VERVOLG SPORT Het voorloopig programma voor a,s* Zondag. Wielrennen De zesdaagsche te Parijs* Marktberichten* amateur 30 soldaten om het leven gekomen Csik blijft Maandag 12 October 1936 Vierde blad Berger Sportvereeniging Zwemmen Uit onze Omgeving De Postvluchten van en naar Indië* gpel is het Hazeloop, welke er 52 van piaakt. Hoofdzakelijk noteerden we van den vleugelspeler Rob prachtige voorzetten, welke perspectieven gaven voor W.-doelpunten. Toch kwam de voorhoede van de roodbroeken aan het zesde doelpunt niet te pas. Het was de linksback, welke in uitersten nood, in eigen doel schoot (62). Beter bracht nog geen minuut hierna Hermans het er aan den anderen kant af. Rezelman had het doel ver laten, een prachtkans voor de zwarthemden, maar de W.-speler toonde ook nog keepers talenten te bezitten en weet het gevaar te Jjezweren. Na ruim een half uur is het weer Haze loop die scoort (72). Kort voor het einde voert W. de score op tot 92, door twee doelpunten van haar linksbinnen, K. Schenk. Rest ons nog te vermelden, dat scheids rechter Vlaar het spel soms onnoodig onder brak. Volgende week gaan beide elftallen naar Petten. Een glorieuse dag voor de Berger club. Een record aantal bezoekers was getuige van een in de eerste helft fraaien wedstrijd tus schen het eerste elftal van Bergen en het 4de elftal van Alcm. B.S.V. slaagde er in welver diend met sprekende cijfers te winnen en zich met de doelcijfers 105 aan den kop te hand haven. Blijven de Bergenaren met hetzelfde enthousiasme en toewijding spelen, dan bestaat er ongetwijfeld een kans, dat zij zich daar zul len weten te handhaven. Na een eenigszins zenuwachtig begin ontstond tusschen de beide partijen een feilen strijd om het eerste doel punt. Alcm. zette toen alles op alles, doch het viel reeds spoedig te zien, dat haar zware, lang zame achterspelers een heelen dobber zouden hebben de beweeglijke B.S.V.-voorhoede met Koster aan het hoofd, te weerstaan. Door ge bruik te maken van de buitenspelval wisten zij het gevaar eenigen tijd te keeren, totdat Fillet gebruik wist te maken van een missen van den rechtsback en op zijn eentje de eerste goal on houdbaar inkogelde. Kees Koster had geen ge luk met eenige prachtige schoten op verren afstand, doch slaagde er toen in een fraaien voorzet van Fillet in het doel te loopen. De aanvallen der thuisclub bleven gevaarlijk en werden door den middenvoor goed opengehou den, zoodat het niemand verwonderde, dat Plomp ook nog gebruik kon maken van een voorzet van Koster van links. Toen de stand aldus op 30 was gebracht, was het met Alcm. gedaan. De Groot maakte voor de rust nog een doelpunt, waarna Koster er na de rust nog drie aan toevoegde. Na de rust verslapte het spelpeil belangrijk; Alcm. bood weinig tegenstand meer en de thuisclub scheen het welletjes te vinden. Te betreuren valt het evenwel, dat eenige spelers van B.S.V. zich in hun enthousiasme aan ruw spel bezondigen; verreweg de meeste vrije schoppen werden tegen de Berger club toegekend. Dat is niet noodig jongens, je be zorgt er de club een slechten naam mede en profijt wordt er niet mede behaald. In de voorhoede schitterde Koster en waren ook alle overige spelers ruim voldoende. Ab v. d. Berg is technisch zeer goed, doch was ditmaal beslist te langzaam. Jaap Tuijn was de uitblinker in de middenlinie, terwijl ook Jan Ludding keurig werk verrichtte en uit stekend plaatste. De Jong blijft een weinig elegante speler en is nog meestal te ruw in zijn spel, doch verzet bergen nuttig werk. Vooral nog letten op goed plaatsen, Dirk! In de achterhoede deed Beeldman prachtig werk. Het is een genot dezen trapvasten, sportieven speler te zien voetballen. Het tweede elftal kwam met een verdiende 42 zege uit Egmond terug; het is frappant, zooveel sterker als dit elftal is dan verleden jaar. Piet Fransen en Urbanus maakten ieder een mooi doelpunt, terwijl Kroon voor de overige goals zorgde. Met rust was de stand reeds 41 voor de Bergenaren. De a-adspiranten zorgden er voor dat deze Zondag over alle linies een glorieuzen dag voor B.S.V. werd. Zonder veel moeite werd van Alcm. b met 50 gewQnnen. Indien Jan Eriks niet zoo egoïstisch speelde, had de uit slag nog gunstiger kunnen zijn. Van de 5 goals werden er drie door hem gefabriceerd, één door Hans Busselman, die het erg kalm aanlegde, en één door Piet Wijers. De voor hoede speelde in den aanvang te kort, doch deed het later beter. De middenlinie werkte zeer bevredigend. In de achterhoede moet aan voerder Kuipers zich nog meer op plaatsen toeleggen. Al met al is van dit elftalletje nog veel goeds te verwachten. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondagmorgen ontving J.V.C. 1 bezoek van Schoorl I. Om precies half elf floot scheidsrechter van Dam, die goed voldeed, de beide elftallen binnen de lijnen. J.V.C. speelde 't eerst tegen de vrij laagstaande zon. Van beide kanten werd met vuur ge speeld. Nu eens was het J.V.C.-doel, dan weer het Schoorl-doel in gevaar. Uit een dier aanvallen wist J.V.C. te doelpunten. Na eenigen tijd had J.V.C. nogmaals succes nadat een butenspelpunt geannuleerd was. Even voor de rust speelde een der J.V.C.- backs op den keeper terug, die reeds uitge- loopen was, waarop de bal in het verlaten doel rolde. Rust ging in met 21. Na de rust wist Schoorl den stand gelijk te ma- Aen, 22, en vreesden we het ergste voor c v, maar bij een misverstand voor het Schoorl-doel tusschen back en keeper, scoorde J.V.C. het winnende punt. Eind stand 32. J.V.C. II verloor met 70 van Cocksdorp 1, terwijl J.V.C. d tegen H.R.C. gelijk speelde, 0—0. Aanstaande Dinsdagavond heeft in de D L. school alhier, de officieele opening plaats van den Landbouwwintercursus. PETTEN. De wedstrijden van Zondag hebben Petten een maximum aantal winstpunten gebracht en een aantal doelpunten, dat, naar we ver moeden, vooreerst wel niet zal geëvenaard worden. In de morgenuren behaalde P. I te fen Helder tegen de Heldersche Boys een Jetwat geflatteerde 4—0 overwinning, terwijl s middags Petten 2 het bezoekende Nieuwe edorp met 100 huis-toe zond. Uver deze laatste kamp valt al heel wei nig bijzonders te vertellen, 't Was een een tonige vertooning met P. doorloopend en p er alle linies gedecideerd sterker. Gelei- K.N.V.B. BFCHRC. AlcmariaEDO. HelderPurmersteyn. SuccesAlkm. Boys. AssendelftAlkmaar. WatervogelsTexel. DTS—MFC. Andgl:BKC. N.NiedorpStrandvogels i HRC II vrjj. HRC III—Helder II. N.H.V.B. Atlas 1—JVC 1. HRC 4Held. Boys 1. Oudesluis 1Helder IH. Petten 1W.'waard I. Schoorl IZeemacht I. Oudeschild IHelder 5. MLD ISucces II. Texel II—Helder 4. BKC IIWatervogels II. delijk voerden de blauw-witten de score dan ook op. Met rust was de stand 60. Hierna werd zonder al te groote inspanning nog vier keer gedoelpunt. Ondanks 't voor de Niedorpers ontmoedi gende verlóóp, bleven zij tot 't einde toe sportief doorwerken, zoodat 's scheidsrech ters taak al een heel gemakkelijke was. ANNA PAULOWNA. Z.A.P.-Meervogels. ZAP 1 speelde een voetbalmatch tegen Meervogels 1 uit Akersloot. De opstelling van ZAP was: doel C. Schabbink; achter C. v.d. Hoek, G. Philipsen; midden: P. Alders, Fl. Alkemade, H. Stroper; voor: A. v.d. Berg P. Alkemade, G. Hencsej, W. Alkemade en J. Meijer. ZAP wint de toss en kiest met de zon in den rug te spelen, windvoordeel is er niet. De Meervogels brengen den bal aan het rol len, maar ZAP valt direct aan en het Meer- vogeldoel is in ernstig gevaar. De aanval levert een corner op, maar deze mislukt. Als de bal echter daarna bij A. v. d. Berg belandt, schiet deze hard in en de keeper laat den bal door z'n handen glippen 10 voor ZAP. De thuisclub blijft goed aanpak ken. P. Alkemade krijgt een prachtkans, maar schiet te zacht. Dadelijk daarop is 't ZAP doel in gevaar en als dat is afgesla gen, heeft Hencsej een kans voor open doel, maar schiet ver over. Bij een aanval van Meervogels maakte een der ZAP'ers hands en uit de bestraffing komt de gelijkmaker. ZAP forceert weer een paar corners en uit een daarvan brengt Hencsej den stand op 21, terwijl dezelfde speler kort daarop er zelfs 31 van maakt. Nu vindt ZAP het ze ker genoeg en van de verslapping maken de Meervogels gebruik om den achterstand tot 32 te verkleinen. Van enkele mooie kan sen, die ZAP nog voor de rust krijgt, wordt niet geprofiteerd. Na de rust verflauwt het spel bij ZAP nog meer. De Meervogels zetten echter door en na 25 minuten scoren zij den gelijkmaker, en vijf minuten later leiden zij zelfs met 34. ZAP begrijpt nu dat er aangepakt moet worden en A. v.d. Berg brengt de par tijen weer op gelijken voet 44. Er komen dan nog eenige spannende momenten, maar in dezen stand komt geen verandering, zoo dat de wedstrijd eindigt in gelijk spel. WIERINGEN. Gisteren zijn op de Wieringer wielerbaan, clubkampioenschappen verreden door de wielerclub Wieringen. Ondanks het zeer mooie weer en de lage toegangsprijzen was er weinig belangstelling van de zijde van het publiek. De wedstrijden werden ons inziens niet sportief verreden. Enkele leden toonden zich niet van hun besten kant. Uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: Sprint over twee ronden. In de eerste serie werden eerste: J. Kreijger, Baardman, Jac. Visser, Bakker, Snoodijk, Hegeman. In de 2e serie werden eerste: S. Lont, J. Kreijger, Jac. Visser, Bakker, Hegeman, Kors- huizen. In de 3e serie werden eerste: S. Lont, J. Kreijger, Bakker, Kaptein, Snoodijk, Hege man. In de 4e serie werden eerste: S. Lont, J. Kreijger, Baardman, Deijkes, Hegeman, Korshuizen. In de 5e serie werden eerste: S. Lont, J. Kreijger, Baardman, Snoodijk, Korshuizen, Hegeman, In deze serie valt Bakker uit wegens onge steldheid. Achtervolging over 15 ronden in 3 series. In de le serie starten J. Kreijger, Kaptein, Jac. Visser, S. Lont. Uitslag: 1. Kreijger, 14 m. 12,5 sec.;2. Kaptein. In de 2e serie starten Baardman, Deijkers, Snoodijk, Glim. i werd Baardman, 4 m. 18 sec.; 2. Deijkers. In de derde serie starten Oostdijk, Kors huizen, Hegeman; le werd Hegeman 3 m. 55 sec.; 2. Korshuizen. In deze series maakte C.Hegeman de kort ste tijd en won daarmede een premie van. f 2.50. Finale achtervolging over 20 ronden. Hier in komen uit: J. Kreijer. Baardman, Hege man, en Oostdijk. Na enkele ronden gereden te hebben, moe ten Kreijger en Baardman op last van de jury de baan verlaten, wegens onsportief rij den. Ons inziens is door deze renners de uit leg van dezen wedstrijd niet goed begrepen. De strijd gaat dan nog tusschen Hegeman en Oostdijk. Hegeman werd eerste in 5 m. 46 sec., Oostdijk twee. Hegeman werd dus kampioen in de achter volging. Na de pauze wordt de finale van de sprint verreden. In de finale zijn reeds geplaatst Hegeman, Kreijger en Lont Eerst werd een sprint over 3 ronde ver reden tusschen Baardman, Snoodijk, Kors huizen en J. Visser; de winnaar zal mede in de finale worden geplaatst Winnaar werd Baardman. In de finale komen dan uit: Kreijger, He geman, Lont, Baardman, welke in deze volg orde ook werd gewonnen. Tijd Kreijger 13,2 sec., welke dus sprintkampioen is. 50 Rondenrace in 5 klassementen. le Klassement: 1. Kreijger, 4 punten; 2. Lont, 3 punten; 3. Kapitein 2 punten; 4. He geman 1 punt. 2e Klassement: 1. Hegeman 4 p., 2. Oostdijk 3 p., 3. Deijkers 2 pt., 4. Kaptein 1 pt. 3e Klassement: 1. Baardman 4 p., 2. He geman 3 p., 3. S. Lont 2 p., 4. Oostdijk 1 p. In dit klassement kwam een valpartij voor, waarbij Kaptein moest uitvallen en nogal wat materieele schade opliep. Een col lecte ten bate hiervan bracht f 9.10 op. 4e Klassement: 1. Hegeman 4 p., 2. S. Lont 3 p., 3. Deijkers 2 p., 4. Oostdijk 1 p. 5e Klassement: 1. Oostdijk 4 p.,"2. Deijkers 3 p., 3. Kreijger 2 pt., 4. S. Lont 1 p. Uit het puntental kunnen we reeds opma ken dat Hegeman het grootst aantal heeft verworven, n.1. 13 pt. Hij heeft hiermede de lauwertak gewonnen, welke daarvoor be schikbaar was. Dat is de lauwertak welke onlangs door de renners v. Schijndel en v. d. Broek is geschonken aan de Wielerclub Wie- ringen om in deze wedstrijden te verrijden. Er zijn dan nog enkele ronden te rijden en nu ontbrandt een ware strijd. Kreijger passeert de eindstreep en wordt dus kam pioen. (Tijd 15 m.). Koppelwedstrijd over 50 ronden. Het is wel allerbedroevendst hoe de ren ners zich thans gedragen. De een voor den ander wenscht niet mede te rijden aan een koppelwedstrijd, hoewel het ons opvalt dat er weinig woorden over worden gesproken. Tegenover het publiek maken de weiger achtige sportslui wel een heel slechten in druk. Tenslotte starten de volgende koppels: KreijgerBaardman, HegemanOostdijk, DeijkersKorshuizen, Snoodijk reserve. Deze jongens hebben gepresteerd wat ze konden en al waren er helaas weinig ren ners in de baan, toch kwamen spannende momenten voor. De uitslag was: 1. Kreijger —Baardman, 2. DeijkersKorshuize, 3. He gemanOostdijk. De tijd 20 min. Tijd laatste ronde 13.4 sec. Het bestuur betuigt haar spijt tegenover het publiek dat enkele renners een niet sportieve houding hebben aangenomen. Dit getuigt van een slappe discipline. Het bestuur der Wielerclub hoopt een vol gende keer beter voor den dag te kunnen ko men. De renners welke aan den koppelwed strijd deel namen, werden dank gebracht. De zoo goed begonnen wedstrijd ging uit als een nachtkaars. Weinig verandering in de stand Dat het einde van de Zesdaagsche nadert is te bemerken uit de groote drukte. Het aantal toeschouwers over treft zoo nu en dan de 14000. De koppels blijven elkaar met onge- meene hevigheid bestrijden. Nu wint de een dan weer de ander en hoewel het klassement dikwijls verandert, komt er toch weinig verandering in de stand ArchambaudLapébie hebben bij na voortdurend de leiding, maar kun nen toch geen ronde nemen. Te tien uur luidt het klassement: 1. OlmoDi Paco 513 pnt. (waar onder 90 vóór het winnen van het dag klassement), 2. MagneGuimbretière 294 pnt., 3. PijnenburgWals 255 pnt., 4. IgnatDiot 252 pnt., 5. Aerts Buysse 139 pnt., 6. ArchambaudLa pébie 212 pnt., 7. SchonPellenaars 107 pnt., 8. LeducqDayen 138 pnt. Op een ronde: 9. CharlierDeneef 464 pnt., 10 MaesDepauw 163 pnt. Op negen ronden: 11. PecqueuxGil- liberti 243 pnt., 12. BouchardLamou- reux 165 pnt., 13. Wambst alleen 157 pnt. NEDERLANDSCH RECORD VERBETERD. 4 X 200 M. vrjje slag. Zaterdagavond heeft de estafetteploeg van DJK te Amsterdam, bestaande uit Van Schouwen, Winckel, Kreffer en Scheffer het Ned. record over 4 X 200 M. estafette vrije slag gebracht op 9 min. 52.4 sec. Het stond sinds April 1936 op naam van de Heem- steedsche Poloclub met 9 min. 54.6 sec. Het Europeesch record is 9 min. 7.2 sec. ten name van Hongarije, terwijl Japan het wereld record houdt met 8 min. 52.2 sec., hetgeen dus ruim een minuut sneller is dan dat van ons land. WIER1NGERMEER Een vondst in verband met ge- pleegden diefstal? Door eenige arbeiders werkzaam bij de Cult. Mij. werden in een der tochten een 5- tal bolrond gevulde zakken drijvende gevon den. Na de drenkelingen op het droge te heb ben gewerkt, werd de inhoud geinspecteerd, welke bleek te bestaan uit koolzaad ver mengd met graszaad. Om het zinken der zak ken schijnbaar te bevorderen, waren er stee- nen bijgevuld. Men denkt aan den gepleegden diefstal. WIERINGEN Comité van actie. Zooals de lezers bekend zal zijn is tijdens de staking in de werkverschaffing een co mité van actie opgericht. iDt comité verga derde j.1. Zaterdag in café Scheltus om te bespreken wat met de overgebleven gelden van de steunlijsten gedaan moest worden. De meeningen loopen hierover nögal uit een. Sommigen willen het in kas houden, anderen onderling verdeelen of naar Spanje sturen. Na stemming wordt besloten om het ge lijkelijk onder de 183 stakers te verdeelen. Daar de strijd voorbij is, bestaat er geen animo om een nieuw bestuur te kiezen, zoo dat het comité is ontbonden. De Moderne Landarbeidersbond afd. Wie- ringen belegde Zaterdagavond een verga dering in het Eigen Gebouw. De voorzitter de heer H. Stubbe heette de 25 aanwezigen welkom. Spr. betreurt de slechte opkomst en geeft het woord aan de spr. van dezen avond, den heer v. d. Wielen. Deze zette in een duidelijke en vlotte rede doel en streven van den bond uiteen, hij verhaalde wat er alzoo als organisatie be reikt kan worden. In de crisis van 1880 wa ren de loonen bij den boer b.v. in den win ter f 2.00, in den zomer f 4.50, en in den hooitijd f 6. Hoe is dat nu al niet veranderd. Spr. wekt de aanwezigen niet-leden op om tot de organisatie toe te treden. Na de rede dankt de voorz. den spr. voor zijn mooie rede en sluit de vergadering. Een der aanwezigen gaf zich als nieuw lid op. ANNA PATJLOWNA Aanrijding. Zaterdagavond reed de jongeheer B. van Kessel per fiets langs de Molenvaart. Voor hem uit ging de kruidenierswagen van ,,De Tijdgeest", bestuurd door den heer S. de Waal. Doordat de wagen geen achterlicht had, merkte de jongen hem te laat op en reed er tegen aan. De schok was nog al he vig. De fietser viel en bleef bewusteloos lig gen, met een diepe snede over 't voor hoofd. Dr. 01 ree, direct gewaarschuwd, ver leende de eerste hulp. De fiets was vernield. Van een en ander werd proces-verbaal op gemaakt. Zondag maakte de patiënt het redelijk wel; hij wist zich echter van het geheele ongeval niets te herinneren. De zusters zijn gearriveerd. De zusters, waarvan we onlangs de waar schijnlijke komst meldden, arriveerden Zon dagmiddag. Eén zuster was reeds als wijk verpleegster werkzaam en met de vier hier en in Breezand hun liefdewerk aangevan gen, kwamen er nog drie uit belangstelling mee. Zij werden door het kerkbestuur afge gehaald uit Beverwijk en ter verwelkoming waren aanwezig pastoor Van der Eem cn pastoor Verhoeff. Eerst bezochten de zusters pastorie en kerk en bezichtingden daarna het moederhuis Ook de kerk en pastorie in Breezand werden bezocht. De kleuterschool wordt voorloopig geves tigd in het zaaltje naast de r.k. school en de naaischool in de wachtkamer 3e klas van het station. Vischclub. In een vergadering. Zaterdag ten huize van den heer Oltmans gehouden, werd een con cept-reglement opgesteld voor de nieuvye vischelub „Door vriendschap saamgebracht" In de eerstkomende ledenvergadering zal het artikelsgewijze behandeld worden. Zondag a.s. zal in den Middenvliet, in het deel tusschen de woning van den heer Bergman en den Boermansweg een wed strijd worden gehouden, waarbij vier maal een half uur gevischt wordt en de onder linge afstand in M. zal zijn. Alkmaar 10- October 1936 Op de heden gehouden botermarkt werd be taald voor: groothandel 77^72^ cent. kleinhandel 7580 cent en vaten 67^ cent. Handel goed. Kipeieren (groothan del) 3.505.- en Eendeieren 2.70. Handel goed. Alkmaar 10 October 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 5 Paarden 250350; 13 Melkkoeien 150 225: 2 Nuchtere kalveren, prijs niet genoteerd; 27 Schapen: vette 18 24.50 en Overhouders 1115! 2 Bokken en geiten 37. N. V. Eieren veiling. Handelskade 52. Alkmaar. Veilingsbericht van 10 Oct. 1936. Aanvoer 125000 kipeieren. 5860 kg. f 4.55-5.-: 60—62 kg. f 4.75—5.10; 62—64 kg. f 4.90—5.25; 64—66 kg. f 5.105.35; Kleine eieren 4454 kg. f 3.4.65. Alles per 100 stuks. Warmenhuizen 10 October 1936 Roode kool le kwal. f 1.601.90; Witte kool f 0.800.90; Nep f 5.5.20; Drie lingen f 2.-2.10; Hien f 1.401.80: Grove Uien f 1.501.70; Bobijn f 2,10; Alberta f 1.40; Blauwe aardappelen f 1.00; Eigenheimers f 1.802.50; Sla- hoonen f 5.6017.80; Bieten f 0.40 1.40; Schotsche muizen f 1.50. Aanvoer 1900 kg roode kool 50900 kg. witte kool. 550 kg. nep. 3950 kg. Uien. 18000 kg. aardappelen. 690 kg. Slaboonen. 3050 kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 12 Oct. *400 Kg. aardappelen groote Sch'. muizen f 2, eigonh. f 1.60. bi. dito f 1.80—2, 4000 Kg. uien f 1.70—1.90, driel. f 1.902.10, grove f 2, gele non f 5.50—5.60. 650 Ke. speroieboonen f 3.8014.70, 95800 Kg. witte kool 8090 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Oct. c>000 Kg. aardappelen bi. eigenh. f 2.202.30 bl. aardappelen f 2. 14000 Kg. uien f 1.70— 1 90. drie], f 1.402.40. gele nen f 5.506, 19000 Kg. neen f 0.700.90, 100 Kg. sperde- bonnen f 3.703.90. Kroten f 0.70—1.60, roode kool f 1.30—2,40. wite kool 5090 et., eele kool f 1,101.40. bloemkool f 1 8016.90. 2e soort f 5.506.00, groene kool f 2.50—2.90. andijvie 50—60 ct. ALKMAAR, 12 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 93 Vette koeien f 130—245, 23 kalveren: graskalveren f 20—35, vette kalveren f 45— 110. per Kg. 65—85 ct. 64 nuchtere kalveren slacht f 818, 335 vette varkens p. Kg. f 0.40—0.45. Handel ma tig. De „Kievit" op de thuisreis is te Me- dan geland. De „Nachtegaal" kwam op de uitreis in Rhodos aan. D „Edelvalk" is op de thuisreis te Athene aangekomen. De „Perkoetoet" is op de uitreis in Rangoon geland. Boedapest. - Niet tegenstaande dc Hongaarsche Olympische kam pioen 100 meter vrije slag, Csik 'n aanbod van een Amerikaansche manager had ge kregen, waarbij hem 400 dollars per week plus 5 procent van de recette werd ge garandeerd, heeft de jonge Hongaar verklaard, in geen geval tot het pro fessionalisme over te gaan. „Ik ben pas aan het begin van mijn sportieve loopbaan, zeide hij, ik heb nog mooie dagen voor mij en ik hoop mijn Olympische titel te kunnen verdedigen. BIJ EEN TREINONGEVAL IN COLUMBIA. Bogota (Columbia) Tengevolge van ontsporing van twee wagons van een trein met soldaten, die deel uitmaakten van een strafexpeditie tegen bandieten, die verscheidene inwoners van het dorp Quebrala Negra hadden vermoord, zijn 30 Co- lumbiaansche soldaten gedood en 40 gewond. Toen de trein op den top van een heuvel was aangekomen, brak naar men vermoedt tengevolge van kwaadwilligheid een koppeling, waardoor twee wagens losraakten en met steeds grooter wordende snelheid naar beneden reden, om tenslotte in een bocht te ontsporen. ROOSEVELT SPREEKT TE OMAHA President Roosevelt heeft te Omahr (Nebraska) Zaterdagavond een rede uitgesproken, waarin hij den steun der boeren vroeg en een heftigen aanval deed op het landbouwprogramma der republikeinen Wat Lanon den farmers heeft aan te bieden aldus Roosevelt: is een programma, dat het land terug zou brengen tot de kritieke dagen van 1932. Gedurende 12 jaar hebben de re publikeinen verzuimd, de boeren te.hel pen hoewel hun toestand steeds slech ter werd. Tndien de republikeinen thans aan het bewind zouden komen, zouden zij in de eerste plaats het bestaande landbouwprogramma schrappen. Er zou een einde komen aan de samenwerking, de tijd van de vrije concurrentie en het felle individualisme zou terugkeeren. DE SLACHTOFFERS VAN DE „POURQUOI PAS"? TE SAINT MALO Saint Malo (Frankrijk) De slacht offers van bet ontdekkingsschip „Pour- quoi Pas"? dat bij IJsland is vergaan zijn gister te Saint Malo aangekomen. De kisten werden opgesteld op de es- planada Saint Vincent, omringd door een eerewacht van officieren en matro- .zen van de torpedojagers „Bourrasque" en „Orage". De marine-muziek speelde de treurmarschen en mgr. Mignen. de aartsbisschop van Rennes verrichtte de nbsoute. Vervolgens werd .appel gehou den en op de namen van de slachtoffers antwoordde een onderofficier: „Gestor ven voor Frankrijk" en voor hen die niet teruggevonden werden: „Op zee verdwe nen". Minister van marine Guarnier du Pare sprak een laatste groet uit namens de marine en het land.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 17