HERMAN NYPELS' kledingmagazijnen noordermarktboxd. ss?*? op langendi.tk.17 Oei. Visscherij Oviedo nog niet gevallen Texel SPORT Ar„ SS''nam-7 uur'Ds- E,kw»». °°ra„£r Marktberichten* Heldersch Zakennieuws SPANJE Largo Caballero opperbevelhebber Uit onze Omgeving Den Helder - Telefoon 140 Voor Uw ULSTER Voor Uw WINTERJAS Voor Uw COSTUUM Voor Uw REGENJAS Voor Uw KINDERKLEDING Zolang de voorraad strekt geen verhoogde prijzen GULDENS VOORDEEL voor hen die NU koppen Predikbeurten HKeiu shoef'voorm-10 uur>canri- j-0™: Korfbal NIEUWS VAX DE HILTAX-GARAGE. 5 stadsrittenkaarten voor 1 gulden. De Hiltax-garage alhier heeft, zooals uit een in dit nummer opgenomen advertentie blijkt, besloten tot een belangrijke wijziging in haar taxi-dienst. Vanaf heden zijn n.1. voor het publiek ver krijgbaar gesteld 5 stadsrittenkaarten voor een bedrag van 1. Deze kaarten zullen zoowel overdag als 's nachts geidig zijn. Als speciale attractie voor deze Heldersche nouveauté op taxi-gebied en tevens voor reclame en ter kennismaking met de 7-persoons auto's wordt de eerste rit van diegenen, die zich een kaart aanschaffen tusschen 17 en 25 October gratis gereden. NIEUWE BANKETBAKKERSZAAK IN DE VAN LIMBURG STIRUMSTRAAT. In het perceel van Limburg Stirumstraat no. 3 opent de heer A. Steinrath, hedenmid dag 2 uur een banketbakkerszaak. De exploi tant is een gerenommeerd man in zijn vak. Zoo kan hij bogen op een uitstekenden staat van dienst als patissier bij de Mij. Nederland, die zooals men weet zeer nauwkeurig te werk gaat bij het aanstellen van de men- schen, die op haar booten werkzaam moeten zijn. Daarna is de heer Steinrath langen tijd werk geweest bjj de plaatselijke gebroeders Wiering, Keizerstraat, die hij thans verlaten heeft om voor zichzelf te beginnen. De heer Steinrath was ook degene, die indertijd les gaf aan den bakkerscursus. Gezegd moet worden, dat de nieuwe zaak in een aardig milieu begint. De winkel ziet er smaakvol uit, terwijl de ruimte, waar het banketbakkersbedrijf zelf uitgevoerd wordt, groot en hygiënisch is. We zagen er een grooten gasoven staan met 5 branders, die elk apart gestookt kunnen worden. ,,De oven brandt zeer voordeelig" aldus de heer Stein- rath, die met deze uitspraak een aardig stuk reclame voor de gasfabriek leverde... Intusschen heeft de exploitant de pers eenige proeven van zijn bekwaamheid laten zien en proeven en een oordeel daarover valt ongetwijfeld ten gunste van den heer Stein rath uit. Zoodat wij mogen verwachten, dat hij succes in deze volkrijke buurt zal hebben. EXPOSITIE BIJ CORRIE KOSSEN. Zooals men in de in dit nummer voor komende advertentie zal kunnen lezen is er in de zaak van Corrie Kossen, Laan 60, een kostbare expositie van origineele Smyrna- kleeden gearrangeerd, welke zeer de bezich tiging waard is. DE HEER VAN DER WAL OPENT EEN NIEUWE ZAAK IN HEERENCONFECTIE. Keizerstraat No. 105. Reeds eenige dagen geleden heeft de heer A. van der Wal in het perceel Keizerstraat No. 105 een nieuwe zaak in heerenconfectie, damesregenmantels, dassen, boorden en aan verwante artikelen geopend. Het is het pand, waarin voorheen de kapperszaak van den heer Oetler gevestigd was en hoewel de nieuwe eigenaar uit den aard der zaak diverse interne veranderingen moest aanbrengen, kon men den winkel goeddeels intact laten. De zaak ziet er aardig uit en met name de étalage, welke door.den heer Winkels verzorgd werd, kan aanspraak maken op een geslaagd cachet. Aangezien de tijd aanbreekt dat zoowel man als vrouw zich gaan voorzien van een klee- dingstuk, hetwelk hen beschermt tegen de pooltemperatuur van dit barre Noorden, twij felen wij er niet aan, of de heer van der Wal zal zijn deel in deze algemeene leverantie hebben. De firma Matveld verzoekt ons de aandacht te vestigen op de in dit blad voorkomende advertentie, waarin wordt meegedeeld, dat met toestemming van de firma Postma. de naam „De blauwe druif" voortaan door de zaak van de firma Matveld mag worden gedragen. Na de jubileumfeesten ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de visschershaven te Wesermunde, waarheen ook Hr. Ms. „Jan van Brakel" zal gaan, zal er ook te Rostock een visscherijdag voor zee- en binnen- visschers plaats hebben, waarbij tevens een demonstratieve tentoonstelling zal gehouden worden om te laten zien hetgeen de vis scherij voor de voedselvoorziening beteekent. Zooals bekend wordt den laatsten tijd veel voor propaganda voor het vischgebruik in Duitschland gedaan en men heeft daarmee veel succes. Ook hier te lande is men daarmee doende en ook deze propaganda zal tenslotte wel resultaat hebben, mits men er mee doorgaat en steeds op dit aanbeeld blijft kloppen. Daarvoor is geld noodig en we hebben inder tijd den heer Brouwer, die toen nog Hoofd der afd. Visscherij was aan het Dep. van Landbouw en Visscherij, hooren zeggen, dat er wel wat geld beschikbaar was bij de Vis- scherij-centrale. Of dat nog het geval is, is ons niet bekend, maar dit geld voor de pro paganda zou zeker zijn rente wel opbrengen. Het Dagblad voor IJmuiden berekent het reisgemiddelde van de trawlers over Sep tember en komt tot het resultaat, dat dit minder is geweest dan over die maand in het vorige jaar. In 1935 was het 2627.81 en in 1936 2344.87. Er is, zooals reeds eerder gemeld voor een grooter bedrag aan de markt gebracht dan verleden jaar, omdat ook meer schepen aan de visscherij hebben deelgenomen. De reizen waren over het algemeen korter in Septem ber van dit jaar, dan verleden jaar, zoodat het financieel voordeel voor de reederrjen toch waarschijnlijk grooter is geweest. De tongprijs blijft zich aardig handhaven. Hoewel niet hoog, is die ook niet laag te noemen en schommelt als hoogste markt tus schen 1.10 en f 1.20 per kilo te IJmuiden. GEEN VERANDERING IN DEN TOESTAND Er komen weinig berichten uit Spanje, zoowel de regeering als de opstandelingen maken melding van kleine succesjes hier en daar, doch dit alles heelt weinig te beteeke- nen. Men krijgt de indruk dat de rechtschen zich niet haasten bij de opmarsch naar Ma drid en eerst de noodige voorzorgsmaatre gelen willen treffen, teneinde een échec te vermijden. De regeering van haar kant heeft aan zooveel interne moeilijkheden het hoofd te bieden, dat zij zich er ook niet aan waagt om het initiatief tot den aanval te nemen. Zoodoende bepaalt de strijd zich tot scher mutselingen en het bezetten van onbelang rijke punten, waarvan dan de noodige op hef wordt gemaakt. Nood in Madrid. In de hoofdstad neemt de onrust en on behagelijkheid met bet uur toe. De water- en voedselvoorziening dreigt in de war te loopen, waarbij nog komt dat geen eenstemmigheid bestaat over de wen- schelijkheid om Madrid te verdedigen. er- er- het de Velen zijn van meening dat het beter is naar Valencia uit te wijken, dan een nutte- looze poging te wagen om de moeilijk te v"~ dedigen en zeer kwetsbare metropool te v dedigen. Anderen daarentegen vreezen voor moreele effect, dat de val van Madrid op regeeringsgetrouwen zou uitoefenen, willen straat voor straat aan de fascisten betwis ten, en desnoods de fraaie stad aan een to tale verwoesting prijsgeven. Eenheid van leiding Dat men de zoo hoognoodige eenheid als een onmisbare factor tot de overwinning ziet, blijkt uit het feit dat het Staatsblad van gisteren een order van het Ministerie van Oorlog publiceert, volgens welke Largo Caballero, de minister van Oorlog, voortaan het opperbevel op zich zal nemen over alle gewapende troepen. Bij decreet wordt een algemeen commissa riaat van Oorlog in het leven geroepen welks voornaamste taak zal zijn politieke controle uit te oefenen op de strijdkrachten en de verbinding te vormen tusschen de mi litaire leiding en de strijdende massa. Alvaraz del Vayo, de minister van buiten- landsche zaken, is tot algemeen commissaris benoemd. Oviedo houdt nog stand. De toestand te Oviedo is nog steeds onbe slist. De regeering te Madrid meldt, dat de regeeringstroepen er in geslaagd zijn het regeeringsgebouw en het stadhuis te bezet ten, terwijl de artillerie de kazerne Pelayo heeft gebombardeerd» Volgens berichten uit het kamp der rechtsche troepen, zijn de troe pen die naar Oviedo oprukten, om de bele gerden te hulp te komen, de stad binnenge trokken. BREEZAND VRACHTAUTO OP DE KROMME TOCHT IN DE SLOOT. Vrijwel onbeschadigd op het droge gebracht. Gistermiddag omstreeks half vier stond een Chevrolet-truc, toebehoorende aan de „Motor Reederij G. Wesseling" te Sassen- heim, zonder lading voor de bollenschuur van den heer T. Boekè aan de Kromme Tocht te Breezand, terwijl de bestuurder zich even in genoemde schuur bevond. Vermoedelijk door het niet op de hand rem zetten van den wagen kreeg op een gegeven moment de wind hierop vat, met het gevolg, dat het vehikel met den kop recht vooruit in de sloot voor het huis reed Diep groeven de voorwielen van de truc zich in de vette modder van het slootje, tengevolge waarvan waarschijnlijk voorko men werd dat de auto kapsijsde. Maarten Smit in Koegras werd opge beld, en al spoedig was de takelwagen met personeel ter plaatse. Na eenige vergeefsche pogingen, waarbij ook de melkauto van den heer K. Hollan der uit Breezand duchtig meetrok, gelukte het de truc uit haar zeer benarde positie weg te sleepen. Het bleek, dat ondanks den val, slechts de bumper min of meer ontzet was. Kleuterschool. De Kleuterschool-vereeniging hield een vrij goed bezochte vergadering in de openbare school, die. daar de voorzitter, de heer P. Borst, niet erg bij stem was, geleid werd door den heer Van Dijk. Wanneer de notulen van den heer Borgo onveranderd zijn vastgesteld, komen de door het bestuur voorgestelde wijzigingen van het reglement aan de orde. Met enkele verande ringen en aanvullingen worden zij door de vergadering aanvaard. Dan heeft bestuursverkiezing plaats, die tot resultaat heeft dat de dames Koopmans en Bezuijen het bestuur zullen aanvullen, althans aannemen, dat ook de eerstge noemde, die door ongesteldheid niet aanwe zig was, haar benoeming aanneemt. Mej. Hoveling, leidster van de kleuterklas, houdt hierna een lezing over de moeilijkhe den bij de opvoeding in de klein-kinderpe- riode, waarin zij den nadruk legt op eerlijk heid in de opvoeding, consequent zijn, maar bovenal op liefde, werkelijke liefde, die niet bestaat in overdreven „goedheid" bij het toe staan van wat het kind graag wil en het ver vullen van z'n wenschen, of uit het uit den weg ruimen van alle moeilijkheden waar het voor komt te staan. In het bijzonder gaat spreekster nog in op het onhewust onwaar heid spreken, dat zoo vaak voorkomt in de zen leeftijd en veel takt van de ouders en andere opvoeders eischt. De regeling van het St. Nic. feest, het vol gend punt van de agenda, besluit de vergade ring maar aan de oudercommissie van de groote" school over te laten, omdat dat feest grootendeels toch samen gevierd wordt De heer Van Dijk leest daarna een schets uit „Jeugdherinneringen" van Jan Ligthart voor, handelend over zijn bewaarschooltijd, en heeft een even aandachtig gehoor als mej. Hoveling bij haar lezing. De laatste zegde, toen hij de rondvraag het punt leermiddelen werd aangeroerd, toe, bij een volgende gelegenheid een kleine tentoonstelling van de leermiddelen en van wat er mee bereikt wordt, te houden. Graag zag ze eens een flinke aanvulling van het materiaal, dan zou er nog heel wat meer kunnen gebeuren op de school. Maar... dat kost natuurlijk en wel bleek uit hetgeen mevr. BorstKeppel meedeelde, dat 40 kin deren de school bezoeken en 70 leden de vereeniging steunen, maar de kas zal toch geen groote aderlating kunnen velen. Vermelden we nog tot slot dat de dames DaalderDiepgrond en VoorthuvsenKoens aangewezen werden de bescheiden van de penningmeesteresse te controleeren en dat de heer Van Dijk in z'n sluitingswoord de hoop uitsprak op een volgende bijeenkomst nog meer ouders te zien. Dat aardbeien voor een tweede maal bloeien, komt nog al eens voor, maar min der vaak komt dan van de vruch'tvorming nog wat terecht. Dat gelukje had de heer Pe"er, die niet 'n enkele vrucht maar reeds eenige malen een aardige portie aardbeien als tweede pluk, oogstte. ANNA PAULOWNA. Biljartvereniging „Anna Pau- lowna". De groepen voor het komende seizoen zijn als volgt samengesteld: Groep I: P. Wilms, G. v. Zandwijk, L. Elfrink, Gerrit Philipsen. Groep II: P. Govers, H. Cornelissen, Jm. Blaauboer, R. Rezelman. Groep III: Gradus Philipsen, Cor Philip sen, N. Jonker, P. Alkemade. Groep IV: W. Alkemade, W. Cornelissen, P. Smit, D. op 't Veld. Groep V: K. Jongejan, P. Smiers, H. Naas tepad, Jb. Dekker. Groep 6: P. Rozenbroek, Jb. Rozenbroek, F. Alkemade, K. de Groot. Speeldatums: 20 October groep 1 tegen groep 2 bij Slikker. 27 Oct. groep 3 tegen groep 4 bij Alkemade. 3 Nov. groep 5 tegen groep 6 bij Slikker. 10 Nov. groep l tegen groep 3 bij Alkemade. 17 Nov. groep 2 tegen groep 4 bij Slikker. 24 Nov. groep 2 tegen groep 5 bij Alkemade. 1 Dec. groep 4 tegen groep 6 bij Slikker. 8 Dec. groep 5 tegen groep 1 bij Alkemade. 15 Dec. groep 3 tegen* groep 5 bij Slikker. 22 Dec. groep 2 tegen groep 3 bij Slikker. 29 Dec. groep 4 tegen groep 5 bij Alkemade. 5 Jan. groep 6 tegen groep 2 bij Alkemade. 12 Jan. groep 1 tegen groep 4 bij Slikker. 19 Jan. groep 6 tegen groep 1 bij Alkemade. 26 Jan. groep 3 tegen groep 6 bij Slikker. Uitvoering „Z.A.P." Wegens bijzondere omstandigheden gaat de uitvoering van de R.K. Voetbalvereeni- ging „Z.A.P." Zondag a.s. niet door en wordt deze uitgesteld tot 25 Nov. e.k. Wel wordt Zondagmiddag om half drie in de zaal van den heer J. Daalder een uij- voering voor de schoolkinderen gegeven. Opgevoerd worden „Wonderkind van Gerdas en „De Mond" van J. Grossfeld, bei de stukjes een klucht in 1 bedrijf. WIERINGEN Donderdagavond speelde de Schaakclub Wieringen haar eerste competitie-wedstrijd voor de Westfriesche Schaakbond. De schaakclub uit Spierdijk arriveerde prach tig op tijd, even voor acht uur bij het club lokaal van de Wieringer Schaakclub, het café van den heer S. Halfweeg. Het was jammer voor de Wieringer schakers dat eenige van de leden door onvoorziene om standigheden niet konden komen. Hierdoor werd het ook wat laat voordat de wedstrijd aan kon vangen. Bovendien moesten ver schillende spelers uit het eerste tiental (dat alleen meespeelt in de bondswedstrijden) een plaats naar boven opschuiven en hier door natuurlijk een zware taak kregen. Het resultaat is geweest dat het eerste tiental door dat van Spierdijk is geslagen met 6V2 tegen 3y2. Voor de jonge vereeni ging uit die plaats voorzeker een mooi re sultaat. Het tweede tiental of eigenlijk acht tal, door het niet opkomen van twee der spelers, heeft het er beter afgebracht. De uitslag hiervan luidde 4V2 tegen 3%. t De individueele resultaten waren: Groep A. Wieringen Spierdijk H. Hommes w. J. Smit zw. 1—0 J. Navis zw. R. Bloem w. 10 B. G. Zanstra w. Schilder zw. 01 J. Bosker zw. G. Duin w. 01 A. Trager w. H. Schilder zw. 10 D. Dokter zw. G. Pronk w. 0—1 H. Smit w. G. Klaver zw. 01 C. Brandsema zw. Th. Weering w. Boontjes w. N. Boots zw. 1 F. Koopmans zw. D. Boots w. 01 Groep B. Bakker w. Jc. Komen zw. V2-V2 Knipmeijer zw. C. Overtoom w, 1—0 S. Dekker w. D. Waaijboer zw. 01 W. Crommentuyn z.J. v. Leeuwen w. 10 C. Takes w. D. Overtoom zw. 10 S. Smit zw. J. Klaver w. l0 D. Eykelboom w. J. Duin zw. 0—1 D. Smit zw. E. B. Groot w. 0—1 Het is voor alle spelers een prettige en leerzame avond geweest. Opmerkelijk was het dat de partijen van de tweede groep zooveel eerder uitgespeeld waren dan die van het eerste tiental, blijkbaar voelden allen het belang van ieders partij voor een goed club-resultaat. Twee partijen moesten zelfs door een arbitragecommissie worden beslist, omdat bij het begin van den avond was bepaald dat er niet langer dan tot half twaalf zou worden doorgespeeld. Het was ruim twaalf uur toen Spierdijk met een hartelijk tot weerziens huis toe keerde. R.K. gem. tooneelvereeniging. Door de R.K. gem. tooneelvereeniging „St. Hippolvtus" is in studie genomen het too- neelstuk „Het winkeltje van tante Gerta." Politie. Vermist: een he eren rij wiel, merk Burgers E.a.R. Is aan komen loopen: een ruig zwartharig hondje. Gevonden: een paar heerensokken. NOG ST0EEDSmHET MEEST AANBEVOLEN ADRES e. Eigen ateliers Eigen coupeur BURGERLIJKE STAND Van 10 t.m. 15 October GEBOREN: Maarten, z. v. J. Dijt en V. Tromp; Dora Maria, d. v. D. C. Drijver en M. Bremer; Jan Anthonius, z. v. P. J. Witte en T. C. van Heerwaarden; Johan Willem Peter Jozef, z. v. J. Witte en M. B. Herpers; Cornelis, z. v. A. M. Tollenaar en J. J. Oele. ONDERTROUWD; R. Buys en J. M. van den Hoek; S. Lap en E. de Waard; C. Bak ker en A. Beumkes. GETROUWD: P. Verijzer en M. Halsema. Gevonden; 1 blauwe ceintuur, 1 bood- schappentasch en 3 koedekken. U.D.I. Naar verwijzing van de voorgaande mede- deeling, kunnen wij thans berichten, dat in November ten bate van de Nutsbewaarschool te Den Burg door U.D.I. opgevoerd zal wor den het tooneelstuk „Geen dubbeltje in z'n zak", spel in drie bedrijven. Het is een der nieuwste stukken en speelt in den tegenwoor- digen tijd. Ten einde het saldo dezer uitvoering voor de Bewaarschool zoo hoog mogelijk te ma ken, zal behoudens toestemming van B. en W. tevens een verloting plaats hebben, waar voor een vóórverkoop van loten k 10 cent per stuk zal geschieden. Geschenken hiervoor worden gaarne in dank aanvaard bij A. v. d. Meulen, Wever straat, Den Burg. Nog vernemen wij, dat het deze maand 30 jaar geleden zal zijn, dat de Rederijkers kamer U.D.I. alhier werd opgericht. Het ligt in de bedoeling om vermoedelijk begin vol gend jaar ter herdenking van dit feit een ge- zelligen avond te organiseeren. Den Hoorn. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand, nam. 3.30 uur, Ds. J. W. Swaan, van IJmuiden. H. Avondmaal. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur en 's av. 7.30 uur, de heer I. Kuiper, v. Bilthoven. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Br. G. van Leeuwen, •Hl" PAARD OP HOL. Hedenmiddag sloeg het paard van den heer C. A. Wittevan, Zuid-Hassel, dat vastgebon den stond op St. Donatious, op hol, terwijl de eigenaar thee zat te drinken. Het paard met den wagen ging er vandoor, doch kwam te vallen bij de boerderij „De Atlas", waar het verder door den heer J. Kiljan in bedwang werd gehouden. Het paard mankeerde niets, terwijl de wa gen ernstige schade opliep. VISCHAFSLAG. Oudeschild, 16 October. Heden werden aangevoerd: 290 kg. gezouten garnalen 15 cent. 160 kg. laffe garnalen k 15 cent. Wegens het ruwe weer zijn vandaag geen wulken aangebracht. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 October 1936. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser Coll. Gener. Kas n.m. 7.30 uur, Ds. Salm Jeugddienst. Koorzang. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. A. W. Kok Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. H. Doop en voorber. H. Avondmaal Den Hoorn, v.m. 10 u„ Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salm Zuid-Eierland, n.m. 3 uur, Ds. Visser Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte De Koog, 'sav. 7.30 u., Ds. v. 't Hooft, Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, 's av. 7 u. Ds. Vis. Kerkbus v.d. Koog Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Vis. Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. Smidts Geref. Kerk. Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur, Leesdienst n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Leesdienst. Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, Geen dienst ZONDAG 18 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek Julianadorp, voorm. io uur, Ds. v. Wichen Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. v. Wichen Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoe, v.m. 10 uur, Ds. Meihuizen Geref. Kerk. Nama D v„0cV„er' voorm- 10 uur, Leesdienst -Nam. 3 uur Cand. J. van Eerde." v HELDER IPU RMERSTEIJN I, Voor den wedstrijd Helder I—Purmersteijn I heeft het Helder-elftal geen wijziging onder gaan, zoodat het als volgt zal uitkomen: Kossen Schreuder Burger L. Trap Kiesewetter van Wijk Kiljan Bijl Godschalk B. de Boer Wieren Scheidsrechter is de heer Jb. Hageman, de zelfde, die vorige week HRCAlcmaria leid de. Aanvang half drie. B.F.C. I—H.R.C. I. Met den trein van half tien vertrekt het HRC-elftal, met één invaller voor de Jong, die geblesseerd is, naar Bussum. De opstelling is nu als volgt: Dijkshoorn Siersma Selderbeek Kuiper Stolk Striet Sanders Roomeyer Zymni Gast Dissel H.R.C, Dn-HELDER II. Voor den belangrijken wedstrijd tusschen bovengenoemde elftallen, die om 10 uur op het HRC-terrein aanvangt, zullen de volgen de ploegen binnen de lijnen verschijnen. H.R.C. III. Bongers Bromlewe Zwigtman Van Dok Stompedissel Kok Visser De Boer Meyblok Sturk Beneker o Nijpels Marinus Boslooper H. de Boer Vermeulen Quant Steenbergen Trap De Jongh Bodenstaff Kenter Helder II. H.R.C. IV—HELDERSCHE BOYS. Door den N.H.V.B. is het aanvangsuur van dezen wedstrijd alsnog bepaald op half 'drie, in plaats van 10 uur. De wedstrijd wordt ge speeld op het Racmg-terrein. EEN BELANGRIJKE COMPETITIE ZONDAG VOOR ELTO. Elto II speelt 's morgens 10.30 uur een uit wedstrijd tegen haar stadgenoote KVT II. Elto I ontvangt 's middags Oosterpark II. Hoewel de Amsterdammers geen te onder schatten tegenstanders zullen blijken te zijn, durven wij wel een kleine overwinning voor Elto te voorspellen. De match vangt aan om 2 uur op het terrein aan de Javastraat. ALKMAAR, IQ October. Kaasmarkt. Aangevoerd 66 stapels, zijnde 135.000 Kg.: Fabriekskaas, kleine f20, Boerenkaas, kleine f 19, idem commissie f 22.50 per 50 Kg. Handel matig. ALKMAAR. 16 October. Andijvie f 0.501.50, appelen f 412, bloem kool I f 6—10.50, II f 2—4.50; boerenkool 0.S0 -2, bieten f 0.602.40, druiven f 9—16, gele kool f 1.202.30, groene kool f 1.503.50, kropsla f 0.50—3.40, knolselderie f 2—3.10, komkommers f 48, meloenen f 313, peren f 5.5014, prei f 1.504, postelein 19—52 ct., raapstelen 60 ct„ radijs f 0.601.30, roode kool f 1.103.10, selderie f 0.56—1.50, spina zie 2287 ct„ schorseneeren f 4, spruiten f 5—10. snijboonen f 13.50—15, dubbele spercieboonen f 1.505.10, tomaten f 3.50— 8, uien f 1—2.90, wortelen f 2—4, witlof I ,f 7.o012, II f 45.50. WARMENHUIZEN, 16 October. Aanvoer; 38.800 Kg. witte kool f 0.80, 20Ö Kg._ nep f 55.20, drielingen f 2.302.50, 1925 Kg. uien f 1.401.60, grove uien f 160. ALKMAAR, 16 October. Granen. Aanvoer 176 H.L.; 63 H.L. voer- tarwe f 7—8, 55 H.L. rogge f 8-8.50, 360 HÜ gerst f 78.25, 512 H.L. haver f 77.75 zaai- j-a6u ^2 boonen, paarden- f 7.25— °0, bruine f 17—20, citroen- f 2027, dui- 8—9.50, witte f 22—26, tuinboonen 2 H mosterdzaad, rood f 22 per 70 Kg.; 25 H.L. karwijzaad f 24, 377 II.L. erw- AAlne groene f 8—9.50, groote groene f 18—20, grauwe f 14—31, vale f 14-22.50, al'es Per 100 Kg. Handel goed. Schotsche muizen 2:20—2.60, R. Duken 1.40 iTan®1?.enheimers 2.20-2.40, bl. dito 1.80— T an 150—1—.60, Bevel 1.70, uien L70, dnel. 23, grove 160180 krote f f^nTn0'30' sPftrcicboonen f 3.46—17, wHff i, r00f,G kool f 1.30.T2.10, W A v00,1 0.80—1, gele kool f 1-1.36, D. nnm?£ arKUivie f 0.50. firn R\aardaPPelen: Schotsche mulzert an p,roo!en 1 2-60, bl. eigenheimers f 2.20 rV®A f 130> Hevel, f 1.80, 24000 Kg. f Tra i aa 90' f,riel. f 2.20—3.10, grove 'iV».!' ReIe npP f 5.50-5.80, 13000 Kg. H_oqrn OnO—0.90, 220 Kg. snijboonen f 26.30 £ö.uu, to Kg. rammenas f Ó.90—1.20. wittl f 6-50-1.60, roode kool f 1.10—2.20, witte koo f 0.80-1, gcic kool f 1-1.40, D. a-n Ji 110—1.20, groene kool f 1.10— -no. Bloemkool: Lecerf 5.90—9.30, Reus 610 tollLS°ri andijvie 0.50. 375 Kg, tomalen: A 12.20, B 11.10, C 11.50, CC 3.10.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 18