Nog te veel wat aan pech wordt toegeschre ven, vloeit uit gebrek aan doortastendheid voort. Zondag was er pech, zeker, maar ook... dat andere, wat wijst op eigen tekort: door bijten en vlug schieten. M. van Teulingen Hz. begon weifelend te backen, maar herstelde zich later. Van der Goes heeft hard gewerkt als spil, maar kon tegen den beteren De Weerd niet op. In de voorhoede had Jaap van Wees een beste dag en Tromp Post had er ook oog in. J. de Schip per, die men over had laten komen uit Amers foort, heeft zijn midvoor taak als vanouds vervuld, maar wel speciaal hjj had met de beschreven pech te kampen. Blok was er min der in dan anders. Uitstekende momenten genoeg, maar ook zwakke, waarin hjj het goochelen slechts middel tot doel schijnt te verheffen. Jan van Wees speelde best en met veel durf; ook na zijn blessure die hem bijna de halve match hinderde. Scheldsrechttr Roels leidde zeer streng en juist, maar floot naar onzen smaak iets te vaak. Met inspanning van alle krachten is Texel Zondag als overwinnaar uit den strijd ge komen. Was deze overwinning verdiend De meeningen zullen hierover wel sterk uiteen- loopen. Een feit is, dat er twee volkomen ge lijkwaardige ploegen in het veld stonden. Andijk deed den aftrap en ondernam direct een uiterst krachtigen aanval, die met een gevaarlijk schot werd besloten, dat Dukers evenwel schitterend stopte. Er ontstond daar bij een schermutseling voor het doel, waarbij H. Neijens den bal met de hand bewerkte, waarvoor zeer terecht penalty werd gegeven. De bal werd echter huizenhoog overgescho ten. Andijk bleef daarna verwoed aanvallen en als Dukers niet in topvorm was geweest, hadden de gasten reeds het eerste kwartier een flinken voorsprong behaald. Vijf maal achtereen kreeg n.1. de Texelaar uiterst ge vaarlijke ballen te verwerken. Daarna kwam Texel iets in de meerderheid; ook de Andijk- doelman werd nu een paar maal gevaarlijk aan den tand gevoeld. De middenlinie van Texel, die den geheelen wedstrijd in zeer slechten vorm speelde steunde evenwel te weinig, zoodat de aanval niet krachtdadig genoeg kon worden doorgezet. Totdat H. Ran op den r.-vleugel in den strijd werd betrokken; eerst kreeg hij den bal dicht bij het doel vrij, doch schoot te zacht; daarna gaf hij een bal keurig over aan P. Kikkert, die van zeer nabij den bal in het net kogelde. 10 voor Texel. Het spel ging daarna tot de rust gelijk óp; toen de pauze kwam, had Texel nog met 10 de leiding. In de tweede helft waren de clubs om beurten in den aanval. Beide keepers kregen volop werk; 't zwaarste aanvankelijk Du kers. Het Texelsche doel maakte herhaalde lijk zeer moeilijke momenten door. Andijk speelde in een hoog tempo, algemeen was men van meening, dat dit niet tot het einde toe zou kunnen worden volgehouden, doch de gasten bleken een uitmuntende training te hebben ondergaan. Ongeveer twintig minuten voor het einde kwam de thuisclub iets in de meerderheid; ook werd uit een corner nog een tweede doelpunt door De Graaf gemaakt, dat de scheidsrechter echter niet toekende. Dit ondanks het feit, dat de Tex.-midvoor den bal inkopte van grooten afstand, zonde!1 dat een speler het leder had aangeraakt. Er moet echter een hinderen van den keeper of iets dergelijks zijn geschied. In het laatst van den wedstrijd was Texel het meest in den aanval. De uitvallen van Andijk bleven even wel zoo gevaarlijk, dat het eindsignaal een verlichting bracht voor het Texelsche publiek. Texel won tenslotte met 10. In den uitwedstrijd tegen W.F.C. heeft H.R.C. II het niet tot een overwinning kunnen brengen. De oorzaak van deze nederlaag valt ongetwijfeld te zoeken bij W.F.C., dat een mooi open spelletje speelde, terwijl de H.R.C.-mid- denlinie, zooals gewoonlijk, een verdedigende houding aannam, waardoor de voorhoede niet voldoende gestuwd werd. Meteen na den aftrap zien we een aantal snelle aanvallen op het H.R.C.-doel en Prins inóest reeds handelend optreden. De W.F.C.- speler3 zijn snel en handig, maar het beslis sende schot ontbreekt. Geleidelijk komt H.R.C. meer in den aanval; in het veld doen Heyblok en vooral Roomeyer steeds goed werk, maar voor het doel ont breekt de finishing touch. Nu is H.R.C. een langen tijd in de meerderheid, maar door het goede spel van den W.F.C.-doelverdediger, ge steund door .een paar stevige backs, wordt er niet gescoord. Door het achter blijven van de H.R.C.-middenlinie wordt de W.F.C.-voorhoede in de gelegenheid gesteld ten aanval te trek ken en 'met moeite wordt de bal tot corner ver werkt. De W.F.C.-rechtsbuiten plaatst deze ver van het doel af, waar de linksbinnen vrij op gesteld sthat en met' een keiharde kopbal ver dwijnt de bal in het net, 10. Tot de rust blijft de wedstrijd een afwisse lend karakter toonen, maar de stand ondergaat geen verandering meer. Na de rust heeft H.R.C. haar voorhoede ge wijzigd, maar of deze wijziging voordeel heeft gebracht, valt te. betwijfelen. Wel werd een veldmeerderheid bereikt, maar daar bleef het toch bij. Schoten werden in deze periode niet vaak gelost, of zij waren recht op den keeper gericht; die troüwfens in dén geheelen wedstrijd maar één moeilijk Schot' te verwerken heeft gehad. Steeds weer speelt de strijd zich af op de W.F.C.-helft, maar gevaarlijk zijn de H.R.C.- aanvalien niet.. Anders is het met de W.F.C.- uitvallen, die, hoewel zij niet talrijk zijn, het H.R.C.-doel steeds in gevaar brengen. Bij deze uitvallen valt vooral het vlugge en goede spel van den W.F.C.-linksbuiten op, terwijl ook de linksbinnen en middenvoor uiterst gevaarlijke spelers zijn. Van een merkwaardig moment voor het doel weet deze laatste te profiteeren, en, nadat de bal reeds tweemaal gestopt is, weet hij den voorsprong te vergrooten, 20. Nu is het H.R.C.-overwicht geheel te niet. W.F.C. wordt steeds sterker. Het H.R.C.-elftal wordt weer door elkaar gegooid, maar zonder het minste succes. Een enkele aanval wordt nog wel ondernomen, maar met 20 voor W.F.C. komt het einde. Op het keurige grastapijt van het Heider- terrein bond gisterenmiddag Helder II den strijd aan tegen het 3e van KFC, een debutant in de KNVB. Het „gebeuren" is geëindigd in een 10 overwinning voor de wittè kleuren, door een doelpunt 6 minuten na den aanvang gescoord door Vermeulen en nadat de thuis club zeker driekwart van den speelduur het initiatief heeft gehad. Dat het succes niet grooter is geworden, komt voor een deel op rekening van den keeper der bezoekers, die rajn doel goed ver dedigd heeft. Verder aan het spel van Helder, wier voorhoede het spel veel te kort hield. Men had veelmeer over de breedte moeten spelen en beslissender moeten zijn voor doel. Veen was als midvoor opgesteld; dat dit een foutieve zet was zag men zelf ook in, want in de tweede helft speelde hij rechtsbinnen. De vleugels, hoewel niet slecht, moeten veel meer op buitenspel letten, vooral de rechts buiten. In de halflinie was de spil de beste, zoowel aanvallend als verdedigend en zijn plaatsen was doorgaans goed. In de achter hoede werden fouten in de opstelling gemaakt, die ditmaal geen nadeelige gevolgen hadden. Beiden hebben echter heel hard gewerkt, ter wijl Kenter het weinig gevaarlijke werk wat hjj kreeg, naar behooren heeft verricht. Het geheele elftal echter, is nog niet homo geen genoeg, o. i. is het .nog niet genoegzaam Sp elkaar ingesteld. Over het spelverloop thans nog het een ander: Zoo had Veen den bal aan het rollen g» bracht of de voorhoede was voor het doel tegenpartij. Een bekogeling volgde onmi^ lijk. Marinus schoot in goede positie oerhard in, maar zijn schot werd kranig gekeerd. Ais dan de linksbuiten na handig spel den bal goed voor doel brengt, volgt tweemaal ach- tereen een laag schot, maar weer wist <}e Kooger doelwachter den bal meester te bUi. ven, maar toen kreeg hij toch van dichtbij het nakijken. Helder bleef in den aanval, elk oogenblik dachten wij den voorsprong te zien vergrooten, zóó spande het telkens. Maar het niet goed opstellen van het witte binnentrio en keurig keeperwerk, beletten verder succes De roodblauwe voorhoede is bijna niet in actie en eerst na 12 min. spelen kreeg Kenter een bal te verwerken. Na 'n kwartier is het spel meer verdeeld; als de Jongh over den bal trapt, is de keeper genoodzaakt den bal cor ner te trappen. Vermeulen schiet den bal tweemaal tegen den op den grond liggenden doelverdediger aan. Met iets even meer zelf. beheersching had dit een doelpunt kunnen zijn. Later doen Veen en Marinus hetzelfde.... Na een half uur spelen een mooien kopbai van Veen, voorbij den doelman, maar een back trapt den bal uit het doel. Men ziet het, de Helder-voorhoede was verreweg het gevaar- lflkst. De tweede helft manifesteerde zich in een groot Helder-overwicht, wat een half uur aan- hield. De voorhoede werd een paar maal om- gezet, maar alles was tevergeefsch. Er kwa men geen doelpunten uit dit groote offensief, terwfll de tegenpartij bijna niet over de helft kwam. Eenmaal toch een doorbraak, maar de bal was iets te hoog gericht. Men forceerde het spel tenslotte, waardoor in het laatste kwartier de vertooning een rommelig aanzien kreeg, en KFC zich meer begon te roeren. Het mooie was er toen af. Beide keepers kregen nog wat te verwerken. Het einde bracht een 10 overwinning voor Helder II, een mager succes, maar de punten zijn toch binnen. En verdiend! Meteen na den aftrap is H.R.C. in den aan val en na een paar minuten spelen krijgt de rechtsbuiten een corner te nemen die wéér tot corner verwerkt wordt. Heel scherp zet Vis ser deze voor den doelmond en hoewel de kee per den bal nog aanraakt, verdwijnt het leder in het doel. Hierna is het H.R.C., dat, na ongeveer 6 minuten spelen, succes heeft. Beneker schiet in, de bal zou naast zijn gegaan, maar de Boer verandert met een handig kopballetje de rich ting en zoo heeft H.R.C. een 20-voorsprong. Maar nu legt Alcmaria er een schepje op en al spoedig weet de middenvoor met een hoogen kopbal Goudswaart, die door de zon verblind werd, te passeeren. Even hierna is het wederom de middenvoor die succes heeft met een degelijk schot. Binnen 10 minuten tijd is een 20-voor- sprong omgezet in een 23-achterstand als weer de middenvoor doel weet te treffen. Nu zien we een periode waarin beide doelen beurtelings in gevaar verkeeren, maar in de score komt geen verandering, totdat Vinke even voor de rust de partijen weer op gelijken voet brengt door een aardigen kopbal. Na de rust is eerst H.R.C. in de meerderheid. Een flinke veldmeerderheid zelfs, die afgewis seld wordt met snelle Alcmaria-aanvallen, die geleid worden door den middenvoor. Deze speler is het die zijn club de leiding geeft, 4—3. Nog steeds is H.R.C. in de meerderheid. Sturk geeft goed door naar de Boer en de stand is weer gelijk. Weer komt H.R.C. terug en Beneker geeft met een van zijn bekende schoten H.R.C. de leiding. Reeds nadert het einde en het is weer de Alcm. middenvoor die den stand op gelijken voet brengt. Hierna wordt nog wel fel gestre den om het winnende doelpunt, maar spoedig klonk het eindsignaal. Opnieuw een groote overwinning van de roodbroeken. Ook nu hadden de toeschouwers, welke zich, zij het ook in beperkt aantal, naar het sport park begaven, niet te klagen, dat er geen doelpunten gescoord werden door hun favo rieten. Wanneer we bij de vijftien doelpunten van HRC 4 de score van vanmiddag optellen, dan krijgen we een record aantal van 2 dozijn doelpunten in twee thuiswedstrijden. Typeerden was het groote verschil, dat we vanmidag bij de twee voorhoeden zagen. Naast een uiterst productieve van de rood broeken, was het een D.-voorhoede, welke, na dat de aanvallen goed opgezet waren, deze in de laatste instantie verknoeid zag door een gemis aan schotvaardigheid. Hieraan toege voegd nog een goed op dreef zijnde W.W.- achterhoede, dan is de lage score van de zwarthemden verklaard. Bij Oudesluis werd sterk het gemis van haar keeper gevoeld. De wedstrijd. Dosko wint d«n toss en W.W. trapt voor zon af. Van eenig windvoordeel was voor geen der partijen sprake. D. blijkt nog met tien man te zijn, tot na vijf minuten Stammes het elftal compleet maakte. De eerste aanvallen zijn voor W.W. en zijn oorzaak van een eenigszins overrompeld zijn van D. Reeds na 3 minuten scoort Rob fraai een doelpunt (10), wat dezelfde na 8 minu ten herhaalt (20). Het spel was reeds een kwartier oud, toen Rezelman voor het eerst ingrijpen moest Het was het begin van een serie open aanvallen van D., uit één daarvan scoort Nannis via den paal (21). Een o.i. houdbare bal. De eerste corner aan den anderen kant wordt wegge werkt De partijen wegen nu tegen elkaar op, met een snellere D.-voorhoede, welke, zooals we reeds in het begin memoreerden, een goeden schutter miste. Het wa reeds over het half uur toen Haze- loop plotseling doorbrak en onhoudbaar in- zete (31). De midvoor ondervond nog last van de blessure van vorige week tegen Atlas opgeloopen. Van Balen Blanken maakt hands in het be ruchte gebied. De kans voor D.! Nannis' schot vliegt hoog over. Eenigszins ontmoedigd speelt D. verder. W. profiteert hiervan, door een doelpunt te maken (4—1). Na de rust. Reeds direct valt D. fanatiek aan. Uit een van die aanvallen redt Rezelman keurig. Het D.-offensief wordt tenslotte na tien minuten in een doelpunt uitgedrukt (42). Na dat doelpunt is het met de kracht van D. gedaan. Een te hoog tempo bleek voor het elftal funest geweest te zijn. Na goed solo- Zlo verderjc pzjiiia blad.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12